Extra aandacht voor jonge vrouwen Basiskursus informatica voor ouderen Open zondag 15 september Ook wij zijn deze dag open! Omroep Venray Paardrijden voor gehandicapten WV-nieuws Meteriks koor luistert Hoogmis Vredeskerk op VZO Fietstocht Dansen voor 55 een aangename klus Vrijwilligers gevraagd 't WeB, Werk- en Beroepenoriëntatie PEEL EN MAAS Donderdag 12 september - Pagina 18 Grote Kerk Parochie Brukske Deken C.J.R. Buschxnan, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Kruisverheffing. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; jrd. Piet Kerff en overl. fam. Huskens. 19.00 ZONDAGSDIENST; Mechtilde America; ouders Arts-Dommeck; Toos v.d. Ven-Janssen (koll.); Lies Laurensse-Coopmans (koll.); Jean- ny Peters-Moons (koll.); Sjef Jans sen; Leonardus v.d. Hurk; jrd. Sjaak Gommans; Jrd. Henny Hanen; Piet Creemers (koll.); Greet Gommans- Miltkers (koll.); Jeu Hendriks (koll.); Nellie Klaasen-Jacobs (koll.). Zondag: 24e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmus Hubertus Janssen; overl. ouders Clephas- Linders en Arno; voor de wereld vrede (J). 11.00 PI. H. Mis tg.v. het afscheid van de Zusters van Liefde (St. Anna-klooster) en de Broe ders van Liefde (SL Servalius). De zusters en broeders zullen dan af scheid nemen van de gemeenschap van Venray. Na de PI. H. Mis zullen zij ontvangen worden door de bur gemeester op het gemeentehuis, tot intentie van de zusters en broeders en vooral de overleden zusters en broeders die in Venray gewerkt hebben; Joos Buijssen; Mia Janssen-Deters (koll.); zesw.d. Truus Coenen-Claessen; Jan Gerrats (buurt); overl. ouders Bertrams- Hendriks; Hay Gerrats; Pater Sraar van Meyel (koll.); Jan de Bruijn (koll.); Anna Lommen-Nijs (koll.); An Geurts-Versteegen (koll.); Harrie Dirkx (kerkbestuur); Sjeng Ver- koeyen (koll.); Annie Oudenhoven- Schaeffers (koll.); Joos Buijssen. Maandag:. H.H. Cornelius en Cy- prianus. 9.00 Lsm. José Kremer- Vullinghs. Dinsdag: H. Robertus Bellarmi- nus. 9.00 Lsm. Jacob Gossens en Anna Gossens (S). 19.00 Lsm. tot bijz. int (G). Woensdag: 9.00 Lsm. Herardus Cleophas (S). Donderdag: H. Januarius. 9.00 Lsm. oude stichtingen. 19.00 Lsm. tot zekere intentie. Vrijdag: H.H. Andreas Kim Tae- gon en Paul us Chong Hasang en gezellen. 9.00 Lsm. voor de wereld vrede. 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Henk Ponjée en Marian ne Dikmans, St. Luciastraat 5.15.30 PI. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-j. huw.feest echtpaar H. Loozen- Schouteten, Maasheseweg 44. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: zie lijst. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Hong Bui en Miriam Laurens- se; lektor: J. Truyen. Zo: 9.30 Gert- jan en Pieter Reijnders; 11.00 Nicole Creemers en Dominique Schreinemachers; lektor: T. Verbeek. i Kapel St.. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Schrift-instuif. We bespreken de lezingen van de komende zondag. Iedereen is wel kom. In het Stiltecentrum. 16.46 Groepsmeditatie in het Stiltecen trum (Pav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. Dit weekend vieren we het Patroonsfeest van on ze parochie O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 18.30 ZONDAGSVIERING opgeluisterd door Het Gregoriaanse Koor; Johanna Wismans-Pouwels; jrg. Harrie Bouten; Tbon Sanders; Peter en Marianne Verstappen en overl. ouders Michiels-Wijnen. Zondag: 9.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten voor alle belangen van de parochie. 11.15 Gezonden door de Zangers van St. Frans; Mar- tinus Lenssen, echtgen. en overl. i kinderen; overl. echtp. Vercoulen- Keijsers; Sraar, René en Jac. Bom. 18.00 Truus Magotteaux-Klabbers (koll.). In dit weekend is de meerop brengst van de kollekte voor de mi litaire tehuizen van het Militair Katholiek Thuisfront. Denkt u eens extra aan dit bijzonder sympathie ke doel: een tehuis voor onze dienstplichtigen Maandag: 8.00 t.e.v. St. Antonius. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals. 19.00 Tbon Jeuken; overl. leden van de KW. Woensdag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 19.00 Harrie Hendriks. Donderdag: 8.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. 19.00 Overl. tam. Janssen-Kryns. Vrijdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 13.30 Tot intentie bruidsp. Gerard Stoks en Esmée van Oosten. 19.00 Gezinsmis; Door Hendriks-Arts. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Leo Pouwels. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.00 Emiel Kuste rs; 18.00 Pascal Kusters. Vrijdag: 15.30 Uit dankbaarheid b.g.v. 25-j. huw. Verheijen-v.d. Laar. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han Wouters. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 24e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Mariet en Martha Goumans- Janssen; Tinus Matijsen (koll.); Drieneke jakobs-Bol; Jo Kreyfelt- van Emmerik (koll.); jgt. Piet Arts; jgt. Mia Willemse-van Helden. Zondag: 24e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en ty- delyk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Zang door het Ge mengd Koor van Meterik. Voor Diny van Lingen-Könings; Jan Nellissen; mevr. Bouten-Hendrickx; Leo Dom- meck (koll.). 11.30 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. Maandag: H.H. Cornelius en Cy- prianus, martelaren. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 Overl. ouders Van Cuyck- Gooren (koll.); overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; jrd. Gerrit Linders. Dinsdag: H. Lambertus. 8.00 Ti nus Matijsen (koll.). 19.00 Jan Ver meulen (koll.); jrg. Jan v. Gerwen. Woensdag: 8.00 T.e.v. de H. Naam van Jezus. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Donderdag: H. Januarius. 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Overl. leden van de fam. Landers-Sanders. Vrijdag: H.H. Andreas Kim Tae- gon en Paulus Chong Hasang en gezellen (Koreaanse martelaren). 8.00 Overl. ouders Van Lin- Heyligers en zoon Nout. 19.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart Mededeling: Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksk- ring voor jongeren in de pastorie, eveneens om 19.45 uur. In het weekend van 14 en 15 sept. is er een deurkollekte voor het Kath. Militair Thuisfront. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Ur- bain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 GEZINSMIS; ope ning van het nieuwe schooljaar. Jrd. Jacq. Gooren-, overl. ouders Bonants-Groothuijsen; Antoinet van Mil-Kruysen; Herman Brugge- man; overl. ouders manders- Emonts; Truus Linders-Sybers; Giel Vennekens en echtgen. en weder zijdse fam. (Kinderkoor). Zondag: 8.30 Antoon Janssen; Arnold Jans. 10.00 Voor de Vetera nen, oud-Veteranen en overl. Vetera nen van W Oostrum; Wim Janssen en dochter Nelly (Jongerenkoor Harmony). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Woensdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Donderdag: 9.00 Voor 'n over ledene. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Saskia Lit jens, Veronique Philipsen, Callista Smedts, Karlijn Jacobs. Zo: 8.30 Sander en Erik Schuurmans, Tam Vaessen, Jip Swinkels; 10.00 Kim Hermans, Ursula Comelissen, Yvonne Thielen, Daphne Reijntjes. Di: Lissette Janssen, Gwenda Nielen. Attentie: Dinsdag 17 sept a.s. om 19.30 uur Eucharistieviering voor de OVB. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). St. fetronella, Herman en Jacob Rongen; overl. ouders Zanders-Keijsers; Jan Peeters; led Vervuurt; Harrie Vriens; overl. fam. Bistervels; Frans en Harrie Maas; uit dankbaarheid (L). Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor) Grad Rongen; overl. ouders Philipsen-Verdellen; jrd. Jan Nelis- sen; overl. fam. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen; fam. De Folville. Vrijdag: 9.00 H. Mis Baten- Jeurissen; pastoor Reijnen. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Lei Heidens; jrd. Dora Willemsen-Martens; jrd. Pe- tronella Strijbos-v.d. Beuken; Hay Reijnders; Sir Kunen. Woensdag: 9.00 Jrd. Leonardus Classens; Gertruda Hendriks; Wil helmina Voermans. Misdienaars: Za: Marianne en Fred. Parochie Leunen 24e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekte voor de Kath. Militaire Tehuizen. Acher in de kerk staan voor dit doel de offerkistenklaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Swinkels-van Rijswyck; Harrie Ver steegen-, weekd. Jan de Lauw (3); jrd. Wim Jenneskens; gest. jrd. Bert Voermans, echtgen. en dochter Mia. Zondag: 10.00 Hgm. als mndd. Hel Jenniskens. 11.15 Lsm. Anna Philipsen-Lenssen en overl. fam. Maandag: H.H. Cornelius, paus en Cyprian us, bisschop, martela ren. 19.00 Lsm. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam.; overl ouders Peeters-Raaymakers. Dinsdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Piet Janssen en echtgen. en óverl.. fam. Janssen- Martens.; overl. ouders Koenen- Hendriks en overl. kinderen. Woensdag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers en Joos Loonen; Toon Hellegers (ouderenver.); Bert Vogelsangs. Donderdag: 19.00 Lsm. Thei Hei dens en overl. fam.; gest. jrd. Wil lem Vervuurt en echtgen. Vrijdag: H.H. Andres Kim Tae- gon, priester en Paulus Chong Ha sang en gezellen, martelaren. 19.00 Lsm. Harrie Manders; mndd. Grada Heldens-Direks. Akolieten: Za: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Zo: 10.00 Eef Leijssen, Daan Loenen en Frank Litjens; 11.15 Erik Litjens en Jos Direks. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Jo- landa Achten en Tom Backus. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: Harry Bovée. Huwelijksafk.: Edwin v.d. Heuvel uit Breda en Willy Jenniskens uit onze parochie (3e roep); Bas Stoks uit onze parochie en Maria Theu- nissen uit Vianen-Cuyk (2e roep); Peter Sikens uit America en Antoi nette Rongen uit onze parochie (2e roep); Auke Veenema uit Ysselsteyn en Jolanda Voermans uit onze paro chie (le roep). Opbrengst kollekte tijdens de Oogstdankviering in Heide op zon dag 8 sept jl. bedroeg 1.472,05. De ze opbrengst wordt bestemd voor het ontwikkelingsprojekt in Zam bia, dat mede ondersteund wordt door de LLTB Noord-Limburg. Rektoraat Heide Zondag: 24e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Petronella Janssen-Franssen (fam. Franssen); Sjef Willems. Akolieten: John en Martin Verkoeijen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Wim Derikx en overl. fam.leden. Misd.: Inge en Judith Poels. Rektoraat Veulen 24e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. uit dank baarheid (S); overl. ouders Jacobs-v. Dijck en jgt. zoon Leo. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Mar- lie Weys; Ida v. Staveren-v. Son en Leen v. Staveren. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (Wj. Donderdag: 8.00 H. Mis fam. Van Ool-Fleurkens. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Twan Hagens en Bas Reintjes. Misdienaars: Zo: A. Reintjes en K. Jeucken. Parochie Ysselsteyn 24e^ Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. A. Arts- Theunissen; Grad Verheyen; ouders Van Hugten-Gulpen; overl. ouders Wismans-v. Vegchel en H. Geurts. Zondag: 9.30 Jrd. Hendr. Maessen-Mans en kinderen. 11.15 Jrd. Tjeu In 't Hulst; Jep Arts en overl. fam.; G. v.d. Munckhof; Truus Mulders, overl. ouders en fam. Maandag: 19.00 Uit dankbaar heid (M). Woensdag: 19.00 Geestelijk wel zijn van onze parochie. Donderdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Voermans-Thyssen. Vrijdag: 114.00 T.i.v. bruidspaar Spreeuwenberg-Deters. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en Sj. Ewals. Zo: 9.30 Rob en Thys Ber- kers; 11.15 E. Jenniskens en Sj. Slangen. Ma (19.00) en do (14.00): I. Potten en I. Slangen. Wo (19.00) en vr (14.00): K. Jaspers en R. Keyzer. Spreuk van de week: 'Waar nieuws ontbreekt, groeien de ge ruchten!' (Moravia) Mededeling: Iedere maandag morgen worden om 9.00 uur de kerkdiensten voor Peel en Maas op gemaakt. Na dit tijdstip kunnen geen misintenties voor de eerstvol gende elf dagen worden gepu bliceerd! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. peter en Jo hanna Poels; jgt. Mathieu v.d. Ven- ne. Misd.: Yvonne Tyssen en Monique Goumans. Zondag: 10.00 Lei v. Dyck; An toon Arts en Anna v.d. Zanden; Jan en Han Bardoel. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Maandag: 8.30 Jgt. Gerardus Emonts, echtgen. en kinderen; Har rie Bouten. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Fen Rongen (koll.). Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Tyssen- Rutten en mevr. Michels-Poels. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Feest van Kruisverhef fing. 19.00 Fam. Claessens-v.d. Wey- er; Maria Lipzig-Wilmsen. Zondag: 24e Zondag door het jaar. 10.00 Martinus van Kasteren. Maandag: H.H. Cornelius, paus en Cyprianus, bisschop. 8.30 Bijz. Int (MJ). Dinsdag: H. Lambertus, bis schop van Maastricht 8.30 Voor vrede. Woensdag: H. Joseph Cuperti no. 8.30 Overl. fam. Donderdag: H. Januarius, bis schop en martelaar. 8.30 Voor de zieken. Vrijdag: H.H. Andreas Kim TUe- gon en Paulus Chong Hasan, Ko reaanse martelaren. 8.30 Voor de kerk in Korea. Misdienaars: Za: Jainie en Maris- ka. Zo: Olga en Maaike. Lektoren: Za: Josie Claessens. Zo: Jan Classens Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis uit dankbaarheid en voor alle gevraag de intenties. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor geestelijk en tijdelijk welzijn. 10.00 Hoogmis voor Dora Verstee gen van Kempen; Sjaak Janssen en Jo Thijssen; uit dankbaarheid; rec tor Cremers. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en overl. fam. Evers-Koenen. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 15 sept. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst gehouden. Attentie: Donderdag 12 sept. a.s. Gemeente-avond in De Hommel. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'De wonderen van Gods schepping waarderen' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Programma van Omroep Venray, via de ether op de FM 90.2 en via de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 12 sept.: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Aktuali- teiten en gesprekken over gebeurte nissen in de regio. 20.00 uur: Op Uw Verzoek. Ver- zoekplatenprogramma voor alle zie ken in Venray e.o. Voor een verzoekplaat kunt u op woensdag avond tussen 19.00 en 21.00 uur bellen naar tel. 27269 of schrijven naar Postbus 320, 5800 AH in Venray. Vrijdag 13 sept: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Frank van der Molen draait voor jong en oud nieuw en goud. Zaterdag 14 sept: 12.00-13.00 uur: De Evenemen tenkalender voor het weekend. 16.00 uur: PZN-show. Met o.a. de Venrayse Top-10. 1. Jocelyn Brown: Always There; 2. Bryan Admas: Eve rything I do I do it for you; 3. Dire Straits: Calling Elvis; 4. Color me Badd: Alle 4 love; 5. DJ Jazzy Jeff: Summertime; 6. PM Down: Set a Drift on Memory Bliss; 7. Martika: Love... They wille be done-, 8. Bomb the Bass: Winter in July; 9. Young Disciples: Apparently Nothin'; 10. Army of Lovers; Crucified. Tip: Roxette: The Big L. Ook deze week is er weer een cassette-singel naar eigen keuze uit de Venrayse Tbp-10 te winnen. 18.00 uur: Eric Hezen draait Nederlands- en Duitstalige toppers voor iedereen die het maar wil horen. 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Met o.a. de Radip-vakaturebank. 20.00-22.00 uur: Ruben de Jong. Een totale show voor alle scholieren in Venray en de verre omgeving. Je bent nooit te jong... Zondag 15 sept.: 10.00-12.00 uur: Hayke de la Whisky. Voor een verzoekplaat, de groeten of felicitaties kunt u schrij ven naar Postbus 320, 5800 AH in Venray of bellen naar het nummer dat Hayke tijdens de uitzending vertelt. Maandag 16 sept: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Houwe Zo. Ontspan nende muziek na de eerste werk dag van de week. Dinsdag 17 sept: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: 78-Toeren. Muziek met een mooie klank en herinnering Woensdag 18 sept: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: In het Gehoor. Klassie ke klanken voor de kenner en de leek. Kom van het dak af Een 17-jarige inwoner van Oostrum had kennelijk genoeg van de Oostrumse kermis. Uit pure bal dadigheid was hij op het dak van de Rabobank gekropen. Door de poli tie werd hij van het dak gehaald en onderhouden dat ook dergelyke stunts met de kermis niet getole reerd kunnen worden. Indien er schade aan het dak van de Rabo bank is ontstaan zal hij daarvoor de rekening gepresenteerd krijgen. De heer H. Philipsen, voorzitter van de dorpsraad te Ysselsteyn, heeft op zaterdag 7 september jl. het officiële startsein gegeven voor de aktiviteiten van de Don Bosco Ruiters. De Don Bosco Ruiters is een stich ting, die het Paardrijden Gehandi capten de Peel en omstreken pro moot. Deze stichting is aangesloten by de FPG, de landelijke organisatie Paardrijden Gehandicapten. Direkt na de officiële openings handeling werd er door een aantal Het WeB helpt jonge vrouwen (16-25 jaar) bij het maken van een beroepskeuze en vinden van werk. Begin oktober starten er weer kur- sussen in Bergen en Venray. De kursussen worden gegeven in de leerwerkplaatsen van de Stichting RISC. Deelname aan de kursus is geheel gratis. Tijdens kennisma kingsgesprekken wordt er gekeken of je in aanmerking komt voor een kursus en/of individuele gesprek ken. Bij belangstelling kun je je aanmelden bij de Stichting RISC, tel. 04780-83730, vragen naar: Toos Huys, Maijo Mooren of Nettie de Römph. De schoolvakanties zijn weer af gelopen en bij velen zei regelmatig het vinden van werk of opleiding het onderwerp van gesprek zijn. Kiezen voor een beroep is niet zo gemakkelijk als het lijkt. Welke be roepen zijn er allemaal, is er veel werk in? Heb ik voldoende vooro- pleing? Past het beroep wel bij mij? Kursus Beroepenoriëntatie Wy verzorgen arbeidsmarktge richt kursussen waarbij het moge lijk is om je te oriënteren in verschillende vakrichtingen via ex cursies, gastsprekers uit verschil lende praktijksituaties zoals techniek, informatica, detail, ver zorgende beroepen. Op deze gebie den worden er ook praktische onderdelen geoefend, zoals EHBO- lessen, technische vaardigheden van diverse hout- en metaalbewer kingsmachines. Bepaalde dagdelen wordt er gewerkt met een compu ter, voor de eerste kennismaking met informatica. Ook is er tijdens de kursus aan dacht voor sociale vaardigheden: le ren telefoneren, oefenen van gesprekken, leren omgaan met kri- tie, zelfvertrouwen opbouwen. Individuele begeleiding Naast het volgen van de kursus werk- en beroepenoriëntatie ont vangt iedere deelneemster indivi duele begeleiding. Tijdens deze gesprekken is er aandacht voor jouw specifieke situatie. Samen met de begeleidster zetje een aktie- plan op, zodat je weet welke stappen je verder kunt ondernemen. gehandicapten een demonstratie gegeven. Dit onder leiding van mevr. Franken, de erkende FPG- instruktrice van de Don Bosco Ruiters. Deze demonstratie maakte, mede door de schitterende entourage, een verzorgde indruk en verliep uitstekend. Verschillende vertegen woordigers van de Ysselsteynse gemeenschap gaven door hun aan wezigheid en daadwerkelijke by- drage blyk van hun belangstelling. De menvereniging bood daarbij de gelegenheid om met twee aanspan ningen de manege en omgeving eens vanaf de bot te zien. Het geheel vond plaats in de ma nege van het Ruiter-Sportcentrum te Ysselsteyn. Resultaten Vanaf januari 1991 zyn er in Gen nep, Venray en Horst kursussen gestart. Met alle deelneemsters is er een aktieplan opgezet Velen zijn doorgestroomd naar een beroepsor- pleiding via het Arbeidsburo of het PBVE (Primair Beroepsgerichte Vol wassen Educatie). Sommige deel neemsters die nog niet de leeftijd van 21 jaar hadden bereikt doen nu werkervaring op via de regeling van het JeugdWerkGarantieplan. Enkele deelneemsters stroomden vroegtijdig uit omdat zy tydens de kursus voldoende zelfvertrouwen ontwikkelden en steun kregen bij het solliciteren en vinden van werk. Informatie Regelmatig starten er kursussen hier in de regio. De kursussen du ren tien weken, waarby je twee da gen per week aanwezig bent. Deelname aan de kursus is geheel gratis. Voor meer informatie Stichting RISC, tel. 04780-83730 tijdens kan tooruren bereikbaar. Projektmede- werksters: Toos Huys, Maijo Mooren, Nettie de Römph. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. September: t/m 27-10: Les Miserables, Am sterdam 14: De Dijk/La Lupa, Kampen 14: Poptocht Blues Special, Bergen op Zoom 15: Pop 25, Breda 17 t/m 22: Circus van Moskou, Tilburg 18: Sterrenparade, Kerkrade 20-21-22: Indonesia Nu, Am sterdam 20-25-28: Emmylou Harris, Gro ningen, Nijmegen, Kerkrade 20: Afro-Caribe Festival, Rotterdam 21: Anita Meyer en Lee Towers, Heerenveen 24 Ice-T, Amsterdam 26: The Nylons, Amsterdam A.s. zondag 15 september zal om 10 uur de Hoogmis in de Vredes kerk worden opgeluisterd door de gemengde zangvereniging Meriko uit Meterik. Naast de uit te voeren meerstem mige Missa Tsrtia van M. HaUer, zullen ook diverse bekende meer stemmige liederen worden uit gevoerd. De organiste is mevr. José Schreurs-van Rens. De gemengde zangvereniging, be staande uit 60 leden is in 1968 op gericht. Het koor staat onder leiding van de heer P.E.J. Delvaux. Naast optredens in- en buiten dorps verzorgt dit koor tevens we kelijks de kerkdiensten in de parochiekerk te Meterik. Zondag 15 sept. kunt u weer mee doen aan de fietstocht, georgani seerd door de VZO Ysselsteyn e.o. De tocht heeft een lengte van 40 km. De tocht is bedoeld om rekreatief te fietsen. De opbrengst komt ten goede aan de Don Bosco Ruiters, Stichting Paardrijden Gehandicap ten de Peel en Omstreken. Tussen 11.00 en 13.30 uur kan gestart worden: in Yselsteyn by Porkhof bv en in Merselo bij café Den Tommes. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ5,- p.p.; kinderen tot 12 jaar ƒ2,50. Tijdens de tocht moeten een aan tal vragen beantwoord worden. Na de fietstocht kan men de ingevulde kaarten inleveren. Natuurlijk zijn er weer enkele prijzen beschikbaar en tevens wordt onderweg voor een versnapering gezorgd. De VZO wenst u veel plezier met deze fietstocht! By voldoende belanstelling zal op woensdagmiddag 25 september een basiskursus informatica voor oude ren van start gaan. Onder deskun dige leiding leert u tijdens de kursus enkele basishandelingen met betrekking tot de computer en het programmagebruik. De kursus bestaat uit 12 lessen van 2 uur, aanvangstijd is van 15.00 tot 17.00 uur. De kosten voor de totale kursus bedragen ƒ40,-, dit is incl. het benodigde materiaal. De kursus vindt plaats in de leer- /werkplaats Venray, Prins Bem- hardstraat 12a te Venray. Wanneer u belangstelling heeft of nadere informatie wenst, kunt u kontakt opnemen met de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk, Ken- nedyplein 1 te Venray, tel. 04780- 86706. Dansen is meer dan zo maar ge zellig ritmisch schuifelen, het is een vorm van gezonde lichaamsbe weging. Je bent ontspannen bezig, en je spieren worden ongemerkt op een plezierige manier geoefend. De meesten van u hebben vroeger nooit de gelegenheid gehad het dansen te leren, of om een kursus te volgen. Als u nu naar een feestje gaat, telt u niet mee, omdat u langs de kant moet blijven zitten. Dat kan snel verleden tyd zijn als u deel neemt aan de speciale senioren- kursus. Ook worden er regelmatig dansmiddagen en -avonden georga niseerd waarbij u het geleerde in de praktijk kunt brengen. Tydens de kursus leert u de meest voorko mende dansen. Tevens leren wy u enkele oude dansen zoals Waltz, Ve- leta en Polka. Er bestaan inschrijf- mogelijkheden voor paren maar ook voor hen die alleen willen ko men. Informeert u eens geheel vrij blijvend naar de mogelijkheden op onderstaand adres. CREA Danscentrum Jeanne en Paul Janssen, Raadhuisstraat 6 te Venray, tel. 04780-10500. Binnenkort start er weer een kook-, dans- en muziekkursus voor mensen met een verstandelijke handicap. De eerste soosavond, als opening van het nieuwe seizoen, heeft inmiddels plaatsgevonden. Deze aktiviteiten die vanaf april worden georganiseerd, mogen zich verheugen op een grote belangstel ling. De werkgroep die deze aktivi teiten ondersteunt, zoekt voor de kook- of danskursus nog twee vrij- willig(st)ers. Wat gevraagd wordt is enthousiasme en inzet om deze ak tiviteiten mee te helpen begeleiden. Enige kennis van koken of dansen wordt op prijs gesteld. Er wordt ge werkt in kleine teams die on dersteund worden door werkgroepleden Voel je je aangetrokken tot dit vrijwilligerswerk, dan kun je voor verdere informatie bellen met de kontaktpersoon van de werkgroep (Herman Verweij, tel. 077-870020). I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18