Jl RIOOL SERVICE Regionale Cultuurmiddagen voor ouderen 5-daagse Agrarische Studiereis naar voormalige DDR een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren AGENDA DE HEILIGE MELKKOE RAEDTS REIKI Filmnieuws VVV-nieuws Omroep Venray Gevonden Talencursussen Volksuniversiteit Afslankcursus Voeding Sport Alliance Francaise Kodak Royal Papier Vorstelijk fraai! 70 SLAAPKAMERS EN ALLE SOORTEN SLAAPSYSTEMEN PEEL EN MAAS Donderdag 22 augustus - Pagina 3 Schoolstraat 34, Venray 18 en 25 sept. a,s. worden in de Schouwburg Venray voor de 10e keer weer de regionale Cultuurmiddagen georganiseerd. Het is een programma voor en door de ouderen uit de regio Venray, Horst-Sevenum. Maasdorpen en de Gemeente Bergen. Vanwege de toe nemende belangstelling worden hiervoor 2 dagen uitgetrokken, om zo iedereen in de gelegenheid te stellen dit gevariëerd en ontspan nend programma meet te beleven. De ouderen bonden uit de regio hebben spontaan hun medewer king aangeboden om zonder noe menswaardige kosten in de Schouwhprg op te treden. De "Old Timers" uit Sevenum zorgen weer voor een welkomst mu ziekje, directeur R.V.C. Cattoir opent deze 2de lustrum-uitvoering. Het programma bestaat verder uit het optreden van dansgroepen uit Af- t'erden. Bergen en Hegelsom; van de zangkoren uit Griendtsveen en 5807 BB Oostrum-Venray Tel. 04780-81469/82274 Vandalisme Een aan de Heidseweg geparkeer de personenauto van een inwoner van Heide bleek door vandalen be- wekt te zijn. Een ruit van de auto was ingegooid. Een inwoner van Oirlo deed aan gifte van ruwe vernielingen die wa ren aangericht aan de in een schuur aan de Beemdweg staande tractorspuit De handels waren ver bogen en 2 spuitbomen waren ver nield. Een schadepost van ongeveer 1500 gulden. Inbraken Tijdens afwezigheid van de bewo ners van een boerdery aan de Ring weg te Ysselsteyn werd, door de ruit van de achterdeur uit de sponning ie nemen, toegang verkregen. De gehele woning was doorzocht maar Voor zover kon worden nagegaan, werd er niets vermist Door forcering van een raam van de eerste etage werd toegang ver kregen tot een woning aan de Langstraat. Hier werd een Personal computer, een kleurentelevisie en een magnetron ontvreemd. Lottum; Declamatie voor dracht uit Broekhuizenvorst en uitvoering van toneelspelen door de ouderen afdelingen van Sevenum en Horst. Ook het bekende duo "Um en Um", de heren W.Hendrix en M.Craen- mehr, zal een nummer ten beste geven. De algehele presentatie wordt ver zorgd door in Venray bekende con ferencier Peter Haans, onlangs nog gedecoreerd in de Orde van Oranje Nassau wegens zyn bijzondere ver diensten in het culturele gemeen schapsleven. Het belooft weer een leuke en ge zellige middag te worden in de Schouwburg van Venray. De entree kaartjes k 5 gulden p.p. zijn vanaf 1 sept. in de voorverkoop verkrijg baar bij- de plaatselijke afd. v.d. Ou derenbonden. Zorg tijdig voor een entreebewijs want de belangstel ling voor beide dagen zal weer bij zonder groot zyn In sept. starten er weer meditatie avonden. De avonden zijn zowel ge schikt voor beginners als voor gevorderden. Meditatie, het groeiend één wor den met de stilte in jezelf, is niet iets wat je kunt doen. Elk doen (zelfs het oefenen van niets doen) brengt ons alleen verder weg van die stilte. Allerlei oefeningen kun nen echter wel de belemmeringen die het ervaren van die stilte in de weg staan opruimen. D.m.v. allerlei oefeningen kunnen wij dus het kontakt met ons innerlijk herstel len, zodat meditatie als vanzelf kan gebeuren. Al na enige oefening kan men iets van meditatie, van het we zenlijke in zichzelf ervaren. De ver schillende technieken die ik zal toepassen, bieden een proces van spelenderwijs ontdekken en inte greren. De schudmeditatie (Kundalini) is verwant aan de Bio-energetica. Ze begint met het losmaken van het li chaam, zodat we dat in volle vrij heid kunnen beleven. Als die basis los en vrij is en de energie daarin onbelemmerd kan stromen, wordt eenvoudiger om onze denkprocces- sen te observeren zonder er in mee gesleept te worden. Dat biedt de mogelijkheid om tussen het den ken, stiltes te ontdekken, waardoor we helemaal in het hier en nu val len, zonder afleidingen. Voor de andere oefeningen kiezen we o.a. uit: Nadabrahma, Kundalini, Nataraj etc. het doen van meditatie- qeiehirigén in een groep werkt ver sterkend. Meditatie is een leven sinstelling, niet een tijdelijke aktiviteit. Wanneer je interesse mocht heb ben, opgave bij Jeanne Smits, Kempweg 99, 5801 VP Venray, tel. 88615. Diefstal uit bedrijf Door forcering was toegang ver kregen tot een bedryf aan de Pas te Merselo, ontvreemd werden gereed schappen ter waarde van 1000 gulden. De Rabobanken in Venray en om streken bieden u de unieke gele genheid om een bezoek te brengen aan agrarische bedrijven in de BRD waarvan de meeste bedryven zullen liggen in de voormalige DDR. By deze reis zal de nadruk liggen op de recente ontwikkelingen en investeringsproblematiek in de agrarische sector v.d. voormalige DDR. Deze 5-daagse reis zal vertrek ken op 23 sept. In Haselünne, gelegen in de BRD, zullen we een melkvee-bedrijf be zoeken. dat geëxploteerd wordt door een nederlandse agrariër, die het bedryf 30 jaar geleden begon. Dit bedryf produceert jaarlyks 900.000 liter melk, heeft 200 in Hamburg, ADCA-bank genaamd, zal ons tijdens dit bezoek vergezellen en voorzien van info. over de vesti- gingsmogelykheden en procedures voor agrarisch bedryf in de voor malige DDR duidelijk naar voren. In de resterende dagen worden enerzijds kleine particuliere bedry- ven en anderzyds zeer omvangryke staatslandbouwbedrijven bezocht in de voormalige DDR. Byv. wordt op dag 4 een L.P.G (Landbau- Produktions-Genossenschaft) in Goltzow Seelow bezocht. Dit bedryf was voorheen een staatsbedrijf en wordt nu beheerd door de Treu- hand. Dit is een instituut die alle staatsbedrijven van de voormalige BACKDRAFT heet de nieuwste filmsensatie die deze week in pre miere gaat in Nederland. De film wordt vanwege het te verwachten sucses in 2 zalen vertoond. Het is een uitzonderlijke film met als on derwerp enorme branden. De film beelden v.d. branden zyn v.e. verbluffende schoonheid en zorgen voor sensationele cinemascope beelden. Voeg daarby het Dolby Ste reo geluid en dan weet men me teen, dat hier voor een unieke theater-ervaring wordt gezorgd, die men thuis niet zo zal beleven. BACKDRAFT breekt momenteel re cords in de gehele wereld. Het is een film die men onmogelijk mag missen. Datzelfde kan gezegd worden van Robin Hood Prince of Thieves. Dit is de nieuwste film van Kevin Costner (de man die Dances with Wolves maakte). Ook hier gaat het weer om een spectaculaire produktie waarbij men ogen en oren tekort komt. In het gehele land zitten de zalen stampvol en het publiek is laaiend enthousiast Er zijn mensen die denken, dat het hier om een avon- turenfilmpje gaat. Fout, fout, fout. Het is wellicht het meest spectacu laire en groots opgezette filmwerk dat men in jaren te zien kan kry- gen. Ook deze film breekt over de gehele wereld records. De andere Kevin Costner film Dances with Wolves is niet uit de bi os te branden. De film wordt voor- namelyk in de weekdagen doorgespeeld. Op zaterdag en zon dag zyn de voordtellingen onder voorbehoud, omdat men nog niet weet of er dan wel een zaal beschik baar is Robin Hood en Backdraft kunnen namelijk bij grote belang stelling gekoppeld worden en dan moet Dances with Wolves noodza kelijkerwijs wyken. Tenslotte heeft men ook al 10 weken de kans ge had om de film te gaan bekyken. Eveneens in 2 zalen wordt Naked Gun 2 xh vertoond. Dit lachsukses is ook al weer bezig records te vesti-' gen. Het publiek dat inderdaad krom ligt van het lachen gaat soms meerdere malen de film bekyken, omdat de grappen onmogelyk in één keer te vatten zyn. Voor de jeugd is er een tekenfilm van Walt Disney, Het Geheim van de won derlamp. DDR moet privatiseren. Het bedrijf heeft een oppervlakte van 10.000 Ha. en momenteel werken er 200 mensen. Naast graanteelt en kool zaad telen ze div. groenten en heb ben een apart veebedryf met 5000 melkkoeien. 7000 mestvarkens en 150 fokvarkens. Ook kunt u hier een intensief irrigatiewerk zien. De overnachtingen in Berlyn zul len plaatsvinden in het hotel "Stadt Berliln" aan de Alexanderplatz. De ze reis biedt ook een mooie gelegen heid om Berlyn na de val van de muur te beziehtingen. In het progr. is een rondrit langs de belangryk- ste bezienswaardigheden zoals. Slot Charlottenburg, Checkpoint Char lie, Ryksdaggebouw en natturlyk de Brandenburger Tbr opgenomen. De prys van deze 5-daagse reis be draagt 795,-- p.p. op basis van 2-persoonskamer en halfpension. Belangstellenden, wacht niet te lang. Voor meer info. en boekingen kunt u terecht bij de onderstaande Rabobanken Venray, Merselo, Ysselsteyn, Leu nen, Oostrum, Meerlo, Oirlo, Wan- ssumTBlitterswyk, Swolgen en Broekhuizenvorst Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. September: 3 Black Crowes, A'dam 6 Goud van Oud, Den Bosch 6 Nigel Kennedy, Den Bosch 17 t/m 22 Circus v.Moskou, Tilburg 25 Emmylou Harris, Nymegen 28 Emmylou Harris, Kerk rade Oktober: 2 The Dubliners, Maastricht 6 The Dubliners, Eindhoven 11 De La Soul, Utrecht 15 Julio Iglesias, Maastricht 15 t/m 20 Circus v.Moskou. Maastricht 26 The Nylons. A'dam 29 Siouxie The Banshees, Utrecht December: 4 t/m 1-3-92 Rembrandt A'dam 6 t/m 25-5-92 Les Miserables. Scheveningen Gestolen auto in brand Een wel zeer merkwaardige auto- brand vond aan de Veltumse Klef- fen plaats in de vroege zaterdagmorgen, even na 7.00 uur. Daar geraakte een geparkeerde per sonenauto van een 23 jarige inwo ner door onverklaarbare oorzaak in brand. De brandweer kon alleen maar nablussen de auto moet als verloren worden beschouwd. Maar het merkwaardige aan deze zaak was, dat de Venrayenaar daags tevoren by de rijkspolitie van Cuyk aangifte had gedaan van diefstal van zyn auto. Hoe die auto in Ven ray terecht was gekomen was niet duidelyk. De rijkspolitie van Cuyk heeft de auto veilig gesteld en hoopt helderheid in deze zaak te krygep. Programma van Omroep Venray, via de kabel op de FM 102 Mhz met. op: Donderdag 22 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Info. en gesprekken over Venrayse zaken Vrijdag 23 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Zaterdag 24 aug. om: 9.00 uur:Gouwen Ouwen. 10.00 uur:Venrays Nieuws 10.10 uur: Evenementen kalen der voor het weekeinde. 11.00 uur: Op 78 toeren 12.00 uur: De PZN-show. Met de Venrayse Tbp-10, samengesteld door Music-World: 1. Bryan Adams, Eve rything I do I do it for you. 2. Heavy D «Sc The Boys, Now that we found lo ve. 3. Scorpions, Send me an Angel, 4. Incognito «Sc Jocelyn Brown, Al ways there, 5. Metallica, Entu Sand man, 6. Sonic Surfers, Beat of Zen, 7. Kaoma, Dance Tago Mago. 8. De La Soul, A roller skating jam named Saterday, 9. C «Sc C Music Factory, Things that make you hmmm, 10. Color me badd, All for love. TIP: Dire Straits, Calling Elvis. Ook deze week is er weer een CD- singel uit de Vernayse Tbp-10 te winnen. Zondag 25 aug. om: 10.00 uur: In het gehoor. Een uur klassiek met als thema Die-- rendag. 11.00 uur: Hoor Hayke. Groot verzoekplatenprogramma met Har ry Hendrix, bel vanaf 10 uur: 27269 of sQlirijf naar Postbus 320, 580(J" All voor een verzoekplaat.. Maandag 26 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Dinsdag 27 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Woensdag 28 aug. om: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. 20.00 uur: Nieuws. 20.05 uur: Op uw verzoek. Ver zoekplatenprogramma voor de zie ken in het St Elisabeth ziekenhuis en thuis. Door Jan en Liesbeth. Bel voor een verzoekplaat vanaf 19.00 uur: 27269 of schrijf naar Postbus 320. 5800 AH Venray. Trottairtegels van fietspad verzakt Op het fietspad langs de Leunse- weg, ter hoogte van de afslag naar In de Wieën werd ontdekt dat enke le tegels vele centimeters waren verzakt, hierdoor ontstond een ge vaarlijke situatie voor fietsers en bromfietsers. Personeel van ge- meentewerlten hebben maatrege len genomen waardoor de onveilige situatie tot het verleden behoort. Bord vernield Een op de kruising Deumeseweg- Langstraat staand bord met verwij zing naar het Engels soldatenkerk- hof werd vernield aangetroffen. De veroorzaker is doorgereden. Naar diens idenditeit stelt de politie een onderzoek in. De beheerder van dit Engels kerkhof is van de vernieling van dit verwijsbord in kennis gesteld. Even de hond uit laten Och, als je even de hond uit laat gebeurt het vaak dat dan de deuren niet worden afgesloten. Dat dit dan kwalijke gevolgen kim hebben bleek wel, toen een bewoonster van de Kruidenlaan haar hond even uit liet Buurtbewoners zagen twee jeugdige knapen uit de woning ko men met een krat lege flessen. De politie kon die jeugdige knapen achterhalen. Krat en flessen zijn weer terug en proces verbaal werd opgemaakt. Gevonden voorwerpen in de pe riode van 13 t/m 19 aug. Brillen: een leesbril. Kleding: een blauw jack. Portemonnee: een zwarte portomonnee. Sleutels: Sleutels aan ring. sleutels met la bels. Bos sleutels met label, sleutels. Dieren: een poes. Diversen: Siervelg. Voor inlichtingen kunt ti zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de gemeentepoli tie Venray. 04780-84888, XsL 224. Ook dit jaar biedt de Volksuniver siteit Venray e.o. weer een geva rieerd talenpakket aan. De methodes waarmee wordt gewerkt z(jn sjpeciaal afgestemd op volwas senen. De cursussen zyn voor iedereen toegankelijk en zo opge bouwd dat men zonder vooroplei ding kan beginnen in het le jaar. Wie,al een zekere kennis van een bepaalde taal heeft kan in het 2de t/m 6e jaar instappen. Tijdens de OPEN DAG op 31 aug. a.s. (van 11.00-15.30 uur) kan met docenten worden gesproken over de moge lijkheden voor instappen. Allen ta lencursussen bestaan uit 24 wekelijkse lessen van 1.5 uur. Voor info. tel. 04780-80185 van de Volk- suniveriïiteit Venray e.o.. OosLsingel 37a in Venray. Dik zyn, zich te dik voelen en all- le mogelijke pogingen om af te val len. Voor veel mensen is het een kwelling. Overgewicht komt, zegt men, door te veel eten en te weinig bewegen. Twee zaken die veel met elkaar te maken hebben. Ben je zwaar dan is bewegen vermoeiend. Dat doe je dus te weinig. Maar door een zittend leven maak je de vetre- serves niet op en is de kans op dik blyven groter. Je kunt dan ook op twee manieren afvallen: minder eten en meer bewegen. Maar uit on derzoek en ervaring is bekend dat de combinatie minder en bewuster eten én meer bewegen op lange ter mijn effectiever is dan alléén diëten of alléén bewegen. Vandaar dat in de week van 9 sept. wederom gestart wordt met de afslankcursus Voeding en Sport in Venray. Het doel van deze cursus, bestaande uit 10 bijeenkomsten, is het bereiken en behouden van een gezond gewicht onder professionele leiding: een diëtiste geeft voe- dings/dieet adviezen en een aerobic-lerares verzorgt de aerobi- cl essen. Voor opgave en verdere informa tie kunt u contact opnemen met Maria v.d.Geer. diëtiste, tel. 04780-89646. Lon Wetjens. aerobic- dancing tel. 04780-12519. De Astense afd. v.d. Alliance Fran caise organiseert op maandag 26 aug om 1930 in het Gemeen schapshuis aan de Kerkstr.te Asten een info.avond voor allen, die be langstelling hebben voor de Franse taal en kuituur. Zy kunnen dan een kijkje nemen in de boeken die voor de cursussen gebruikt worden en tevens kennis nemen v.h. nieuwe progr. Op zaterdag 21 sept wordt de eer ste lezing gehouden in het Gemeen schapshuis te Asten, maar de kursussen beginnen al eerder, nl. vanaf 2 sept. Naast de taal kursussen, die van meet af aan gericht zullen zyn op het leren spreken v.h. levende Frans, zijn er ook conversatlecurs- senen, leesgroepen voor gevorde- nen en sinds vorig jaar cursussen commercieel Frans, die echter pas half Oktober beginnen, maar waar voor u zich ook op de info.avond kunt opgeven. Mocht u 26 aug verhinderd zyn, dan kunt u voor nadere info. te recht by Mw. ter Steeg-Beudeker, Vlinkert 17. Asten-Houden, tel. 04936-93239. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Iankvcld. II. Schreven en J. Wlttgen: J. WIIK.I langstraat 106. tel. 80082 Weekenddienst voor de patiënten van I'. Corver. G. van Loon. E. de Muinek Keizer. A. Coenen, F. Schmectz. I). Vercauteren en J. de Ybcht: J. de Vorm Menseniusstraat 13a, tel. 81878 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Mui Dongen: DR. Van DONGEN l'iist. Jeuekenstniat 6, America tel. 04784-1707 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZI EK EN VERVOER Ttel. 077-575757 ONGEVALLEN Ttel. 08-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VKNHAW Al'» M UKKEN ST. ODA Passage 1. tel. 81255 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18(H) uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nacht 1 ui Kje) TANDARTSEN' WEEKEMHUENST VEN RAY-Y88 ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: It. RUYTEN, tel. 81383 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.ll M. de Vocht/R.C. Goedegebuurc. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSEN PRAKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREM KR Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken ran mevr. Raay- makers, mevr. Mm der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazenen MEVR. VERMAZEREN BUtterewUck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur W EERDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst ran de praktyk ran mevr. Mm der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum te bereikbaar via U-I. 0478O-812Ö9 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundig»-!! alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge-' legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 1730 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitieenartikclen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 1730 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst Eenieder wordt verzocht de urti kelen na gebruik z.8.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-klcuterburrau en geh<x>rserecnlng: Uitsluitend op afspraak. lel. 81260 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 ZwangersehapgymnastJek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wykverph-egkundi- ge op dinsdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wykgebouw Ysselsteyn IJtsenbergweg 201» Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wykgebouw Wanssum SL Leonards weg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.15 uur. tel. 04784-1201 Wykgebouw Tien ray Bernadcttclaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-135)7 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgcbouwcn op de aangege ven tyden. ALGEM. HULPDIENST VENRAY Ttel. 04780-84163 Bereikbaar van maandag t/m vrydag de gehele dag u»t 22.00 uur en in ht* weekend van 9.00-11.00 uur en van 19.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-20202 Spreekuur dageiyks van 9 tot 10 uur Uw foto's briljanter afgedrukt op Venray 04780-12567 De auto is behalve een vervuiler en een soms levensgevaarlijk ap paraat eveneens een bron van vreugde. De auto geeft plezier, mo biliteit, status en is bovendien een uiterst practisch vervoermiddel. Behalve een bron van vreugde is de auto ook een bron van inko men. Niet voor de beryder, wel voor de overheid. By aanschaf bemerkt u de enor me druk van omzetbelasting en bijzondere verbruiksbelasting. U voldoet uw wegenbelasting, be lastingen voor uw verzeke ringspolis en heel, heel veel omzetbelasting en accijns bij elke liter benzine. De regering propa geert terugdringing van het auto gebruik. in praktijk zou het haar bankroet betekenen. Slechts 23% van de belastingopbrengst wordt door de overheid weer ten behoe- ve van de autoryder uitgegeven. Ook via de inkomstenbelasting haalt de regering nog een flink be drag binnen door by degene die een auto van de werkgever privé gebruikt 20% van de catalogus- waarde bij het inkomen te tellen. Na de invoering van de Oort wet geving krijgt iedereen met zo'n bijtelling (de lease-auto) de ver plichte aanslag zodat heffing ver zekerd is. De bijtelling wordt voor degene die verder dan 30 kilome ter van zijn werkplek woont ver hoogd tot 24%. De commissie Stevens stelt nu zelfs een verho ging tot 28% voor, waar wel een al gemene belastingverlaging tegenover staat. Voor de invoering van de Oort- wetgeving was deze bij telling veel al een papieren tijger omdat bij een inkomen van mider dan 59.400;-- (1989) en geen nevenin komsten de aanslag achterwege bleef. De ongelukken die wel de verplichte aanslag ontvingen be taalden daarover niet alleen be lasting en premies volksverzekering, maar ook de zo genaamde opslagpremies (1989:11,4%)die normaal bij de werkgever thuishoren. Deze men sen was de ongelijkheid met dege ne die geen aanslag ontving een doom in het oog. De rechter werd geraadpleegd. Een beroep op ongelijke behan deling over het gehele te betalen bedrag werd door de rechter opzij geschoven, maar tot verbazing van heel (fiscaal) Nederland be paalde onze Hoge Raad op 29 mei 1991 dat de heffing van de opslag premies wel erg willekeurig was en om die redenen niet toege staan was. Dat was immers een werkgeversaangelegenheid en een vrystelling in de loonbe lasting kon dit niet overhevelen naar de werknemer. Uit dit ver rassende arrest blijkt dat gedu rende vele duizenden lease-klanten ruim 10% teveel be lasting over de by telling hebben voldaan. Slechts degene bij wie de aanslag 1989 nog niet geregeld is, heeft de leans op een meevaller. De belastingdienst komt niet terug op reeds vaststaande aanslagen als naderhand de rechter de hef fing in stryd met de wet acht. e invoering' van Oort bespaart de overheid dus onverwacht mil joenen guldens belasting. In plaats van schaamte en berouw over alle te hoge aanslagen besluit men in Den Haag dat het tyd wordt de melkkoe weer eens by de hoorns te vatten. Vlak na dit arrest werd de benzine-accyns nog eens met 25 cent per liter ver hoogd. Deelt u mijn gemengde ge voelens Mr. T.C. van Zwieten Rühl/Haegens/van Aar Accountants en Belastingsadvi seurs Kantoren te Boxmeer. Ven ray en Reuver. Tel. 08855-76464 GROTE KEUZE EN EEN GOED ADVIES Gildeweg 17 - BEERS (bij Cuyk) - 08850-22337 Vrijdag koopavond

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3