berden Presentatie van plannen voor renovatie van de schouwburg Cultuur in Venray door bedrijfsleven ondersteund Ook rolstoelers kunnen nu met de trein FOTO-SERVICE SPIJKER BROEKEN EMOFRA Oe grootste kollektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! BETER LICHT Jouw mode bij NEW LOOK in Venray dito-dito elitair slap spotlight Kunstuitleen in Venray op laag pitje ini v.d. Leur ISPAAR-HYPOTHEEK I I J Sheridan - Dekbedovertrekken Gordijnstoffen - Tafellinnen r fjwn it i Nieuwe straatnamen in Landweert HONDERDENTWAALFDE JAARGANG PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY U/EEI/DI A l/AAD 1/EklD AV CM Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f14,00 Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 VvCEIVDLMU VUvIl VENIlAI EN UPHjEVIWj - Abonnementsprijs buiten de regio f 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Zondag 15 september geopend van 12.00 tot 17.00 uur. modehuis Venray Presentatie Stichting 'Bedrijf en Cultuur' Op initiatief van de Industriële Club Venray e.o. wordt momenteel e oprichting voorbereid van de lichting 'Bedrijf 8c Cultuur' die ader meer de Venrayse schouw- iurg in de toekomst met raad en laad wil helpen by de organisatie pn culturele aktiviteiten en zich indersteunend wil opstellen BLb.t de revitaliseringsplannen van de schouwburg. Een werkgroep heeft doelstellin- en gedefinieerd, concept statuten ipgesteld en benadert momenteel andidaten voor het bezetten van le bestuursfunkties, terwijl tevens en begin is gemaakt met de op touw van een sponsor-netwerk. Het is de bedoeling van circa 50 tedrijven en instellingen in het lerkgebied van de schouwburg Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten In de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras^-. Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 H0LTHESEDIJK2 OVERLOON jaarlijks ieder een bedrag van ƒ5.000,- storten in een fonds voor bijzondere theaterprodukties. Als tegenprestatie krygen zy een aan tal faciliteiten, zoals enkele beslo ten culturele avonden en een excursie. Uit het sponsorfonds kan de schouwburg dan voor haar pu bliek speciale voorstellingen in Venray organiseren. Ook andere culturele instellingen kunnen in principe een beroep doen op dit fonds. In Venlo en Heerlen bestaan der gelijke stichtingen al langer, terwyl zij in Sittard en Maastricht in voor bereiding zyn. De Venrayse stichting 'Bedryf Cultuur' wordt officieel gepresen teerd op vrijdag 27 september a.s., tijdens een besloten bijeenkomst na afloop van de operavoorstelling by gelegenheid van het 25-jarig be staan van de schouwburg. Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 Ay CtsL. Gy i BLEEK 21 VENRAY lel 04780 10285 Het bestuur van het Cultureel Centrum De Beejekurf heeft gistermorgen tijdens een persconferentie de plannen bekendgemaakt voor een rigou reuze uitbreiding en verbouwing van de schouwburg. Het nieuwe plan, een ontwerp van Architektenburo Lerou en Lerou, voorziet in een geheel nieuw voorfront, uitgevoerd in twee verdiepingen. Hierdoor ontstaan meerdere ontvangstruimten, die voor uiteenlopende doeleinden kunnen worden gebruikt. Tevens wordt de zaalkapaciteit van de schouwburg uitge breid met 60 plaatsen. Het bouwplan is zodanig opgezet, dat de schouw burg funktioneel ook beter zal passen in de veranderingen, die het Schouwburgplein zal ondergaan. De kosten van het plan worden begroot op 3 miljoen. De financiering voor de uitvoe ring van dit plan is echter nog niet rond. Wel is het plan inmid dels besproken met het gemeen tebestuur, terwijl binnenkort ook overleg zal worden gevoerd met het provinciaal bestuur. Bestuur en direktie van de schouwburg hopen, dat de realisering van de plannen financieel mogelijk zal worden. Zo niet, dan zal de exploi tatie van de huidige schouwburg niet meer haalbaar zyn. DIVERSE REDENEN Voor de noodzaak tot uitbreiding en verbouwing van de schouwburg, die precies 25 jaar geleden in ge bruik werd genomen, zijn diverse redenen aan te voeren. In 1966 Slechts weinigen zijn schijnbaar op de hoogte dat men in Venray de mogelijkheid heeft om kunst te le nen. Al vele jaren bestaat er binnen het gewest Noord-Limburg de moge lijkheid om kunst te lenen. Daar voor moet men echter wel naar Venlo toe. Dat is waarschijnlijk een tweede reden dat mensen niet of nauwelijks gebruik maken van de ze service. In het afgelopen jaar werd slechts 6% van de kunstwer ken die uitgeleend werden, door Venraysers geleend. De afdeling welzijn van de ge meente Venray wil nu onderzoeken of er mogelijkheden zijn om een de pendance van de kunstuitleen- dienst in Venray te vestigen. Een kortere afstand tot de uitleendienst zou het lenen vanuit Venray toe kunnen laten nemen. De afdeling is van mening dat gezien de streek- funktie die Venray heeft, een de pendance gerechtvaardigd is. De gemeente Venray heeft al eer der een poging ondernomen om een dependance van de kunstuit leen in Venray te krygen. Dat was in de begin tachtiger jaren. Het ge west vond toen dat een voorziening voor Noord-Limburg voldoende was. Tijdens de commissievergadering culturele zaken liet dhr. Smits (PvdA) weten dat er in Venray wel degelijk behoefte aan is. Hy wist te vertellen dat er zelfs een bedrijf was dat op kommerciële basis ingelijste posters uitleende. Rfoto I video Patersstraat 10 - Venray werd de bouw erg goedkoop uitge voerd en thans moet veel worden gedaan aan achterstallig onder houd. Daarbij heeft zich door het drukke gebruik in de voorbije jaren veel" slijtage voorgedaan. Zoals de schouwburg er thans bijstaat, past deze niet meer in de huidige, mo derne tijd. Eigenlijk krijgt Venray nu de re kening gepresenteerd voor het feit, dat 25 jaar geleden de schouwburg te goedkoop werd uitgevoerd. De aanvankelijk geplande 650 zitplaat sen werd teruggebracht naar 520. Intussen is gebleken, dat een thea ter van die geringe omvang niet meer rendabel is, want de uitkoop sommen van de gezelschappen zijn de laatste jaren explosief gestegen. Met een minimum van 850 plaat sen zouden de kosten kunnen wor den gedrukt. Tot dusver hebben de bouw kosten en alle inmiddels plaatsge had hebbende verbouwingen nauwelijks ƒ5,5 miljoen gekost, in clusief ƒ1 miljoen voor de verbou wing aan de zyde van De Bleek (bar, zijtoneel en loskade). HUIDIGE SITUATIE Een centrumplaats als Venray verdient zo menen bestuur en di rektie een veel betere akkommo- datie. Zeker wanneer men weet, dat de Venrayse schouwburg een van de best lopende theaters van Neder land is met een tekort, dat ongeveer de helft is van dat van vergelijkbare theaters. Maar het gebouw voldoet geenszins aan de eisen, welke men er in de huidige tyd aan mag stellen. Het toneel, de toiletgroep en het theatercafé zyn inmiddels aange- Messteker aangehouden Vrijdag werd door de politie een 28-jarige inwoner aangehouden. Deze wordt er van verdacht een plaatsgenoot twee dagen eerder met een mes te hebben gestoken in hand en been. Het slachtoffer werd op de EHBO-post van het zieken huis daarvoor behandeld. De man werd ingesloten en in verzekering gesteld. Later kon hij, na verhoor en opmaking van proces-verbaal, huiswaarts gezon den worden. Injektiespuit gevonden Op een speelterrein naby de Vrije Academie aan de Bfeukenlaan werd een gebruikte iiyektiespuit gevon den. Die werd door de politie opge ruimd. Gelukkig had de vinder de spuit laten liggen. Het blijft voor spelende kinderen gevaarlijk om gebruikte spuiten aan te raken. Door deze melding willen wij de ouders er nog eens aan herinneren hun kinderen op het gevaar te wijzen en dat ze die spullen moeten laten liggen. [#1VAN DE KAMP ^*1 ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 pakt. Maar de foyer het gedeelte waarin het maatschappelijke ge beuren plaatsvindt behoeft drin gend renovatie omdat het volledig is uitgeleefd. Ook de inventaris is niet meer representatief. 'Eigenlijk is deze foyer een aanfluiting, wan neer men bedenkt dat hier de meest belangrijke gebeurtenissen en bijeenkomsten moeten plaats vinden', zegt de heer Romain Cat- toir, de schouwburgdirekteur. Deze ruimte is totaal ongeschikt gewor den voor het doel waarvoor zij destijds is ontworpen. Een betere voorziening zou belangrijk zijn voor grote Venrayse evenementen als carnaval, Kennedymars, Fiets vierdaagse, etc., maar ook voor het houden van b.v. personeelsfeesten, beurzen en shows. Een en ander zou ook de exploitatie ten goede komen. VERGELIJKINGEN Bestuur en direktie zyn van me ning, dat een uitgave van ƒ3 mil joen alleszins verantwoord is. In dat verband wordt er aan herin nerd, dat ongeveer evenoude schouwburgen in Etten-Leur en Cuijk thans worden verbouwd voor bedragen van meer dan 8 miljoen. Verder liggen er de feiten, dat de provincie Limburg in het kader van haar cultuurbeleid belangrijke in vesteringen heeft gedaan in het nieuwe Bonnefan tenmuseum in Maastricht, het museum voor In dustrie Samenleving in Kerk rade en het nieuwe museum in Venlo. Een investering in een goedlopende streekschouwburg als die van Ven ray, mag dan ook niet als overdre ven worden beschouwd. GEEN BESTAANSRECHT Vernieuwing en'verbouwing wor den noodzakelijk geacht om de komende jaren te kunnen voort bouwen op de suksessen van de af gelopen jaren. Het cultureel centrum in zijn huidige vorm heeft, zo wordt gezegd, geen bestaans recht meer. Tot op heden hebben bestuur en direktie het financieel aardig kunnen bolwerken, mede dank zij subsidie van de gemeente. Maar de gemeente zal in de komen de jaren niet in staat zijn om de te verwachten exploitatietekorten aan te vullen, terwijl de mogelijkheden tot (verdere) verhoging van de en treeprijzen zeer beperkt zyn. De hoop is daarom gevestigd op het kunnen realiseren van de plannen tot vernieuwing en ver bouwing, waardoor andere in komstenbronnen kunnen worden aangeboord om de schouwburg van de ondergang te redden. Diefstal uit tuin Uit een achter een woning aan de Akelei gelegen tuin werden vier kussens van tuinstoelen ont vreemd. Ook de aan de waslijn te drogen hangende joggingbroek verdween. Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Sheridan by metZ&CO ■4 kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgwood Wilkens BSF zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Alles uit voorraad leverbaar Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 8 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf De klachten van invalide men sen, die aan een rolstoel gebonden zyn, over het feit dat zy in Venray nauwelijks op de trein kunnen wor den gezet, zijn niet voor doveman soren geweest. De Nederlandse Spoorwegen hebben met ingang van oktober een rolstoelbrug be schikbaar gesteld voor het NS- station in Oostrum. Hiermee kun nen rolstoelgebruikers, met hulp van vrijwilligers, op de trein 'stappen'. Na een korte introduktieperiode kan deze brug door vrijwilligers worden bediend. De introduktie wordt verzorgd door de NS. In ande re Nederlandse plaatsen, waar zo'n brug in gebruik is, wordt dit een groot sukses genoemd. De Stichting Algemene Hulp dienst Venray, zal zich over de De commissie voor culturele za ken heeft zich afgelopen dinsdag akkoord verklaard met de nieuwe straatnamen die in de derde fase van Landweert gebruikt zullen wor den. Tijdens de juli-vergadering wees de commissie het voorstel van b. en w., om straatnamen uit de oudheid te gebruiken, fel af. Om de eenheid van Landweert te bewaren, werd toen gesteld dat handhaving van de Kruidennamen noodzake lijk was. Het nieuwe voorstel voldoet aan die wens. Uit alle kruidennamen zijn ongeveer veertig namen geko zen die aansluiten op de reeds be staande namen. Dhr. A. Jansen (PvdA) wees er tij dens de commissievergadering wel op dat de namen goed gespeld die nen te worden. Hij had ontdekt dat het voorgestelde Penningskruid, Penningkruid moet zijn en dat het Silene is in plaats van Siline. Verder waarschuwde hij dat er verwarring kon ontstaan bij het gebruik van di verse namen zoals Watemoot en Stekelnoot, Teunisbloem en Sleutel bloem. Tenslotte stelde hy voor om bij de kruidennamen het Pype- strootje toe te voegen. 'Door de ver zuring van het milieu komen we dit, zeker in onze omgeving, steeds vaker tegen'. De commissie kon zich verder he lemaal vinden in het nieuwe voor stel van b. en w. bediening van de rolstoelbrug ont fermen. Zy zal vrijwilligers be schikbaar stellen die de bediening van deze brug op zich nemen. Ver wacht wordt dat het om enkele ke ren per week gaat. De Algemene Hulpdienst is daarom op zoek naar vrijwilligers die de bediening op zich willen nemen. Gezien de af-i stand Venray-Oostrum zou de Alge mene Hulpdienst het op prijs, stellen als er zich ook mensen uit| Oostrum aanmelden voor dit pro- jekt. Zonder de medewerking van vrijwilligers blijft het reizen voor rolstoelgebruikers met de trein vanuit Venray onmogelijk. Geïnte resseerden kunnen zich wenden tot de Algemene Hulpdienst, tel. 04780-84163. Inbraken in Ysselsteyn In de nacht van donderdag op vrydag was door het indrukken van een raam toegang verkregen tot de aan de Jan Poelsweg gelegen disco theek Pilot. Hier werden de videore- korder, een kleurentelevisie en een geldbedrag van enkele honderden guldens ontvreemd. In de nacht van vrydag op zater dag was met grof geweld via een raam toegang verkregen tot een aan de Jan Poelsweg gelegen cafetaria. Ontvreemd werden hier de video, de radiocassetterekorder en een be drag van enkele honderden guldens. In de nacht van zaterdag op zon dag kreeg de politie alarm door van een inbraak aan het aan de Jan Poelsweg gelegen tankstation. Tben de poütie arriveerde was de dader (of daders) al verdwenen. Ont: vreemd werden drie autoradio's en een viertal geluidsboxen. Daders vernielingen aangehouden Dankzy een snelle melding van een buurtbewoner kon de politie een zestal jongeren aanhouden, die bezig waren vlaggen te vernielen van de automaterialenhandel De Molen aan de Plataanstraat Dat ge beurde in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 02.15 uur. Het bleken inwoners van Venray te zyn in de leeftyd van 15 tot 18 jaar. Van het zestal bleken er twee. van 17 en 18 jaar, zich niet aan de vernieling van de vlaggen en het reklamebord te hebben schuldig gemaakt. Tegen de andere vier werd proces-verbaai opgemaakt Zy konden daarna huiswaarts keren. Ze hebben zich bereid verklaard de schade te rege len met de eigenaar. passage 10 venray tel. 04780-85772 y<

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1