1 PEEL EN MAAS Omroep Venray Amnesty International Play-back show Brukske Joegoslavië- aktie Schietvereniging De Treffers Bloemengroeten per computer VW-nieuw PEEL EN MAAS Donderdag 7 november Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Kerkwijding van de Basilie van St. Jan van Lateranen. 9.00 Lsm. overl. ouders Arts- Comelissen en Jeu Jenniskens; fam. Greefkens-Potten. 19.00 ZON DAGSDIENST; Mechtilde America; Tbos v.d. Ven-Janssen (koll.); Piet Maassen; Sjef Truyen (koll.); Wil lem Swaghoven; Tbon Jeuken; Wim van Ham (koll.); Theodora Peters- Wijnhoven (koll.); Jan Gerrats (koll.); Fun Smits (koll.); Bert van Vegchel (koll.). Zondag: 32e Zondag door het jaar. Willibrordzondag. 8.00 Lsm. Mathias Goumans, Maria Hen- drickx-, Pierre Pouwels (koll.). 930 Lat Hgm. Mariet Claessens-v.d. Ven (koll.); Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (koll.); Jacob de Bruijn (koll.); overl. echtpaar H. Gerrits- Hermans en overl. ouders (S); jrd. ouders Van Vegchel-Muysere (S); Huub Stoef en fam.; ouders Driessen-Wagenmakers; Jan Leys- sen en overl. fam.; Martien Janssen (koll.); Greet Gomman s-Mikkers (koll.); Peter Muijzers. 11.00 H. Mis met volkszang; Jan Dercks; ouders Voesten-Michels; Anna Maria Oudenhoven-Schaeffers (koll.); Luc v.d. Berg (koll.); André Janssen (koll.); Jan v.d. Zanden (koll.). Maandag: H. Martin us. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H. Josafat 9.00 Lsm. Jam. De Wit-Neilen. 1990 Lsm. ouders Arts-Dommeck; Martha Gerrats-Stienen en zoon Hay (buurt); Johan Janssen en zoon Harry. 1 Woensdag: 9.00 Lsm. tot zekere intentie; voor de overledenen (kolLA.). Donderdag: 9.00 Lsm. overl. ouders Backus-Thuyls en overl. kinderen. 19.00 Lsm. ouders Van Kessel en zoon Jan. Vrijdag: H. Albertus de Grote. 9.00 Lsm. Hendrik Hermans, Anna Klaassens, Herman Gerrits en Eli sabeth Hermans. 14.30 PI. Huw.mis bruidspaar Luc Schaeffers en Vivi- anne Hendriks, Patersstraat 54. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Peter Harrewyn en Ramon Klinckenberg; lektor: C. Hendriks. Zo: 9.30 Hong Bui, Miriam Laurens- se, Jeroen Leasen, Hans Wèyers; 11.00 Gertjan en Pieter Re(jndera; lektor: T. Verbeek. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Hèléne. Zondag: 9.30 Liturgieviering met -koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: J. Heutinck. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondagen. Iedereen is welkom in het Stiltecentrum (Pav. G.). 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING, jrg Johanna Wismans-Pouwels; Harry Clephas; Wim Jacobs (koll.); Piet Koenen; Riek v. Sinten-Bongers (koll.); Huub 'Stevens; Joop Steylen (koll.); overl. ouders Lucassen-Billion; overl. fam. Michiels-Wy nen Zondag: Willibrordzondag. 9.00 Ben Peters. 11.15 Overl. ouders Vranken-Geyen (koll.); overl. ouders Buyssen-Reyntjes. 18.00 Voor de parochie. Maandag: 8.00 Voor overl. fam. (B). 19.00 Sraar Maas en overl. fam. Maas en Wilmsen. Dinsdag: 8,00 Te.v. St Antonius 19.00 Tbon Millen. Woensdag: 8.00 Overl. fam. Phi lipsen. 19.00 Overl. fam. Janssen Kryns.. Donderdag: 8.00 Wilhelmina vd. Munckhof-Sangere. 19.00 Nel Michiels-Wynen. Vrijdag: 8.00 Fhm. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis; overl. fam. Janssen-Cup; overl. fam. Vd. Berg- Poulussen; Luc Rijiya. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Jaap Janssen. Zo: 9.00 Johan Pouwels; 11.15 Leo Pouwels; 18.00 Martin Leenders. Ma en wo: Lieke. Di en vr: Patrick. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor lev. en overl. fiam. Swinkels; Johan Flin- senberg; jrg. overl. ouders Flinsenberg-Peeters; overl. ouders Kerstjes-Hoex. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. elke week nieuws Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen- heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 32e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het jongerenkoor Chrisko. Tij dens deze viering zal het H. Vorm sel worden toegediend door mgr. J.M. Gysen. Voor Mariet en Martha Goumans-Janssen; Tinus Matijsen (koll.); Jo Kreyfelt-v. Emmerik (kóll.); Ties en Marie Marcellis-v. Til burg (fam. V. Tilburg); jrd. Coen Wiechert Zondag: 32e Zondag door het jaar. 830 voor het geestelijk en tij delijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Fhm Van Rossum-Janssen; Riek Barten- v. Gerven (koll.); voor alle overl. le den van het Legioen van Maria. 1130 Voor priester- en diakenroe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven; overl. ouders Panhuyzen-van Lieshout Maandag: H. Martin us. 8.00 Cor v.d. Kolk. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: H. Josafat 8.00 Marti- nus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19-00 Voor alle over ledenen. Woensdag: 8.00 Om God te dan ken. 19.00 Cor vd. Kolk. Donderdag: 8.00 Tot zekere in tentie. 19.00 Piet Vermeltfoort en overl. fam.; jgt Bert en Door Kleuskens-Kusters. Vrydag: H. Albertus de Grote. 8.00 Overl. ouders Crem^rs-van Bree. 19.00 Jacob Strybosch en overl. fam. Maessen. Mededeling: Donderdagmiddag 14 nov. kunnen van 14.00-17.00 uur de kerstpakketten voor Joegoslavië worden afgegeven aan de zy-ingang van de Vredeskerk. avond gespreksgroep in de pasto rie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksgroep voor jongeren, even eens om 19.45 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gerrit Hermsen (buurt); Bair van Dyk; Herman Hoex; Johan Camps; Hendrik en Jo Jeucken en overl. fam.; voor gene zing van een zieke; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. Zondag: 8.30 Arnold Jans; An- toon Janssen. 10.00 Jac. v.d. Munckhof; overl. fam. Derkx; Piet Custers-, Giel Vennekens en echt- gen. en wederzijdse fam. (Gem.Koor). Maandag: 9.00 Tot zekere in- tentien. Dinsdag: 9.00 Gest. jrd. Piet Camps en Johanna Goossens. Woensdag: 9.00 Pierre Van- devenne. Donderdag: 9.00 Voor een zieke. Vrijdag: 9.00 Voor de overlede nen van hen die offerden met Aller zielen. 13.30 Voor bruidspaar Leenen-Gubbels. Misdienaars: Za: 19.00 Saskia Lit- jens, Veronique Philipsen, Saskia en Bianca Janssen. Zo: 8.3Q Leo van Delft, Paul van Haeren, Maurice van Mill, Ivo Ghielen; 10.00 Monique Janssen, Ursula Comelissen, Yvon ne Thielen, Daphne Reijntjes. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Voor Maria SMits- Jeurissen; overl. ouders Geven- Nieuwenhuizen; Wim Vogelzangs (namens kaartvrienden tevens na mens vrienden); Peter van Rhee; Frans en Harrie Maas; led Vervuurt; Harrie Vriens. Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren koor); St Gerard us Vlassens, Hen- drica Hellegers en broeder Cletus; overl. fam. Verheijen-v.d. Sterren; Til Lindere-Vereteegen. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; Wim Vogelzangs; Jan Tfeuws en Anna Baeten. Vrijdag: Feest van de H. Machu- tus van Octaaf. Deze heilige werd aangeroepen voor kinderziekten en zenuwziekten. 9.00 H. Mis voor overl. leden van de Broederschap van de H. Machutus; pastoor Lem- pens; pastoor Janssen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Henrica Reynders-Weijs; Hay Reyndere; Sir Kunen; Huub van Rhee; Tbon Clas sens; Frans Weijs; jrd. Martinus Emonts; jrd. An toon Roelofe; jrd. Petronella Strybosch-Duyckers. Woensdag: 19.00 Martinus Kuy- pers; overl. ouders en Hein en Mar tinus Emonts; jrd. Peter Strijbos, Johanna Baltussen en Gerardus Bal tussen. Parochie Leunen 32e Zondag door het jaar. Willi brordzondag. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis, the ma 'Ben jy ook wel eens boos?'; lsm. Jos van Hout; Sjaak Classens; Frans Baltussen (buurt); Peter Jo hannes Arts en echtgen. Maria Pöels; Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo; weekd. Liza Breugelmans-Radt (2). Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Wismans-Loonen; Harrie Verstee- gen; Willem Jenniskens en Wilhel mina Jenniskens-Martens; jrg. Harrie Reintjes. 11.15 Harry Hee- sen; maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans. Maandag: H. Martinus, bis schop. 19.00 Lsm. Corrie van Berlo- Thyssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; overl. ouders Martens- Verhees en overl. fam. Dinsdag: H. Josafat, bisschop en martelaar. 19.00 Lsm. uit dank baarheid (B); overl. Jam. Mandere- Litjens. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Hendrickx-Jenniskens. Donderdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz; overl. fam. Willems- Hendrickx. Vrijdag: 15.30 Hgm. bgv 25-j. huw. Frans Vogelsangs en Ans Vogelsangs-Hendriks. 19.00 Lsm. overl. fam. Van Hees-Voesten. Akolieten: Za: 19.00 Jeroen Ha- mann en Roel Likens. Zo: 10.00 Paul en Frank de Klein en Erik Lit- jens; 11.15 Tom Bos en Mark de Klein. Misdienaars: ma en di: Tam Bos en Mark de Klein; wo t/m vr: Soiya Broers en Janny van Osch. Lektoren: Zo: Jan Reintjes. Gedoopt: Joris Claessens, Vica- rieweg 14. Rektoraat Heide Zondag: 32e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Johanna Maas-Janssen (koll.); ggj. Martinus en Petronella Janssen-Doumen; Pe tronella Janssen-Franssen (koll.); overl. vader Jan Droesen; Sef Jan sen en overl. fam. Janssen-Muysers. Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Piet Spee en overl. fam.leden. Misd.: Mieke Derikx en Maarije Peeters. Rektoraat Veulen 32e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt Jan Fleurkens en Wilhelmina Aarts; Jan v.d. Aker; Dina Drabbels- Klaassen; mndd. Drika v.d. Goor- Baltussen; overl. fam. Janssen- Smuldere. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Ge rardus Houben en echtgen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor broe der Servatius en broeder Jozuè Nabuure. Woensdag: 8.00 H. Mis als jgt Ja cobus Geurts en Wilhelmina Croy- mans en Peter An toon Geurts. Donderdag: 8.00 H. Mis tot byz. int (RP). Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Twan Hagens. Misdienaars: Zo: Yvonne Emonts en Karin Jeuken. Parochie Ysselsteyn 32e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor) Jrd. Louis Custers; jrd. M. Teunissen- Gerris; overl. fam. Bovée-Cuypera. Zondag: 9.30 Jrd. Simon Lem- mens en echtgen.; Sj. Classens; overl. fam. Claessens-Zandere. 11.15 Echtenoten Dykhuizen-Camps. Maandag: 19.00 Sj. Classens (buurt); overl. fam. Muldera- Maessen; voor de zieken. Woensdag: 19.00 Sj. Classens (Ouderenvereniging); W. Claessens (buurt). Vrijdag: 14.00 T.i.v. zilv. bruidspaar Van de Pas-Joosten. 19.00 Geen dienst Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen. Zo: 9.30 R. en E. Jennis kens; 11.15 R. en T. Berkere. Ma: I. Potten en I. Slangen. Wo en vr (14.00): T. van Asten en B. Poels. Spreuk van de week: "Vooropge zette meningen zyn hindemissen voor elk welslagen!' Doopschema: (december) Op de zondagen 1, 15 en 29 kan in onze kerk het Sacrament van het Doop sel worden toegediend. Maak tydig een afspraak! Mededeling: By het Landelijk In stituut voor Schriftelijk Onderwys is onze parochiaan J. Thiessen geslaagd voor het examen The ologie. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt Petronella vd. Hoogenhof. Misd.: Willem Loo nen en Robbert Windsant Zondag: 10.00 Jgt Johanna Cath. Bistervelds en fam.; Lies Mertens-v Heugten; Teng Poels. Misd.: Sekna Derckx en Karin Duykere. Maandag: 830 Geen H. Mis. Dinsdag: 830 Voor de parochie. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Johan v. Keysteren. Misd.: An- ja v. Dijck en Ellen Poels. Donderdag: 830 Schoolmis; oudere ook welkom! Vrijdag: 830 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Broeren en mevr. Van Hoof-v. Meyel. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Feest van Kerkwijding van de Basiliek van St Jan van La teranen. 19.00 J. vd. Heuvel- Pietera; Harrie Bouten. Zondag: 32e Zondag door het jaar; Willibrordzondag. 10.00 Fhm. Lenkens-Ermens. Maandag: H. Martinus van Tours, bisschop. 8.30 Byz. int (MJ). Dinsdag: H. Josafat, bisschop en martelaar (Polen). 8.30 Ties en Ma ria Marcellis-v. Tilburg. Woensdag: H. Stanislaus Kost- ka. 8.30 Overl. fam. Bloemen. Donderdag: H. Josef Pignatelli. 830 Voor vrede. Vrijdag: H. Albertus de Grote, bisschop en kerkleraar. 8.30 Voor alle theologen. Op vrydag 7 juli 1933 vond op'dj Heide (naby de Nachtegaal) de 1 ding plaats van een Duits zwetj vliegtuig Het toestel, bemand do« 2 personen en afkomstig uit Dul burg is daar op een hoogte 3000 meter losgelaten en heeft n deze vlucht het wereldrekord z vliegen van 33 op 76 km gebrachf De landing gebeurde zonder o gelukken. Het hier nog onbekend vliegtuig (zonder motor) trok vel bekijks. Helemaal rechts op de foto s (met witte strohoed) dhr. Verhejj u| de Grotestraat met zyn zoontj Frits. In het midden (kykend i de fotograaf): Piet Beerkens jr., c uit de Grotestraat en helen links is An toon Verbeek (van heta] beidsbureau destijds). Het toestel dat slechts 150 1 woog is per vrachtauto (van Petral Seykens) naar het station Oostrum gebracht en vandaar j trein op transport naar Duisbui| gesteld. Misdienaars: Za: Patricia en Ma rieke. Zo: Claudia en Janine. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Gedachte: In de eerste lezing van vandaag en in het Evangelie wor den ons twee mensen voorgevoerd die van het kleine beetje dat 55e heb ben nog meedelen aan anderen. Ze werden niet teleurgesteld. Hoe ka rig zyn wy vaak als het gaat om iets van onze 'overvloed' mee te delen. Hoe meer we hebben, hoe gieriger??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Remy Claasen (buurt); voor alle overledenen van ons rektoraat; Jeu van Ryswick; de overledenen van de Carmel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoogmis voor Josephina en Henri- cus Janssen, Sjaak Janssen en Jo Thysen, Herman Janssen en overl.fam. en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en t.z.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 10 november zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. E. Ockels uit Elzendorp voorgaan in de dienst waarin de Maaltyd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Is eeuwig leven ook voor u mogelijk?' in de Koninkrykszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 10 nov. is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Gnosis, kennis van het hart, Christus, licht van de wereld". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde ren is er een kindemevendienst Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 7 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Aktuali- teiten. 20.00 uur: Eric's Schlagerparade. 21.00 uur: Midweek-music. Vrijdag 8 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00-22.00 uur: Frank vd. Mo len. Zaterdag 9 nov.: 12.00-13.00 uur: Evenementen kalender. 18.00 uur: Timemachine. Tben in Venray... 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Met o.a. Radiovakaturebank en sport. Zondag 10 nov.: 10.00-12.00 uur: Hayke de la Whisky. Bel 12362 voor een ver zoekplaat. 12.00 uur: Het doen met Jeroen. 14.00 uur: De Venrayse TOP-10. 15.00-18.00 uur: Ruben de Jong: Drie uur lang muziek en veel sport. Maandag 11 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Radiova katurebank (herh.). 20.00 uur: Music. 21.00 uur: Van Maand tot Maand. Dinsdag 12 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Peelgrass Country- music. 21.00 uur: Tijdloze muziek. Woensdag 13 nov.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Houwe Zo! 21.00 uur: Gevarieerde muziek. In juni van dit jaar bezocht een missie van Amnesty International Sri Lanka. Hierby kwamen op grote schaal schendingen van mensen rechten aan het licht, begaan in het noord-oosten door zowel veilig heidstroepen van het leger als door het bevrijdingsleger van de Tamil Tygere (LTTE). Het betreft het in het geheim gevangen houden, het laten "verdwijnen' en vermoorden van vermeende tegenstanders en zelfs onschuldige burgers en marteling en mishandeling. Amnesty Inter national heeft hierover in septem ber een uitgebreid rapport gepubliceerd. De organisatie heeft ook een aantal aanbevelingen op gesteld voor de regering van Sri Lanka om de mensenrechtensitua tie te verbeteren. Ook het bevrij dingsleger van de Tunil Tijgers wordt door Amnesty International aangesproken omdat ook deze ge welddadige oppositiegroep verant woordelijk is voor veel grove schendingen van mensenrechten. Dit betekent voor de Amnesty- groep Venray extra werk. Vanwege het onderzoek dat de groep al ruim een jaar doet naar de 'verdwijning' van vier personen in het Colombo- distrikt, vormt het aanschrijven van de regering van Sri Lanka naar aanleiding van deze recente schen dingen van mensenrechten een lo gisch verlengstuk. Maar ook in Sri Lanka zelf zijn mensenrechtenorganisaties aktief; onder andere zijn er groepen 'dwa ze moeders' die van zich laten ho ren en ook de regering heeft onderzoekscommissies naar 'ver dwijningen' en naar situaties in ge vangenissen ingesteld. Aandacht van buitenafkan alleen maar een stimulans zijn om de krachten in Sri Lanka te versterken die nodig zijn om de situatie daar te verbeteren. Dit is een van de taken van Amnesty International en van de groep in Venray. Bij dit werk kan onze groep veel hulp gebruiken! By belangstelling voor dit werk of meer inlichtingen kunt u bellen naar: C. Hoedemaekere, tel. 04780-84479. Op zaterdag 16 november a.s. wordt er in wijkcèntrum De Kiosk in het Rrukske te Venray een grote Play-back show gehouden. De aan vang is half acht. Wy hebben gemeend deze wed strijd te laten gelden als officieus kampioenschap van Noord-Lim burg. Dus hierbij roepen wij pereo- nenop, die beroemdheden kunnen nadoen, of misschien een eigen creatie hebben op bekende figuren uit onze samenleving. Voor de win naars of winnaressen zijn er mooie pryzen beschikbaar. Het geheel zal worden gejureerd door deskundige personen. De in schrijving sluit op 10 november en de deelname is gratis. Heb je interesse om mee te din gen naar een van de prijzen, dan kun je bellen 04780-10008 in Ven ray. Ook kim je schrijven, onder vermelding van naam, adres, woon plaats, telefoonnummer en het nummer wat je wilt playbacken en van welke artiest Voor deelnemers die willen schrijven is dit het adres: Beethovenstraat 8, 5802 GS Venray. Inbraak in personenauto Door vernieling van de achterruit was toegang verkregen tot een aan de Eikenlaan geparkeerde perso nenauto van een inwoner. De hoe- denplank met twee geluidsboxen was ontvreemd. Jongen liep tegen kerende auto Zaterdag liep een spelende jon gen, vanaf basisschool Coninxhof, de rybaan van de Goudsmidstraat op en botste tegen een op de weg ke rende personenauto, bestuurd door een bewoner van die straat. De jon gen rende weg zonder dat men wist wie hy eigenlijk was. Van de botsing deed de bestuur der aangifte bij de politie. Later moest de jongen van zijn moeder aangifte doen by de politie. Hij had by de botsing alleen wat blauwe plekken opgelopen. Pandri is een wever, hy woont in een dorp in Zuid-India. De meeste mensen in zyn dorp zyn wevers, dat hoort by zyn kaste, al genera ties lang. In zyn huis staan 2 weef getouwen, ingebouwd in de muur. Pandri's vrouw werkt mee en als het nodig is ook zyn moeder by wie ze in huis wonen. De getouwen zyn van Isma, een ryke "masterwea- ver", die meer weefgetouwen bezit. Hy geeft vaak opdrachten. Hy zorgt dan voor het garen en betaalt per meter geweven stof uit Het aantal bestellingen loopt de laatste tyd drastisch terug. Dat komt doordat veel weefgetouwbezit- tere nu machines hebben. Die wer ken veel vlugger en er zyn minder wevers nodig. Ze daarom aangeslo ten by de coöperatie in het dorp. Ze kunnen nu rekenen op de hulp van Coöptex by het aanleveren van goedkope garens en by de verkoop van geweven stof. Wellicht kan Pan dri kredieten krygen om zelf weef getouwen te kopen, dan is hy niet meer afhankelijk van Isma. Een willekeurig verhaal dat il lustreert waar het om gaat bij tex tiel dat in Wereldwinkels verkocht wordt. Wevers in Zuid-India kun nen zich aansluiten bij Coöptex, een Indiase organisatie die de be langen van duizenden handwevers behartigt, via SOS Wereldhandel komt de textiel b\j de Wereldwinkel terecht. De handdoeken en theedoeken zyn getest en er blykt geen verschil te zyn tussen dit textiel en dat van anderen. De vormvastheid is beter dan die van veel andere hand-en theedoeken. Redenen genoeg dus om uzelf of anderen een plezier te doen met textiel uit Zuid-India evt. verpakt in een mandje, een aan trekkelijk en niet te duur kado. Behalve voor textiel kunt u in de Wereldwinkel ook terecht voor al lerlei artikelen, variërend van kof fie, thee, marmelade, tonijn tot schrijfwaren, sieraden, speelgoed... Met het oog op de naderende feest dagen is het assortiment sterk uit gebreid met o.a. keratballetjes, muziekinstrumenten en boeken. Ook worden er Novib-kalendera en agenda's verkocht Loop eens binnen en raak over tuigd van de "goede zaak" waar de Wereldwinkel voor staat. Wilt u, be halve als klant de winkel nog ver der steunen, dan kan dat door donateur te worden, vanaf 5,- .Info.: tydens de openingsuren in de winkel of bij A.Wondergem, tel. 84545 en M. van Zeben, tel. 11689. De verschrikkelijke beelden uit Joegoslavië spreken boekdelen! Het is slechts te hopen, dat partyen van buitenaf erin zullen slagen een ein de te maken aan het nutteloos bloedvergieten. Op dit moment hebben reeds driehonderdduizend mensen hun huis moeten verlaten en zijn gevlucht Deze mensen lyden honger en hebben het koud. Wy, mensen in het beschermde Nederland, kunnen en moeten deze mensen helpen. U kunt dit doen door: geld (voor voedsel en medicijnen); warme kle ding en dekens; het geven van een kerstpakket (alleen lang houdbaar), b.v. meel, macaroni, ryst suiker, thee, koffie, cacao, chocolade en an der snoepgoed, gedroogd fruit con serven in blik, kaareen en lucifers. U kunt deze goederen goed ver pakt bezorgen, voor 17 november а.s., in de Mgr. Geurtsstraat 31 te Maashees. Van harte hopen de initi atiefnemers dat u de mensen in Joegoslavië wilt helpen. Dubravka v.d. Veen, Köpkeshof 4, tel. 04782-495; Grozda Re(jnders, Hulderetraat 8, tel. 04782-636; Mie ke Keysera, Hulderetraat 27, tel. 04782-630; Agnes Backus, De Breid taj. 04782-515; Ben van Dieren- donck. Mgr. Geurtsstraat 31, tel. 04782-508. Uitslag kompetitie. De Roos 4-Treffere 1 995-1011 Hoogste schutter: Leon Kappel, 261r. Fleurop-bloemisten te Venn hebben onlangs definitief het com putertydperk betreden. Het betrej bloemenspeciaalzaken Septembei Henseniusplein 9A; Santecrean Grotestraat 15 en Thuylshd Langstraat 133. Net als by de 170 andere b(j de verzendorganisaü Fleurop In tertio ra Nederland aan gesloten bloemisten kregen zy ea personal computer in de winkei waarmee zy voUedig geautomat seerd orders naar collega-blot misten kunnen verzenden. Wie ee Bloemengroet wil versturen, ka hierdoor rekenen op een nog betel dienstverlening Bloemtel is in eerste instanli ontworpen om de uitwisseling va Fleurop-ordere te vereenvoudigd Het gaat daarbij jaarlijks om 1 miljoen orders, die een enorme ai ministratieve inspanning verge: Het geautomatiseerde systea brengt de hoeveelheid administi tie fiks terug terwyl de kans op fa ten nihil is. Wie tot nu toe een Fleui Bloemengroet wilde veretui stapte naar een aangesloten blij mist. Deze gaf de opdracht vei gens telefonisch of per fax door een collega elders in het land, op zyn beurt de Bloemengroet aü verde. By deze werkwijze besten hoewel dit slechts sporadic voorkwam het gevaar van ve minking van de opdracht. M Bloemtel zyn dergelijke fouten volledig uitgesloten. De opdrac! wordt via een modem overgebrac! naar de PC van de uitvoerende blo mist, die exact dezelfde opdracht zyn computerscherm of een -pril leest. Het projekt Bloemtel is een initu tief van de Vereniging Bloemii Winkeliers (VBW) en Fleurop Intel flora Nederland, die samen besli ten de orderverwerking te auti matiseren. Dit, in navolging vs landen als Zweden en Frankrjjl waar de bloemisten al langer viad computer Bloemengroeten werken. De buitenlandse systemen voldf den echter niet aan de behoefte va de Nederlandse bloemisten. Daai om werd een eigen systeem ontww pen. Dankzy een subsidie van miljoen van het ministerie van m nomische zaken kon een intelli gent systeem ontwikkeld worde met "PC's. Naast orderverwerkir biedt Bloemtel de bloemist vele ai dere mogelijkheden. Hy kan strak via de computer bijvoorbeeld tóf bankieren of informatie uitwis» len met de groothandel en fl veiling Onderstaand volgt een greep de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. November: 4 t/m 28: Fidelio, Amsterdam 5 t/m 9: An atev ka, Amsterdam 5 t/m 17: Tsjechov, Amsterdam 9: Ray Charles, Amsterdam 9 0m 22: HoUand Dance Festiv! Den Haag 10-11: Chippendales, Scheve- ningen 10-11-12: Funny Girl, Antwerp» 13: Dave Steward, Amsterdam 16: Sikulu, Den Haag 18 t/m 20: The Cramps, Am sterdam 19 t/m 24: Circus Moskou, Den Bosch 22: Chipendales, Antwerpen 23-24: Stolz Ensemble, Den Haa 24: Shirley Bassey, Rotterdam 27-28: Diana Ross, Rotterdam 29: Maharishi, Den Haag December: 1: Skid Row, Arnhem 1: BZN Jubileumconcert, Am sterdam 1 t/m 8: Josephine, Amsterdam 4: Zwanenmeer, Amsterdam 4-5: Brigitte Kaandorp, Dan Haa 4 t/m l-3'92: Rembrandt, Am sterdam 6 en 8: BZN, Eindhoven Het concert van John Denver d.d. 8 november 1991 is ver plaatst naar vrijdagavond 3 af 1992. Kaarten blijven geldig. Indien men niet kan op deze datum, kunnen kaarten ingeti seld worden op het verkoop punt N<

Peel en Maas | 1991 | | pagina 20