Ook CDA akkoord met Vlakwaterplan Koninklijk Zilver voor Wim Verheijen Pauselijke onderscheiding voor T. Kunen-Reijnders Sheridan - Dekbedovertrekken Gordijnstoffen - Tafellinnen I SPAAR-HYPOTHEEK De grootste kollektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! SPIJKER BROEKEN EMOFRA kleuren films gratis ontwikkeld [VIUVMU ini v.d Leur BETER LICHT Installatie burgemeester Waals 1IONDERDAG 29 AUGUSTUS 1991 Nr. 35 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG COViNET WIJNÖDRANKENGROEP Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY UfCCISDI A I\ l/A AD 1/CklD AV CU AMrEUIklC Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar M4.00 Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 WEEIVDLMI/ V Uvll VEIlllAI EN vPIUEV lll\l - Abonnementsprijs buiten de regio 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Sheridan by metZ&CO kado-artikèlen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgwood Wilkens BSF zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Alles uit voorraad leverbaar! Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 8 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf Op zondag 25 augustus reikte pastoor Peters, na de wekelykse hoogmis, als een van zijn laatste of ficiële daden in zijn hoedanigheid van pastoor van Geysteren de pau selijke onderscheiding Pro Ecclesia en Pontifice uit aan Tonia Kunen- nÊlVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Weer moeilijkheden tijdens kermis te Castenray Het is er dan toch van gekomen dat de politie al hun beschikbare mankracht, zowel voor de avond dienst als de nachtdienst moest in zetten, om te voorkomen dat tijdens de kermis te Castenray de ongeregeldheden niet uit de hand gingen lopen. In de nacht van zaterdag op zon dag waren er al problemen geweest met 'klierende jongelui'. Door tak- tisch optreden van de politie kon den toen de gemoederen worden gesust Het was vooral onrusting om en nabij de friettent Zondagavond werd het omstreeks half elf opnieuw onrustig. Tben de politie arriveerde ging een grote groep jongeren de politie 'uitdagen'. De jongeren gingen op de rijbaan staan waardoor het verkeer gehin derd werd. Glazen werden op straat kapot gegooid, met bamischyven werd er gevoetbald. Dit tot groot on genoegen van het kermisvierend publiek. Vervolgens werd er op het dak van de friettent gekropen en pan nen werden naar beneden gegooid. Ook de regenpijp moest het ontgel den. De politie wist de 'raddraaiers' te lokaliseren en ging tot arrestatie van de grootste herrieschoppers over. In totaal werden zeven jonge ren in de leeftijd van 17 tot 29 jaar en een 'oudere' van 39 jaar aange houden. Die werden naar het poli tiebureau overgebracht en ingeslo ten. Tijdens de verhoren kwam vast te staan dat twee van hen zich niet hadden schuldig gemaakt aan dief stal, vernieling, baldadigheid en verstoring van de openbare orde. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werden allen huis waarts gezonden. De politie neemt dat soort ongere geldheden die de kermissfeer ver storen, hoog op en zal gepaste maatregelen nemen. Dat het die nacht, van zondag op maandag, druk was met 'gasten' op het politiebureau bleek wel uit het feit dat er 12 'cellisten' de gastvry- heid van de politie genoten. er zich een initiatief wil ont wikkelen'. Wethouder Kersten kon niet ont kennen, dat er geen hard financieel plaatje bij zit. 'Wy zyn ook niet in de positie dat we dat kunnen. Een ondernemer maakt toch ook eerst plannen en gaat dan pas naar de fi nanciën kijken. Ik vind het vreemd voor een WD-er, dat die daar an ders over denkt. Pas als er zich plannen aandienen gaan we reke nen. Dan geven we aan over welke investeringen we praten'. De wet houder voegde daar wel aan toe dat alles samenhangt met subsidies van Provincie en Ryk en met parti culier initiatieven. Dhr. Janssen het daarop weten dat hij niet om harde cijfers had ge vraagd maar om indikatieve cijfers. 'Je zou kunnen aangeven wat wel en wat niet kan en wat daar de ge volgen van zijn. Een ondernemer stelt nl. geen plan op zonder dat hij financiële indikaties heeft Maar over dit financiële gedeelte zullen we het wel niet met elkaar eens worden, of u zou WD-er moeten zijn'. De wethouder reageerde hier meteen op: 'Het is teleurstellend dat ik moet konkluderen dat alle WD-ers hetzelfde denken. Ik vond dit zo'n genuanceerde partij'. Uiteindelijk ging de raad akkoord met het voorstel. Alleen de WD werd geacht tegen te stemmen. Hiermee komt de weg vrij voor par ticuliere initiatieven in het Vlakwa- tergebied en mogelijk voor een schitterend rekreatiegebied nabij het Venrayse centrum. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q EDWIN LEE CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten In de Keulsche Pot loundMe-, gourmet- en specialiteiten restaurant, nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON Uw worden nu bij ons „^èiukte foto's Rfoto I video Patersstraat 10 - Venray - tel. 04780-84485 Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek, Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 van de de afdeling Oostrum. Behal ve op lokaal niveau heeft Wim Ver- heijen zich ook regionaal aktief opgesteld. Vanaf 1960, dus al 31 jaar, is Wim Verheijen sekretaris van de Landelijke Ruiters uit de kring Venray, een organisatie waar zo'n 600 leden bij zijn aangesloten. Ook staat hij bekend als organisator van veel kringwedstrijden, zowel binnen als buiten. Vanaf 1973 beheert Wim Verhei- jen ook het sekretariaat van de po nykring Horst, waarbinnen hij ook een groot aantal wedstrijden heeft georganiseerd. Verder is Wim Verheijen 12,5 jaar sekretaris geweest van het gewest Limburg van de NKB. Een funktie die een dagtaak omvat, maar die Wim Verheijen altyd als vrijwilli ger heeft uitgeoefend. Bij veel paardenliefhebbers is Wim Verheijen ook bekend als om roeper. Sinds 1957 is hij elke zo merse zondag in de weer om ergens bij een concours als omroeper te fungeren. Naast de paarden heeft Wim Ver heijen nog een andere grote lief hebberij: zingen. Al meer dan 50 jaar is Wim Verheyen koorzanger. Dat begon in 1940 op het Bisschop pelijk College te Weert Aansluitend daarop werd hij lid van het kerk koorvan Oostrum totdat hij in 1950 trouwde. Tben werd hy lid van het kerkkoor in Venray. Tben 18 jaar ge leden in Venray het gemengd koor werd opgericht sloot Wim Verhei jen zich daar bij aan. Dat hy een trouw lid is, bewyst wel het feit dat zelfs de paardensport niet aan de dinsdagavond mag tomen. Dan is het immers repetitie-avond. Reynders. Mevrouw Kunen kreeg deze onderscheiding voor haar vele verdiensten voor kerk en met de kerk verwante organisaties. Zy was van 1964 tot 1977 sekretaresse van de katholieke vrouwenvereniging LVB. Ook was zij de eerste vrouw die in Geysteren in het kerkbestuur kwam; daarvan maakte zij acht jaar deel uit. Vanaf het moment dat vrouwen by het kerkelyk zangkoor konden komen, werd zij lid en zij is in dit koor degene die de muziekbi bliotheek bijhoudt Zy heeft ook de organisatie van het kerkpoetsen en maakte kleding voor de misdie naars. Sinds enkele jaren is zij se kretaresse van de Katholieke Bond van Ouderen afd. Geysteren en van daaruit mede afgevaardigde naar de Centrale Maasdorpen van de KBO. Na de plech tigheid kwamen velen mevr. Kunen feliciteren in de kerk, en daarna ook thuis. den, dan kunnen wij akkoord gaan met dit voorstel'. Wethouder Kersten onderschreef de zorg van het CDA voor het stuif- duinengebied. 'Middels een be heersplan moeten we ervoor zorgen dat daar niet ingegrepen wordt. Hierop komen we later nog wel eens terug'. Met het gegeven dat elk initiatief in de commissie getoest moet worden, had de wethouder iets meer moeite. 'Ik vraag wel om onderhandelingsruimte zodat we niet voor elk gegeven terug moeten koppelen naar de commissie. Na de onderhandelingen ben ik best be reid verantwoording richting com missie af te leggen. Dat kan ik toezeggen'. Dhr. Van Soest wilde hem die on derhandelingsruimte best geven. HONDENUITLAATPLAATS Dhr. Zwiebel van de PvdA het we ten dat zijn fraktie weinig moeite had met het voorstel. Wel had hy nog wat kleine vraagjes. Zo was hy bang dat door het toegankelijker maken van het gebied, de overlast van hondenuitwerpselen toe zou gaan nemen. 'Nu al laten veel men sen de honden uit maar is er geen merkbare overlast'. Hy stelde voor om by de ingangen hondenuitlaat- plaatsen te kreëren, zodat het verdere Vlakwatergebied van hon denuitwerpselen bespaard zou blyven. Wethouder Truijen noemde dit een zaak die bij de uitvoering van de plannen aan de orde zou kun nen komen. 'We zullen dit meene men'. De wethouder zag wel enig licht om dit te kunnen verwezen lijken. TOEKOMSTONDERZOEK Dhr. Zwiebel drong er verder op aan dat er de komende jaren onder zocht moet worden in hoeverre het Vlakwatergebied de exploitatie van het zwembad kan versterken. 'De eerste vijf jaar is de exploitatie van het zwembad gedekt. Ik vrees voor de ekonomische haalbaarheid na die vijfjaar. Het zwembad moet ook dan voor de Venrayse burger betaal baar blijven. Een onderzoek naar de versterking van het zwembad is dringend noodzakelijk'. Wethouder Driessen kon zich daar wel in vinden. 'We houden nu al de vinger aan de pols voor een ge zonde exploitatie van het zwembad. Inmiddels is ook voorgesteld om een tarief voor dagdelen in te voe ren. Sportfondsen wil dit overwe gen. We zullen het Vlakwatergebied en het zwembad in ieder geval posi tief moeten stimuleren om ons ook na vyf jaar in de markt te pryzen. Attrakties voor een kleine beurs spreken mij wel aan, afhankelijk van wat er zich aanbiedt'. FINANCIEN De fraktie Samenwerking had geen problemen met het voorstel. Volgens mevrouw Roling liggen de plannen precies in de gedachten- lyn van haar fraktie. Dhr. Janssen van de WD had daarentegen meer problemen met het voorstel. 'De WD heeft grote moeite met de voorliggende nota', aldus dhr. Janssen, 'vanwege de dingen die er niet instaan'. Hij miste in de nota de konsekwenties voor het milieu en de financiële konsekwenties. 'Ik kan niet zien waarmee we akkoord gaan. Zolang we de gevolgen niet kunnen over zien kies is voor scenario 0, niet doen'. Loco-burgemeester Hoppenreys wees dhr. Janssen erop dat in het voorstel wel degelyk over milieuge volgen wordt gepraat. Dat was ech ter niet wat dhr. Janssen bedoelde. 'Ilc mis de milieukonsekwenties als De organisatie van Triathlon Regio Venray bedankt alle medewerkers die geholpen hebben zondag 25 augus tus 1991 tot een groot succes te ma ken. In het bijzonder: - De gemeentelijke instanties van de Gemeente Venray en Vierlingsbeek - T.W.C. Oostrum - Duikvereniging NAJADE - Zwemvereniging SPIO - Alle vrienden en kennissen, vrouwen mannen van de leden van T.V. Regio Venray. - Rode Kruis Kollone Venray De sponsoren: Wielerspeciaalzaak Vierlingsbeek, Adia- Keser Uitzendbureau, Drukshop Venray, De Bonte Koe en Shoe-Fit Loop- en Voetmedisch adviescentrum Tfegelen. Alle adverteerders De bevolking van Venray e.o. Met ingang van 1 september be gint dhr. J. Waals zyn werkzaamhe den als burgemeester van Venray. De officiële installatie van dhr. Waals als burgemeester zal plaats vinden tijdens een bijzondere ver gadering van de gemeenteraad, welke gehouden wordt op vrijdag 6 september 1991. Deze vergadering begint om 14.30 uur in het raadhuis. Aansluitend aan deze vergade ring is er voor de Venrayse bevol king de gelegenheid om met dhr. en mevr. Waals kennis te maken en om onze nieuwe burgemeester ge luk te wensen met deze benoeming. Deze receptie duurt van 16.30 tot 18.00 uur. Overval tankstation opgelost Door de aanhouding van een 24-jarige inwoner heeft de politie de op carnavalsmaandag gepleegde overval op het tankstation aan de Leunseweg opgelost. De man be dreigde toen met een mes de kas sier van het tankstation. Hy ging er toen met een geldbedrag van ƒ2.750,- vandoor. De politie had vol doende bewyzen om de dader vori ge week woensdagavond aan te houden. Tydens de verhoren op donderdag bekende hy de overval waarby alleen hy betrokken was. Van het geld is niets meer over. dat is opgemaakt. Hy is in afwach ting van zijn voorgeleiding ingeslo ten in het politiebureau. Dit tankstation is dit jaar al drie keer overvallen. Nu is deze eerste overval opgelost. Recentelyk werd de derde overval opgelost doordat de exploitant met hulp van anderen de overvaller in de kraag kon gry- pen en aan de politie wist over te geven. De tweede overval is nog niet opgelost. ft Zondag jl„ na een enerverende aardensportdag in Leunen, werd Fim Verheijen (70) uit Venray aan maant verrast door loco-burge- leester mevr. Hoppenreys. Zij kon lem mededelen dat het Hare Ma- steit heeft behaagd om Wim Ver- eijen, voor al zijn verdiensten oor de gemeenschap, te onder- cheiden met de Eremedaille in Zil- er, verbonden aan de Orde van lianje Nassau. Het paardensportverleden van ffim Verheijen gaat terug tot in de Tweede Wereldoorlog. Tben al was hij als ruiter aktief in Oostrum. Na zijn huwelyk werd Wim Verheijen lid van de afdeling Venray, eerst als aktief lid, later als sekretaris en voorzitter. Onder zijn voorzitter schap ontstond binnen de paarden- dub Venray een afdeling ponies in 1968. rj^en ^eze ^deling in 1977 zelfstandig werd, ging Wim Verhei jen mee met deze club, waarvan hij nog een tijdje voorzitter is geweest Nu nog is Wim Verheijen lid van de ze vereniging, net als dat hij dat is Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Ook het CDA is afgelopen dinsdag akkoord gegaan met de door b. en w. uitgestippelde planontwikkeling voor het Vlakwatergebied. De groot ste partij in de gemeenteraad had na de commissievergadering van begin juli nog een slag om de arm gehouden. De commissieleden von den het toen niet bevorderlijk, dat tussen de twee stuifduingebieden in het Vlakwatergebied, waar nu nog het zwembad is gesitueerd, horeca-aktiviteiten plaats zouden vinden. Het CDA zag, en ziet nog, de stuifduingebieden liever als een stiltegebied. Burgemeester en wethouders hadden juist voor de lokatie van het oude zwembad gekozen om even tueel horeca-aktiviteiten te laten ontwikkelen, omdat in dit gebied geen hoge natuurwaarde aanwezig waren. Een van de uitgangspunten voor een verdere planontwikkeling in Vlakwater was het behoud van de aanwezige natuurwaarden. Ook kon daar optimaal gebruik worden gemaakt van de aanwezige infra- struktuur en parkeerplaatsen. 'Juist deze gegevens vormen een van de pijlers van ons Vlakwater- plan', had wethouder Kersten destijds gezegd. 'Wij willen onze kop niet in het stuifduinenzand steken' liet dhr. Van Soest van het CDA weten. 'Als wij de garantie krijgen dat het stuif- duinengebied behouden blyft en beschermd wordt, en dat wij van elk mogelijk initiatief in dit gebied, via de funktionele raadscommis sies op de hoogte worden gehou-

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1