Bijzondere kosten? Bijzondere bijstand!? Venrays gemeenteraad vergadert a.s. dinsdag Tweede Regionaal Ontwik kelingsplan Noord-Limburg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Hinderwet Commissie onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Bouwvergunning aangevraagd Nationale Boomfeestdag Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Informatie over Algemene Bijstandswet Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking PEEL EN MAAS Donderdag 21 november - Pagina 21 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. V&n deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische zaken: ruilverkaveling, beheer en ver koop landbouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmings plannen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Drlessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Vfenray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zyn hinderwetvergunning te weigeren Maatschap Pouwels- Egelmeers, Pauwweg 12, 5808 BM Oirlo voor een nieuwe de gehele in richting omvattende vergunning voor een varkensfokbedry f en scha penhouderij gelegen aan de Pauw- weg 12 te Oirlo. De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 5 december 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelykerwys niet in staat is ge weest. kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking. De bezwaren- schriften moeten schriftelyk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoeken zyn persoonlyke gege vens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Agenda voor de openbare verga dering van de gemeenteraad, te houden op dinsdag 26 november 1991, aanvang 19.00 uur, in het raadhuis. Raadhuisstraat 1 te Venray. 1. Opening (Openingsgebed). 2. Mededelingen. 3. Notulen van de openbare verga dering van de gemeenteraad ge houden op dinsdag 29 okt. 1991. 4. Ingekomen stukken. 5. Begrotingswijzigingen Gewest Noord-Limburg m.b.t. afsluiting dienstjaar 1990 en beschikbaar stellen van een krediet tb.v. aanpassing gewestkantoor- sekretariaat. 6. Machtiging van burgemeester en wethouders om de bevoegd heid tot het nemen van beslis singen omtrent uitkering in mandaat op te dragen aan amb tenaren. 7. Vaststelling van de 'Overlastve- rordening'. - 8. Onttrekking aan het openbaar verkeer van diverse weggedeel ten i.v.m. de aanleg van Rijks weg A73. 9. Verkoop grond in De Hulst en aan de Laagheidseweg aan de heer A.C.M. Peeters, Overioonse- weg 71 te Venray. 10. Verkoop bouwgrond in fase II van Land weert aan Gebebouw bv te Helmond. 11. Verkoop bouwgrond in fase II van Landweert aan G. Raaij ma kers Bouw- en Verkoopmij Ge- mert bv. 12. Vaststelling *Verordening onroerend-goedbelastingen 1992'. 13. Aanpassing 'Verordening af valstoffenheffing Venray 1981' en verhoging van het tarief voor het belastingjaar 1992. 14. Aanpassing 'Verordening riool rechten Venray 1990' en verho ging tarieven voor het belastingjaar 1992. 15. Verhoging van het tarief hon denbelasting voor het belasting jaar 1992. 16. Verhoging tarieven leges, preca riorechten, marktgelden en be grafenisrechten voor het belastingjaar 1992. 17. Aanbieding jaarrekening 1990 grondbedrijf en benoeming commissie van onderzoek. 18. Beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ5.000,- voor de ver vanging van een Wacker- trilstamper. 19. Nemen van een voorbereidings- Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij hinderwetvergun ning hebben verleend aan: J. Hagens, Veulenseweg 32, 5814 AC Veulen voor een uitbrei- ding/wyziging van een varkensfok- en mestbedrijf gelegen aan de Veu lenseweg 32 te Veulen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 21 decem ber 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Ibt deze datum kan bij de afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift worden ingediend door de aanvrager en degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig be zwaren hebben ingediend. Ook de genen die om gegronde redenen niet in staat zyn geweest bezwaar te maken, kunnen een beroepschrift indienen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht, tenzy vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schoreen of een voorlopige voorziening te treffen. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van klacht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Uitbrei dingsplan in Hoofdzaak' tb.v. het bouwplan van dhr. A.G. v.d. Giesen, Hoenderstraat 76 te Venray. 20. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Wilhelmina- plein' tb.v. het bouwplan van Leo van Schayik-Osnabrugge bv, Molenstraat 14 te Beers. 21. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Oostelijke Woonwijk' tb.v. het bouwplan van bouwbedrijf Teunissen bv (bouwen 6 koopwoningen aan de Kolkweg/Prins Bemhard- straat). 22. Nemen van een voorbereidings- besluit partiële herziening bestemmingsplan 'Buitenge bied' tb.v. het bouwplan van mevr. R. Poels, Kleindorp 24 te Mereelo. 23. Vaststelling 'Nota kleine Kernen'. 24. Verlenen van gemeentegarantie voor de rente en aflossing van een door de Woningbouwvere niging Noord-Limburg te Ven ray aan te gane geldlening voor de herfinanciering van de restant-hoofdsom van een per 31 dec. 1991 vervroegd op geëiste geldlening. 25. Sluiting (Sluitingsgebed). Op Woensdag 27 november a.s. wordt een openbare vergadering ge houden van de commissie onder wijs, jeugd, sport en rekreatie, aanvang 18.00 uur-in kamer K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en mede delingen: Netwerk nr. 332 en 333; Verslag van de le vergade ring van het platform onder wijs d.d. 24 okt. 1991; Brief Stichting Venray-Divinolandia d.d. 11 nov. inzake realisatie medische hulppost in Ribeiroa do Jorgo. 4. Gewestzaken. 5. Vaststelling verslag van de com missievergadering van 3 okt. jl. 6. Concept-raadsvoorstel inzake aanpassing tarieven gemeente lijke sportakkommodaties met ingang van 1 jan. 1992. 7. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art 74 WBO om ver goeding van de kosten van het heretellen van vernielingen tb.v. basisschool De Foekepot 8. Concept-raadsvoorstel ex art 82 ISOVSO van de Stichting Bui tengewoon Onderwys 't Groe- newold om vergoeding van de kosten van vervanging van 4 deuren van de buitenberging. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het uitbreiden van het lo gistics center 2e fase aan de Witte Vennenweg 1 te Oostrum tn.v. Frans Maas Vastgoed bv. Noorder poort 15 te Venlo; het vergroten van de pluim veestal aan de Castenrayseweg 2 te Oirlo tn.v. gebr. Classens; het bouwen van een woning en garage aan de Geeststraat 10 te Oostrum tn.v. J. Weys en J. Verheyen; het bouwen» van 4 woningen aan de Binnenhof te Oostrum tn.v. bouwbedrijf M. Peetere, Gen. Demp- seystraat 25 te Swolgen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 november 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Venray viert zijn Nationale Boom feestdag op woensdag 27 november. In het vooijaar van 1991 zijn in de Deputé Peterestraat en de Past Gerardsstraat te Oirlo de bestaande bomen gekapt. Dit is in een vroeg stadium gebeurd i.v.m. de aanleg van de CAI-kabel. Begin november zyn met behulp van de buurtbewoners de plantga- ten uitgegraven en voorzien van goede boomgrond. Momenteel ligt alle klaar om de bomen te planten. Vandaar dat de jaarlijkse boom- pi an tdag naar een wat later tijdstip is verschoven. Op woensdag 27 november a.s. om 08.30 uur zullen de kinderen van groep 7 en 8 van de plaatselijke basisschool een 80 stuks bomen planten, tw. 68 stuks haagbeuk en 12 stuks keuze-bomen, waaronder krent, esdoorn en sierkers. Wethouder Truyen van openbare werken zal de eerste boom planten. De onderhoudswerkzaamheden van beide wegen zullen medio 1992 afgewerkt worden, afhankelijk van de weersomstandigheden. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat zij voornemens zijn hinderwetvergunning te verlenen aan: J. Pubben, Loonsedyk 12, 5815 EH Mereelo voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning voor een pluimveebe- dryf aan de Loonsedijk 12 te Mereelo; Maatschap Hendrix, Briens- hoekweg 3 te Leunen voor een nieuwe, gehele inrichting omvat tende vergunning voor een varken sfok- en vollegrondstuin- bouwbedrijf gelegen aan de Briens- hoekweg 3 te Leunen. Dit onder oplegging van voor schriften die nodig zijn in het be lang van het voorkomen of beperken van gevaar, schade of hin der buiten de inrichting De ontwerp-beschikking en bybe- horende-stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 5 december 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en ieder die aantoont dat hy daartoe redelijkerwijs niet in staat is ge weest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde bezwaren in brengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikking De bezwaren- schriften moeten schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. Degene die een be zwaarschrift indient, kan verzoe ken zyn persoonlyke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het verbouwen van een wo ning aan de Joh. v. Stalbergweg 5 te Vredepeel t.n.v. V.H.J. v.d. Heuvel; het bouwen van een gara ge/berging aan de Jofferpas te Oost rum t.n.v. B. Rhul, Wambacher- hof 68 te Tegelen; het bouwen van een gara ge/berging aan de Jofferpas te Oostrum t.n.v. J. van Bergen, Ven nenweg 5 te Oostrum; het bouwen van een carport aan de Allegrostra^t 11 te Venray t.n.v. J.C.M. Thomassen; het bouwen van een ber ging/volière aan de St Jozeflaan 32b te Smakt t.n.v. fam. Goumans- Janssen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 november 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray Als u uitgaven moet maken waarvoor u het geld eigenlijk niet kunt missen, kan de afd. sociale zaken u misschien helpen. Er is namelijk een mogelykheid om vergoeding te vragen voor bijzondere kosten. Hieronder leest u er meer over. Voor wie? De Algemene Bijstandswet kent een speciale regeling als het gaat om bijstand in bijzondere kosten van het bestaan. Deze informatie is belangrijk voor mensen met een minimum inkomen, maar niet al leen voor hen. Ook voor mensen met een hoger inkomen geldt deze regeling Geen onderscheid wordt gemaakt naar het soort inkomen. Dat kan zijn een sociale uitkering pensioen of inkomsten uit arbeid. Ook geldt deze regeling voor perso nen, die in een bejaardencentrum of inrichting verblijven. Wat zijn bijzondere kosten van het bestaan? Meestal gaat het daarbij om nood- Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage/ berging aan de Lollebeekweg 71 te Castenray t.n.v. M.P.M. Arts; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Grauwveen 7 te Ysselsteyn t.n.v. G.T.J.M. Craenmehr; het uitbreiden van een wo ning aan de Mr. Driessenstraat 14 te Heide t.n.v. A.H.J.M. Swinkels; het bouwen van 8 woningen nabij Maijolein t.m.v. Gebebouw, Achterdijk 18 te Helmond; het uitbreiden van de hal aan de Kruidenlaan 51 te Venray t.m.v. A. Vreugdenhil; het uitbreiden van de hal aan het Christoffelkruid 2 te Venray t.n.v. W. v.d. Vorie; het uitbreiden van de com- posteringsloods aan de Deumese- weg 182 te Ysselsteyn t.n.v. pluimveebedrijf Jenniskens bv; het het uitbreiden van de wo ning aan de Langstraat 87 te Venray t.n.v. J.H.J. Martens; het verbouwen van de boerde rij aan de Maasheseweg 84 te Smakt t.n.v. J.M. Seijkens. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 22 november 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat Gedeputeerde Staten van Limburg bij besluit van 22 oktober 1991. ROV/GZ, nr. 91/38342R, het op 25 juni 1991 door de gemeenteraad van Venray vastgestelde bestem mingsplan 'Keizereveld' hebben goedgekeurd, met uitzondering van art. 6 onder E, art 7 onder E en art 10 onder E van de aan het plan deel uitmakende voorschriften, aan wel ke bepalingen goedkeuring is ont houden. Bij him besluit hebben Gedepu teerde Staten bepaald, dat het bestemmingsplan onherroepelijk is, met uitzondering van hiervoor genoemde bepalingen. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten ligt met het bestemmingsplan met ingang van 22 nov. 1991 ge durende een maand voor eenieder ter inzage in het raadhuis, Raad huisstraat 1 te Venray, afd. VROM, tydens kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Aangezien niemand zich met be zwaren tot zowel de gemeenteraad als tot Gedeputeerde Staten heeft gewend kan alleen eenieder die be zwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door Gedeputeer de Staten gedurende de termijn van terinzageligging beroep instellen bij de Kroon. De beroepschriften dienen te worden gericht aan H.M. de Konin gin en te worden gezonden naar de Raad van State, Afd. voor de Ge schillen van Bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Venray, 21 november 1991 De burgemeester voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals zakelijke extra uitgaven die u niet uit uw inkomen kunt betalen en waarvoor geen andere vergoeding bestaat. Het zijn kosten die u om medische redenen of andere byzon- dere omstandigheden moet maken. Het zijn dus andere kosten dan de gewone kosten van het bestaan zo als de kosten van voeding huis vesting kleding huisraad, e.d. De vervanging van dure zaken zoals een wasmachine, valt dus niet on der de bijzondere kosten van bestaan. Voorbeelden van bijzondere kosten zijn; - de eigen bijdrage van kraam-, gezins-, bejaarden- en alphahulp; - de eigen bijdrage van medisch vervoer; - de kosten van een bril (vergoeding montuur maximaal ƒ137,50); - de eigen bijdragen van medische verstrekkingen op grond van de ziekenfondswet en aanvullings fonds b.v. een kunstgebit, tand heelkundige hulp, steunzolen, elastieke kousen, hoorapparaat en rolstoel; - de méérkosten van orthopedisch schoeisel; - dieetkosten voor zover dat dieet duurder is dan gewone voeding; - extra vervoerskosten, omdat u door invaliditeit of een handicap geen gebruik kunt maken van het openbaar vervoer; - de méérkosten van externe maal tijdenvoorziening voor bejaarden; - de reiskosten i.v.m. bezoek aan fa milieleden in het ziekenhuis, ver pleegtehuis of inrichting; - de extra kosten voor kleding of verwarming tengevolge van ziekte of handicap; - de extra kosten van een alarme ringsinstallatie en andere noodza kelijke hulpmiddelen voor bejaar den, om langer zelfstandig te kunnen wonen; - de kontributie voor een kruisver eniging b.v. het Groene Kruis; - de premie van de vrijwillige aan vullende ziekenfondsverzekering. - de méérkosten van een huisa potheek. Deze opsomming is niet volledig. Heeft u een bepaalde uitgaaf, waar van u niet weet of deze gerekend kan worden tot de byzondere kosten, vraag dan hierover nadere informatie. Wanneer kom ik in aanmerking voor bijstand? Allereerst moet u nagaan of er an dere vergoedingsmogelijkheden be staan voor uw bijzondere kosten. Dat kan zyn het ziekenfonds, een bedrijfsvereniging of anderen. Bijzondere bijstand kunt u pas krijgen als de byzondere kosten méér bedragen dan ƒ180,- per 12 maanden. Deze periode (draag krachtjaar) van 12 maanden vangt aan op de eerste van de maand waarin de aanvrage wordt inge diend. Hierna begint een nieuwe periode van 12 maanden. Voor het meerdere boven de ƒ180,- wordt bystand verstrekt, mits u op grond van uw inkomen niet mee hoeft te betalen én uw vermogen niet te hoog is. Degenen met een inkomen gelyk aan het zg sociaal minimum bij standsuitkering), hoeven niet ver der mee te betalen. Een netto bijstandsuitkering be draagt voor: - een echtpaar of samenwonenden ƒ1.660,50 per maand-, - een één-oudergezin ƒ1.494,45 per maand; - een alleenstaande vanaf 23 jaar ƒ1.162,35 per maand; - een alleenstaande van 22 jaar ƒ989,88 per maand; - een alleenstaande van 21 jaar ƒ861,32 per maand. Voor personen verblijvende in een bejaardentehuis of inrichting gel den als minimum inkomen de be dragen voor de persoonlijke uitgaven, nl.: - voor echtparen ƒ481,80 per maand; - voor alleenstaanden 279,53 per maand.' By hogere inkomens moet men wél mee betalen nl. 35% van het meer dere inkomen tot 5.793,- 'per jaar. Die bydrage van 35% wordt 50%, zodra het meerdere inkomen, ƒ5.793,- is, óf hoger. Verder geldt als voorwaarde, dat uw vermogen (b.v. spaargeld, waar depapieren, dure auto of eigen huis) niet hoger mag zyn dan het be scheiden vermogen en dat is voor-. - een echtpaar of samenwonenden ƒ16.700,1 - een één-oudergezin ƒ16.700,-; - een alleenstaande ƒ8.350,-. Als u in een inrichting verblijft én 65 jaar of ouder bent dan bedraagt het bescheiden vermogen voor: - een echtpaar of samenwonenden ƒ10.000,-; - een alleenstaande ƒ5.000,-. Meer informatie? Heeft u na het lezen van deze in formatie nog vragen of wilt u weten of u voor byzondere bijstand in aan merking kunt komen, neem dan kontakt op met de afd. sociale za ken, tel. (04780) doorkiesnrs. 23330, 23332 of 23334. Hoe dien ik een aanvrage om bystand in? Bent u van mening dat u moge lijk recht hebt op bijzondere bystand, dien dan gerust een aan vrage in. Dat kan tijdens de ope ningsuren van afd. sociale zaken, elke werkdag van 9 tot 12 uur. Neem zo mogelijk de bewijsstuk ken mee van de byzondere kosten, uw inkomen en vermogen. Ook kunt u een verzoek per brief indienen. Het adres is: Gemeente bestuur van Venray, afd. sociale za ken, Postbus 500, 5800 AM Venray. Binnenkort zullen de voorberei dingen van start gaan voor het tweede Regionaal Ontwikkelings plan Noord-Limburg (ROP-II), dat loopt van 1992 tot 1994. Onderdeel van de voorbereidingen is een uit gebreide inventarisatieronde langs de gemeenten. Aan hen wordt ver zocht projekten op te geven en daarbij aan te geven welke beteke nis die hebben voor de verbetering van het regionale produktiemilieu. Via de Kamer van Koophandel wordt ook het bedrijfsleven by de voorbereidingen betrokken. De Stuurgroep ROP heeft vast gesteld, dat de verbetering van het Noordlimburgse produktiemilieu en daarmee de verbetering van het ondernemingsklimaat de centrale doelstelling van het ROP-II is. Daar bij richt het ROP zich in het byzon- der op de gebieden, die in de regio steeds sterk ontwikkeld zijn, met name de agribussiness, de lo gistiek, de rekreatie en het toe risme en de moderne industrie. Doel is deze aandachtsgebieden ver der uit te bouwen en te versterken. Hoogste prioriteit gaat daarbij uit naar projekten en initiatieven, die én van bovenregionale betekenis zijn én kunnen rekenen op (inter) nationale steun én elkaar ver sterken. Ook zal het ROP-II gericht worden op versterking van de centrum- fimkties in de regio. Hierbij gaat eerste aandacht uit naar de kombi- natie Venlo/Ttegelen, die een natio nale en internationale logistiek spilfunktie vervult De versterking van de centrum- funktie van Venray ook voor het aangrenzende Brabantse gebied is eveneens doelstelling. Daarnaast is Horst een (boven) regionaal cen trum voor de agribussiness. Op het terrein van toerisme en rekreatie worden Arcen en omgeving. Ber gen, de rivier de Maas en voor de toekomst de Peelgemeenten als centra aangemerkt. Aan de hand van deze doelstellin gen en criteria zal de werkgroep ROP de aangemelde projekten se- lekteren voor het ROP-II. Naar ver wachting kan het concept-plan in het vooijaar van 1992 aan alle be trokkenen gemeenten, bedrijfs leven, provincie, werkgevers en werknemers ter inspraak wor den voorgelegd. Vaststelling van het ROP-II kan dan medio 1992 plaats vinden. Auto gestolen In de nacht van dinsdag op woensdag is een aan de Haamma- kerstraat geparkeerde personen auto Volvo 740, kenteken YF-50-LV ontvreemd. De auto is eigenaar van een 56-jarige inwoner.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 21