R PEEL EN MAAS Gouden bruidspaar in de Prinses Margrietstraat Weer honderdjarige op Het Schuttersveld Koninklijk goud voor dhr. Post OOK Alle aandacht voor Chic Op waardige en indrukwekkende wijze heeft de Venrayse gemeen schap zondag afscheid genomen van de Broeders en Zusters van Liefde van Jezus en Maria na dat de- ruim 85 jaar in Venray hun ze genrijk werk hebben gedaan. Wij kunnen eigenlyk beter schrijven van de Broeders van Servaas en de Zusters van St Anna, zoals ze in Venray bekend zijn. Velen van de broeders en zusters van de beide congregaties die in Venray hebben gewoond en ge werkt, waren nog eens naar Venray gekomen om officieel afscheid te nemen. Een afscheid dat op een voortreffelyke wijze was georgani seerd, in twee gedeelten. Het eerste deel was een plechtige Eucharistieviering waar deken Buschman in concelebratie met em. deken Tteunissen, kapelaan De Wit en kapelaan Houben voorging. De dienst werd opgeluisterd door het zangkoor. Woord en zang waren helemaal afgestemd op dit afscheid dat maakte op de vele Venrayers, die deze dienst by woonden, een on vergetelijke indruk. In twee toespraken ging deken Buschman nader in op het werk van de Broeders en Zusters van Liefde. Het goede wat zy gebracht hebben voor de zieke evenmens, maar ook wat ze voor Venray heb ben gebracht op hun manier de Blyde Boodschap uit te dragen. 'Het geluk van anderen te bevorderen' zo ging deken Buschman voor, 'da- gelyks het kruis op te nemen en zich voor anderen in te zetten. In te treden en roeping te volgen, zich te maken van de dierbaren om anderen iets terug te geven. Venray heeft u ontvangen en u laten wer ken, niet alleen het opgedragen werk uit te voeren maar ook nog zich in te zetten voor de Venrayse Denken wy terug aan het Ryke Roomse Leven en dan weten vooral de ouderen wat de Broeders van Servaas en de Zusters van SL Anna hebben gedaan voor de opbouw van de maatschappij van Venray. Ook hebben ze hun werk klaar gemaakt om het te laten overnemen door le ken. Tbt die leken, die het zegenrij ke werk van de broeders en zusters hebben overgenomen, zei deken Buschman: 'Ga door in de voetspo ren van de broeders en zusters. Al zyn de tyden veranderd, als het om liefde geven aan de mensen gaat is er niets veranderd. Ook al is de we reld van vandaag materialistischer ingesteld dan vroeger'. Tot de broeders en zusters vroeg de deken iedere dag te bidden voor de bevolking van Venray en voor de mensen die hun werk hebben voortgezet ONDERSCHEIDINGEN Na de dienst nam deken Busch man nog even het woord en richtte zich speciaal tot zowel de Provincia le Overste van de Broeders van Lief de, broeder Cortooms en tot de Provinciale Overste van de Zusters van Liefde, zuster Sarto Smits. Tb- gen over hen betuigde hij openlijk dank aan de zusters en broeders die in Venray gewerkt hebben. Van al die stille werkers wilde hij broeder Theo Thyssen en zuster Ancella Maria Wiegman naar voren halen. Zuster Ancella Maria was al jaren lang zyn rechterhand. Altijd kon op haar een beroep worden gedaan voor de zieken. Broeder Theo Thijs- sen stond en staat als de deken vroeg 'jong, kom my helpen' steeds klaar, ook als de jeugd op hem een beroep deed. Aan beiden had de paus de onder scheiding Pro Exxlesia et Pontifice verleend. Die onderscheidingen werden door deken Buschman met een groot gevoel van dankbaarheid opgespeld. TERUGBLIK Namens de broeders en zusters sprak de Provinciaal Overste van de Broeders van Liefde, die jarenlang in Venray heeft gewerkt. Hy sprak dank uit aan allen die zich met de organisatie van dit afscheid bezig hebben gehouden. Getroffen was hij doordat de Venrayse gemeen schap de broeders en zusters niet met de stille trom liet vertrekken. Broeder Cortooms schetste nog een hoe in het begin van deze eeuw de broeders en zusters vanuit het moederhuis in Venray waren geko men om de krankzinnigen en ze nuwleiders in een gesticht in Venray te gaan verzorgen. Dankzij de Venrayse notabelen konden zich op 8 oktober 1906 in Venray de eer ste broeders vestigen. Op 4 novem ber 1908 werden zy gevolgd door enkele Zusters van Liefde. Na vele jaren die zorg voor de geestelijk gestoorde mannen en vrouwen te hebben gedaan, kon het werk over gegeven worden aan lekenhelpers, die de zorgen in de geest van de stichter konden voortzetten. 'De te genslagen werden met enthousias me onderdrukt maar het moet op de dag van het afscheid openlijk worden gezegd dat de Venrayse be volking zich altijd positief heeft op gesteld als er een beroep op die gemeenschap werd gedaan. Dank zij de bereidheid van de Venrayse bevolking kon er veel worden ge daan aan de gezinsverpleging. By een afscheid van de Parel der Peel, wat Venray nog altyd is, willen wij openlijk verklaren dat de bevolking van Venray op dit leven en werken een onuitwisbare stempel heeft gedrukt'. Broeder Cortooms besloot zyn toespraak met de wens dat Gods ze gen moge rusten op Venray en haar bewoners. De plechtigheid in de kerk werd besloten met een spon taan gezongen Tang zullen zy leven'. BURGERZAAL De burgerzaal heeft zelden een zo voor uw 0 KETTING FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1991 Nr. 38 I HONDERDENTWAALFDE JAARGANG selekt gezelschap gehad als zondagmiddag, na de kerkelyke plechtigheid. Burgemeester Waals bevestigde nog eens dat ook het ge meentebestuur de broeders en zusters niet met de stille trom wil den laten vertrekken. Na 85 jaar in Venray hun zegenrijk werk te heb ben gedaan moest ook officieel af scheid genomen kunnen worden. 'Met moeite zullen wij u loslaten maar niet vergeten. Venray heeft veel aan u te danken want nog al tyd is het PCV de grootste werkge ver'. Over het feitelyke werk van de broeders en zusters wilde burge meester Waals niet dieper ingaan. Wel benadrukte hy de inzet voor het wel en wee van de Venrayse ge meenschap. Want in beide inrich tingen deden de broeders en zusters veel voor de gemeenschap: de vluchtelingenzorgen tydens de eerste wereldoorlog; het stille hel pen in de crisistyd; de ellende in en na de tweede wereldoorlog; het idealisme dat vertrouwen uitstraal de naar beter tijden, die er ook kwamen. Wen ray is een artikel-12-gemeen- te en kan geen groot geschenk aan dragen, maar wil wel, met het aanbieden van een bloemstuk, toch die waarde en dank tot uitdrukking brengen'. In het bloemstuk was een bijenkorf verwerkt en burge meester Waals wilde symbolisch de byenkorf met hun nijvere bijen vergelijken met het nijvere werk wat de Broeders en Zusters van St Servatius en St. Anna voor de aan hen vertrouwde verpleegden en voor de Venrayse gemeenschap had gedaan. Met de bede dat Gods zegen over hun werk en over de schone 'Parel der Peel' ook in de toekomst zou rusten, werd deze plechtigheid in de burgerzaal met een informeel sa menzijn besloten. Op vrydag 4 oktober a.s. zullen de laggen weer uithangen by het be jaardencentrum Het Schuttersveld als er weer een van de bewoners haar 100-ste verjaardag viert Het is ruim 1 jaar geleden dat mevr. Goertz-Peters die mijlpaal bereikte. Haar 101-ste verjaardag ging in alle stilte voorbij. Op 4 oktober is het mevr. Corne lia Jacobs-Schuiling die 100 jaar wordt. Op die dag zal em. deken Teunissen in de kapel van Het Schuttersveld een plechtige eucha ristieviering opdragen. Na afloop daarvan zal er in de rekreatiezaal gelegenheid worden gegeven haar met het bereiken van deze mylpaal geluk te wensen. Dat zal dan ook ze ker direkteur Ad Hoogeveen doen namens het bestuur van Het Schut tersveld. In de namiddag zal er nog eens gelegenheid worden gegeven aan mensen van buiten Het Schutters veld om haar geluk te wensen. Dan «•eten wij zeker dat daar ook Paters Franciscanen bij zullen zyn. Waar om blijkt uit het navolgende. De honderdjarige Cornelia Schui lging werd in Oosterbeek by Am- 7\ hem geboren, bracht daar haar eugd door en ging na haar school «erken in de schoenenzaak van »#V mar ouders. Ze wilde ons niet ver- V tellen bij welke gelegenheid zy haar latere man leerde kennen, de in Overloon geboren en getogen, maar by de firma Jacob Fonck werkzame elektriciën Jacobs. Dankzy voor spraak van Jacob Fonck kon Jacobs beginnen als elektricien bij de Pa ters Franciscanen in het Gymna sium Immaculata Conseptiones aan de Leunseweg. Er werd getrouwd en het jonge paar ging aan de Paters- wonen. Dat het daar goed wo nen was bleek wel, omdat ze daar teeer dan 50 jaar hebben gewoond, *n lief en leed hebben gedeeld. Üaar man was zo verknocht aan tyn gymnasium, waar hy zich trou wens verdienstelyk maakte als 'rianuensis, die de voorbereidin- >en deed voor de scheikundeles ten. Menige leerling weet zich nu 10g te herinneren op welke begry- telijke wijze hy dat kon doen. De Paters Franciscanen lieten hem liet gaan by het bereiken van de 'ensioengerechtigde leeftyd. Hy bleef zelfs nog zeven jaar daarna doorgaan met de voorbereidingen van de scheikundelessen. Tben haar man ongeveer 11 jaar geleden stierf wilde de nu 100- jarige niet in het grote huis blijven wonen, maar kon ze haar intrek ne men in het bejaardencentrum Het Schuttersveld, waar ze al die jaren een goede maar wel zelfstandige verzorging geniet Haar 'kopje' is nog als vanouds en niets ontgaat haar. Als er binnen Het Schuttersveld iets te doen is, dan is ze van de party. Ook haar ge zichtsvermogen is nog prima want vanuit haar kamer op de 4e verdie ping kan ze nog zonder bril de klok van de St Petrus Bandenkerk lezen zodat ze zelfs geen klok nodig heeft Ook het dagelyks gebeuren ontgaat haar niet en de krant zowel Peel en Maas als het Dagblad voor Noord- Limburg spelt ze van A tot Z. Omdat de bloedvaten niet te best in orde zijn raadde haar huisarts haar aan 's avonds maar een 'slaap mutsje' te nemen en dat advies heeft ze natuurlyk braaf opgevolgd. Mevrouw Jacobs wil, zolang ze kan, alles zelfstandig doen en zo weinig mogelijk de 'meisjes' bellen. 'Er zijn anderen die meer zorg no dig hebben', verklaarde ze aan ons. Uit haar huwelijk werden drie dochters en een zoon geboren en Chic deux piéces in gedistingeerd ruitmotief. Perfect afgewerkt. Witte kraag als accent. Fluwelen details aan de mouwen. Deux pücej VAN OORSCHOT MODE Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. die zullen met 18 kleinkinderen en 26 achterkleinkinderen het feest met deze nog zeer vitale 100-jarige meevieren. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrijdag 27 september zal een al 35 jaar in de Margrietstraat wo nend echtpaar de dag beleven dat het precies 50 jaar geleden is dat ze in Helmond elkaar 'eeuwige trouw' hebben beloofd. Wij hebben het over het echtpaar Rommen-Seijkens. Toen wij dit nog vitale echtpaar opzochten voor het gebruikelijke gesprek lieten ze bei den een zucht van verlichting, want ze meenden maar, omdat de dag ras naderde, dat wij het vergeten waren. Maar laten wij hun levensverhaal op de voet volgen. Dan blijkt dat de gouden bruidegom Theodorus ROMMEN (72), maar zo kent nie mand hem want zijn roepnaam is Wim, een rasechte Venraynaar is. Hij is geboren en getogen in Vlak water, ging in Venray naar school en nadat hij die doorlopen had, ver huurde hij zich op de maaldery in Meerlo. Dat beviel hem eigenlijk maar matig en hy ging bij een bloembollen kweker werken, totdat hy ook dat voor gezien hield. Ver volgens bekwaamde hij zich als bouwvakker, maar dan speciaal als stukadoor. Daar was geen opleiding voor. Dat beroep, en dus ook de fy- ne kneepjes, werd in de praktijk ge leerd. Stukadoor Creemers bleek een goede leerschool. Na in de cri sisjaren en in de oorlog nog in Duitsland tewerk te zijn gesteld, kreeg hij alle kansen na de bevry- ding, by de wederopbouw van het verwoeste Venray. Zyn grootste klus was het stukadoorwerk en de her bouw van het klooster Jerusalem, nu het gemeentehuis. In Venray bleef hy stukadoren tot 1960. Tben ging hij in Duitsland werken als stukadoor. Daar kon meer verdiend worden want by het groeiende ge zin was iedere gulden meer in komsten een welkome aanvulling. Tot 1977 heeft hy daar gewerkt, tot dat een slepende spierziekte hem noodzaakte het werk neer te leg gen. Hij kwam in de WAO terecht. Maar dat stilzitten en niets doen, Tydens een receptie in de bloed hete kantine van Nestlé aan de Wit te Vennenweg te Oostrum, werd vrydagmiddag voor de eerste keer door burgemeester Waals, een Ko ninklijke onderscheiding in Ven ray uitgereikt aan dhr. Comelis Jan Post Dhr. Post chef Logistiek bij Nestlé Nederland, kreeg de Gouden Eremedaille in de Orde van Oraiy'e Nassau opgespeld. Voordat burgemeester Waals tot het opspelden toekwam was het met name direkteur Tteunissen van de Venrayse vestiging van Nestlé Nederland, die de loopbaan van de ze niet meer weg te denken chef van de Logistiek schilderde. Daar uit bleek dat met inzet van studie en het daaruit volgend vakman schap men het ver kan brengen. Op 3 september 195i stapte de 15-jarige Kees Post het Vlaardingse bedryf binnen om leerling-drukker te worden. Vorige week vrijdag kon hy zijn robijnen jubileum vieren als chef van de afdeling Logistiek. Via kursussen behaalde hij zijn pa troonsdiploma en toen het bedrijf in 1971 van Vlaardingen naar Ven ray werd overgeplaatst werd hij baas van de vulafdeling Promoties volgden: chef afdeling bedrijfsbu reau, planning en expeditie tot de nu verkregen funktie. Hij is onbet wistbaar het aanspreekpunt voor de klanten, werkt hard voor de Nestlé en weet zijn team te stimule ren, want de kwaliteit van het werk moet de beste zyn. Op kerkelijk terrein is Kees Post ook aktief, zo wist de direkteur te vertellen. Voor al die inzet, 40 jaar lang by Nestlé, bedankte de direk teur hem en hij onderstreepte dit met de aanbieding van een zoals hy verklaarde, welgevulde envelop. Burgemeester Waals bleek geen behoefte te hebben om in herhaling te treden, hetgeen door direkteur Teunissen zo goed was verwoord. Het "bestuur' van Nederland heeft voor deze gebeurtenissen specifie ke onderscheidingen en het ver heugde hem te kunnen mededelen dat bij besluit van 10 september jl. H.M. de Koningin aan Kees Post de Eremedaille in Goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau had verleend, als maatschappelijke waardering voor de inzet zoals ge schetst door direkteur Tteunissen. Ook werden woorden van geluk wens uitgesproken namens de col lega's. Het bleek dat de 20 Vlaardingse jaren een rustige Kees Post hadden opgeleverd, maar dat in de 20 Venrayse jaren die rustige Kees meer aktiviteiten ontplooide door maar liefst 8 kursussen te vol gen, met sukses. Namens diverse klanten werden ook woorden van felicitatie maar vooral van waardering uitgespro ken aan het adres van dhr. Post. Ook werd niet vergeten om de echt genote van de jubilaris in de hulde te betrekken. DANKWOORD 'Wat een fantastische dag en dat het zo zou uitpakken dat had ik nooit gedacht. Verschrikkelyk be dankt en het is onbetwist een hoog tepunt in myn karrière'. dat beviel hem al helemaal niet Om iets te doen te hebben werd hy helper-medewerker by een begrafe nisondernemer. Al wordt hij in die funktie met veel leed gekonfron- teerd, zo lang hy kan, wil hij dat toch nog blyven doen. Daarnaast heeft hy nog een goede vryetydsbesteding en dat zijn zijn vogels in de volière en de verzor ging van zyn tuin. Zolang hy dat kan, zal hy zorgen dat die tuin pri ma in orde is. De gouden bruid Jo SEIJKENS (70) is geboren en getogen in Hel mond alwaar ze ook de lagere school bezocht. Na het verlaten van die school ging ze werken in een fa briek. Dat beviel haar weinig en ze ging een kursus volgen aan de Huishoudschool voor dienstbode en dat kwam haar later goed van pas. Ze diende o.a. by de burge meester van Bakel en later by de vroedvrouw. Doordat haar moeder op vry jeug dige leeftyd kwam te overly den moest ze naar huis komen om voor het gezin te zorgen, als vervanging van haar moeder. Op 20-jarige leeftijd trouwde ze, en kwam naar Venray. Eerst woon de ze nog in bij familie van haar man maar dat werd met de uitbrei ding van haar gezin steeds moeily- ker. Tbch zou het nog tot 1956 duren eer ze konden verhuizen naar de riante huurwoning in de Prinses Margrietstraat, waar ze nu nog wonen. Er kwamen negen kinderen waarvan er een op jeugdige leeftyd stierf. Hun acht andere kinderen zullen met elf kleinkinderen en een achterkleinkind hun gouden feest meemaken. Haar hobby was, zover haar vrye tyd dat toeliet, handwerken. Ze deed dat zelfs in clubverband. Een andere hobby van haar is haar wo ning te behouden zodat het 'de zoe te inval' zal blyven, waar kinderen, klein- en achterkleinkinderen haar steeds weten te vinden, als is het maar voor troost en raad. Op vrydag 27 september zal de grote dag worden ingezet met een plechtige Eucharistieviering in de Paterskerk, die om half twee begint Daarna zal hun feest worden voort gezet in zaal In den Engel. Van 19.00 tot 20.00 uur wordt dan gele genheid gegeven het gouden paar en familie geluk te wensen. Al zyn ze beiden nog zeer vitaal en kunnen ze mede dankzy hun auto nog vele bezoeken afleggen by hun kinderen, van de normale kwaaltjes, die zich by de ouder wor dende mens aandienen, kregen ook zij hun deel. Maar met een op gewektheid genieten ze nog iedere dag en ze weten zich ook omringd van de goede zorgen van hun kin deren en kleinkinderen. Met gestolen credit card winkelen Dankzy de alertheid van het per soneel in een textielzaak in Venray kon de politie een in Venlo verbly- vende Nigeriaan en een 26-jarige Duitse vrouw uit Geldem aanhou den 'die in de textielzaak hadden getracht met een credit card textiel- goederen te kopen voor een waarde van ƒ600,-. Het personeel vertrouw de een en ander niet en schakelde de politie in. Die stelde vast dat de credit card was gestolen. Ttevens kwam in dat onderzoek naar voren dat het tweetal op deze wyze een Venrayse juwelier voor een bedrag van ƒ1.100,- had opgelicht. Of het tweetal nog in andere zaken met de gestolen credit card goederen heeft gekocht zal door de politie worden onderzocht. Het tweetal is hangen de het onderzoek ingesloten.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 11