Geslaagde oogstdankviering LUB kring Venray Opening De Lampenier in Schoolstraat Rowwen Heze in sporthal te Maashees PEEL EN MAAS Donderdag 19 september - Pagina 20 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: H. Matte us, apostel en evangelist 9.00 Lsm. Jeu Jennis- kens, ouders Arts-Comelissen, ouders Jenniskens-Janssen en Wil lie. 19.00 ZONDAGSDIENST; Deze H. Mis wordt verzorgd door Velde- ke en zal in het Venrays dialekt worden opgedragen. Het Venrays Gregoriaans koor o.l.v. dhr. Snyders zal de muzikale uitvoering verzor gen. T.i.v. Veldeke, voor de vruchten der aanrde en levende en overl. le den van Veldeke; Lies Laurensse- Coopmans (koll.); overl. ouders Janssen-Bol (S&; ouders Verstradlen-van Meyel (S); Jos van Hout (Kruisen en Kapellen); Tun Odenhoven en zoon Jan; jrd. Her man v.d. Laar en overl. tam.; jrd. Leo Koopman; overl. ouders Kersen-Ticheloven; Piet v.d. Borst (koll.); pater Sraar van Meyel (koll.); Sjeng Verkoeyen (koll.); Greet Gommans-Mikkers (koll.); Luc v.d. Berg (koll.); voor de wereldvrede. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vredeszondag. Vandaag be gint de Vredesweek. 8.00 Lsm. Paul Kuipers en echtgen. Catharina Knippenberg (S); Pierre Pouwels (koll.); voor de wereldvrede. 9.30 Lat. Hgm. Mariet en Martha Goumans-Janssen; jrd. Comelis Ba- rens; jrd. ouders A. Huysmans- Turkenburg (S); Peter Muysers; Martien Janssen (koll.). 11.00 Seng Verkoeyen; Jo Swinkels; Jacob de Bruyn (koll.); Annie Oudenhoven- Schaeffers (koll.); Jan Gerrats (koll.); Piet Creemers (koll.); Jan de Bruyn (koll.); Tbos Peters-Cuypers (koll.); voor de wereldvrede. Maandag: 9.00 Lsm. W. Broers, echtgen. en overl. kindem; Jan Janssen en Maria Claessens en overl. kinderen (S); ouders Custers- Oudenhoven en overl. kinderen (S). Dinsdag: 9.00 Lsm. Jac Backus. 19.00 Lsm. tot byz. int (G): Jan Derckx. Woensdag: H. Cleophas. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Donderdag: H.H. Cosmas en Da- mianus. 9.00 Lsm. tot zekere inten tie; voor de wereldvrede. 19.00 Lsm. Sraar Poels. Vrijdag: H. Vincentlus De Paul. 9.00 Lsm. Jo Custers. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten en misdiéhaars: Zie lijst. 1 Lektoren: Za: 19.00 W. Btstervels. Zo: L. Truijen. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: J. Heutinck. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: zr. Hélène. I Maandag: 16.45 Liturgieviering pn de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif in het stiltecentrum. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is welkom. 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecen trum (Plav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en jacoba Palm. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Uit dankbaar heid; overl. ouders Lenssen- Heyligers; Ben Alders; Wiel Claes sens (koll.). Zondag: 9.00 Sjef Schaeffers. 11.15 In Venray overl. Francisca nen; overl. ouders Vranken- Geuyen; Harrie Volleberg (koll.). 18.00 Anna Bodden-Ehren (koll.). Maandag: 8.00 Elisa Palm en te.v. H. Geest 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 8.00 T.e.v. H. Cosmas en Daminaus. 19.00 Overl. lam. Phi- lipsen. Donderdag: 8.00 Zuster Petronel- la Rombouts. 19.00 An toon Lu- cassen. Vrijdag: 8.00 Overl. medebroe ders. 13.30 Uit dankbaarheid 50-j. huw. Rommen-Seykens. 14.30 Tbt int bruidspaar Henk Geurts en Ma- rielle Linskens. 19.00 Gezinsmis te.v. H. Gerardus tz.i. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Johan Pouwels. Zo: 9.00 Leo Pouwels; 11.15 Martin Leenders; 18.00 Emiel Kusters. Ma en wo: 19.00 Wendy. Di en vr: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jan v.d. Hurk; Jacob Kodoatie. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-1830 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 25e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door Jongerenkoor Chrisko. Voor Doop Kleuskens- Kusters; Anna Strijbosch-v. Dyck (koll.); Drieneke Jakobs-Bol; Jo Kreyfelt-van Emme rik (koll.); Leo Dommeck (koll.); Louise Rouvroye-Ritzen; jrd. Mar tien Hendriks. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Vredeszondag. 8.30 Sraar VEr- stegen; voor het geestelijk en tijde lijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis, Gregoriaans. Overl. ouders Reynders-van Kuyk. 11.30 Pieter en Mieke Gommans-van Oort (koll.); overl. ouders Van Lin- Heiligers en zoon Nout. Maandag: 8.00 Voor de Kerk; Ti- nus Matijsen (koll.). 19.00 Overl. fam. Jansen-Manders; Wiel Jakobs. Dinsdag: 8.00 Voor de priesters. 19.00 Lev. en overl. fam. J. Hoede- maekers; voor een byz. int Woensdag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Diny van Lingen-Konings (koll.). Donderdag: H.H. Cosmas en Da- mi an us, martelaren. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lyden. 19.00 Voor priester- en diaken roe pingen en roepingen tot het reli gieuze leven. Vrijdag: H. Vincentius De Paul. 8.00 Als eerherstel aan het Godde lijk Hart 19.00 Voor de vrede. Mededeling: Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksk- ring voor jongeren in de pastorie, eveneens om 19.45 uur. Mededeling: De kollekte voor het Kath. Militair Thuisfront heeft op gebracht ƒ408,30 waarvoor harte lijk dank. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Urbain v. Weert Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Sjeng v.d. Plasch; overl. ouders Camps-Jeuken en Pe ter Camps; Wim Heidens; Wim Pluk; Mia Hermans-Voermans; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; Jeu Arts; overl. ouders Poels-Aben; Piet Janssen; Harry Thuyls; jrd. Hendricus Ver rijdt-, Herman Bruggeman; Giel Vennekens en echtgen. en weder zijdse fam. (Koor Harmony). Zondag: 8.30 Arnold Jans. 10.00 Deken Loonen; Sef v.d. Brandt en Louisa Weijs; Giel Vennekens en echtgen. en wederzijdse fam. (Her enkoor). Maandag: 9.00 T.e.v. Maria. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van'Tien* die* offerden met Aller zielen; Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 Piet Direks. Misdienaars: Za: 19.00 Irene Camps, Monique Janssen, Karlijn Jacobs, Gwenda Nielen. Zo: 8.30 Mark van Dijk, Tom Vaessen, Bart Rouwette, Gijs Weideven; 10.00 Li- sette Janssen, Nicole van Osch, Bi- anca Camps, Yvonne van Arsen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Maria Smits-Jeurissen; Wim Steeghs; Allegonda Friesen- Custers; Til Linders-Versteegen (vw goede vrienden en tevens uit dank baarheid). Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren- koor); St. Johannes Janssen, Petro nella Kuypers en Johanna van Rooij-Kuijpers; overl. fam. Janssen- Jenniskens; overl. fkm. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis te.v. H. Ma- chutus (F). Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Sjang van Kuyck; overl. ouders en Hein en Martinus Emonts; jrd. Joh. v.d. Water; Hen- riette Baltissen-Claessens. Woensdag: 9.00 Overl. ouders janssen-Emonts en kinderen; O.LVrouw van Altdurende Bijstand. Misdienaars: Za: Anke en Sanne. Parochie Leunen 25e Zondag door het jaar. Begin van de Vredesweek Zaterdag: 1430 Huw.mis Edwin v.d. Heuvel en Willy Jenniskens. 19.00 Lsm. Sjaak Classens; Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo; overl. fam. Van Vegchel- Hoeymakers; weekd. Jan de Lauw (4); jrd. An toon van Osch en overl. fam.; gest. jrd. Math(js Geurts en Louisa Geurts-Geurts; gest. jrd. Overl. fam. De Mulder. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Keijsers en Marie Keysers-Hendrix. 11.15 Truus Droesen en echtgen. 1430 Doopviering Frank Severyns. 15.00 Doopviering Stijn van Enckevoirt Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl. fam.; Wim Swinkels. Dinsdag: 19.00 Lsm. Joos Gommans. Woensdag: 1330 Huw.mis Peter Sikes en Antoinette Rongen. 19.00 Lsm. Overl. fam. Van Rens-Loonen; Joos Loonen (vw vrienden). Donderdag: 19.00 Lsm. Tbon Hel legers (vw fam. Cleven). Vrijdag: H. Vincentius De Paul, priester. 19.00 Lsm. Harry Geurts; weekd. Frans Baltussen (1). Akolieten: Za: 19.00 Wendy Thoone en Maaike Leyssen. Zo: 10.00 Marcel Broers, Robby Wil- lems en Erik Litjens; 11.15 Tam Bos en Jolanda Achten. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Tam Bos en Mark de Klein. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint- jes. Zo: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zondag: 25e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Gertruda v. Meijel-Seykens (koll.); Petronella Janssen-Franssen (buren); jgt. Sjef Janssen; jgt. overl. ouders Spee- Arts. Akoliet: Ron Seinkels. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Mommen-Seijkens en zoon Harrie en schoonzoon Piet. Misd.-. Rudy en Marielle. Rektoraat Veulen 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. jgt Dien Burgers-Driessen; Comelis Cree mers, echtgen. en overl. fam.; overl. fam. Janssen; Drika v.d. Goor- Baltussen (oude buurt). Zondag: 11.00 Hoogmis uit dank te.v. St Antonius voor verkregen gunst Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor overl. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere int. (W).. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor overl.. Akolieten: Za: Marcel Vermulst en Ruud Bexkens. Misdienaars: Zo: Y. Emonts en S. Smits. Parochie Ysselsteyn 25e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. Opa Janssen; jrd. A. van Hoof-Ewals; overl. fam. Lemmens-Maas; Jan Lemmen; pastoor Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden. Zondag: 9.30 Martin Hendriks. 11.15 Mndd. H. Gooren. Maandag: 19.00 Jrd. Maria Vergeldt-Burgers. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Swinkels-Verschuuren en kinderen. Vrijdag: 19.00 Geestelyk welzyn van onze parochie. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt en R. Jenniskens. Zo: 930 K. Jaspers en I. Slangen; 11.15 Maij. Potten en D. Wynands. Ma: 19.00 N. Jaspers en B. Pouwels. Wo en vr: T. van Asten en B. Poels. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jrd. Peter Joh. Poels en Wilh. v. Vegchel; Jac en Si- moneta v. Osch-v. Vegchel. Misd.: Roel Creemers en Paul Arts. Zondag: 10.00 Fen Rongen. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant Maandag: 8.30 Voor de parochie. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt. Jac Bistervelds en Anna v. Rijswijck. Misd.: Kim Thielens. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Matteus, apostel. 19.00 Harrie Arts. Zondag: 25e Zondag door het jaar. Begin van de Vredesweek. 10.00 ïhm. Van Vegchel-Vereijken. Maandag: 8.30 Byz. int (MJ). Dinsdag: H. Vincentius Stram- bi, bisschop. 830 Overl. fam. Woensdag: H. Cleophas. 8.30 Fam. Pouwels-Steeghs. Donderdag: H.H. Cosmas en Da- mianus, martelaren. 8.30 Voor vrede. Vrijdag: H. Vincentius De Paul. 8.30 Voor de kerk in Japan. Misdienaars: Za: Patricia en An gela. Zo: Antoon en Mieke. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gedachte: Uit de brief van H. Ja cobus van deze zondag: 'Gerechtig heid is een vrucht van de vrede en slechts wie de vrede nastreven zul len haar oogsten'. Dat geldt interna tionaal en ook voor individuen... Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor vader en moeder Mulder; Jacoba Lenssen-Linssen; pater Linssen en uit dankbaarheid. Zondag: 830 H. Mis te Holthees voor fam. Lensen; uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Coppis-Barents en kinderen; voor alle gevraagde int.; uit dank baarheid en tz.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor alle gevraagde int van de pelgrims. Inbraak in personenauto Een 55-jarige inwoonster deed aangifte van inbraak in haar aan de Boshuizerweg geparkeerde perso nenauto. Het linker portier was ge forceerd en uit de auto was haar handtas met daarin persoonlyke bescheiden en een geldbedrag van ƒ75,- ontvreemd. Ontploffing oude koelkast Op het terrein van een psychiatri sche inrichting ontplofte door een opeenhoping van ammoniak een oude koelkast. Er brak geen brand uit en de schade bleef beperkt De brandweer hoefde niet in aktie te komen. **-*?• v- 4 Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 22 sept a.s. zullen in de kapel van Het Schuttersveld cis. H.J.C. van Es en pastor F. Meyer voorgaan in een gezamenlijke dienst met de Basisgemeente 'Heel de Wereld, Heel de Kerk'. Aan vangstijd is 11.15 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Attentie: Vanaf volgende week beginnen de diensten om 10.00 uur! Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema 'Communicatie bin nen de gezinskring en met God' in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 22 sept is er een vie ring van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Vrede moet je meemaken". Voor gangers zyn ds. H. van Es en pastor F. Meyer. Plaats: Kapel bejaarden centrum Het Schuttersveld, Berg weg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinder- nevendienst. U bent van harte welkom. Weer brand in nabijheid MOB-eomplex Zondagavond laaide spontaan het vuur weer op op de plaats waar vori ge week een bunt struiken en een boscomplex in de buurt van het MOB-complex was afgebrand. Ken nelijk is het vuur door blijven smeulen in het veen, wat nu door de droogte gemakkelijk brandbaar is. Door de tijdige ontdekking was de politie, voordat de brandweer ar riveerde, reeds met het blussen be gonnen. Later nam de brandweer het over. Snelheidskontrole Het is maaar dat u het weet de po litie hield vrydag zowel op de Oude Oostrumseweg als op de Langstraat snelheidskontroles. Gekontroleerd werd van 18.15 tot 19.15 uur. Op de Oude Oostrumseweg wer den 543 voertuigen gekontroleerd en daarvan reden er 10 te snel. Hoogste snelheid bedroeg 75 km/uur. Op de Langstraat werden 414 voertuigen gekontroleerd en daar van reden er 24 te snel. Hier be droeg de hoogste snelheid 84 km/uur. Jonge poes gedumpt Naby de Nestlé aan de Witte Ven- nestraat werd in een plastic zak een jonge poes aangetroffen die was 'ge dumpt'. Door de politie werd de poes naar het in de buurt gelegen dierenasiel overgebracht Granaat gevonden Tydens wegwerkzaamheden door een wegenbouwbedrijf in het plan Keizersveld kwam een nog in takt zynde granaat naar boven. Het oor logstuig werd in afwachting van de EOD veilig gesteld. Vandalisme Meer dan ergerlijk werd het in de vakantie gepleegde vandalisme aan de basisschool de Foekepot ge noemd. Deze keer was naast vernie lingen aan deuren en afrasteringen ook een halogeen buitenlamp ver nield. De schade bedraagt weer vele honderden guldens en gemeen schapsgeld zal moeten worden ge bruikt om alles weer in goede staat te brengen. Er werd aangifte gedaan van het bekladden van een gevel van de praktijkruimte van de psychothera peut aan de Langstraat, Schoonma ken zal ook hier weer enkele honderden guldens gaan kosten. Op verzoek van de kring werd dit jaar de oogstdankviering verzorgd door de afd. Leunen-Veulen-Heide. Meer dan 700 mensen verzamel den zich op zondag 8 september op het mooie door bomen omzoomde dorpspleintje te Heide-Venray. Voor deze gelegenheid was er een kiosk geplaatst die versierd werd met prachtige bloemstukken, oogstprodukten en levensmidde len, dit alles gedekoreerd met oude boerenhandwerktuigen. De zang werd op voortreffelijke wyze verzorgd door de 3 damesko ren uit de dorpen terwijl men kon genieten van de mooie klanken van harmonie St. Catharina. Als thema voor deze dienst was gekozen 'uit zijn op goede vruch ten'. Er werd gebeden voor vertrou wen, wijsheid, moed, geloof, hoop, liefde en om met deze vruchten on ze medemensen van dienst te kun nen zyn. Tydens de offerande werd het mooie bedrag van ƒ1.407,- opge haald ten bate van het ontwikke- lingsprojekt in Zambia. Een projekt dat mede door de LLTB Noord- Limburg ondersteund wordt. Na afloop van de dienst was er ge legenheid om de prachtige versie ringen van dichtbij bewonderen. Tevens was er de mogelijkheid om gezellig na te kaarten onder het ge not van een kop koffie. Door de inzet van velen o.a. de ce lebranten, koren, harmonie, 'ver sierders', de mensen die zorg droegen voor de tekstboekjes, stoe len en koffie, maar bovenal het or ganisatiecomité, kunnen we met tevredenheid en voldoening terug zien op een zeer geslaagde viering. Donderdag 12 september gingen in Venray de deuren open van de nieuwe verlichtingszaak De Lampe nier. Men vindt De Lampenier aan de Schoolstraat (voorheen video theek Videoland). De Lampenier is rechtstreeks verbonden met De Witte Gans aan het Schoutenstraat je. Beide zaken zyn in eigendom van het echtpaar Meurs. Mevrouw heeft de leiding over De Witte Gans en de heer Meurs neemt het lam- pengebeuren voor zyn rekening. Een niet alledaagse kombinatie, De Witte Gans en De Lampenier. Beide zaken lopen geleidelijk in el kaar over. Het woongebeuren in Venray krygt er weer een extra di mensie by. De Lampenier Venray is onderdeel van de landelijke Lampenier-keten. Deze organisatie neemt de inkoop van al deze zaken voor haar rekening. Uit deze inkoop kan elke ondernemer met een Lampenier-zaak zyn eigen assorti ment samenstellen. De Venrayse Lampenier wordt ge kenmerkt door exclusieve lampen. Verder is de kombinatie met De Graag getuigen Vrydagmorgen omstreeks 11 uur parkeerde een inwoner van Venray zijn personenauto aan 't Liene. Tben hy ongeveer een uur later te rugkeerde was zyn auto behoorlijk beschadigd. Uit de deuken kon de politie vaststellen dat die door een ander motorvoertuig waren aange bracht. De eigenaar zit nu met een schade van ƒ1.500,-, want de veroor zaker, die de botsing moet hebben bemerkt, liet geen visitekaartje ach ter. Mogelijk zyn er getuigen van deze botsing. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Na botsing op de vuist Op de Kruisstraat namen twee fietsers de bocht te ruim waardoor een botsing ontstond. De beide fiet sers, een 13-jarige jongen uit Blit- terswijck en een 15-jarige jongen uit Venray, kwamen ten val. Ze krabbelden op en de 15-jarige schopte en sloeg de jongere. De 13-jarige jongen liep dusdani ge verwondingen op dat hij ter ob servatie naar het ziekenhuis werd vervoerd. De oudere knaap kreeg proces-verbaal inzake mishande ling aangezegd. Witte Gans opmerkelijk. Meestal staan de Lampenier-zaken op zich. In Venray vindt men dus twee za ken b(j elkaar op woongebied. Het echtpaar Meurs is ook niet bepaald onbekend op het terrein van wo ninginrichting. Meer dan 23 jaar ervaring spreken voor zich. Een prettige wetenschap wanneer men behoefte heeft aan advies. De Lampenier biedt het komplet assortiment op verlichtingsgebied. Bovendien heeft de zaak ook de be nodigde accessoires. Op 270 vier kante meter wordt de kollektie gepresenteerd. De overgang met De Witte Gans bestaat uit prachtig ge dekte tafels van Villeroy Boch voorzien van sfeervolle lampjes. Ook De Witte Gans is uitgebreid met de toevoeging van De Lampe nier. Men vindt by de zaak van me vrouw Meurs nu ook de komplete Gallo-iyn. De voorgevel van De Lampenier is naar voren gehaald zodat de zaak niet meer wegvalt achter de stenen pilaren op het trottoir. Een sfeervol mintgroen tapyt lokt je als het ware naar binnen en de overgang met de houten vloer van De Witte Gans geeft de zaak iets huiselijks. Veertien dagen na de opening verschijnt er een folder met allerlei aantrekkelijke aanbiedingen van De Lampenier. Inbraken in personenauto's In de nacht van zondag op maan dag werd er ingebroken in perso nenauto's. Een aan de Dillingstraat gepar keerde personenauto van een inwo ner was opengebroken door forcering van een portier. Ont vreemd werd de autoradio met ver sterker. Een aan de Pionierstraat gepar keerde personenauto van een inwo ner was op dezelfde manier opengebroken. Ontvreemd werd de autoradio van het merk Pioneer, 20 cd's ter waarde van ƒ800,- en een le ren jack ter waarde van ƒ350,-. Ook werd in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken in een op het Blekersveld geparkeerde personenauto van een inwoner. Ook hier was op dezelfde wyze toe gang verkregen en werd de autocas- settespeler ter een waarde van ƒ600,- ontvreemd. Deze week een foto uit Leunen. Het is geen al te beste foto, maar duidelijk is wel te zien dat men hier bezig is met de aardappeloogst Het oogsten van de aardappelen was destijds nog handwerk. Met de riek werden de aardappelen uit de grond gehaald en daarna stuk voor stuk met de handen opgeraapt; 'n zeer tijdrovende bezigheid. Meestal werden de aardappelen ter plekke ingekuild en zodoendé vorstvry bewaard. De foto is gemaakt bij Smits- Claessens aan 't Overbroek in 1926 (Jannenplats genaamd). De personen zyn v.l.n.r.: Antoon Smits, Antoon van Dyck, Martien Claessens, Handrie Lin- ders vrouw, Gertruda Smits (echtgenote van Ant. v. Dyck), Teng Swinkels. De 2 kinderen onderaan z(jn Tbn en Grafje v. Dijck. Archieffoto J. v.d. Putten Op de foto van verleden week werd door 17 mensen telefonisch gereageerd. De foto werd gemaakt in Blitterswyck bij Jetje Rennen aan de Maas (Het Veerhuis). De twee mensen op de stoep voor de deur zyn: Jac Vissers en Marie Vissers- Verbeeten. De vrouw met de fiets is mevr. A. Reynen-Verstegen. Nog maals bedankt mensen voor uw reakties. Verkeersongelukken met gewonden Op de Smakterveldweg nam een 16-jarige bromfietsbestuurder uit Venray de bocht te ruim en botste daardoor tegen een tegemoetko mende personenauto, bestuurd door een 50-jarige inwoner. By de botsing werd de bromfietsbestuur der dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Op de kruising Puttenweg-Eiken- hofweg-Paardenkopweg verleende épn 24-jarige bestuurster van een personenauto uit Venray niet de vereiste voorrang. Daardoor vond een botsing plaats met een perso nenauto bestuurd door een 57- jarige inwoner van Reuver. Als ge volg van die botsing botste een mo torbestuurder uit Venray tegen de auto uit Reuver. De bestuurder van de motor moest met diverse ver wondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zaterdagmiddag omstreeks half vyf vond door onvoldoende oplet ten by het afslaan van de Beekweg- Deskesven in Merselo een botsing plaats tussen twee personenauto's bestuurd door een 80-jarige inwo ner van Venray en een 26-jarige in woner van Merselo. Bij de botsing moest een inzittende met lichte verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Hij kon na behan deling naar huis worden overge bracht. Zondagmiddag botste ter hoogte van Rank Xerox óp de Maasheseweg een personenauto, bestuurd door een 29-jarige inwoner, door onver klaarbare oorzaak tegen een boom. De bestuurder en een 22-jarige in zittende moesten met verwondin gen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zaterdagmiddag moest een 20- jarige inwoner van Ysselsteyn met verwondingen, volgens de melding tengevolge van een verkeersonge val. naar het ziekenhuis worden vervoerd. By het door de politie in gestelde onderzoek bleken de ver- wondingen niet tengevolge van een verkeersongeval te zijn, maar zou het slachtoffer mishandeld zijn. Hij wenste echter van die mishande ling geen aangifte te doen. De poli tie zet het onderzoek omtrent de toedracht voort. Mogelijk kunnen eventuele getuigen de politie hel pen. Die worden verzocht kontakt op te nemen. Tex Mex, polka's en Ierse Folk, ge zongen met een Limburgs accent en gespeeld door accordeon, elek trische gitaar, bas, drums en (soms) trompet Zo onderscheidt zich de muziek van Rowwen Heze direkt van alle andere groepen. Met veel enthousiasme en spelplezier en een stevige sound komt Rowwen Heze op een nietsvermoedende luiste raar als een stoomtrein over. Lief hebbers zijn er, van jong tot oud, van folkliefhebber tot punker. Voor aan staat dan ook vaak een heftig swingende massa. De KR0<y. Hu- bert van Hoof gaf deze Americaanse formatie in zijn enthousiasme de fraaie by naam Los Limbos, daar mee verwijzend naar zowel Lim burg als ook Los Lobos en na een tv-special over Rowwen Heze in het programaa 'All along te watchtower' gemaakt door Hubert van Hoof en Geert Hendrikx (OOR) was landelij ke bekendheid een feit. Op zaterdag 28 september a.s. zal de Maashese sporthal De 7-sprong uit z(jn voegen springen door de muziek en het enthousiasme van Rowwen Heze. Aanvang van die avond, die onder auspiciën staat van volleybalvereniging MVC'64 is 20.30 uur en de kassa aan de zaal gaat open om 19.00 uur. Kaartjes voor deze avond zijn verkrijgbaar in de voorverkoop by de Raboban- ken in Maashees en Vierlingsbeek en in het gemeenschapshuis te Maashees.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 20