15 Jaar basketbal in Venray bij Jumpers '76 Spektakulaire auto-races op circuit De Peel 25 Jaar Veteranen Voetbalclub Oostrum VVV-nieuws Centrale voor Ouderen verenigingen Jeugd Rode Kruis afd. Venray Het Groene Kruis Ambachtenmarkt plantenverkoop Dialektmis van Veldeke op Omroep Venray Kursus 'Lichaamstaal en Ontspanning' voor vrouwen L.V.B. Oostrum Scouting opent nieuw groepsjaar Katholieke Vrouwen Vereniging PEEL EN MAAS Donderdag 19 september - Pagina 18 l Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. September: 21: Hair, Arnhem 21: Jimmy Hendriks Black and White Festival, Tilburg 25-28: Emmylou Harris, Nymegen, Kerkrade 26: The Nylons, Amsterdam 29: Clouseau, Rotterdam 29: Labri S iff re Solo, Utrecht Oktober: 5: Jazz Inn: Wynton Marsalis, Am sterdam 12: Philip Morris Proms, Apeldoorn 13: Alice Cooper, Rotterdam 16: Run DMC, Utrecht 22: Urban Dance Squad, Tilburg 25-26-27: Jazz Mecca 1991, Maas tricht 27: Stars of Bolshoi, Amsterdam 27: Gamma Ray, Tilburg 31: Oklahoma, Den Haag 31: Extreme, Arnhem November: 1: BZN, Roosendaal 2: Fragment Support Rot terdam 9: Level 42, Den Bosch t/m 8-12: Josephine, Amsterdam 14: Pogues, Utrecht 18: Lenny Kravitz, Kerkrade 20: Nigel Kennedy, Den Bosch December: 1 t/m 6; Josephine, Amsterdam 4 t/m 31: Rembrandt, Amsterdam 20 t/m 28: Wereldkerstcircus, Am sterdam Seniorenraad De Seniorenraad houdt zich bezig met de belangenbehartiging van ouderen en onderhoudt daarvoor nauw kontakt met alle instellingen en de gemeentelijke overheid. Zoals bekend is in de loop van dit jaar de Seniorenraad opnieuw op gezet en bestaat nu uit de diverse commissies. Op 10 sept jl. kwam de raad weer bijeen om niet alleen de lopende za ken maar ook de nieuwe ontwikke lingen in o.a. de KBO te bespreken. In dit kader kwam de groeiende be moeienis van de gemeentelijke overheid met de woningbouw aan de orde. De commissies De commissie huisvesting oude ren bezint zich naar voorbeeld van omliggende gemeenten om zich di- rekter te gaan inzetten voor betaal bare woningen voor ouderen in de gemeente Venray. De commissie welzijn is doende om haar eigen aktieplan te ontwer pen en zal zo spoedig mogelijk een en ander voorleggen aan de Centrale. De commissie p.r. legt haar plan om in de weekbladen een 50 agenda van de grond te krijgen eveneens voor aan de Centrale. Het eerder gemaakte en uitgebreide plan van aanpak zal binnen de Cen trale verder besproken worden. Het Zorgloket Een benaming die staat voor een door het RISC te ontwikkelen plan van gekoördineerde opbouw en aanbod van de gezondheids- en wel zijnszorg In een bijeenkomst op 11 sept. heeft de voorzitter van de wel zij nscommissie van de Centrale kennis genomen van de stand van zaken. Binnen de genoemde com missie zal daar ongetwijfeld op wor den ingespeeld. Ontwikkelingen by de KBO De aantrekkingskracht van de KBO als belangenorganisatie is on derwerp van beraad geworden by de KBO-Limburg. De distriktsvoor- zitters hebben met de voorzitter van de KBO-Limburg, de heer Steeghs, een plan opgesteld waarin het werk dat de beroepskrachten dikwyls op hun bord kregen zal worden overgenomen door in te stellen commissies, onder leiding van een van de bestuursleden van de KBO-Limburg. Gesteld kan wor den dat er een nieuwe wind gaat waaien binnen de KBO. Dat de be langen, en de daarvoor nodige orga nisatie meer in handen komt van de ouderen zelf. En dus de ouderen zelf ook meer verantwoordely kheid gaan nemen voor de eigen belan genbehartiging. Bijeenkomst Centrale 17 Sept. jl. heeft de Centrale haar maandelijkse byeenkomst besteed aan de uitjvisseling van informatie vanuit de diverse afdelingen. Als belangryke agendapunten werd stil gestaan by de ondertussen beken de Afvalstoffenheffing en de proble men rondom de parkeerplaatsen in het centrum van Venray. Men zal niet rusten voordat beide zaken naar genoegen van de ouderenorga- nisaties zyn geregeld. De voorzitter van de commissie welzijn gaf een toelichting op zijn verzoek om indringender kennis te maken met de diverse afdelingen van de KBO en haar leden. Mededeling werd ook gedaan van het feit dat het bestuur van het RISC op verzoek van verschillende kanten, waaronder voor de oude renverenigingen, de bepaling over de leeftijdsgrens in haar statuten zal schrappen. Een besluit dat recht zal doen aan de opvatting van de ou- derenoiganisaties dat leeftyd zeker niet bepalend is voor een goed maatschappelijk funktioneren. Afgelopen zaterdag heeft onze jeugd hun EHBO kunnen laten zien tijdens de brandweerwedstrijden in Renkhuizen. De beste 'Jeugd Ro de Kruisteams'-prijs werd toege kend aan Bea Lenssen en Mariska Stoot. Tevens werd de aanmoedi gingsprijs uitgereikt aan Morad Ou- chen. Onze dank gaat uit naar het brandweerkorps en hun comman dant van de Rank Xerox. Op zondag 15 sept. stonden wy met onze stand op het Straatfesti val. We hebben op die dag veel be langstelling mogen hebben van de Venrayse bevolking. Op die dag is er ook door onze jeugd in het dorp een stencil uitgedeeld waarin u uit genodigd wordt deel te nemen aan een fietstocht georganiseerd door Bakkerij Pierre Pypers. Deze fietstocht vindt plaats op zaterdag 12 oktober 1991. Groot en klein kunnen een heerlyke gezins fietstocht tegemoet zien. Zegt het voort zegt het voort Het inschryf- geld k ƒ1,- p.p. wordt besteed aan het Jeugd Rode Kruis-projekt 'Op bouw kindertehuis te Itaipe Brazi lië'. Dit projekt wordt geleid door de oud-Venraynaar Benoit Lucassen. Wij hopen in de toekomst vaak een beroep op u te mogen doen omtrent dit projekt. Op maandag 23 sept. a.s. zal de jaarlijkse ouderavond plaatsvin den. De avond begint om 19.30 uur in de kelder van de Clockert. Het programma is als volgt: Openings- en welkomstwoord; Uitleg samenstelling van de groe pen; Programma groep A-, Program ma groep B; Financiële eigen bijdrage; Nieuwe en/of lopende ak- ties; Eigen jeugdkrant; Transport tydens kampen en/of gebeurtenis sen door de ouders; Rondvraag; Sluiting. Het Venrayse Jeugd Rode Kruis bouwt een kindertehuis. Thema-by eenkomst ETEN EN SNOEPEN Regelmatig bereiken ons vragen zoals: 'Mijn kind eet byna niets' of 'Myn kind lust niets wat ik klaar maak'. Verder zyn er lastige eters, je kind doet moeilyk met eten. Elke dag opnieuw probeer je met goede moed een paar hapjes naar binnen te krijgen, soms lukt dit en dan gaan de mond weer potdicht. Thlloze ouders zitten te modderen met het eten van hun kinderen. Tbch kan eten ook gezellig zyn. Hoe pakken we dat aan? Het Groene Kruis organiseert daarom een thema-by eenkomst voor ouders van peuters en kleu ters. Samen met een diëtist en een wijkverpleegkundige kunt u praten over: - het opeens veel minder gaan eten; - de 'ik wil niet'-periode; - zelf leren eten; - wat kunt u er als ouder zelf aan doen. Heeft u interesse, meld u dan aan. De kosten voor deze byeenkomst bedragen ƒ2,50 p.p. en er is kinder opvang aanwezig. Er kunnen 15 personen per byeenkomst deelnemen. Datum: dinsdagmorgen 1 oktober 1991, van 9.00 tot 11.00 uur in De Clockert, Groene Kruis Venray. Maandagmorgen 7 oktober 1991, van 9.00 tot 11.00 uur. Groene Kruis Horst 'De Hoge Horst'. Inlichtingen en aanmelden: Buro Klantenservice, tel. 077-874800 van 8.30 tot 17.00 uur. Op zaterdag en zondag 21 en 22 sept. vindt de plantenverkoop plaats in de Botanische Tuin te Overloon. Op deze dagen wordt er een ambachtenmarkt, een bonsais how, een kleine tentoonstelling van Japanse cultuur, een pompoenen wedstrijd en de plantenverkoop ge houden. De tentoonstelling van de Japan se cultuur bestaat uit oa. Japanse poppen, kleding en de leefomstan digheden. Op de ambachtenmarkt van zon dag 22 sept. komen kramen met o.a. origami, keramiek, schilder- kust, oude ambachten, hobby, ■droogbloemen, spinnen en weven, enz. De pompoenenwedstryd eindigt op zondag 22 sept. De prijsuitrei king vindt plaats om 15.00 uur. Er zijn 2 kategorieën waarin pry zen ter beschikking gesteld worden; de grootste en zwaarste en de mooiste. Voor de grootste is de le prys een radiocassetterekorder. Er worden 20 prijzen ter beschikking gesteld. Iedere deelnemerfster) krygt een leuke attentie. Ttevens heeft Dn Hof voor kinderspeelattrakties gezorgd. Alle kinderen t/m 14 jaar hebben gratis toegang. De openingstijden zyn zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag van 11.00-18.00 uur. De entree is voor volwassenen ƒ5,- en 65 ƒ3,50; kin deren t/m 14 jaar gratis. Voor infor matie: tel. 04788-2277. A.s. zaterdag wordt voor de zeven de achtereenvolgende keer in de Sint Petrus Bandenkerk een dia lektmis gecelebreerd. Deze plechti ge eucharistieviering, waarvan de voorgangers zyn pater Jan Peetere, Guus Reyntjes en Tbon Wijnhoven zal ook dit jaar weer helemaal in het Venrayse dialekt opgedragen worden. Het thema van deze door Veldeke Venray ook dit jaar weer verzorgde H. Mis is: De Vruchten der Aarde. De plechtige zang zal verzorgd worden door het Venrayse Gregori aanse Koor o.l.v. Wim Snijders en het orgel wordt bespeeld door de heer Anselm, terwyl leden van schutterij Het Zandakkergilde St Jan de voorgangers op het altaar zullen bijstaan. Deze dialektmis zal ook dit jaar weer opgenomen worden door Om roep Venray en op zondag 22 september tweemaal worden uitge zonden. Aanvankelijk zou deze Veldeke Di alektmis 's avonds om 17.00 uur uit gezonden worden, maar op verzoek en initiatief van deken Buschman werd besloten de H. Mis óók op zon dagmorgen om 9.00 uur 's morgens uit de zenden via Omroep Venray op de kabel via de FM 102 Mhz en via de ether op de FM 90.2 Mhz. Hiermee wordt dus iedereen in de gelegenheid gesteld om deze niet alleen voor Venray unieke H. Mis T>y te wonen', zy het niet in de Sint Petrus Bandenkerk zelf. Omroep Venray is er van over tuigd, dat velen, tot ver buiten de gemeentegrenzen, de gelegenheid aan zullen grijpen om deze dialekt mis, vanuit de Grote Kerk in Venray te beluisteren. De dialektmis begint op zaterdag 21 september om 19.00 uur in de Grote Kerk en een by zonder onder deel hiervan zal verder nog zijn de zegening van de 'Vruchten der Aar de', die op een prachtig versierd pla teau in de kerk liggen uitgestald. Eind september start de RIAGG in Venray weer met een kursus 'Li chaamstaal en Ontspanning' voor vrouwen met (vage) spannings klachten. We denken hierbij aan klachten als hoofdpijn, pyn in de nek en 'schouders, benauwdheid, hartkloppingen, slapeloosheid, of meer algemene klachten als moe zyn, onrustig en gejaagd voelen, gespannen voelen, zonder dat voor deze klachten direkt een lichame lijke oorzaak aan te wyzen is. Vaak zijn deze klachten een ge volg van een kombinatie van fakto- ren die zowel met jezelf als met omstandigheden waarin je zit te maken kunnen hebben. Bijvoor beeld: voor veel dingen zorg moeten dragen, je snel druk maken, weinig afwisseling in je werk, alleen voe len, ouder worden, je onzeker voe len, weinig kontakten, problemen in je gezin of op je werk. Via ontspanningsoefeningen, ademha lingsoefeningen, lichaamsbewust- wordingsoefeningen, kim de stil staan bij hoe je lichaam reageert en hoe je je kunt ontspannen als je te veel spanningen hebt Naast het doen van oefeningen is er in de kursus ook tijd om met el kaar te praten. Het kan een opluch ting zijn om te merken datje niet de enige bent en dat je samen met anderen mogelijkheden kunt ont dekken om er andere tegen aan te kijken en er andere mee om te gaan. De kursus duurt twaalf bijeen komsten en zal plaatsvinden in De Clockert, Merseloseweg 42 te Ven ray op woensdagochtend. De kosten zyn 25,-. Er zyn nog enkele plaat sen vry in deze kursus. Voor meer informatie over en aanmelding voor de kursus kunt u bellen naar de RIAGG, afd. Preven tie «Sc Dienstverlening te Venlo, tel. 077-550222. Door de kring van de LVB Venray worden de volgende kureussen ge organiseerd. Opgave tot 24 sept bij B. Direks, tel. 81096. Basiskursus typen Doelstelling van deze kursus is het leren typen volgens het tienvin- gereysteem. Blind typen, het inde len en typen van teksten, het omgaan met correspondentie en fakturen, zullen in deze kursus aan de orde komen. Een en ander zon der de dwang van een examen. Zelf werkzaamheid en doorzettings vermogen zijn erg belangryk op veel uit deze kursus te halen. Het maken van huiswerk, met name om de typevaardigheid te oefenen is een vereiste. Na deze kursus kunt u op een goe de manier behoorlijk typen en zult u in staat zijn om er zelf met vol doende ervaring en inzicht mee verder te gaan. Daarbij biedt deze kursus u voldoende vaardigheid om computerkureussen te gaan volgen. Er wordt van de deelneemsters verwacht dat ze zelf een typemachi ne meebrengen. Hebt u deze niet dan kan er een gehuurd worden via: de docent: mechanische typema chine ƒ8,- per maand en een elek tronische typemachine ƒ31,- per: maand. Het lesboek wordt, voor de hele kursus, door de docent in bruikleen gegeven voor ƒ7,50, met de docent verrekenen. Deze kursus begint woensdag 8 jan. 1992, wekelyks van 19.00-20.00 uur. Plaats: Oostsingel 37a, Venray. Prfis: ƒ75,- 14 lessen, excl. ma teriaal. Typekursus op het toetsenbord van de computer In deze kursus leert u typen op het toetsenbord van de computer. Het zyn 12 lessen; op woensdag avond. De kursus begint op 23 okt. van 19.00-21.30 uur in het IMBO, Leunseweg, Venray. Er kunnen max 15 kureisten deelnemen. De kosten zijn dag ƒ180,- p.p., excl. kureus- boek. Zijn er minder deelneem sters dan is de kursus per persoon duurder. Scoutinggroep De Peel speurde re uit Venray neemt zaterdag afscheid van het jaarthema 'Scouting Da's Pas Leven!' Zaterdag 21 sept a.s. ziet het centrum van Venray en met name de Grote Markt er groener uit dan voorheen. De scoutinggroep opent daar namely k haar nieuwe groepsjaar en wel op een spektaku- laire wyzen. Alle groepen zyn vertegenwoor digd en zeer aktief op en rond de markt waarvoor een ider wordt uit genodigd om eens te komen kyken wat welke speltak nou precies doe. Scouting De Peelspeurdere kend maar liefst 8 speltakken van klein tot groot, voor jong tot ouder. De bevers spelen hun spel met Hippy Springveer terwyl de kabou ters een reis door Bambilie maken, hun eigen landjes. De welpen zorgen dat een pop penkast levend wordt gevuld, mis schien kun je wel meedoen?! De verkenners, al weer wat ouder, maken prachtige dingen van pio nierhout en zullen van een hoogte van 10 meter abseilen, terwijl ook hun vuren en het kaart- en kom- paswerk niet zal ontbreken. De gidsen spelen een wel zeer ak- tueel milieuspel, de moeite waard om dat eens te bekijken. Van de oudste groepen houden de rowans zich bezig met communicatie ter wijl de sherpa's voor de inwendige mens zorgen met koffie, thee, broodjes en poffertjes. Een en an der verkrijgbaar tegen een kleine vergoeding. Uiteraard ontbreekt ook het Scouting Promotie Team niet, net zo min als de jongste aanwinst van de vereniging: de beertjes. Enfin, je komt ons overal tegen zaterdag de 21e. Het kan haast niet andere dan dat je na al die aktiviteiten meer wil- weten en zien over Scouting Ven ray. Dat lean want in de bestuur- stand kunt u alle informatie krijgen ofer alike speltakken, kunt u foto's bekijken van het spelaan- bod, ligt voor een ieder een infor matief boelye gereed en kunnen tenslotte kinderen zich opgeven en ouderen zich aanmelden als leiding De opening op zich vindt plaats tussen 12.00 en 13.00 uur op een zeer bijzondere wyZe, maar dat houden we nog even als een ver rassing Scouting komt naar je toe zater dag 21 september, kom jy naar ons??? Voor diegenen die zich opgegeven hebben is er woensdag 25 sept. ons uitstapje naar Hilversum. De bus zal vertrekken om 09.00 uur by het gemeentehuis. Zorg dat u op tijd aanwezig bent. Op de heenweg gaan we eerst naar Utrecht, winkelcen trum Hoog Catharyne, waar we ook een kopje koffie drinken. Rond 13.00 uur worden wy dan in Hilver sum verwacht om de opname van Zeg 'ns A by te wonen. Op de terugweg gaan we ergens een lekker hapje eten. De kosten in totaal zyn ƒ45,- all-in, p.p. Wy wen sen u allen een gezellige dag toe. Winkeldief betrapt Vorige week dinsdagmiddag werd een 26-jarige inwoner betrapt bij een winkeldiefstal in een super markt. Hy had voor een bedrag van' ƒ54,- aan goederen bij zich die hij; zonder te betalen wilde meenemen. Hij werd aan de politie overgegeven die proces-verbaal opmaakte. Inbraken in personenauto's Maandagmorgen kwam een auto- bezitster by haar aan het Veenmos geparkeerde personenauto tot de ontdekking dat haar afgesloten auto was opengebroken. Uit de auto bleek de autoradio ontvreemd te zyn. Door forcering van de achterdeur van een aan de Monikesstraat ge parkeerde personenauto van een inwoner waren de vier deuren ont grendeld. Uit de auto bleek niets ontvreemd te zyn. Mogelijk is de dader in zyn werk gestoord. De eigenaar zit met de schade van de forcering van de achterdeur. Op 19 maart 1976 werd de vereni ging Jumpers '76 opgericht. Het doel toentertijd was om basketbal in de regio Venray populair te ma ken. Het aanvangsjaar werd o.l.v. mede-oprichter John Wolff, met o.a. als eerste bestuursleden Luc Ber- trands, Arie v.d. Giessen en Barry Pleit, besteed aan het werven van spelers en het opleiden van eigen plaatsgenoten. Na 5 jaar bestond de vereniging al uit een 8-tal kompeti tie spelende teams. De groei zette zich gestaag door en by het 10-jarig bestaan telde de vereniging 140 leden. Jumpers '76 was de afgelopen jaren de organisator van drie inter lands, een drietal divisie-oefenwed strijden, een Nike-All-Stare demonstratiewedstrijd en een na tionale jeugd-clinic met 200 deel nemers. Via de school-instuiven o.l.v. Hank Smiths en Eef Haleweyn van de Nederlamise Basketball Bond, werd de opbouw van de vereniging verbeterd. Dit hield in dat er vanaf de jeugd tot en met rekreanten de mogelijkheid bestond om te basket ballen, al of niet in kompetitie- verband. Toch werd het allengs dui delijk dat het eigen kader achter bleef bij de groei van de vereniging. Mede hierdoor liep het leden bestand de laatste jaren wat terug tot rond de 100 leden. Voor Venray een goede verhouding. Jumpers is na Kimbria Maastricht en Selex Weert de derde vereniging in grootte. De laatste jaren is het steeds dui delijker geworden dat naast het meer rekreatieve basketbal, het ook belangryk is voor de vereniging om een aantal teams op een hoger ni veau te laten spelen. Het huidige bestuur o.l.v. voorzitter Kees Spit- ters heeft derhalve voor de komen de seizoenen gekozen voor een andere opzet Bert Soetekouw is aangetrokken als trainer. Hy heeft vorig seizoen als trainer/coach ge werkt bij Selex BSW, waar hy het jongens-juniorenteam naar een kampioenschap in de hoofdklasse voerde. Bij Jumpers '76 gaat hij de training en coaching verzorgen van het eerste herenteam en het eerste jongens-juniorenteam. Deze teams hopen het komend seizoen hoge ogen te gooien in de kompetitie. Deze ontwikkeling is mogely k ge maakt door de hoofdsponsor Ac countantskantoor Theunissen «Sc Co te Venray en Horst en de sub sponsor ComputerWork te Venray. Door deze sponsoring speelt de hele vereniging de komende vier seizoe nen in uniforme nieuwe wedstrijd tenues. De afgelopen jaren heeft het de vereniging niet ontbroken aan financiële akties waardoor er al ja ren een gezonde financiële basis is. De laatste maanden zyn Jumpers '76, de Rooyse VK en Badminton Club Venray aan het onderzoeken of het mogely k is met behulp van de gemeente een eigen sporthal te realiseren. Om dit jubileumjaar luister bij te zetten en de sponsorperiode in te luiden is er op 21 september in sporthal De Wetteling een groots basketbalgebeuren: Van 09.00-11.00 uur is er een jeugd-instuif; van 11.00-16.00 uur een toernooi voor Heren 1, Dames 1 en Jongens-Junioren 1; van 16.00- 18.00 zijn er drie-puntswedstrijden. vrije worpen kompetitie en een re- kreantentoemooi. 's Avonds wordt het geheel af gesloten met een feestavond. Oud leden zyn op deze feestavond van harte welkom. Inlichtingen over de ze avond kunt u krygen bij Henk Jansen, tel. 04780-80615. Wilt u meer weten over Jumpers '76 dan kunt u terecht by Kees Spitters, tel. 04780-88319. Ter afsluiting van een suksesvol seizoen, waarin het Europese Kam pioenschap in de Hotrod-klasse en het Wereldkampioenschap voor de Superstocks de klappers waren, or ganiseert SMC De Peel op zondag 22 september as. internationale autospeedway-rac.es op circuit De Peel in Venray. Hoogtepunt van de ze dag zullen de wedstrijden in de Superstock-series zijn, waarbij gestreden wordt om het punten- kampioenschap dat onder toezicht van Spedeworth-Continental verre den wordt. Deze weken wordt in Oostrum herdacht dat 25 jaar geleden de ve- teranenafdeling van de Oostrumse voetbalvereniging werd opgericht In 1966 werden de veteranen van destyds RKOW een feit Helaas is er geen verslag gelegd van deze ge beurtenis. Daarvoor hebben we het geheugen van enkele oud-leden ge- Na een tyd 'wild voetbal' werd er toch gezocht naar een manier van geregeld voetballen. Men sloot zich aan bij de Veteranen Federatie Noord-Limburg/Oost-Brabant onder auspiciën van de KNVB. Tot op he den zyn de veteranen nog steeds verbonden aan deze federatie. Door de jaren heen, met ups en downs, leuke en minder leuke her inneringen, bestaat er nog altijd -een team, waarvan de meeste leden zich al jarenlang op allerlei gebied inzetten of ingezet hebben voor de vereniging. Ze beschikken op het ogenblik over zestien spelers: Alex Verste gen, Piet Emons, Huub Emons, Martien Beckers, Ruud Zeelen, Jan Mulder, Jan de Bruyn, Math Jans sen, Leo Basten, Grad Vollenberg, Ton Fleurkens, Jan Custers, Peter v.d. Burgt, Ger Stammen, Theo v.d. Pas, Peter Lepsi (speler-leider). Lei der: Theo Litjens; grensrechter: Chris van Cuyck; scheidsrechter: Henk Rutten. Om het 25-jarig jubileum te kun nen vieren is er een feestcommis sie samengesteld uit de veteranen. In goed overleg met het bestuur van W Oostrum is er een feestprogram ma samengesteld dat er als volgt uitziet: Op zondag 15 september jl. werd er een H. Mis gehouden voor de le den en overleden leden van de afde ling veteranen en de leden van W Oostrum. Op zaterdag 21 september zal om 15.30 uur op het terrein van W Oostrum een jubileumwedstryd worden gespeeld. De eerste helft treden de oud-veteranen van W Oostrum aan tegen de oud-vete ranen van BW Blitterswijck. De tweede helft zal gespeeld wor den door de huidige elftallen van beide verenigingen. Voor aanvang van de wedstrijd zullen" de Oostrumse veteranen in een nieuwe outfit worden gestoken, die geschonken is door diverse oud- veteranen. 's Avonds vindt er een receptie plaats van 19.30-21.00 uur in café feestzaal Van Dijck, Mgr. Hans- senstraat 29 te Oostrum. Aanslui tend aan deze receptie is er een gezellige avond voor alle veteranen- leden, oud-veteranen en geno digden. Gedurende het gehele seizoen 1991, hebben de vele Superstock- ryders in ons land en in België vol op onderlinge strijd geleverd. Aan gezien het autoracen op de eerste plaats een mechanische sport is en er tydens de wedstrijden zeer fel wordt gestreden, is het niet verwon derlijk dat byna iedere coureur wel eens met technische problemen te maken krygt. Teneinde te voorko men dat een ryder hierdoor een ge heel seizoen verspeelt, door uit te vallen in een belangrijke race als het Wereldkampioenschap van af gelopen augustus in Venray, heeft Spedeworth-Continental besloten een punten kampioenschap op te stellen. Dankzy dit initiatief van Spedeworth-Continental, die de Britse Spedeworth-organisatie op het Europese vasteland vertegen woordigd, krijgt de meest regelma tige superstock-coureur de titel van punten kampioen en een aanzien lijk geldbedrag. Zondag 22 septem ber as. is de laatste race van dit kampioenschap op circuit De Peel, terwyl de titel nog lang niet verge ven is. Kanshebbers hiervoor zijn Anthony van den Oetelaar uit Til burg, Frank Lauf uit Siebengewald en Willie Peeters uit Nijmegen, die met een nieuwe auto aan de start zal verschijnen. Ongetwijfeld zal er veel spektakel aan vooraf gaan, voordat de kampioen bekend is. Een extra attraktie hierby vormen de verscheidene Engelse rijders, die de organisatie aan de start verwacht. Naast de Superstocks, ryden deze zondag ook de. snelle Speedway boliden, die rechtstreeks lijken af te stammen van de Formule-I, de sensationele Hotrods, waarby close- racing en crashes heel normaal zyn, de kleine Stockrods, de ranke Formule toyota's en de altijd weer verbazende Achteruitracers. Voor het eerst zullen op het uitstekend overzichtelijke Venrayse circuit ook de Mini-rods verschijnen, een klas se die te vergelijken is met de Sprint 1300cc. De races beginnen om 13.00 op circuit De Peel, waarbij niet alleen de ouders zich zullen vermaken, maar ook hun kinderen. Speciaal voor deze groep zijn er enkele vertier-mogelykheden aanwezig zoals mini-motorfietsen. Het circuit ligt aan de N277 (Midden Peelweg) tussen Ysselsteyn en Rips in de ge meente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. Bankbiljet bleek niet vals - te zyn, maar gewassen p Een inwoner had by een tanksta- tion een bankbiljet van 25 gulden teruggekregen maar hij twyfelde aan de echterheid en ging er mee naar de politie. Bij kontrole bleek het geen vals bankbiijet te zyn, maar de vale kleur was ontstaan doordat dit bankbiijet gewassen was.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18