Fietsvierdaagse De Peel van 23 t/m 26 juli De routes to NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Hinderwet Sluiting studiezaal gemeentearchief Venray Zomerperikelen Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Bouwvergunning aangevraagd Hinderwet Bouwvergunning verleend Bouwvergunning aangevraagd Commissie openbare werken Leges Hinderwet verhoogd PEEL EN MAAS Donderdag 18 juli - Pagina 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreljs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie; algeme ne bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en inspraak; de dorps- en wijkraden. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang; culturele zaken. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van: J.A.P. Geurts, Houbenweg 10 te Leunen, in afwijking van de aan vraag hinderwetvergunning is ver leend voor het uitbreiden/wijzigen van een fokvarkensbedryf en scha penhouderij, gelegen aan de Hou benweg 10 te Leunen. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 18 augus tus 199i. Ibt bovengenoemde datum kan bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger, de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- .hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van ide afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting. ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.EJ.M. Frencken Gestolen fiets gevonden In een berging van een woning aan de Wagnerstraat werd door de politie een fiets aangetroffen die van diefstal afkomstig was. De fiets werd in beslag genomen en proces verbaal werd opgemaakt In verband met de vakanties van de medewerkers van het gemeente archief Venray is het gemeente archief en de studiezaal gesloten voor publiek van 29 juli 1991 tot en met 11 augustus 1991. Vanaf 12 augustus 1991 is de stu diezaal weer geopend voor publiek. Met het warme weer komer er, wjj hebben daar vorige week reeds over bericht bij de politie tientallen meldingen binnen van overlast die wordt veroorzaakt. De politie verzoekt ons het volgende onder de aandacht te brengen. Het warme weer is er altijd weer de oorzaak van dat bij de politie ve le telefoontjes binnenkomen om trent overlast van buren en/of spelende jeugd. Men slaapt nu vaak met de ramen open en ook overdag staan deuren en ramen ver ge opend. Een gevolg daarvan is dat geluiden die normaal niet door dringen In de woningen nu wel ge makkelijk doordringen. Men is waarschijnlijk door het warme weer ook wat vlugger geïrriteerd omtrent deze feiten. Vaak belt men dan de politie om een einde te ma ken aan deze overlast Dit gebeurt zelfs vaak zonder dat eerst zelf kon- takt is gezocht met degene die over last veroorzaken. Bij deze de volgende tips: Probeer om overlast van welke aard ook zoveel mogelijk te voorko men om een goede sfeer te handha ven in een buurt. Ergert u zich niet meteen aan bepaalde feiten die voor u overlast betekenen. Bedenk dat de zomer maar van korte duur is in Nederland en dat u het hele jaar verder moet met vaak dezelfde buren en spelende kinderen. Een goed en vooral redelijk ge sprek bereikt meer dan de harde hand. Bedenk wel, ook als de politie komt wil dit niet altijd zeggen dat de problemen opgelost worden. Op donderdag 18 juli a.s. wordt een ingelaste openbare vergadering gehouden van de commissie ruim telijke ordening en volkshuisves ting, aanvang 19.00 uur in kamer 019 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Ingekomen stukken en medede lingen-. a. Tbr kennisname de ge meentelijke reaktie op het concept-startconvenant inzake de samenwerking voor de nadere uitwerking van het ontwikke- lingsperspektief voor Midden- Brabant het Peelgebied en de Noordelijke Maasvallei; b. Ter kennisname het b. en w.-besluit d.d. 2 juli 1991 tot toekenning van geldelijke steun voor de bouw van 24 woningen by Het Schuttersveld. 4. Raadsvoorstellen tot het nemen van voorbereidingsbesluiten: a. T.b.v. het onderzoek van het Ri- agg Noord-Limburg tot het vesti gen van een dagbestedingscentrum in het pand Paterslaan 12; b. T.b.v. het verzoek van dhr. J. Creemers, Hoenderstraat 89 te Venray, tot het vestigen van een agrarisch hulpbedrijf op het perceel Wan- ssumseweg 19 te Venray. 5. Rondvraag. Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan de Meerselsepeel te Ysselsteyn, tn.v. A. Backus, Meerselsepeel 7a. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 juli 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray. mr. E.MAjA Hoppenreys-de Loo Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Maatschap Verhoeven, Tim- mermannsweg 100 te Ysselsteyn voor het uitbreiden/wyzigen van een rundveehouderij waarbij een elektrovermogen wordt gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Timmermannsweg 100 te Ys selsteyn; P.H.I.M. Keuten, Beekweg 52 te Merselo, voor het oprichten en in werking hebben van een tuincen trum annex hoveniersbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Beekweg 52 te Merselo; EJ.M. Vergeldt, Zeilbergseweg 10 te Ysselsteyn voor het uitbrei- den/wyzigen van een varkenshou derij, gelegen aan de Zeilbergseweg 10 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 18 augustus 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij -kan. worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 9 juli 1991 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een woning aan de Korte Drilweg 6 t.n.v. W.H.G. Fleuren, Kroonkruid 29 te Venray; het bouwen van een woning met kantoor carport aan de Sil- versterweg 31 t.n.v. L.H.G. Leenders, Mambostraat 18 te Venray; het plaatsen van een duiven hok aan De Leng 17 te Oirlo tn.v. J.M. Verdeuzeldonk; het verbouwen van een win kelpand aan de Henseniusstraat 3 te Venray t.n.v. Stichting Wereld winkel en Stichting Werk op Maat, p/a Isabellahof 53; het bouwen van een carport aan de Zandbleek 20 te Venray t.n.v. RA. Houben; het bouwen van een carport aan de Zandbleek 22 te Venray t.n.v. W.Th.G. de Bruin; het plaatsen van een duiventil aan de Weverstraat 5 te Venray tn.v. Th.J.A. Droesen; het verbouwen van een snack bar aan de Schoolstraat 31 te Ven ray tn.v. J. Ranken; het aanbouwen van een serre aan het Kennedyplein 2 te Venray tn.v. C.W.P. Cuppen; het plaatsen ran een tuinhuis je aan de Eligiusweg 17 te Venray tn.v. H.J. Veldkamp; het bouwen van de serre aan- de Adelbertweg 15 te Venray tn.v. RJ.G. Ueberbach; het bouwen van een overkap ping en berging aan de Everestlaan 8 te Venray tn.v. P. v.d. Broek; het plaatsen van een dakkapel aan de Kuiperstraat 9 te Venray tn.v. W.P.H. Jenneskens; het uitbreiden van winkel met magazijn, werkplaats en kelder aan de Horsterweg 4a te Leunen tn.v. P.C.M. v. Staveren; Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het verbouwen van een kerk aan het Lovinckplein 9 te Ys selsteyn. tn.v. Kerkbestuur Paro chie St. Oda, Puttenweg 7;; het uitbreiden van een maga zijn aan de Vennootstraat 1 te Ven ray, tn.v. Gebebouw bv, Achterdyk 18 te Helmond; het uitbreiden van een garage en het bouwen van een volière aan de Koningskaars 34 te Venray, tn.v. H.G. Janssen; het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Boo- denstraat 1 te Leunen, tn.v. H. Linssen; het bouwen van een carport aan de Rector Cremersstraat 3 te Venray, t.n.v. P.H.M. Deenen; het verbouwen van de prak tijk/kantoorruimte aan het Lo vinckplein 6 te Ysselsteyn, tn.v. S.G.M. Kejjsers; het verbouwen van een stal tot garage/berging aan de Deskesven 11 te Merselo. tn.v. M.Th. Janssen; het plaatsen van een binnen volière aan de Overloonseweg 65a te Venray, tn.v. J. v. Dyk-Meijer; het uitbreiden van een ber ging tot garage aan de Kroonkruid 44 te Venray, tn.v. J.M.S.C. Lommen; het verbouwen van een wo ning en het bouwen van garage/ate-~ her aan de Akkerweg 10 te Venray, tn.v. J.M.L. Meusen, Enge Steeg 6 te Leunen. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Hoefslag 1 te Oostrum, tn.v. M.W.J. Verstraelen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Polkastraat 13 te Venray, tn.v. W.M. Kessels; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Isabellahof 50 te Venray, tn.v. C.W.J. Sluijter; het plaatsen van een luifel aan de Henri Dunantstraat 11 te Venray, tn.v. Stichting Koninkrijkszalen Venray p/a H.J. van Breemen, Tam boerijn straat 6; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Bolderik 68 te Venray, tn.v. P.M.M. Thomassen; het plaatsen van een broeikas aan de St. Odastraat 17 te Venray. tn.v. P.W.M. Coopmans, Ven ray s- broek 2. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 19 juli 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (ran 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray mr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo het bouwen van een serre aan de Leunseweg 33 te Venray tn.v. H.J.W.G. Willems; het vernieuwen van een ber ging aan In de Wieën 8 te Venray tn.v. W.M. Grootjans; het verbouwen van de garage tot hobby-ruimte/berging aan de Litsenbergweg 7 te Ysselsteyn tn.v. J.B.G.M. Oomen; het bouwen van een melkvee stal aan de Ossendijk 12 te Merselo tn.v. Maatschap Verhoeven; het het plaatsen van en car port aan de Andantestraat 14 te Venray tn.v. P.A. v.d. Munckhof; het plaatsen van een carport aan de Andantestraat 12 te Venray tn.v. H.P.M.G. Werson; het plaatsen van een carport aan de Weth. Reintjesstraat 5 te Leunen tn.v. A.M.M. Stevens; het verbouwen van een var kensstal aan de Zeilbergseweg 10 te Ysselsteyn tn.v. F.J.M. Vergeldt; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Thrantellastraat 16 te Ven ray tn.v. J.G. Enders; het bouwen ran een woning aan de :Sivesterweg 19 te Venray tn.v. J.A.P. Cox, Passage 1; het bouwen van een woning aan de Silvesterweg 17 te Venray tn.v. A.RJ. Baak, Jan Pbelsweg 9 te Ysselsteyn; het bouwen van een paar- destal aan de Groeneweg tn.v. J.G.P.M. Droesen. Pater Tulpstraat 14 te Ysselsteyn-, het uitbreiden van een wo ning aan de Dennenoord 12 te Ven ray tn.v. J.E.L. Dreesens; het bouwen van een carport en het wyzigen van de toegang showroom/werkplaats aan de Langstraat 110 te Venray tn.v. H.C. Stryboseh. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppen reys-de Loo De werkgroep van de startplaats Venray ondervindt het dagelijks. Er is een zéér grote belangstelling van de 16e editie van de Fietsvierdaagse De Peel. De organisatie heeft er dan ook alles aan gedaan om 4 dagen lang een kombinatie te kreëren tus sen gezelligheid, gezondheid en ontspanning. Het is dan ook beslist geen prestatie-, maar veel meer een rekreatieve-gezelligheidstocht De verschillende routes zijn met zorg uitgekozen om zoveel mogelijk de verscheidenheid van het land schap in deze regio te laten zien. Zo liggen op iedere route prachtige stukjes natuur, bezienswaardighe den in diverse vormen, gezellige kontroleplaatsen en centrale plaat sen waar aktiviteiten plaatsvinden, ongeacht de afstand waarvoor men heeft gekozen. De gezinstocht over 25 km is uniek in Nederland. Deze route kan gemakkelijk door jonge kinderen met hun oudere worden uitgere den. Men is immers niet tijdgebon den. Op iedere centrale plaats worden kinderspelen georgani seerd, waarmee ze ook nog een prijsje kunnen winnen. Voor de ouderen de mogelijkheid 4 dagen lang in een rustig tempo het land van Peel en Maas te verkennen. VERKEERSVEILIGHEID Zeer veel aandacht vraagt dit on derdeel van de organisatie. Zo is de verbindingsdienst van het Rode Kruis 4 dagen paraat en 'bewaakt' ze alle routes. Gedurende deze tijd zyn alle kontroleplaatsen en cen trale plaatsen direkt met het Rode Kruis verbonden. Ook zijn er diver se wagens op de route, voorzien van mobilofoons. Gemeente en politie steken weer de helpende hand toe en treffen Dinsdag 23 juli: Bergerheideroute 40(60 km; Wllbertroute 25 km De 25-40-60 km fietsers gaan via Spurkt naar Maashees. De 25 km gaat door Geysteren naar Wanssum. waar de kinderepelen plaatsvinden. De 40 en 60 km route gaat vanaf Maashees langs de Maas naar de veer pont in Vierlingsbeek. In Oud-Bergen gaat de 40 km door het Maasheggen landschap naar Bergerheide waar deze dag de kontroleplaatst is. De 60 km loopt via Nieuw-Bergen en Eendemeer naar Bergerheide. Beide routes gaan dan door het dorp Well, over de Maasbrug en voegen zich op de kon- troleplaats in Wanssum by de 25 km. Alle drie de routes lopen terug naar de schouwburg via Sp roeland en Oostrum. Woensdag 24 Juli: De Horsterroute Het gehele gezelschap vertrekt vandaag richting Leunen en via Meterik naar Horst. De 25 km houden op deze kontrolepost hun kinderepelen en fietsen door de Kasteelse bossen naar Oirlo waar nog even gerust wordt Via de Henri Dunantstraat gaat men terug naar de schouwburg De 40 km gaat vanuit Horst langs Hegelsom door naar Kronenberg waar de kontrolepost is. De 60 km gaat met een lus via Melderslo langs Sevenum naar Kronen berg Beide routes lopen daar door Mariapeel naar Griendtsveen waar de centrale plaats voor deze dag is. De terugtocht naar de schouwburg loopt via Veulen en Leunen. Donderdag 25 juli: De Rosmolenroute Alle afstanden gaan via Boshuizen naar de Rosmolen in de Geysteree bossen, waar de kontrole plaatsvindt. Door Geysteren naar Wanssum waar de 25 km via de Postbaan, richting Meerlo en Sparrendreef in Oostrum be landt Hier zijn de kinderepelen. De 40 en 60 km gaan naar Blitterewyck, komen door Oyen-Broekhui- zenvorst om in Broekhuizen af te stappen voor hun kontrole. De 60 km maakt dan een omweg via Melderslo, sluit zich in Broekhuizen weer b(j de 40 km aan en vervolgen dat hun tocht via Meerlo en Sparrendreef naar Oostrum waar de centrale plaats is. Van hieruit gaan alle drie de routes via Veulen en Leunen naar Venray. Vrijdag 26 juli: 40 en 60 km Crayenhutroute; 25 km Zwartwaterroute Op de slotdag heeft de 25 km een alternatieve route die door het mooie natuurgebied in Merselo voert Hier worden de kinderepelen gehouden en via vele omwegen komt men by de schouwburg De 40 en 60 km gaan via Merselo en de Jacobspeel naar Deurne die als centrale plaats fungeert De terugweg gaat voor de 40 km naar Ysselsteyn en via Heide naar Venray; de 60 km via Ysselsteyn, America, Heide naar Venray. Heden, donderdag 18 juli wordt een openbare vergadering gehou den van de commissie openbare werken, aanvang 18.00 uur in ka mer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening 2. Spreekrecht publiek. 3. Verslag vergadering 91-06. 4. Ingekomen stukken. Tbr ken nisname worden aangeboden: 1. Verslag werkgroep verkeers maatregelen van 30 mei 1991; 2. Nota afd. WO. deelname ver- keersaktie 'Wij gaan weer naar school'; 3. Notitie ter ondersteu ning aanvraag subsidie in het kader van de Regeling Gelden Stimulering Lokaal Verkeers- veiligheidsbeleid 1991; 4. Ver slag overleg gemeente Venray met belangenbehartigers bewo ners wijk Brukske, d.d. 17-6-91; 5. Dankbetuiging van Ingrid en Bert Linskens n.a.v. de attentie t.g.v, hun huwelijk d.d. 22 juni 1991; 6. Memo inzake re- konstruktie Rouwkuilenweg; 7. Overzicht verkeersongevallen in de gemeente Venray in 1990 en het onderzoeksprogramma 1991. 5. Mededelingen. Tbelichting door J. Vaesen op uitgifte openbaar groenstroken. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Aankoop onroerend goed aan de fam. Hoezen. Energieweg 7 te Venray. 8. Aankoop onroerend goed van A. Janssen. Maashese weg 80 te Venray. 9. Aankoop perceel grond van 30 m2 aan de Broekweg Lb.v. pomp- gemaal. 10. Krediet ad 3370.000.- Lbv. aan leg openbare werken in Land- weert III. 11. Toelichting op bestedingsplan verruimd budget onderhoud, hoofdfunktie 2. artikel 12 gelden. 12. Rondvraag, 13. Sluiting. m.n. rond het Schouwburgplein maatregelen die nodig zijn om 5000 fietsers veilig in en uit te lood sen. Op gevaarlijke oversteekplaat sen worden de deelnemers door fimktionarissen van de organisatie begeleid. Dit alles heeft natuurlijk alleen effekt als 'alle' deelnemers zich aan de spelregels houden. SERVICE Op alle routes rijden alle dagen materiaalwagens. Ook deze zijn van mobilofoons voorzien, om snel er gens in te grijpen. Tbch wordt iedereen aangeraden met deugde lijk materiaal aan de tocht te begin nen. Reparatie is kosteloos, onderdelen moeten de deelnemers betalen. AKTIVITEITEN Tijdens 4 dagen zijn er diverse mogelijkheden nog even aktief te zijn. Zo is er 3 dagen de Juwelier Verlinden-routekwis. Ook de Clephas-veiligheidskwis is weer tot stand gekomen ia.m. Veilig Verkeer Nederland (WN) afd. Venray. Ver-^ der is er de Bergerheide-kwis. zal Thuylshof de deelnemers testen wat betreft hun kennis van bloe men en planten, heeft Poels rijwie len weer een aantal fletskogels in een buis en is er voor de klein^es de 'Magnifique' kleurplaat Tbnslotte zal op het Schouwburg plein de winkelierevereniging alle deelnemers testen over hun kennis van voorwerpen uit grootmoedere- tyd. Verder op het Schouwburg plein kinderechmincken en zijn er diverse kramen met snuisterijen. Interessant genoeg voor iedereen om even een kijkje te komen nemen. SLOTMIDDAG De waardige afsluiting van het ge hele fietsgebeuren vindt vrijdags plaats in de schouwburg en begint om 2 uur met muziek van het Seni orenorkest. Tussen 3 en 4 uur uit reiking van een bloemetje aan deze of gene en bekendmaking van de winnaars van de kleurplaat Tussen 4 en 5 ls de fietsverloting die dit jaar wordt gedaan door dhr. Van Laarhoven, loco-burgemeester van Deume en dhr. Truien, wethouder van de gemeente Venray. Ook is dan de bekendmaking van de prijswin naars van de reeds genoemde akti viteiten. Tussen 2 en 4 uur is er de moge lijkheid om in de schouwburg fami lieleden. vrienden en kennissen een bloemetje aan te bieden. INSCHRIJVINGEN Voor startplaats Venray kunt u zich in laten schrijven bij: VW Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Nu zowel op landelijk als lokaal niveau het besef begint door te dringen welke gevaren ons milieu bedreigen, is de dikussie over de ernst van de toestand en de moge lijke antwoorden in een stroom versnelling geraakt. Ook in onze gemeente is deze problematiek hoog op de politieke agenda ge plaatst. In het coalitieprogramma 1990-1994 is als aktiepunt genoemd dat de ambtelijke organisatie in kwalitatieve en kwantitatieve zin toegerust moet worden om de mi lieutaken in 1994 op een adequaat niveau uit te kunnen voeren. Tten aanzien van de financiering /tuil personeelskosten komt de lan delijke overheid de gemeenten tege moet via het Bydragenbesluit uitvoering gemeentelijk milieube leid. Via deze regeling komen gel den beschikbaar voor uitvoering van de hinderwet, de wet chemi sche afvalstoffen, de lozingsveror dening en de kontrole op olietanks. Aangezien de Venrayse situatie af wijkt ran het landelijk gemiddelde is gekozen voor een 75% kosten dekking van hinderwetten voor vergunningverlening c.a. Konkreet betekent dit dal de hinderwettarie ven worden verhoogd met 200&. Het hierop betrekking hebbende raadsbesluit (van december '90) is intussen goedgekeurd. Dit betekent dat per 1 juli 1991 de tarieven voor hinderwetleges verdriedubbeld zijn- Ven ray. tel. 04780-10505; Fk. Pöels Rijwielen, Grotestraat 64. 5801 B1I Venray. tel. 04780-81553; VW Box meer, De Raetsingel 1, 5831 KC Box meer, tel. 08855-76665; Profiel. Hoofdstraat 10. 5961 EZ Horst, tel. 04709-1561; Rabobank. Kerkstraat 18. 5871 AR Broekhuizenvoret, tel. 04763-1541; op de weekmarkt te Venray op maandag 22 juli. KOSTEN FIETSVIERDAAGSE Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen ƒ16,- per persoon. Houders van een bqjaardenpas betalen ƒ14,50 per persoon. Voor kinderen tot 5 Jaar is deelname gratis (al^en als zij inge schreven worden). Degenen die zich laten inschrijven van 9 t/m 22 Juli krijgen ƒ1.- korting. Natuurlijk ook inschrijven b(j de start 23 juli en per dag. De kosten zijn dan ƒ6,-. VERTREKPLAATS VENRAY Vertrek en eindpunt: schouw burg. Dagelijkse vertrektijden: 60 km-route tussen 9.00 en 12.00 uur; 40 km-route tussen 9.00 en 14.00 uur; 25 km-route tussen 10.00 en 14.00 uur. De kontrolepost in de schouw burg sluit dagelijks om 18.00 uur. Bewaakte fietsenstalling in de schouwburg voor ƒ1.50 per dag In lichtingen over kampeer/pension-» of hotel-mogelijkheden bij de VW Venray. tel. 0478040505. Wilt u informatie: R Hendrix. Pr. Marykestraal 11. Venray. tel. 04780-83277; A. Verberkt. Oran jestraat 5. Venray. tel. 04780-82005.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13