Nieuwe portefeuilleverdeling burgemeester en wethouders Uitrijverboden en aanwending dierlijke mest in Venray NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Onderzoek naar de vervoersbehoefte van ouderen en gehandicapten Bekendmaking Omleiding bussen Heidseweg Bekendmaking Voorkom hondenoverlast Afsluiten wegen PEEL EN MAAS Bekendmaking Bouwver gunning aangevraagd Hinderwet Tijdelijke afsluiting Deputé Petersstraat Oefening op Vliegbases Volkel en De Peel Kollektekalender Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning verleend 'Loop voor Unicef -PEEL EN MAAS Donderdag 12 september - Pagina 16 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester J.F.H.A.B. Waals Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken: gewestelij ke en intergemeentelijke samenwer king, bestuurlijke koördinatie; openbare orde en veiligheid; voor lichting en inspraak algemeen; dorps en wijkraden; personeel, organisatie en informatica; interne dienstverle ning; ekonomische zaken: bevorde ring werkgelegenheid, markten en kermissen, handel en middenstand, bevordering toerisme, bedrijfs- en winkelvestiging. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid, hinderwetszaken, afvalverwerking, mestverwerking, bodemsanering; maatschappelijke zorg: gezondheids zorg, maatschappelijk werk, ouderen zorg, werklozenzorg (RBA), sociale werkvoorziening (WSW), culturele minderheden; sociale vernieuwing; emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen, gemeentega ranties (hypotheken); openbare wer ken: verkeer en vervoer, reiniging; agrarische zaken: ruilverkaveling, be heer, exploitatie en verkoop land bouwgronden. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening; volkshuis vesting; bouw- en woningtoezicht; welstandstoezicht; stedebouw; grondbedrijf (m.u.v. beheer land bouwgronden): beheer eigendom men; exploitatie bestemmingsplan nen; grondverwerving; gronduitgifte. Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. culture zaken: muziekschool, mu seum, schouwburg, bibliotheek, mo numentenzorg, oud archief, culturele verenigingen, grote en kleine kum sten, vrije academie; sociale zaken; onderwijs; volwassenen-edukatie; sportzaken; rekreatie; jeugd- en jon gerenwerk; akkommodatie-aangele- genheden; sociaal-cultureel werk; mondiale vraagstukken; mediazaken; kinderopvang. Om een goed alternatief voor de auto te kunnen bieden, is men op dit moment in ons land druk bezig het openbaar vervoer te verbeteren. De aandacht lijkt hierbij vooral ge richt te zijn op de randstad, maar ook in de landelijke gebieden is het openbaar vervoer in en rond Ven- ray optimaliseren. In het verkeers- en vervoersplan van de gemeente is een nota openbaar vervoer opgeno men. De start van deze nota heeft inmiddels gestalte gekregen. De onderwerpen die hoge prioriteit verdienen z(jn de vervoersmoge lijkheden voor ouderen en gehan dicapten in de gemeente Venray. Door middel van een enquete wordt o.a. de vraag naar openbaar vervoer voor beide'groepen achterhaald. In de wijken Smakterheide en het noordelijk deel van West 'en in de kerkdorpen Oirlo en Veulen en enquetes verspreid onder de men sen ouder dan 55 jaar. Ook zijn in de gemeente Venray enquetes ver stuurd naar gehandicapten en in overleg met de afdeling VROM men sen met een woningaanpassing. Nu blijkt dat er nog een aantal mensen zijn die de enquete nog niet terug gestuurd hebben. Wy zillen deze mensen daarom vriendelijk vragen de enquete alsnog terug te sturen, ook wanneer u geen behoefte heeft aan openbaar vervoer zyn wij hier in bijzonder geïnteresseerd. Mocht het zyn dat u geen enquete ontvan gen heeft, omdat u bijvoorbeeld niet in het te onderzoeken gebied woont, en toch wat kwijt wilt over het openbaar vervoer in de gemeen te Venray dan kunt u kontakt opne men met dhr. Klumpers van de gemeente Venray, tel. 04780-23394. In haar vergadering van dinsdag jl. hebben burgemeester en wet houders besloten tot een nieuwe verdeling van de portefeuilles. Met de komst van burgemeester Waals was een nieuwe verdeling van de portefeuilles noodzakelijk ge worden. Burgemeester Waals zal de prote- feuille ekonomische zaken van wet houder Kersten overnemen. Het grondbedrijf, nu nog in han den van wethouder Truijen, gaat nu over naar wethouder Kersten. Wethouder driessen, die sinds het vertrek van burgemeester Defe- sche de portefeuille cultuur had overgenomen, blijft deze behouden. Naast deze portefeuille heeft wet houder Driessen ook de portefeuil le onderwijs, jeugd, sport en rekreatie en de portefeuille sociale zaken. Het is vanzelfsprekend dat burge meester Waals de commissie alge mene zaken, waarin alle fraktie- voorzitters vertegenwoordigd zyn, zal voorzitten. Voor het overige blijft de portefeuilleverdeling nage noeg hetzelfde. Tbr algemene informatie delen wij mede, dat voor de periode van 1 augustus 1991 tot 1 augustus 1992 in de gemeente Venray de navolgen de provinciale voorschriften gelden in verband met het uitrijden en aanwenden van dierlyke mest: Waterwin- en grondwaterbescher mingsgebied OOSTRUM en RR F.F.HF,I - Voor grasland geldt een uitryver- bod van 1 oktober 1991 tot 16 fe bruari 1992. - Voor mais- en bouwland geldt een zelfde uitrijverbod (geen nagewas: vanaf de oogst tot 15 februari 1992). Buiten deze periode geldt de APV-bepaling dat uitgereden mest binnen zes uur moet zijn on dergewerkt. Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 10 september 1991 waarbij in verband met rekonstruk- tiewerkzaamheden gedurende de hierna genoemde perioden, of zo veel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bylage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voet gangers: a. de Heidseweg tussen Deume- seweg en Lemmenweg in de periode 16 september tot 11 oktober 1991; b. Volen tussen Ysselsteynseweg en Steegse Peelweg in de pe riode 16 september tot 18 ok tober 1991; c. Handrik en Kiekweg tussen Pas en Deumeseweg in de pe riode 23 september tot 18 ok tober 1991; d. Weverslo tussen Haag en Deumeseweg in de peiode 9 september tot 27 september 1991; e. Rotven tussen Boddenbroek en de Limietweg in de periode 23 september tot 11 oktober; f. Meerselsepeel in de periode 23 september tot 11 oktober; n. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in ge vaar wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel t.b.v. bestuurders van motorvoertui gen op meer dan twee wielen: a. wanneer zy woonachtig zijn of hun bedryf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrij ftiiet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen be reiken; b. wanneer zy het motrovoer- tuig besturen in opdracht of met toestemming van de on der a. vermelde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aan nemelijk gemaakt kan wor den dat zij gedurende de tijd dat de onder I genoemde ver keersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het la den of lossen van goederen of voor het verrichten van nood zakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktivi- teiten noet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit bekend gemaakt is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Konin gin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 12 september 1991 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris - De maximale hoeveelheid uit te rijden fosfaat bedraagt 125 kg per hectare per jaar voor alle gronden in dit Grondwaterbeschermingsgebied RR F.F.HF,T - Voor grasland geldt een uitry ver bod van 1 oktober tot 1 december 1991 en vanaf 1 januari tot 16 fe bruari 1992, indien de grond met sneeuw is bedekt; de maximale hoeveelheid uit te rijden fosfaat bedraagt 200 kg per hectare per jaar op grasland in dit gebied. - Voor mais- en bouwland met nage was op zandgrond geldt een uitrij verbod tijdens de gehele maand oktober 1991; zonder nagewas op zandgrond geldt een uitrijverbod vanaf de oogst tot 30 november 1991. Op de overige gronden geldt geen uitrijverbod. Uiteraard geldt ook hier weer de bepaling uit de Algemene Politie verordening, dat uitgereden mest binnen zes uur moet zijn onderge werkt. De maximale hoeveelheid uit te rijden fosfaat bedraagt resp. 250 kg/ha/jaar voor maisland en 125 kg/ha/jaar voor bouwland in dit gebied. Overige gebieden: - Voor grasland geldt een uitryver- bod van 1 oktober 1991 tot 1 februari 1992 op zand- en löss- gronden (met daarnaast de bepa ling dat indien geen uitrijverbod van kracht is op deze gronden tot 15 juni 1992 en kel emissie-arme aanwending mag plaats hebben) en van 1 okto ber 1991 tot 1 januari 1992 op de overige gronden; de maximale hoeveelheid uit te ryden fosfaat bedraagt 200 kg/ha/jaar voor gras land in deze gebieden. - Voor mais- en bouwland geldt een uitrijverbod vanaf 1 september 1991 tot 1 januari 1992 op zand en lössgronden, terwijl voor de overige gronden geen uitrijverbod geldt; daarnaast geldt de bepaling dat indien geen uitryverbod van kracht is enkel emissie- arme aanwending maag plaats hebben, danwel de mest in een tweede werkgang direkt moet wor den ondergewerkt. De maximale hoeveelheid uit te rijden fosfaat bedraagt resp. 250 kg/ha/jaar voor maisland en 125 kg/ha/jaar voor bouwland in dit gebied. - In het algemeen geldt altyd een uitrijverbod indien de grond be sneeuwd is. In verband met de rekonstruktie- werkzaamheden aan de Heidseweg in de periode van 16 september tot 11 oktober a.s. zullen de bussen van de Zuidooster tijdens deze werk zaamheden tijdelijk een andere route volgen. Gekozen is voor een omleidingsroute via de Lemmen weg en Deumeseweg. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling van het bestem mingsplan Centrum te verlenen t.b.v. het verzoek van het RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99 te Ven- lo om in het pand Paterslaan 12 een dagbestedingscentrum te mogen vestigen. De op dit verzoek betrekking heb bende stukken liggen m.i.v. 13 sep tember 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de on derafdeling bouwbeheer, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.HA.B. Waals De Bond tot Bescherming van Honden heeft een brochure uitge bracht, waarin is aangegeven hoe hondebezitters hun dier moeten behandelen om overlast aan ande ren te voorkomen. Met name gaat het hier om de hondepoep. Hoewel de Algemene Politieverordening ter zake strafbepalingen bevat, is het gemeentebestuur met de bond van oordeel dat een goede voorlichting het meest geschikte middel is tot het terugdringen van de overlast. De overlast die door honden wordt veroorzaakt moet uiteraard de bezitter ervan worden aangere kend. De mentaliteit van de honde- bezitter moet daarom zodanig worden beïnvloed, dat de overlast, die misschien wel een maatschap pelijk euvel moet worden genoemd, verdwijnt. Uit deze brochure vermelden we de volgende zaken, die hondebezit ters zich ter harte behoren te nemen: - De hondebezitter moet er voor zorgen dat zijn hond op dié plaat sen zijn behoefte doét waar nie mand er last van heeft. Bij voorkeur in de eigen tuin, waarna het kan worden opgeschept om het vervolgens in de vuilnisem mer te doen. - Kan dat niet, dan op een geschikte uitlaatplaats in de buurt (waar voetgangers of spelende kinderen in geen geval last van hebben) of anders in het struikgewas of de goot - Mocht de hoop per ongeluk toch op het trottoir tericht komen, dan dient de hondebezitter die te ver wijderen. - Door wat geduld op te brengen kan de hond geleerd worden waar hij zijn behoefte moet doen. Neem hem aan de lijn in een forse pas mee naar die plaats. Laat hem on derweg niet stilhouden om 'even te gaan zitten'. - Als de hond op de bestemde plaats zyn behoefte gedaan heeft, moet hij uitbundig worden geprezen en bijvoorbeeld met een snoepje wor den beloond. Het zal niet lang du ren of de hond weet bij het naar buiten gaan wat van hem wordt verlangd; - Een puppie moet zo vlug mogelyk zindelijk worden. In feite dient daarvoor op dezelfde wijze te wor den gehandeld, met dit verschil dat die niet in forse pas naar de bestemde plaats kan worden ge leid, aar moet worden gedragen. Al na veertien dagen kan het pup pie zindelijk zyn. Door de hond op de juiste wijze op te voeden en hem niet tot overlast van anderen te doen zyn kan wor den voorkomen dat de hond in het algemeen in dis-crediet geraakt. Daarmede is iedereen en de hond gediend. Op diverse plaatsen (o.a. bij de bibliotheek, het raadhuis en het politiebureau) ligt de brochure van genoemde Bond met uitgebrei dere informatie. In verband met onderhoudswerk zaamheden is het noodzakelijk tij delijk een aantal wegen af te sluiten voor alle verkeer. Het betreft de Heidseweg, Volen, Weverslo, Han- drik/Kiekweg, Rotven en Meersel- M.b.t. de perioden van afsluiting wordt nadrukkelijk verwezen naar de bekendmaking van deze ver keersmaatregelen. In 1989 is over herstel van de Kie kweg en met name over de vraag wel of niet verbreding daarvan, een diskussie ontstaan. Nu het onderhoud van deze weg als onderdeel van het inhaalpro gramma voor het achterstallig on derhoud aan de orde is, is besloten om deze weg niet te verbreden maar de huidige asfaltbreedte van 3.10m te handhaven. Wel zullen uit oogpunt van verkeersveiligheid en efficiënt weg- beheer de bermen langs de asfalt- verharding worden verstevigd middels een verdichte puinstrook van 0,50m. Met deze oplossing blfjft de effektieve rijbaanbreedte voor auto's gehandhaafd op 3.10m. Voor (brom)fietsers wordt nu in 'noodsi tuaties' een veiliger vluchtstrook geboden dan de huidige, plaatselij ke diep uitgereden bermen. Een jaar na gereed komen van het onderhoudswerk zal een eva luatie worden gehouden terzake ge bruik en veiligheid van de Kiekweg. Mochten er naar aanleiding van de hier aangehaalde onderhouds werkzaamheden nog vragen zijn, dan kan kontakt worden opgeno men met de afdeling Openbare Wer ken, de heren G. Rutten (tel. 23387) of J. de Bruijn (tel. 23383). 'n leesbare krant De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 5, lid 3 van de voorschriften van het bestem mingsplan 'Ysselsteyn' bekend, dat m.i.v. 13 september 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ligt een ontwerpplan tot uit werking van genoemd bestem mingsplan. Het ontwerpplan beoogt in hoofd zaak de bouw mogelyk te maken van een woning op perceel sectie M, nr. 531, gelegen aan de Pater Tulpstraat in Ysselsteyn, t.b.v. mevr. M.A. Bouwmeister-van Suijlen, Moostdyk 12 te Ysselsteyn. Het ontwerpplan met bijbehoren de stukken ligt ter inzage in het raadhuis, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, afdeling VROM, kamer 307, tij dens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende de termijn van terin- zageligging bestaat voor belangheb benden gelegenheid eventuele bezwaren tegen het ontwerpplan schriftelyk in te dienen by burge meester en wethouders van Venray. Postbus 500, 5800 AM Venray. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een tennispa- viljoen aan de Kempweg te Venray tn.v. Tennisclub Venray; het plaatsen van 2 dakkapel len aan de Kruidenlaan 12 te Ven ray t.n.v. A.H.W.M. van Vegchel. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 13 september 1991 ge durende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat hinderwetvergunning is ver leend op de aanvraag van-. J.H. van Dijck, Castenray- seweg 35 te Castenray, voor het oprichten en in werking heb ben van een rundveebedrijf waar een elektromotor wordt ge bruikt met een vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Castenrayseweg 35 te Castenray; J. Arts, Timme rman n sweg 42 te Ysselstey, voor het uitbrei- den/wyzigen vari een varkens- en rundveehouderij, gelegen aan de Timmermannsweg 42 te Ysselsteyn; Maatschap Voermans, Meerloseweg 18 te Oirlo, voor het ex art 6a Hinderwet uitbrei den/wijzigen" van een varkens- fok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Meerloseweg 18 te Oirlo. De beschikking en bybeho- rende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raad huisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur wor den ingezien tot 12 oktober 1991. Tot bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State een beroep schrift (in tweevoud) worden in gediend door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die tegen de aanvraag om ver gunning tijdig bezwaren heb ben ingediend en degenen die aan kunnen tonen niet (tijdig) in staat te zijn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voor ziening te treffen. Het beroepschrift moet wor den gericht aan de Raad van Sta te, afdeling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat ver zoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. In verband met onderhoudswerk zaamheden aan de kerk in Oirlo is het noodzakelijk dat ter plaatse ty- delijk de Deputé Petersstraat wordt afgesloten voor alle verkeer. Het be treft het gedeelte tussen de Hoofd straat en Haalakker. De afsluiting vindt plaats op vrydag 13 septem ber a.s. tussen 7.30 en 18.00 uur. Voor het doorgaande verkeer wordt een omleidingsroute in gesteld via Boddenbroek. Van dinsdag 17 tot en met donderdag 19 september 1991 wordt op de vliegbases Volkel en De Peel een basisoefening ge houden. Deze oefening past in het jaarlijks oefenprogramma van beide bases. Doel is het op elkaar afstemmen, onder moie- lijke omstandigheden, van pro cedures en werkwijzen van het bliegend- en grondpersoneel. Er wordt gevlogen tussen zonsopkomst en 19.00 uur. Op dinsdag is het gebruikelijke avondvliegen vanaf vliegbasis Volkel gepland tot ongeveer 21.00 uur. Gedurende de oefendagen kunnen de vliegbases vanuit on gebruikelijke richtingen wor den aangevlogen. 8 t/m 14 sept.: Militaire thuis fronten. 14 sept.: Jeugdopvang gym- nastiekver. St. Christoffel. 15 t/m 21 sept.: Prinses Bea trix Fonds. 22 t/m 28 sept.: Nier Stichting Nederland. 5 okt.: Scouting De Peelspeurders. 6 t/m 12 okt.: Nationale koliek- te geestelyk gehandicapten. 19 okt.: Jeugdopvang zwemve reniging Spio. 20 t/m 26 okt.: Nederlands co mité Unicef. 27 okt. t/m 2 nov.: Nederlandse Brandwondenstichting. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Kol iekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legitimatiebe wijs kunnen vertonen. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is inge diend voor een hinderwetver gunning van: J. Wismans, Lollebeekweg 45 te Castenray, voor het uitbrei- den/wyzigen van een var kensmestbedrijf, gelegen aan de Roffert 24 te Oirlo. De aanvraag en de bijbehoren de stukken kunnen op het raad huis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Venray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden inge zien tot 12 oktober 1991. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische af spraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend b(j burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die een be zwaarschrift indient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisves ting ruimtelijke ordening en milieubeheer), kunnen tot één week voor bovengenoemde da tum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waarby over de aanvraag kan worden gespro ken met de gemeente, de aan vrager en eventuele overige aanwezigen. Alleen degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en dege nen, die kunnen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn ge weest dit te doen, kunnen tij dens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp-beschikking en/of be roep indienen tegen de uitein delijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zijn om, onder het stellen van voorschriften, posi tief te beschikken op de aan vraag voor een hinderwetver gunning van S. Noyen, Haag 40 te Merselo, voor het ex art. 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een varkensfokkerij, gele gen aan de Haag 40 te Merselo. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur wor den ingezien tot 26 september 1991. Tot deze datum kunnen de stukken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische af spraak. Tot bovengenoemde datum kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden verzocht de persoonlijke gege vens van degene die bezwaar maakt niet bekend te maken. De aanvrager en degenen die bezwaar hebben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen be zwaar maken tegen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 20 september 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het plaatsen van een luifel aan de Henri Dunantstraat 11 t.n.v. Stichting Koninkrijkszalen Venray p/a dhr. H.J. Breemen, Tamboe- rijnstraat 6 te Venray; het aanbrengen van luifels intern verbouwen van een apo theek aan Schoolstraat 25, 25a en Passage 1, tn.v. Venrayse Apothe ken Maatschap, Paterslaan 2 te Venray; het uitbreiden van een diere nartsenpraktijk aan de Mgr. Hans- senstraat 42 tn.v. W.G.A. Loon en, Mgr. Hanssenstraat 42 te Oostrum; het verbouwen van een stal tot garage/berging aan Deskesven 11 tn.v. M.Th. Janssen; het bouwen van 14 premie koop-woningen in Landweert tn.v. G. Raaymakers Bouw- en Aanne mingsbedrijf M.J. Teunissen, Lo- vinckplein 5 te Ysselsteyn; het bouwen van een tuinhuis je aan de Hoefslag 1 te Oostrum tn.v» M.W.J. Verstraelen; het verbouwen uitbreiden van een woning aan de van Beur- denweg 4 te Ysselsteyn tn.v. mevr. J.A.M. Roos-Hendriks, Akelei 118 te Venray. De burgemeester van Venray, drs. J.F.H.A.B. Waals Op zondag 22 september a.s. zal in het Land van Cuyk voor de 8e maal de 'Loop voor Unicef worden gewandeld. De 'Loop voor Unicef is een gesponsorde wandeltocht die jaarlijks wordt georganiseerd door het Reg. Unicef Comité Land van Cuijk. Dit jaar zal in de Overloonse Dui nen een route van ca. 6 km worden uitgezet Startplaats zal zijn op bun galowpark De Vers aan de Raayweg te Overloon (in de tent rechts ach ter de receptie). Om 11.00 uur precies zal burge meester J. Dittner van Vierlings beek de 'Loop voor Unicef officieel openen door de eerste startkaarten af te stempelen. Verder kan er gestart worden tot 14.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt ƒ3,- p.p. De parkeerplaats van het oorlog- museum (aan het begin van de Raayweg) biedt voldoende parkeer ruimte; de toegang naar het bunga lowpark zal tijdens de wandeltocht zijn afgesloten voor alle verkeer, be halve voetgangers. Voor meer informatie: mevr. Mia Bloemen te Overloon, tel 1403 en mevr. Gonnie Kersten te Maashees, tel. 375. I

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16