DAG 7e TRIATHLON VENRAY Nieuwe opzet triathlon Venray Regio Triathlon Venray Regio over totaal nieuw parcours shoe De sponsoren van de Triathlon regio Venray wensen u een sportieve en gezellige dag toe op zondag 25 augustus De Venrayse Triathlon '91 Sportief Aanbevolen OOK Organisatie: Triathlon Vereniging Regio Venray Triathlon Vereniging Regio Venray Fantastisch schouwspel met veel franjes Parcours dit jaar nog mooier ADIA KESER PEEL EN MAAS Donderdag 22 augustus - Pagina 5 M Venray en de regio kan zondag 25 augustus a.s. van zeer nabij kennisma ken met de triathlonsport, De Triathlonvereniging Venray Regio organiseert dan de Venrayse Triathlon '91. Succes lijkt verzekerd, want de organisatoren en de hulpploegen in de vorm van een schare aan vrijwilligers/sters staan ga rant voor een prima parcours en ongetwijfeld een vlot liggende organisatie. Het triathlongebeuren van 25 augustus wordt een ware sportpromotie voor deze zwaarste vorm van duursport, Niet alleen hét meedoen van de atleten, maar ook het bekijken en volgen van hun prestaties wordt zeker een ware belevenis. Zwemmen, fietsen en hardlopen: een combinatie van sporten, die van de atle ten het uiterste vragen. Zelfs zoveel inspanning vragen, dat de grenzen van het presteren voortdurend verlegd worden. Het is uiterst belangrijk dat atle ten optimaal en verantwoord worden voorbereid en begeleid in deze tak van sport; bovendien een fysiologisch verantwoorde trainingsopbouw volgen. Deze vrij nieuwe tak van sport heeft toekomst Het is een wedstrijdsport die de laatste jaren er populair is geworden. Nederland wordt een triathlonland en Venray spreekt daarbij een aardig woordje mee. Dankzij, en mede door, de zeer aktieve organisatie Triathlon Venray Regio. Vanaf de start in 't Schaartven te Overloon tot aan de finish in de Schoolstraat te Venray is een concours uitgezet waar de drie sportonderdelen goed beoefend kunnen worden. Het geheel belooft een spannend strijdtoneel te worden voor de deelnemende triathleten, maar ook een waar kijkspel voor sportminnend Venray en de regio. De organisatoren en ook de mensen werkend achter de schermen verdienen alle waardering. Met de heer John Raadschelders voorop is er door de triath lon vereniging de laatste jaren een geweldige stimulans gegeven aan de ont wikkeling van de regionale triathlonsport in Noord-Limburg en Oost-Brabant. Maar ook door sponsoring van deze tak van sport door diverse bedrijven en instanties, ontstaan er meer mogelijkheden. Op een verantwoorde manier bezig te zijn prestaties op te bouwen met daarbij een evenwichtige begeleiding is hun uitgangspunt En dat lijkt mij de juiste benadering. De triathlonvereniging Venray Regio plaatst zich sportief goed in de kijker. Daarom zal op 25 augustus a.s. niet alleen de slogan „Venray volop aktief gelden maar ook „Venray Volop Sportief' op en langs 't parcours. Venray zal weer in beweging zijn om mee te doen en/of mee te genieten van dit sportspektakel. Als wethouder Sportzaken wil ik t.a.v. deze wedstrijddag tegen eenieder zeggen: „Sportief Aanbevolen". Het gemeentebestuur wenst alle deelnemen de triatleten een juiste uitdaging en voor alle sportminnaars.... beleef het mee langs de route of aan de finish. J. Driessen Wethouder sportzaken gemeente Venray. Op 25 augustus is het dan zover. De zevende triathlon van Venray Regio gaat weer van start. In tegen stelling tot de afgelopen jaren, is de spil van deze westrijd niet meer het terrein van het Gemeentelijk Com- bibad. De triathleten starten met het onderdeel zwemmen in het Schaartven in Overloon, waarna ze Dit jaar is niet meer het Gemeen lijk Combibad aan de Parkweg het ntrale punt vd. Triathlon Venray gio. De organisatie heeft, vooruit- pend op de Zuidnederlandse pioenschappen, die volgend in Venray worden gehouden, kozen voor een totaal nieuw par ure. Gestart wordt daarbij in het haartven in Overloon terwijl de finish midden in het centrum van jen ray is. START-EN AANKOMSTTIJDEN De triathlon Venray Regio gaat 's morgens al om 10.00 uur van start met de 1/4 triathlon voor recrean ten. De snelsten onder hen zullen 1 het zwemmen rond 10.30 uur »or het eerst de Westsingel passe- ien. Rond 11.20 uur worden de eer ie deelnemers op het loopparcours n het centrum verwacht. De 1/8 tri llion voor recreanten start om [2.00 uur. De eerste fietsers worden bnd 12.15 uur op de Westsingel jerwacht en zullen rond 12.40 uur intreden op het loopparcours. De 8 trio triathlon, waarbij de triath- 1 door 3 verschillende sporters t afgelegd, start om 12.45 uur. d 13.00 uur verechynen de fiet sers voor het eerst op de Westsingel en rond 13.20 uur zullen ze het loopparcours betreden. De wedstrijdatleten, die de 1/4 tri athlon afleggen starten om 13.30 uur, zijn rond 14.00 uur voor de eerste keer fietsend op de Westsin gel te zien en zullen rond 14.45 uur op het loopparcours zijn. ROUTES Zoals eerder gezegd, de. route is dit jaar wezenlijk anders dan ande re jaren. Na het zwemmen in het Schaartven fietsen de triathleten via de Holthesedijk, de Vierlings- beekseweg en Venrayseweg de Mer- seloseweg op, richting Venray. Op de Beekweg vindt een splitsing plaats tussen de routes. De 1/4 tri athleten rijden eerst richting Mid den Peelweg om vervolgens om te keren en richting Venray te fietsen. De 1/8 triathleten fietsen direkt richting Venray. Het fietsparcours loopt over de Beekweg, Westsingel, Kempweg, Weg in den Berg, Deur- neseweg, Midden Peelweg en vervol gens weer via de Beekweg richting Venray. Op de Westsingel wordt dan afgeslagen naar de Hoenderstraat ëri de Deken Thieleristraat ingesla gen. Op het parkeerterrein wordt vervolgens gewisseld na het lopen. De 1/4 triathleten maken op boven genoemd parcours 2 kleine omwe gen, nl. op de Beekweg via het Deskesven, op de Ries en Kleindorp terug naar de Beekweg en op de Deumeseweg, via Weverslo, de Zandstraat en de Ossendijk terug naar de Deumeseweg. LOOPPARCOURS Het loopparcours begint bij het parkeerterrein van de Tbrro, via de Hoenderstraat wordt de Schoolstraat ingerend, waar de fi nishlijn is getrokken, voor het kan toor van Adia Keser uitzendburo. Vervolgens gaat het parcours over het Henseniusplein door de Gro testraat, Hofstraat, Raadhuisstraat, Gasstraat, fietspad Noordsingel, St Jozefweg, Langeweg, Hoenderstraat weer naar de Schoolstraat De 1/8 triathleten leggen 2 rondes af, de 1/4 triathleten 4 rondes. PRIJSUITREIKING Per categorie zijn er ereprijzen beschikbaar. Er is 1500 gulden prij zengeld beschikbaar. De verdeling daarvan zal op de wedstrijddag be kend worden gemaakt en is afhan kelijk van het aantal deelnemers per categorie. Voor de recreanten zijn er prijzen in nature die a-select worden uitgereikt. Elke deelnemer krijgt in ieder geval een herinne ring. De prijsuitreiking vindt plaats anderhalf uur na de eerste finisher van de wedstrijdatleten. Het loopparcours door Venmy-ceixtrwm j voor uw m i KETTING- A w FORMULIEREN 0 j drukkerij van den j munckhof bv grotestraat 68 venray j tel. 04780-82727 naar en om Venray fietsen om ver volgens het loopparcours door het centrum Venray af te leggen, dat eindigt voor het kantoor van Adia Kesar, aan de Schoolstraat In het centrum vindt u voor deze gelegenheid stands met informatie materiaal omtrent de triath lonsport en de materialen die daarvoor gebruikt worden. Voor de inwendige mens zorgt de Bonte Koe met verschillende sfeervolle tap punten en terrassen. Het spreekt vanzelf dat er voor zo'n groot evenement een flink aan tal vrijwilligers nodig is. Gelukkig heeft de organisatie deze mensen, want zonder hen, zou het organise ren van deze triathlon by na onmo gelijk zyn. Nieuw dit keer is ook de 1/8 Trio triathlon. Drie mensen volbrengen samen, elkaar afwisselend met zwemmen, fietsen en lopen een achtste triathlon. Op deze manier kunnen er nóg meer mensen ge nieten van het echte méédoen, want daartoe moet zo'n evenement toch ook inspireren en uitnodigen. Het liefst zag de organisatie natuur lek dat iedereen mee zou doen, maar zonder toeschouwers is het een stuk ongezelliger-, toeschou wers horen erb^j: u bent van harte welkom Wie kunt u daar nu zien? Misschien de buurvrouw die u re gelmatig ziet rennen, of de groente man, of de ambtenaar van het Gemeentehuis, noem maar op. Daarnaast zyn er by de echte wedstrydatleten enkele opvallende mensen. Natuurlyk zyn de winnaars van het vorig jaar er: Franka Jansen en Henny Freriks, maar ook de hele top van Zuid-Nederland is aanwezig, te weten Menno Oudeman (5de op het. Ned. Kampioenschap), Henry Drieshen (Zuid-Nederlands kampi oen en 8ste op het N.K.), profs van het Adia Keser team, Marco Akker mans, René Zuidam (3de N.K.) en natuurlijk weer de vele leden van de triathlonvereniging Regio Venray. Al met al een evenement dat de moeite waard is om eens naar te kijken. POSTBUS 237 - 5800 AM VENRAY - 'M. 04780-89615/88883 Voorzitter.- John Raadschelders Secretariaat: Mariell en Peter Scheres Marian Raadschelders Penningmeester: Leo Snellen Public Relations Thom Verleg John Raadschelders Peter Scheres Wedstrydleider NTB: Roel Salter Consul NTB: Ad Kools Speaker Finish: Peter Winters Speaker Schaartven: Maarten Houba Coördinator zwemmen: Jan des Bouvrie Tiny van de Vorst Frans Vogelzangs Coördinatie fietsen: Eric Claessens Coördinatie lopen: Leon Dorssers Danny Hoedemaekers Coördinatie massage: Annemarie Versleyen Coördinatie Fysiotherapie: Tbn van Schyndel ITuub de Bruin Coördinatie Rode Kruis: H. Peters Dr. de Vocht Coördinatie inchequen en fourage: Annie Kurver Coördinatie Catering Centrum Venray: Bontge Koe Wilbert Jeuken Coördinatie opbouw/aibraak Schaartven: Martien Dupont Centrum Venray: Herman Gorree De starts van de verschillende groepen z(jn als volgt: om 10.00 uur start de kwart triath lon voor de recreanten, om 12.00 uur start de 1/8 triathlon voor de recreanten, om 12.45 uur start de 1/8 Trio- triathlon en om 13.30 uur start de ISD SPC wedstryd groep. Nee, inschreven kan niet meer, maar je voorbereiden opo de Zuid-Nederlandse Kampioen schappen in Venray op 7 Juni 1992 d&t kan wél De TVRV bestaat nu 5 jaar, en is in die tyd uitgegroeid tot een vol waardige vereniging met ca. 60 le den die actief z(jn in de triahlon-en/of loopsport.. Even zo veel jaren organiseren wy reeds de SPC triathlon van Venray. De algdoelstelling van de vereni ging is het op een gezellige manier, met triathleten en atleten onder el kaar, goed en verantwoord met je sprt bezig te zyn. Dit gebeurt dan ook onder het motto "TRAINEN MET EEN LACH De opzet is dusda nig dat zowel de recreanten als wedstrydatleten volledig aan hun trekken komen. Wat de TVRV zoal te bieden heeft blykt uit de aktivi- teiten van 1991: Gezameiyke trainingen (elk onder deel 2 maal per week) Trainingsweekend te Papendal. Deskundige begeleiding (3 gedipl. trainers). Alg. en persoonlyke trainings schema's. Lopersgroep voor KNAU- wedst rij datleten Mogelijkheid tot aanvragen KNAU- licentie. Baantraining. Clubblad "Trio-Pöst". Clubkampioenschappen. Cyclecrossen of ATB in de winter maanden. Gezameiyke deelname aan aange wezen wedstrijden en aan toertoch ten klassiekere. Kortingen door gezameiyke aan schaf van materialen of door aan koop van materialen by één van onze sponsoren. U kunt ook vrybiyvend een maand mee trainen om te kyken of onze vereniging aan uw behoeften voldoet. De toeschouwers zullen kunnen genieten van een goed georgani seerde wedstryd. De deelnemers zyn mensen die zo maar eens voor de aardigheid meedoen, maar (Kik toptriathleten, die 2 maal per dag trainen en dus veel met hun sport bezig zyn. De triathlonsport is een dynami sche, zich snelontwikkelende sport, waarby men alleen steeds het beste materiaal en kleding wil. De profwielrennere nemen dit graag maar altyd later van de tri athleten over. De mooiste sportspul- len. racefietsen en de nieuwste snufjes zie je dus by de wedstrijd in Venray. Ook zullen er verschillende stands zyn waarin bedryven hun sportartikelen zullen demonstre ren en u graag de nodige techni sche info. geven. Het hele centrum van Venray zal door de Organisatie Triathlon Ven ray Regio gezellig worden ingericht met terrasjes en muziek; kortom een plek waar het gezellig toeven zal zyn tydens de triathlon hap pening Voor de eerste keer wordt er in oj>en water gezwommen en start men in het Schaart van in Overloon met zwemmen, vanwaar men over de weg naar het fietsparcours mud Venray gaat om vervolgens het lo pen af te leggen in het centrum Venray. Dit alles om het publiek en de sporters optimaal te laten genie ten van deze duursport De organisatie is heel erg biy dat dit jaar de Gemeente Politie. Ge meente Werken en Verkeer en Vei ligheid van Vierlingsbeek en Venray hebben meegewerkt aan een nog mooier en sneller parcours. Het gehele fietsparcours zal. met uitzondering van twee stukjes fietspad, over grote, geheelvrye wegen gaan. Een fantastisch fietsparcours dus! De wissel naar het lopen zal op de parkeerplaats van de Tbrro plaatsvinden, waana men aan het laatste onderdeel be gint: het lopen. Dit jaar is iets unieks mogelyk. Lopen over een verkeersvrypareours van 2,5 km. door het mooie en gezellige cen trum van Venray. De toegang is gratis KOM OOK KIJKEN NAAR DE TRIATHLON VENRAY REGIO DE BONTE KOE UITZENDBURO Vkriingsbeek Loop- en Voet Medisch Advies Centrum Openingstijden: dinsdag-vrijdag 13.30-18.00 donderdag 13.30-21.00 zaterdag 09.30-17.00 Mariastraat 3, 5932 BR Tegelen Telefoon 077-737768

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5