Jl Gemeente presenteert vanavond aangepast plan Schouwburgplein/Henseniusplein Venrayse schooljeugd helpt met 8 mille voor kinderopvangtehuis Colombia St Christoffel Venray op Wereldgymnaestrada RIOOL SERVICE Duimelot zoekt mensen voor kinderopvang Inschrijving triathlon Venray van start Jac Siebers alweer Nederlands kampioen handboog schieten I mi 4 -.-4 Rectoraat Heide onder hoede van deken Buschman RAEDTS VERSLEIJEN OIRLO CENTRIFUGAALPOMPEN D0MPELP0MPEN SLANGEN SPROEIERS E.D. Geslaagd PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli - Pagina 5 Zondag 30 juni jl. werd door een viertal basisscholen, nl. Landweert De Flierefluit De Keg en Coninxhof, in samenwerking met vereniging Wereldkinderen suksesvol de 5e sponsorfiets- en wandeltocht ge houden. Goede tijden slechte tyden, zo dacht ook het weer tijdens de tocht. Ondanks dit alles meldden zich toch ongeveer 195 kinderen aan de start en ze hadden geheel geen moeite om hun belofte aan ruim 2500 sponsors waar te maken. Iedereen en alles 'straalde' zodat de kinderen goed gehumeurd begon nen aan de 5 km wandeltocht en de 15 km fietstocht. Via de aange brachte routepylen en diverse overs teekhui pen brachten alle kin deren (en ouders) het tot een goed einde. Er hing. ondanks het druilerige weer, een gezellige sfeer op de diver se scholen welke waren aangekleed met ballonnen, slingers, vlaggen, etc. De deelnemers bleven met hun ouders gezellig nakaarten om op de levensgrote thermometer het totale sponsorbedrag te kunnen volgen. Uiteindelyk bleef deze thermome ter by het bedrag van ƒ8.150,- staan. Voorzien van een vaantje en een oorkonde ondertekend door Rei nout Oerlemans, Amie van Goede tyden Slechte tyden, ging iedereen voldaan huiswaarts met de medede ling 'Volgend jaar doen ook w\j weer mee'. De zusters in Medellin (Colombia) kunnen nu 'naar wens' hun kin deropvangtehuis inrichten en zor gen voor een betere toekomst voor de kinderen van ongehuwde moeders. De organsiatie kan terugblikken op: een geweldige inzet van alle kin deren; een goede bydrage van vele sponsors, een iyne groep vrywilli- gers op de oversteekpunten; een grote groep teamleden (op alle scho len) die het nooit laten afweten, en dus weer een geslaagde aktiviteit! Vereniging Wereldkinderen spreekt haar grote dank en waarde ring uit aan de kinderen en teamle den van Landweert, De Flierefluit, De Keg en Coninxhof, want zonder hen hadden w^j het niet gekund. v<i jfj%'z .vj i ij, G-h -'U-L-jy- 4S- Na bijna 2 jaar oefenen is het dan eindelyk zover. A.s. maandag 15 juli gaan 60 leden 20 senioren en 40 junioren van gymnastiekvereni ging St. Christoffel naar Amster dam om deel te nemen aan de Wereldgymnaestrada. Dat is een vieijaarlyks evenement, waaraan 22.000 gymnasten uit de hele we reld meedoen. Alle mogelijke vor men van gumnastiek komen ty- dens deze vyfdaagse aan bod: Het bisdom Roermond heeft de ken C. Buschman met ingang van 15 juli a.s. belast met de zielezorg in het rectoraat Heide. Hy neemt daar mee de taken over van pastoor P. Al be rs, die eervol ontslag heeft gekregen van het bisdom. Pastoor Albers blyft overigens wel pastoor in de parochie Christus Koning. Het ontslag van pastoor Albers en de aanstelling van deken Busch man is indirekt het gevolg geweest van het vertrek van kapelaan Pierik van de Vredeskerk, twee jaar gele den. Sindsdien is gebleken dat de taak voor pastoor Albers, het behe ren van een parochie en een recto raat te veel werk omvatte. Het werk van deken Buschman wordt met deze aanstelling op nieuw uitgebreid. Naast de zorg over Tie Petrus Banden parochie ontfermt hy zich, samen met z(jn twee kapelaans, ook al over de Mat- thiasparochie in Castenray. die ook zonder priester zit. wedstrydtumen, groepsoefenin- gen, ritmische gymnastiek, maar ook byvoorbeeld pyramidebouw. Als enige Limburgse vereniging zal St Christoffel uit Venray, die dit jaar haar 70-jarig bestaan viert deelnemen aan het wereldevene ment De opening vindt op 15 juli plaats in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De openingsceremo nie bestaat uit een demonstratie met meer dan 2.000 gymnasten. De leden van St Christoffel doen aan deze demonstratie mee. De opening zal live worden uitgezonden op de tv. Hoewel de kosten van deelname aan het evenement voor een deel door de deelnemers zelf by elkaar zyn gespaard, moet de vereniging nog een flink bedrag op tafel leg gen. Daarvoor z(jn sponsors ge zocht Voor nadere informatie kunt u bellen met T. Hout tel. 85748. Gastouderbemiddeling Duimelot dat deel uitmaakt van de Stichting Kinderopvang Venray. is op zoek naar mensen die tegen vergoeding, kinderen op willen vangen. De overheid stimuleert mensen tot deelname aan de arbeidsmarkt Mensen kunnen en willen naast de verzorgende taken thuis, ook steeds meer, en dit geldt voomamelyk voor vrouwen, buiten de deur aan het sociale leven deelnemen. Soms om te werken, soms om te stude ren. De Stichting Kinderopvang Venray wil deze mensen een verant woorde kinderopvang bieden. Daar om is men. in de gemeente Venray. op zoek naar mensen die die kinde ren voor een aantal uren of dagen per week. op willen vangen. Men sen die hiervoor de t(jd hebben, en het bovendien leuk vinden om met kinderen om te gaan. kunnen kon- takt opnemen met Gastouderbe middeling Duimelot Beukenlaan 6, 5802 CK Venray. tel. 87110. BUITENSCHOOLSE OPVANG Na de zomervakantie start de Stichting Kinderopvang met een nieuwe aktiviteit In het kinderdag verblijf Duimelot wordt dan begon nen met Buitenschoolse opvang. Alle ouders van Venray kunnen hier hun kinderen van 4 tot 12 jaar. laten opvangen. buiten de schooluren. Het Kinderdagverblijf is vrar> me ning dat spelen voor kinderen een noodzaak is. Men is dan ook op zoek naar spellen en speelgoed voor kinderen in die leeftijd. Als mensen nog ergens speelgoed on gebruikt hebben staan en zij willen dit gratis of tegen vergoeding af staan aan het Kinderdagverblijf, dan kunnen zij kontakl opnemen, 's morgens tussen 09.00 en 12.00 uur met de Stichting Kinderop vang op het bovenstaande adres en telefoonnummer. Op 30 juni jl. wist de heer Jac Sie- bers alweer de nationale titel boog schieten 25 meter op zyn naam te brengen. Het is al de achtste keer dat hij zich Nederlands kampioen mag noemen. Met dit resultaat pro longeerde hy de titel, die hy ook vo rig jaar behaalde. De staat van dienst in de hand boogsport van de heer Jac Siebers is vrij uniek. Sinds Jac Siebers met schieten is begonnen, nu ruim 34 jaar geleden, heeft hy 78 keer zyn kunne bewezen in het Limburgs team. Ook het nationale team, dat in diezelfde periode ruim 80 maal heeft moeten aantreden, deed 43 keer een beroep op de schiet- kunsten van Jac Siebers. Binnen de vereniging is Jac Siebers al even fa natiek met het handboog schieten. Hy wist in 34 jaar al 27 maal!!! de ti tel van koning te behalen. En dat iemand die nog maar 58 jaar jong is. Poulidor van het handboog schieten Mevrouw Annie Thyssen heeft deze bijnaam gekregen binnen de handboogsport, na herhaalde ma len op het nippertje als tweede te eindigen in de damesklasse bij de Nederlandse kampioenschappen. Evenals vorig jaar werd mevr. Thijs- sen in de tweede helft van de wed strijd detitel van Nederlands kampioen voor de neus wegge- Mgr. Hansscnstraat 57 5807 BB Oostrum-Venray Tel. 04780-81469/82274 CASTENRAYSEWEG 14 TEL.: 04787-1941 In een bijeenkomst, vanavond om 20.00 uur in de schouwburg zal de gemeente Venray het aangepaste plan van de rekonstruktie van het Henseniusplein en het Schouw burgplein presenteren. Nadat eer der, op 19 juni jl. een eerste plan was voorgelegd aan aanwonenden en andere betrokkenen, heeft een inspraakronde plaatsgehad, waarin iedereen zyn of haar bezwaren cq. opmerkingen ten aanzien van dit plan, bij de gemeente kenbaar kon maken. Dat heeft geleid tot een twintigtal reakties, waarvan het col lege van b. en w. kennis hebben genomen. Vanavond zal blyken in hoeverre de gemeente de bezwaren en op merkingen heeft meegenomen in wat het definitieve plan moet worden. REAKTIES De meeste reakties die binnen gekomen zijn betreffen het Hense niusplein. Met name met de inrichting van het punt Hense- niusplein-Patersstraat-Grotestraat, zyn veel neringdoenden in die om geving het niet eens. Dat heeft er toe geleid dat de inrichting op dat punt gewijzigd zal worden. Hoe ge wijzigd, wilde men by de gemeente nog niet kwyt. Wel of niet parkeren op het Hen seniusplein is ook een 'heet hangij zer'. De meningen van winkeliers aan het Henseniusplein zijn hier over verdeeld. Ongeveer de helft is voor parkeren op het Hensenius plein en de andere helft is tegen. Het is nog niet duidelyk of het ge meentebestuur er voor kiest om er toch nog enkele parkeerplaatsen voor kortparkeerders te realiseren, jof dat vastgehouden wordt aan een parkeervry Henseniusplein. Op het andere gedeelte van het Henseniusplein vormde het zomer den zouden dan de Schoolstraat kunnen bereiken vanuit de rich ting van de Bindstraat. Het verkeer kan weer afgevoerd worden via de Leeuwstraat. PARKEREN Vast staal in ieder geval dat de ge plande parkeerplaatsen op de Mer- seloseweg (5 stuks) en op het Schouwburgplein (2 invalidenplaat- sen), er niet zullen komen. Hier voor zullen de parkeerstroken ten noorden van de Rabobank, nu v(jf stuks, vervangen worden door der tien insteekparkeerplaatsen. Daar van zullen er twee bestemd z(jn voor invaliden en een voor de am bulance. waarvan de bestuurder nog in de Schoolstraat woont Verder zullen er in de Schoolstraat waarschynlyk drie in validenparkeerplaatsen komen, een natyj de apotheek en twee ter hoogte van Dom Melskens. waar nu nog drie normale parkeerplaatsen liggen. De invalidenparkeerplaats die op het Henseniusplein ver dwijnt, komt naar alle waarschijn lijkheid in de Ptxststraat te liggen. PLANNEN De plannen zoals die vanavond gepresenteerd worden zullen in grote lijnen definitief zyn. De ge meente zal dit plan dan ter goed keuring aan de raad voorleggen en by de Provincie aankloppen voor subsidies. Het moge bekend zijn dat de realisatie van dit plan valt of staat met provinciale subsidies. De gemeente richt zich daarbij vooral op ekonomische subsidies, door het by de provincie aannemelijk te ma ken. dat rekonstruktie van de beide pleinen, leidt tot een verbetering van de regiofunktie van de gemeen te Venray. terras een onderwerp van diskus- sie. Dat heeft er toe geleid dat het terras iets meer naar het noord oosten gesitueerd zal worden. PODIUM Veel beroering ontstond er al tij dens de eerste presentatie van het plan, rondom het podium, dat op de hoek Schoolstraat-Merseloseweg gesitueerd was. Een podium, ongeveer 40 cm hoog, was daar in gepland. Opzet was om daar 'klein kunstenaars' de mogelijkheid te bieden om hun kunnen te tonen. Een bijkomende funktie van het podium was om te zorgen voor een goede verkeersgeleiding van de fiet sen over het plein. Bezwaren tegen dit podium richt ten zich vooral op de funktionaliteit Het Schouwburgplein en het Hense niusplein zoals ze er nu bij l iggen. De gemeente wil met de plannen het verblijf op die pleinen aantrek kelijk maken. en akoestiek. Het podium zal in het nieuwe plan waarschijnlijk niet te rugkeren. De gemeente zal dan kie zen voor een verplaatsbaar podium. De mogelijkheid van een kiosk, zoals Venray die vroeger kende, waarop muziekuitvoeringen kun nen plaatsvinden, is hierby uit gesloten. AAN- EN AFVOER Er waren nogal wat verschillende bezwaren met betrekking tot de be reikbaarheid van bedrijven, door transporteurs. Met name het feit dat vrachtwagens vanaf de Merselo- seweg voor de schouwburg langs de Schoolstraat in moeten kunnen draaien, wordt nu ook door de ge meente als problematisch ervaren. Welke oplossing hiervoor gevonden wordt is nog niet duidelijk. Een mo gelijkheid is het omdraaien van de verkeersrichting in de School straat Leveranciers en aanwonen- Op zondag 25 augustus organi seert de Triathlonvereniging Regio Ver^ray voor de zevende keer een triathlonwedstryd. De triathlon vereniging zal er in samenwerking met de Limburgse Triathlonvereni- gingen weer een Limburgse happe ning van maken. Ook dit jaar zullen er weer veel toppers aan de wedstryd deelne men, o.a. onze eigen Venrayse top pers Franka Janssen, Henny Freriks en Peter Scheres, allen lid van Triathlonvereniging Regio Venray. Veel toppers komen naar de Ven rayse wedstryd omdat deze meetelt voor het Super Prestige Circuit van de Nederlandse Triathlonbond en omdat men hier steeds weer een goed georganiseerde wedstryd vindt met veel prijzen. De deelname staat open voor 200 wedstrijdatleten. Vele tri-atleten hebben al van de voorinschrijving gebruik gemaakt We verwachten ook dit jaar weer een sterk deelne mersveld omdat in 1992 in Venray de Zuidnederlandse kampioen schappen worden gehouden. REKREATIEVE SPORTMENSEN De rekratieve sportmensen kun nen zich inschrijven voor de kwart of de achtste triathlon. Ze kunnen ook, met een drietal, de achtste trio- triathlon doen. De kwart triathlon bestaat uit 1 km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. De achtste triathlon bestaat uit 500m zwemmen, 25 km fietsen en 5 km lopen. Dit is een ideale ma nier om de sfeer van een triathlon te kunnen proeven zonder veel te hoeven trainen. Belangrijk voor iedereen blijft datje toch voldoende getraind aan de start verschynt om op een gezonde manier aan de tri athlon mee te doen. De achtste trio-triathlon is een nieuw onderdeel waarbij men met een ploeg van drie probeert de tri athlon samen tot een goede presta tie te maken. Van iedere ploeg zwemt een lid 500m, fietst de ander 25 km waarna de derde 5 km loopt Bedryven, verenigingen, gezinnen, vrienden, clubs, café'? kunnen an deren uitdagen op 'U-round sportief vlak. Wie zal er de sterkste ploeg van Venray worden??? De ploeg van de personeelsvereniging van de ge meente Venray heeft gezegd dat ze dit jaar wil winnen!!! De Bonte Koe, Thuylshof en Adia Keser zullen het hen echter moeilijk gaan maken. Er zullen nog vele andere teams volgen! DE ORGANISATIE De organisatie zal ook dit jaar weer zorgdragen voor een veilig ver loop van de wedstrijd, met de hulp van vele vrijwilligers van zwemver eniging Spio, Tour- en Wielerclub TWC Oostrum, de reddingsbrigade Najade en de Triathlonvereniging Regio Venray. Tevens kan de organisatie reke nen op de gemeentelijke instanties en voor het welzyn van de tri atleten is er een medisch team aan wezig bestaande uit een arts, twee fysiotherapeuten, acht masseurs en de Rode Kruis Kolonne uit Venray. PARCOURS Voor de eerste keer wordt er in open water gezwommen en start men in het Schaartven in Overloon met zwemmen, vanwaar men over de weg naar het fietspareours rond Venray gaat om vervolgens het lo pen af te leggen in het centrum van Venray. Dit alles om het publiek en de sporters optimaal te laten genie ten van deze duursport De organisatie is heel erg bly dat dit jaar de gemeentepolitie, ge meente werken en Verkeer en Vei ligheid van Vierlingsbeek en Venray hebben meegewerkt aan een nog mooier en sneller parcours. Het gehele fietspareours zal, met uitzondering van twee stukjes fietspad, over grote, geheel ver keersvrije wegen gaan. Een fan tastisch fietspareours. dus! De wissel naar het lopen zal op de par keerplaats van de Torro plaatsvin den, waarna men aan het laatste onderdeel begint: het lopen. Dit jaar is iets unieks mogelijk. Lopen over een verkeersvry parcours van 2,5 km door het mooie gezellige centrum van Venray. INFORMATIE Voor meer informatie kunt u bel len naar 04780-89615 (mevr. Sche res, wedstr^dsekr.). Inschrijfformu lieren zyn te verkrygen bij het VW-kantoor Venray, tel. 04780- 10505 of door middel van een brief met daarin een aan uzelf geadres seerde en gefrankeerde envelop te sturen naar: Organisatie Triathlon Venray Regio, Postbus 237, 5800 AM Venray. De inschrijving sluit op 11 augus tus of als het maximum aantal deel nemers is bereikt De animo is groot dus snel inschry ven om te leurstelling te voorkomen. Tbt 25 augustus! Paul Schueler uit Venray is aan de HEAO in Eindhoven geslaagd voor de studie bedrijfseconomie. 'ri abonnement waard snoept door de konkurrentie. Een welverdiende tweede plaats is in de ze sport ook een enorme prestatie. Haar lyst van prestaties liegt er ook al niet om. Drie nationale titels in de 2e en 3e klasse en drie keer tweede in de eerste klasse van de damesafdeling. En wat te denken van de tien Prinsessentitels die ze behaalde in de elf jaar dat zy de handboog met veel gevoel hanteert Beide schutters zijn lid van Hand boogsportvereniging Diana. Dat de ze vereniging ook jong talent heeft bewees de 11-jarige Wendy van Ooi. Ook zij deed mee aan de nationale kampioenschappen. Met een enor me inzet wist Wendy de 21e plaats te bezetten met een score van maar liefst 186 punten. En dat terwijl Wendy pas twee maanden met de handboogsport bezig is... Een sport voor iedereen Voor iedereen is de hand boogsport een ontspannende sport èn, iedereen heeft de mogelykhe- den om zich hierin te bekwamen, zoals het voorgaande verhaal heeft aangetoond. U kunt er altyd op de trainingsdagen kennis mee komeit maken, zowel jeugdigen alsook de ouderen. Iedereen kan het leren en ook nog presteren. Loop gerust eens binnen op de donderdagavond in het clubgebouw van de Handboogsportvereniging Diana, in zaal In den Engel aan de Poststraat Onze handbogen staan dan te uwer beschikking om ook eens een proef-pyl te schieten om zo samen met de deskundige trai ners eens te proeven van deze ge weldige doe-sport Jong talent

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5