Naar aanleiding van ons 15-jarig bestaan ontvangt u bij uw boodschappen een leuke attentie! Zwem- en rekreatiecentrum 'De Sprank' gaat 11 november open SKWOSJ??? Zwembad met tal van attraktieve snufjes In Nederland zijn momenteel meer dan 300.000 enthousiaste squashbeoefenaars. Squash kan door iedereen in zijn eigen tempo beoefend worden en is daarom geschikt voor jong en oud. Vanaf 11 november opent Zwem- Squash- en Recreatiecentrum ,,De Sprank" haar deuren en kan Venray en omgeving kennis ma ken met deze beweeglijke racketsport. Zwem- Squash- en Recreatiecentrum „De Sprank" JL EN MAAS Donderdag 7 november - Pagina 5 beweegbare bodem waardoor de diepte in het beweegbare deel kan variëren van 40 cm tot 2 meter. De ruimte is voorzien van een sfeer verlichting. Het wedstrijdbad waarin ook het schoolzwemmen plaatsvindt heeft een 1 meter springplank, onderwaterverlich ting, onderwaterluidsprekers en een onderwatervenster, een skippy balinstallatie, een elektronisch scorebord met trainingsklok en wa- terpolobenodigdheden. Langs twee zijden bevindt zich op de verdie ping de tribune, van waar men de verrichtingen van de zwemmers en zwemsters kan gadeslaan-. Het wedstrijdbad, waar op zes ba nen tegelijk gezwommen kan wor den, en waarvan de bodem beweegbaar is. REKREATIEVE BINNEN- EN BUITENBADEN Door middel van blowers kan (fik se) golfslag in het binnenbad wor den nagebootst. Via een sluis lean men naar het buitenbad, dat een oppervlakte heeft van 200 m2, zwemmen. Het binnenbad heeft verder aan snufjes: een stroomver snellingskanaal, onderwaterlig banken met luchtbelinstallatie, wandsp roeiers, pulsators, water paraplu, bodemluchtbelinstallatie, waterval, onderwaterzitbanken, whirlpool, kopwandsproeiers, tur bodouche, een rotspartij met waterstroom en onderwaterverlich ting. Heel bijzonder is de zeventig meter lange verlichte glijbaan, die in een apart bassin uitkomt. De temperatuur van het wed strijdbad is 27°; die van het rekrea- tiebad en het buitenbad 30°. Voor bepaalde doelgroepen, w.o. reuma patiënten en lijders aan hart- en vaatziekten kan de temperatuur van het zwemwater tot 32° worden verhoogd. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dit zwemparadijs te voorzien van kunstbeplanting maar uitein delijk zijn het levende planten ge worden, die deze ruimte sieren. ANDERE VOORZIENINGEN In De Sprank bevinden zich ver der drie zonnestudio's met solaria en een peuterbad met sproeikop pen en miniglijbaan. Zelfs een tafel, waarop men de kleinste kinderen kan uit- en aankleden ontbreekt niet Er is een mobiele videohoek en een komplete horeca met natte en droge bar. Van de zg. droge bar, die 's zomers wordt uitgebreid met gebied op de hoek van de Westsin gel en de Kempweg. Met de bouw werd in september 1990 gestart; in januari 1991 werd het hoogste punt van het squashcentrum bereikt en op 25 april ging de vlag in top op het hoogste deel van het zwembad. De heer G. Janssen had intussen de naam De Sprank voor het zwem- en rekreatiecentrum bedacht. OP 11 NOVEMBER OPEN Bouwmaatschappij Janssen met de onderaannemers zijn er in geslaagd de bouw precies binnen de daarvoor gestelde tijd te realise ren. Hoewel de officiële opening is gepland op zaterdag 14 december, zal men vanaf maandag 11 novem ber al van de akkommodatie ge bruik kunnen maken. De squash ers kunnen terecht op de voor hen aangelegde vier banen en de zwem- liefhebbers kunnen zich aange naam verpozen öf in het 25 meter wedstrijdbad met beweegbare vloer öf in het rekreatiebad met golfslag en tal van andere snufjes, die daar het verblijf veraangenamen. De entreeprijs is gesteld op ƒ5,75 per bad per dagdeel (een ochtend, middag of avond) en voor twaalf baden betaalt men de prijs van tien baden. DE AKKOMMODATIE Vanaf volgende week maandag zal men dan kunnen kennismaken met de rekreatieve elementen in het zwem- en rekreatiecentrum De Sprank. En die zijn niet gering. In het rechtergedeelte bèvinden zich de vier squashbanen met eigen kleed- en doucheruimten. Dit deel staat los van het zwemgedeelte. Er is zelfs een klimaat-scheiding waar door de specifieke zwembad-reuk in het squashgedeelte niet merk baar is. WEDSTRIJDBAD Het wedstrijdbad bestaat uit zes wedstrijdbanen van 25 meter met i i een buitenterras, hoopt men een trefpunt voor sportief Venray te maken. Alle rekreatieve voorzieningen in en buiten het zwemwater worden via een centraal bedieningspaneel geregeld. Vanaf dat punt wordt ook de gehele gang van zaken in het zwembad en in de glybaan via mo nitoren in de gaten gehouden. Het wedstrijdbad en het rekrea tieve bad hebben aparte kleedruim ten, met kollektieve 'schapen hokken' en aparte ltabines. Voor het opbergen van de kleding zijn kluizen aanwezig, waarvoor men ƒ2,50 statiegeld moet betalen. Na inworp van een rijksdaalder gaat de kluis open en krijgt men een sleu tel. Na gebruik van de kluis krijgt men het geld weer terug. Vanuit de kleedkabines komt men via een doorloopdouche in het zwemge deelte. APARTE KLEURSTELLING Bij het kiezen van de kleuren is men afgeweken van het gangbare wit en blauw. Door in de tegelwan den op een speelse wijze gele, rode en bruine vlakken aan te brengen, heeft het inwendige van De Sprank iets unieks gekregen. zijn heel wat mensen ge- die het twee jaar geleden ijpelijk vonden, dat de ieente besloot tot de bouw een nieuw zwembad. Niet maar een zwembad, maar a met alle mogelijke 'toeters bellen', dat zou kunnen kon- rreren met andere zwempa- i in Noord-Limburg. Een van ƒ8.122.000,- in een d" waarin de gemeente op het uit stond de artikel-12-status te vragen, omdat haar fi- nciële positie nu niet bepaald oskleurig was, werd absurd acht. Men vroeg zieh af of het et voordeliger zou zijn het de combi-bad te renoveren in aats van het bouwen van een euw bad waarom zo werd niemand had ge- aagd. De gemeente maakte duide- k, dat het renoveren van het de zestiger jaren daterende litenbad en het insferuktiebad n jaarlijkse last van ƒ750.000,- u vergen. Voor eenzelfde jaar- kse last zou men een ultra- odern zwem- en rekreatiecen- um kunnen bouwen. )e gemeenteraad koos voor een luwe benadering: een nieuwe be- ersvorm. De Stichting Sportfond- 41 n Venray BV zou de exploitatie op nemen en samen met Hevo- oject Bouwmanagement bv in de rste vijf jaar na oplevering het ako dragen voor exploitatie- erschrijdingen. De gemeente be- jaarlijks niet meer dan 50.000,- bij te dragen in het ex- litatietekort. Ms plaats voor het nieuwe zwem- rekreatiecentrum werd gekozen ei94or de uitloper van het Vlakwater- Veel belangstelling was er vorige week donderdag voor de squash- demonstratie in De Spiunk. VROUWVRIENDELIJK Bij de opzet van De Sprank heeft men er alles aan gedaan om alles zo overzichtelijk mogelijk te maken. Er zijn in het gebouw geen dode hoeken en vanaf de ba lie in de entreeruimte kan men al les in de gaten houden: In de wanden zijn rondingen uit gespaard, waardoor de toezicht- houd(st)er kan zien wat buiten het water gebeurt Met name is veel aandacht besteed aan het vrouwvriendelijk maken van de akkommodatie. Vlakbij de entree is zelfs een tiental aparte parkeer plaatsen voor vrouwen aangelegd (kenbaar aan een vrouwenfiguur tje in de bestating) zodat men direkt vanuit de auto in de ak kommodatie kan komen. De Sprank is dan ook voorge dragen voor de Buiten Gewoon Veilig Prijs van de Stichting Vrou wen Bouwen en Wonen. Op 20 no vember zal bekend worden of de situatie in en rondom het zwem bad veilig genoeg wordt geacht om voor deze prijs in aanmerking te komen. VOORGESCHIEDENIS

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5