-R KERKELIJKE DIENSTEN Niet parkeren op Henseniusplein Vakantie Limburgse gehandicapte kinderen naar Texel RAEDTS OUDE FOTO Venrayse politieman werd Nederlands kampioen schaapscheren PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PE! Donderdag 18 juli - Pagina 16"""" Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersatraat 29, tel. 82885 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelastraat 4, tel. 11664. Zaterdag: II. Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. te.v. de H. Maagd Maria. 19.00 ZONDAGSDIENST; Overl. echtp. Hendriks-Theelen; ouders An toon Janssen-Verdellen; Willem Wetterhahn (koll.); Nel van Dijck- Dercks (koll.); Anna Maria Seijkens; Leonardus Michels en Hendrikus Versieyen (S); Tbos Bouten (S); Mia Janssen-Deters (koll.); Lies Laurensse-Coopmans (buurt); Maria Cath. Hullcman-Smits (koll.); An Geurts-Versteegen .(koll.); Jan Derckx (koll.); Jeanny Petere-Moons (koll.). Zondag: 16e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat Hgm. Wilhelm Hubertua Janssen; overl. ouders Van de Munckhof-Goumans en zoon Jan (S); Jeu Hendriks. 11.00 H. Mis met volkszang; uit dankbaarheid b.g.v. 40-j. huw.feest (M); Conny Voer- mans-Pranssen; Jrd. Herman Jeu ken en Lies Jeuken-Verhulsdonk; 'Ibos v.d. Ven-Janssen (buurt); Anna Lommen-Nys (koll.); Riek Laurens- se (koll uit dankbaarheid b.gv. het afgelopen schooljaar 1990-'91. Maandag: II. Maria Magdalena. 9.00 Lsm. Bernard Loenen en Wil- helmina Thcken (S). Dinsdag: II. Birgitta. 9.00 Lsm. oude stichtingen; uit dankbaarheid b.gv. het afgelopen schooyaar 1990-1991. 19.00 Lsm. Peter Gerrits (S); Peter Wyn (buurt). Woensdag: II. Christoffel. 9.00 Lsm. Joannes en Gertruda Wilmsen-Litjens; Guus Huysmans; Piet Kersten, overl. ouders en fam.; tot byzondere intentie. Donderdug: II. Jacobus, apostel. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. fam. Hochstenbach-de Wit; tot zekere intentie. Vrydag: II.II. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 9.00 Lsm. em. deken An toon Loo- nen. 14.00 PI. huw.mis bruidspaar Piet v.d. Zwaan en Yvonne Maessen. Kiosk 48. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen. Misdienaars en lektoren: Za.- 19.00 Bart Thomassen en Jules Vul- lings; lektor: G Hendriks. Zo: 11.00 Tom Fooien en Ramon Klincken- berg; lektor: G. de Groot. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het huiskoor o.l.v. Ad Haans. Voorganger: G. van Loenen. Lektri- ce: J. Heutinck. Zondag: 950 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Maandag: Geen viering Dinsdag: 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum (Plav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. 13.30 Uit dankbaarhei b.g.v. 25-j. huw. Janssen-Daelman. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZON DAGSVIERING. Overl. ouders Vranken-Geuyen; overl. ouders; Ben Alders; Wiel Claessens (koll.). Zondag: 9.00 Voor Overl. ouders Relouw-van Kempen. 11.15 Overl. echtpaar Vercoulen-Keysers. 18.00 Voor de'parochie. Maandag: 8.00 Elisa Palm en te.v. H. Geest 19.00 Overl. fam. Phi- llpsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Tbon Jeuken; uit dank baarheid. Woensdag: 8.00 Overl. fam. Ewals-van Osch. 19.00 Wilhelmina val. Munekhof-Sangers. Donderdag: 8.00 Zuster Petronel- la Rombouts. 19.00 Truus Magottêaux-Klabbers (Derde Orde). Vrydag: 8.00 Voor de overlede nen (Offerbus). 19.00 Gezinsmis voor de gezinnen en alle bewoners van de parochie. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Martin Leenders. Zo: 9.00 Re- né Jansbeken; 11.15 Emiel Kusters; 18.00 Pascal Kusters. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han Wouters Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 16e zondag door het Jaar. Kinderwoorddienst Zang door dameskoor Ven rode. Voor overl. ouders Van Cuyck-Gooren (koll.); Marlet en Martha Goumans- Janssen; Sjef Voermans (koll.); Regi- na Janssen-Proosten; Tinus Maty- sen; overl. ouders Vkn Bergen-Stiphout en zoon Jos; Drie- neke Jacobs-Bol (koll.); lev. en overl. leden van dameskoor Venrode; uit dankbaarheid voor het welslagen van een operatie; Tbon Albers. Zondag: 16e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geesteiyk en ty- delyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Overl. ouders Reynders-van Kuijk; fam. Van Rossum-Janssen; zr. M. Petro- nella; Jan Nellissen; Pieter en Mie- ke Gommans-van Oort (koll.). 11.30 Geen mis. (Vanaf hedenmiddag kapelaan op kamp en aansluitend met va kantie.) Maandag: Gedachtenis van de II. Maria Magdalena. 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Tot zekere intentie; Bèr Philipsen. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Birgitta. 8.00 Martinus Pontman en Gysbertus van Blokland. 19.00 Voor priesterroepingen en roepin gen tot het religieuze leven. Woensdag: II. Christoffel, mar telaar. 8.00 Voor de christenen die vervolging lyden. 19.00 Overl. ouders Willemse-Weys; ouders Derikx-Geurts; Tinus Mathysen. Donderdag: Feest van de II. ja kobus, apostel. 8.00 Overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen; fam. Albers-Huybers. 19.00 Cor' Reynders-Lemmen. Vrydag: Gedachtenis van de H.H. Joachim en Anna. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart 19.00 Jan Nellissen. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Ur- bain v. Weert, Robert Versteegen. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Pelzer-Janssen; jrd. Johannes Ron gen; Piet Janssen; tot zekere inten tie; Harry Thuyls-, uit dankbaarheid by 'n 85sle veijaar- dag; Jeu Arts; Sjeng v.d. Piasch; overl. ouders Camps-Jeuken en zoon Peter; Wim Pluk; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truss; Wim Heidens; Mia Hermans- Voermans; Giel Vennekens en echt- gen. en wederzijdse familie. Zondag: 8.30 Antoon Janssen. 10.00 Overl. ouders Janssen- Renkens; Giel Vennekens en echt genote en wederzydse families (Gem. koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Overl. fam. Broekmans-Bovee. Woensdag: 9.00 Pierre Van- devenne. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Vrydag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Misdienaars: Za: 19.00 Jorn Ron gen, Sander en Erik Schuurmans, Tom Vaessen. Zo: 8.30 Irene Camps, Monique Janssen, Kim Hermans, Ursula Comelissen; 10.00 Yvonne Thielen, Nicole van Osch, Daphne Reyntjes, Astrid Heitling. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St Johan Houwen; Grad Rongen; overl. ouders Zanders-Keijsers; Esther Houwen (korfbal Sen.l); Mathieu Duif en overl. fam.; Harrie Vriens; led Vei-vuurt. Zondag: 11.00 Gezinsmis Vakan tie Kinderkoor. SL Gerardus Frie- sen en Johanna Kemmelings; overl. ouders Custers-Keursten; Carolie Philipsen; Jan Speijken; Frank Voermans (Scouting); tot byz. int. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Sjang van Kuyck; Sir Künen; Henriette Baltissen- Claessens. Zondag: 10.00 Grad Tielen. Misdienaars: Za: Marian en Loes. Zo: Joan en Sanne. Parochie Leunen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 In de avondmis zingt het Jongerenkoor 'Cantarello' uit Melderslo. Lsm. overl. fam. Janssen-Litjens; Leo Loonen en eehtgcn.; Mien Verhoeven- Holtaekers; Theo Asselberghs (de buurt); overl. fam. Van Vegchel- Hoeymakers; Frans Strolenberg; Tbon Hellegers (fam. H.). Zondag: 10.00 Hgm. Tïng Claes sens; Joos Loonen (buurt); maandd. Helm Jenniskens. 11.15 Maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans; jrd. Henricus Leyssen. Maandag: H. Maria Magdalena. 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten en overl. fam.; pastoor Jacques Hae- nen en overl. fam.; weekd. Gon Swinkels-de Lauw (5); Tbon Helle gers (3). Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers en Joos Loonen; Corrie van Berlo-Thy'ssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; gest. jrd. Edu- ard Asselberghs en echtgen. Wil helmina van Helden. Donderdag: Geen avondmis. Vrydag: H.H. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Akolieten: Za: 19.00 Martine Josten en Anke van Osch. Zo: Daan Loenen, Erik Liyens en Marcel Broers; 11.15 Eef Leyssen en Maai ke Leyssen. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Mark de Klein en Tbm Bos. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zaterdag: Geen avondmis. Zondag: 16e Zondag door het jaar. 11.15 Hoogmis voor Gertruda v. Meijel-Seykens (koll.); Joh. Camps-, Stefan ie Coppus-de Groot. Akoliet: Richard Janssen. Misdie naars v.d. week: Thom en Mieke. Woensdag: Feest van de II. Christoffel, martelaar, patroon van de kathedraal en van de stad Roermond. 8.00 H. Mis. Vrydag: Gedachtenis van de H.H. Joachim en Anna, ouders van de H. Maagd Maria. 8.00 H. Mis. Rektoraat Veulen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 18.45 Sacramentspro cessie vanaf de kerk naar de feest tent. 19.00 Hgm. voor overl. fam. Janssen-Sanders; Anna Timmer- mans-Roosen; voor de parochie. Zondag: 950 H. Mis voor de pa rochie. Maandag: 850 H. Mis uit dank baarheid (N). Dinsdag: 850 H. Mis. Woensdag: 8.30 II. Mis. Donderdag: 8.30 H. Mis. Vrydag: 8.30 H. Mis. Akolieten: Za: Bas Reintjes, Twan Hagens en Jan Pieter Litjens. Misdienaars: Zo: Paul Litjens en René Reintjes. Parochie Ysselsteyn 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Jrd. F. Claessens; ouders Thijssen-Direks; ouders Van Ass-Geerets. Zondag: 9.30 Geestelijk welzyn van onze parochie. 11.15 Jrd. M. Tbnnaer-Fran ssen Maandag: 19.00 Thei Janssen; Piet en Martin Kuypers. Woensdag: 19.00 Overl. paro chianen. Vrydag: 19.00 Jrd. W. Thoone; Fr. Thijssen-v.d. Poel. Misdienaars: Za: 19.00 Maij. Pot ten en B. Slangen. Zo: 9.30 E. Jen niskens en Sj. Slangen; 11.15 A. Philipsen en Marl. Potten. Ma; B. Poels en I. Potten. Wo vr: M. Arts en K. Jaspers. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 JgL Wilh. Arts en Lamb. Lemmens; Mathieu v.d. Ven- ne. Misd.: Willem Loonen en Rob bert Windsant. Zondag: 10.00 Voor de parochie. Misd.: Selma Derkx en Karin Duykers. Maandag: 8.30 Jgt. Joh. Matthia v.d. Hoogenhof; overl. fam. Thissen. Dinsdag: 8.30 Anna v. Hoof-v. Stiphout (koll.). Woensdag: 18.40 Rozenhoecye. 19.00 Harrie Arts. Misd.: Anja v. Dyck en Ellen Poels. Donderdag: 8.30 Coenraad Klaas- sen en echtgen. (int. van 11 juli). Vrydag: 8.30 Jgt. Petrus v. Helden. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Elias, profeet 19.00 Voor welsalgen van Vredefeesten. Zondag: 16e Zondag door het jaar. 10.00 Wimke (Ser Willems- Maessen); Arnold Jans (Vrede feesten). Maandag: H. Maria Magdalena. 8.30 Bijz. Int (MJ). Dinsdag: H. Birgitta, klooster linge. 8.30 Voor vrede. Woensdag: H. Christoffel. 8.30 Jgt Thea van Bakel-Peters. Donderdag: H. Jacobus, apostel. 850 Voor de zieken (B). Vrijdag: H.H. Joachim en Anna, ouders van IIMaagd Maria. 8.80 Voor hongeriydenden. Misdienaars: Za: Bart en Maaike. Zo: Janine en Angela. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor alle gevraagde intenties en uit dankbaarheid en tz.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees uit dankbaarheid en voor alle in tenties. 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Philipsen en Piet vd. Lee-, overl. fam. Van Kempen-Lochtens en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; Rosy Hettema van Thiel en overl. fam. Van Thiel-Hafmans. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 21 juli zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, dhr. Mole naar uit Geldrop voorgaan in de dienst Aanvangstyd is 9.30 uur. Ty- dens de dienst is er geen kinderop vang: er wordt wel kindemevendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck is om 11.00 uur een dienst Voorganger is dhr. P. Molenaar. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wy u uit voor het bywonen van een bybeltoespraak met als thema 'Hoe past u in Gods- ryks Regeling' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Handdoekau tomaten ontvreemd Er werd aangifte gedaan van ver nieling van vyf handdoekautoma ten van het BP-tankstation aan de Leunseweg. De schade bedraagt on geveer ƒ400.-. Tydens de afgelopen dinsdag in het Drentse Orvelte gehouden Na tionaal kampioenschappen schaap scheren, is de 43-jarige brigadier van de Venrayse gemeentepolitie, Wim Eickmans, nationaal kampi oen geworden en mocht hy de by die titel behorende schaapsher derstaf in ontvangst nemen. Wim Eickmans, woonachtig in Oirlo, is een grote liefhebber van schapen. Volgens hem zyn er geen dieren die meer liefde kunnen ge ven. Zelf heeft hij een kudde van 11 schapen die hy met veel liefdé verzorgt. Die liefde voor het schapenhou- den heeft hem ertoe gebracht dat hy zich is gaan bekwamen in het scheren van zijn schapen. Tben hy driejaar geleden op vakantie was in Drente bezocht hij verschillende wedstryden. Bij deze wedstryden gaat het niet alleen om de snelheid. De jury beoordeelt ook of de vacht gelijkmatig is afgeschoren, in hoe verre de vacht nog een geheel vormt en er wordt gekeken of er geen verwondingen tijdens het scheren zyn gemaakt De jury was van mening dat Wim Eickmans als beste uit de bus kwam in de categorie handscheren. Wim Eickmans houdt zich niet alleen bezig met het scheren van zijn eigen schapen. Ook de dieren van vrienden en bekenden worden door hem geschoren. De wol gaat naar de Nederlandse wolfederatie. Wim Eickmans was zeer trots op het behalen van de nationale titel. Zyn concurrenten tijdens de wed strijd waren immers beroepsmatige schapenherders, terwijl hij zich in Venray bezighoudt met de handha ving van orde en veiligheid. Overi gens heeft Wim Eickmans vorig jaar ook al aan deze wedstrijden deelgenomen. Tben werd hij derde. De gemeente Venray handhaaft haar voornemen om het parkeren op het Henseniusplein, na de re- konstruktie van dat plein, op te heffen. Dat bleek vorige week don derdag tydens een tweede info- avond over de rekonstruktie van het Schouwburgplein en het Hen seniusplein. De gemeente blyft daarmee voorstander van autovrye pleinen. Wethouder Truijen is van mening dat het parkeerterrein van de Gouden Leeuw voldoende par- keermogelijkheden biedt voor de mensen die op het Henseniusplein moeten zyn. Verder wyst de wet houder erop dat de gemeente er naar streeft om tussen de Paters- straat en de Julianasingel een par keerterrein te realiseren. Of de gemeente daarmee de on dernemers, die aan het Hensenius plein zijn gevestigd, voor zich heeft kunnen winnen is nog niet duide- lyk. Ongeveer de helft van de on dernemers is namelijk voorstander van parkeren op het Hensenius plein. In het vervolgtrqjekt zal blij ken in hoeverre hiertegen nog geprocedeerd zal worden. KOP De invulling van de kop van de Grotestraat is wel aangepast De 'bunker', zoals de geplande zitele- menten al werden genoemd, heb ben een meer ruimtelyke invulling gekregen. Verder kan een deel van deze zitelementen worden gebruikt als terras, voor café In den Engel. Die ziet nl. door de gemeentelyke plannen zyn huidige terras slin ken. De uitbater van deze horeca gelegenheid liet echter weten het niet eens te zijn met de plannen zo als die er nu lagen. Het aantal fietsparkeerplaatsen dat in deze omgeving op ruim 100 was gepland, is nu teruggebracht naar 70. SCHOUWBURGPLEIN Zoals wy vorige week reeds mede deelden, vervallen de/ geplande parkeerplaatsen op het Schouw burgplein. Die komen terug op de Merseloseweg, tegen de gevel van de Rabobank. Wat ook op het plein verdwenen is, is het podium. Gezocht wordt naar een mobiele oplossing. Over de splitsing Schouwburg plein-Schoolstraat, nabij het restau rant Lion d'Or, is de gemeente nog in beraad. Het probleem op deze splitsing is dat groter vrachtver keer, voor het aanleveren van goe deren, nauwelijks de Schoolstraat in kan draaien. Hierover zal de ge meente nog in overleg treden met belanghebbenden. Daarbij zal ook gekeken worden naar de mogelijk heid om bepaalde bedrijvan aan de Schoolstraat vanuit een andere rij richting te bevoorraden. Zeker is dat de geplande fietsenstalling na bij Lion d'Or er niet komt VERVOLG De plannen worden nu door het buro Oranjewoud, in overleg met de gemeente, verder uitgewerkt. In de commissievergadering ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, op 4 september a.s. zal het plan als eer ste behandeld worden. Na de ruim telijke ordening procedures, zal het plan in november in de commissie openbare werken aan de orde ko men, waarna de raad een besluit zal TAXATIEKANTOOR H M M Raedts beëdigd taxateur voor alle soorten o.g. taxaties Tel. 04780-81469 'n abonnement waard We hebben het al eerder kunnen lezen: 21 juli 1991 Historische dag in Veulen. Ook elders in dit blad besteden we er aandacht aan. Naar aanleiding van dit gebeuren plaat sen we deze en volgende week een historische l'oto van Veulen. We zien op de foto de dorpssme- dery in Veulen anno 1929 van de gebroeders Sjang en Huub Hen- ekens uit Overloon. Zij woonden in Overloon en peddelden dagelijks met hun fiets naar de smederij in Veulen om daar hun dagelijkse smederij werkzaamheden te ver richten. Enkele jaren later werd de smederij overgenomen door broer Harrie Henckens, die er een woon huis bij liet bouwen en er zich als dorpssmid vestigde. Sjang en Huub trokken zich terug uit de zaak en bleven daarna het smidsvak nog in Overloon uitoefenen (momenteel Henra aanhangwagenfabriek). In 1937 werd de smederij annex woon huis overgenomen door Chris Er- ben en tot op vandaag is de smederij nog in handen van een zoon van Chris Erben. De twee mannen links op de foto zijn: Sjang en Huub Henckens. Het kind achter op de fiets is Harrie Kusters. met zyn zusje Hanneke Kusters. Op de kar zitten links: Ser Künen, Joke van Meyel, Joos van Meyel en Sjef van Meyel (Tëws Sef). Archieffoto J. v.d. Putten Op zaterdag 13 juli jl. arriveerden rond de klok van drie, by hotel restaurant Verstraelen in Wanssum acht Limburgse spierdystrofie- patiëntjes. Zy kwamen terug van een onvergetelijke vakantieweek in het Tssselhuus op Texel. Deze va kantie werd mogelijk gemaakt door een aktie van de Lionsclub Venray, die jaarlyks acht patiëntjes met hun begeleiders een geheel verzor- de vakantie op Texel aanbiedt. De Lions zelf brengen en halen deze kinderen, samen met hun be geleiders, van en naar Den Helder, waar zij op de boot naar Texel wor den overgenomen door deskundi gen van het Tesselhuus aldaar. De kinderen kregen daar een aantrekkelyk programma aangebo den, zoals varen op een viskotter, een tocht op een landingsvaartuig, natuurlijk was er het strand en er was een bezoek aan het zeehonden opvangcentrum in De Koog. Spierdystrofie-patiënten Het Tesselhuus is in principe een vakantiehuis speciaal voor spier dystrofie-patiënten. Spierdystrofie is een degeneratieziekte van de spieren. Het ziekteproces neemt langzamerhand toe en is niet te stoppen. Er bestaat tot op dit mo ment geen genezing voor. De maxi male leeftijd van patiënten is dan ook ca. 30 jaar. Doordat er de laatste jaren ook kontakten zijn met an dersoortige gehandicapte kinde ren, die vaak vrienschappelijke relaties onderhouden met spier- dystrofie-patiëntjes worden ook de ze by uitzondering toegelaten. Financiering Lionsclub Venray financiert deze aktie uit de opbrengst van hun jaar: lijkse aspergeverkoop op vijf plaat sen in de Randstad op de zaterdag voor Pinksteren. Ook dit jaar bracht deze aktie ondanks het slechte weer ca. ƒ8.000,- op. Het Tesselhuus De kontakten van L.C. Venray met het Tesselhuus bestaan al jaren. Het tehuis is gebouwd en wordt gerund door gezamenlijke serviceclubs op Texel. Eerder leverde de Venrayse club een jaarlij ks bedrag aan het ge bouw en de exploitatie daarvan. Deze exploitatie is volledig onge subsidieerd en geheel aangewezen op de financiering door particulie ren. De laatste jaren komt de bijdra ge geheel ten goede van Limburgse patiëntjes waarvan er nu jaarlijks acht een gratis vakantie kan wor den aangeboden. De begeleiding van de kinderen geschiedt geheel door vrijwilligers, mensen die er graag een week per jaar voor over hebben om gehandi capten en hun ouders een vakantie te gunnen. Hiermee worden ook de ouders en de vaste verzorgers van de patiëntjes de kans geboden eens een weekje volledig vrij te zijn. Het vervoer van de gehandicapte kinde ren werd dit jaar mede mogelijk ge maakt door het beschikbaar stellen van een invalidentransportauto door taxibedryf Impala uit Venray, het bedrijf dat deze dienst graag van het voormalige taxibedrijf Stoks heeft overgenomen. Het volledig opgeknapte speeltuintje tussen Arkstraat en Nieuwlandstraat is zaterdag 13 juli jl. officieel in gebruik genomen. Ter gelegenheid hiervan was een feestavond georganiseerd. Omdat het weer niet meewerkte, werd de fietsenstalling van de nabijgele- gen school hiervoor versierd met slingers en ballonnen. Na de barbecue werd de opening verricht door alle achttien aanwezige Icinderen. Ieder kind knipte een van de touwen door waarmee het speeltuintje was afgeslo- ten. Het laatste touw werd doorgeknipt door Desi Wijnhoven, die de aanzet had gegeven tot het opknappen van het speeltuintje. Inmiddels regende het niet meer dus de spelletjes die eigenlijk voor bij de barbecue geplaiul iva- ren, konden alsnog beginnen. Kloslopen, eierrace en zaklopen werden met veel enthousiasme door de kinderen gedaan. Het touwtrekken ivas een on derdeel waaraan ook de vaders en. tot hilariteit van allen, sommige moe ders meededen. Iedereen was het er over eens dat de avond zeer geslaagd was

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16