'De politie Venray nodigt u uit...' gemeente venray Bekendmaking informatie betreffende de regeling geldelijke steun - huisvesting gehandicapten zoals geldt per 1 juni 1991 morgana NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Kollektekaiender oktober 1991 Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Geen commissie sociale zaken Bouwvergunning aangevraagd Commissie algemene zaken sleutel beheerders/sters Bekendmaking Waterschap Noord-Limburg Kappen met kappen (MAYWdl (J NATUURVOEDINC >95 PEEL EN MAAS Donderdag 3 oktober - Pagiia pi RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bèdrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: verkeer en vervoer, reiniging; agrarische zaken: ruilverkaveling, be heer, exploitatie en verkoop land bouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kun sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van J. Derikx, Volen 6, 5812 AG Heide, voor het ex art 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een var- kensfokbedryf, gelegen aan Volen 6 te Heide; M.W.H. Cox, Lollebeekweg 11 te Castenray voor het ex art 6a Hin derwet uitbreiden/wyzigen van een rundveehouderijgelegen aan Lol lebeekweg 11 te Castenray; J.L.P. Aarts, Moostdyk 6 te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/wij zigen van een varkensfok- en var- kensmestbedryf, gelegen aan de Moosdijk 6 te Ysselsteyn positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.0Ó-12.00 uur worden ingezien tot 17 oktober 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, In samenwerking met de werk groep Anti-Vandalisme organiseert de afdeling kriminaliteitspreventie van de politie Venray een 2-tal in formatiedagen. Op a.s. zaterdag 5 oktober en de daarop volgende zaterdag 12 okto ber, telkens van 10.00 tot 16.00 uur, heeft de politie op het Hensenius- plein een expositie ingericht. Twee grote politie-informatiebussen en enkele marktkramen zullen volop informatie geven op de diverse ter reinen van preventie. Ook het alko- holmatigingsgebeuren zal volop aandacht krygen. Daarnaast is er ook informatie voor degenen die meer willen we ten over het politiebedrijf en beroep. 5 okt.: Scouting De Peelspeur- ders. 6 t/m 12 okt.: Nationale kollekte geestelijk gehandicapten. 19 okt.: Jeugdopvang zwemver eniging Spio. 20 t/m 26 okt.: Nederlands comité Unicef. 27 okt. t/m 2 nov.-. Nederlandse Brandwondenstichting. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Op maandag 7 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie ruimtelyke ordening en volkshuisvesting, aan vang 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Hoorzitting inzake het beroep schrift van de heer P. van Duyn- hoven, Johan van Wyttenhorst- weg 18 te Vredepeel tegen wei gering bouwvergunning tot uit breiding timmerfabriek. 3. Spreekrecht pubüek. 4. Ingekomen stukken en mede delingen: a. Ter kennisname in formatie over de stand van zaken m.b.t. woningbouw, leegstand en woningzoeken den; b. Ter kennisname van de Federatie Welstandstoezicht een Kroniek over openbare ruimte en kwaliteit d.d. juli 1991; c. Ter kennisname een brief van Bert Linskens d.d. 26 aug. 1991; d. Ter kennisname het Koninklijk Besluit inzake het bestem mingsplan Ryksweg A73 Noord; e. Ter kennisname de aanvraag van de woningbouwvereniging om geldelijke steun t.b.v. de bouw van 8 sociale huurwonin gen in Ysselsteyn. 5. Vaststelling verslag vergadering gehouden op 2 sept. 1991. 6. Behandeling afdoenings-/aan- daehtspuntenlijstje sept. 1991. *7. Gewestelyke zaken. 8. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten. 9. Raadsvoorstel tot het aangaan van een grondtransaktie. De verkoop aan de heer P.F.M. Greefkens, Aronskelk 49 te Ven ray van 125 m2 grond, gele gen naast zyn huisperceel, tegen de pry s van ƒ18.516,- (incl. 18%% btw). 10. Rondvraag. FIETSENDIEFSTAL Een van de zaken die echter de meeste aandacht moet hebben is het fenomeen fietsendiefstal. Wist u, dat het aantal fietsdiefetallen in Venray jaarlijks het getal 1000 heel dicht benaderd? De politie probeert op allerlei ma nieren die diefstallen te verminde ren, maar kan dit natuurlijk niet alleen. Een aantal tips hiervoor zyn: De agenda luidt als volgt: - Monteer een goed veiligheidsslot op uw fiets (ca. 90% van de gesto len fietsen zijn slechts voorzien van een 'prulslot' hetgeen voor de fietsendief een makkie is). - Gebruik het slot altijd (10% sluit de fiets niet af). - Zet uw fiets nooit op een afgelegen plaats. - Laat uw fiets graveren, postcode met huisnummer en uw fiets is minder interessant voor fietsen dieven. - Indien aanwezig, gebruik een be waakte fietsenstalling. Op het expositieterrein is de moge lijkheid tot fietsgraveren aanwezig. Maar daarvan gebruik! Ook kunt u daar alle informatie krijgen over een goed slot. Behalve het graveren van fietsen bestaat er ook de mogelijkheid om uw autoruiten te graveren. Ook de ze maatregel heeft een preventieve werking. TEKENWEDSTRIJD Do jeugd wordt uitgenodigd om over het thema fietsdiefetal een leu ke tekening te maken (papierfor maat 60x40 cm). Deze tekeningen kunnen ingeleverd worden op 5 ok tober in een van de politiebussen op het Henseniusplein, alsmede tot en met woensdag 9 oktober op het politiebureau. Voor de winnaars zijn er leuke pryzen te winnen. Deze pryzen worden op zaterdag 12 oktober door onze nieuwe burge- De geplande vergadering van de commissie sociale zaken op maan dag 7 oktober 1991 zal geen door gang vinden. Reden hiervan is dat enkele ver gaderstukken in het college nog niet tot afrondende besluitvorming zyn gebracht waar ligt het aan, dat steeds meer mensen vroeger gaan slapen? graag gedaan. slaapkamers DE BEST-NOY Steenstraat 144, Boxmeer, 08855 - 71488 meester uitgereikt aan de betreffen de winnaars. Dit gebeurt omstreeks 14.00 uur. De prijswinnaars worden in de week van 7 tot 12 oktober telefo nisch opgeroepen. Vergeet daarom niet te vermelden: je naam; het adres; de woonplaats en je leeftijd. Deze tekenwedstrijd staat onder toezicht van Bert Verstappen, Jeugd- en jongerenwerker RISC, namens de werkgroep Anti- Vandalisme. DOE MEE! DOE MEE! Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage aan de Jofferspas *14 te Oostrum t.n.v. B.J.M. Broeren; het uitbreiden van een wo ning aan de Vullingsstraat 39 te Leunen t.n.v. M.RG. Keysers; het bouwen van een overkap ping aan de Hulst 10 te Oostrum t.n.v. Autoschadebedrijf De Hulst; het uitbreiden van een wo ning aan de Knopkruid 47 te Ven ray t.n.v. H.G.M. Moorrees; het uitbreiden van een wo ning aan de Knopkruid 49 te Ven ray t.n.v. A.RM. de Klein; het uitbreiden van een wo ning aan de Luzerne 4 te Venray t.n.v. A.M.G. Klaassen. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrystel- ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het verbouwen van een wo ning aan de Kattestaart 25 te Ven ray, t.n.v. P.L.M. Janssen; het bouwen van een duiven hok aan de Maasheseweg 55a te Venray t.n.v. P.G.G.M. van Houdt, Maasheseweg 52; het bouwen van een tuinhuis je aan de Anemoon 11 te Venray t.n.v. F.G.M. Troisfontaine. Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woonhuis en garage aan de Ringweg te Ys selsteyn, t.n.v. H.P.M. van Asten, Ringweg 35; het bouwen van een woning met garage aan de Peter Janssen- weg 20 te Ysselsteyn t.n.v. A RM. Marcellis, van Montfortstraat 12; het bouwen van een jeugdhuis aan de Kempweg ite Venray t.n.v. Stichting Jeugdbelangen Parochie Christus Koning, Merseloseweg 65; het verbouwen van een wo ning aan de Kleindorp 24 te Merse- lo t.n.v. R. Poels. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 4 oktober 1991 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inza ge bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Op maandag 7 oktober a.s. wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie algemene za ken, aanvang 18.00 uur in de b&w-Jcamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Verslag openbare vergadering van 2 sept 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken: a. Verslag van de byeen- komst van de commissie van voorbereiding samenwerking po litie Limburg-Noord; b. Raads voorstel om b. «Sc w. te machtigen de beslissingen omtrent uitke ringen in mandaat op te dragen aan ambtenaren. 3. Diverse zaken algemene begraaf plaats: a. Nieuwe beheerverorde- ning; b. Herziening van de inrichting van de begraafplaats; c. Notitie inzake instelling com missie art. 61 Gemeentewet. 4. Bezwaar- en beroepsschriften- commissie. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Financiële aangelegenheden: a. Beschikking van staatssekreta- rissen van financiën en binnen landse zaken, waarbij aan de gemeente Venray een bydrag wordt verleend van 8,9 miljoen; b. Mondelinge informatie betref fende voortgang art.-12-procedure. 7. Rondvraag. Bij de gemeente kunnen met ingang van 15 oktober 1991 geplaatst worden enkele voor het openen en sluiten van de gymzalen Beuken laan en Raadhuisstraat TAAKOMSCHRIJVING: Het volgens gebruiksrooster in de avonduren ver zorgen van de openstelling en sluiting van de gymzaal. Het verzorgen van de dagelijkse eindcontrole van de accommodatie. FUNCTIE EISEN: Belangstellenden dienen goede contactuele eigen schappen te bezitten. Zij dienen bij voorkeur in de na bijheid van de gymzalen woonachtig te zijn. Voor inlichtingen (o.a. over de vergoeding) kunt u zich telefonisch richten tot afd. Welzijn, tel. 23357. AANMELDEN: Schriftelijke sollicitaties worden gericht aan het college van b. en w. voor 15 oktober 1991. WIE KOMT VOOR EEN BIJDRAGE IN AANMERKING De regeling geldt voor alle men sen die in meerdere of mindere mate het gebruik van lichaams- funkties moeten missen en daar door problemen ondervinden by het normale gebruik van hun woonruimte. Deze woonruimte moet wel permanent bewoond zyn door de gehandicapte. De regeling geldt dus niet voor bewoners van bejaardencentra en kamerhuur ders. De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat de gemeènteraad van Venray in zijn vergadering van 24 september 1991 in voorbereiding heeft verklaard: Een partiële herziening van het bestemmingsplan' "Buitengebied" voor het perceel Meerselsepeel 7a te Ysselsteyn, t.b.v. de bouw van een agrarische bedrijfswoning. Dit voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van 4 okto ber 1991 en ligt voor een ieder ter inzage in het 'raadhuis, afd. VRDM, Raadhuisstraat 1 te Venray, tijdens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Het dagelijks bestuur van het wa terschap Noord-Limburg maakt het volgende bekend: Gelet op de gewijzigde omstandig heden is met ingang van heden het verbod d.d. 2 september 1991, om overdag tussen 11.00 en 17.00 uur water te onttrekken uit openbare watergangen, ingetrokken. Het onttrekken van water uit openbare watergangen zonder ver gunning blijft in zijn geheel verboden. Venray, 1 oktober 1991 WAARVOOR KUNT U EEN BIJDRAGE KRIJGEN Afhankelijk van de handicap en uw woning zijn er de volgende mo gelijkheden: 1. aanpassen van de huidige woon ruimte; 2. vergoeding van kosten by ver huizing naar een reeds geschikte woonruimte of naar een woon ruimte die beter geschikt te maken is dan uw huidige woon ruimte; 3. tydelijke huisvesting van u en uw huisgenoten wanneer de hui dige woonruimte ingrijpend moet worden verbouwd; 4. vergoeding van onderhouds-, reparatie of keuringswerkzaam heden aan mechanische woon voorzieningen, die al met een bijdrage op grond van deze rege ling zijn aangebracht. Een kombinatie van bovenstaande mogelijkheden kan uiteraard voor komen. Eveneens is nog een bijdra ge mogelijk voor het verbeteren van de toegankelijkheid van een woon gebouw (b.v. een flat) door het aan brengen van voorzieningen in gemeenschappelijke ruimten van het woongebouw. HOE KOMT U AAN EEN BIJDRAGE 1. Als u denkt voor éen bijdrage in aanmerking te komen, vraag dan een aanvraagformulier bij uw ge meente. 2. Na ontvangst van uw aanvraag formulier vraagt de gemeente ad vies aan de GMD. De GMD bekijkt samen met u de mogelijkheden en adviseert vervolgens de ge meente. De gemeente bericht u na ontvangst van het GMD advies of u voor een bijdrage in aanmer king komt. 3. In overleg met de gemeente kunt u vervolgens een prijsopgave voor de aanpassing laten maken door een aannemer of instal lateur. 4. Als de gemeente de prijsopgave (offerte) goedkeurt, krijgt u een zogenaamde voorlopige beschik king. Dan pas mag met de uitvoe ring van de werkzaamheden worden begonnen. 5. Als het werk klaar is, moet dat met een gereedmeldingsformu- lier (u krygt dat gelijktijdig toe gezonden met de voorlopige Elke dag worden duizenden bomen gekapt voor de handel in hardhout. Gimsel steunt de Novib-aktie Kappen met Kappen door de verkoop van aktie- ansichtkaarten. De opbrengst is bestemd voor ecologische bosbouwprojecten in het Amazone-gebied Blijf de bewoners van het tropisch regenwoud helpen! Mapje met 4 kleur- opnames van het Amazone-gebied en Maleisië. Patersstraat 4, Venray, Tel. 04780-87217 beschikking) aan de gemeenfe j g> worden medegedeeld. j; 6. De gemeente kontroleert dt a werkzaamheden, waarna u de de v finitieve beschikking ontvangt, T: Uitbetaling van de bijdrage volgt DE BUDRAGI De door de gemeente goedgekeur de aanpassingen worden niet volle dig vergoed. Er wordt van u een eigen bijdrage gevraagd van ƒ500,-. Indien u over een minimum of een. bescheiden hoger inkomen be schikt en geen eigen vermogen hebt, kunt u, wanneer u deze eigen bijdrage niet op kunt brengen, bij de afdeling sociale zaken een ver zoek indienen voor byzondeE bijstand. De verhuiskostenvergoeding bi- draagt ƒ2.500,-. Over de bijdrage bi- treffende onderhoud, keuring en/if reparatie aan mechanische voorzè- ningen, maar ook voor een bijdraje in de huur voor een tydelyke wooi- ruimte, kan uw gemeente u ii- lichten. Wanneer de door de gemeene goedgekeurde aanpassingskostei minder bedragen dan ƒ15.000,-, oit- vangt u een bydrage ineens. Gait het om een hoger bedrag, dan mot u zelf een lening afsluiten voor hit totale bedrag bij een financierin|- sinstelling. In principe is het uitk aard ook mogelyk een lening ut eigen vermogen aan te gaan. De bi drage wordt u vervolgens als één g- heel toegekend door de gemeens en in de vorm van 20 jaarlyks gr lykblyvende terinynen uitbetaald DE H UURDEI Als huurder heeft u voor het aan passen van de woning toestemminj nodig van de huiseigenaar. Zowe uzelf als de huiseigenaar kunnei, de aanpassingen laten uitvoerer. Uiteraard ontvangt in het laatste g<- val de huiseigenaar de bydrage. De ryksoverheid is voornemen met ingang van 1 januari 1992 d subsidie voor verwydering vai voorzieningen stop te zetten. Dit bt tekent dat wanneer u gaat verhu zen en de huiseigenaar eist dat di woning in de oude staat wordt te ruggebracht, uzelf de verwyderinj van die voorzieningen moet be kostigen. Vooral by grotere aanpas singen kunnen die kosten flinl oplopen. Neem in ieder geval hier over, voordat u overgaat tot aanpas sing kontakt op met uw huis eigenaar. Als een huurwoning wordt aange past, mag daaruit geen huurverho ging volgen, omdat de kosten voor de aanpassing volledig door de ge meente worden vergoed. Wanneei gelyktijdig de woning wordt verbe terd kan dat uiteraard anden liggen. Mochten er na het lezen van dez< informatie nog vragen en/of opmer kingen zyn neemt u dan gerus kontakt op met de afdeling VROM mevr. M. Verstegen, tel. 23419 (gaar ne alleen voor de middag). Afdeling VROM

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18