Lionsclub organiseert grote veiling Rank Xerox was weer Renkhuizen Franka Jansen 8e tijdens EK run-bike-run Model Stockcar Racing 'De Peeldrivers' suksesvol op N.K. Groot Country Western spektakel Geintje groeide uit tot Nederlands kampioen Reuze-Loterij Harmonie St. Catharina Opbrengst Kankerbestrijding ENTHOUSIASTE PRODUKTIE MEDEWERK(ST)ERS Ruilen om in leven te blijven FCC Flying Flies heeft sukses Ontdek het kruidentuintje van uw Echte Bakker PEEL EN MAAS Donderdag 19 september - Pagina 7 Ze wórden steeds realistischer, de jaarlijkse Bedrijfsbrandweer- wedstrijden op Rank Xerox. Was er bij eerdere wedstrijden altijd spra ke van de gemeente Renkhuizen, deze keer had die gemeente zelfs een echte burgemeester (inclusief ambtskeren) in de persoon van de heer Van Laarhoven. Brandweercommandant Gerrit de Groot van de bedrijfsbrandweer van Rank Xerox had ook nu met zijn mannen weer een objekt uitge dokterd waarin de kombinatie brandbestrijding en hulpverlening centraal stond. Deze keer verleende voor de eerste keer het Jeugd Rode Kruis van Venray hun medewer king en die kombinatie bleek met de inzet van de Lotusleden een schot in de roos te zijn. Het objekt of beter gezegd de ob- jekten waren eerst door de leden van de bedrijfsbrandweer uitge voerd, later nog een keer door de le den van de vrijwillige brandweer van Horst Het was knap dat men na de wedstrijden op die bloedhete zaterdag nog brandweerleden be reid vond om een blaastest te on dergaan. Er moest in een 1800 meter lange brandslang geblazen worden, net zolang totdat een aan het eind geplaatste ballon knapte. Wij hebben de brandweermannen zien zweten en vroegen ons af of dat nog spel mag heten... Zestig personen waren die zater dag in aktie gekomen voor de orga nisaties. Die kregen na afloop dan ook alle dank want zonder die inzet zouden de wedstrijden nooit geslaagd zijn. Het betrof de leden van het Jeugd Rode Kruis, de man nen van de Venrayse vrijwillige brandweer voor de inzet van de lad derwagen, de inzet van de leden van de Venrayse politie, de bewa king en de eigen EHBO van Rank Xerox. De voorzitter van de wedstrijdju ry benadrukte nog eens dat zonder de medewerking van de direktie van Rank Xerox het niet mogelijk zou zijn, de wedstrijden op zo'n hoog niveau te organiseren. Natuurlijk werden er fouten ge maakt maar dat is ook de zin van deze wedstrijden: leren van de fouten. De voorzitter van de wedstrijdju ry Ruud van der Beele had ge- konstateerd dat de 'burgemeester' niet altijd voldoende en goed geïn formeerd werd maar over het alge meen waren de bevelvoerders.goed. Met de deelnemers hoopte ook Ruud van der Beele het volgend jaar terug te keren om medewer king te verlenen aan deze wedstrij den, die volgens hem een zeer hoog gehalte hebben. Als men bij de wedstrijden bij Rank Xerox eerste wordt dan behoor je zeker tot de besten van het land. Voordat mevr. Stollman, be schermvrouwe van de bedrijfs brandweer van Rank Xerox, tot de uitreiking van de prijzen overging, verklaarde zij ook vandaag, voor de tweede keer dat zij beschermvrou we was, genoten te hebben van de inzet van de deelnemers. Zij bracht ook dank aan de leden van het Ven rayse Jeugd Rode Kruis voor hun inzet Zij bood die leden gaarne een herinnering aan voor die inzet. Ook de direkteur van Rank Xe rox, de heer Stollman, het hoofd van personeelszaken en vele hoof den van dienst woonden de wedstrijden, of een deel daarvan, bij. De bedrijfsbrandweer van Pechi- ney uit Vlissingen werd met 657 punten eerste, met 3 punten min der gevolgd door de bedrijfsbrand weer van Volvo Car uit Bom. Derde werd met 624 de HTM Onroerend Goed uit Helmond. Bij de brand weertest werd de brandweer van de CHV uit Veghel eerste. De beste be velvoerders waren van de brand weer van Pechiney uit Vhssingen en van Volvo Car uit Bom. De beste EHBO-er was van Volvo Car Bom en van Philips Weert. De beste pomp bediende kwam van de bedrijfs brandweer uit Veghel van de CHV. Natuurlijk wist Gerrit de Groot op de van hem bekende wijze de on derdelen en de prijsuitreiking aan elkaar te praten. Zondag 15 september jl. vonden in Birmingham de EK run-bike-run plaats waaraan twee atleten van de Triathlonvereniging Regio Venray deelnamen. Franka Jansen bij de Dames en Bas Bastiaans bij de Jeugd, deden mee namens Neder land. Er waren 15 landenploegen aanwezig. Hier behaalde Franka Jansen een 8e plaats en Bas Basti aans een 11e plaats. Jeugdwedstrijd Bas Bastiaans startte in de jeugd- kategorie t/m 17 jaar. Zoals gewoon lijk werd er snel gestart. Bas verdeelde zijn krachten goed en legde de eerst 8 km af in 28.21 en lag 13e. Daarna moest er 30 km ge fietst worden op een zeer heuvel achtig parcours. Bas legde het parcours in 49 min. en 11 secon den (9e tijd) af. Dat hij zijn krach- Vierde trekking Reuze-Loterij, verricht door kand. notaris mr. Q. Paantjens te Venray. Prijswinnende lotnummers: 121 123 180 207 237 327 396 572 584 623 642 683 693 697 709 735 746 851 891. Alle prijswinnaars krygen per soonlijk bericht! Elk jaar weer is de jaarlijkse huis- aan-huis-kollekte een sukses. Het verschil met vorig jaar mag mini maal genoemd worden. Hopelijk mogen we dit alsnog volgend jaar proberen te verbeteren. Eenieder, die zich heeft ingezet voor deze kollekte ten bate van de kankerbestrijding (kollektanten en gevers), betuigen wij dan ook onze hartelijke dank. Door uw geldelijke bijdrage heeft men weer meer mo gelijkheden om tot verdere ontwik keling te komen om deze ziekte te bestrijden. Hieronder staan de op brengsten van Venray en de kerk- dorpen. Venray 16.373,30 Casten ray 908,25 Heide 653,50 Leunen 1.212,75 Merselo 1.149,85 Oirlo 965,70 Oostrum 1.290,50 Smakt 207,10 Veulen 507,00 Vredepeel 259,75 Ysselsteyn 1.948,90 Totaal gem. Venray 25.476,60 Nogmaals iedereen heel hartelijk dank. Tot volgend jaar! Namens het Comité Venray, kontaktpersoon J. Emmen-van Oers, Alpenhof 2, Ven ray, 5801 PK, tel. 04780-83909. ten goed had verdeeld bleek uit zijn goede tijd op de laatste 4 km (14.06) met veel bochten. Een 7e looptijd en 11e plaats. Bas na afloop: 'Ik ben hard maar toch voorzichtig gestart. Het fietsen viel me tegen. Het ging moeilijk met veel heuvels, vals plat en op het laatst kwam er ook nog wind tegen, dat ging niet echt lekker. Misschien kwam dat ook wel omdat mijn bike- stream (speciaal dranksysteem) meteen kapot ging waardoor ik on derweg niets meer kon drinken. De laatste 4 km lopen gingen weer goed.' 'Bas heeft met een 11e plaats by de Jeugd tijdens de EK run-bike- run een prima prestatie geleverd ondanks alle druk die op een jon gen van 17 jaar komt, als je voor het eerst in je leven aan zo'n belangrij ke wedstrijd meedoet', laat trainer John Raadschelders weten. 'Hij heeft laten zien mentaal dit jaar al behoorlijk gegroeid te zyn'. Dameswedstrijd Voor Franka Jansen lag deze wed strijd beter dan de triathlon. Het zwemmen, haar zwakste onderdeel, komt hier te vervallen. De eerste 8 km het ze de kopgroep langzaam weglopen, maar hield wel oogkontakt. Ze begon als 12e te fiet sen na 28 minuten. Daarna klom ze op naar de 10e plaats via een 6e fietstijd (50.59 min. op 30 km). Door goed lopen wist ze nog in de laatste 4 km, die ze liep in 13.53 min. twee deelneemsters in te halen. Zo ein digde Franka op een zeer goede 8e plaats. Franka heeft met deze 8e plaats een geweldige prestatie gezet. Ze is nog nooit zo dicht achter nr. 1 Thea Sijbesma geëindigd (die ook wereld kampioen is). De andere dames om haar heen waren full-profs, terwijl zy nog eendeeltijdbaan heeft bij het PCV. 'De nog intensievere begeleiding dit jaar werpt zijn vruchten af, al dus trainer John Raadschelders. 'Gelukkig kreeg ik van de direktie van Scholengemeenschap Jerusa lem toestemming om eerder naar Birmingham af te reizen. Ik heb daardoor ook hier weer Franka en Bas kunnen begeleiden. Vrijdag hebben we alle parcoursen beke ken en geanaliseerd, daarna samen er op getraind. Het waren gevaarlij ke parcoursen. Veel bochten, vals plat, korte heuvels en niet te verge ten in Engeland, alles links'. Gouden medaille Bij de prijsuitreiking kreeg Fran ka Jansen samen met haar ploegge noten Thea Sijbesma en Katinka Wiltenburg goud omdat ze er sa men voor gezorgd hadden dat het Nederlandse team le werd bij het EK run-bike-run. Vernieling Een autobezitter uit Overasselt keek raar op toen hy by zyn op het Lovinckplein geparkeerde perso nenauto terugkeerde. Vandalen hadden de buitenspiegel er vanaf geslagen. Een bloelende onderneming gespecialiseerd in de produktie a i jgji^ en verkoop van papier en reinigingsdoeken, heeft dringend behoefte aan uitbreiding van personeel. Ons bedrijf is gevestigd in Vierlingsbeek. Wij maken diverse soorten papier en reinigings doeken. Wegens uitbreiding van ons bedrijf zijn wij momenteel op zoek naar: Wij bieden: Afwisselend werk Prima werkomstandigheden Werk in dagdienst Een goede werksfeer *Een vaste aanstelling Wij beschikken over een gemotiveerd team van medewerkers. Zowel vrouwen als mannen worden uitgenodigd te solliciteren. Heb je belangstelling voor ons bedrijf en wil je aan de slag? Bel en vraag naar Mw. Kostermans, telefoon: 04781-2142. Je kunt ons tot 16.30 uur bereiken. Je kunt ook schrijven naar: STERKO BV, Postbus 19, 5820 AA Vierlingsbeek. De Lionsclub Venray heeft voor de opbrengst van de grote veiling, die op zondag 20 oktober in het Boschveldcollege te Venray wordt gehouden, een mooie bestemming gevonden. Pater Tjeu Haumann, af komstig uit Well, wil een projekt opzetten om de mensen in het zuid en van het Afrikaans^ land Sudan op een betere manier in hun le vensbehoeften te laten voorzien. Geld heeft de arme bevolking er niet. Daarom kwam Tjeu Haumann op het idee om de ruilhandel te gaan stimuleren. Hoewel voor deze ruilhandel zelf geen geld nodig is, heeft de pater wel geld nodig om het projekt in gang te zetten. Tevergeefs klopte pater Tjeu Hau mann aan bij de Unesco en andere grote wereldorganisaties. Daar zegt men: bewijs eerst maar eens dat zo'n projekt levensvatbaar is; laat eerst eens zien dat het lukt. Is dat het geval dan komen wij wel over de brug. Daar staat Tjeu Haumann dus voor. Een beetje met de handen in het haar. Om die wereldorganisaties ervan te overtuigen dat ruilhandel de mensen in Zuid-Sudan werkelijk een stapje vooruit kan brengen, zal hij moeten aantonen dat hij gelijk heeft. Dat zal hem ongetwijfeld luk ken nu de Lionsclub Venray hem aan het benodigde startkapitaal wil helpen om een proefprojekt op te kunnen zetten. Met zo'n ƒ10.000,- denkt Tjeu Haumann een aardig fundament te kunnen leggen. De Lionsclub Venray is er van over tuigd dat dit bedrag door middel van de veiling op 20 oktober bij el kaar is te brengen. Iedereen kan aan de veiling, die onder notarieel toezicht door een echte veilingmeester wordt gehou den, meedoen. Hoe? U stelt ver- koopbare artikelen ter beschik king. Niet te groot of te zwaar, niet te goedkoop of te duur. Geen afdan kertjes; de kopers moeten er echt iets aan hebben. Misschien spullen uit grootmoeders tijd, of van recen tere datum. Wat gebeurt er met de aangebo den artikelen. De veilingcommissie van de Lionsclub Venray beoordeelt of de artikelen voor de veiling ge schikt zijn. Bij u thuis komt u met een lid van deze commissie overeen wat de artikelen minstens moeten opbrengen. Is er geen bod boven die pry's dan ontvangt u de artike len na afloop van de veiling weer terug. De opbrengst van de veiling komt als volgt tot stand. De verkoper ont vangt 90%, de koper betaalt 115%. Het verschil gaat naar pater Tjeu Haumann. Voor het aanbieden van artikelen en voor nadere informatie kunt u terecht bij de Lionsclub Venray, Antwoordnummer 1034, 5800 VB Venray (een postzegel is niet nodig). U kunt ook bellen: 04780-10867, 10610 of 85773. Op 20 oktober is iedereen in de morgenuren in de gelegenheid om de te veilen artikelen te bekijken, 's Middags vindt de veiling plaats. heviger, maar de sportvrouw van HBV Diana liet zich niet kennen en vocht terug, wat uiteindelijk resul teerde in een eindoverwinning met slechts twee punten voor de kon- kurrentie. Helaas voor mevr. Mor genland maar de Nederlandse titel ging mooi naar mevr. Thijssen met een totaalscore van 587 punten. Dhr. H. Willems wist zich tussen de allemaal meer ervaren hand boogsporters als nieuweling in deze discipline op te werpen als de vier de beste van Nederland. Short Metric kan eigenlyk gezien worden als het opstapje naar de Olympische discipline in de hand boogsport. En zo wil het gebeuren dat Venray, en HBV Diana, nu dus twee Nederlandse kampioenen heeft Eerder dit jaar werd dhr. J. Siebers Nederlands kampioen bij de Senioren en nu dus mevr. Thijs sen bij de Dames op de 50 en 30 meter met elk 12x3 pijlen. Daags voor de wedstrijd in Zeist werd de nieuwe mascotte officieel in gebruik genomen tijdens een wedstrijd tegenhet bevriende Milheeze. Deze teddybeer in het uniform van HBV Diana is gemaakt door de jongste sportster van de vereniging Wendy van Ooi en kreeg de toepas selijke naam 'Blazoentje'. Mensen die deze sport ook eens willen proberen, kunnen vanaf vol gende week donderdag om 19.30 uur gerust voorbij komen in de clubakkommodatie in In den Engel aan de Poststraat Deze bijna honderdjarige vereni ging heeft dan een aantal bekwame instrukteurs klaar staan om u met deze fascinerende sport bekend te maken. Handboogsport is geschikt voor iedereen, man of vrouw, groot of klein en vanaf ongeveer 11 jaar. En wie weet, bent u over enige tyd dan wel diegene, die zich ook eens kampioen mag noemen. Het kan! Dat is nu wel weer eens bewezen. Voor het EK voor clubteams heb ben de rijders van Flying Flies uit Venray samen een mooie 3e plaats in de wacht weten te slepen. Zaterdag werden de manches ver reden en toen was al duidelijk dat de Flies uit Venray een sterk team ingezet hadden. Je hoorde het pu bliek fluisteren 'Let op dat duppie, die komen hoog'. Teammanager Hofmans had heel wat punten te tellen na de man ches. Zijn rijders hadden 167 pun ten by elkaar gefietst van de in totaal 180 punten die je kon halen. Zondag alle zes de ryders in de fi nale en hier kregen ze nog eens 200 punten bij elkaar van de 240. In totaal hadden zich 80 clubs inge schreven, waarvan enkele uit Enge land, Letland, Italië en Hongarije. Zondag 15 september jl. werd het Nederlands kampioenschap model stockcar racing in Lobith verreden. De titel die in handen was van San- der Poels, ook lid van de Peeldri vers, zou zeker overgenomen worden door een ander persoon. Sander kon zijn titel niet meer ver dedigen omdat zijn gasservo het De halve finales werden in de stromende regen verreden, zodat de ryders met de beste regenban den, en de grootste beheersing, zich voor de finale plaatsten. Onder de zes finalisten waren maar liefst drie ryders van de Peel drivers vertegenwoordigd, waaron der Ronald Mosman, Math. Stoks en Jos Linders. Na twee en een halve minuut van de te ryden vijf minuten wat het Jos Linders die riant aan de leiding ging en deze niet meer afstond. Math. Stoks wist zich naar de 3e plaats te ryden. Voor Ronald Mos man viel het slechter uit Hy moest uitvallen en werd 5e. Uitslag NK Model Stockcar Ra cing: 1. en Nederlands kampioen.- Jos Linders (Venray); 2. Jo van En gelen (Rosmalen); 3. Math. Stoks (Venray); 4. Hidde de Jong (Utrecht); 5. Ronald Mosman (Venray); 6. Louis Visschers (Rosmalen). Op zondag 22 september zal het Ruiter-Sportcentrum in Ysselsteyn helemaal in het teken staan van het country westem-gebueren. Om 14.00 uur begint men met een gedurfd paardenspektakel, dat bestaat uit: een optreden van The Dutch Ro deo Trickriding Team. Spektaku- laire stunts, uitgevoerd op speciaal hiervoor getrainde western paar den, volgen elkaar in flitsend tem po op. De show is geheel in de traditionele styl van het Wilde Wes ten. De grote ry vaardigheid van dit team blijkt uit het feit dat zij met dit stuntwerk behoorlyke risiko's durven nemen. Vervolgens is er een demonstratie westem-riding door Willem Burg- meijer. Willem behoort tot de abso lute top van het westem-riding. Vandalisme Dinsdagavond omstreeks kwart over negen werd vanaf de Rosmo- lenbaan met stenen gegooid naar de personentrein Nymegen-Venlo. Met een steen werd de ruit van de machinistenkabine in stukken ge gooid, maar gelukkig werd de bestuurder niet door de glasscher ven geraakt. De politie kon de 'hel den' niet meer achterhalen maar neemt dit soort vandalisme zeer ernstig. Een aan het Herderstasje gepar keerde personenauto van een in woonster werd op diverse plaatsen bekrast Datzelfde gebeurde ook by een personenauto die aan de Cho- pinstraat geparkeerd stond. Inbraak in auto Door vernieling van het tocht- raampje was toegang verkregen tot een aan het Blekersveld geparkeer de personenauto van een inwoner van het Duitse Kappeln. De autora- diocassettespeler bleek ontvreemd te zijn. Ter kalmering ingesloten Maandagmiddag kwamen bij de politie klachten binnen dat een 30-tal jongeren in de Heuvelstraat baldadigheid aan het plegen waren, wat bestond uit schelden. Tben de politie arriveerde kregen de politiemannen een scheldkan- nonade over zich heen. De ergste 'klier' werd gemaand, zyn nogal grote mond dicht te houden, maar dat verzoek werd genegeerd. Daarop bleef voor de politie niets anders over dan de 16-jarige jonge man aan te houden. Hij was zo agressief dat hij voor kalmering moest worden ingesloten. Na bedaard te zijn werd hij aan zijn vader overgegeven. Vier maal Nederlands kampioen en tevens Europees kampioen. Hy zal in Ysselsteyn tijdens zyn de monstratie de diverse verplichte western-oefeningen laten zien, o.a. het Cutting, het afscheiden van een kalf van de kudde, hetgeen vaak voor verrassende effekten zorg. Patricia Lindsday and her Golden Nuggets zullen deze dag de live muziek verzorgen. Deze band weet de Country Music nog echt naar waarde te schatten. Zij doen hun uiterste best om met hun menge ling van populaire country, aange vuld met country-rock en eigen nummers, een optreden te bren gen, waar men u tegen kan -zeggen. De sinds 1987 bestaande band ver wierf zich een goede reputatie bin nen en buiten de landsgrenzen, niet in het minst door de goede kwaliteit muziek en de charmante verschyning van Patricia. Verder zal idereen in de gelegen heid worden gesteld om deel te nemen aan de diverse spelen in country westem-styl. Er zal een stand aanwezig zijn met de verkoop van originele country «Sc westem- kleding. Er is een mogelijkheid om foto's te laten maken van uzelf of uw kinderen op een heus cowboy- paard, waarna u de foto's dezelfde middag nog kimt afhalen. Het feest zal duren tot 20.00 uur en de entree bedraagt ƒ10,- per per soon. De kaarten zijn vanaf 15 sep tember in de voorverkoop by het Ruiter-Sportcentrum Ysselsteyn. Reserveringen niet mogelyk. Kin deren t/m 12 jaar gratis. Om by te dragen aan de country «Sc western-sfeer wordt iedereen ver zocht om te verschynen in aange paste kleding. Het wordt een onvergetelijk spek takel voor jong en oud op 22 sep tember in Ysselsteyn. Overstekende ganzen De politie graag in kontakt komen met een automobilist die zondagavond op de Beekweg, om streeks half negen, voor een stel overstekende ganzen heeft moeten uitwijken. Deze bestuurder kon met veel stuurmansgeluk een bot sing voorkomen. Een 25-jarige uit Wanssum afkomstige bestuurster van een personenauto week ook uit voor de overstekende ganzen (zes stuks) maar zy kon haar auto niet meer in het juiste spoor houden, haar auto botste tegen een ver- keerspaal. Dat gebeurde ter hoogte van de afslag van de Beek. Hoewel de eigenaar van de gan zen bekend is, zijn er nog wat on duidelijkheden. Daarom zou de politie graag de nu nog onbekend gebleven bestuurder van die perso nenauto spreken. Op 15 juni jl. werden in Stein de gewestelijke kampioenschappen Short Metric verschoten. Hiervoor hadden drie leden van Handboog sportvereniging Diana uit Venray zich in laten schrijven om zo met deze internationale discipline in de handboogsport eens een keer ken nis te maken. Mevr. A. Thijssen uit Maashees, lid van Handboogsport vereniging Diana uit Venray, dwong toen, met een welverdiende tweede plaats, een kwalifikatie voor de na tionale kampioenschappen Short Metric af. Mevr. Thijssen was een van de weinig handboogsportsters die nog geen Fita-ster had omdat deze disci pline voor haar zo goed als nieuw was. Het was dus een hele prestatie om toch tweede te worden, tussen veelal meer ervaren sportsters, met een respektabele score van maar liefst 562 punten op de afstanden van 50 en 30 meter. Op diezelfde afstanden wist dhr. H. Willems zich met 569 punten tussen de heren goed staande te houden en zich te verzekeren van deelname aan de nationale kampi oenschappen Short Metric te Zeist. Afgelopen zondag trokken mevr. A. Thijssen en dhr. H. Willems een een aantal supporters en de spiksplinternieuwe mascotte van HBV Diana naar Zeist, met de ge dachte: 'Niet geschoten is altyd mis'. Mevr. Thijssen moest het daar op nemen tegen 24 andere dames waarvan er maar liefst 6 waren met een Fita-ster (de top in deze discipli ne). Na een goede start en veel door zettingsvermogen wist mevr. Thyssen zich na de eerste 12x3 schoten op de 50 meter met een score van 280 punten reeds 4 pun ten los te werken van haar direkte tegenstandster, mevr. S. Mor genland. By de tweede discipline van de Short Metric, de 30 meter, werd de tegenstand van mevr. Morgenland echte bakker KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 Houdt u van kruidig en hartig? Zet dan eens kruidenbrood op tafel. De Echte Bakker heeft het in verschillende soorten en maten, gevuld met vele smaakmakende kruiden. Vers gebakken en met zorg bereid. En dat proeft u. ONTDEK DE ECHTE KIKKER, ECHT... JE PROEFT T

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7