'Venray geef Merselo een toekomst' Lej Oudenhoven neemt na 42 jaar afscheid van de Woningbouwvereniging Commissieleden pleitten voor vermindering overlast hondenpoep morgana 'De Noorderhof gaat vrijdag officieel open Uitslag fietstocht KO Geen begroting Demonstraties? Venray een gekozen burgemeester? OOK 10 Jaar UNICEF in Venray Panda-winkel bij ABN-Amro PEEL EN MAAS Donderdag 21 november - Pagina 5 Met deze slogan heeft de dorps raad van Merselo, met de aktie- groep 'Merselo Aktief, tydens de woensdagavond in zaal Het Anker gehouden openbare vergadering van de dorpsraad, bewezen ook in de toekomst aktief te willen zijn en de lokale bestuurders laten weten dat zij met de gemeenschap van Merselo rekening hebben^ te houden. Het moet gezegd worden, de orga nisatoren van deze keurig verzorg de voorlichtingsavond (en dat moeten er velen zijn) hebben met enthousiasme de voorbereidingen voor die avond verzorgd. Het was een sfeer waarin het goed toeven was en dat niet alleen. Er werd niet te langdurig over de onderwerpen gepraat. De voorziter van de dorps raad, Marcel Tbnen, en diens voor ganger Henk Knol, lieten de cijfers voor zich spreken. De muzikale omlijsting van de avond werd door enkele leden van de fanfare St. Oda verzorgd. De be langstelling van de Merselose bevol king was zeer goed. AFWEZIG Jammer was het dat deputé Hil- horst hij had beloofd te komen wegens verplichtingen als deputé zich moest laten verontschuldigen. Er waren wel enkele leden van de Venrayse CDA-fraktie, een vertegen woordiger van de PvdA, de heer Wintels van de Kamer van Koop handel en de nieuwe direkteur van de Woningbouwvereniging Noord- Limburg, dhr. De Jong, aanwezig. Wethouder Bert Kersten en de an dere aanwezigen kregen van de voorzitter van de dorpsraad op een duidelijk wijze de inhoud van de Merselose studie van de dorpen no ta en het bestemmingsplan Merselo voorgeschoteld In de huidige verwachtingen over de toekomst van Merselo, zijn er' zorgen dat Merselo zyn eigen iden- 'titeit zou kunnen verliezen. 'Juist omdat die leefbaarheid in de geva renzone terecht kan komen, laten wij als dorpsraad geen mogelijk heid onbenut om daar wat aan te doen'. De dorpsraad is van mening, en weet zich gesteund door de bevol king, dat door deze diskussie de dorpennota, voordat die definitief is, nog aangepast zal kunnen wor den. 'Merselo heeft woningbouw nodig omdat anders de leefbaar heid in gevaar kan komen. Er zal ook sociale woningbouw moeten worden gepleegd en by de ontwik: kelingen rond het vliegveld D$ Peel zal ook de positie van Merselo in overweging en in de besluitvor ming moeten worden betrokken. De bevolking zal in een vroeg sta dium rond die ontwikkelingen moeten worden geïnformeerd', maar Marcel Tbnen maande ook tot voorzichtigheid in de woningbouw. In het bestemmingsplan moet staan dat de inwoners van Merselo, bij verzoeken om woningen, voor rang krijgen maar óók dat verzoe ken van elders moeten kunnen worden gehonoreerd'. Op korte ter- myn moeten nieuwe diskussies per kerkdorp worden gevoerd en dat zal voor de lokale overheid geen ge makkelijke opgave worden'. HENK KNOL Vanaf 1970 was de heer Knol nauw betrokken bij de problema tiek van de kleine kernen. Vanuit de Samenlevingsopbouw was hij er getuige van hoe met inspraak van uit het partikulier initiatief ge tracht was aan de noodzakelijke leefbaarheid van de kleine kernen iets te doen. Maar ook had hij in de jaren daarna in zijn funkties elders bij het ministerie, als Inspekteur van het Lager Onderwijs, nog te ma ken met de problematiek van de kleine kernen en ervaren dat er veel gedaan had kunnen worden door de gemeente. 'De in 1974 uitgebrachte dorpen- nota, wat is daarvan terecht geko men', zo vroeg hij zich af. 'Waar een wil is daar is ook een weg, als de po litieke partijen zich maar niet sto ren aan de aktiviteit in die dorpen en dat is helaas wel een het geval'. Graag bracht hy de uitslag van de gehouden enquete naar voren. Vooraf wilde hij de dank uitspreken aan het adres van de vele vrijwilli gers- die zich vele uren hadden ingespannen om de enquete zo eer lijk mogelijk te doen verlopen. Wij kunnen niet uitvoerig ingaan op die enquete maar willen enkele punten aanhalen. Zo blijkt dat 47 bejaarde echtpa ren in Merselo tevreden zijn over hun woning maar wel geïnteres seerd zijn in centrale voorzienin gen in Merselo voor bejaarden, voor als men hulp nodig heeft. Voor het jaar 2000 zullen in Merselo nog 30 bejaardenwoningen nodig zijn. Zonder storend te zijn gaf Henk Knol via de projektor op duidelijke wijze de vele facetten van de enque te weer. Wij willen daaruit nog even aanstippen dat Merselo in 1960 144 woningen had en dat Merselo toen 948 inwoners telde. Het aantal wo ningen bedroeg in 1990 341 en een inwonertal van 1077. Tot het jaar 2000 zullen er nog ten minste 40 woningen nodig zijn voor de au tochtone bewoners. Om echter de leefbaarheid zeker te stellen zullen volgens de heer Knol tot dat jaar echter ieder jaar tenminste 10 wo ningen nodig zijn. Daarbij geeft men de voorkeur aan bouw nabij de molen en de sportvelden. De heer Knol adviseerde de dorpsraad Mer selo om allert te zyn met de moge lijkheden die er zeker komen als het vliegveld De Peel operationeel wordt. Met name heeft het gemeen tebestuur van Bak'el-Milheze ook al haar belangstelling getoond voor mogelijkheden van huisvesting voor het personeel. 'Al met al een enquete waar de lo kale overheid aandacht aan zal moeten schenken in haar beleids beslissingen', aldus dhr. Knol. BERT KERSTEN De wethouder wilde duidelijk stellen dat het geen toeval is dat de 70-er jaren teveel onrealistisch is gedacht, ook door de bestuurders. Er zijn volgens hem nu nog de na weeën van het feit dat er toen te weinig beleid is gevoerd, waardoor zeker fouten zijn gemaakt. De wet houder gaf aan dat de gemeente Venray de kleinste kernen niet laat vallen. 'De zorg is er wel voor die kleine kernen maar we kunnen nu geen oplossing aandragen'. Wat haalbaar is voor de dorpen, daar voor zal het lokale bestuur zich in zetten. Alle dorpen zijn nu eenmaal niet gelijkwaardig. Samen met de Woningbouwvereniging moeten wij het draagvlak versterken. Dat Leu nen, Ysselsteyn en Oostrum meer mogelijkheden hebben is bekend, maar zeker is hat Merselo niet ver geten zal worden. De ontwikkeling van het vliegveld De Peel, dat sinds kort volop in beeld is, zal zeker zyn effekt hebben, ook voor Merselo. In een klap 900 arbeidsplaatsen in Venray erbij is geen ongunstig gege ven voor de toekomst. De Provincie steunt daarin de mogelijkheden. Er zal zeker een extra contingent wo ningen beschikbaar komen. Berekend is dat Venray in het jaar 2000 40.000 inwoners zal hebben. Volgens wethouder Kersten is Merselo levendig en heeft het een goede en hechte gemeenschap. De wethouder zegde toe dat als iets haalbaar is, Merselo dat zal krijgen, zonder het vriendelijke karakter van Merselo aan te tasten. 'Het gaat er om dat de gemeente Venray oplossingen zoekt die realiseerbaar zijn. De gemeente Venray kan', al dus wethouder Kersten, 'nog steeds geen bokkesprongen maken en zal een sober maar terughoudend be leid voeren waarbij ze ook nee zul len kunnen zeggen'. ORGANISATIE Ook wethouder Kersten was zeer te spreken over de voorbereidingen die de dorpsraad had getroffen en de wijze waarop zaal Het Anker was aangekleed, op een zeer overzichte lijke wijze op panelen, de diverse krantenknipsels keurig gerang schikt om zo een beeld te geven van de problematic van de leefbaarheid en de zorg van de kleine kernen waaronder men ook Merselo rang- èchikt. Ook dat er na de sprekers geen gelegenheid meer werd gegeven tot het stellen van vragen werd door de vele aanwezigen als een winstpunt beschouwd. Het karakter van de 'voorlichting' omtrent de stand van zaken in Merselo, ging daardoor niet verloren. De commissieleden voor finan ciën konden zich vorige week woensdag, tydens de maandelijkse vergaderingen, vinden in het voor stel van b. en w. om de hondenbe lasting met 3% te verhogen. De commissieleden plaatsten daarbij wel de kanttekening dat het nu ein- dely k eens tijd wordt dat er wat aan de overlast van hondenpoep wordt gedaan. Deze wens kwam met name vanuit het CDA en Samenwerking. Wethouder Truyen liet weten dat voor het tegengaan van honden- overlast een apart potje was ge- kreëerd. Dhr. L. Janssen (WD) noemde dit al gekscherend 'het pot je voor poepen'. 'In de nabije toe komst zullen hieruit middelen worden aangewend om de overlast te verminderen', aldus de wet houder. KONTROLE De wethouder liet ook weten dat Naar aanleiding van de fietstocht op 12 oktober 1991 heeft afgelopen week de prijsuitreiking plaatsge vonden. Op de foto de winnende fam. Smits uit de Pr. Irenestraat. Deze fietstocht heeft plaatsgevon den in het kader van de week van het brood. Deze werd georganiseerd door Bakkery Pierre Pypers met as sistentie van het Jeugd Rode Kruis afd. Venray. De opbrengst van deze en toe komstige akties komt ten goede van het kindertehuis in Brazilië. Dit kindertehuis ligt in Haipe en is op gericht door de Venraynaar Benoit Lueassen. Van het geld worden me dische hulpmiddelen gekocht Wilt u deze aktie alsnog steunen kunt u uw gift in de daarvoor bestemde bus by Bakkery Pierre Pypers deponeren. Het speciale banknummer voor dit projekt is 47.41.10.478. landelijk een op de drie huishou dens een hond bezit. 'In Venray ligt dat tussen 1 op 4 en 1 op 5 huishou dens, terwijl dat in het verleden wel eens anders was. Wij vragen ons af waar die honden zijn gebleven. Daarom zullen we de hondenkon- troleur op pad sturen zodat de men sen die een hond hebben hiervoor ook belasting betalen'. Dhr. V.d. Vorle was het wel eens met deze maatregel maar konsta- teerde dat er in de huishoudens ook bezuinigd werd op het hon- denbezit Dhr. Kateman (CDA) kon zich ook in deze maatregel vinden, maar wees de wethouder er nog eens op dat ook de overlast aangepakt moet worden. De commissieleden zagen overi gens ook wel de humoristische kant van deze zaak in. Er werd al gesproken over het witten van zwarte honden... Inbraak in vrachtauto Op liet terrein van een psychia trisch centrum werd ingebroken in een vrachtauto van dit centrum. De autoradio werd ontvreemd. steeds meer mensen liggen nergens meer wakker van dankzij ons slaapcomfort. Zeker weten! slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144A, Boxmeer, 08855 - 71488 Taartplateaus gevonden 'Levensgevaarlijk voor het ver keer' werden de drie taartplateaus genoemd, die gevonden werden na bij een supermarkt in het Brukske. De plateaus met de drie gevaarlijke punten zouden als kraaienpoten op de weg groot gevaar voor het ver keer kunnen opleveren. De pla teaus werden naar het politie bureau overgebracht en bleken afkomstig te zijn van een Patisserie in Maastricht BEDRIJFSKUNDIG ADVIESBUREAU bedrijfskundige begeleiding voor midden- en kleinbedrijf Patersstraat 19, 5801 AT Venray Telefoon 04780-13155 'Waar ik al bang voor was dreigt te gebeuren', liet WD-er Leo Janssen vorige week woensdag weten, ty dens de commissievergadering voor financiën. 'Met deze manier van behandelen verhezen we de hoofdzaak uit het oog. Wy behande len nu belastingvoorstellen maar we weten niet waar we het aan gaan besteden. We vragen de burger eigenlijk een blanco cheque. Hier moet een begroting liggen'. Dhr. Janssen had er grote moeite mee dat de gemeente aan de burger geld vraagt zonder aan te geven wat er mee gebeurt Wethouder Truyen sprak dhr. Janssen tegen. We vragen nu geen blanco cheque maar stellen de in komensstroom van de gemeente vast Hier kunnen we pas, in ver band met de artikel-12-status, in maart a.s. uitgaven tegenover zet ten. 'Het was mij ook liever dat we de inkomsten en uitgaven tegelyk konden presenteren. Ik deel uw be zorgdheid en we zullen er in ieder geval alles aan doen om met de be groting van 1993 weer gelijk te z\jn'. De wethouder was het niet hele maal eens met dhr. Janssen dat de burger niet weet waar het aan wordt uitgegeven. 'De afvalstoffen heffing en het rioolrecht zijn hef fingen die de kosten hiervan moeten dekken. De burger weet waar het geld voor gebruikt wordt'. Dhr. Janssen bleef erbij dat het voor zijn partij politiek onaan vaardbaar was dat er nu belasting verhogingen werden doorgevoerd terwijl er over zes maanden pas ge zegd kan worden waar het aan wordt besteed. 'Ik blijf erby dat wij het niet eens zijn met de wijze waarop we nu bezig zijn'. Dhr. Jans sen kon zich overigens wel vinden in de voorgestelde verhogingen. De politie zal al het mogelijke in het werk stellen a.s. zondag om een dodenherdenking op het soldaten- kerkhof in Ysselsteyn door neo fascisten te verhinderen. Ook aan een demonstratie van een Heerlen- se stichting tegen vreemdelingen haat, rascisme en opkomend fascisme zal geen medewerking worden verleend. De beide organi saties hebben in de provincie Lim burg pamfletten verspreid. Aan beide organisaties zyn geen vergunningen verleend voor het houden van een demonstratie of herdenking Volgens een pamflet willen sym pathisanten van ultra rechtse groe peringen,. oud-ss'ers oproepen om 'onze gevallen kameraden te her denken en eren', middels het leg gen van bloemen op hun graven. De Heerlense stichting roept haar leden en sympathisanten op om om 11.00 vanaf het centrum van Ys selsteyn te' vertrekken in èen stille tocht naar het 3 kilometer verderop gelegen kerkhof, om daar te pro testeren tegen de vreemdelin genhaat. In hoeverre de autoriteiten er in slagen de herdenking op het kerk hof, alsook de stille tocht naar het kerkhof, niet te laten doorgaan, is op dit moment nog niet bekend. Al het mogelyk zal worden gedaan om een konfrontatie te voorkomen. Dit zal een onderwerp zyn op de thema-avond 'Democratie aan de basis', waarmee wij ons als D'66 Venray presenteren op donderdag 28 november a.s. Er zal een open diskussie plaatsvinden, nadat er eerst een inleiding gehouden is door sprekers. Namens D'66: Erik van Keulen, provinciaal statenlid Limburg en Hans Jeekel, hoofd bestuurslid. Verder zijn uitgenodigd vertegen woordigers van partijen die deel uitmaken van het college van b. en w. van Venray, te weten: T. Theeu- wen, voorzitter CDA Venray en A. Jansen, fraktievoorzitter PvdA Venray. Andere onderwerpen die aan bod komen zyn o.a.: huidig funktione- ren gemeenteraden en Provinciale Staten; dualisme in gemeenteraad en Provinciale Staten; niet-raads- en statenleden in commissies; voorlichting aan de burger. Plaats: De Witte Hoeve, Gasstraat 5 te Venray, aanvang 20.00 uur. In lichtingen: tel. 04780-10863. voor uw A KETTING w FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Tydens de donderdag 28 novem ber a.s. te houden algemene leden vergadering-zal speciaal aandacht worden geschonken aan het af scheid van een lid van de Woning bouwvereniging Noord-Limburg nl. dhr. Lèj Oudenhoven (69). Daarmee komt een einde aan het feit dat meer dan 72 jaar de naam Oudenhoven onafgebroken verbon den is geweest aan de Woningbouw vereniging zoals die werd opgericht in 1919. Het was mede te danken aan het sociale werk van een van de groot ste yoormannen van Venray, de le gendarische dr. Henri Poels, dat er in Venray een woningbouwvereni ging kwam. Als aalmoezenier van sociale werken in Zuid-Limburg had hij zich ingezet voor betere huisvesting van de arbeiders die vooral in Maastricht erbarmelijk waren gehuisvest. Toen de woning bouw voor de arbeiders in Zuid- Limburg op gang was gekomen konstateerde hij dat ook in zijn ge boorteplaats Venray iets moest wor den gedaan aan betere huisvesting voor de Venrays arbeiders. Hy wist enkele notabelen in Ven ray te aktiveren, zoals de direkteur van de Coöperatieve Zuivelfabriek H. Maria in Oostrum, Reinier Lem- mens en in Venray Willem Winters en Handrie Odenhoven. Veel van die geschiedenis is niet bekend maar wel dat deze mannen het klaar kregen om bij de Venrayse Middenstand en bij de notabelen obligaties te plaatsen. Obligaties van 10 gulden waarop ook nog 4% rente werd verzekerd. Met dat verkregen startkapitaal durfden die mannen het aan om ar beiderswoningen te bouwen aan de Maasheseweg, Willemstraat en de St. Odastraat Dat aantal woningen werd in de dertiger jaren nog uitge breid met arbeiderswoningen aan de Broekweg, de Langeweg en de Merseloseweg. Het woningbestand bedroeg in de oorlog 48 woningen. OUDENHOVEN Vanaf het eerste uur was in het bestuur de aannemer Oudenhoven vertegenwoordigd die als bouwkun dige zijn deskundigheid kon in brengen. Als aannemer moest hy wel eens voor een appel en een ei klusjes doen bij gebreken aan de 48 wonin gen. Toen zodn Lèj Oudenhoven nog vry jong was, moest deze in op dracht van zijn vader ook klusjes gaan doen aan die woningen, om daarmee geld uit te sparen, want vergeet niet, die bestuursleden de den dat werk onbetaald en zij voel den zich daartoe verplicht. Het vergaderen gebeurde dan ook thuis by een van de bestuursleden. Verga deringen werden overigens alleen gehouden als de sekretaris dat no dig vond. Het woningbezit werd door de oorlogshandelingen behoorlijk aangetast, maar dankzy de gevorm de fondsen en de uitkeringen van oorlogsschade konden die toch worden hersteld. Op 18 november 1949 vond het bestuur het vanzelfsprekend dat Lèj Oudenhoven zyn vader opvolg de in het bestuur, want een bouw kundige, daarvan was men over tuigd, die kon men niet missen. In 1964 kreeg de Woningbouw vereniging haar eerste contingent woningen die in de Gussenstraat werden gebouwd. Later zou daar took de woningbouw in de Pr. Irene-, Pr. Margriet- en Pr. Marykestraat volgen. Grad Schols was inmiddels sekretaris en die vond het maar een vreemde zaak dat èn de gemeente èn de Woningbouwvereniging bei den in Venray sociale woningen bouwden. Er werd toen gesteld: 'of de een of de ander'. Het was niet de taak van de gemeente om die wo ningen te bouwen. Zo gebeurde het dat de gemeente haar woning bestand van 560 woningen over deed aan de Woningbouwvereni ging St. Oda. Het moet worden gezegd dat er ook in die jaren veel van de bestuursleden werd gevergd. By zo'n groot woningbezit moest er veel worden vergaderd en dat ge beurde allemaal in de eigen tijd, zonder een cent vergoeding. Tben Lèj Oudenhoven 25 jaar zit ting had in het bestuur werd hem als dank voor zyn inzet een fles drank aangeboden. Die fles drank bewaart Lèj nog als een kostbaar souvenir. Dat geldt ook voor een ko peren wandbord met inscriptie dat hem by zyn afscheid als bestuurs-l lid in november 1984 werd aan-| geboden. Vroeger was het zo dat de bestuursleden alles pro deo moes ten doen. Met de groei van het wo ningbestand is er ook personeel aangetrokken. Een van de mannen van het eerste uur was de klusjes man Johan de Bruyn. Ook ging de Woningbouwvereni ging steeds meer profiteren van de financiële deskundigheid rail man nen zoals de heren Snoeks, Adri- aanse en nu de heer Lammertink. LID Na zijn afscheid als bestuurslid in 1984 mocht hy nog wel als lid blij ven maar nu is, gezien zyn leeftijd, het moment gekomen voor een definitief afscheid, tydens de bo vengenoemde ledenvergadering Afscheid nemen van 72 jaar Ouden hoven in het bestuur. Afscheid nemen van iemand die het mede mogelijk heeft gemaakt dat in Ven ray sociale woningbouw werd ge pleegd. Morgen, vrijdagmiddag om 16.30 uur, zal wethouder mevr. A. Hoppenreijs-de Loo de officiële opening verrichten van het ge zinsvervangend tehuis Noorder hof in de Burggraaf. Deze nieuwbouw is een uitbreiding van het gezinsvervangend tehuis De Laterije. Beide tehuizen staan onder bestuur van de Stichting Pensiontehuizen Venray. Na de of ficiële opening zal het bestuur van 17 tot 18 uur recepiëren op de Noorderhof 3. NIEUWBOUW Onder architektuur van Archi- tektenbureau Tammers uit Beek en Donk bouwde Aannemersbedrijf Van Grunsven uit Erp in het bestemmingsplan Burggraaf drie woningwetwoningen, die onderling met elkaar zijn verbonden. De nieuwbouw omvat drie woonka mers, een centrale keuken en acht tien zitslaapkamere voor evenveel bewoners. In De Noorderhof; als uit breiding van De Laterije, zijn zes groepsleiders, twee koks en een huishoudkracht werkzaam. De La terije en De Noorderhof samen bie den plaats aan 54 bewoners en geven werk aan 29 personeels leden. GROTE WACHTLIJST De eerste plannen voor de bouw van dit nieuwe tehuis dateren uit 1989 als gevolg van een schrijnen de wachtlijstproblematiek. Het aan tal verstandelijk gehandicapten, dat wacht op plaatsing in een ge zinsvervangend tehuis in de regio Noord-Limburg is zo groot, dat al leen uitbreiding van de kapaciteit door middel van nieuwbouw sou laas biedt Ondanks dat nu weer achttien mensen kunnen worden opgenomen, is de wachtlijst nog groot Het is een gezamenlijke ver antwoordelijkheid van de stichtin gen, die zich in het Noordlimburgse bezighouden met het exploiteren van gezinsvervangende tehuizen, er voor te zorgen, dat ook in de toe komst uitbreiding van het aantal plaatsen kan wórden gerealiseerd. Een eerste plan voorzag in de bouw van een tehuis voor 24 personen, doch als gevolg van bezuinigingen werd dit aantal door de provinciale overheid teruggebracht tot 18 plaat sen. Vorige maand hebben de bewo ners hun nieuwe behuizing in gebruik genomen en daar vinden zij een komplete huiselijke sfeer, sociale kontakten en ontspanning. Auto was niet weg Een 35-jarige inwoner deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn personenauto die hij aan de Harde- weg had geparkeerd. De politie ging ter plaatse kijken en vond de auto. Die was dus niet gestolen. De man werd aangehouden en verhoord. Hij kreeg proces-verbaal inzake het doen van valse aangifte. Dit jaar is het Regionaal UNICEF Comité al weer 10 jaar aktief in Ven ray en omgeving. In deze jaren is de bewustwording van de bevolking met betrekking tot UNICEF sterk gegroeid. De kleine kern vaste klan ten is daardoor fors uitgebreid. Ook mogen wij in steeds grotere mate rekenen op de medewerking van de industrie en Venray en omstreken. Vanzelfsprekend ontplooit het co mité ook dit jaar weer haar vaste verkoopaktiviteiten. Onze ruime keus kaarten, agenda's en andere artikelen vindt u de komende we ken, dankzy de bereidwillige mede werking van Albert Heijn en de Hema, in Venray op vrydag 22 en zaterdag 23 november by Albert Heijn en vrydag 29 en zaterdag 30 november bij de Hema (beiden ty dens de normale openingstijden). Buiten deze urén kunt u terecht bij mevr. A. Gelling, Julianasingel 24. Het Wereld Natuur Fonds werkt zonder subsidie. Het WIST is afhan kelijk rail uw giften en medewer king. In dit kader heeft het Wereld Natuur Fonds overal in het land zo genaamde Panda-winkels opgezet Het is zo langzamerhand een tradi tie geworden dat het kantoor van de ABN-Amro Bank aan de Julianasin gel nr. 7a rond de feestdagen fun geert als Panda-winkel voor Venray. Op dit kantoor ligt de fraai uitge voerde cadeau-catalogus van hét WWF. Een groot aantal artikelen zijn in voorraad op de bank aanwe zig. Vooral de vele knuffelbeesten liggen of staan op uw belangstelling te wachten. De pluche dierenfami- lie van het WWF is uitgebreid met een groot aantal nieuwe dieren. Ze zijn gemaakt van de allerbeste kwa liteit pluche. Het WWF biedt u deze dieren aan voor een vrienden prijsje. Verder zyn vele andere artikelen in voorraad. Helaas niet alle, maar de medewerkers van de bank wil len die graag voor u bestellen. De netto-opbrengst van de artikelen, komt geheel ten goede aan het na- tuurbeschermingswerk van het WWF. Het WWF kan uw steun heel goed gebruiken.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5