Oorlogsveteranen gedecoreerd met het draaginsigne gewonden Gemeente Venray gaat gokverslaving aanpakken Werk mee aan beeldige kleding '91 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Kolorkids kado* bij uw Kodak Express Foto's SPIJKER BROEKEN EMOFRA Milieuvliegtuig betrapte vuil verbranders Commissie tegen aktieplan ,Spits voor VW" Bondsspeld Sheridan - Dekbedovertrekken Gordijnstoffen - Tafellinnen De grootste kollektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! BETER LICHT kleuren films gratis ontwikkeld ini v.d. Leur I SPAAR HYPOTHEEK I DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1991 Nr. 34 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG PEEL EN MAAS Venrav Henseniusstraat 1 04780-81801 Venray lleiiseniusstraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY i Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f 14,00 - Abonnementsprijs buiten de regio 19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Kodak Express staat garant voorsnelle afwerking voor uw mooiste herinneringen, en afgedrukt op Kodak kwa liteitspapier. Nü bij ontwikkelen en af drukken van uw kleurenfilm een vrolijke Kodak Kolorkid gratis. Verzamel ze alle zeven Zolang de voorraad strekt. of de helft van de tegenwaarde FJÊ Kodak m EXPRESS Foto Printshop Venray 1 uur fotoservice De Bleek 39 Venray 04780-88559 10 jaar ervaring in snel service Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. JONNY Q LEE GARCIA EDWIN CLARISSE enz. enz. Vierlingsbeekseweg 16 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten Hooi aangestoken Een inwoner stak een party hooi in brand, naby de Rosmolenbaan. Het vuur nam echter ernstige vor men aan en hij kon de brand niet meer blussen, ook niet met hulp van de politie. Vervolgens werd de hulp van de brandweer ingeroepen en kon de brand geblusd worden. De Venrayse gemeenteraad buigt zich a.s. dinsdag over de gokversla vingsproblematiek. Naar aanlei ding van het rapport „Gokversla ving en criminaliteit", opgemaakt door de Venrayse gemeentepolitie, heeft de gemeente een beleidsnoti tie „gokverslaving" opgesteld, die nu door de raad besproken wordt. POLITIERAPPORT In het politierapport, dat begin 1990 werd gemaakt, worden enkele aanbevelingen gedaan t.a.v. de gok verslaving. Zo moet er controle wor den uitgevoerd op de verleende vergunningen voor gokautomaten; moet er controle komen op de leef tijd; moeten er afspraken gemaakt worden omtrent de opvang van gok verslaafden en dient het aantal speelautomaten beperkte te worden. BELEIDSNOTITIE De beleidsnotitie, die b. en w. nu aan de raad voorleggen, draagt di verse mogelijkheden aan om gok verslaving tegen te gaan, en om vooral de jeugd in bescherming te nemen. Uitgangspunt hierby is het huidige beleid, dat maximaal twee gokautomaten per inrichting toe laat. Tten aanzien van snackbars moet het beleid er echter op gericht worden dat èèn gokautomaat per inrichting wordt toegestaan. Nieu we inrichtingen die een vergun ning aanvragen mogen nog maar een gokautomaat plaatsen. In kantines van sportcomplexen (m.u.v. de Sporthal), in in dorps- en gemeenschapshuizen staan mo menteel nog geen gokautomaten. Voorgesteld wordt om aan deze in stellingen ook geen vergunning voor gokautomaten te verlenen. Be hendigheidstoestellen (flipper kasten) zijn hier wel toegestaan. Wat betreft de sporthal zal getracht moeten worden om deze gokauto maat langs privaatrechtelyke weg te laten verwyderen. Tten aanzien van de twee gokhal- len wordt een uitstervingsbeleid voorgesteld. Gestreefd wordt om te rug te gaan naar èèn gokhal, waar bij de vergunning niet gekoppeld wordt aan een rechtspersoon maar aan een natuurlijke persoon. Zo is de gemeente in staat om op den duur ook deze ene hal te laten ver dwijnen. ZE LFREG ULIERIN G In de beleidsnotitie wordt verder voorgesteld om een zelfreguliering te propageren by vergunninghou ders. Die zouden er vrywillig op moeten toezien dat op de apparaten een waarschuwingssticker wordt geplakt; dat probleemgokkers voor plaatsing op een lyst worden voor gedragen en daarna niet meer wor den toegelaten op kansspelautomaten met verwijzing Het milieuvliegtuig van de Rijkspolitie, die ook boven het grondgebied van Venray speurt naar milieuvervuiling, signaleerde dinsdag dat in Oostrum op 2 plaat sen illegaal vuil werd verbrand evenals aan de Ysselsteynseweg te Ysselsteyn. De 2 verbranders in Oostrum kregen deze keer, gezien de beperkte omvang, een waarschu wing. Maar de vuilverbrander in Ys selsteyn kreeg proces verbaal aangezegd. Hier was sprake van een grove overtreding. De commissie voor Onderwijs, Jeugd, Sport en Recreatie, heeft zich afgelopen maandag tegen een eventuele steun aan een aktie van een regionaal weekblad uitgespro ken, om geld in te zamelen voor de aankoop van een spits voor de Ven- lose eredivisieclub VW, De com missie deed dat naar aanleiding van een opmerking van het CDA- commissielid A. van Soest uit Oostrum. „Ik ben een beetje ge schrokken dat burgemeesters en loco-burgemeesters zich achter dit initiatief scharen", aldus dhr. van Soest. Hy waarschuwde ervoor om niet al te positief richting VW te reageren. „Een collekte voor dit soort zaken keur ik af'. Volgens dhr. van Soest, die zelf nauw betrokken is bij de Voetbalve reniging Oostrum, hebben veel ver enigingen moeite met o.a.het gedrag van VW, dat vaak net voor sluitingstijd van de transferperio de, spelers weghaalt bij de amateur verenigingen. „Dat gebeurt vaak zonder onderhandelingen". Vol gens dhr. van Soest moet de liefde wel van twee zijden komen. Namens het gemeentebestuur had wethouder Truijen, de nu met vakantie is, positief gereageerd op deze aktie. Wethouder Driessen liet echter weten dat hy er mordicus op tegen is dat het gemeentebestuur ingespannen wordt om gelden in te zamelen voor zo'n doel. „Mprele on dersteuning ja, waarom ook niet, maar als het de bedoeling is dat via „smeekbedes" van burgemeesters geld wordt ingezameld voor een spits dan zeg ik nee". De wethouder was overigens van mening dat VW die morele ondersteuning dit sei zoen „hard nodig" zou hebben. Met hem spraken ook alle com missieleden zich uit tegen een der gelijke ondersteuning van deze' aktie. Ruim veertig jaar, nadat de heren ..Beterams uit de Blauwver- 'erstraat en B. van Meyel van het lorperveld in Merselo, tijdens oor- ogshandelingen in het voormalige federlands-Indië gewond zyn ge- aakt, kregen ze uit handen van de oco-burgemeester mevr. loppenreijs-de Loo het "Draagin- ligne gewonden" opgespeld. Met deze onderscheiding wordt tlsnog respect en waardering be- oond, aan diegenen die vanaf de toeede Wereldoorlog, onder vaak noeilijke omstandigheden, offers ebben gebracht tydens hun lichtsvervulling. Offers, die voor e rest van hun leven van grote in- loed zijn geweest. BIJZONDER fgelopen maandag, tijdens een by- enkomst in de raadszaal van het emeentehuis, legde mevr. Koppen lijs nog eens de nadruk op de be- uigrijkheid van deze nderscheiding. "Tydens deze bij enkomst staan 2 mensen centraal, ie als militair aan den lijve de ge- 'igen van een oorlog hebben moe- n ondervinden. Behalve de ihamelijke ervaring zijn de ge- ïurtenissen van toen voor hen m onuitwisbare herinnering. De loco-burgemeester wees op het it dat de hulp in eerste instantie Êstond uit medische controle en nazorg daarvan, maar hoe verder tijd vorderde, hoe meer de psy- lische problemen by deze men- •n zich openbaarden. Problemen die een gezin zwaar kunnen be lasten en waarvan onderkenning noodzakelijk is. Ook bestond er steeds meer behoefte aan de maat- schappely ke erkenning van het feit dat deze mensen onder moeilijke omstandigheden hun dienst heb ben verricht. Reden voor de rege ring om in 1990 het "Draaginsigne Gewonden" in te stellen. De heren van Meijel en Beterams zijn de eerste twee oorlogsvetera nen in Limburg, die deze onder scheiding mochten ontvangen. Dhr. van Meijel was in 1949 gewond geraakt bij gevechtshandelingen. Twee kogels, die hy nu nog be waard, troffen zijn been terwijl hij later nog eens door granaatscher ven werd getroffen. Dhr. Beterams werd in dezelfde periode gewond, tijdens een aanval op een fourage- konvooi. Een trekbom werd tot, ont ploffing gebracht, waarna het kon vooi onder hevig vuur kwam te liggen. Dhr. Beterams werd over zijn borst en gezicht getroffen door vele glassplinters van de voorruit van zijn auto. Zichtbaar ontroerd kregen beide oorlogsveteranen de medaille opgespeld. Het draaginsigne bevat een pas send opschrift, nl. "Vulneratus nee Victus", dit betekent "Gewond maar niet verslagen". Mevr. Hoppenreijs sprak de hoop uit de beide heren dit insigne nog vele jaren te mogen dragen en dat zij uit deze onder scheiding de nodige kracht mogen putten. Dhr. Beterams (foto links) en Dhr. Meyel (foto rechts) krijgen van loco- burgemeester mevr. Hoppenreijs het "draaginsignegetootiden" op gespeld. naar een hulpverlenende instantie; dat personen beneden 18 jaar niet worden toegelaten op gokautoma ten en dat personen niet langer dan een uur achtereen op gokautoma ten worden toegelaten. De door de politie aanbevolen controle op vergunning en leeftijd is ook in het voorgenomen beleid opgenomen. VOORLICHTING Verder wordt er voor geplein om voorlichtingsbyeenkomsten te or ganiseren voor vergunninghou ders, bestuur, politie en hulpverlening waarbij het accent wordt gelegd op de snackbar, kanti nes van sportcomplexen en op ge meenschapshuizen. Juist op die plekken worden jeugdigen gecon fronteerd met het fenomeen gokau tomaat. Tenslotte zullen subsidieverzoe ken van de „Gamblers Anony mous", ten behoeve van plaatselijke aktiviteiten, gericht tegen gok verslaving, in overweging genomen moeten worden. Ook de rol van de GGD op het gebied van gokversla vingspreventie zal onderzocht moe ten worden. Tijdens de onlangs gehouden ta feltennis jeugdinterland in het duitse Papenburg, kreeg HUUB THIJSSEN de bondsspeld van de Nederlandse Katholieke Sportfede ratie uitgereikt. Huub Thyssen, die al meer dan 25 jaar een zeer aktief lid v.d. Ven rayse tafeltennisver. Red Stars is, kreeg deze onderscheiding, omdat hij zich in de afgelopen jaren by- zonder verdienstelijk heeft, ge maakt voor het N.K.S. tafeltennis, door o.a. als coach/begeleider by div. jeugd-en seniorenevenementen te fungeren. Over 4 weken is het zover. Dan wordt de manifestatie "Beeldige Kleding '91" officiël geopend. Deze manifestatie, die gehouden wordt ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de Stichting Kunstkring Venray, zal op vrijdag 20 sept. door deputé Kockelkorn in het St. Oda- park worden geopend, 'ibt 30 okto ber kan men dan genieten van div. kunstvoorwerpen in een bijzonde re omgeving. De organisatie draait op dit moment op volle toeren om dit toch wel unieke evenement te doen slagen. Een van de vele kunstwerken die tijdens de manifestatie te bezichti gen valt, is het "Tweehuis", een exacte kopie, weliswaar van bam boe, van het Theehuis in het St.Oda- park. Een projekt dat door de Stichting De Lutteltuin uit Uden ter hand wordt genomen. Maar het zyn niet alleen de leden van deze Stich ting die het Tweehuis gestalte wil- lengeven. Ook u kunt daar, als u- daar zin in heeft, vrijwillig aan mee werken. De Stichting De Lutteltuin zoekt nog een aantal vrijwilligers die hun, tydens de bouw v.h. Twee huis, behulpzaam kunnen zijn. De leden v.d. Stichting willen hun werk in het weekende van 13 t/m 15 sept. aanvangen, zodat het toch wel prestigieuze projekt tydens de ope ning op vrydag 20 sept., gereed zal zijn. Geïnteresseerden, die een handje willen helpen, kunnen zich melden by Joop Wismans, tel. 89071. Sheridan by metZ&CO kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassettl dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristai-bestek Viileroy Boch creative-tableware van Wedgwood Wilkens BSF zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen Alles uit voorraad leverbaar, Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 8 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf In de Keulsche Pot foundue-. gourmet- en specialiteiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOlTHESEDIJK 2 OVÉRIOON Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 Uw worden nu bij ons U betaalt dus alleen de gelukte foto's IKIIU.M.MI* Rloto I video Paterwtraat 10 - Vanray - tal. 04780-8*485 nÉlVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 f 4 Bij Albert Heijn vinden we goede contactuele eigenschappen nog Iets belangrijker dan de snelheid waarmee je de kassa bedient. Als je gevoel voor mensen hebt en, )e zoekt een leuke baan, dan zou je eigenlijk nu contact met ons op moeten nemen. Want bij ons kun je zo aan de slag achter de kassa KASSIÈRE/KASSIER Tussen de 16 en 25 jaar. met of zonder diploma, Je bent welkom Als je tenminste Inzet en het nodige initiatief meebrengt. Want wie bij ons werkt moet er wel alles aan doen om onze klanten tevreden te stellen. Tja, we zijn niet alleen 's lands grootste kruidenier, we willen dat ook graag blijven. En wat onze arbeidsvoorwaarden betreft: voor ons personeel zorgen we natuurlijk net zo goed als voor onze klanten. Op het ogenblik Is er plaats In ons filiaal Hensenluspleln 10 in Venray. Bel of schrijf voor meer Informatie naar Albert Heijn, Hensenluspleln 10, 5801 BB Venray, t.a.v. de heer H. Brugmans. Telefoon 04730-895 75 Ben je goed genoeg voor onze klanten? Cfl

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1