AGENDA 'Founding fathers' van Venrayse schouwburg kregen gedenkpenning voor dames en heren Vrije Academie organiseert workshop Beeldhouwen in mergel een exclusieve collectie schoenen Aktiegroep Pro Auto ook in Venray aktief Heimat-Abend in Leunen Duitse jongeren worden officieel ontvangen Omroep Venray Ingezonden PEEL EN MAAS Omroep Venray óók via de ether te beluisteren Ingezonden na;PEEL EN MAAS Donderdag 1 augustus Pagina 3 Op zaterdag 17 en zondag 18 augustus organiseert de Vrije Aca demie een workshop Beeldhouwen in mergel. De workshop vindt plaats in de academie aan de Beu kenlaan en staat onder leiding van docent en beeldhouwer Hans Reijnders. Iedereen die enigszins vertrouwd is met ruimtelyk vormgeven kan hieraan deelnemen. Deze ervaring kunt u hebben opgedaan in een kursus op de Vrye Academie of ge woon elders. Aan de workshop kunnen maxi maal 14 deelnemers meedoen. Zij kunnen zich schriftelyk aanmel den bij de Vr(je Academie, Beuken laan 2, 5802 CK Venray. Van hen wordt verwacht dat ze ruim een week voor de workshop, op donder dag 8 augustus, een concept of ont werp klaar hebben, zodat dit op een bijeenkomst met de docent kan worden besproken. De byeenkomst Oorlogstuig Tydens landbouwwerkzaamhe- den by de Breevennenweg kwam een nog intakt zynde brisantgra- naat naar boven. De mannen van de EOD zullen zich ook over deze gra naat, 35 cm lang en 8 cm doorsnee, ontfermen. Noordenwind in augustus opgestaan, brengt bestendig weder aan. Wat in augustus niet kookt, laat september ongebraden. Augustus' eerste week heet en laf. veel winterse sneeuw wacht af. is van 19.30 tot 21.00 uur in de Vrye Academie. MERGEL Mergel is een gemakkelyk en snel te bewerken materiaal, zodat uw beeld ook binnen twee dagen klaar kan zyn. Met eenvoudig hand- gereedschap zoals zagen en raspen wordt de ruwe mergelblok bewerkt Het tarief voor de workshop be draagt ƒ135,50, inclusief koffie en lunch op beide dagen. De steen dient apart afgerekend te worden. De maximale grootte van een blok mergel is ongeveer 80x50x40 cm. Dit kost ongeveer ƒ135,-. Men kan ook een kleiner blok kopen. Vandalisme Vandalen hebben van een aan de Horsterweg geparkeerde bedrylsau- to de ruitenwissers en spiegels geslagen en schade aangebracht aan het plaatwerk van de auto. Een 11-jarige jongen had zyn ATB-fiets even gestald bij een eetge legenheid in het Brukske. Tben hy terugkeerde was de fiets verdwe nen. Zijn eigen zoekaktie had wel resultaat Hij vond zijn fiets na een half uur terug by een school in het Brukske. maar de fiets was behoor lijk in elkaar getrapt De schade be droeg vele tientallen guldens. Ten nadele van een inwoner werd de ruit van de rechte rzy de van zyn aan de Oranjestraat geparkeerde personenauto kapot geslagen. Een 22-jarige inwoner werd aangehou den omdat hij als verdachte in aan merking komt De man verklaarde dat hij onder invloed van ulkohol verkeerde. Ily was zich niet bewust over het waarom hij die ruit kapot had gegooid. Na verhoor en opma king van proces-verbaal werd hij huiswaarts gezonden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. RE Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: 3/4-8: R GABELER Allegrostraat 43. tel. 82824 10/11-8: W. BLOEMEN Stationsweg 15. tel. 81485 Weekenddienst voor de patiënten van P. Oorver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Yercauteren en J. de Vocht 3/4-8: D. VERCAUTEREN Merweloaeweg 75. tel. 82200 10/11-8: E. de MUINCK KEIZER PaierH*traal 80. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keizer en dr. Van Dongen: DR. KEUZER Van Beurdenweg 10. Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur "s middags van 17.00 tot 1800 uur Z1KKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 08-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN 3/4-8: ST. ODA Passage 1. tel. 81255 10/11-8: DE BURGGRAAF Stationsweg 5. tel. 84877 van vrijdagavond 1800 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nat-hiluiiye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST MIN R A Y-YSSEGSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 3/4-8: P. WASSER, tel. 84504 10/11-8: O. VERHAEGEN, tel. 82281 W EEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruvmbeek/ J.M. ren Winden/W.H.M. de Vocht/RG Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak 3/4-8: W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 10/11-8: R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak 3/4-8: W. KllE.MER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 10/11-8: G. GELLING Julianaslngel 24, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers. mevr. Vein der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren :i/4-8: MEVR Van der REIS Kuluutsheuvcl 16, Overloon tel. 04788-1327 10/11-8: MEVR. VERMAZEREN Blitterswyck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Vbn der Reis en mevr. Tigge loven wordt ren af maandag 12 uur tol vrydag 12 uur waargenomen door MEVR TIGGELOVEN Blauwververstnut 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 I Sporttas met inhoud gestolen Een zwemmer aan het Sehaart- ven te Overloon kwam by terugkeer uit het water tot de ontdekking dat zyn sporttas met kleding gestolen was. De benadeelde deed by de Ven- rayse politie aangifte. Graag getuigen Dinsdagavond omstreeks kwart over 7 werden op de Molenklefweg door twee jongens op een bromfiets 1 oude en 3 jonge katjes 'gedropt'. Graag zou de politie in kontakt ko men met personen die van die 'dropping' getuige zyn geweest en die worden verzocht kontakt met de politie op te nemen. Bijenkastje ontvreemd Een imker had een byenkasye geplaatst by het voormalige Wehr- machthuisje aan de Overloonseweg, Tben hy dinsdag op inspektle ging bleek de byenkast venlwenen te zyn. Van die diefstal deed hy aangifte. Eik in brand gestoken Een op de kruising Overloonse weg- Laagheidseweg staande eik was in brand gestoken en moet als ver loren worden beschouwd. ton dit vandalisme werd aangifte gedaan. Nuchter kalf gestolen Uit een weide werd ten nadele van een landbouwer uit Leunen een zg. nuchter kalf (een kalf dat nog met melk gevoed wordt) gesto len. Het Juiste tydstip ren deze on gewone diefstal kon niet worden vastgesteld. Op de eerste plaats twyfel ik niet aan haar goede bedoelingen en in stelling La.v. haar werk. Maar al le zende kwamen by my toch enkele vraagtekens naar boven. Ikzelf woonde en werkte ruim elf jaar in Peru, Zuid-Amerika. onder waarschynlyk vergelijkende om standigheden. Myn ervaring, wat betreft de opbouw van projekten in deze landen, berust in eerste in stantie op het mét en vóór elkaar bezig zyn en op die manier er de be volking by te betrekken. Grote sommen geld heb ik altyd geweigerd, om de eenvoudige reden dat dan de noodzaak van eigen be trokkenheid voor deze mensen niet meer geloofwaardig gemaakt kan worden. De grootste bedragen bedroegen jaarlijks ƒ6.000,- van Caritas, stich ting 'Mensen in Nood' en dat met een vrywillig limiet van maximaal 3 jaar, en ca. ƒ7.000,- van Vastenak- tie Paterskerk, Vredeskerk en Kerk Brükske Venray een aantal jaren geleden. Het laatstgenoemde be drag was toen bestemd voor de aan leg van waterleiding en sanitaire voorzieningen in ons kinderop vangcentrum voor werkende moe ders. dichtby de Peruaanse hoofdstad Lima. Verder was ik altyd bly met elke vorm van steun en giften op kleine schaal van vrienden en kennissen en vaak nog denk ik met dankbaar heid terug aan het vele dat ik kon en mocht realiseren met relatief weinig geld en aan de spontane hulp van de lokale buurtbewoners en vooral van de moeders ren onze kinderen daar. Drie maanden nadat het nieuwe bestuur van de Venrayse lokale om roep het vorige bestuur afloste, kan de Omroep Venray naast de uitzen dingen op de kabel (FM 102 Mhz.), waarop inmiddels langer dan een jaar al programma's uitgezonden worden, ook deze programma's via de ether (FM 90.2 Mhz.) gaan uitzen den, zodat vanaf heden klle inwo ners van Venray tot de potentiële luisteraars van Omroep Venray behoren. Na een overgangsfase van 2 maan den, vanaf 1 juni, waarin iedere werkdag tussen 19.00 en 20.00 uur een aktuMiteitenprogramma van een uur, en c^k^ondag tpssem, 10.00 en 13.00 uur aa. een verzoeït- platenprogramma uitgezonden werd, zal binnenkort Omroep_Ven- ray 24 uur per dag te horen zijn op de etherfrequentie (FM 90.2 Mhz.) en eveneens via de kabel op de ge bruikelijke frequentie (FM 102 Mhz.). Omdat óók de medewerkers van Omroep Venray niet zelf deze 24 uur per dag zullen kunnen invul len, zal er een ander zender (Power FM en/of R10) gebruikt worden om als raamprogramma te fungeren, waarin dan de programma's die de Venrayse radio-omroep zelf maakt, die speciaal bedoeld zyn voor de Venrayse bevolking en ook betrek king hebben op de gemeente Ven ray, ingepast zullen gaan worden. Het ligt wèl in de bedoeling om het aantal uren, dat er programma's van Omroep Venray zelf te beluiste ren zijn. langzaam maar gestaag uit te breiden. Omdat het komend weekend in Venray kermis is, heeft Omroep Venray deze gebeurtenis aangegre pen om tydens de Venrayse kennis op of aan de rand van het ker misterrein een discotheek in te richten, waarmee men zich aan het Venrayse publiek wil presenteren. Het ligt in de bedoeling om vanuit deze discotheek live-uitzendingen te verzorgen. Maar omdat een en ander op wel zeer korte termijn ge regeld moet worden staat op dit mo ment nog niet vast op welke dagen en op welke uren dit zM gaan ge beuren. Veel mensen zijn op dit moment in de weer om Mies nog tijdig gere geld te krygen. Alle vrijwillige me dewerkers van Omroep Venray blaken van enthousiasme nu ook Omroep Venray eindelijk haar taak, om de inwoners van de hele ge meente dichter bij elkaar te bren gen, om hen op de hoogte te houden van ontwikkelingen en ge beurtenissen in hun gemeente, maar óók om de mensen in Venray door goede muziekprogramma' aan de lokMe omroep te binden, kan gaan uitvoeren. Een lokMe omroep heeft gemoti veerde en bekwame medewerkers nodig, maar wat Omroep Venray nog harder nodig heeft zijn luiste raars en daarom hopen wy, dat wij respons krygen op onze program^ ma's, want in eerste en laatste iny stantie is Omroep Venray er voor de Venrayse luisteraars. Laatste waarschuwing Een exploitant van een bar in het centrum heeft van de burgemeester een schryven ontvangen waarin liet hoofd van de politie een laatste waarschuwing laat uitgaan. Geble ken is dat de politie M enkele malen heeft gekonstateerd dat de bar nog open was na de voorgeschreven sluitingstijd. Bij herhaling zM de' bar met onmiddellijke ingang gesloten worden. Het kinderprojekt ging dan ook niet ten onder door gebrek aan geld, maar door de politieke ont wikkelingen die negatief uitpakten voor veel buitenlanders en die daar door hun werkzaamheden moesten verplaatsen. Als ik lees over de aanleg ren dou ches, enz. in sommige huisjes, dit op advies ren dr. Tciks, ook dan voel ik twyfel over een juiste aanpak van het probleem hygiëne, in aan merking genomen de omstandig heden en behoeften van de mensen daar. Zelf zou ik dan eerder denken aan een gemeenschappelijke sani taire voorziening Ms mooie aan winst voor de hele gemeenschap ren een bepaMde wyk, met hierbij kollektieve kontrole en onderhoud, d.m.v. een comité te realiseren en waarvan iedereen, naar behoefte, zou kunnen profiteren. HcheilTTrfW me de dag dat we on verwachts bezoek kregen van de lieer Uitentuis van Caritas 's Her- togenbosch ën dat hy'vol lof was over de eenvoudige en funktionele opzet van ons kinderprojekt, over de samenwerking tussen personeel en betrokkenen, over de opvoeding, hygiëne en het voedingspatroon ren de kinderen. Het was voor my een stimulans op deze wyze verder te gaan, óók in andere projekten. En juist dit soort criteria bepMen voor my de waarde van een ontwikkelingsprojekt. Self-supporting moét, ook in de Derde Wereld. Financiële steun mag een start zyn, of soms een stap vooruit, maar mag myns inziens, niet resulteren in afhankelijkheid. Hanneke Naus Tydens de jaarmarkt presenteer de zich voor het eerst de Venrayse afdeling ren de aktiegroep Pro Auto in een marktkraam. De belangen groep. onderdeel ren de Stichting Belangenbehartiging van de Auto mobilist, heeft in het verleden M eens landelijke akties ontketend om de overheid te dwingen de au- tombilist niet langer uit te melken. Men heeft toen zelfs 1,3 miljoen schriftelijke protestakties aan de verantwoordelijke minister over handigd. Pro Auto wil door hun aktie en er staan er nog verschillende op sta pel de volksvertegenwoordigers bewegen een hMt toe te roepen aan de bedrijfssluitingen ren benzine pompen aan de oost- en zuidgrens, aan omzetverlies voor pomphou ders, aan ekonomische schade en nog hogere kollektieve lasten. De akties die nu in voorbereiding zyn, hebben betrekking op het spitsvignet, de tolheffing, de jaar lijkse accijnsverhogingen, etc. Het bleek dat er zeer veel belang stelling bestond by bezoekers van de jaarmarkt Velen vroegen niet al leen informatie, maar tekenden ook reeds het aanmeldingsformu lier. Er waren zelfs mensen bereid om aktief medewerking te verlenen in de stichting. Diegenen die geen bezoek hebben gebracht aan de jaarmarkt en dus geen informatie hebben gekregen van de aktiegroep Pro Auto, kun nen by ieder benzinestankstation in Venray terecht waar aanmel dingsformulieren klaar liggen. Bin nenkort zM het bestuur van de Venrayse aktiegroep bekend wor den gemaakt evenMs de akties die speciaM op Venray zyn gericht Die Fröhlichen Rübensammler uit Leunen zyn weer volop bezig met de laatste voorbereidingen voor de Heimat-abend op zaterdag 17 augustus te Leunen. Dit evenement zM ook dit jaar weer plaatsvinden in de feesttent by café Martens. Ook nu weer zM middels een sfeervolle aankleding en versiering ren de tent getracht worden de juiste ach tergrond te kreëren. passend by de Egerlander en Tsjechische blaas muziek, die deze avond ten gehore wordt gebracht Die Fidelen RosentMer uit Merse- lo en de Holtmühler Muzikanten uit Tegelen zullen achtereenvol gens de bhne betreden om u het ge voel te geven dat u zich in een bergdorpje in Tirol of het Tsjechi sche Moravië bevindt De entree voor deze avond, die om 20.00 uur begint bedraagt ƒ5.-. Kaartjes tegen de gereduceerde prijs d ƒ4.- z(jn t/m 16 augustus in de voorverkoop verkrijgbaar by de Rabobank en café Martens te Leunen. TIROLER-MATINEE Zondag 18 augustus heeft weder om het Tiroler-matinee plaats. Op deze middag zullen achtereenvol gens de organiserende kapel Die Fröhlichen Rübensammler uit Leu nen en de twee Brabantse kapellen de Loaker Muzikanten uit Eindho ven en de Zwarte Hm fare uit Aarle Rixtel te beluisteren zijn. De toe gang tot deze middag, die om 1380 uur zM beginnen is voor groot en klein geheel gratis. Al heeft Venray momenteel geen burgemeester, loco-burgemeester mevr. M. Hoppenreys de Loo neemt gaarne een traditie over en zM op maandag 12 augustus, de momen teel op het Duits kerkhof in Yssel steyn verbiyvende jeugd, op het gemeentehuis ontren gen. Het is dan voor de 27e keer dat de op dat kerkhof werkende jongeren, in het kader van de aktie 'Verzoening over de Graven Werken aan de Vrede* op het gemeentehuis officieel wor den ontvangen. Waren het eerst jongeren uit Nieder-Bayern, sinds 23 jaar zyn dat jongeren uit de deelstaat Baden-Württemberg. De nu op het kerkhof werkzame jeugd is afkomstig uit Ulm en staat onder leiding van Alois Schmidt, Voordat de jongeren door loco burgemeester Hoppenreys worden ontrengen leggen ze eerst een krans by het monument van de Venrayse gerallenen achter de Pe trus Banden kerk. Na de ontvangst in de burgerzaM zM een krans worden gelegd by het centrale kruis op het soldatenkerk- hof in het byzijn van vertegenwoor digers uit Baden-Württemberg. van de Duitse Ambassade uit Den Haag. ren het Duitse leger uit Budel en re presentanten ren de Ysselsteynse bevolking. Geen visitekaartje Een 40-jarige inwoonster deed aangifte dat haar op de parkeer plaats by' De Bleek geparkeerde per sonenauto beschadigd was. Uit de sporen kon de politie vaststellen dat dit door een motorvoertuig moet zyn veroorzaakt. Gezien de schade moet de bestuurder daar van, dit hebl>en bemerkt Hij had wel vergeten zyn visitekaartje ach ter te laten. Programma ren Omroep Venray, vla de kabel op de FM 102 Mhz met op: Donderdag 1 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. AktuMiteiten. informatie en gesprekken over Ven rayse zaken. Vrijdag 2 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Zaterdag 3 aug. om: 9.00 uur: Muziek van toen, nu met Jeroen. Een uurthe gouwe ouwen. 10.00 uur: Het nieuws en de Radio-vakaturebank (o.v.). 10.20 uur: Evenementen- agenda voor het weekend. 10.30 uur: Venray-Aktueel. Een informatief aktuMiteitenprogram ma op de zaterdagmorgen. 11.00 uur: Volksmuziek uit Ita lië. 12.00 uur: De PZN-show. Met de Venrayse Tbp-10, samengesteld door Music-World: 1. Bryan Adams: Eve- rythin I do I do it for you; 2. Juan Luis Guerra: Burbqjas de Amor: Sniff n' the tears: Driver seat: 4. Heavy D the boys; Now that we found love; 5. Scorpions: Send me an angel: 6. Gypsy Kings: Baila me; 7. Guns n' Roses: You eouls be mine; 8. Color me bad: I wonna sex you up: 9. Kaoma: Dance tago mago; 10. Incognito feat, Jocelyn Brown: Al ways there. Tip van de week: SeM: The beginning. Ook deze week zal er weer voor de Merte luisteraar een cassette-singel uit de Venrayse Tbp-10 klaar liggen. Zondag 4 aug. om: 10.00 uur: Toppers van Tben. 11.00 uur: Hoor Hayke. Hayke de la Whiskey draait de mooiste platen op verzoek. Bel voor een ver zoekplaat vanaf 10 uur: 27269 of schryf naar Postbus 320, 5800 AH voor een verzoekplaat. Maandag 5 aug. om 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Dinsdag 6 aug. om 19.00 uur. Tussen 7 en 8. Woensdag 7 aug. om: 19.00 uur: Tussen 7 en 8. Met o.a. Veldeke Venray. 20.00 uur. Nieuws. 20.05 uur: Op uw verzoek. Lies- beth en Jan draaien deze avond de door u aangevraagde plaatjes voor zieken in het St. Elisabeth zieken huis of thuis. Bel voor een verzoek plaat vanaf 19.00 uur: 27269 of schryf naar Postbus 320, 5800 AH. Venray bouwt aan centrum. Venray bouwt prachtig zwembad. Venray bouwt/werkt aan reMise- ring prachtig industrieterrein. Maar is Venray zich ook bewust dat het enige buitenbad, met ver tier voor duizenden kinderen, waar tegen betaMbare prijzen én onder vakbekwaam toezicht (i.Lt. grindga- ten), veilig gezwommen kan wor den: dat dat verloren gaat. Venray wapen en verbindt u tot behoud ren het (of ander) buiten bad mét springplanken, glijbanen, basket-, volley- en trapvelcye. Venray kom in aktie en bei het ge meentehuis! Tb laat is het nog niet (buitenbad is er immers nog). Misschien iets Ms scholenprojekt in september... W. Claeasens uw weekblad De feestelijkheden rond het 25-jarig bestaan ren de Venrayse schouw burg werden jl. vrydag (26 juli) informeel ingezet met de uitreiking van een vy'ftM zilveren gedenkpenningen. Dat gebeurde tydens een byeen komst op De Hamert in Weilerlooi waar Romain Cattoir met echtgenote door het schouwburgbestuur gehuldigd werd wegens zyn 25-jarig jubi leum Ms direkteur. Cattoir kreeg dan ook de eerste penning, uit handen van stichtingsvoor zitter Lambert Laurensse. Maar omdat ook Laurensse en de mede bestuursleden Harrie Hanssen, Ed Knoet en Wil van Trier een even lange staat van dienst hadden in de schouwburgstichting, werden ook zy met zo'n fraaie, door de edelsmid Marijke Cieraad-Hanssen (Sevenum) ontwor pen penning bedacht Het fraaie kunststukje toont op de voorkant een bMletdanseres en de jaartMlen 1966-1991. Op de achterkant staat een bijenkorf afgebeeld met de tekst 'In deze beejekurf wordt kunst gepuurd Schouwburg Venray 25 jaar'. In totaM zijn er acht penningen vervaardigd, zodat in de komende tyd nog enkele personen op deze bijzondere onderscheiding kunnen rekenen. Voor het grote publiek in de regio wordt het schouwburgjubileum op donderdagavond 26 september a.s. gevierd met een 'open podium'- manifestatie waaraan artiesten uit de regio kunnen deelnemen. Tbvens is er dan een openbare receptie. Op 27 september ontvangt de schouwburg zyn relaties en wordt het nieuwe theaterseizoen ingezet met een voorstel ling van de Mozartopera 'Cosi fan tutte' door de Kameropera van Warschau. Op de foto: De jubilerende leden en direkteur van de Venrayse schouw burgstichting, v.l.n.r. Wil van Trier, Lambert Laurensse, Romain Cattoir, Harrie Hanssen en Ed Knoet met erepenning. Met belangstelling las ik liet arti kel in het Dagblad van Noord-Lim burg en Peel en Maas d.d. resp. 17 en 18 juli jl. over Jacqueline Eibers en haar werk in Divinolandia, Brazilië. "v, v Schoolstraat 34, Venray i. i

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3