AUTO SCHk.DE! Fiscaal in zicht Tel. 04709-82019 Gratis energie advies bij Consumentenwinkel Vrouwen zoeken levenskracht Rode Kruis Bloedbank December; werkgevers schenken belastingvrij PEEL EN MAAS Donderdag 21 november - Pagina 26 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Clemens I, paus en martelaar. 9.00 Lsm. voor de over ledenen (koU. A). 19.00 ZONDAGS DIENST; ouders Van Soest en zoon Jan; Louis Verstraelen (fam.); Jacob van Dyck; Sjef Truyen; Nel van Dijck-Dirckx (koll.); Grad Maessen (koll.); Bert van Vegchel (koll.); Jan v.d. Zanden (koll.); Fun Smits (koll.). Zondag: Christus, Koning van het Heelal; Hoogfeest 8.00 Lsm. Pierre Pouwels (koll.); overl. ouders Janssen-Huybers.9.30 Lat Hgm. voor de lev. en overl. leden van ons dames- en herenkoor; Marianne Hagens-Maessen (koll.); overl. ouders (B); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (koll.); Henk v.d. Voort (koll.); Jacob de Bruyn (koll.); Greet Gommers-Mikkers (koll.). 11.00 GE ZINSVIERING met als thema 'Vol verwachting'; Theodora v. Haren- Zegers; Dorothea Ariëns-Hendriks; Jan Derckx; jrd. Paulin Corzilius; An Geurts-Versteegen (koll.); Tbos Peters-Cuijpers (koll.); Pier v.d. Borst (koll.); Wim van Ham (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. fam. De Wit- Neilen. Dinsdag: 9.00 Lsm. Dora Greef- kens; oude stichtingen. 19.00 Lsm. Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (buurt). Woensdag: 9.00 Lsm. Jo Custers; pastoor Anouni Esser, ouders, broers en zusters (S); Maria Gertru- da Smits, ouders, broers, zusters (S). Donderdag: 9.00 Lsm. Mariet Claessens-v.d. Ven (koll.); toto zekere intentie. Vrijdag: 9.00 Lsm. José Kremer- Vullinghs-, Theo Vermeulen. 14.00 PI. H.Mis b.g.v. 40-jarig huw.feest echtpaar H. van Valkengoed-van Bij- levelt Juliansingel 23. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Gertjan en Pieter Reijnders; lektor: G. de Groot. Zo: 9.30 Tom Fooien, Ramon Klinckenberg, Ties Koopmans, Casper Vloet; 11.00 Ge zinsviering. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering Loenen. Lektrice: J. Heutinck. Zondag: ^Poolse tlag. 9.3Ö Litur gieviering m.m.v. het barokensem- ble 'En Bloc'. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondagen, ledereen is welkom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Elisa Palm en te.v. H. Geëst 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overl. fam. Claessens-Philipsen; Wim Verleijsdonk; Anna Bodden- Ehren (koll.); overl. ouders Marti- nus Peters en Gertruda Rongen; Nel Michiels-Wynen (koll.); Jan Janssen (koll.). Zondag: 9.00 Sjef Schaeffers. 11.15 Fkm. Van Dierendonck; Ber tha Oudenhoven (koll.); Koos Jans en overl. fam. 18.00 Voor de pa rochie. Maandag: 8.00 T.e.v. H. Geest 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Piet Theo en Ben Linders. Woensdag: 8.00 Voor overl. fam. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. Donderdag: 8.00 Overl. mede broeders. 19.00 Jan Swinkels. Vrijdag: 8.00 Voor de overlede nen (offerbus). 19.00 Gezinsmis; jrg. Giel Troisfontaine en zoon René. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 emiel Kusters. Zo: 9.00 Pascal Kusters; 11.15 Jaap Janssen; 18.00 Johan Pouwels. Ma en wo: 19.00 Wendy. Di en vr: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Tb van Rijn en overl. fam. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor het Hoogfeest van Christus Koning Kinderwoord dienst Voor Mariet en Martha Goumans-Janssen; Gerlach v. Ass; Piet van Tilburg (koll.); Tinus Matij- sen (koll.); overl. fam. V.d. Weegh- v.d. Pasch; Lei Versteegen (fam. Janssen-Deckers). Zondag: Hoogfeest van Christus Koning. 8.30 Voor het geestelyk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10,00 Hoogmis, Gregoriaans. Overl. ouders Reijnders-van Kuyk; Riek Barten-van Gerven (koll.). 11.30 Voor alle overl. parochianen. Maandag: 8.00 Cor v.d. Kolk (koll.). 19.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: 8.00 Voor het behoud van vrede en gerechtigheid. 19.00 Voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven; uit dankbaarheid (L). Woensdag: 8.00 Martinus Pont man en gijsbertus van Blokland. 19.00 Cor v.d. Kolk (koll.). Donderdag: 8.00 Voor de kerk. 19.00 Lev. en overl. fam. J. Hoede- maekers; Bèr Philipsen en fam. Vrijdag: 8.00 T.e.v. de H. Drieëen- heid. 19.00 Afscheidsmis van kapl. B. Clemens. Mededeling: Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksk- ring voor jongeren om 19.45 uur. I.v.m. het vertrek van kapelaan B. Clemens per 1 dec. zal de H. Mis van 11.30 uur op zon- en feestdagen m.i.v. die datum komen te verval len. Door de week blijven de H. Mis sen van 8.00 en 19.00 uur vobrlopig gehandhaafd; alleen als er op de zelfde dag een uitvaartdienst is, zal de H. Mis van 8.00 uur vervallen. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Voor lev. en overl. leden van de harmonie; gest. jrd. Petronella en Gertrudis Derks; Har ry Thuijls; overl. ouders Camps- Wölters; Harry Achten en overl. ouders; overl. ouders Sikes-Rutten; jrd. Sjeng v.d. Pasch; tot zekere in tentie; uit dankbaarheid; Giel Ven- nekens en echtgen. en wederzijdse familei (Harmonie). Zondag: Peest van Christus Ko ning. 8.30 Arnold Jans; Antoon Janssen. 10.00 Overl. fam. Schraven-Joosten; overl. ouders Jeuken-Jeuken en kinderen; jrd. overl. ouders Janssen-Peeters; jrd. Toon Kleuskens; overl. ouders Loonen-van Rens; Giel Vennekens en echtgen. en wederzydse familie (Gem.koor met volkszang). Maandag: 9.00 Gest jrd. overl. ouders Janssen-Tacken; tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Jrd. Piet Direks; voor 'n overl. vader. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrydag: 9.00 Tot zekere intentie. Misdienaars: Za: 19.00 Saskia Lit- jens, Veronique Philipsen, Callista Smedts, Kim Hermans. Zo: 8.30 Gijs Weideven, Roel Kessels, Mark van Dyk, Eriks Schuurmans; 10.00 Mo nique Janssen, Ursula Comelissen, Karlijn Jacobs, Yvonne Thielen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Maria Smits-Jeurissen-, overl. ouders Geven- Nieuwenhuizen; Wim Vogelzangs (fam. V.); overl. ouders Direcks- Houwen; Frans en Harie Maas, Lien Custers-Maas; led Vervuurt; Harrie Vriens; Piet Verstappen; Piet Bal- tissen. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor); st. Piet Rongen, Maria Huber- dina Strybos en zoon Martien-, Grad Rongen-, Gerard Schoeber en Fran- cisca Simons; overl. ouders Custers- Keursten; Bernard v.d. Sterren, Henrica Smits en Petronella Litjens. Woensdag: 9.00 H. Mis; Carolien Philipsen; Wim Vogelzangs; Piet v.d. Beueken en Petronella Lemmen. Vrijdag: 9.00 H. Mis-, st. Christi- aan Steeghs en Petronella Smits. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Jrd. Matthias Vol- lenberg; Gerard van Kuyck; overl. ouders Maes-Baeten; Sir kunen; Nella Classens-Janssen en Geert Classens-, Henriëtte Baltissen- Claessens. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Strybos-Duckers; overl. fam. Gooren-Dinghs; overl. ouders en voor Hein en Martinus Emonts. Vrydag: 15.00 Fh. Cox-Poels tg.v. 40-jarig huw. Misdienaars: Za: Fred en Loes; vr: Marianne en Sanne. Parochie Leunen Christus, Koning van het Heelal. Zaterdag: 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten en overl. fam.; Jan de Lauw; Wim Jenneskens; weekd. Li za Breugelmans-Radt (4); gest jrd. Gerard Marcellis. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen. 11.15 Harry Hee- sen; Anna Philipsen-Lenssen. Maandag:-H. Catharina, maagd en martelares, patrones van onze parochie. 19.00 Lsm. te.v. H. Catha rina (fam. Asselberghs); maandd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; Txm Hellegers. Woensdag: 19.00 Maandd. Wil helmina Loonen, Antoon en Ber nard Loonen en beide echtgen., Johanna Verheijen-Loonen en echt gen., Joos Loonen en Maria Loonen- Scheffers. Donderdag: 19.00 Lsm. Piet Jans sen, echtgen. en overl. fam. Janssen-Martens. Vrijdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Frans Baltussen. Akolieten: Za: 19.00 Tom Bos en Bautoschadebedrijf GEBR. TIMMERMANS HORST Meterikseweg 101 Horst Voor 'n vakkundig en perfekt herstel van motor en carrosserie-schade. Mark de Klein. Zo: 10.00 Paul en Frank de Klein en Erik Litjens; 11.15 Heidi Voesten en Inge van Til burg. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Je roen Hamann en Gijs Kersten. Lektoren: Za: 19.00 Jan Jennis- kens. Zo: Lies van Bavel. Gedoopt; Ralf Janssen, Weth. Reintjesstr. 1; Elke Meyers, Hooipas 8; Jef Fleurkens, Vicarieweg 52. Huwelyksafk.: Theo Linskens uit America en Truus Houben uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zondag: Laatste Zondag van het kerkelijk jaar. 10.00 Hoogmis voor Petronella Janssen-Franssen (koll.). 6 Misdienaars. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Misd.: Richard Drabbels en Geert-Jan Derikx. Rektoraat Veulen Feest van Christus Koning van het Heelal. Zaterdag: 19.00 Hgm. Marlie Weys; jgt. Mientje Jenneskens. Zondag: 11.00 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor fam. Reintjes-v.d. Pasch. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Ruus Bexkens en René Reintjes.l Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Roy Smets. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Kerkelijk zang koor Vivace); ouders Van Soest- Swinkels; overl. fam. Gommers- Peeters; overl. fam. Custers- Claassen. Zondag: Hoogfeest Christus Ko ning. 9.30 Geestelyk welzyn van de parochie. 11.15 Mndd. Wiel Claessens. Maandag: 19.00 Overl. paro chianen. Dinsdag 19.30 Leden en overl. le den LVB, St. Odaviering! Woensdag: 14.00 t.i.v. 40-j. huw.feest Gommers-Peeters. 19.00 Geen dienst. Vrydag: 19.00 Sjang Classens (buren). Misdienaars: Za: 19.00 R. en T. Berkers. Zo: 9.30 I. Potten en Sj. Ewals; 11.15 R. Keyzer en B. Poels. Ma 19.00en di 19.30: N. Jaspers en B. Pouwels. Wo 14.00 en vr 19.00: M. Arts en T. van Asten. Spreuk van de week: 'Schenk geen aandacht aan het gepraat van de mensen!" Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Bas Claessens, Tim- mermannsweg 70; Lisa Claessens, Timmermannsweg 98 en Lindsey Koonings, Moerslag 11. Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Ant. Arts en An na v.d. Zanden; lev. en overl. leden Zangkoor (Ceciliafeest); jgt. Jan ma thijs Michels en Gertrudis Verhey- en; fam. Janssen-Pubben; jgt Lei v. Dyck. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant Zondag: 10.00 Jgt fam. Verstegen-Arts. Misd.: Selma Derkx en Karin Duykers. Dinsdag: 8.30 Voor de parochie. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt Marijke en Johanna v. Rijswijck. Misd.: Anja v.. Dyck en Ellen Poels. Donderdag: 8.30 Jgt Antonius Pqels, echtgen. en zoon Henricus. Vrydag: 14.00 Dankmis zilv. brui loft Antoon Engels en Agnes Simons Kerk poetsen: Mevr. Van Elsdin- ge en mevr. Poels-Driessen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Clemens I, paus en martelaar. 19.00 Fkm. Claesens-v.d. Weyer. Zondag: 34e Week door het jaar. Feest van Christus Koning. 10.00 Ouders Arts-Kuypers en voor Marti nus van Resteren. Maandag: H. Tomas van Villa Nova en ook de Vietnamese mar telaren. 19.30 (geen mis 8.30) H. Mis te.v. St Cecilia (Ceciliafeest). Dinsdag: H. Johannes Berch- mans (Diest). 8.30 bijz. int. (MJ). Woensdag: O.L. Vrouw van de wonderbare Medalje. 8.30 Voor de zieken. Donderdag: H. Jacobus van Mar ken, missionaris. 8.30 Fam. Comelissen-Hendriks. Vrijdag: Zal. Fred er ik van Re gensburg. 8.30 Voor de synode in Rome over Europa. Misdienaars: Za: Peter en Maaike. Zo: Angela en Ito ra. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte: Jezus is koning der waarheid. Al wie uit de waarheid is, luistert naar Zyn stem. Zo zegt Hij zelf. In hoeverre luisteren wij naar hem??? Zyn wij uit op de waarheid? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Remi Claassen (buurt); voor alle zie ken en stervenden en tb.i. Zondag: Hoogfeest van Christus Koning. 8.30 H. Mis te Hol thees voor Piet Ermers en uit dankbaar heid en tz.i. 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Wismans-Savelkouls; ouders Kleemans; Gerardus de Bruyn; Adriane Jans, H. Linssen en overl. ouders; Ria v.d. Oord-Berge; Amoldus Reijnders. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef uit dankbaarheid. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 24 nov. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 10.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Gelukkig congres gangers in Oost-Europa loven Je hova, diapresentatie' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 24 nov. is er een eu charistieviering van de oecumeni sche basisgroep "Heel de kerk; heel de wereld". Thema van deze viering is "Wijsheid, kennis van het hart". Voorganger is pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst U bent van harte welkom. Inbraak in bedrijf In de nacht van maandag op dins dag werd door forcering toegang verkregen tot een bedrijf aan de Witte Vennenweg in Oostrum. Er werden diverse goederen ont vreemd, o.a. een kopieerapparaat, een telefax en een elektrische schrijfmachine. Verdachte situatie In de nacht van zondag op maan dag kwam om ongeveer 0.30 uur bij de politie een melding binnen dat twee auto's zich verdacht ophielden in de buurt van Dalland. Toen de bestuurders de komst van de politie in de gaten kregen, reden beiden met grote snelheid weg. De ingezet te achtervolging door de politie le verde geen resultaat op. Het is mogelijk dat de bestuurders en in zittenden op strooptocht waren, maar het kan ook zijn dat deze an dere bedoelingen hebben gehad. Graag getuigen Een 47-jarige bestuurder van een personenauto ontdekte donderdag morgen omstreeks 11.10 uur, toen hy bij zijn aan de Merseloseweg ge parkeerde personenauto terugkeer de, dat zijn auto door een ander motorvoertuig was 'geramd' en be hoorlijk beschadigd was. De veroorzaker heeft 'vergeten' zijn visitekaartje achter te laten en is er vandoor gegaan zonder dat zijn of haar identiteit kon worden vastgesteld. De politie hoopt nu dat er getuigen zijn die de politie op het spoor van die veroorzaker kunnen zetten. Dat hoopt ook de uit Belfeld afkomstige bestuurder. Alarm ging af Omdat het alarm in werking ging by het sportcomplex van St. Serva tius zyn de daders van een mogely- ke inbraak op de vlucht geslagen. -Het bewakingspersoneel en de poli tie waren spoedig-ter plaatse. Een zoekaktie leverde niets op. Dit ge beurde in de nacht van zondag op maandag. Gewond bij botsing Maandagmiddag omstreeks half zes was het niet verlenen van voor rang door een 69-jarige bestuurder van een personenauto, op de krui sing Langstraat-Deumeseweg, de oorzaak dat er een botsing ontstond met een personenauto, bestuurd door een inwoner. Na de botsing moest de bestuurder, die geen voor rang verleende, met diverse ver wondingen naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hij kon na behandeling naar huis worden ver voerd. Verder bleef het by materiële schade. Botsing tussen vier auto's Door onvoldoende opletten op de Maasheseweg ter hoogte van de Ny- verheidsweg, ontstond zaterdag middag een botsing tussen vier personenauto's. Twee bestuurders waren afkomstig uit Vierlingsbeek, een bestuurder uit Smakt en een uit Holthees. Een bestuurder klaag de over een pijnlijke nek. Verder bleef het bij materiële schade. Personenauto tegen vrachtauto Vrijdagmiddag vond op de Maas heseweg, omdat de voorrangsregels niet in acht werden genomen, een botsing plaats tussen een vracht auto bestuurd door een inwoner vam Ittervoort, en een personen auto, bestuurd door een 82-jarige inwoner van Cuijk. Naast behoorly- ke materiële schade aan de perso nenauto raakten de bestuurder, zijn 80-jarige echtgenote en een 80-jarige inzittende licht gewond. Zij konden echter na medische be handeling naar huis worden vervoerd. Als een 'tragische' b(j zonderheid kan worden vermeld dat het echt paar, omdat zij die dag 52 jaar wa ren getrouwd, een ritje in de omgeving hadden gemaakt. In het Brukske is 19 november een grote voorlichtingscampagne van start gegaan met het doel het gebruik van gas en elektriciteit met 10% te verlagen. De inwoners van het Brukske hebben inmiddels een uitnodiging ontvangen om voor een gratis per soonlijk energie-advies naar wijk centrum De Kiosk te komen. Alle inwoners van Venray die niet in het Brukske wonen kunnen tot en met 20 december in de Consu mentenwinkel terecht voor een gratis energie-advies. Al Uw vragen over elektriciteit en/of gasverbruik kunt u stellën aan onze adviseur. Hij geeft met be hulp van een computerprogramma aan of uw verbruik normaal is of aan de hoge kant. U krygt handige tips, zodat u direkt uw energie kosten kunt verlagen. Om een persoonlyk advies te kunnen geven dient u het laatste jaaroverzicht van elektriciteit en gas en de meterstanden van die week plus datum mee te nemen. Het advies duurt 20 minuten. Voor het energie-advies kunt u een afspraak maken met de Consu mentenwinkel Venray, Marktstraat 8, tel. 10799. Openingstijden: maandagmiddag 13.30-17.30 uur; dinsdag t/m vrijdag van 10.00 t/m 13.00 en van 13.30 t/m 17.30 uur en zaterdag van 12,00- 16.00 uur. Gevonden fietsen Op maandag 2 december a.s. zal van 16.00 tot 18.00 uur de politie weer gelegenheid geven tot het be zichtigen van gevonden fietsen ach ter het politiebureau. In tegenstelling tot andere keren zal er geen verkoop plaatsvinden omdat men daar een andere metho de voor heeft gevonden. Een feestelyk versierde etalage by de opening van de groente- en fruitzaak van H. Linssen op 6 juli 1948. Het betreft hier een tijdelijk onderkomen in het op dat moment leegstaande pand van dhr. Th. Maassen aan de Marktstraat. Dhr. Maassen opende op 1 januari 1928 in dit pand een zaak in rookar tikelen. In de deuropening zien we rechts: Th. Maassen en naast hem de toen 15-jarige Frits Linssen. Mo menteel de trotse bezitter van de Wakker Piëlhaas, die hem afgelo pen zondag in de schouwburg door carnavalsvereniging De Piëlhaas werd uitgereikt. Op 3 augustus 1932 opende de uit Tegelen afkomstige Harrie Linssen een zaak in groenten, fruit en vi- sconserven aan de Grote Markt, Het pand werd in 1937 gesloopt om plaats te maken voor de nieuwbouw van Albert Heyn (opening 30 maart 1939). H. Linssen opende op 22 mei 1937 een nieuwe zaak in de Grote straat Direkt na de oorlog moest ook door oorlogsgeweld zwaar be schadigde pand verlaten worden en kreeg men tijdelyk (1945) onder dak in het pand van de firma Ha- winkels in de Hofstraat. Begin 1950 werd voor de laatste keer overge- huisd naar een nieuw en modern pand in de Grotestraat waar nu ge vestigd is de chocolaterie Magnifi- que van Theo Linssen. J. v.d. Putten Op zaterdag 23 november a.s. or ganiseert de werkgroep Vrouw Ge loof en Leven afd. Venray, een ontmoetingsdag voor vrouwen. Thema van deze dag: "Vrouwen zoe ken levenskracht'. 's Morgens houdt Amy Knechten, theologe, een inleiding over dit on derwerp. Door de eeuwen heen zijn vrouwen onderweg, op zoek naar kracht. Ook in deze tyd willen vrou wen bezig zyn met geloof en de zin van het leven. Vrouwen zoeken el kaar en geven elkaar kracht. Vanuit deze gedachte inspireren vrouwen elkaar. Na de lunch wordt er ge werkt onder het motto: Van zand korrel tot woestynroos: De kara vaan gaat op weg, waar sta je zelf? Dit alles vindt plaats in zaal Van Dyk, Mgr. Hanssenstraat 29 te Oostrum van 9.30-15.30 uur. De kosten bedragen ƒ13,50, incl. lunch en koffie/thee. Voor wie de kosten een bezwaar z(jn, is er een solidari- teitspot. Zonodig kan voor vervoer gezorgd worden. Aanmelden by Liesbeth van Berlo, tel. 86036. Afgelopen week mochten de he ren B.W. Derksen uit Meerlo, M.J. van Hengstum, J. Kengen en H.F.A Schaeffers, allen uit Venray, het in signe met oorkonde ontvangen voor het geven van meer dan 50 maal bloed. Daarnaast werden nog 117 mannen en 9 vrouwen gehul digd wegens het meer dan 25 maal bloed gevan aan de bloedbank Noord-Limburg. De medailles werden dinsdag 12 november uitgereikt door voorzit ter dr. A. Smeets van het Rode Kruis in het bijzyn van dr. H. Son derkamp, direkteur van de Stich ting Bloedbank Noord-Limburg en dr. H. Peeters van diezelfde instel ling en tevens bestuurslid van het Rode Kruis Venray. Nadere informatie over het bloed donorschap kunt u rechtstreeks verkrygen by de Bloedbank Rode Kruis te Venlo, tel. 077-553830. Een maandelijkse rubriek over fiscale aktualiteiten Elke avond als ik thuis kom kijk ik verbaasd in de brievenbus. Grote hoeveelheden felgekleurde folders schreeuwen om mijn aandacht. Het begint weer vroeg dit jaar, de aan loop van de winkeliers naar de feestmaand december. Toegegeven, met Sinterklaas, Kerst en Oud «Sc Nieuw is sprake van een opeenho ping van leuke feesten. Ook voor my een reden om voor de diverse gegadigden een passend geschenk te zoeken. Geschenken in de representatie ve sfeer komen ook buiten de fami liesfeer veel voor. Bedryven geven zakenrelaties een* geschenk met veelal meer dan bijkomstige zakely- ke bedoelingen. De belangrykste zakelijke relaties van een bedryf bevinden zich niet noodzakelijker wijs buiten dat bedrijf. Goed gemo tiveerd personeel is zeer kostbaar en een vereiste voor gezonde be drijfsvoering. Derhalve is een Kerst pakket voor werknemers een veel voorkomend en prettig 'gegeven'. Over een Kerstpakket hoeft de werkgever geen loonbelasting en premies in te houden. Het valt on der de zogenaamde geschenkenre geling. In het kader van die geschenkenregeling kan de werk gever vyf maal per jaar aan zijn werknemers ter waarde van maxi maal ƒ110,- per gebeurtenis een gift doen zonder dat belasting of pre- mies berekend hoeven worden. In december doen zich in ieder geval drie evenementen voor waarop dit. is toegestaan. Sinterklaas, Kerst en Oud «Sc Nieuw. Omdat deze drie zo dicht bij elkaar liggen mag deze ƒ330,- in één keer netto onbelast uitbetaald worden. Bij een Kerst pakket van bijvoorbeeld ƒ60,- kan ƒ270,- in kontanten voldaan worden. Waren die ƒ270,- een netto bonus of tantième dan bedroegen de totale kosten voor de werkgever snel het dubbele, ƒ540,-. Het mes snijdt aan twee kanten. De werknemer ont vangt in een maand waarin hy vol doende bestedingsmomenten heeft een geschenk dat zyn band met de werkgever zeker zal verstevigen. De werkgever kan deze geste fiscaal zeer aantrekkelijk verrichten. Een paar spelregels moeten in acht worden genomen om de gift onbelast te houden. De betaling moet een echt geschenk zyn. De werkgever die terzake een afspraak maakt of zich ervoor vastlegt doet geen schenking maar een verplich te betaling, dat is belast; dus wèg voordeel. Wel mag hy zelf een on derscheid aanbrengen aan de hand van de prestaties van de werkne mers, zolang de uitbetaling maar onverplicht is. Een tweede gegeven is het moment van betaling. Behal ve het gebeuren in december mag alleen op algemeen erkende feest dagen, een jubileum van de werkge ver of een persoonlijke feestdag van de werknemer een onbelaste gift plaatsvinden. Of carnaval daar ook onder valt is nog maar de vraag. 2en gulle werkgever procedeert momenteel daarover tegen de fis cus. Zyn werknemers en ik hopen dat hy slaagt Het valt te overwegen om van de geschenkenregeling gebruik te ma ken. Het is een zeer voordelige wij ze om de werknemer iets extra's toe te stoppen. Wie weet stelt het de werknemers in staat om 's avonds ƒ330,- extra geschenken uit te zoe ken in de prachtige felgekleurde re- klameblaadjes. Ik wens u allen een feestelijke maand toe. Mr. T.C. van Zwieten, Rühl/ Haegens/Van Aar, Accountants en Belastingadviseurs. Kantoren te Boxmeer, Venray en Reuver, tel. 08855-76464.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 26