BOWUN&j =VENRAY— Eerste hulp bij sport kan niet 'professioneel' genoeg zijn Geld lenen? Snel en goedkoop bij de Rabobank Bowling-aktiviteiten weer van start Snelheid en zorgvuldigheid bij aanvraag lening OOK VOOR U! Vraag vrijblijvend het uitgebreide bowling-info bulletin 1991-1992 04780-83223 Bowling-restaurant Jeugd Rode Kruis afd. Venray Jong Nederland L.V.B. Venray PEEL EN MAAS Rincon Espanol Jeugd- natuurwacht Dorpsradenoverleg Venray V.I.D.O. Katholieke Vrouwen Vereniging Amnesty International Lezing over Parapsychologie K.B.O. Venray-kom Philatelica EHBO-Vereniging Venray L. Rabobank S Meer bank voor je geld Slagerij 'Bart Omens' introduceert dagverse salades! Geslaagd Het Zwarte Schaap 15-jarig bestaan PEEL EN MAAS lina PEEL EN MAAS Donderdag 3 oktober - Pagina 13 DE AKTIEVE SPORT VOOR IEDEREEN Het nieuwe seizoen is nog maar ong. De eerste grote aktie is weer in antocht. Op zaterdag 5 okt. worden jm 07.45 uur by bakkery Pierre Pij- ,ers verwacht: Theo en Maria Krou- pei. Jan Lipman, Moerad, Johan, Ion, Patrick en Monique. Middags om 12.30 uur worden erwacht: lbo en Maria Krouwel, jjaak Jacobs, Monique, Bea, Lizette, jusan en Nicol. Deze zijn aanwezig ot 18.30 uur. Op deze dag proberen rjj de eerste week van het brood te aten slagen. Maar op zaterdag 12 okt volgt dan Ie grote dag. Dan proberen wij met 'n allen zoveel mogelyk geld in te amelen voor het kindertehuis te taipe in Brazilië. Probeer zoveel nogelyk mensen, jong en oud, be reid te vinden om die dag met ons mee te fietsen. Het inschryfgeld k 1 gulden per persoon komt ten goede jan ons projekt 'Het Venrayse ;ugd Rode Kruis, bouwt mee aan »n kindertehuis'. Op de rustplaats in de fietsroute ffoidt koffie, thee, soep, limonade, ad. verkocht Noteer de tijden die by je naam staan en vergeet deze niet Zaterdag 12 okt: 07.45-12.30 uur bakkerij Pijpers: Maria Krouwel, Angela v.d. Veen, Pascal, Thmara, Li lian, Patrick en Johan. 1230-17.30 uur bakkerij Pijpers: Maria Krouwel, Angela v.d. Veen, Bea. Susan, Lizet Pascal en Natasja. 08.45-17.00 uur in de kelder van de Clockert: Theo Krouwel, Sjaak Jacobs, Monique, Maaike, Rudolf vd. Veen, Jean Jacobs, Moerad, Ron, Claudia, Angela en Nicol. Al deze evenementen vinden plaats in het JRK-uniform; stevige schoenen, donkere broek, JRK- sweater (voor degenen die geen sweater bezitten, een witte trui sv.p.). Wy hopen op de medewerking van jullie allemaal. Het Venrayse Jeugd Rode Kruis, bouwt mee aan een kindertehuis. Het nieuwe seizoen is inmiddels alweer byna een maand aan de Er zyn weer verschillende nieuwe leden bij Jong Nederland komen spelen. Op de vrydagavond Is een nieuwe jongensgroep gestart: jongens van groep 3-4 lager onder was, die spelen dan by ons. Afgelopen weekend is een grote groep leiding van Venray naar de irovinciale kaderschouw geweest b Baarlo. Tydens deze by een komst •üj worden vierhonderd leiders en leidsters bekend gemaakt met nieu we 8peUen, om die zó in te passen in het programma van hun eigen groep. De leiding deed mee aan verschil lende spellen o.a. abseilen, volks dansen, fotografie, dramatische expressie en werken met kranten, 's Avonds was er een gezellig kamp vuur en speelde er een band. Zoals u dus leest is ook de leiding aktief om er voor te zorgen dat de kinderen van hun groep weer nieuw spelaanbod krygen. Wilt u eens komen kyken bij Jong Nederland met uw kind, dan kan dat. Onze blokhut ligt op de hoek van de Whistlerstraat-West- singel. Loop gerust eens binnen. Voor meer informatie kunt u te recht by: Eric Geuyen, Veltumse Heffen 83, Venray, tel. 04780-82985 (na 18.00 uur). 0p dinsdag 8 okt. a.s. houden we onze moederavond. Na een gebed staan we stil bij het onderwerp Tussen kunst en kitch' verzorgd door juwelier Verlinden en dhr. Beaiyean. Beide heren zijn deskun- p dit terrein en zullen ook en kele voorwerpen meebrengen. Na een inleiding over het onder werp kan men een voorwerp of sie raad, doo u zelf meegebracht, laten taxeren. Men kan dan kijken naar echtheid, oudheid, eventuele waar de. e.d.' Aanvang 20.00 uur in De Maan aan de Merseloseweg. We rekenen op een grote opkomst De kring agra groep van de LVB organiseert een kursus EHBO op het bedryf. De kursus omvat 5 by- eenkomsten in het gemeenschaps huis te Oostrum. Kosten ƒ25,-. Ie Byeenkomst: 'Veiligheid- risiko's-zekerheid'. Spreker: J. v. Upzig, Interpolis. Dinsdag 29 okt ffl 14.30-16.00 uur. 2e Bijeenkomst: 'Storingen in de hersenfunkties'. Instruktrice EHBO Venray. Woensdag 6 nov. van 09.00-11.30 uur. 3e Bijeenkomst: 'Omgaan met vergiften en vergiftigingen'. Ziektes via fcet dier op de mens. Dr. Key zer, huisarts te Ysselsteyn. Dinsdag 12 nov. van 10.00-22.30 uur. 4e Byeenkomst: 'Ademha lingsproblemen'. Instruktrice EH BO. Woensdag 20 nov. van 09.00- D30 uur. 5e Byeenkomst: 'Verwondingen, botbreuken, kneuzingen, verstui- }en, enz.' Instruktrice EHBO. nsdag 27 nov. van 09.00-11.30 uur. elke week nieuws Como todos los primeros sabados de mes, este proximo es el de la KI NA con buenos premios. La Junta Directiva de la Colonia de Venray se reune el proximo lu- nes dia 7 a las 19.30 aproxima- damente. Seguimos sin tener noticias sobre cuando tendremos la TVE en nu- estras pantallas, esperemos que el Sr. Arts del KTV, se decida pronto. La FAEEH organiza un fin de se- mana para Directivos, los dias 5 y 6 de Octubre en Baam a partir des sa- bado a las 10 horas. Apartir del proximo lunes se rea- lizarón en el Centro algunos traba- jos de pintura limpieza y reformas para lo cual se pide la coloboración de toda persona. A.s. zaterdag is er weer Kina om 20.00 uur. We hebben nog geen bericht van de KTV, over het Spaanse TVE- programma ontvangen. We hopen de dhr. Arts hier zo snel mogelijk over zal beslissen. Vanaf a.s. maandagavond begin nen we in het Spaanse Centrum met een aantal opknapklusjes b.v. het bijhouden van muren, deuren, etc. We kunnen iedereen gebruiken die graag mee wil helpen. Un saludo de HACE. Hallo Jeugdnatuurwachters. Afge lopen woensdag 25 sept. hebben we onze installatie gehouden en in middels hebben jullie op school ook allemaal de spullen ontvangen, zoals het speldje, groene werkmap, de oorkonde en het groene boekje en we kunnen nu dus met de akties gaan beginnen. Ook de leden van groep 8 hebben de herfst-uitgave van De Natuurvriend ontvangen. Zoals vorige week als bekend is ge maakt, houden we onze eerste aktie op zondag 6 oktober a.s.. We hou den dan onze eerste puzzel wandeltocht van dit seizoen en we gaan wandelen in de mooie Ballonzuil-bossen. Je kunt starten tussen 09.30 en 10.30 uur vanaf onze caravan. Deze kun je vinden bij de visvijver nabij de Ballonzuil. We nemen aan dat jullie de Ballon zuil allemaal weten te vinden. Lees de uitgave van De Natuurvriend en Bomen kijken vooraf maar eens goed door, want er zullen weer ver schillende vragen worden gesteld, waarvan het antwoord hierin staat. Denk ook aan goede kleding en eventueel laarzen. Dus tot zondag a.s. bij de Ballonzuil! In verband met het verzoek van burgemeester Waals om in oktober kennis te mogen komen maken met het Dorpsradenoverleg, is in overleg tussen het dagelijks bestuur en de burgemeester beslo ten de vergadering van 7 oktober te verplaatsen naar woensdag 23 ok tober in zaal Roelanzia, aanvang 20.00 uur. Wij hopen dat desondanks ALLE dorpsraden vertegenwoordigd zul len zyn. De agenda is als volgt: 1. Opening; 2. Kennismaking met burge meester Waals; 3. Notulen vergade ring d.d. 2 sept. 1991; 4. Ingekomen stukken; 5. Antwoord b. en w. inza ke Kerkdorpennota; 6. Toekomst LWK; 7. Verdere mededelingen; 8. Nieuws uit de kerkdorpen; 9. Rond vraag; 10. Sluiting. Speciaal voor vrouwen die de leef tijd van 40 zyn gepasseerd heeft de Vido werkgroep Venray een interes sante kursus in petto. Deze kursus staat in het teken 'Van klacht tot kracht'. Lichamelij ke veranderingen, medicijngebruik en bewustwording staan hierby centraal. Vido is een organisatie, die zich sterk maakt voor het feit dat vrou wen serieus genomen worden in deze periode van hun leven. In deze kursus leren vrouwen elkaar te steunen en kunnen daarui nieuwe kracht putten om verder te gaan. Vido wil zich sterk maken om de maatschappelijke positie van oude re vrouwen te verbeteren. Vido is tegens: Vrouwen In Doorgaande Ontwikkeling Deze kursus bestaat uit 12 bijeen komsten op dinsdagmiddag van 13.30 tot 16.00 uur. De kosten bedra gen ƒ5,- per keer. Voor meer infor matie kunt u beUen naar: 04780- 83198 of 80546 of 80504. Op dinsdag 8 okt is er een kiena- vond om 19.45 uur. Woensdag 16 okt. is er een uit stapje naar Hilversum voor de op name van Hans van Wilgenburg. Wy hebben dit gepland voor diege nen die 25 sept jl. niet mee hebben kunnen gaan. Die krijgen dus ook de voorkeur. Opgeven kunt u zich bij Mia Flinsenberg tel. 10490. Daarna kunnen de anderen zich nog opgeven. Hiervoor zyn de kosten ook ƒ45,- all in, die op 8 okt. betaald kunnen worden. Allen veel plezier. POSITIEVE ONTWIKKELINGEN IN MAROKKO Vanaf april dit jaar voerde Am nesty International een aktie tegen de schendingen van mensenrech ten in Marokko. Ook de Amnesty- groep Venray heeft by deze aktie haar aandeel geleverd door - brieven naar de autoriteiten te schrijven; - in een standje voorbedrukte kaar ten te laten schryven door voor- bygangers-, - de thuisschryveris voorbeeldbrie ven te geven die zy konden over schrijven en versturen naar de autoriteiten; - advokaten in Venray te laten schrijven naar collegae in Marok ko om hen te wyzen op de nood zaak van een eerlyke rechtsgang in Marokko; - artsen in Venray te laten schrij ven naar gevangenisdirekteuren om hen te vragen de gevengenen een menswaardige behandeling te geven. Wat zyn nu de resultaten van deze aktiviteiten? De Amnesty-groep Venray is bly dat er heel wat positie ve ontwikkelingen te melden zijn: - In juni zyn meer dan 300 'verdwe nen' Saharanen vrygelaten, onder hen ook enkele mensen van de voorbedrukte kaarten. - Op 16 aug. werd amnestie ver leend aan 40 politieke gevange nen, onder wie 24 mensen die door Amnesty als gewetensgevan genen werden beschouwd. - De 'garde k vue' detentie, een pe riode van gevangenschap waarin de gevangene vroeger geen kon- takt mocht hebben met familie, advokaat en artsen, is beperkt tot 4 dagen met max. verlenging van nog eens 4 dagen. Bovendien heeft de gevangene het recht om een advokaat en een arts te raad plegen. - Op alle politie-academies zullen trainingskursussen over mensen rechten worden ingevoerd. - In Marokko kan nu openlijk over mensenrechten worden gepraat en de regering van Marokko gaat inhoudelyk in op de beschuldi gingen van Amnesty. - De meest beruchte gevangenis in Thzmamert wordt afgebroken. Ge vangenen zijn vandaar naar zie kenhuizen en naar andere gevangenissen gebracht. Nog niet alle schendingen van men senrechten zyn voorby in Marokko. Amnesty vreest dat er nog steeds veel 'verdwenen' mensen gevangen zitten, weUicht onder erbarmelijke omstandigheden. Er zyn nog steeds gewetensgevangenen. Van de groep gevangenen van 'Pazmamert heb ben velen hun officiële straftyd al lang uitgezeten. Daarom gaat het werk van Amnesty ook door, maar het begin is er (ook in Marokko) en dat geeft hoop. Wanneer u een bydrage wilt leve ren by het werk van Amnesty In ternational of wanneer u meer informatie wilt, belt u dan naar: C. Hoedemaekers, tel. 04780-84479. De Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie afd. Kern-Kring Venray organiseert vrydag 4 okt. a.s. een lezing over: Parapsycholo gie, geloof en bygeloof: merkwaar dige opvattingen, door Yolanda Schouten in het gemeenschapshuis te Oostrum om 20.00 uur. Kaartjes vanaf 19.30 uur aan de zaal. Op 15 oktober a.s. organiseert de afd. Venray-kom weer een bede vaart naar Kevelaer (by voldoende deelname). We vertrekken met een ophaalronde door Venray, om 1330 uur by Garage Van Haren, om tenslotte de laatste gasten om 13.50 uur op te halen by de Hoge Beek. By aankomst in Kevelaer gaan we eerst naar het restaurant voor kof fie of thee met gebak. Daarna even tueel een kleine rondwandeling in Kevelaer, om daarna om 16.00 uur een gebedsdienst by te wonen in de kaarsenkapel. Maandag 7 okt. is de aanmelding van 11.00 tot 12.00 uur in In den Engel. De kosten bedragen ƒ20,- p.p. te betalen by de aanmelding RUILBEURS Op zondag 6 okt is er weer de maandelijkse ruilmorgen, die in sa menwerking met de 'Verzamelaar' gehouden wordt in wykcentrum de Kiosk te Venray. Buiten postzegels, kunt u ook rui len met andere objekten, zoals munten, ansichtkaarten e.d. De beurs wordt gehouden van 10.00 t/m 13.00 uur. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf J. van de Ligt Wanssum, De Cuyperstraat 37 04784-2184 De aktie 'Eerste Hulp bij Sport' slaat aan. Ruim 800 sportverenigin gen, sportcentra en sportbonden reageerden tot dusver op de aktie van de Koninklyke Nationale Bond voor Reddingswezen en EHBO 'Het Oranje Kruis'. Atlete Elly van Hulst gaf op 24 april 1990 het startsein voor deze landelyke aktie, die wordt uitge voerd om EHBO-voorzieningen by amateursport te verbeteren, zowel wat betreft de beschikbaarheid van de gediplomeerde EHBO-ers als het verbandmateriaal. Door een goede eerste hulpverle ning op de plaats van het ongeval zal verergeren van het letsel, een onnodig lang verblijf in het zieken huis en soms zelfs invaliditeit of overlijden kunnen voorkomen. Mede door deze aktie groeit het bestand van het aantal gediplo meerde EHBO-ers met ruim 8.000 personen. De EHBO-vereniging Venray orga niseerde in samenwerking met 'De Ronde Thfel' ook een speciale oplei ding Zestien kandidaten - behaal den hier het eenheidsdiploma EHBO, Lw.: F T. v.d. Berg Korfbalvereniging Oostrum; M. Bouwmeester, HV Ma nual; M. Deenen, Korfbalvereniging Oostrum; L. van Dijk, SV Ys selsteyn-, J. Kempen, Tong-U Ven ray; J. Kengen, HV Manual; V. Keijsers, Korfbalvereniging Oranje Wit; M. Martens, TWC Oostrum; J. Mulders, Korfbalvereniging Leu nen; J. Philipsen, Ponyclub Venray; M. Potten, Rekreatie korfbal; B. Pou- wels, SV Ysselsteyn; G. Schoonder- beek, TC Rodhe; A. Smorenburg, AV Venray; W. Verheijen, SV Ysselsteyn en J. Verstegen, Red Caps Venray. Ruim 6 miljoen Nederlanders beoefenen een of meer sporten, waarvan 4 miljoen sporters in geor ganiseerd verband. Het grote aantal letsels dat daarby wordt opgelopen, bedraagt 2,7 miljoen per jaar, waar van 43% (1,1 miljoen) medisch moet worden behandeld. Uit een onderzoek dat Het Oraiye Kruis liet verrichten, kwamen ver ontrustende resultaten naar voren: Tijdens de beoefening van ama teursport blykt in 70% van de (onjgevallen niemand aanwezig te zyn met een geldig EHBO- diploma. By 80% van de verenigingen is verbandmateriaal aanwezig maar- 85% van de verbanddozen is niet kompleet of niet toegankelyk. Bij 15% van de verenigingen is er bij een ongeval geen mogelyk- heid tot telefoneren. Bijna alle verenigingen maken gebruik van koelen of tape. By 70% van de verenigingen gebeurt dit door personen die hiervoor geen kursus of opleiding heb ben gevolgd. In de praktijk blykt dat 10% van de terreinen niet toegankelyk is voor een ambulance, meestal doordat auto's de toegang blokkeren. Uit reakties blykt dat een groot aan tal sporters hun verantwoordelijk heid op dit terrein beseft Zoals u ziet: ook bij sport moet men alert zijn op ongevallen. Voor verdere informatie kunt u kontakt opnemen met de voorzitter van de EHBO-vereniging Venray, de heer Jules Kessels, Zandakker 20 te Venray, tel. 04780-8506R U wilt geld lenen voor een auto, voor meubels of een verbouwing. Bij de Rabobank weet u snel waar u aan toe bent. Hoeveel u kunt lenen en wat dat per maand kost. Meer weten? Kom even langs of gebruik de coupon. ->#- Ik wil meer weten over geld lenen bij de Rabobank, Neem contact met mij op. Naam: Adres: Postcode/plaats: Telefoon: Afgeven bij of opsturen naar de Rabobank .j Sinds 27 september heeft Slagerij Oomens in Veltum een nieuw as sortiment salades. "Wy', zo zegt Bart Oomens,zijn er van overtuigd, dat onze klanten deze dagverse salades veel lekkerder vinden. Deze dagver se salades zyn gemaakt van uitslui tend versen en natuurlyke ingre diënten en hierdoor', aldus Bart Ommens, 'zyn de salades korter houdbaar, maar wel veel lekkerder en vooral gezonder. Het eetpatroon is de laatste jaren enorm veran derd. Ook mijn klanten gaan steeds hogere eisen steUen aan hun voe ding. Dat is ook de reden dat wij alweer 4 jaar geleden zyn overge schakeld op Franse runderen, di- rekt van de weide. Deze kwaliteit is daarom ook zeer hoog Dat wy daar om bly ven zoeken naar het beste is vanzelfsprekend', aldus Bart, dus ook by de slades. Natuurlijk hebben deze salades voor- en nadelen. De nadelen zyn: korter houdbaar, grotere kans op uitverkocht Die wegen echter niet op tegen de voor delen: veel lekkerder; geen konser- veringsmiddelen; geen kleur- en zoetstoffen; veel gezonder. Ook zyn er gratis folders met alle informatie over deze nieuwe sala des verkrygbaar. 'Dat wy heel trots zyn met deze aanwinst in Venray moge duidelyk zyn'. Dhr. R.J.G.J. Janssen uit Venray, van Janssen Venray Stukadoors b.v. slaagde onlangs aan het Landelyk Instituut Ondememersopleiding Stukadoorsbedrijf voor het vakbe kwaamheidsexamen 1991. Opval lend was de hoge score waarmee dhr. Janssen slaagde: 5 achten, 3 negens en een tien. Hiermee be haalde hij 67 punten wat een nieuw rekord betekende voor deze opleiding Dhr. Janssen is overigens onlangs benoemd tot sekretaris van de regi onale afdeling Helmond van de Ne derlandse Vereniging van Afbouw en Stukadoorswerken (NAVAS). De vakanties liggen alweer enkele weken achter ons. De klok is weer terug gezet, waardoor de avonden weer langer worden. Dat betekent weer de tyd voor indoor-sport en indoor-rekreatie. Bowling is dan een van de meest populaire moge- lykheden: sportief, ontspannend en gezellig. Bowling Restaurant'Venray heeft weer een uitgebreid scala van bowling-aktiviteiten op stapel staan, zowel voor de sport-bowler als voor de rekreatie-bowler die vanuit het vryheid-blijheid princi pe graag een het bowlingspel wil be oefenen. U kunt kiezen uit diverse moge- lykheden: Beginners-kompetitie. Bedoeld voor diegenen die wel regelmatig willen bowlen, doch nog onvol doende ervaring hebben om deel te nemen aan de Venrayse Bowling Kompetitie van de Bowling Vereni ging Venray. Senioren (50-plus)-bowlen. Aan deze aktiviteit neemt als sedert vele jaren een groot aantal ouderen deel. Het aantal ouderen groeit gestaag. Ook zij zoeken naar een passende vryetydsbesteding. Bow len is dan zeker een aantrekkelijke rekreatieve bezigheid. Vandaar dat de mogelijkheden voor de 50-plus- sers zyn uitgebreid. Bedryfs Bowling Kompetitie. Hieraan namen in het vorige sei zoen 48 bedry venteams uit de regio Venray-Horst deel. Voor het nieuwe seizoen hebben al 60 bedryven- teams ingeschreven. Er is nog ruimte voor een viertal teams. Doet uw bedryf nog niet mee? Neem dan zelf het initiatief! Bowling-training. Voor degenen die de kneepjes van het bowlen sneller onder de knie willen kry gen, worden er weer speciale bow lingtrainingen georganiseerd onder deskundige leiding Vast bowlingavond. Wilt u met kennissen, buren, familie of met wie dan ook regelmatig een avondje gaan bowlen, dan kunt u gebruik maken van de meer-urenkaarten. U bent dan verzekerd van een vaste bowlingavond tegen een aantrekke lijk baanhuurtarief. Wilt u meer weten over de diverse bowling-aktiviteiten voor het ko mende seizoen of heeft u interesse om deel te nemen? Even een tele foontje naar Bowling Restaurant Venray, tel. 04780-8223) en u ont vangt direkt het uitgebreide Info bulletin. Direkt zeker weten of u over een lening kunt beschikken, en dat geld zonodig zelfs meteen mee kun nen nemen. Dat is sinds kort by veel Rabobanken mogelyk door een nieuwe geautomatiseerd systeem. Met dit nieuwe systeem kan in veel gevallen binnen tien minuten en op een verantwoorde wyze een per- soonlyke lening of een doorlopend krediet worden afgesloten. Soms staat men voor een grote aankoop of een plotselinge uitgave. Er moeten nieuwe meubels worden aangeschaft of de auto heeft het be geven. Het spaartegoed laat deze (onverwachte) uitgaven niet altyd toe. Dan kan het nodig zyn om een doorlopend krediet of een persoon- lyke lening af te sluiten. Het is dan prettig om snel te weten of men daarover kan beschikken. Met het nieuwe Aanvraag-, Acceptatie,- en Invoersysteem is het mogelyk om binnen 10 minuten te weten of men het gewenste bedrag kan kry gen en wat dat per maand kost Dit in tegenstelling tot <ie nu toe ge bruikelijke procedure, die al gauw enige dagen in beslag neemt Tydens het gesprek met de klant wordt eerst een aantal gegevens ge- Het Zwarte Schaap bestaat 15 jaar, in Venray byna 10 jaar, en heeft 10 eigen en 20 franchise zaken. Zestig kwaliteiten worden exclu sief voor Het Zwarte Schaap gespon nen ingekocht in binnen- en buitenland. Zeer bekende merken voorzien van eigen Zwarte Schaap- label. Daardoor zeer gunstige pry- zen. Meer dan 1500 kleuren van ka toengarens tot wol, synthetisch of gemengd prachtige mohairs en niet te vergeten de haargarens. Alles in huis om de modische trent van in- breien te volgen en figuren aan te brengen met schitterende inbreiga- rens zoals angora, lint, genieën, enz. Zo vindt men er ook diverse soor ten borduurwaren, garens en stof om te knopen: de bekende berber en smimawol. Alle gebreide truien zyn te koop of worden naar uw wens door ons gebreid. Wij hebben een zeer goede servi ce en staan altijd klaar om met raad en daar by te staan. Geheel nieuw is dat er by Het Zwarte Schaap nu ook een mooie kollektie confectietruien is en niet te vergeten heeft Het Zwarte Schaap regelmatig speciale aanbiedingen zoals de advertentie elders in dit blad. vraagd. Daarna wordt er in het bij- zy n van de aanvrager direkt via een beeldscherm verbinding gemaakt met de computer van De Lage Lan den, de financieringsdochter van de Rabobank die het systeem heeft ontwikkeld. Alle noodzakelyke gegevens worden in de computer ingevoerd. Daarby is het geautoma tiseerde systeem geen vervanging maar een ondersteuning van het adviesgesprek. Nadat alle gegevens zyn inge bracht en getoetst, wordt op basis van informatie over inkomen en ge zinssituatie berekend of door de lening de verhouding tussen in komsten en lasten binnen de daar voor gestelde normen bly ft en of men ook aan de overige verstek- kingsvoorwaarden voldoet By een positieve uitkomst stelt de compu ter een kontrakt op dat indien gewenst direkt kan worden onder tekend. De klant kan dan eventueel meteen over het geld beschikken. Snel en zorgvuldig Met het nieuwe systeem kan snel en zorgvuldig worden gewerkt Zorgvuldig omdat goed wordt nage gaan of de kredietverlening voor de kliënt en voor de bank verantwoord ia Snel, omdat voor deze toetsing nu gebruik wordt gemaakt van de meest moderne automatiserings systemen. Dit leidt tot een forse tyd- en kostenbesparing en mini maliseert de kans op fouten. Vaak gekozen leenvorm Een persoonlyke lening of door lopend krediet blykt voor veel men sen een goede oplossing te zijn. Er zyn natuurlyk ook nog andere vor men waarvoor men kan kiezen. Zo kan men kopen op huurkoop en ook postorderbedrijven verlenen kredietfaciliteiten. Voor een wel overwogen keuze is een goede ver- gelyking tussen al deze vormen belangrijk. Denk hierbij aan de hoogte van de rente en of wel of niet een grote aanbetaling moet worden gedaan. Vrywel altyd zal de konklu- sie zyn dat de bank een aantrekke- lyk aanbod kan doen. Wel gaat de bank na of de verplichtingen die de financiering met zich meebrengt passen binnen het inkomens- en uitgavenpatroon van de aanvrager. Een toetsing die zeker ook in het belang van de kliënt is, want nie mand heeft er behoefte aan om in financiële problemen te komen door onverantwoorde financie ringsverplichtingen. (adv.) 'n leesbare krant

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13