PEEL EN MAAS De Vlaswei 10 jaar "veltum" BAKKERIJ PIJPERS A WEEK VAN HET BROOD 1991 4 t/m 12 oktober 1991 PEEL EN MAASDonderdag 3 oktober - Pagina* p£{ Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering. Harrie Messemaeckers. 19.00 ZONDAGS DIENST; Overl. echtpaar Hendriks- Theelen; Leo Gooren; ouders Hanen-Willems (S); Piet Creemers (koll.); overl. ouders Arts-Verkoeyen; Johan Morrees en overl. fam.; Pier re Janssen en ouders Verbeek- Peeters; Sjeng Verkoeyen (koll.); Jan Gerrats (koll.); Petronella Beterams- Heesen (koll.); Luc v.d. Berg (koll.); Jeanny Moons-Peters (koll.); Maria Peeters-Min. Zondag: 27e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie; Pierre Pouwels (koll.). 9.30 Lat. Hgm. jrd. Teng Peters; echtp. Come- lis Hogervorst-Michels (S); Wilhel mus Hubertus Janssen; overl. ouders Van Kessel-Ticheloven; Mar- tinus Janssen (koll.); Jo Wennekers- Muysers; overl. vader en voor het welzijn van de kinderen; Pater Sraar van Meyel (koll.). 11.00 Deze H. Mis zal door de harmonie l'Echo des Mpntagnes uit Tilburg worden opgeluisters; Theodorus van Haren- Zegers; Mariet en Martha Goumans- Janssen; overl. fam. Hendriks- Willemsen; Anna Maria Ouden- hoven-Schaeffers (koll.); Jacob de Bruyn (koll.); Greet Gommans- Mikkers (koll.). Maandag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.40 Rozenkrans gebed, waarna Eucharistieviering. Oude stichtingen. Dinsdag: 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering. Antoon Joseph Janssen en Josephina Esser (S); Jac Backus; Ben Schim v.d. Loeff. 19.00 Lsm. Jacques van Op bergen en José Verheugen (S). Woensdag: H.H. Dionysius en gezellen. 8.40 Rozenkransgebed, waarna Eucharistieviering. Tot ze kere intentie. Donderdag: 8.40 Rozenkransge bed, waarna Eucharistieviering Overl. ouders Thuyls-Muijzers en overl. kinderen. 19.00 Lsm. t.e.v. O.L. Vrouw van de H. Rozenkrans voor roepingen tot het- priester schap, diakonaat en het religieuze leven. Vrijdag: H. Gummarus. 8.40 Ro zenkransgebed, waarna Eucha ristieviering. Voor de wereldvrede. 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Ger- rie Vervoort en Maria Omar Alvarez, Lupine 24. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Sef Muysers. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Frank Kappel en Bjom Klee- ven; lektor: G. de Groot. Zo: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Wil- bert van Ham, Jeroen Leysen, Hans Weijers, Amoud Welschen; 11.00 Tom Fooien en Peter Harrewijn. lektor: J. Truyen. I Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Overl. ouders Vranken- Geuijen; Teng Verschuuren (koll.); jrg. Sjang Jacobs; Jeu Gommans (koll.); Wim Beterams. Zondag: 9.00 Ben Peters. 11.15 Gezongen door de Zangers van St. Frans; Margaretha Veldhuizen en overl. fam.; Konrad Thyssen en overl fam.; overl. ouders Buijssen- Reyntjes (koll.). 18.00 Ouders Vousten-Willems. Maandag: 8.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. 19.00 Lev. en overl. fam.; Herman Bexkens en overl. fam. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Fkm. Peters-Arts; jrg Karei Derickx, overl. ouders en fam.; jrg. Harrie Vermeulen. Woensdag: 8.00 Antoon Boveé en overl. fam. 19.00 Diny Pirlo-Smits; ouders Dupont-Gooren; Harry Clephas. Donderdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Vrijdag: 8.00 Earn. Arts-Janssen. 19.00 Gezinsmis. Piet Peters. In de oktobermaand bidden we 's avpnds om kwart voor zeven de Ro zenkrans behalve op zaterdag en zondag. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Pascal Rusters. Zo: 9.00 Jaap janssen; 11.15 Johan Pouwels; 18.00 Leo Pouwels. Ma en wo: 19.00 Roel. Di en vr: 19.00 Saskia. Parochie Brukske Zondag: Viering van het feest van onze patroon St Franciscus van Assisie. 10.00 Hoogmis. Voor Td van Rijn en overl. fam. Vj^or afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring. 8.00 Geen H. Mis. 10.45 Rozen krans en biechtgelegenheid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering voor het verkrijgen van priesterroe pingen is voor een ieder toeganke lijk. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 27e zondag door het jaanjtinder- woorddienst. Voor Door Kleuskens- Kusters; Toon Linders (koll.); Tinus Matysen (koll.); Anna Strybosch-v. Dijck (koll.); Pierre Hendrix; Nelly Scaf-v. Iersel (koll.); Jo Kreyfelt-v. Emmerik (koll.); Leo Dommeck (koll.); Drieneke Jakobs-Bol (reis- ver.); Marie Hendriks-Albers (koll.). Zondag: 27e Zondag door het jaar. 8.30 Voor overl. ouders Derikx- Geurts; voor het geestelijk en tijde lijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Nederlands. Voor Diny v. Lingen-Könings (koll.); bijzondere intentie (IQ; overl.fam.; Riek Barten- v. Gerven (koll.). 11.30 Harrie Jans sen en overl. fam.; overl. ouders panhuijzen-v. Lieshout. Maandag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.00 Voor de zie ken van de parochie. 19.00 Greet den Holder (koll.); Ton Vossen. Dinsdag: 8.00 Tot bijzondere in tentie. 19.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. Woensdag: H.H. Dionysius en gezellen, martelaren. 8.00 tinus Matijsen (koll.). 19.00 Piet Ver meulen. Donderdag: 8.00 Voor de vrede. 19.00 Voor alle overledenen. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 14.00 Kapel Vel- tum: Huw. J. Peeters en J. van Hoek. 19.00 Tot bijzondere intentie. Gedurende de maand oktober zal het Rozenhoedje worden gebeden op maandag t/m vrydag na de H. Mis van 19.00 uur. Mededeling: Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksk- ring voor jongeren, eveneens om 19.45 uur. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters; Marinus Verheyen en echtgen.; overl. leden voormali ge Bakkersvereniging Venray; Har ry Achten; jrd. overl. ouders Tijssen-Peters; overl. ouders Van Soest-van Veghel; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam.. Zondag: 8.30 Arnold Jans; Bertus Rutten. 10.00 Ans v.d. Sanden- Basten; Lei Janssen; overl. fam. Derkx; overl. ouders Haegens-van Lin; overl. ouders De Kleijn- Herregraven; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot zeker intentie. Dinsdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Woensdag: 9.00 Voor de overl. fam. Joosten-Rutten. 19.00 Plechtig Lof met Rozenkransgebed (Koor Harmony). Donderdag: 9.00 Gest. jrd. Jan Zegers en Johanna Camps. Vrydag: 9.00 Voor 'n zieke. Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Callista Smedts, Kim Her mans, Nicole van Osch. Zo: 8.30 Joep Vaessen, Ralph Kessels, Emil Moure, Paul van Haeren; 10.00 Bi- anca En Saskia Janssen, Lizette Janssen, Gwenda Nielen. W.: 19.00 Karlijn Jacobs, Ursula Comelissen, Monique Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Sjaak en Jos Dries- sen; Lei direks; Frank Voermans; Wim Vogelzangs. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); st. Gerrit ten Haaf; Bert v.d. Ven; Pater v.d. Sterren; jrd. Thei Philipsen. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; Gerardus Hebben en echtgen. Vrijdag: 9.00 H. Mis Jan Muysers. Zondag 13 okt. a.s. Bedevaart naar O.L. Vrouw te Oostrum. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Henriette Baltissen-Claessens; Wim Geerets; jrd. overl. ouders Philipsen- Vousten; Marie en Sjang v. Kuyck en overl. ouders Van Kuyck-Verrijdt; uit dankbaarheid. Woensdag: 19.00 Jrd. Bertus Janssen. Misdienaars: Za: Suzanne en Anke. Parochie Leunen 27e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand, byzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. voor gene zing vaneen zieke; overl. fam. Pijpers-Philipsen-van Meyel; Henri- cus Leijssen; Geert Gommans; weekd. Jan de Lauw <6); gest. jrd. overl. ouders Kusters-Dirckx en overl. kinderen. Zondag: 10.00 Hgm. als gest. jrd. Piet Loenen, echtgen. en Jan Loe- nen. 11.15 Maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans. Maandag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 19.00 Lsm. overl. fam. Verkoelen-Janssen en Frans Verkoeyen; pastoor Jacques Hae- nen en overl. fam.; gest. jrd. Jaap Josten. Dinsdag: 18.30 Lsm. lev. en overl. leden Ouderenvereniging; Teng en Anna Verheijen. Woensdag: 19.00 Lsm. Jos van Hout; Bert Jenniskens en echtgen. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loe nen en overl. fam. Vrydag: 14.00 Huw.mis Wil Loe nen en Lizet van Dyck. Akolieten: Za: 39.00 Maaike Ley- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Er ik Litjens, Eef Leijssen en Frank Litjens; 11.15 Sonja Broers en Jan-, ny van Osch. Misdienaars: ma 19.00 en di 18.30: Sonja Broers en Jenny van Osch; wo t/m vr: 19.00 rudy Linders en Roel Litjens. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Harry Bovée. Huwelijksafk.: Wil Loenen uit onze parochie en Lizet van Dyck uit Venray (3e roep); Ad Baltussen uit Vierlingsbeek en Lian van Meijel uit onze parochie (le roep). Overleden: Op zondag 29 sept. overleed in het bejaardencentrum Het Schuttersveld te Venray Mina Reintjes-Litjens in de leeftijd van 95 jaar. Na een pl. uitvaartdienst in onze parochiekerk op woensdag 2 okt. werd zy te rusten gelegd op het R.K. Kerkhof in Leunen. Allerheiligen: In onze parochie vieren wy het feest van Allerheili gen in het weekend van 26/27 okt. Zondagmiddag 27 okt. is er om 14.30 uur een Gebedsdienst voor al le overledenen in de kerk, waarna een stille tocht gehouden wordt naar ons kerkhof. Rektoraat Heide Zondag: 27e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis ggj. Piet Spee; Petronella Janssen-Franssen (koll.); pater G. v. Meyel (kerkbestuur). Akoliet: Ron Swinkels. Woensdag: 19.00 Avondmis; Moe deravond. Voor de lev. en overl. le den van de LVB; overl. fam.leden Nellen-Rutten. Misd.: Ingrid v. Rens en Job Comelissen. Rektoraat Veulen 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Ant. Drab- bels en Dina Drabbels-Klaassen; Pe tronella Verhoeven-Leyssen-Ewals; Bèr en Wim v. Ooi en overl. fam.; priesterroepingen; Albert Louvet; Harry v. Lipzig. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Leen v. Staveren. Maandag: 19.00 H. Mis voor de parochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 19.30 H. Mis voor de lev. en overl. leden LVB. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Marcel Vermulst. Misdienaars: Zo: Bas Snoeks en Paul Litjens. Gedoopt: Suzanne Beata Hen driks, Veulenseweg 16. Parochie Ysselsteyn 27e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); mndd. J. Arts; S. van Vegchel; F. Keijsers; jrd. ouders Litjens- Fleurkens. Zondag: 9.30 (Asperges me'); overl. fam. Claessens-Zanders. 11.15 Jrd. ouders P. Janssen-Smeets. Maandag: 19.00 Mnd. W. de Weert; Thei Sanders; overl. fam. Vergeldt-Geurts. Woensdag: 19.00 W. Claessens (oude buurt); jrd. Grad Fleurkens. Vrydag: 19.00 F. Thijssen-v.d. Poel; geestelyk welzijn van de pa rochie. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en I. Potten. Zo: 9.30 N. Jaspers en B. Pouwels; 11.15 B. en S. Slangen. Ma: 19.00 T. v. Asten en I. Slangen. Wo en vr: 19.00 K. Jaspers en B. Poels. Spreuk van de week: 'Juist als het donker is worden de sterren zichtbaar' (W. Churchill) Mededeling: Het Hoogfeest van Allerheiligen wordt vanaf dit jaar weer gevierd op de dag zelf (1 nov.). 's Avonds is er dan een H. Mis om 19.00 uur. De Allerzielendienst heeft echter plaats op zondag 27 okt. om 15.00 uur waarna wy naar het kerkhof gaan. Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Joris Verheijen, Graauwveen 4 en de tweeling Linda en Lisa Verlysdonk, Litsenbergweg 17. In de oktobermaand wordt op maandag, woensdag en vrijdag om 18.50 uur het Rozenkransgebed ge beden waarna de Eucharistie viering Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei v. Dyck; Ma rie v. Osch. Misd.: Yvonne Tyssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 Sjef Verhoeven; jgt. Mart v. Dyck en Francisca Steegh. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Maandag: 8.30 Peter Mathijs Gie- len en overl. kinderen. Dinsdag: 8.30 Geen H. Mis. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 H. Mis voor de parochie. Misd.: Paul Arts. Donderdag: 8.30 Jgt. Wiel de Ryck. Vrydag: 13.30 Huw.mis Maria v. Hoof en Henk Bonants. Kerk poetsen: Mevr. Janssen en mevr. Arts-Gielen. 'n abonnement waard Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Jan Peeters en Harrie Arts. Zondag: 27e Zondag door het jaar. 10.00 Martinus van Rasteren en ouders Botden-Geurts. Maandag: H. Maagd Maria van de Rozenkrans. 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: Moederdag van de LVB. 19.30 H. Eucharistieviering. Woensdag: H. johannes Leonar- di, priester. 8.30 Kerk in Zuid- Amerika. Donderdag: H. Gereon en gezel len, martelaren. 8.30 Overl. fam. Vrijdag: H. Gummarus. 8.30 Voor vrede. Misdienaars: Za: Olga en Maris- ka. Zo: Rob en Nicole. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gedachte n.a.v. het Evangelie van de 27e Zondag: 'Wat God verbonden heeft, mag de mens niet scheiden'. Dat geldt niet alleen voor het huwe lijk, maar ook voor vele andere zaken. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Maximilian Tasters en voor alle ge vraagde intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter van de Ven; uit dank baarheid en t.z.i. 10.00 Hoogmis voor TSruus Bonants, René Buyzen; fam. Van Kilsdonk-Klaasen en Van Sambeek-Verschuren en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis voor de zieken; fam. Peusens-Spauwen; be devaart uit Eijsden; t.e.v. de H. Jozef Protestantse Kerkengemèenschap Venray e.o. Op zondag 6 okt. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Na afloop is er koffie drinken. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbel-videofilm 'De inwyding van de congreshal len van Jehovah's Getuigen in Ne derland' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Gevaarlijk vandalisme Een ergerlijk en gevaarlijk soort vandalisme werd donderdagavond door de politie, na een melding, ge- konstateerd op de splitsing Oude Oostrumseweg-Julianasingel. Daar staan op de weg betonnen wegmar keringen, aangebracht voor de ge wijzigde verkeerssituatie. Nu waren enkel wegmarkeringen midden op de weg gegooid. Gelukkig werd dat tijdig ontdekt en de politie plaatste de markeringen weer op de juiste Personenauto botste tegen stilstaande blubberton Vorige week woensdagavond, om streeks half twaalf, bemerkte een 19-jarige uit Milheeze afkomstige bestuurster van een personenauto, op de Midden Peelweg te Ysselsteyn te laat een op die weg stilstaande, goed verlichte traktor met daarach ter een blubberton. De bestuurder van de traktor, een inwoner van Ysselsteyn, stond stil om het verkeer uit tegenovergestel de richting vrye doorgang te geven. De personenauto botste tegen de af sluiter van de met dryfmest gela den blubberton, waardoor die afsluiter afbrak. De dryfmest stroomde over de personenauto, waarin de bestuurster, bekneld was geraakt. De weg werd vervolgens spiegel glad door de dryfmest en de brand weermannen hadden de grootste moeite om de beknelde vrouw uit haar auto te bevrijden. Ze werd met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. De auto was rijp voor de sloop ter wijl de brandweer lange tijd in ak- tie is geweest om de weg weer verkeersveilig te maken. In oktober is het 10 jaar geleden, dat basisschool De Vlaswei in ge bruik werd genomen. Deze school ligt in de jongste wyk van Venray, Landweert. In de 70-er jaren stonden de lage re school St. Ursula en de kleuter school O.L.V. van Lourdes op de nominatie om opgeheven te wor den. Beide gebouwen zyn inmid dels, tot teleurstelling van velen, gesloopt. De teams van beide scholen wer den door het bestuur, de Stichting Katholiek Onderwijs, uitgenodigd na te gaan denken over vorm en in houd van een nieuwe school in Landweert. De inspekteur van het onderwijs dhr. Strelitsky gaf waar devolle adviezen en zo kwam de school gereed, samen met de eerste woningen in Landweert. Als direk- tieleden werden benoemd Louise Houben en Henk Roling. De school kende een ongekende groei waarby zelfs groepen, by de buren, de openbare school, moes ten worden ondergebracht. De stichting van een tweede katholie ke school gaf (tijdelijk) verlichting. Het fleurige kunstwerk op de ge vel van de school werd vervaardigd door de bekende Venrayse kunste naar Piet Hermans. In de struktuur vinden we vissen, vogels en plan ten. Vormen, door de eerste leer lingen ontworpen en door de kunstenaar gestempeld in klei. De ronde vorm symboliseert de zon die warmte en leven geeft. De laars- vorm symboliseert de beide kompo- nenten waaruit de basisschool thans bestaat. Voor de naamgeving werd een wedstryd uitgeschreven. Dhr. Leo Janssen bedacht De Vlas wei, de plaats waar vroeger vlas weid gelegd. De school viert nu feest op 25 en 26 oktober. Vrijdag wordt begon nen met een woorddienst in de school. Daarna volgen een speur tocht en een gezamenlijke maaltijd, 's Middags voeren ouders en lera ren een toneelstuk op in de schouwburg van St. Anna. De zaterdag is bestemd voor oud leerlingen, oud-leerkrachten, ouders van leerlingen, betrokke nen en geïnteresseerden. Vooral oud-leerlingen worden hierbij uit genodigd. Van 10.30 tot 15.00 uur is er van alles te zien en te doen. Foto- en vi deomateriaal. Optredens van leer lingen en diverse spelen in en rondom de school. Ook de inwendi ge mens wordt niet vergeten. In het schoollied van De Vlaswei staat: 'Vlaswei, Vlaswei daar ben je thuis'. Het feestcomité spreekt de hoop uit dat dat zeker op beide feestdagen het geval zal zyn. Illegalen aangehouden Tijdens een routinekontrole op de Horsterweg te Castenray kontro- leerde de politie twee personenbus- jes waarin zich veertien buiten landers bevonden. Twaalf van hen hadden de Turkse nationaliteit ter wijl 1 persoon uit Marokko en 1 persoon uit Afganistan afkomstig was. Vier personen bleken over gel dige papieren te beschikken maar geen van de veertien had een werk vergunning. Een persoon werd aan gehouden omdat daarvan vast kwam te staan dat hy illegaal in ons land verbleef. Hij werd in afwach ting van een beslissing aangehou den en ingesloten. De veertien waren door een koppelbaas aange nomen om in de regio kippen te laden. 'v Achtervolging had sukses Vele politieauto's kwamen vry- dagavond in aktie toen via de rykspolitie van Kessel het bericht werd doorgegeven dat een perso nenauto die voorzien was van twee kleuren, op de Midden Peelweg te Kessel was gesignaleerd en daar de weg naar Nymegen had gevraagd. Er werd toen gekonstateerd dat de bestuurder behoorlijk onder in vloed verkeerde. Zowel de rijkspolitie van Horst als de Venrayse politie werd ingescha keld. De Venrayse politie zette de brug in Well af. Daar signaleerden zy de auto die richting Bergen reed. In Bergen kon de auto staande worden gehouden en het onder zoek werd in handen gegeven van de rijkspolitie van Bergen. De bestuurder, afkomstig uit Nijme gen, bleek behoorlijk onder invloed van alkohol te verkeren. Benzine overgeheveld Uit een aan het Dorperveld te Merselo geparkeerde personenauto bleek benzine te zyn overgeheveld. Het precieze aantal liters kon niet worden vastgesteld. Op deze foto zes leden van hand- boogschuttery St. Hubertus uit Merselo anno 1948. V.l.n.r. 1 Arts, Leo Zeegers, Jan Pubben, Hen" drik Flinsenberg, Handrie Arts Jan Arts. Op woensdag 17 april 1901 werd in Merselo in café Math Arts een handboogschuttery opgericht. Tij dens deze oprichtingsbyeenkomst gaven zich 14 leden op. De nieuwe vereniging zal voortaan de naam dragen: De Heibloem Een tweede vergadering werd gepland op zondag 28 april. Tydens deze vergadering, ook weer in café Math Arts kon men het 20e lid in- schryven 10 honoraire leden. Uit de aanwezigen werd een bestuur ge formeerd: Dhr. A. van Stiphout, president; Renier Lemmens, sekre- taris; P.J. Art, Penningmeester; A v.d. Hoogenhof, commissaris; Jan Janssen, commissaris. Aan de doelen wordt hard ge werkt en men hoopt ze spoedig te kunnen gebruiken. Op een vergadering op zondag 12 mei werd met algemene stemmen besloten de naam De Heibloem te veranderen in St. Hubertus. Op woensdag 15 mei kwam men weer bij elkaar in café Math Arts, want... een bierbrouwer uit Venray had toezegging gedaan aan het geachte gezelschap op deze avond gratis 'n halve ton bier te schenken, Het ging er deze avond zeer vrolyk aan toe en op het einde der gezelli ge avond werd het 26e lid inge schreven en het aantal honoraire leden bedroeg 25. De feestelyke opening der doelen is op zondag 21 juli 1901. Archieffoto J. v.d. Putten Graag getuigen Maandagmiddag omstreeks 15.40 uur botste een 11-jarig meisje met haar fiets tegen een op het fietspad! langs de Noordsingel, ter hoogte van de Gasstraat, stilstaande perso nenauto, die, dat staat vast, bestuurd werd door een dame. Maar die dame bleek geen dame in het verkeer te zijn. Het meisje! kwam by de botsing ten val, overi gens zonder letsel, maar de dame reed gewoon door. Het meisje zit nu met schade aan haar fiets. De dame moest stoppen om aan een over de Noordsingel rijdend Volkswagenbusje voorrang te verle nen. Daarby zag zij het fietsende meisje over het hoofd. Graag zou de politie in kontakt komen met getuigen, de bestuurder van de Volkswagenbusje, of dat de bestuurster van de auto zich alsnog by de politie zal melden. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTREINIGER REINIGEN VAN: KLEDING, (VLOER-) KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE-) GORDUNEN, TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL-) KUSSENS. TAPIJTEN. STOMERIJ AL MEER DAN 200 JAAR vrijdag 4 oktober t/m zaterdag 12 oktober vrijdag 4 oktober en zaterdag 5 oktober 10 melkbollen 3,95 Geplette tarwevloerbrood 800 gram 2,65 Rozijnenbrood 800 gram 4,75 Kersenvlaai groot, bereid van roomboterdeeg en gevuld met echte kersen! 10,75 Halfomtaart 10 personen, gevuld met echte slagroom, chocolade en kersen 14,95 dinsdag 8 oktober 10 tarwebollen Sesamtarwevloerbrood 800 gram Ananasvlaai groot, op een bodem van roomboterdeeg en gevuld met Zwitserse room Bienenstich, gevuld met room, kersen en slagroom woensdag 9 oktober 5 broden, ongesneden, keuze uit melkbrood, tarwebrood en volkorenbrood, nu voor maar Appelbosbessenvlaai groot, bereid van roomboterdeeg en gevuld met bessen en echte appelstukjes Advocaatstich, gevuld met room, slagroom en advocaat 3,95 2,65 11,50 11,95 11,00 10.75 11,95 donderdag 10 oktober 5 duitse harde broodjes Tarwe-tijgerbrood 800 gram Boter-appelvlaai, bereid van roomboterdeeg en gevuld met appelstukjes en boterkruimels Sinasstich, gevuld met slagroom en sinaasappel 1,95 2,65 10,75 11,95 Vrijdag 11 oktober en zaterdag 12 oktober 10 belgische harde ronde pistolets 3,95 Maanzaadtarwevloerbrood 800 gram 2,65 Candijbrood 800 gram 4,75 Boerenappelvaai groot, bereid van roomboterdeeg en gevuld met echte appelstukjes 11,50 Appelcitroenvlaai met slagroom van f 18,00 nu voor 15,50 Uw broodspecialist Brood- en banketbakkerij Pierre Pijpers Grote Markt 19 Vraag altijd naar melkbrood of melkbollen ep proef het verschil

Peel en Maas | 1991 | | pagina 20