Ook u loopt de kans t>p ongewenst bezoek njpsi ANWB komt met aktie 'Zicht op Licht' in Venray Vrachtauto verliest 1000 kilo warme bitumen Gewijzigde |niddagopenstelling afd. burgerzaken op 5 december (Bouwvergunning verleend SLOTEN SINTERKLAAS AANBIEDING VERSLEIJEN OIRLO Goede verlichting verhoogt de verkeersveiligheid Ingezonden PEEL EN MAAS >SEL EN MAAS Donderdag 21 november - Pagina 23 De tijd dat men inbrekers kon erkennen door o.a. het dragen van diep over de ogen getrokken et met klep of een masker, terwyl y met sluwe gezichten in de nach- jlijke uren door de straten slopen, - voorzover die tijd ooit be- iaan heeft al lang achter ons. let aantal inbraken is echter in de »p der jaren wel aanzienlijk gro- >r geworden. In Den Haag vonden r in het afgelopen jaar per etmaal emiddeld 14 inbraken plaats. Aan- ezien bij die inbraken de inbreker e hoofdrol speelt, is de vraag: 'Hoe iet die inbreker van tegenwoordig tr dan wel uit'. Een aantal van hen ennen wij met naam en toenaam; y komen in onze dossiers voor en ïede aan de hand daarvan kunnen rjj vaststellen datje over twee groe- en kunt spreken. Wy hopen nu naar dat de inbreker zich aan één an deze groepen wil houden... Tten eerste de 'beroepsinbreker', e man die meestal van tevoren be- jjkt waar hy gaat inbreken; hij is p grote buit uit en is voorzien van pede werktuigen, terwyl hy aeestal weinig ravage veroorzaakt, let 'grote' werk dus en hier zullen lassende maatregelen noodzake zijn. Ibt de grootste groep inbrekers chter behoren de gelegenheidsin- rekers, de veelal jonge amateurs, landalen, klungelaars, die vaak in et wilde weg te werk gaan. Zy laan toe zodra zij kans zien, jeestal met eenvoudige middelen, letzy aan de achterzyde van een uis, hetzij via de kelderbox. Zy jeken naar geld en als dat er niet b, zyn andere goederen ook wei- om. Zij hebben geen bepaalde oorkeur, maar nemen alles mee maar enigszins aantrekklyk en waarvan zy vermoeden, dat et verkoopbaar is. Misschien heb- en zij het zelf ergens voor nodig, kak gooien zij voorwerpen, waar in zij niets hebben, korte tijd later peer weg en meestal veroorzaken (j grote ravage in uw huis. Als u (nog steeds) mocht denken at er by u niets te halen valt, denk ïaar eens aan uw radio, tv, fiets, II In verband met St. Nicolaas zal de Afdeling burgerzaken op donderdag p december a.s. geopend zyn van If4.00 tot 15.30 uur. I Het raadhuis is op die dag vanaf IpOO uur gesloten. Burgemeester en wethouders van fenray hebben in hun vergadering an 19 november 1991 voor de on- lerstaande bouwplannen bouwver- jmning verleend. Zij die menen bor de afgifte van één of meer van leze vergunningen rechtstreeks in urn belang te zijn getroffen, kun- len op grond van de wet AROB hartegen bij het college van burge- aeester en wethouders van Venray en gemotiveerd bezwaarschrft in lenen en wel binnen dertig dagen la bovengenoemde datum. - het uitbreiden van een school bi de Min. Ch. Ruysstraat 1 te Ven- w tn.v. college van Bestuur Kath. lavo De Kolk; - het bouwen van een woning an de Silversterweg 10 te Venray :.v. F.J. Wilmsen, Langeweg 98; het uitbreiden van een var- isfokkerij aan de Moostdijk 6 te dsteyn tn.v. J.L.R Aarts-, het bouwen van een garage de Jofferspas 14 te Oostrum .v. B.J.M. Broeren; het renoveren van een woning de St Antoniusstraat 8 te Ven- tn.v. A.G.G. Arts, Hoogriebroek- leg 7 te Orilo; het bouwen van een veranda de Dep. Petersstraat 11 te Oirlo .v. J.P. Kusters; het bouwen van een carport de Brennerlaan 17 te Venray ■v. A.M.M. Cremers; het plaatsen van een dakkapel bn de Akelei 5 te Venray tn.v. fl-G.M. Hendrix; het vergroten van een paar- pestal met overkapping aan de pester Thienweg tn.v. Th.G.M. Ver legen, Ooster Thienweg 20 te Nostrum: - het verbouwen van een win kelpand aan de Schoolstraat 26 te ffenray tn.v. kantoorboekhandel M. wiypers, Grotestraat 47; - het bouwen van een bedryfs- jebouw aan de Pelgrimslaan 15 te fmakt t.n.v. P.L.M.J. Bonants p/a St. fWeflaan 52; het bouwen van een carport bn de Hoefslag 7 te Oostrum tn.v. P-J.M. Arts; het bouwen van een garage bn de Oostsingel 28 te Venray tn.v. van Loo. De burgemeester van Venray, to. J.F.H.A.B. Waals bromfiets, uw dierbare erfstuk, enz. Juist om die gelegenheidsinbrekers buiten de deur te houden, is het verstandig om een aantal voorzie ningen te treffen. Inbraakpreven tie, zoals beveiliging tegen deze inbraken wordt genoemd, is dan ook een zinvolle zaak gebleken. U kunt daardoor veel ergernis en (fi nanciële) schade voorkomen. Maar denk niet dat door het treffen van één maatregel uw eigendommen veilig zijn. Inbraakpreventie is een complex van kleine en (soms) grote maatregelen, waarmee u uw eigen dommen beschermt tegen onge wenste belangstelling. NALATEN GEWOONTEN Het begint meestal met zaken die, in de loop der jaren ge woonte zyn geworden, na te laten. Wat dacht u bijvoorbeeld van brief jes op de deur met opschriften als: 'Bakker, 2 wit gesneden', 'Wij zijn met vakantie van 1 tot 23 juli' of 'Maria de sleutel ligt onder de vuil nisemmer'. Het touwtje uit de brie venbus, handig voor de kinderen, maar ook voor de inbreker. Het 'aan' laten staan van deuren en ra men als 'even' een boodschap in de buurt wordt gedaan. Kinderen, die met een sleutel, soms zelfs met vol ledig adres, om hun nek lopen. Maak van uw huis, en dat geldt vooral 's avonds, geen etalage. Sluit de gordijnen zodat niet iedereen de waarde van uw 'oude' of 'nieuwe' klok kan taxeren en zijn keus kan bepalen. Doe vooral de sloten van uw voor- en achterdeur op het nachtslot, hoe kort u ook weggaat. U voorkomt daarmee, dat byvoor- beeld via de brievenbus of het voor- deurraampje het slot gemakkelijk kan worden geopend. Het voordeur raampje moet ook deugdelijk af te sluiten zyn. Laat geen sleutels in de deuren zitten. Als u één of meer van dit soort ge woonten by uzelf hebt herkend en u besluit maatregelen te nemen, dan bent u op de goede weg. Een in breker heeft in het algemeen altyd haast; hy heeft een hekel aan licht en lawaai schuwt hij. Redely ker- wys is aan te nemen dat een inbre ker met 'de angst in zijn lijf bezig is. Hij wil zo snel mogelijk naar bin nen, maar ook zo snel mogelyk weer naar buiten. TREF VOORZIENINGEN Wy denken aan het hang- en sluitwerk. (Onder hang- en sluit werk verstaan wij: sloten, scharnie ren, grendels, dievenklauwen, enz.) Het zou goed zyn als bij nieuwbouw van huizen meer werd gelet op de inbraakwering; maar tot op heden gebeurt dit slechts incidenteel door een architekt of bouwer van een huis. Als u hebt besloten een aantal in braakvoorzieningen te gaan treffen, loop dan kritisch langs uw ramen en deuren en u zult zien, dat daar veel aan mankeert Als u 's avonds van een feestje thuiskomt en u bent de sleutel vergeten, dat weet u toch wel binnen te komen; u kent de ma nier; u weet dat raampje; u kent de toestand van dat bepaalde slot... Na tuurlijk komt u binnen. Maar wat dacht u van die inbreker? Mis schien denkt hy wel net als u... ELEKTRONISCHE BEVEILIGING Wij hebben een aantal zaken met u doorgenomen. Wij hebben na tuurlijk lang niet alles kunnen aan stippen. Dat zou ook te ver voeren. U begrijpt dat naast allerlei bouw kundige voorzieningen andere za ken, zoals de ligging van uw huis, de attraktiviteit van uw bezittingen en vele andere zaken een rol spelen in de beveiligingen, die u wilt aan brengen. Mogelijk moet u dan zelfs eens gaan denken aan een vorm van elektronische beveiliging. Wy willen graag daar eens met u over praten als u dit nuttig lijkt, maar als bijzondere faktoren gaan meespreken, dan is dat niet meer via een krantenbericht mogelyk. Dan wordt het misschien 'maat werk'. Bel de politie eens op en maak een afspraak. Wij kunnen u ook op dit gebied van alles laten zien en horen. Ja, en dan wat de rest betreft, wij hebben geprobeerd de zaken enigszins voor u op een rijtje te zetten. Hopelyk hebt u er iets aan en vergeet niet: 'Beveiligen is een zaak van de politie en van u'. WAT KUNT U DOEN? Laat nooit de sleutel in het slot, onder de mat, in de bloempot, on der de vuilnisbak of in de open schuur achter. Het touwtje door de brievenbus is taboe. Zorg voor goede sloten op alle bui tendeuren. Vervang oude sloten door nieuwe, zogenaamde renovatie-sloten Kan uw slot gemakkelijk via de brievenbus open? Installeer dan een extra afsluiting of een slot dat, indien afgesloten, niet zon der sleutel is te openen. Laat de sleutel nooit in het slot achter. Sluit uw schuur af. Gereedschap maakt het voor inbrekers gemak kelijk. Ladders rondom uw huis? Berg ze op! Open raampjes kunnen de zwakste schakel in uw woning be tekenen. Naar buiten draaiende deuren en ramen voorzien van 'dievenklau wen' om uitlichtingen te voorko men (dwarspennetje in de spon ningen plaatsen). Installeer de overbekende deur ketting om ongewenst bezoek te weren. Het deurspionnetje is in *blinde' deuren een uitstekend hulpmid del om te zien wie er voor uw deur staat. Zorg voor licht boven uw deur of rondom uw huis. Tuimelramen, 'klapraampjes' en tuindeuren zyn zwakke punten. Er zijn voor elk geval sloten te krijgen. Voor de zogenaamde spanjoletsluiting is het aanbren gen van een borgpennetje onder de geleidebuis aan te bevelen. Gordynen dicht als u het licht aandoet. Maak geen etalage van uw kamer. Zorg ervoor dat de nummers van uw bezittingen zyn geregistreerd (radio, tv, camera, etc.). Vraag de gratis registratiekaart. Heeft u kostbare juwelen en siera den, zorg dan dat kleurenfoto's van deze zaken voor eventuele in- dentifikatie, na vermissing, aan wezig zyn. Voor schilderyen, beelden, iko- nen en andere kostbare" zaken bestaat een registratieformulier, dat gratis te verkrygen is. Als u uw huis voor één of meer dagen verlaat, zorg dan dat het er toch bewoond uitziet, dat de gor dynen overdag niet gesloten zijn; geen briefjes op de deur: 'Niets nodig, met vakantie tot...' en geen stapels post achter de deur. En tot slot nog dit. Mochten er toch inbrekers bij u thuis zyn geweest: 'Nergens aankomen en waarschuw de politie'. Knappe jongen die daar langs komt! LEO HENDRIKS WINTERBEDRIJFS- KLEDING Casten rayseweg 14 Tel. 04787-1941 Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 De ANWB meent, dat de staat van onderhoud van de verlichting van het wagenpark in Nederland, aan leiding geeft de aktie 'Zicht op Licht' voort te zetten. Sinds het begin van de verlich- tingskatie heeft de ANWB van ruim I miljoen auto's de koplampen af gesteld. Samen met de afstellingen in het kader van de technokeurin- gen en de aktie op de Wegenwacht stations heeft de ANWB bij ruim 3 miljoen auto's de verlichting gekon- troleerd. In het afgelopen vooijaar 1991, werd met twee Technomobielen in 90 plaatsen een verlichtingsaktie gehouden. Tydens deze akties werd de verlichting gekontroleerd van 18.988 auto's. Van de 37.976 koplam pen moest 80% worden afgesteld en bij 11459 auto's moesten kleine reparaties aan de overige verlich ting worden verricht. Opvallend is, dat na het invoeren van de APK, het percentage af te stellen 'koplampen is teruggelopen van 90% naar 80%. 1.411 Koplampen werden losge nomen om de gloeilampen op de juiste wijze te monteren omdat deze verkeerd gemonteerd bleken te zyn. In veel gevallen werd geadvi seerd nieuwe koplampreflektoren te laten aanbrengen omdat de oude teveel door roest waren aangetast met als gevolg onvoldoende lichtop brengst. Ook wordt het elektrische gedeelte van aanhanger c.q. caravan gekontroleerd. Tijdens de verlichtingsaktie kan iedere automobilist advies krijgen t.a.v. autoverlichting, ANWB- keuringen, APK-keuringen en kan men het ANWB-handboek afhalen. De ANWB wil met deze aktie auto mobilisten maar ook motorrijders overtuigen van het grote belang van een goede verlichting, zowel voor hun eigen veiligheid als die van anderen. Vooral tydens slechte weersomstandigheden of by een laagstaande zon, is het extra bealng- ryk goed te kunnen zien en duide- lyk gezien te worden. Gebleken is, dat veel aanryding&n en m.n. ket tingbotsingen te wijten zyn aan on juiste verlichting. Om de verkeersveiligheid te die nen is deze verlichtingsaktie gratis. Een van de teams die geheel gra tis de auto kontroleert zal worden gestationeerd: van 26 tot en met 29 november a.s. op het Gouden Leeuwterrein in Venray. De Techno- mobiel is geopend op: dinsdag t/m donderdag van 09.00 tot 19.00 uur en vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur. Tracht tydig aanwezig te zyn!!! Het laatste uur van de opening is meestal bestemd voor de afwerking van wachtenden. Donderdagmiddag om even na 13.00 uur raakte door onverklaar bare oorzaak de klep van een vrachtauto beladen met warme bi tumen los. Dat gebeurde op de Deumeseweg nabij de kruising met de Midden Peelweg. De warme bitu men werd op het wegdek gestrooid alsof de asfalt een nieuwe slijtlaag moest krijgen. De bestuurder van de vrachtauto zag een rookwolk achter zijn auto, stopte en zag wat hij had aange richt. Hij nam direkt, zo goed en zo kwaad als het ging, maatregelen. Hy plaatste zijn vrachtwagen zo op de weg dat het verkeer moest stop pen. Over een lengte van 300 meter was het wegdek bezaaid met de gestrooide bitumen. De Venrayse brandweer rukte uit en die hanteer de de schop om het nog warme ma teriaal van" het wegdek te verwij deren, voordat die zich had kunnen vasthechten. Later kwam personeel van de gemeente met een speciale veegmachine om de resten te ver wijderen. Het verkeer werd door de politie gedurende de werkzaamheden om geleid. Twee personenauto's werden door de vallende bitumen dusdanig beschadigd, dat de bestuurders, uit Deume en Venray, een schadeclaim by de vervoerder uit Vinkei zullen indienen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Als vermoedelijke oorzaak wordt aangenomen, dat de klep niet goed was vastgemaakt en dat die door de bobbels in het wegdek van de krui sing, zijn losgeraakt Er zal bekeken worden in hoever re de vervoerder aansprakelyk kan worden gesteld voor de inzet van de brandweer voor het schoonmaken van het wegdek. Verkeerskontrole Zaterdag kontroleerde de politie, met assistentie van leden van de re- servepolitie, op de Noordsingel en op de St. Jozeflaan het verkeer. Er werd op alle mogelijke zaken gekontroleerd zoals het in bezit hebben van een geldig rijbewijs, kentekenbewijs, verzekering en APK keuring, het omhebben van de autogordel, etc. Er werden 320 voertuigen aan een kontrole onderworpen. Resul taat was dat 2 bestuurders tijdens de zware mist geen verlichting voerden; 36 bestuurders hadden geen gordel om; 5 passagies droe gen ook geen gordel; 1 bromfiets- bestuurder droeg geen helm even als 1 duopassagier. Verder kreeg 1 bestuurder proces-verbaal omdat zyn auto niet APK gekeurd was en 1 bestuurder omdat zijn aanhang wagen niet voorzien was van een hulpkoppeling. Ook werd gekontroleerd naar het gebruik van alkohol, maar bij geen van de bestuurders, was er aanlei ding om de blaastest te ondergaan. 'Gezien de score' zo deelde een woordvoerder van de politie mede, 'zal men doorgaan met deze en an dere kontroles in het verkeer. Zeker als er mankracht en inzet van le den van de reservepolitie mogelijk Bromfietsen ontvreemd Donderdagavond tussen 18.00 en 22.00 uur werden er twee bromfiet sen ontvreemd bij de fietsenstal ling van het Thfeltenniscentrum aan de Kiosk in het Brukske. De twee benadeelden zijn 16 en 17 jaar oud, beiden wonende in Venray. Ze hadden deelgenomen aan de trai ningen in dit sportcentrum. De po litie vraagt eventuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. De bromfietsen zijn inmiddels el ders in Venray teruggevonden. 'LANGS DE LUN' Er zijn in de laatste weken onder 'nieuwe' leidjng wel enige onver wachte beslissingen genomen zon der bepaald 'recht door zee te gaan'. Met andere woorden: deze beslis singen waren al beslist voor het nog beslist moest worden! Bepaald een zijdig toch? Dat bevordert bepaald niet de goede stemming die er zou moeten zijn! Als burger erger ik mij iedere keer bij het zien van o.a. die af braaktroep dichtgespijkerd met planken. Schoolstraat Laat daar eens eindelijk wat aan doen daar midden in het 'dorp'. Gewoon krotting. Volgens mij, eenvoudige mede burger, zitten wij momenteel in de verkeerde trein. Een en ander kan men zo tussen de regels lezen van de regiobladen. Het 'nieuwe', te dureü! zwembad mag er dan wel zyn maar 'men' moet ook oog hebben voor andere zaken. M.G. SWF3 i.p.v. 8SVC Reaktie op ingezonden brief 14 nov. jl. Uw lezer JC is zeker niet op de hoogte van het feit dat er wel men sen in Venray zijn die wel Engels kunnen verstaan en ook van SSVC genieten. Zijn pleidooi om SWF3 weer op de kabel te krijgen is wel begrypelijk maar er zijn al 5 Duitstalige zenders beschikbaar. Voor wat betreft de slechte ont vangst van SSVC: volgens ons wordt SSVC de laatste paar maanden uit gezonden via sateliet, want wy heb ben de laatste tijd geen storingen meer gekonstateerd. Tenslotte, de voordelen van SSVC t.o.v. BBC zyn, dat SSVC 'n selektie is van BBC1. BBC2, ITV en Channel 4 en in mindere mate SSVC zelf. Kwalitatief en kwantitatief is SSVC beter dan alleen BBC. R.L. INSPRAAK, EN U GELOOFT DAT? De heer Van Dam stel in zijn door u geplaatst ingezonden stuk (Peel en Maas 14 nov.), dat wy niet (meer) in een democratie zouden leven en dat wij geen inspraak (meer) zou den hebben 'in zaken die ons aan gaan'. Het vertrouwen in de politiek neemt gestaag af, getuige de geringe opkomst bij de verkiezingen. Dat laatste moet ik voor een ge deelte onderschrijven. De kracht van een democratie ligt o.m. in een zo groot mogelijke deel name van alle kiesgerechtigden aan periodieke verkiezingen participatie). Door te stemmen neemt men op democratische wyze deel aan de po litiek. Ook democratisch vaardigt men dan hopelyk de juiste perso nen af om het land, de provincie of de gemeente te besturen dele gatie). Een Commissie van Toezicht op de leiding behoeft niet in het leven te worden geroepen. (Hoe zou Van Dam dat doen?) Zo'n commissie bestaat en wordt-niet als een stelle tje 'pottekykers' beschouwd. De commissieleden zyn politiek geïn teresseerden en vaak deskundige burgers, die deels in het gemeente bestuur gekozen zijn. deels van hun poütieke interesse hebben blijk gegeven. Zy hebben zich niet alleen by een politieke partij aan gesloten, maar zy zetten zich ook aktief in voor de politiek. Deze mensen zullen het evenmin als ik met de heer Vhn Dam eens zyn, dat Nederland geen democra tie zou zijn, noch dat er geen moge lijkheden bestaan tot inspraak. Uiteraard zou een reaktie van de heer Van Dam op prys gesteld worden. Jan G.M. Beerens Wilhelminastraat 41 Voor je met het gezin naar De Sprank gaat, moet je éérst zwem men in het geld!!! een lezer 'r> abonnement waard BROEK WEG, HET ONEINDIGENDE VERHAAL... Vrijdag 11 oktober viel er bij ons een brief in de bus afkomstig van de'gemeente Venray. Deze brief was gedateerd op 10 oktober. Hierin werd aangekondigd dat op 16 okto ber een informatie-avond gehouden zou worden i.v.m. de aanleg van een riool. Ik dacht nog, dat is mooi op tyd! Maar zo is de gemeente, alles lekker op tyd laten weten zodat mensen zich goed voor kunnen be reiden en voldoende tyd hebben om hier in hun agenda rekening mee te houden. (Het deed mij den ken aan de strategie van generaal Schwartkopf tijdens de Golfoorlog.) Enfin, afspraken verschoven want het gaat tenslotte om je eigen buurt In het kort kwam de infor matie hier op neer: de gemeente Venray (centrum) zit by ernstige re genval met een 'hoop' regenwater in de maag. Dit gaat gepaard met 'overstromingen', vol lopen van kel ders etc. (denk aan kennis woens dag, de fiches van de botsauto's dreven over de Broekweg, hierover later meer). Om aan deze overlast een einde te maken werd er enkele jaren geleden een riool gelegd van uit het begin van de Beekweg via de Broekweg naar de Overloonseweg. Het centrale verzamelpunt ligt on der de Broekweg. Dit werd wegens een tekort in het budget niet afge maakt, met als gevolg dat bij heftige regenval de Broekweg blank staat van het overtollige water uit het centrum van Venray (derhalve de fi ches, en dan zal ik de andere smeuïgheden uit het centrum maar niet noemen!). Enfin, om hier een einde aan te maken moet er vanuit het verza melpunt onder de Broekweg een 'overloop' komen naar de Loobeek in het Ven ray's Broek. Konkreet houdt dit in dat vanaf het centrale punt (begin Broekweg) een buis wordt gelegd van ongeveer 1,5 me ter doorsnee door de Broekweg via de Buitenweg naar de Loobeek. Doel: afvoeren van overtollig re genwater dat uit het centrum van Venray komt! Maar, denkt de gemeente, waar om dan niet meteen 'bijsnabbelen' als dit kan, dus laat de bewoners van de Broek- en Buitenweg baatbe lasting betalen omdat zy de moge lijkheid hebben om' zich aan te sluiten (alsof we hierop zaten te wachten). In alle andere gevallen ziet de ge meente ons niet staan (denk aan een harde weg), maar nu er wat te plukken valt zyn ze ér als de kip pen by. Want baatbelasting is 3.500 gulden maal plusminus r12 aan wo nenden is toch mooi 40.000 gulden! Mooi meegenomen! Nou, deze jongen niet! Aansluiten op het riool, prima, maar dan wel betalen voor de aansluiting en de afvoer van huiswater maar niet be talen om het regenwater van Ven ray op te vangen! En wat lees ik in de Peel en Maas? Gemeente Venray knapt pleinen op met geld verkre gen uit riool- en baatbelastingen... nou krijgen we het helemaal! Laat ze eerst maar eens de Broek weg opknappen, dan praten we ver der. Want op onze vraag wanneer we eindelyk eens een verharde weg krygen. kregen we als antwoord: nu niet, misschien in 1993 als er tenminste geld is. En dan weer op de bewoner verhalen zeker! Wil Coopmans Bewoner Broekweg P.S.: De gemeenteraad moet de plannen nog goedkeuren, er is dus nog hoop! Ik hoop dat ze de juiste beslissing zullen nemen!!! VERNIELINGEN ST. ODAPARK Graag zou ik even willen reageren op het artikel 'Vernielingen in St Odapark', dat op de voorpagina van uw weekblad stond. Natuurlyk is de sociale kontrole in het St Odapark voor een groot deel weg als er geen aktivïteiten worden gehouden. Echter, gezien het feit dat het theehuisje niet was afgesloten en dat by mijn weten ook nooit wordt maakt de ge meente het de helaas overal voorko mende vandalen wel erg gemakke lijk om de boel te vernielen. Hoezoe gemakkelyk met gemeen schapsgeld omspringen? Daarbij heb ik hét dan nog niet over het gegeven dat ook de elektri- citeitskast met 200 en zelfs 380 volt (krachtstroom) gewoon open staat. Hoezo veiligheid? j. Moeskops I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 23