PEEL EN MAAS Gemeente koopt gronden aan Lfé-. ZELF DE BUITENBOEL DOEN? VEBF& Pauselijke onderscheiding voor A. Comelissen Achterstallig onderhoud openbaar groen COII PfUM Het Zilveren Bömke Minder verzuim bij Rank Xerox Nieuwe CAO bij Rank Xerox jjjp: Paterslaan 7 Venray Cor Paint biedt u de helpende hand. Met deskundig advies en hoogwaardige produkten. DONDERDAG 25 JULI 1991 Nr. 30 HONDERDENTWAALFDE JAAHUANU WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Begin vorige week ging de kap van de Stoksmolen af. Een karwei waarbij een grote kraanwagen aan te pas moest komen. De restauratie van de mo len is in voüe gang. Dit najaar zullen de werkzaamheden voltooid zijn. RICOR BIJOUS - BURKELY'S TASSEN - EAGLE CEINTUURS LANGANI BIJOUS CLAUOIO FERRICI TASSEN FRED DE LA BRETONIERE TASSEN DAVIS HORLOGES MANOUK BUOUS HAGELAARS CEINTUURS Binnen een periode van een maand is dhr. A. Cornelissen uit de Vredepeel twee keer onderscheiden geweest voor zijn grote inzet voor de maatschappij. Eind juni mocht hjj, uit handen van loco-burge meester Hoppenreijs de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau ontvangen. Afge lopen zondag was het deken Buschman die dhr. Cornelissen aangenaam verrastte. Na de hoog mis van 10.00 uur kon de deken dhr. Cornelissen laten weten dat hy een hoge pauselijke onderschei ding had verdiend. Dhr. Cornelis sen is benoemd tot ridder in de orde van de Heilige Silvester. Dhr. Cornelissen is al vele jaren aktief voor de gemeenschap, met name in de landbouw. Maar ook op het kerkelijk vlak heeft hij zijn kwaliteiten voor anderen willen ge bruiken. Zo is hy initiatiefnemer De gemeente kampt op dit mo ment met een grote achterstand in het onderhouden van openbaar groen. Dit liet wethouder Truijen vorige week donderdag weten ty- dens de commissievergadering voor openbare werken. De wisse lende weersomstandigheden en de personeelsbezetting hebben er in veel gevallen toe geleid dat er teveel groen (onkruid) tussen het groen zit en er plaatselyk zelfs bovenuit steekt. 'We krijgen het eenvoudig weg niet by gewerkt', liet de wethou der weten. In verband met de i vikanties verwacht de wethouder niet dat de achterstand op korte ter- njyn wordt ingelopen. Wel liet de wethouder weten dat op plekken waar de verkeersveiligheid in ge vaar komt, met voorrang onder houd zal worden gepleegd. geweest' van de oogstdankviering die nu jaarlyks door de LLTB wordt georganiseerd. Dhr. Cornelissen heeft verder in 1958 aan de wieg gestaan van het kerkkoor van Vre depeel, waar hy van begin af aan voorzanger is gebleven. Sinds 1978 is hy lid van het kerkbestuur in Vredepeel waarbinnen hy sinds en kele jaren ondervoorzitter is. By het ontbreken van een rector bin nen de Vredepeelse gemeenschap heeft hy alle taken op zich geno men om de dagelijkse gang van za ken te regelen in het rectoraat Dhr. Comelissen heeft binnen de IJ/TB vele bestuursfunkties bekleed gehad, die hy in de loop van dit jaar heeft neergelegd. Verder is hy in de begin 80-er jaren aktief geweest in de Venrayse politiek en heeft hy ve le jaren binnen het Waterschap Noord-Limburg diverse fupkties bekleed. Dhr. J. v.d. Vorle (fraktie V.d. Vor- le), sprak tegenover de commissie zijn bezorgdheid uit over de toestand van het open terrein aan het Christoffelkruid. Op die lokatie is in een grijs verleden een nieuwe Mavo gepland. Die zal er niet ko men. Het huidige schoolgebouw wordt nog dit jaar gerenoveerd en aan de tijd aangepast. Wethouder Truyen was het met dhr. V.d. Vorle eens dat dit terrein er niet fraai bijligt. De wethouder liet echter ook weten dat dit geen gemeentegrond is maar Ryks- grond. 'We zullen daarover kontak ten leggen zodat het terrein bijgewerkt kan worden', aldus wet houder Truijen. Tydens de feestavond op het wyk- feest van de wykvereniging Land- weert werd op zaterdag 20 juli 1991 de jaarlijkse onderscheiding uitge reikt Het Zilveren Bömke wordt toegekend aan iemand die zich by- zonder verdienstelijk maakt voor de wyk Landweert en dit jaar werd de zondag 67 jaar geworden Lei van Mil in de schijnwerpers gezet Lei van Mil, voorzitter en mede oprichter van de ouderenvereni ging 'Ons Genot' en bestuurslid van de wijkvereniging Landweert is al- tyd flink in de weer voor met name de ouderen in de wijk. Ook by an dere aktiviteiten schaart hij zich re gelmatig onder de vrijwilligers. Het Zilveren Bömke werd door voorzitter J. Curfs van de wijkvere niging uitgereikt Namens Lei van Mil, die momenteel in het zieken huis verblijft nam zijn echtgenote Tiny de onderscheiding in ont vangst. Inwoner kwam oorlogstuig brengen In een plastic tas bracht een in woner van Oostrum een aantal de len van in zyn tuin gevonden oorlogsspullen, waaronder een staartstuk van een granaat Ibch was het vervoer van dit oorlogsspul niet helemaal zonder gevaar. De po litieman, die dit spul in ontvangst moest nemen, heeft de brenger er nog eens op gewezen dit nooit meer te doen. Licht gewond bij botsing Op de kruising Molenpad-West- singel-Veltumse Kleffen vond zondagmiddag weer een verkeers ongeval plaats. Een 24-jarige bestuurder van een personenauto uit -Venray verleende geen vrye doorgang aan een brom fiets bestuurd door een 19-jarige in woner van Leunen. Bij de botsing werd de bromfietsbestuurder ge wond. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon, na onderzoek, naar huis worden overgebracht De commissie openbare werken heelt zich afgelopen donderdag po sitief uitgesproken over de aon koop van twee kavels grond met opstal len. op de industrieterreinen Smakterheide en Keizersveld. Het gaat om een kavel van 2 ha van de familie Hoezen in Smakterheide en van dhr. A. Janssen aan de Maas he se weg wiens pand in het bestem mingsplan Keizersveld ligt 8MAK TERHEI DE Bjj de behandelingen van de aan kopen in de conmiissie, deed wet houder Trupen uitvoerig uit de doeken waarom tot aankoop werd overgegaan. De kwestie van het per ceel van de familie Hoezen speelt al sinds wethouder Loonen. 'De kwestie ging vaak op en neer met de vraag wat wil de gemeente', liet wethouder Truijen weten. De fami lie Hoezen heeft daarbij de indika- tie meegekregen dat de gemeente na 1990 bereid zou zijn om tot za ken te komen. 'De gemeente heeft die verwachting gewekt gehad en heeft daarmee een morele verant woording'. Begin dit jaar zag het er nog niet naar ttjt dat de gemeente tot aan- De vorig jaar by Rank Xerox Ven ray ingevoerde "bonus voor niet- verzuim' heeft het gewenste effekt gehad. De bonus voor niet-verzuim was op 1 juni 1990 ingesteld als een van de maatregelen om het ziekte verzuim binnen het bedrijf terug te dringen. De Venrayse vestiging stak, wat betreft dit verzuim, on gunstig af to.v. andere Rank Xerox vestigingen. Omdat een hoog ver zuim de bedrijfsprocessen versto ren en daarom gevolgen heeft voor de kwaliteit van de produkten is ge kozen voor deze bonus-regeling. Medewerkers die zes opeenvol gende maanden niet verzuimen we gens ziekte of kort verzuim, ontvangen een netto bonus van ƒ250,-. In de periode van 1 juni 1990 tot 1 juni van dit jaar is het ziektever zuim met 16% gedaald (van 7,7 naar 6,5%) ten opzichte van dezelfde pe riode in het voorgaande jaar. Het aantal ziekmeldingen daalde in die periode van 60 naar gemiddeld 50 per week. Het aantal kort verzuim uren daalde in genoemde periode met 40%. In totaal hebben 839 medewer kers de "bonus voor niet-verzuim' .in ontvangst mogen nemen, waar van 351 zelfs tweemaal. Gezien deze gunstige ontwikke ling heeft de direktie van Rank Xe rox Venray besloten om de regeling voor een periode van 6 maanden, tot 1 december 1991, te verlengen. Gezien de resultaten tot nu toe en de beleving onder de medewerkers, verwacht de direktie dat de ge schetste positieve ontwikkelingen voortgezet kunnen worden. En dat betekent een positief effekt op de kwaliteit van de produkten. koop zou overgaan. Er waren toen nog geen opties voor de verkoop \an industriegronden in Smakter heide. 'De situatie is nu anders', al dus de wethouder. 'De gemeente gaat op korte termijn grote stukken grond verkopen op Smakterheide. De opbrengst daanan zal tussen de 1,5 en 2 miljoen gulden liggen. Dat maakt de aankoop van dit stuk grond alleszins verantwoord. De ge meente kan de grond zelfs nog en kele Jaren onbenut laten ligeen. Wc spelen hier goed. anders was de aankoop niet doorgegaan'. Onderhandelingen hebben er toe geleid dat de gemeente de grond k(x>pt voor f550.000,- k.k. De akte van transport wordt op 1 oktober 1990 gepasseerd. De familie Hoezen krijgt gratis woon- en gebruiks recht tot uiterlijk 1 april 1992. Ondanks dat de commissie ak koord ging waren er toch nog wel enkele vragen. Zo vroeg dhr. Robbe- regt (VVD) zich af waarom de ge meente nu koopt, en niet wanneer de grond direkt verkocht wordt De wethouder wees daarbij op zjjn fi nanciële onderbouwing. Verder liet hjj weten dat in het kader van de re vitalisering van Smakterheide deze aankoop zeer zeker past Het pand verdient geen schoonheidsprijs en met de sloop kan Smakterheide al leen maar aantrekkelijker worden gemaakt Een voorstel vanuit de commissie om voor de sloop zoveel mogelijk bruikbare materialen te verkopen, zoals het kas-materiaal, werd door de wethouder meegenomen. Dhr. V.d. Vorle zette de nodige vraagtekens bjj de aankoopprijs Die was gebaseerd op twee taxaties: een door de gemeente van f522.000,- en een taxatie van de LLTB van f590.570,-. Hjj vond de twee bedragen ver uiteen liggen maar buiten dat achtte hjj de ge meentelijke taxatie als een goede prijs KEIZERSVELD In het nieuwe bestemmingsplan Keizersveld is het perceel van dhr. A. Janssen van de Maasheseweg ge legen. Omdat binnen dit bestem mingsplan .wonen niet mogelijk is, is de gemeente ook genoodzaakt om dit perceel aan te kopen. Hier speelde echter ook een emo tioneel aspekt mee. Dhr. Janssen heeft zijn hele leven lang op die, plek gewoond. Na veelvuldig en goed overleg tussen beide partijen is men in juni tot een akkoord ge komen. Het pand plus woonhuis wordt aangekocht voor een bedrag van f265.000,- k.k. Gedurende een periode van maximaal tien jaar ver huurt de gemeente de woning aan dhr. Janssen, voor een bedrag van f400,- per maand. Deze huur kan aangepast worden. Op het moment dat dhr. Janssen gaat verhuizen, krjjgt hjj van de gemeente een ver goeding voor verhuis- en herinrich tingskosten. Elk jaar dat dhr. Janssen eerder gaat verhuizen dan 2001. wordt dit bedrag verhoogd met f2.500,-. De gemeente zal ver der medewerking verlenen aan de verbouwplannen die dhr. Janssen nog met zjjn pand heeft Dhr. .Janssen zal op z(jn beurt het iH-zwaamchrift dat hjj tegen het bestemmingsplan Keizersveld hatl ingediend, terugtrekken. Ook zal zo snel mogelijk een op het perceel ge legen schuur door dhr. Janssen worden afgebroken. De beide regeringspartijen. PvdA en CDA, konden zich moeiteloos in de ge\x>nden konstruktie vinden. Z(j waren bljj dat dit uit de bus was gekomen. De oppositiepartijen hatl den toch nog wat vraagtekens Vól gens dhr. V.d. Vorle had de situatie best zo kunnen blijven besUuui. H{j vroeg zich verder af waarom dhr. Janssen voor elk jaar dat hij eerder verhuls f2.500,- extra premie krijgt Wethouder Truijen was het niet met dhr. V.d. Vorle eens 'Het is van belang voor de ontwikkeling van Keizers\'eld dat er geen partikulierc gebieden in liggen. Dat beperkt de gemeente in haar onderhande lingspositie en ook ten aanzien van de hinderwetvergunning kunnen er problemen ontstaan. Dat zal nu niet gebeuren. Ook niet ten aanzien van het bedrijf dat dhr. Janssen uit Ysselsteyn in de nabijheid van de woning gaat bouwen'. Tón aanzien van de extra premie van f2J>00,- die dhr. Janssen krjjgt als hjj eerder vertrekt liet de wethouder weten dat dit was gedaan in verband met eventuele extra kosten. 'Stel dat hij eerder weg moet wegens ziekte, dan mag dat geen extra onkosten met zich meebrengen. Dhr. Robberegt was bang dat de gemeente in de toekomst nog gela zer zou krjjgen. 'Waarom niet één kontakt nu wordt er over twee be dragen gesproken. Regel dat goed'. Volgens de wethouder is het goe<l geregeld. 'Ik vind het een prima on derhandelingsresultaat en juist omdat we het zo geregeld hebben, verwacht ik geen gelazer. Dhr. Verkoelen (Samenwerking) had bewondering voor de Janssens. Zjj krjjgen alles gedaan wat ze wensten!' Dat betekende niet dat hjj het niet met het voorstel eens was. 'Afaar we zitten hier, om in uw eigen termen te spreken, om op de dubbeltjes te letten', lichtte hjj zijn opmerking toe. Op 17 juli jl. hebben de direktie van Rank Xerox Manufacturing (Ne derland) b.v. en de vakverenigin gen, z(jnde de industriebond FNV, de voedings- en industriebond CNV, de Unie BLHP en de VHP een principe-akkoord bereikt over de nieuwe cao b(j Rank Xerox. De nieuwe cao geldt voor 1 jaar. van 1 april 1991 tftn 31 maart 1992. Per 1 juli krijgen de medewerkers van Rank Xerox in Venray een sala risverhoging van 3,25%. Per 1 ja nuari 1992 zullen de salarissen nog eens worden verhoogd met 0.5% Verder is de vakantietoeslag voor medewerkers van 23 jaar en ouder minimaal 2.750,-. Ook zyn er dui delijke afspaken gemaakt in ver band met de vakantieplanning per afdeling Medewerkers die op of na hun 58-jarige leeftijd in de wao geraken, ontvangen na het eerste wao-jaar een aanvulling van 10% op wao- uitkering Gehandhaafd voor de nieuwe cao-periode is de bestaande vut-regeling Tten aanzien van de pensioenen wordt de regeling per 1 januari 1992 aangepast De bepalingen voor mannen en vrouwen zullen in alle gevallen het zelfde zijn. Ook zal er op die datum een regeling voor partnerpensioen worden ingevoegd. Dan maakt het voor de hoogte van het pensioen niet meer uit of een werknemer ge trouwd is of dal h(j samenwoont Het principe-akkoord is op vry- dag 19 juli door de industriebond FNV met de leden besproken. Die hebben met deze nieuwe cao in gestemd, ondanks het feit dat enke le zaken niet door de bonden waren bereikt Een daarvan is het feit dat aan de wens van de industriebond, om wao-ere in dienst te nemen, niet werd ingewilligd door de direktie. Ook verlaging van de vut-leeftyd van 62 naar 60 jaar haalde het niet in het principe-akkoord. Afgelopen dinsdag ging voor de 16e keer de Fietsvierdaagse De Peel van start De organisatie, die de voorafgaande maanden flink in touw is ge weest om alles op poten te zetten kon opnieuw een rekord aantal deelne mers noteren. Ruim 6.000 fietsers gingen van start in Deume, Helmond en Venray. In Venray, waar wethouder Truijen de fietsers van start liet gaan, ligt het aantal deelnemers rond 1.800, bijna 400 meer dan vorig jaar. Vandaag, donderdag, en morgen zullen de Venrayse fietsers Deume aandoen en de Deurnese fietsers Venray. De afsluiting vrijdagmiddag in de schouwburg zal net als voorafgaande jaren een waardig sluitstuk vor men van de Fietsvierdaagse. Dan zullen ook de prijswinnaars bekend wor den gemaakt van de Clephas Veüigheidskwis. De fietsers hebben alle vier de dagen vragen kunnen beantwoorden m.b.L de verkeersveiligheid. Daar mee zijn prijzen van f150,-, f100,- en f50,- te verdienen. Toch verliep de start van de Fietsvierdaagse, afgelopen dinsdag, niet ge heel vlekkeloos. Dhr. Clephas, die samen met wethouder Truijen de start zou verzorgen, was in zijn eigen bedrijfspand ingesloten en arriveerde en kele minuten te laat De fietsers vonden na 1D meter al een eerste obstakel. De organisatie had de dranghekken, riet voorbij de start, op de splitsing Schouwburjjplein-Merseloseiveg, nog niet verivijderd. De wethouder en en kele mensen van de organisatie moesten het hek nog snel weghalen, zodat de fietsers toch konden vertrekken. Kortgeleden mochten 76 kinderen hun examen afleggen voor het diplo- ma Jeugd-EHBO-A. De kinderen zijn afkomstig van de scholen 't Groene- wold, De Vlaswei, De Bongerd, allen uit Venray en De Stek uit Castenray. Van de 76 mochten 68 kinderen het diploma ontvangen. In december 1990 en maart 1991 deden eerder groepen kinderen hun exa men. Ieder jaar leiden vrijwilligers van het plaatstelijk Rode Kruis de kinde ren van de basisschool op voor het Jeugd-EHBO-diplorna. De examens wor den eveneens door Het Rode Kruis Venray afgenomen onder supervisie van een tweetal supervisors. Het restaurant SL Camillus van PCV verleent al jaren gastvrijheid voor het afnemen van deze examens. i

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9