Limburgse mestkoöperaties komen met mestverwerkingsinitiatieven Venrayse stads- en dorpsgezichten centraal tijdens de Open Monumentendag Commissie wil gemeentebelastingen sneller innen Venrayse triatleten naar EK Run-Bike-Run Machtig JUBILEUM KORTING Niet netjes Toch verhoging toeristenbelasting Piet Hendrix 25 jaar raadslid Franka Jansen debuteerde op EK HARVESTORE MESTSILO'S uit permaglas Versleijen Oirlo PEEL EN MAAS Donderdag 12 september - Pagina 5 Afgelopen dinsdag presenteerden de COVAK. CAROM en de COBAM, de drie Limburgse mestkoöperaties de plannen om in Noord-Limburg op vier lokaties, voor 1 januari 1995, mestverwerkingsfabrieken te realiseren. Een van die mestverwer kingsfabrieken is door de mestkoö peraties gepland tussen de Deur- neseweg en de Jan Poelsweg. Deze lokatie ligt iets noordelijker dan de plek waar de LLTB van Ysselsteyn, samen met Scarabee, enkele jaren geleden een mestverwerkingsfa briek wilden realiseren. De andere lokaties zijn gepland in de gemeen te Meerlo-Wanssum (bij de haven), Kronenberg en Nederweert. RAPPORT Drie vertegenwoordigers van de mestkoöperaties, waaronder oud wethouder Claessens, boden afgelo pen dinsdag aan het Venrayse colle ge van b. en w. een lijvig rapport aan over hun plannen. Aan het rap port zijn uitgebreide studies vooraf gegaan; Er wordt ingegaan op de vier initiatieven, over het waarom van de initiatieven, beleidsvooruit- zichten en overschotcijfers', aldus £hr. W. Claessens. De mestkoöperaties willen met deze vier initiatieven bereiken dat het mestoverschot in Noord-Lim burg, volgens de huidige normen VOORSTEL Het college van b. en w. stelde in haar voorstel voor, om bedragen van minder dan ƒ100,- en hoger dan ƒ2.500,- ineens te innen. Bedra gen die daar tussen liggen zouden in zes maandelijkse termijnen geïnd moeten worden. Vooral het feit dat bedragen boven de ƒ2.500,- ineens geïnd zouden worden, stuitte bij het CDA op be zwaren. 'Er zijn veel familiebedrij ven die een bedrag van boven de 2.500,- ineens niet op kunnen hoesten. Dit is voor hen een grote aanslag op de liquiditeit', het dhr. H. Muysers namens deze party weten. Het CDA stelde daarom voor om een minimum te hanteren van ƒ50,- en dat klle aanslagen in zes termijnen betaald kunnen worden. Verder eiste het CDA dat de aanslagen tij dig verzonden zouden worden, in dien mogelijk al in februari. Met dat laatste was wethouder Truijen het met hem eens. De laat- Tijdens de diskussie over het innen van de gemeentelijke belastingen, in de commissie fi nanciën kwam ook de moge lijkheid van machtigen ter sprake. De gemeente zou dan gerechtigd zyn het geld van de rekening van de belastingbeta ler te halen. Dhr. L. Janssen (WD) liet weten tegen deze vorm van incasso te zijn. 'Ikzelf ben tegen machtigen.ik wil zelf over mijn geld beschikken'. Dit ontlokte dhr. V.d. Vorle (fraktie V.d. Vorle) tot de uitspraak: 'Dus de WD-kontributie wordt niet automatisch overgemaakt!' Dhr. Janssen reageerde fel. 'Dat gaatje niks aan. Dat vertel ik je alleen als je lid wordt van de WD', waarop dhr. V.d. Vorle mompelend zijn woorden te rugnam. Ook dhr. Janssen was schynbaar geschrokken van zyn eigen reaktie. 'Ook ik neem mijn woorden terug. Da delijk wordt hij nog lid ook...' 1 miljoen ton, verwerkt kan wor den. De geplande mestverwerkings fabrieken zullen daarom een verwerkingskapaciteit hebben van 250.000 tot 500.000 ton mest per jaar. TIJDSPAD In het rapport wordt ook aange geven wanneer de mestverwer kingsfabrieken in werking kunnen treden. Dat zal voor Venray eind 1994 zijn. Voor die tijd zal een aan tal trajekten doorgelopen moeten worden. Een daarvan is het MER- rapport MER staat voor Milieu Ef- fekt Rapportage. In dat rapport zal uitgebreid worden gekeken wat de gevolgen voor het milieu zullen zijn als op een bepaalde lokatie een mestverwerkingsfabriek wordt neergezet. 'We willen de hele proce dure van een MER-rapportage door lopen', aldus dhr. Claessens. 'Daarmee is er voor iedereen duide- lijkheid omtrent de gevolgen van een fabriek in een bepaalde omge ving. Belanghebbenden hebben via de MER-procedure voldoende in spraak. Elke burger heeft ten alle tijde inzage in de gegevens'. YSSELSTEYN Met betrekking tot de lokatie Ys selsteyn het dhr. Claessens weten dat deze lokatie gekozen is op basis van de Nota Mestverwerking en de Lokatienota Mestverwerking, die ste jaren werden de belastingen op een minder goede wijze geïnkas- seerd. De rioolrechten gingen pas in november/december de deur uit. 'We zullen inderdaad proberen om in februari de aanslagen de deur uit te doen. Als alles dan meezit is eind augustus alles binnen'. Wethouder Truijen zegde vervol gens de commissie toe dat hij zou bestuderen of de bovengrens van ƒ2.500,- kon vervallen en dat voor iedereen gespreide betaling moge lijk is. 'Ik zal dit binnen het college nader bespreken', aldus dhr. Truijen. Op de vraag van dhr. V.d. Vorle of ook de CAI-gelden via de gemeente geïnd konden worden, de gemeente zou daar een bron van inkomsten aan kunnen hebben, antwoordde de wethouder negatief. 'We moeten eerst zorgen dat we op gemeentelijk gebied orde op zaken hebben. Pas dan kunnen andere mogelijkheden bekeken worden'. Zaterdag werd groot alarm gege ven voor een Peelbrand, die was ontstaan naby het MOB-complex aan de Timmermannsweg. Dankzij de gunstige wind kon voorkomen worden dat de brand oversloeg naar het MOB-complex èn dat het vuur niet oversloeg naar de in die nabijheid gelegen bossen. Tben de brandweermannen na in spanning van enkele uren het sein brand meester konden geven moest worden gekonstateerd dat van 4 hectare bunt, struiken en bossen een zwart geblakerd terrein was overgebleven. Uit het door de politie ingestelde onderzoek kwam vast te staan dat kinderen daar in de bossen met vuur hadden gespeeld. Die kinde ren waren vervolgens naar huis door de gemeenteraad van Venray in mei jl. werd vastgesteld. 'Er is niet alleen gekeken naar de nota zelf maar ook naar de reakties van de diverse groeperingen. Zo stelt de gemeente in de nota dat een mest verwerkingsfabriek minimaal 100 meter van de bebouwde kom af moet liggen. Deze fabriek komt 480 meter buiten de bebouwde kom van Ysselsteyn te liggen'. Ontsluiting van de fabriek zal plaatsvinden via de Jan Poelsweg. Dhr. Claessens acht het theoretisch niet uitgesloten dat tegen die tyd de mest via een pijpleiding naar de fa briek kan worden aangevoerd. 'De aanvoer van de mest kan dan op een heel andere lokatie gecentreerd worden'. In Ysselsteyn zal varkens mest verwerkt gaan worden. Volgens welk procédé er gewerkt gaat wor den is nog niet bekend. 'Als de MER-procedure opgestart wordt zal daar wel een keuze in zijn gemaakt', aldus dhr. Claessens. Over de afzet van het eindpro- dukt, een mestkorrel, is nog geen duidelijkheid. Vermoedelijk is er in Europa een markt voor, maar het wordt niet uitgesloten dat er naar andere afzetgebieden gezocht wordt 'Het is nu belangrijk dat we het mestoverschot aan gaan pak ken', aldus W. Claessens. 'De tyd dringt want het is vijf voor twaalf. Door het dolle heen In de nacht van vrijdag op zater dag werden op het Gouden Leeuw terrein 2 personen aangehouden, een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 21-jarige inwoner. De 21-jarige inwoner werd aange houden omdat hij, vermoedelijk door overmatig drankgebruik, 'door het dolle heen was', aldus het poli tierapport. Hij schopte tegen aldaar geparkeerde personenauto's en fiet sen. Toen de 36-jarige man hierover een opmerking maakte werd de an der zo kwaad het deze hem bedreig de. Hierop trok de 36-jarige man een mes. De man werd na verhoor heenge zonden. De 21-jarige inwoner werd later, na ontnuchtering, verhoor en opmaking van proces-verbaal, huis waarts gezonden. Maar dat was vele uren later. Teveel alkohol De politie hield in de nacht van zaterdag op zondag een 42-jarige inwoner van Horst aan, die kort daarvoor een aanrijding had ver oorzaakt op de Ripseweg onder Vre- depeel. Terwijl de benadeelde party de politie waarschuwde besloot de Horstemaar de komst van de poli tie niet af te wachten en ging er vandoor. Hij kon echter al in Ys selsteyn worden aangehouden. Uit de ademanalyse bleek dat de Horstemaar te veel had gedronken en daarvoor kreeg hij proces verbaal aangezegd. Bromfiets tegen auto Onvoldoende opletten was de oor zaak dat een 24-jarige bromfiets- bestuurder op de Paterslaan te laat een stilstaande personenauto van een inwoner opmerkte. De brom fiets botste tegen de auto. De bestuurder kwam daarbij ten val. Aanvankelijk werd gedacht dat de bromfietsbestuurder ernstig ge wond zou zijn maar dat bleek mee te vallen. gerend en hadden hun ouders hier van in kennis gesteld. Die waar schuwden direkt de brandweer. Afgelopen zaterdag was er ook brand in een tuinhuisje aan de Griegstraat. Door onverklaarbare oorzaak ging dit in vlammen op. van vrijdag 13 t/m zaterdag 28 september INÓE'VORU VAN EEN JUB11EUM-CHE0UE. Wintersport}'TC A&SVENRAY* 80 Varkens door de vloer gezakt De leden van de Venrayse brand weer kregen maandagmiddag om streeks 17.00 uur een ongewone klus te klaren. Het ging deze keer niet om bluswerk, maar om 80 var kens te redden. De vloer van een varkensstal van een varkenshouder aan de Peelweg te Ysselsteyn zakte in. Door het ge wicht van de varkens stortten ook enkele muurtjes in met als gevolg dat alle 80 varkens in de gierkelder terecht kwamen. Deze was met on geveer 400 kubieke meter dryfinest nagenoeg vol. De meeste varkens verdronken in de mest. De varkens die gered konden worden moesten echter door een dierenarts uit hun lyden verlost worden. Een transportbedrijf uit Land- horst moest de mest uit de kelder pompen en naar elders vervoeren. Hiervoor was een negental grote tankwagens nodig. Maandagmiddag omstreeks 3 uur betrapte een 52-jarige land bouwer op zyn aardappelper ceel aan de Haag in Merselo een 50-jarige man, die klandestien aan het aardappelrooien was. Hij greep die man, naar later bleek een inwoner van Venray, in zijn kraag bracht hem naar de boerderij, teneinde van daaruit de politie te bellen voor deze ongewone diefstal. Maar de aardappeldief kreeg het bij dat opbrengen zo benauwd dat hij in zyn broek 'scheet'. De landbouwer kreeg medelijden en ging in op een voorstel van de aardappeldief en nam de aangeboden 5 gulden in ont vangst. De landbouwer belde alsnog de politie en deed zijn verhaal, temeer daar hy die Venrayer niet kende. Ongeveer 1 uur later vervoeg de zich de aardappeldief by de politie. Hij kwam aangifte doen dat hij in Merselo door een landbouwer was mishandeld. De hoofdagent die de aardap peldief te woord stond kende het door de Merselose landbou wer vertelde verhaal en het eerste wat die hoofdagent zei was: 'Je hebt toch wel een scho ne broek aangetrokken'. Dat werd bevestigd. 'Wy moesten jou eigenlijk insluiten voor die diefstal. Mogelijk heb je nu wat geleerd en vertel ons geen sprookjes'. Van een aangifte van mishan deling is niets terecht gekomen. Het college van burgemeester en wethouders wil voor 1992 toch een verhoging van de toeristenbelas ting doorvoeren. Dat bleek afgelo pen woensdag tijdens de commis sievergadering voor financiën. In het oorspronkelijke voorstel voor 1992 over de toeristenbelas ting wilde het college de toeristen belasting niet verhogen. Dit omdat de opbrengst in 1990 hoger was dan begroot. Pas in 1993 zou een verhoging van vyf cent doorge voerd worden. Tijdens de vergadering liet wet houder Truyen weten dat het colle ge alsnog besloten had om een verhoging van vyf cent voor 1992 door te voeren. Daarmee komt het tarief van ƒ0,55 op ƒ0,60 per over nachting. 'Het college is van me ning dat gezien de financiële situatie van Venray deze verhoging verantwoord is. De artikel-12-status brengt extra kosten mee voor de Venrayse burgers. Ook de bezoekers zullen daarom extra lasten moeten dragen'. De wethouder voegde daar aan toe dat Venray ook op het ge bied van rekreatie aktiever bezig is. De gasten wordt meer geboden en een verhoging van de toeristenbe lasting is daarom best verantwoord. Dhr. Kateman van het CDA was het niet met de verhoging eens. De toeristenbelasting zou daarmee bo ven het Noordlimburgse gemiddel de komen. Dhr. Kateman zag liever dat het tarief daar onder bleef. Hy was bang dat investeerders op re- kreatiegebied afgeremd zouden kunnen worden door een te hoog tarief toeristenbelasting. De rest van de commissie was het echter niet met hem eens. Leo Jans sen (WD) en Joos v.d. Vorle (fraktie V.d. Vorle) konden zich helemaal vinden in de verhoging. Ook dhr. Leyssen (PvdA) was het met de ver hoging eens. 'Wy hadden eigenlijk dezelfde gedachte als het college. De toerist moet niet worden uitge zonderd'. Vervolgens probeerde wethouder Truyen dhr. Kateman te overtuigen van de rechtvaardigheid van deze belastingverhoging. 'We timmeren ook voor de bezoekers aan de weg. Als we het goed bykyken praten we over 'peanuts", waarmee de wethou der de geringe gevolgen van deze verhoging probeerde uit te druk ken. Dhr. Kateman bleef echter van mening dat door het tarief van de toeristenbelasting op een accepta bel peil te houden, het aantal overnachtingen in Venray zou toe nemen. Dit werd echter door dhr. L. Janssen tegengesproken. 'Er is geen toerist die weet hoe hoog de toeristenbelasting is'. Dhr. Kateman bleef by z(jn stand punt. De rest van de commissiele den steunden het voorstel van b. en w. om de toeristenbelasting te verhogen. Op zaterdag 14 september 1991 is het weer Open Monumentendag. Door het hele land zullen op die dag duizenden monumenten gratis hun poorten voor u openen, om u te laten genieten van hun innerlij ke en uiterlijke schoonheid. Het is een unieke gelegenheid om de vele monumenten die Nederland rijk is eens nauwkeuriger te bekijken. In ruim 425 gemeenten zal de wit-zwart-gele vlag wapperen bij zo'n 4000 monumenten, waar ruim een half miljoen mensen een be zoekje komen brengen. Nu zult u bij het horen van het woord monument natuurlijk in de eerste plaats aan een oud gebouw denken. Maar een monument kan van alles zijn. Behalve prachtige kastelen, pittoreske boerderijen, stadhuizen, kerken en molens kunt u ook denken aan stads- en dorps gezichten. De monumentenwet om schrijft deze als: 'groepen van onroerende zaken die van alge meen belang zijn wegens hun schoonheid, hun onderlinge ruim telijke samenhang dan wel hun wetenschappelijke of cultuurhisto rische waarde en in welke groepen zich één of meer monumenten be vinden'. Venray heeft in 1991 nog geen stads- en dorpsgezichten die beschermd worden door de monu mentenwet. Een reden temeer om dit jaar onze aandacht op dit thema te richten. Het Venrayse comité heeft deze vijfde Open Monumen tendag dan ook aangegrepen om er een uniek lustrumfeest van te ma ken. Samen met Kunstkring Am ber is een uitgebreid programma samengesteld waarin de te bescher- Heden, donderdag, vertrekken Bas Bastiaans, Franka Jansen en hun trainer John Raadschelders sa men met de Nederlandse ploeg naar Bigmingham om mee te doen aan de EK Run-Bike-Run. Run-bike-run is een steeds popu lairder wordende tak van de triath lon. By run-bike-run moet men eerst 8 km lopen (rennen), 30 Ion fietsen, 4 km lopen. De Triathlonvereniging mag trots zyn dat twee atleten (een junior. Bas, 17 jaar een een dame, Franka) voor Nederland mogen uitkomen tijdens een Europees kampioen schap. Uniek voor Venray maar ook voor andere triathlonverenigingen in Nederland. Er loopt dus veel sporttalent in de regio Venray rond en bij de Triathlonvereniging Regio Venray zijn ze in goede handen. Bas Bastiaans is nog niet zo be kend als Franka Jansen of Henny Freriks in deze regio. Hij is het jongste lid van Triathlonvereniging Regio Venray. In oktober 1990 werd hy lid en gezien zijn uitverkiezing is hy er enorfii op vooruit gegaan. Zijn persoonlijk rekord op de kwart triathlon is in 1 jaar verscherpt van 2.38 naar 2.04 uur. Bas is onlangs met goede punten geslaagd voor het VWO en is nu met de studie medi cijnen aan de Universiteit van Ny- megen begonnen.. Eenmaal op de spreekstoel barst Bas los: 'Mijn ouders (mijn belangrijkste sponso ren) en John Raadschelders (trai ner) vinden het belangrijk dat mijn studie goed gaat. De trainingstijden worden daarop afgestemd. Zelf wil ik graag veel en hard trainen en bij wedstrijden vlieg ik er nog weieens te hard in. John is er dan als de kip pen bij om mij terug te fluiten. In de loop van het jaar is dat al steeds beter gegaan. Maar het blijft moeilijk'. 'De EK Run-bike-run doe ik om ervaring op te doen voor later. We zitten daar in een hotel met triatle ten van alle leeftijden, met en zon der veel ervaring. Zelf hoop ik goed te presteren. De trainingen gaan goed en als ik mijn krachten goed verdeel zal ik zeker een nieuw per soonlyk rekord zetten. Gemiddeld train ik 10 uur per week, met uit zonderingen van 15 uur. Ik heb er plezier in en voel me ook steeds sterker/beter worden'. Bas wil nog wel even enkele men- men stads- en dorpsgezichten in de gemeente Venray centraal staan. Hiervoor heeft het comité 12 objek- ten aangewezen: Het gebied tussen Grote Kerk en gemeentehuis; St. Anna entree St. Annalaan St Annacomplex; Ysselsteyn (rond de kerk); Zand hoek Oirlo; Veltumse kapel; Rosmo len en omgeving; Weverslo en Weversloseberg; Lobeekdal; De Haag (Merselo); Spraeland; St. Oda- park; Vak O. Van deze stads- en dorpsgezichten worden door een tiental leden van Kunstkring Amber schilderijen, aquarellen, pentekeningen, hout snijwerk, etc. gemaakt die tesamen met een aantal oude foto's en ander historisch materiaal tentoongesteld zullen worden. TENTOONSTELLING Vanaf Open Monumentendag, za terdag 14 september tot en met vrij dag 27 september zal er in de hal van het gemeentehuis Venray een uitgebreide tentoonstelling zyn. De openingsuren zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00-12.00 uur. Voor de zaterdagen en zondagen geldt als openingstijd 11.00-17.00 uur. De tien leden van Kunstkring Amber hebben tijdens het vooijaar en de zomer van 1991 gewerkt aan een artistieke verbeelding van de gekozen 12 stads- en dorpsgezich ten. Deze werken zijn tijdens de tentoonstelling in het gemeente huis te bezichtigen en te koop. De bezoekers worden uitgenodigd om hun voorkeur voor de tentoon gestelde werken uit te spreken. Kunstkring Amber heeft hiervoor sen bedanken, die het mogelijk hebben gemaakt dat hij naar Bir mingham kan afreizen. Dat zijn Verhoeven Bouwgroep bv (afd. Tim merfabriek), Poels Rijwielen, Leo Hendriks, Elektra Gommans en Clephas constructie- en installie- bedrijf. Franka Jansen behoeft minder introduktie. Ze is lid van Triathlon vereniging Regio Venray en wordt begeleid door John Raadschelders. Zij doet dit najaar aan drie interna tionale wedstrijden mee, nl. met de Nederlandse ploeg aan het EK 174 triathlon in Genève en de EK Run- Bike-Run in Birmingham en op in vitatie aan een Top-triathlonwed-- strijd 1/4 triathlon in Turkye. Op het EK 1/4 triathlon werd ze afgelopen weekeinde 31e Aan het einde van de raadsverga dering van de gemeente Meerlo- Wanssum huldigde burgemeester Hahn de heer Piet Hendrix voor het feit dat hy 25 jaar onafgebroken zit ting had in de raad van de gemeen te Meerlo-Wanssum. De eerste 3 jaar had hij zitting in de raad van de ge meente Meerio. Het was niet de be doeling dat Piet Hendrix in 1966 zou worden gekozen omdat hy op een onverkiesbare 4e plaats stond. De Swolgense kiezers hadden ech ter zoveel vertouwen dat ze Piet met voorkeurstemmen in de raad kozen. Totdat het CDA haar intrede deed in de raad en de dorpslijsten wer den afgeschaft, was Piet Hendrix steeds lijsttrekker van de Swolgen se lijst Dat is geen wonder want Piet Hendrix is nog steeds, zoals dat vroeger meer voorkwam, een echte voorvechter rond zyn eigen Swol gense kerk. Piet stond voor riole ringen, ruilverkaveling maximale subsidie voor de verenigingen en woningbouw voor ieder kerkdorp maar vooral voor Swolgen. Burgemeester Hahn typeerde Piet als een ombudsman. In het na rekenen van cijfers is Piet die in het dagelijkse leven een veevoeder- handel drijft, zeer goed. Menigmaal heeft Piet foutjes ontdekt Voor het feit dat Piet Hendrix 25 jaar lang tussen de mensen staat wilde de burgemeester hem dan ken. Die waardering tot uitdruk king brengende, deelde hy mede dat de raad had besloten, op voor stel van het college, hem de ge meentepenning in zilver uit te reiken. Zij vrouw werd een boeket bloemen aangeboden, als dank dat zij Piet al die tijd door zijn inzet had moeten missen. Bart Derksen sprak woorden van gelukwens namens de fraktie van het CDA. Het raadswerk werd door Piet Hendrix steeds serieus geno men en hij kwam speciaal op voor Swolgen. Namens de raad en colle ge bood hy een envelop aan en aan Piet's echtgenote een boeket bloe men. Ook kreeg de heer Berkhout als voorzitter van het CDA Meerlo- Wanssum de kans om Piet voor zyn inzet te danken. 'Je bent en blyft Piet Hendrix, zoals er maar één is. Met je idealisme was je de smaak maker'. een publieksprijs ter beschikking gesteld. VERJAARDAGSKALENDER Om de belangstelling voor de 12 objekten te prikkelen en u wat steun te geven by het herkennen van deze veelal unieke plekjes in ons mooie Venray zal een verjaar dagskalender uitgegeven worden. Naast de werken van Kunstkring Amber zijn er een aantal oude fo to's, kaarten en dokumenten in de tentoonstelling opgenomen die de moeite van het bekijken meer dan waard zyn en een goed beeld geven van de unieke en waardevolle gebie den in en om Venray zoals het vroe ger was en nu is. Op 14 september zijn de te be schermen stads- en dorpsgezichten gemarkeerd met een vlag Het comité Open Monumenten dag Venray wil de bevolking graag nader in kontakt brengen met deze stads- en dorpsgezichten en heeft van deze mooie plekjes van Venray een vandel-, fiets- en autoroute sa mengesteld die in een boekje zijn opgenomen. In dit boekje, wat wordt aangeboden voor de prijs van ƒ1,-, staat tevens een uitgebreide beschrijving van de stads- en dorps gezichten alsmede diverse afbeel dingen vervaardigd door leden van Kunstkring Amber, wat het lezen extra aantrekkelijk maakt Verder is er ook dit jaar op Open Monumentendag 14 september, de openstelling met mogelijkheid tot beklimming van de kerktoren van de Grote Kerk, Sint Petrus' Banden van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag jl. stond Franka Jansen aan de start van de Europese kam pioenschappen ISD-triathlon in Ge neve. Het was haar debuut in het Nederlandse team. Om klokslag 14.00 uur doken de 61 beste dames van Europa in het meer van Geneve voor hun 1500 meter zwemmen. Er stond een stevige bries en het dra gen van een wetsuit was niet toege staan. Franka kwam als 49e uit het water en lag 7 minuten achter de eerste dame. Vooral de golfelag op het meer speelde haar parten. Na het fietsen lag Franka 41e en ty- dens het lópen wist ze zich nog op te werken tot een knappe 31e plaats. Ze finishte in een tijd van 2.19.28 uur op bijna 12 minuten van de winnares, de Francaise Isa- belle Mouthon. Dat deze Europese kampioenschappen sterk bezet wa ren bleek uit de prestatie van de overige Nederlandse dames. Thea Sybesma werd 4e (vorig jaar le) en Katinka Wiltenburg werd 26e (vorig jaar 14e). Thea en Katinka zijn bei den full-profs, dus de prestatie van Franka Jansen mag er best wel zijn. In veel Europese landen groeit de belangstelling voor de triathlon- sport, hetgeen zich uit in een steeds sterker wordend deelnemersveld. De wedstrijden zyn door de felle konkurrentie het aanzien meer dan waard. In Nederland heeft Franka de aansluiting gevonden bij de damestop. Op Europees nivo, zo bleek in Geneve, is de afstand tot de beste dames iets groter. Aanstaande zondag meet Franka haar krachten wederom met de Europese top in het Engelse Bir mingham. Ditmaal op het onder deel run-bike-run. Gezien de sterke konkurrentie die er in Geneve aan de start verscheen, zal Franka hard moeten strijden voor een goede klassering. Lopen en fietsen zyn overigens wel haar sterkere punten. Portemonnee uit hand getrokken Tijdens de drukte in een cafetaria werd de portemonnee van een be zoeker uit zijn handen getrokken toen hy zyn bestelling wilde beta len. Jammergenoeg ging dat zo snel dat hij de dader niet meer kon ach terhalen. Hij was een geldbedrag van 100 gulden armer èn een pasje van de videotheek. Fietser met blauw zwaailicht en sirene Zondagavond omstreeks 10 uur fietste een viertal jongeren richting Meerio. Het betrof hier twee jon gens uit Venray die hun twee meis jes naar huis brachten. Tussen Oostrum en Meerio werden zy inge haald door een jongeman op een fiets, voorzien van een blauw zwaai licht en een politiesirene. Nadat de jongeman het viertal had ingehaald bleef hy een einjje verderop staan en hield het viertal aan, scheen ze met een zaklantaarn in het gezicht en reed weg. Van dit voorval werd aangifte by de politie gedaan. Die heeft de fietsende jongeman met zwaailicht en sirene niet meer kun nen achterhalen. Mogelijk zijn ook andere fietsers "benaderd'. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. met of zonder afdekking Castenrayseweg 14, Oirlo-Venray Telefoon: 04787-1941 De commissie financiën heeft zich vorige week woensdag uit gesproken voor een snellere manier om de gemeentelijke be lastingen binnen te halen. Dat ge beurde tijdens een uitgebreide discussie over het voorstel van bur gemeester en wethouders om de onroerend goed belasting, de riool rechten en de afvalstoffenheffing op één aanslagbiljet te kombineren. De wijzen van inkasseren, zoals b. en w. die voor ogen had, strookte echter niet helemaal met de ziens wijze van de commissie.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5