Vorstenraadsbal bij de Knöllekes in Leunen Heropening Elektro P. van Staveren PEEL EN MAAS Heb vertrouwen!? Piëlhaas opent seizoen met Hazepaeper op zondag 17 november Zaterdag 16 november PEEL EN MAAS Makkere Piëlhaas poor Frits Linssen Eerste vastelaoves- cassette voor Cor Linskens lr MICHELS Liedjesmiddag Zittingsavonden in Leunen Ie Carnavalsmarkt te Leunen Joep Brueren erelid van De Piëlhaas Diabetes Vereniging Tennis OOK Alliance francaise te Asten L.V.B. Venray Als u weet dat bijna 90% van alle Venrayers onze krant leest, dan weet u natuurlijk ook waar u moet adverteren Donderdag 14 november - Pagina 7 Tijdens een gezellig Hazendiner van de Aid Prinse Kompenej, weg oud-burgemeester Defesche afgelopen zaterdag de APK-plak itgereikt. Een late uitreiking omdat de APK in verband met de olfoorlog had besloten om het uitreiken van deze plak uit te dien. Dhr. Defesche kreeg de APK-plak toegekend vanwege zijn vele ver lensten voor Venray en de regio. Ook zijn bijdrage aan de Venray- camaval, als Opperpiëlhaas, was voor de APK aanleiding tot tze toekenning. Vooral de wijze waarop dhr. Defesche tijdens de nnseninstdllatie, op zaterdag voor carnaval, de aanwezige geno egden aan het lachen kreeg zal voor velen onvergetelijk zijn. Te- tcht dat de APK-deken Bruno Lucassen tijdens de uitreiking mstateerde dat aan dhr. Defesche een buuttereedner verloren is tgaan. Dhr. Defesche maakte dat laatste direkt waar. Hij liet we 'll dat hij blij was dat hij nu eindelijk deze dik verdiende onder- •heiding in handen heeft gekregen. 'Sinds november vorig jaar nngt het persbericht over de toekenning boven mijn bed en lees ik ke dag hoe geweldig ik ben', aldus dhr. Defesche. Behalve dhr. Defesche werd ook diens vrouw gehuldigd als 'vrouw tUer de grote man'. A.s. zondag zal de oud-burgemeester worden uitgezwaaid als Op- erpiëlhaas van de vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Dat gebeurt jdens de Hazepaeper in de schouwburg. De Samenwerkende Vastelaoves- erenigingen van Venray (SW), ook irel de Vorstenraad genoemd, orga- liseert jaarlyks een Vorsten raads- )al. Dit jaarlyks terugkerend bal, >p toerbeurt georganiseerd door sen van de aangesloten verenigin- Jen, moet gezien worden als de offi- I iële opening van het nieuwe 7astelaovesseizoen. Op deze avond brengt elke vereni- Jng een kado mee dat meestal met «el woorden aan de vorst van de irganiserende vereniging wordt angeboden. De kado's, waarvoor de eukste humoristische grappen 'orden bedacht, worden onder de i anwezigen verloot. De opbrengst omt ten goede van de Vorstenraad. kado's die eetbaar zyn worden aak ter plekke genuttigd. Kortom een gezellige avond waar verbroedering en samenwerking centraal staan. Als bewijs kan de or ganisatie en uitvoering van het 2xll-jaar bestaan van de Vorsten raad als voorbeeld gesteld worden. De carnavalsverenigingen van Venray vormen samen een geheel, het resultaat van een goede Vorsten raad. Het Vorstenraadsbal is hier een der pijlers van. De organiserende vereniging 't Knölleke Leunen, is best trots om deze avond te mogen organiseren. Wy nodigen de carnavalsverenigin gen van de SW met veel aanhang uit in 't Knollenhuus en wensen daar iedereen, zaterdag 16 novem ber, heel veel camavalsplezier. elke week nieuws De door vastelaovesvereniging De mliëlhaas ingestelde ereprijs voor ktiviteiten op sociaal-cultureel ge- |»ed, is dit jaar toegekend aan dhr. Linssen. De in 1933 als God- Hed geboren Frits, ontvangt de ere- rys voor zijn inzet en bijdrage op erschillende terreinen die met het fenrays dialekt te maken hebben. schryft Frits al jarenlang Ven- syse luisterliedjes die regelmatig p Veldeke-avonden te beluisteren fcjn en heeft hy een aantal vastelao- esliecyes geschreven die in het erleden op diverse vastelaovespla- Bn uitgebracht zyn, zoals: 'Och 't likt niks üut', 'Wat haaj ze de ker- oete ien', Weej viere vastelaovend', lei, oei, oei. Sint Oeike', 'Raodse 3' en 't Smaal Pec\je'. Enkele van liedjes worden dan ook nog leeds ten gehore gebracht onder aeer door de Venrayse joekska- lellen. .Aan de jaarlyks uitkomende W istelaoveskrant heeft Frits al meer ui 12 jaar zyn medewerking Brieend. By een gesprek met Frits komt jn passie voor het Ven rays dialekt t uiting door zijn enthousiaste en fettige manier van uitleggen, iarom en hoe de Venrayse woor- 1 op een bepaalde manier sproken en geschreven (zouden) loeten worden. Dit is ook de reden aarom hy regelmatig gevraagd ttrdt om lezingen en voordrachten i'er het dialekt te houden. Zyn enthousiasme voor het dia- kt heeft ertoe geleid dat h(j, na renlang op eigen houtje, dialekt- oorden verzameld en nageplozen hebben, graag zyn medewerking üde verlenen aan het tot stand Hnen van het Venrayse Woorden- •ek dat onlangs het eerste le- uslicht zag en nu al in herdruk nomen is. Ongetwijfeld zal hij de wens heb- m dat dit woordenboek en zyn ak- riteiten, een bijdrage moge zijn n het realiseren van vastelaoves- en geschriften in 'onver- lat' dialekt, wat volgens Frits zelfs intoonbaar een eigen 'taal' is. Be Wakkere Piëlhaas zal aan Frits ossen overhandigd worden op «dag 17 november a.s. tijdens Ha- paeper om 13.33 uur in de foyer to schouwburg De Beejekörf. By de presentatie van de nieuwe vastelaovesliedjes tijdens Hazepae per op zondag 17 november, zal de eerste vastelaovescassette overhan digd worden aan dhr. Cor Linskens. Cor is een van de oudgedienden op het gebied van het Venrayse vastelaoveslied. Al op de allereerste plaat welke door vastelaovesvereni ging De Piëlhaas uitgebracht is in 1965, is de stem van Cor te horen, onder meer by een liedje van zijn hand: 'Dat duut meej goéd'. Cor Linskens heeft in de loop der jaren ongeveer 20 liedjes geschre ven, waai van er 6 op vastelaovespla- ten uitgebracht zyn. Ook zijn bijdrage in de veteranen- club 'Les Toupés' met hun parodie op het vastelaoveslied 'Haze stekt', zal de Piëlhazen en Piëlhazinnen bekend zijn. Verder heeft Cor Linskens met veel ijver en inzet, meer dan 11 jaar meegewerkt in de toenmalige com missie geluid en liedje, en daarmee een grote bydrage geleverd aan de promotie van het Venrayse vastelao veslied. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Traditioneel wordt in Venray op de le zondag na de elfde november het nieuwe vastelaovesseizoen ge opend en de nieuwe vastelaoves liedjes aan de Piëlhazen en Piëlhazinnen gepresenteerd. Vanaf deze dag kan het vastelaovesgeweld, ook in Venray weer in alle hevig heid losbarsten. Daartoe zal op zon dag 17 november a.s. vanaf 13.33 uur het jaarlykse Hazepaeper ge houden worden in de foyer van schouwburg De Beejekörf. Ex-burgemeester mr. H. Defesche heeft zich bereid verklaard om de door hem op voortreffelijke wyze vervulde funktie van Opperpiël haas. tijdens Hazepaeper, over te dragen aan zijn ambtsopvolger drs. J. Waals. Na de opening van het seizoen door de voorzitter van vastelaoves vereniging De Piëlhaas, zullen de verenigingsmedailles uitgereikt worden aan enkele personen, als waardering voor hun inzet voor de vastelaovesvereniging. De eerste van de nieuw uit te brengen vastelaovescassette, zal uit gereikt worden aan dhr. Cor Lins kens, die jarenlang aktief geweest is Zondag 17 november a.s. begin nen De Karklingels het carnavals seizoen met de liedjesmiddag. Een zestal artiesten ven eigen bodem zullen strijden voor de titel: carna valsschlager 1991. De aanvang van de middag is om 15.00 uur en rond 18.00 uur wordt de uitslag ver wacht Om 1450 uur zal de Eiken hofkapel het reeds aanwezige publiek opwarmen met hun muzi kale klanken. Op vrijdag 22 en zaterdag 23 no vember worden de jaarlykse zit tingsavonden van 't Knölleke gehouden in gemeenschapshuis De Brink in Leunen. De aanvang is op beide avonden om 20.00 uur. Een keur van artiesten treedt voor het voetücht om het publiek een avond lang te vermaken. Voor vrijdagavond zijn nog kaar ten verkrijgbaar by Henk Meijers, Hooipas 8 in Leunen, tel. 04780- 10542. De kaarten kosten 10 gul den per stuk. Op zondag 8 december a.s. wordt vanaf 10.30 tot 16.00 uur voor de eerste keer een Carnavalsmarkt ge houden in het gemeenschapshuis te Leunen. De organisatie is in han den van de Vorstenraad. Dit is het overkoepelend orgaan waar by na alle carnavalsverenigingen in de ge meente Venray zijn aangesloten. Deze markt is bedoeld voor ieder een die op camavalsgebied iets heeft te verkopen of wil kopen. Wy denken dan aan carnavalskostuum (s), kleding van groepen, muziek instrumenten, carnavalswagens, etc. Verkoop kan ook geschieden van af foto's ed. Wil men grotere zaken aan de man brengen en deze ter plekke willen tonen dan kan dit eventueel na overleg. Voor inlichtingen tel. 04780- 81184 of 04780-84114. Tijdens deze markt zullen een drietal joekskapellen voor een ech te camavalssfeer zorgen. Voor een natje en droogje wordt in voldoen de mate gezorgd. Iedereen is op 8 december van harte welkom in Leunen. A.S. zondag zal Joep Brueren, oud- sekretaris van De Piëlhaas, gehul digd worden als erelid van deze carnavalsvereniging. De ledenver gadering van De Piëlhaas stemde hiermee afgelopen maandag in. Joep Brueren is ruim 12 jaar sekre- taris geweest van De Piëlhaas. Thans is hy nog aktief binnen o.a. de commissie pers en promotie. Verder werd in de ledenvergade ring de benoeming van Hugo Stap pers als vice-voorzitters vastgesteld. Ook werd er afscheid genomen van drie leden van de Raad van Elf, te weten Jan de Bruyn, Paul Ari- aens en Theo Linssen. Nieuwe ge zichten, het komende seizoen in de Raad van Elf zyn Tbn Alders, Fun Siebers, Harrie Linssen en Piet van Dyck, nu nog prins. De ledenvergadering ging verder akkoord met het voornemen om met carnaval, op zondag, een clownstreffen in het leven te roe pen. Dat zou los moeten barsten ty dens het zondagochtendconcert En wat is een mooier gezicht dan een kinderoptocht die bekeken wordt door clowns, clowns en nog eens clowns? Een heus clownsbal zal de dag moeten afsluiten. Tenslotte werd besloten om dit jaar de boerenbruiloft door De Piël haas zelf te laten organiseren. in de commissie geluid en lie<ije en zelfs al met een liedje van eigen hand op de allereerste Venrayse vastelaovesplaat uit 1965 voorkomt. De nieuwe vastelaovesliedjes van dit seizoen zullen 'live' gepresen teerd worden. De Wakkere Piëlhaas, een sociaal culturele ereprijs van vastelaoves vereniging De Piëlhaas, is deze keer toegekend aan dhr. Frits Linssen die een grote bijdrage heeft gele verd aan de tot stand koming van het onlangs verschenen Venraods Woordeboek. Ook heeft Frits een groot aantal Ven raodse liedjes ge schreven en verleent al 12 jaar zyn medewerking aan de jaarlyks uit komende Venraodse Vastelaoves- krant Joekskapel Lang Zök zal gehul digd worden in verband met het 11-jarig bestaan van dit 'muziek gezelschap. Verder zal er een stand ingericht zyn voor verkoop van de nieuwe vastelaovescassette en een stand waar men kan genieten van het uit zonderlijk smakelijke Venrayse ge recht 'Hazepaeper'. De muzikale omlijsting en invul ling van het programma zal ver zorgd worden door de Rooyse Hofkapel. Kortom, een hele happening on der het motto: 'Now hebbe weej de poppe an 't danse'. De entree bedraagt ƒ3,50. Kinde ren beneden 12 jaar hebben, mits onder begeleiding, gratis toegang. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en f onderhoudsbedrijf J- van de Ligt I Wanssum, De Cuyperstraat 37 VJlL1 04784-2184 Met de komende feestdagen in het vooruitzicht hebben wij als DVN - afd. Venray een ledenavond gepland. Deze avond gaat plaatsvin den op maandag 18 november a.s. om 20.00 uur in De Volle Maan aan de Merseloseweg 36 te Venray. Als gaste hebben wy voor deze avond uitgenodigd mevr. Abegg, by een aantal van u mogelijk bekend als internist van het St. Elisabethzie- kenhuis te Venray. Onderwerp van deze avond is: Ty pe II diabetes. Mevr. Abegg zal u op de hoogte brengen van de laatste ontwikkelingen op dit gebied. Uiteraard bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Tevens zal de informatiestand van de DVN niet ontbreken, zodat u in de pauze ook de mogelijkheid heeft het nieuwste informatiemateriaal te be kijken. Iedereen is van harte welkom. MIX B ED RIJ VENKO MPETITIE DE SCHAAPSKOOI C-poule: Martin Cuypers BV 8(8) A&S Intersport 0(4) Michels Pluimveebedryf 4 (12) Bouwmy Janssen 4 8) Autocentrum De Hulst 4 8) MMI Venray 4 (12) V.d. Munckhof Varkensh. 5 5) ApoUinaris 3 7) 0 tussenstand Is dit now wat ze nuume 'Koékebakkers'. Weej wiëte ut nie. Zejzélf daenk ok nie. Toch begint ut en andere vorm te kriege. Zo te zien mot ut iets ronds werre en as ge dees Jdotjes ziet dan zal dur ok wel meziek ien zitte. Ut karrewiel dat den klojjert ien de midde ien de hand het zeuj doen vermoede dat ut hier ging om ut mannekoör karrespoör, mar, zo is os verzekerd, dor got ut pertinent nie um. Waorum dan wel, wiete we volgende waek denk wel. Os is in ieder geval gezeet dat we tot de 24e van d'n elfde geduld motte hebbe. Vanaf donderdag 14 november om 10.00 uur viert Elektro P. van Staveren uit Leunen drie dagen lang de heropening van de zaak. Ge durende deze drie dagen kunt u on der het genot van een drankje de verbouwde en vergrote zaak beky- ken. Ook kunt u één week lang profiteren van de diverse openings- aanbiedeingen Piet van Staveren is in 1982 gestart met zyn elektrozaak, aan vankelijk nog in Veulen. Het bedryf groeide aldaar echter snel uit zijn jasje, reden waarom Piet in 1984 een pand in Leunen betrok: een voormalige winkel annex smederij die voordien ook huishoudelijke apparatuur verkocht. In Veulen had Elektro P. van Staveren twee pijlers, te weten verkoop en (vooral) repara tie. In Leunen kon de verkooptak fors worden uitgebreid. Bovendien kwam er nog een derde pijler by: het installatiebedrijf. De reparaties worden door Piet van Staveren zelf uitvoerd. Voor het installatiebedrijf heeft hy twee elec- triciëns in dienst. De installatietak richt zich voornamelijk op de parti- kuliere woningbouw en op stallen. Zeker ook dient de antennebouw vermeld te worden. Het installeren van schotelantennes is de laatste ja ren sterk in opkomst. Tijdens de open dagen wordt de nieuwe Amstrad Catcher-antenne gede monstreerd. WINKEL De verkoop wordt gedaan door mevrouw Van Staveren en (tussen de rEparaties door) ook door Piet Netten vernield Voor de tweede maal in korte tyd werd de voetbalclub van Ysselsteyn gekonfronteerd met het feit dat vandalen de netten van een doel op het voetbalveld aan de Ysselsteynse- weg hadden doorgesneden. Van het vandalisme, wat de voetbalvereni ging weer veel geld gaat kosten, werd by de politie aangifte gedaan. van Staveren zelf. Het bruingoed van de zaak (kleurentelevisies, vi deo's en audio-apparatuur) is van de merken Philips en Blaupunkt. Aan witgoed levert Elektro P. van Stave ren de merken Miele, AEG, Whirl pool, Zanker en Blue Air. Verder is er nog de kleine huishoudelijke ap paratuur verkrijgbaar, van diverse merken. Daarnaast natuurlijk alle, bijbehorende accessoires. VERBOUWING De reparatie-werkplaats van Van Staveren was de laatste tyD in feite veel te klein geworden. Hetzelfde gold voor de winkeloppervlakte. Door de groei van het klanten bestand en door de opkomst van met name de cd-speler en de mag netron bestond ook hier dringend behoefte aan uitbreiding. De verbouwing heeft op drie ver diepingen plaatsgevonden en heeft onder andere geresulteerd in een kompleet nieuw ingerichte service werkplaats en een groter show room. De totale bedrijfsoppervlakte is met zo'n 150 m2 uitgebreid. voor uw A KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Zaterdag 16 november is er een voordracht van Monsieur Georges Grand, met als onderwerp: 'Le Paris de Simone de Beauvoir et de Jean- Paul Sartre', aanvang 20.15 uur. De lezing wordt deze keer gehou den in basisschool De Horizon, Jan v.d. Diesdunckstraat 42 te Asten. Op dinsdag 19 november excursie naar Thuylshof. Naast de verzor ging van de tuin wordt er ook een demonstratie snoeien gegeven. Dit alles krijgt u op stencil. Aanvang 14.00 uur. Zorg dat u op tijd aanwe zig bent. Ondanks de inspanningen van de commissie Oort zijn de fiscale wetten nog ^teeds ondoorgronde lijk. Niet alleen voor burgers, ook de accountant, de belastingadvi seur en de belastingdienst zelf zit ten veelal met de handen in het haar. Dat brengt onzekerheid met zich mee. Wat is wel en wat is niet aftrekbaar? Moet ik deze inkomst wel of niet aangeven? Daar waar het niet meer eenvou dig ligt wordt extern advies inge wonnen. By vrienden die 'er verstand van hebben', by een des kundige en vaak ook by de be lastingdienst zelf, al dan niet via de belasting telefoon. Als u, tevre den over de verkregen informatie, uw aangifte korrekt denkt te heb ben ingediend, valt een korrektie door de inspektie tegen. Indien de informatie van een belastingadvi seur komt is het raadzaam hem te informeren dat gekorrigeerd is. Hy kan dan bezien of bezwaar ge maakt moet worden. Wordt een tip van een vriend door de inspek tie met de rode pen bewerkt dan kost dat behalve geld wellicht ook een vriend. Deze beide adviezen komen voor uw eigen risiko. Als de belastingdienst uw vragen beantwoordt en desondanks wordt de aldus ingediende aangif te gekorrigeerd, ligt dit helemaal anders: uw vertrouwen in de be lastingdienst wordt geschaad. De belastingrechtspraak ver bindt gevolgen aan deze vertrou wensbreuk. Als uw stellingname bij de aangifte aantoonbaar door de inspektie als juist is bestem peld mag de inspektie de aangifte terzake niet korrigeren. De be- lastingdinst draagt dan zelf de konsekwentie van de gemaakte fout U kunt zich beroepen op: 'op gewekt vertrouwen'. Indien u al een paar jaren ach ter elkaar hetzelfde standpunt in uw aangifte opneemt is dat geen garantie dat de belastingdienst nu weer de aangifte zal volgen. Het opgewekte vertrouwen werkt slechts dan indien u kunt aanto nen dat de acceptatie in de voor gaande jaren op een bewuste stellingname is gevolgd. Bijvoor beeld na het inwinnen van inlich- tingen door de inspektie, of na een bezwaarschrift. U kunt dan aantonen dat de inspektie de zaak bezien en geaccordeerd heeft. Dit opgewekte vertrouwen beschermt u tegen een korrektie op uw aangifte. De inspekteur kan wel, naar aanleiding van een aangifte, het opgewekt vertrouwen doorbre ken. Hij deelt dan mede dat hij nu weliswaar niet kan korrigeren, doch herziet zyn standpunt De volgende nog in te dienen aangif te kan hy dan wel korrigeren. Let wel, de inspektie korrigeeert zelf veelal in strijd met het vertrou- wenbeginsel. Door de indiening van een bezwaarschrift dient u hen hierop te wijzen. Tenslotte nog een waarschu wing. Onlangs besliste de be lastingkamer van het Gerechtshof 's-Gravenhage dat een mededeling van de belastingtelefoon (gratis service van de belastingdienst) geen te beschermen vertrouwen oplevert. Een inspekteur hoeft zich niets aan te trekken van deze telefonische algemene voorlich ting. Echte zekerheid verkrijgt u slechts by uw eigen inspektie. Ge zien de moeilijke bewijspositie by een telefoontje adviseer ik u alles schriftelijk te bevestigen, bijvoor beeld als bijlage bij de aangifte, noteert u de naam van de ambte naar die u te woord staat. Mijn advies: heb vertrouwen. Maar dan wel in de juiste perso nen op de juiste momenten, dan kunt u zich hierop beroepen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7