E.K. Hotrod klapstuk van race-weekend op circuit De Peel Blaaskapel 'Freunde Echo' in het nieuw Tennispark 't Meuleveld in Merselo Zangers van St. Frans naar Polen V rlfi'/W'JiM een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren Weerspreuken AGENDA Reünie Kinder vakantiewerk 'Loop voor Unicef Bioscoop- nieuws Open podium in de schouwburg Maandag a.s. tweede feestmarkt Openbare bibliotheek Geslaagd PEEL EN MAAS Donderdag 18 juli - Pagina 3 El YV Ifi Schoolstraat 34, Venray Zaterdag 20 en zondag 21 juli a.s. organiseert SMC De Peel een race weekend vol spanning en sensatie op circuit De Peel te Venray. Klapstuk van dit gebeuren vormt het Europees Kampioenschap in de Hotrod-klasse, waarvoor zich een groot internationaal deelnemers veld heeft aangemeld. De organisatoren hebben tot deze tweedaagse wedstrijden besloten, teneinde de vele internationale Hotrod-rydere de mogelijkheid te geven zich te kwalificeren voor de finalerace om het Europees kam pioenschap op zondag 21 juli. 's Zaterdags vanaf 18.00 uur brul len de motoren op het nieuwe Venrayse circuit, waarbij de Hotrod- Ëeurs tot het uiterste zullen in de twee manches om één de startbewijzen te bemachti- voor de race om het Europees pioenschap. Onder deze deel nemers bevindt zich een groot aantal Britten, onder wie de wereld kampioen Roger Peck, naast Jim- Wigliman, David Philp en Dick Hil- lard. Mede dankzij hun inbreng Tydens het zomerconcert, afgelo pen zondag georganiseerd door Fanfare Vriendenkring, presenteer de Freunde Echo haar nieuwe uni formen. De weergoden zaten, goed mee deze dag. 's Morgens viel er nog een fikse bui, maar bij het begin van het concert liet de zon haar zo merse gezicht weer zien. Onder grote belangstelling werd het buitenconcert geopend door de Fanfare Vriendenkring en de drum band. Later in het programma kon digde voorzitter Ger v.d. Meent de Freunde Echo aan en kwamen de twintig in het nieuw gestoken mu zikanten naar voren. Het publiek reageerde zeer positief op de nieu we outfit, door de kapel met een luid applaus te ontvangen. Meer dan 20 jaar geleden werd de kapel opgericht en de uniformering be stond toen uit de bekende 'Leder- hose'. Enkele jaren later kreeg men een traditioneel Egerlander kostuum. Dat kostuum werd het ge- De reünie van oud-leiders en leidsters van het Kindervakantie werk zal worden gehouden op zater dag 20 juli. Vorige week stond er per abuis in ons bericht over het Kindervakantiewerk vrydag 20 juli. Voorafgaande aan de reünie vindt er een receptie plaats van 19.00 tot 20.00 uur in zaal In den Engel. Op zondag 22 september a.s. zal in Overloon de achtste 'Loop voor Unicef worden gehouden, georga niseerd door het Regionaal Unicef Comité Land van Cuyk. Tussen 11.00 en 14.00 uur kan vanaf bun galowpark De Vers gestart worden. Er wordt .een gemarkeerde route van ca. 7 km uitgezet. De totale opbrengsten zullen dit jaar bestemd zyn voor milieupro- jekten in Nepal, o.a. milieuonder- wys. Op dit moment hebben 28 basisscholen uit de regio hun me dewerking toegezegd. Noteer dus nu al op de kalender: 22 september, wandelen voor Uni cef. Uitgebreide berichtgeving zal tz.t volgen in de plaatselyke en re gionale bladen. In juli moet van hitte braden, wat in augustus moet geladen. Juli, louter zonneschijn, zeker krijgen we gouden wijn. Regent Sint Madaleen (22), regen dagen achtereen. kan het publiek op de zeer over zichtelijke baan veel vuurwerk ver wachten. Naast de Hotrods, rijden ook de stevige Superstocks, de sen sationele Saloon-Stockcars, de rap pe Stockrod 1300's, de ranke Formule Tbyota 1600's en de spekta- kulaire Achteruitryders twee manches. 's Zondags komen al deze klassen vanaf 13.00 uur weer aan bod in twee manches en een finale, met uitzondering van de Achteruitry ders die vervangen worden door de supersnelle Speedway-boliden. Voor de Superstocks betekent deze wedstrijd de generale repetitie voor hun Wereldkampioenschapsrace in het weekend van 17 en 18 augustus a.s. op hetzelfde circuit. Reden voor de huidige wereldkampioen John Mickel (GB) en zijn landgenoten Ga ry Chrisholm en Darren Innocent om naar Venray af te reizen. Het hoogtepunt van dit weekend zal echter ongetwijfeld de race om het Europees kampioenschap in de Hotrod-klasse worden. Havorieten vooraf zijn moeilijk te noemen in zicht van de kapel, waar men 17 jaar lang dankbaar gebruik van maakte. Het nieuwe uniform is wat neu traler, wat niet wil zeggen dat het muziekrepertoire geheel verandert. Volksmuziek uit o.a. Tsjechoslowa- kye en Duitsland blijft in hoofd zaak op het programma staan. Door o.a. een donatie van de Rabo bank Overloon en een eigen bijdra ge van de leden zelf kon deze nieuwe outfit bekostigd worden. Voor Freunde Echo zal het eerste grote optreden in de nieuwe unifor men in Neumarkt (Oostenrijk) zijn. Kontakten met deze plaats ontston den in 1990, toen de kapel te gast was op een festival te Zlfn (Ikje- choslowakye). Daar waren ook mu zikanten uit Oostenrijk aanwezig. De Oostenrijkers waren zeer 'be- geisterd' na het horen van de muzi kale klanken van Freunde Echo. Nu reist de kapel af naar Neumarkt (Steiermark) om daar deel te ne men aan het 120-jarig bestaansfeest van de Muziekvereniging Neumarkt. Het vertrek is donderdag 26 juli met een taxibus van Thxi Verstraa- ten uit Overloon. Voor mensen die naar Oostenrijk op vakantie gaan misschien een leuke tydvulling om te komen kij ken en luisteren naar dit mooie festival. Het festival is van 26 üm 29 juli in Neumarkt deze close-racing groep, waarin bij na iedereen kan zegevieren. In ieder geval zullen Stan Franken en Mark Koeken (beiden uit Tilburg), Wim Peeters (Nijmegen), Tbon van Bakel (Uden) en Jos Kuypere (Best) hun huid duur verkopen evenals Roland Sudniks (Krefeld) en Ralf Arens (Recklinghausen). Het zal voor deze continentale rijders ech-, ter moeilijk zyn hun Britse tegen standers voor te blyven, aangezien de komplete Spedeworth-top aan wezig is. Welk volkslied ook voor de win naar gespeeld zal worden, het pu bliek zal zich tydens deze races prima vermaken. Tevens bestaat er de mogelijkheid de zaterdagnacht na een bezoek aan de feesttent op de camping bij het circuit door te brengen. De entree bedraagt ƒ7,50; voor de zaterdag en ƒ15,- voor zon dag. Een passepartout voor beide dagen kost ƒ20,-. Het circuit is gelegen aan de Mid den Peelweg tussen Ysselsteyn en Rips in de gemeente Venray, ter hoogte van vliegbasis De Peel. Tijdens het jubileumtoe rn ooi werd onlangs de naam onthuld van het tennispark van Mereelo. Dit werd gedaan door de wethouders Bert Kersten en Jan Driessen. De wethouders lieten de kans niet voorbij gaan om in een twee gesprek in te haken op de diverse publikaties in ons blad en het Dag blad over de ongerustheid bij de Mereelose bevolking over de toe komst van hun dorp. Hun cadeau aan de tennisvereniging was voor deze gelegenheid verpakt in kran ten. De wethouders hierbij: 'Hier mee willen we aangeven, dat het van nu af aan ook uit moet zyn met toespelingen op Mereelo, als zou het nog dichtgeplakt zijn met kranten. Dit is echt de laatste keer!' Vervol gens speelde wethouder Jan Dries- I i Première lachsukses 'Naked Gun 2W Ook deze week is er weer een Ne- derlande première in Venray te zien. Naked Gun 2% is een lachsuk ses van de eerste orde. In Amerika en Engeland is de film reeds gestart en biykt daar een overdonderend sukses te zyn. De lachers kunnen zich vast opmaken om te gaan ge nieten van wat nu reeds de vro lijkste film van het jaar genoemd wordt. Ook volgende week komt er een Nederlandse première in Venray. De film Rocketeer blijkt in Amerika een voltreffer te zijn. Volgens de pu blikaties lykt het op een science fic tion film, maar het is veel meer dan dat. Insiders beschouwen deze spektakulaire film als een nieuw soort Indiana Jones die kan wedij veren met films als Raiders of de lost are en volgende Indiana Jones films. Geprolongeerd worden Dances with wolvers. Silence of the lambs, Hudson Hawk en Mermaids. Aanhangwagen ontvreemd In een in een schuur op de hoek van de Smakterveldweg-Servatius- weg gestalde aanhangwagen van een inwoner werd ontvreemd. De waarde van de aanhangwagen kon niet worden medegedeeld. sen enkele games tegen Bert Lerou, die de vereniging had geholpen by het vervaardigen van het terras en bijbehorende akkommodatie. Wet houder Bert Kersten ('ik had op de baan nog verrassend willen uitha len') was geblesseerd en vervulde de rol van scheidsrechter. In zyn dankwoord sprak voorzit ter Henk Knol de hoop uit, dat de tot standkoming van het tennis park en de onthulling van de naam door de wethouders niet het laatste wapenfeit is in het dorp. 'In Mereelo is al veel tot stand gekomen; de vita liteit van het dorp is zeer groot'. En tot de wethouders: 'Laat deze feeste lijke gebeurtenis niet volgen door een besluit over Mereelo. waardoor er een negatieve spiraal gaat ont staan m.b.t. de leefbaarheid en voor jullie allemaal nog de taak rest om beschikbare voorzieningen te sluiten'. Tot slot overhandigde hy aan een ieder een toepasselijk jubileumge schenk in de vorm van een Mèreels' kwartetspel. In de vorm van negen kwartetten wordt een beeld gege ven van het dorp. De onderwerpen zyn: sportakkommodaties, buurt schappen, muziek, jeugd, gebou wen en monumenten. Op 26 september a.s. wordt er in de schouwburg een open podium georganiseerd voor amateurs uit Venray en omgeving. Die kunnen dan in de foyer, in het theatercafé of op het podium muziek, toneel, ka- baret, zang of dans ten tonele bren gen. Alles is mogelijk. Wel mogen de acts maximaal 15 minuten du ren, omdat men zoveel mogelijk mensen op het podium wil krijgen. Het is in principe niet de bedoeling dat grote groepen of instelling voor dit open podium gevraagd worden. De direktie van de schouwburg wil eventueel wel, in bepaalde gevallen, groepen toelaten. Deze dienen daar over schriftelijk kon.takt op te ne men met de direktie. Mensen die ook eens op het podi um willen staan, kunnen zich voor 15 september aanmelden, met op gave van hetgeen men op het podi um wil brengen. De open dag op 26 september duurt van 19.00 tot 24.00 uur. A.s. maandag organiseren de marktkooplui opnieuw een feest markt Afgelopen maandag was het al bere-gezellig in het centrum van Venray en nu willen ze er nog een schepje bovenop doen. Behalve de gezellige terrassen en de vele marktkoopjes, is er nu voor de kin deren een gratis suikerspin. Op het schouwburgplein zal verder een luchtkussen worden geplaatst waar de kinderen gratis op kunnen ra votten. Het bekende looporkest De Migra's zullen voor een vrolijke mu zikale noot zorgen. De beide feestmarkten vormen een aanloop naar de grootse jaar markt, die op maandag 29 juli zal worden gehouden. Diefstal uit woning Hoe de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Uit een woning aan de Ureulastraat was een metalen busje met daarin een bedrag van 530,- gestolen. Van de diefstal werd aangifte gedaan. Getuigen gevraagd Zaterdagavond omstreeks 22.30 uur werd een op de Oude Oostrum- seweg lopende 24-jarige inwoner door een achteropkomende perso nenauto aangereden. Hy kwam ten val en liep verschillende verwon dingen op. De man werd voor be handeling naar het ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van de auto reed, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, en zon der dat zijn of haar identiteit kon worden vastgesteld, door. Nu hoopt de politie dat eventuele getuigen zich zullen melden. Het maken van een buitenlandse concertreis door de Zangers van SL Frans is als zodanig geen bijzonder heid. In het ruim 31-jarige bestaan van dit Venrayse koor zijn al vele reizen naar diverse west-Europese landen gemaakt Toch is nu sprake van een primeur omdat het de eer ste keer is dat een concertreis wordt gemaakt naar een oost-Euro pees land. Op zaterdag 20 juli a.s. namelijk vertrekt het koor met zijn begeleiders naar Polen op uitnodi ging van het Poolse koor 'Chlopeco- Meski Chor Katedralny' dat onlangs in Venray te gast was en o.a. een concert gaf in de Venrayse schouwburg. Reisprogramma De reis van onze zangers naar Po len gaat via Berlyn. Zy zullen de gelegenheid krygen de stad te be zichtigen en zullen daar ook over nachten. De volgende dag wordt doorgereisd naar het einddoel, de stad Thmów in het zuiden van Po len alwaar het koor tot en met don derdag 25 juli zal verblyven en opgenomen zal worden in gastge zinnen. Op vrydag 26 juli worden de koffers gepakt om door te reizen naar de Poolse hoofdstad Warschau. Daar zal het koor blyven tot op zon- ZOMERSLUITING 1091 In de vakantieperiode is de Openbare Bibliotheek Venray GESLOTEN van maandag 5 augus tus tot en met zaterdag 17 augus tus 1091. In de vakantietyd kunnen vol wassenen het dubbele aantal boe ken lenen, met uitzondering van tijdschriften. Leden tot 18 jaar mogen 2 leesboeken/romans en 2 studieboeken extra lenen. De uit leentermijn is 6 weken. De Speel-o-theek is tydens de va kantiesluiting bereikbaar via de zij deur, links van de hoofdingang Alle medewerksters wensen u een zonnige vakantie met veel leesplezier toe! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Rob Zanders uit Oirlo is aan de Hogeschool te Eindhoven geslaagd voor de studie werktuigbouw kunde. Vlaggen ontvreemd In de nacht van zaterdag op zon dag werden er weer enkele vlaggen ontvreemd. De dader of daders gin gen ruw te werk want de vlaggen werden van de vlaggenstok gesne den. Vier vlaggen van de mast van een garage aan de Maasheseweg vier vlaggen van de Dumpshop aan de Heuvelstraat en een vlag van het aan de Julianasingel gelegen hotel waren verdwenen. dag 28 juli de terugreis opnieuw via Berlyn zal worden aanvaard. Op maandag 29 juli hopen de zan gers tussen 16.00 en 17.00 uur weer terug te zyn in Venray. Concerten Tijdens het verblijf in Polen staan het koor diverse optredens te wach ten. Het gaat daarby zowel om het opluisteren van verschillende kerk diensten als het geven van concer ten. Naast de 'standplaatsen' Thmow en Warschau geeft het pro gramma ook optredens aan in de steden Krakow en Bochnia. Voor al deze uitvoeringen hebben de Zan gers van SL Frans zich voorzien van een uitvoerig repertoire. Al gerui me tijd hebben zij zich hierop voor bereid en de leiding hoopt dan ook dat het koor in Polen goed voor de dag zal komen. Dit wordt als een uitdaging gezien omdat Polen vele koren van zeer goede kwaliteit kent en het publiek dan ook op gebied van de koorzang best wat gewend is. Degenen die het Poolse koor in Ven ray en Horst gehoord hebben kun nen dit beamen. Ontspanning Dat het by deze reis niet alleen gaat om de inspanning by uitvoe- ZONDAGSDIENST HITS ARTS EN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81405 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vocht: ml E. de MUINCK KEIZER Paterestraat 60. tel. 88800 zo: G. van LOON Paterestraat 60. tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Ke(jzer en dr. Van Dongen: ML 1MB Van Beurden weg 10. Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Vbor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vr(jdag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nechüöU^e) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTU K E.M. RuymbeekV J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.G Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak E RÜYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Venuazeren MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 ringen blykt wel uit het program ma dat ook' een aantal ontspan- ningsaktiviteiten bevaL Zo zal een tocht op houtvlotten over de rivier de Dunajec (op de grens met 'fiye- choslowakye) worden gemaakt, de zoutmijnen in Wielickza worden bezocht en in de verschillende ste den zullen de in ruime male aanwe zige bezienswaardigheden niet vergeten worden. Alles by elkaar bevat deze reis voldoende ingre diënten voor de deelnemers om weer nieuwe indrukken en ervarin gen op te doen. Openbare repetitie Paterskerk Het sluitstuk van de voorberei ding van de Zangers van St. Frans op deze concertreis naar Polen wordt gevormd door een laatste re petitie in de Paterskerk op vrijdag 19 juli a.s. van 19.30 tot 21.00 uur. Aan deze repetitie is een openbaar karakter gegeven d.w.z. dat het Ven rayse publiek in de gelegenheid wordt gesteld deze repetitie by te wonen. Iedereen is vrij gewoon even binnen te lopen en deze repe titie (geheel of gedeeltelijk) by te wonen. Wij bakken in de vakantie gewoon door! U hoeft geen enkele dag het verse brood en banket van Uw Echte Bakker te missen. Vaak heeft hij als dirigent van diverse fanfarekorpsen serenades mogen geven. Afgelopen vrijdag stond hij zelf in het middelpunt van de belang stelling. In zaal Roelanzia te Ysselsteyn vierde Chris Cuppen, dirigent van o.a. De Dorpsklank uit Castenray, zijn 25 jarig huwelijksfeest Een feit dat 'zijn' muziekkorpsen niet voorbij wilden laten gaan. Tegen acht uur werd er een groot fanfare-orkest geformeerd, bestaande uit muzikanten van de Dorpsklank uit Castenray, Les Montagnards uit Bergen, de Vriendenkring uit Overloon en de Vriendenkring uit Swolgen, die allen onder leiding van dhr. Cuppen staan. Alsof dat nog niet genoeg was werden daar nog muzi kanten aan toegevoegd van fanfare^SL Caecilia uit America, waar dhr. Cuppen zijn muzikale loopbaan was begonnen. En zo gebeurde het dat bij na driehonderd muzikanten een serenade brachten aan 'hun dirigent' en zijn familie.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3