Nieuwe spelregels in ons verkeer Afd. Sociale Zaken NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bekendmaking Hinderwet Openbare vergadering Welstandscommissie Bekendmaking Bouwvergunning aangevraagd Informatie rubriek: Hinderwet Commissie openbare werken In, eel en maas Donderdag 7 november - Pagina 17 RAADHUIS VENRAY iadhuisstraat 1 eiefoon 04780-23333 orrespondentieadres: ■ostbus 500 5800 AM VENRAY )peningstijden: Ya fandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 1 12.00 uur. _ze,De afdeling Bevolkingszaken is te ens geopend op donderdag van 1530 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui- na telefonischs afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te lezoeken na telefonische afspraak vla de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester jffljj.F.H.A.B. Waals jtlaandag van 10.00 tot 11.00 uur bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer- jng, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor al cfiting en inspraak algemeen; dorps iGpn wijkraden; personeel, organisatie informatica; interne dienstverle- >0Q fllng; ekonomische zaken: bevorde- ing werkgelegenheid, markten en (ermissen, handel en middenstand, irdering toerisme, bedrijfs- en ikelvestiging. IjjWethouder LM.A.A. Hoppenreijs-de Loo loco-burgemeester) indag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, ilnderwetszaken, afvalverwerking, nastverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids- •gj zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale ngj werkvoorziening (WSW), culturele Minderheden; sociale vernieuwing; Emancipatie. Wethouder LH.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Inanciën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: wegen, riolering, reiniging, groen, verkeer en vervoer; agrarische aken: ruilverkaveling, beheer en ver- bop landbouwgronden. Wethouder l,M. Kersten laandag van 10.00-11.00 uur. üimtelijke ordening; volkshuis- esting; bouw- en woningtoezicht; Istandstoezicht; stedebouw; rondbedrijf (m.u.v. beheer land- ouwgronden): beheer 'eigendom exploitatie bestemmings- inen; grdndverwerving; induitgifte. Wethouder II ÏJ.H. Driessen laandag van 10.00-11.00 uur. ilture zaken: muziekschool, mu- eum, schouwburg, bibliotheek, mo- y numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; inderopvang. Burgemeester en wethouders van ïnray maken ter voldoening aan et bepaalde in artikel 19, eerste i van de Grondwaterwet bekend, st ter sekretarie van hun gemeen- vanaf 11 november 1991, gedu nde één maand voor een ieder ter wordt gelegd een aanvraag on Rijkswaterstaat, direktie Lim- nrg, d.d. 8 augustus 1991 met bij horende bescheiden, tot ïrtening van een vergunning als sdoeld in artikel 14, eerste lid, van Grondwaterwet, voor het tyde- k onttrekken van water aan de 3 idem t.b.v. de bouw van een tun- i onder de R.W. 73. Gedurende de termijn van terin- geligging kan een ieder schrifte- bezwaren indienen tegen het rlenen van de vergunning bij irgemeester en wethouders van gemeenten, binnen welke het itroerend goed waarop de bezwa- L betrekking hebben, is gelegen. 1 dinsdag 17 december 1991 te .00 uur zal ter sekretarie van de taeente Venray een openbare zit- og worden gehouden, tijdens zfelke en eider die gedurende de ter- n\jn van terinzageligging bezwa- en heeft ingediend tegen het erlenen van de vergunning, in ersoon of bij gemachtigde, de in- ediende bezwaren mondeling an toelichten; in, die geen bezwaren heb- fin ingediend, mondeling van 'in gevoelens omtrent de aan lag kunnen doen blijken, irgemeester en wethouders van gemeente Venray verklaren, dat afkondiging van vorenstaande kendmaking heeft plaats gehad 7 november 1991. en wethouders 'oornoemd, dis, J.F.H.A.B. Waals, burgemeester --dra. A.W.M. de Bever, sekretaris Minder en duidelijker regels, ver keersborden met internationaal gangbare symbolen, meer verant woordelijkheid bij de weggebruiker en kappen van het bordenwoud. Dat is de strekking van het nieuwe Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens dat op 1 november 1991 in werking trad. Regels, die het accent leggen op de éigen verantwoordelijkheid van. de weggebruiker. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat voert on der het motto 'Geef je verstand eens voorrang' een voorlichtingscam pagne om iedereen van de verande ringen op de hoogte te stellen. NOODZAAK Geen mens zal eraan twijfelen dat in het huidige drukke wegverkeer behoefte bestaat aan bepaalde spel regels. Het verkeer is zo massaal geworden en er zijn zoveel verschil lende typen wegen en voertuigen, dat het verkeer zonder regels een chaos zou worden. En wat nog erger is: het aantal doden en gewonden zou niet te overzien zijn. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: A. van Tilburg, Beekweg 58 te Merselo, een nieuwe, de gehele in richting omvattende, vergunning is verleend voor een rundveehoude rij, varkensfokkerij en tuinderij, gelegen aan de Beekweg 58 te Merselo; Custers Zaden en Aardappelen bv, Oirloseweg 5/7 te Oirlo, hinder wetvergunning is verleend voor het oprichten en in werking hebben van een bewaar- en sorteerinrich- ting van aardappelen en zaken, waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Oirloseweg 5 en 7 te Oirlo; RJ.H.M. Loonen, Wanssumse- weg 17a te Oostrum, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe, de ge hele inrichting omvattende, hin derwetvergunning is verleend voor een rundveehouderij waar elektro motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Wan- ssumseweg 17a te Oostrum; J.L.R Aarts, Moostdijk 6 te Ys selsteyn, hinderwetvergunning is verleend voor het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfok- en var- kensmestbedrijf, gelegen aan de Moostdijk 6 te Ysselsteyn; H. Claessens, Timmermanns- weg 98 te Ysselsteyn, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning is verleend voor een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg 98 te Ysselsteyn; J. Derikx, Volen 6 te Heide, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning is ver leend voor een varkensfokbedrijf, gelegen aan Volen 6 te Heide; M.W.H. Cox, Lollebeekweg 11 te Castenray, een nieuwe, de gehele inrichting omvattende, vergunning is verleend voor een rundveehoude rij, gelegen aan de Lollebeekweg 11 te Castenray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 7 decem ber 1991. Tot bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning ty dig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Ook zijn verkeerstekens nodig om de weggebruikers te kunnen la ten weten wat er van hen wordt ver wacht. Regels en tekens vormen samen het Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens (RW). WAAROM EEN NIEUW RW? Het reglement dat tot 1 november in gebruik was, werd vastgesteld in 1966. Sindsdien is het verkeers beeld drastisch veranderd. Het aantal gemotoriseerde verkeers deelnemers is enorm toegenomen. 'Nederland werd zó mobiel dat onze infrastruktuur onze wegen, ver keerspleinen daarop eigenlijk niet berekend was', aldus het mini sterie van Verkeer en Waterstaat. Om daar wat aan te doen, werden er steeds regels en bepalingen aan het bestaande reglement toegevoegd. Van de verkeersdeelnemer wordt steeds meer gevraagd. Een automo bilist moet snel en goed kunnen reageren in zeer complexe situaties. Het is dan ook niet zo gek- dat aan het weggedrag van mensen in het verkeer hoge eisen worden gesteld. Onderdeel van dat gedrag is het na leven van 'de verkeersvoorschriften. En daarmee is het de laatste jaren droevig gesteld. Verkeer en Water staat denkt dat die slechte naleving voor een deel te wy ten is aan de on doorzichtigheid van de regelgeving. De bestaande regels zijn niet alle maal even duidelijk of zinvol. Dat kan heel verwarrend zijn en daar door ontstaan er soms gevaarlijke situaties. Bovendien is het niet eenvoudig om over zoveel regels het overzicht te bewaren. Sommige regels zijn zo onlogisch dat niemand zich er meer aan houdt. Ook wat betreft verkeerstekens was er behoefte aan verandering. Allereerst waren de afbeeldingen op onze verkeersborden hard aan modernisering toe. Verder is er zo langzamerhand langs de Neder landse wegen sprake van een "bor den woud'. Vaak staan er zo veel borden vlak bij elkaar dat geen mens genoeg tijd heeft om ze alle maal goed te bekijken. Binnen het ministerie kwam men tot de konklusie dat vermindering en ver eenvoudiging van verkeersvoor schriften noodzakelijk was. NIEUW RW Als uitgangspunt voor het nieuwe RW noemt Verkeer en Waterstaat: 'Meer duidelijkheid, aansluiting bij internationaal geldende regels en symbolen, heldere en geloofwaardi ge regels en vergroten van de ver keersveiligheid'. In plaats van regels te bedenken voor elke mogelijke verkeerssitua tie legt het nieuwe RW een grotere verantwoordelij kheid bij de ver keersdeelnemer zelf. Een mentali teitsverandering van mensen in het verkeer staat voorop. Het nieu we RW vraagt de weggebruiker re kening te houden met een ander. Of, anders gezegd: zich sociaal en verantwoord te gedragen in het ver keer. Verkeer en Waterstaat hoopt zo de verkeersveiligheid in Neder land te bevorderen. Niet door uitge breide regelgeving, maar dankzij een juiste instelling van de wegge bruikers. Ten opzichte van het oude RW is een aantal regels inhoudelijk aan gepast, terwijl andere in het geheel niet in het reglement terugkeren. Verder is getracht het reglement op een meer logische manier te ordenen. Onlangs gaf mevr. Maij-Weggen, samen met haar collega HirschBal- lin van Justitie die voor de handha ving van het reglement verantwoordelijk is, het startschot voor de campagne 'Geef je verstand eens voorrang'. KNIPPERSIGNAAL EN RECHTSAF DOOR ROOD Een voorproefje van de belang rijkste wijzigingen: - Volgens het oude verkeersregle ment hebben voetgangers en bestuurders van invalidenvoertui gen voorrang als zy via een zebra aan het oversteken zijn. Vanaf 1 november is er iets veranderd in deze regel: voetgangers hebben voortaan voorrang zodra zij op het punt staan over te steken, en dus niet pas als zij op de zebra staan. - Op sommige plaatsen zal het rode voetgangerslicht worden vérvan- gen door een geel knipperlicht. Dat gele knippersignaal geeft aan dat voetgangers op eigen risiko kunnen oversteken. Voor voetgan gers die liever op de vertrouwde manier willen oversteken, blijft er echter de mogelijkheid door mid del van een drukknop het groene voetgangerslicht op te roepen. - Weggebruikers kunnen pas reke ning met elkaar houden als ze we ten wat de ander van plan is. Vuistregel in het nieuwe regle ment is dan ook: 'Laat zien watje van plan bent'. Vanaf 1 november is het niet voldoende om alleen bij het afslaan en het inhalen een seintje te geven. Voortaan moet een teken met de richtingaanwij zer gegeven worden bij wegrijden, inhalen, afslaan, het oprijden of verlaten van de doorgaande rij baan en bij het wisselen van rijstrook. - Nieuw is het bord met daarop: 'Rechtsaf voor (brom)fietsers vrij'. Zo'n bord staat rechtsafslaande fietsers en bromfietsers toe om ook bij rood licht door te rijden. Wel moeten zij daarbij het verkeer op de kruisende weg vóór laten gaan. - Een elektronisch signalerings bord, officieel 'matrix bord' ge noemd, gaf in het oudé RW een adviessnelheid aan. Sinds 1 no vember is dit veranderd in een maximumsnelheid. VERKEERSBORDEN Ook de verkeersborden zyn ver anderd. De oude borden zullen na 1 november langzaam maar zeker worden vervangen. Bij het ontwer pen van de borden is zoveel moge lijk gebruik gemaakt van sym bolen die internationaal gangbaar zijn. Ook de zichtbaarheid van een bord bij nacht of bij slecht weer is een argument geweest om borden te wijzigen. Zo bleek de kleur geel beter te reflekteren dan de kleur oranje die gebruikt werd op het bord (einde) voorrangsweg. Om de zichtbaarheid van de beide borden te verhogen, worden zij voortaan in geel uitgevoerd. Overigens zal de weggebruiker - als het aan Verkeer en Waterstaat ligt de nieuwe borden minder te genkomen dan vroeger. Aan de wegbeheerders is gevraagd alleen borden te plaatsen als het echt niet anders kan. In veel gevallen kan het beoogde verkeersgedrag beter worden bereikt door infrastruktu- rele maatregelen. Op woensdag 13 november zal om 09.00 uur voormiddag in het raad huis (learner 126) een openbare ver gadering worden gehouden van de Welstandscommissie. De agenda voor deze vergadering ligt vanaf dinsdagmiddag, 14.00 uur, ter inzage bij de sekretaris van de Welstandscommissie, de heer C. van Rossum, tel. 04780-23377. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierdoor bekend hun besluit van 5 nov. 1991, waarbij in verband met rioleringswerk zaamheden in de periode van 4 no vember 1991 tot 20 december 1991, of zoveel korter of langer als in ver band met de werkzaamheden mo gelijke dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voet gangers: a. de Broekweg vanaf de aanslui ting met de Overloofiseweg tot aan de Buitenweg; b. de Buitenweg tussen de aan sluiting met de Broekweg en de aansluiting met Ven- raysbroek; c. Venraysbroek vanaf de Bui tenweg over een lengte van 550 m'; II. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zy woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoer tuig besturen in opdracht of met toestemming van de on der a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kan wor den dat zij gedurende de tyd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het la den of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktivi- teiten niet of bezwaarlijk op andere wyze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.FH.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een gara ge/berging tot garage/hobbyruimte aan de Beukenlaan 21 te Venray t.m.v. M. Hilami; hèt plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Langstraat 32 te Venray t.n.v. M. Muysers-Eijssen; het verbouwen van een pand tot snookercentrum aan de Juliana- singel 33 te Venray t.n.v. Venrode bv, Kempweg 33. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 8 november 1991 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.HA.B. Waals Een uitkeringsmogelijkehid tot de 65-jarige leeftijd, nd bedrijfs beëindiging, voor de oudere (A) of gedeeltelijk (B) arbeidsongeschik te zelfstandigen (IOAZ-regeling). De IOAZ is geen bijstands- of sa neringsuitkering. De invloed van de hoogte van het vermogen op de uiteindelijke uitkering is zeer be perkt. De bedrijfsaktiviteit dient beëindigd te worden. Het bedrijf als zodanig mag door een ander wor den voortgezet. (A) Onder de OUDERE zelfstandi ge wordt het volgende verstaan: - diegene die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de aanvraag; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt na de 55-jarige leeftijd; - die jonger is dan 65 jaar. Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwachte arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zijn dan ƒ35.300,- per jaar; - drie jaar voor datum aanvrage, rechtmatig en onafgebroken zelfstandig is geweest in Ne derland; - de 7 jaar voor de hierboven ge noemde 3 jaren, inkomen uit ar beid hebben genoten als zelfstandig of in loondienst; - het arbeidsinkomen van de zelf standige moet de 3 jaar voor de aanvrage lager zyn geweest dan 35i300,- gemiddeld per jaar; - de aanvrage moet voor de beëindi ging van de bedrijfsaktiviteiten worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden daarna, plaats vinden. Vervolgens is er dan de uitke ringsmogelijkheid tot de 65-jarige leeftijd. (B) Onder de gedeeltelijk arbeids ongeschikte zelfstandige wordt het volgende verstaan: - diegene, die in aanmerking komt voor de zelfstandigenaftrek in het jaar voor de arbeidsongeschikt heid; - die de bedrijfsaktiviteiten beëin digt in verband met arbeidsonge schiktheid; - de zelfstandige is jonger dan 65 jaar; - de zelfstandige is voor minder dan 80% arbeidsongeschikt (AAW). Voldaan moet worden aan de vol gende voorwaarden: - het verwacht arbeidsinkomen na bedrijfsbeëindiging moet lager zijn dan ƒ35.300,- per jaar; - de 3 jaar voor datum aanvrage rechtmatig en onafgebroken als zelfstandige in Nederland hebben gewerkt; - de aanvrage moet voor de bedrijfs beëindiging worden ingediend; - de bedrijfsbeëindiging moet bin nen 18 maanden plaatsvinden. Vervolgens is er dan de uitke ringsmogelijkheid tot de 65-jarige leefty d of einde van de gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid. Verdere informatie over de IOAZ wordt verstrekt door: - Gemeente Venray, afd. sociale za ken, tel. 04780-23331, Postbus 500, 5800 AM Venray. - Instituut voor Midden- en Klein bedrijf (IMK), tel. 077-548872, De ken van Oppensingel 13, 5911 AA Venlo. - Ministerie van Landbouw Visse- rytel. 04750-34251, Postbus 960, 6040 AZ Roermond. v Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van P.JA. Wijnhoven, Geysterse- weg 28, 5807 AV Oostrum voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning voor een zeuge- nopfokbedrijf, gelegen aan de Geysterseweg 28 te Oostrum, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning te willen verlenen; W.N.M. Litjens, Laagriebroek- seweg 26, 5809 ET Leunen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning ex art. 6a voor een rundvee- en mestvarkensbe- drijf, gelegen aan de Laagriebroek- seweg 26 te Leunen, doch tegelijkertijd, onder het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning te willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, learner 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 21 november 1991. - Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, hét hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend, gelet op de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne, dat by hen een aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet is binnengekomen van: Nestlé Nederland BV voor een uitbreiding van een aardappelver werkingsbedrijf met een boven grondse dieselolietank gelegen aan de Witte Vennenweg 6 te Venray. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 7 de cember 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wy zijn voornemens om voor de ingediende aanvraag een openbare zitting achterwege te laten, omdat daaraan naar verwachting geen be hoefte bestaat.Indien men echter hierom verzoekt (bij de onderafde ling milieubeheer), kan men tot één week voor bovengenoemde ter mijn in de gelegenheid worden gesteld óok mondelinge bezwaren in te brengen. Daarbij bestaat dan tevens de mogelijkheid tot een ge- dachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aan klager en overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Heden, donderdag 7 nov. wordt een openbare vergadering gehou-- den van de commissie openbare werken, aanvang 18.00 uur in ka mer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag vergadering 91-09. 4. Ingekomen stukken: Verslag overleg bewoners Brukske d.d. 16-9-91; Masterplan fiets; Orga nisatie bewegwijzering in dustrieterreinen; Verslag voorlichtingsbijeenkomst riole ring Broekweg d.d. 16-10-91; Verslag werkgroep ver keersmaatregelen d.d. 17-10-91. 5. Mededelingen: Voortgang beste ding budget regulier onder houd 90/91; Nota centrum ontwikkeling 6. Gewestaangelegenheden. 7. Voortzetting IKL-projekt. 8. Vervanging Wacker-trilstamper. 9. Onttrekking van wegen aan het openbaar verkeer i.v.m. aanleg Rijskweg 73. 10. Eindrapport Stuurgroep Herzie^ ning wegenbeheer. 11. Overname Maasheseweg. 12. Overdracht wegen in kader van Wet Herziening Wegenbeheer. 13. Rondvraag. 14. Sluiting

Peel en Maas | 1991 | | pagina 17