Lowie Rutten nam in stilte afscheid van het onderwijs Wel of geen alkohol PEEL EN MAAS Onbekende broeder Jubileumconcours ponyclub Bericht was- niet juist PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli - Pagina ip£E - Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eind.straat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855-, kapl. L. Houben. De. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Henricus. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Meehtilde Ame rica; Hein Aben (koll.); Gerard van Ityswyck en echtgen. en Laurenti- us eleven en echtgen. (S); Sjraar van Ham; Riek Beelen-Beerkens; voor een bijzondere intentie; ouders Janssen-Wynhoven en zoon Antoon; jrd. Piet Keysers; Jeu Hen driks; overl. ouders Pypers- Clabbers; Jeanny Peters-Moons (koll.); Jacobus Riepe (koll.); Jan Derckx (koll.); Tbos v.d. Ven-Janssen (koU.). Zondag: 15e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Huub Stoef (koll.); overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); overl. echtpaar J. Tillemans-Duyf (S). 11.00 H. Mis met volkszang; Mariet en Martha Goumans-Janssen; overl. ouders Sikkens-Nelissen; Maria Hulleman- Smits (koll.); Riek Laurensse (koll.); Anna Lommen-Nys (koll.). Maandag: II. Bonaventura. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: H.H. Monulfus en Gondulfus. 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 19.00 Lsm, fam. Hochsten- bach-de Wit; tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Lsm. voor roe pingen tot diakonaat, priesterschap en religieus leven. Donderdag: 9.00 Lsm. voor de wereldvrede. 19.00 Lsm. jrd. ouders Van Bracht-Cremers (S). Vrijdag: 9.00 Lsm. Johanna Henckens-Tiesen. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Gerard Hop penbrouwers en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Jeroen Leasen en Hans Wei- jers; lektor: L. Truyen. Zo: 8.00 Mai- kel en Maurice Brons; 9.30 wilbert van Ham en Arnoud Welschen; 11.00 Nicole- Cremers en Domini que Schreinemachers; lektor: A. Noyens. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: J. Heutinck. Int.: Huub v.d. Bekeroni; fam. V.d. Bekerom- Straatman; Mathieu van Houdt Maandag: Geen viering Dinsdag: 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecentrum (Pav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45'Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZON DAGSVIERING. Johanna Wismans- Pouwels; Harry Clephas; Tbng Ver- schuuren (koll.); Antoon Paters; jrg Jan Cuppen. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 11.15 Trfuus Magotteaux-Klabbers. 18.00 Voor de parochie. Maandag: 8.00 Overledenen (of ferbus). 19.00 Overl. ouders Poels- Lit.jens; overl. ouders Lenssen- Heyiigers; Con en Clemens Pyls. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St Antonius. 19.00 Pan. P. Maas-Derkx en Karei Hendriks; jrg Piet Claessens. Woensdag: 8.00 Zuster Petronella Rombouts. 19,00 Overl. fam. Janssen-Kryns. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Vrydag: 8.00 Overleden mede broeders. 19.00 Gezinsmis; fam. Lucassen-Maassen Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 René Jansbeken. Zo: 9.00 Jo- han Pouwels; 11.15 Pascal en Einile Kusters; 18.00 Jaap Janssen. Ma en vr: 19.00 Wendy. Di en do: 19.00 Patrick. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han en Cato Flinsenberg-Gooren. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 15e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Door v.d. Berg; jrd. Mia Swinkels- Crynen; Door Kleuskens-Kusters; Regina Janssen-Proosten; Tinus Matysen (koll.); Anna Strybosch- van Dyck (koll.). Zondag: 15e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geesteiyk en ty- deiyk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Voor zr. M. Petronella; uit dankbaarheid; Jan Nellissen (koll.). 11.30 Geen H. Mis. Maandag: Gedachtenis van de H. Bonaventura. 19.00 Voor leven de en overl. fam. J. Hoedemaekers. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Maagd Maria van de Berg Karmel. 8.00 Martinus Pontman en Gysber- tus.van Blokland. Woensdag: 19.00 Om God te dan ken-, Jan Nellissen (koll.); Tinus Ma tysen (koll.). Donderdag: 8.00 Voor het gezin; voor overl. ouders Van Rooy- Hendriks en zonen. Vrydag: 19.00 T.e.v. de H. Naam van Jezus. Mededeling: Donderdagavond gespreksgroep in de pastorie (kapl. B. Clemens) om 19.45 uur. Vrydag avond gesprekskring voor jongeren in de pastorie (kapl. B. Clemens), eveneens om 19.45 uur. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Ur- bain v. Weert, Robert Versteegen. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Antoinet van Mil- Kruysen; Herman Bruggeman; jrd. Piet Hermans. Zondag: 8.30 Arnold Jans. 10.00 Wim Volleberg en Anna Volleberg- Litjens (namens fam. Schreurs) (Gem.Koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Pierre Poels. Woensdag: 9.00 Tbon van Arsen, Hanneke van Arsen-van Soest en Harry. Donderdag: 9.00 Tot zekere in tentie. Vrydag; 9.00 Uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: 19.00 Roel Kes- sels, Bart Rouwette, Sander en Mi- chiel Janssen (voor de misdienaars die zaterdag moeten dienen, oefe nen vrydag om kwart over drie in de kerk). Zo: 8.30 Tom Vaessen, Jip Swinkels, Mark Camps, Rob Jeu ken; 10.00 Stephanie Janssen, Sas- kia Litjens, Monique Janssen, Callista Smedts. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Jrd. Antoon Maessen en overl. ouders; uit dankbaarheid (S); An Dircks-Houwen (Ouderenver. H. Machutus); Ted Peters en overl. fam. Peters-Goumans; Jan Peetere; Josef en Johannes Baten; Theo Vol- lebergh. Zondag: 11.00 Hoogmis. (Heren koor). St. Pieter-Jozef Gelissen, Jo- zephina Bekkers, Philomena v.d. Heyden en Maria Bekkers; Bert v.d. Ven; Jrd. Han en Til Linders; Caro- lien Philipsen; Karei Achten en overl. fam. Achten-Gommans. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Huub van Rhee; Nella Classens-Janssen; Petronella Strybos-v.d. Beuken; Hay Reynders; Sir Kunen; Henriëtte Baltissen- Claessens; jrd. Willem Baltussen. Zondag: 10.00 Piet Keyzers; Grad Thielen; jrd. Marie van Kuyck. Vrydag: 14.00 Huw.dienst bruidspaar Monique Versteegen en Stefan Classens. Misdienaars: Za: Marianne en Suzanne. Zo.- Marian en Anke. Vr: Joan en Sanne. Parochie Leunen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 14.30 Doopviering Eli- ne Voenhans, 19.00 Lsm. Mathys Litjens en echtgen.; Wim Litjens; oud-deken Antoon Loonen; overl. fam. V.d. Berg-Jacobs; jrg. Joos Jen- niskens; gest. jrd. Antoon van Dyck, echtgen. en Martin van Dyck. Zondag: 10.00 Hgm. Corrie van Berlo-Thyssen, Elly van Berlo en Elly Loonen; Henri Direks en Anto- netta Direks-Derckx; jrd. Frans van Nieuwenhoven en Petrus van Bavel. (Na deze hoogmis wordt een van on ze trouwe medewerkers in de paro chie gehuldigd.). 11.15 Lsm. voor het welzyn van onze parochie. Maandag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 19.00 Weekd. Joos Loonen (6); Gon Swinkels-de Lauw (4); Tbon Hellegers (2); maandd. Hendrik Philipsen en Ca- tharina Philipsen-Spreeuwenberg-, jrd. Wim Wèys. Dinsdag: Geen avondmis. Woensdag: 19.00 Lsm. Wim Voer- mans; Frans van Bavel en overl. fam.; Jan Verheijen; gest jrd. An toon, Dora en Nella Emons. Donderdag: 19.00 Geen avondmis. Vrydag: 19.00 Maandd. Wilhel mina Loonen, Antoon en Bernard Loonen, beide echtgen., Johanne Verheyen-Loonen en echtgen.; jrg. Jacobus Reynders, echtgen. en overl. fam. Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leys- sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Eef Leyssen, Frank Litjens en Jos Di- reks; 11.15 Daan Loenen en Frank de Klein. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Tom Bos en Mark de Klein. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: 11.15 Harry Bovée. Gedoopt; Niels Vink, Serena destraat 31. Venray; Loes Verschuu- ren, Laagriebroekseweg 13; Patrick v.d. Sterren, Steegse Peelweg 43. Rektoraat Heide Zaterdag: Geen avondmis. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 11.15 Hoogmis voor Johanna Camps; Stafanie Coppen-de Groot; Johanna Maas-Janssen (koll.). Ako lieten: Jhon en Martin Verkoeyen. Misdienaars v.d. week: Ingrid en Sandra. Woensdag: 8.00 II. Mis voor Wim 'Derikx en overl. fam.leden. Vrydag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Rektoraat Veulen 15e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. zesw.d. H. Drabbels-Klaassen en Ant. Drabbels. Zondag: 11.00 Hoogmis voor uit dankbaarheid (E). Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor de overledenen. Vrydag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Twan Hagens en Marcel Vermulst. Misdienaars: Zo: Ruud Bexkens en Gertjan Holtermans. Huwelijksafk.: Marcel Clephas en Marriëlle Burgers. Parochie Ysselsteyn 15e Zondag door het jaar.. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor); Raymond van Asten; Jacq. Buise; S. van Vegchel, echtgen. en zoon. Zondag: 9.30 Geestelijk welzyn van onze parochie. 11.15 Jrd. G. Wismans en echtgen.; echtgen. Dykhuizen-Camps; T. Mulders en overl. fam. Maandag: 19.00 Peter van Lipzig en echtgen. Woensdag: 19.00 F. Thijssen-v.d. Poel (buurtgenoten); M. van Hape ren en overl. fam. Vrydag: 19.00 Jrd. Margriet v.d. Berg-Spreeuwenberg. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en R. Keijzer. Zo: 9.30 R. en T. Berkers; 11.15 D. v.d. Burgt en R. Jenniskens. Ma: Sj. Ewals en I. Potten. Wo en vr: N. Jaspers en Sj. Slangen. Dinsdag: 19.30 K. Jaspers en I. Slangen. N.B.: Denk er nog eens aan om aan my op te geven wanneer je in de maanden juli en augustus niet kunt dienen omdat je niet in het dorp bent! Doopschema: (augustus) Vanwe ge de vakantieperiode kan ik nu niet precies aangeven op welke zon dagen) in onze kerk het H. Doopsel kan worden toegendien. Tbt 1 augustus geldt een voorlopige on derlinge afspraak. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Lei v. Dyck. Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels. Zondag: 10.00 Jgt. Egbertus Bec kers en Petronella Klaassen. Misd.: Roel Creemers en Paul Arts. 11.30 Geen H. Mis. Maandag: 8.30 Anna v. Hoof-v. Stiphout (koll.). Dinsdag: 8.30 Jgt. Peter Joh. Ewals en Carolina Rambags. Woensdag: 18.40 Rozenhoede. 19.00 H. Mis. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. Donderdag: 8.30 Jgt Joh. Muy- zers en Bartholina Bergmans. Vrijdag: 8.30 Jgt. Truus Hendrix- Marcellis. Kerk poetsen: Mevr. Claessens en mevr. De bRyck-Zegers. Opbrengst kollekte Eerste Zon dag: ƒ177,60. Hartelyk dank. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Henricus. 19.00 Harrie Arts. Zondag: 15e Zondag door het jaar. 10.00 Martinus van Kasteren. Maandag: H. Bonaventura. 8.30 Byz. Int. (MJ). Dinsdag: O.L. Vrouw van de Berg Karmel. 8.30 Voor vrede. Woensdag: 8.30 Voor vakantie gangers. Donderdag: H. Odilis, patrones tegen blindheid. 8.30 Voor zieken (B). Vrydag: Schoolmis; laatste dag van school. 8.30 Uit dankbaarheid. Misdienaars: Za: Gerben en Pe ter. Zo.- Martien en Mariska. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Gelezen: 'Een hantyevol hulp meer waard dan een karrevracht woorden' Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor mevr. Kuylits; vader en moeder Mulder; ouders Smits-Swinkels; Jan Rouwens; fam. Versteegen- Kuypers; Bertha Fleuren-Smits. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees, gebeds-lezingen en communie dienst; Fien Zegers en tz.i. 10.00 Hoogmis voor de overledenen van de Carrnel; uit dankbaarheid en Lz.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 14 juli zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst waar in de Maaltyd van de Heer wordt ge vierd. Aanvangstyd is 9.30 uur. Tydens de dienst is er een kinder opvang, er wordt wel kinderneven- Binnen de Protestantse Kerken gemeenschap Venray e.o. is mo menteel een diskussie gaande over het vervangen van de wyn door druivesap bij de Maaltijd van de Heer. In het maandblad 'Gemeente- nieuws', van de Protestantse Ker kengemeenschap Venray e.o., werd in maart jl. door de kerkeraad naar de mening van de leden omtrent dit onderwerp gevraagd. Ook in het julinummer worden de leden ver zocht te reageren. 'Wanneer u uw stem wilt laten horen over dit vraagstuk, juichen wij dat als ker keraad zeer toe. Uw mening kun nen we dan betrekken in de besluitvorming hierover die in het nqjaar zal plaatsvinden', aldus ds. H. van Es in Gemeentenieuws. De dominee geeft aan dat het om een zaak van gewicht gaat 'Niet al leen is de verandering in de viering van de Maaltijd van de Heer niet ge ring maar ook gaat het om man nen en vrouwen die verwikkeld zyn in een heftige strijd om het be houd van hun vrijheid en dus van het leven'. De dominee verwyst hiermee naar het alkoholprobleem. By de Maaltijd van de Heer is het gebruikelyk dat alle aanwezigen van de miswyn drinken. Hierdoor wordt VQor alkoholisten, al dan niet in een ontwenningsfase, een drem pel opgeworpen om mee te doen aan de viering Het nuttigen van alkohol door zo'n persoon kan dan alleen maar averechts werken. Daarom leeft nu binnen de Pro testantse Kerkengemeenschap de vraag of er niet moet worden over gestapt op alkoholvrye wyn of duivesap. Melding kwam van ver Via de Algemene Verkeersdienst uit Driebergen kwam by de Venray- se politie een melding binnen dat op de weg van Boxmeer naar Maas tricht, ter hoogte van Veulen, koei en op de weg zouden lopen. Een verkeersvlieger had die koeien zien lopen. Uit het onderzoek van de po litie bleek dat de koeien op en naast het rywielpad van de Midden Peel weg ter hoogte van de Paardenkop liepen, om naar de plek van het melken te worden gebracht. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen onderhoudsbedrijf ■ffrffck. - J. van de Ligt LMI 1 Wanssum, De Cuyperetraat 37 M 04784-2184 dienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck is er om 11.00 uur een dienst. Voorganger is ds. H.J.C. van Es. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Het huweiyk een goede start geven' in de Konink- rykszaal aan de Ilenri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Oecumenische Basisgroep Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 14 juli is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Ruimte". Uitgangspunt is de lezing van Joh. V 1-18. Plaats: Kapel bejaar dencentrum Het Schuttersveld, Bergweg Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- demevendienst Zondag 28 juli a.s. is er een eucha ristieviering met dit thema. In augustus zyn er geen vierin gen van de basisgroep. In alle stilte nam de 61-jarige in Venray wonende leraar Lowie Rut ten afscheid van het onderwys. Aan de Mavo te Bergen gaf hij dinsdag jl. zyn laatste les. Aan die school werd hy in 1976 door direkteur Kersten benoemd als leraar Frans en ging daar later oud-Duits doceren. Die laatste les, natuurlyk met ge voelens omgeven, betekende het af scheid van een idealistische leraar 'van de oude stempel'. Hy verklaart steeds met veel lief de, maar wel op zyn eigen wijze, on derwys te hebben gegeven. Ook het laatste jaar bereikte hij goede resul taten tydens de 23 klokuren die hij op de Mavo van Bergen maakte. Met een brok in zijn keel vertelt hy hoe de examenklas hem nog bedankte met een spandoen op het school plein. "Bedankt meneer Rutten', dat doetje toch wel wat'. Vrijdag zal er nog even, na het uitreiken van de rapporten, op summiere wyze af scheid worden genomen op school. Of daar het schoolbestuur bij zal zijn, is op het moment dat wy dit schryven niet bekend. EIGEN GEDACHTEN Lowie Rutten heeft zo zyn eigen filosofie over het onderwys, wat op dit moment nog maar alleen be staat in het overleven van het on derwijs. Op alle geoorloofde en ongeoorloofde wyzen worden op scholen leerlingen gestrikt. Fusies moeten plaats vinden om het voort bestaan van de school te verzeke ren. Zo is de Mavo-Bergen bezig om een fusie aan te gaan met de Mavo van Stevensbeek. Maar ook omtrent het onderwijs heeft Lowie Rutten zyn eigen gedachten. 'Het is jam mer dat de politiek zich te veel be moeit met het onderwys'. Hy moet nog even aan ons kwyt dat het percentage leerlingen wat verkeerd onderwys volgt en daarmee on gunstige resultaten boekt te groot is. Dat wordt volgens hem mede veroorzaakt omdat de ouders de leerlingen sturen in een richting waarvoor leerlingen te weinig ambi ties hebben. LULL Maar laten wij by dit afscheid eens de levensloop van deze rasech te leraar op de voet volgen. Dan blykt dat hy geboren en getogen is in het gehucht Lull ('daarop ben ik trots en vindt het jammer dat die benaming uit. de Halfweg verdwe nen is'). De familie Rutten woonde binnen de grenzen van de parochie Oost rum maar zyn ouders hadden weinig vertroüwen in het onderwys in Oostrum en lieten Lowie in Ven ray naar de lagere school gaan. De afstand was even ver. Daarna werd onderwijs gevolgd aan het gymnasium van de Paters Franciscanen in Venray. Zijn dienstplicht vervulde hij aan de of ficiersopleiding in Ermelo en hij zwaaide af als officier. Hy had toen al de gedachte om in het onderwys te gaan, maar de opleiding aan de Kweekschool duurde drie jaar. Er was wel de mogelykheid om een schriftelyke kursus te volgen. Die pakte hy aan en binnen de negen maanden had hy het diploma, wat hem recht gaf les te geven aan school, op zak. Op de fiets ging hy solliciteren en hy weet zich nog goed te herinneren hoe hy by de Meerlose pastoor kwam. Die zei dat hy geen kans had omdat hy een opleiding zonder vorming had ge volgd. Maar het hoofd van de school in Castenray had de Kweekschool ook niet gevolgd. Hy zag wel kan sen voor de jonge onderwyzer en benoemde hem aan de school te Castenray. Dat betekende niet al leen lesgeven, maar ook de toneel vereniging bijstaan, hulp geven aan de Boerinnenbond, meewerken met de zegetocht van de Sterre der Zee en het vak handenarbied aan de leerling in Castenray te geven. 'Dat was lesgeven aan drie klassen tegeiyk, en 't ging ook nog. Wat kla gen nu de onderwijzers voor een te grote klas'. Maar Lowie wilde verder stude ren om naar het voortgezet onder wys te gaan. De school in Castenray werd dankgjj meester Heggen ver vangen voor de Petrus Banden- school. Dat was een 'eliteschool' en als je daar van de eerste klassen naar de hogere klassen doorstoom de dan was je geslaagd. Invdie tijd was het gewoon dat er van de klas 15 leerlingen konden doorstromen naar het gymnasium. MIDDELBARE SCHOOL Bij meester Van Heyster kreeg hij les om de akte Frans te halen en dat lukte. In Tegelen volgde hij de oplei ding voor de akte Engels. In 1961 solliciteerde hij om leraar te worden aan de RK Mulo in Box meer. Het hoofd van die school, de heer Van der Maat, haalde hem af op het station Boxmeer en hij werd aangenomen, met de boodschap, dat hy de leerlingen ook de etiquet te, en dan voornamelijk bij het eten, moest leren. Dat ging twee da gen goed... Tijdens het leraarschap haalde hy ook nog de akte om Duits te do ceren. Die drie talen kon hij daar geven, naast menskunde en gyrh- nastiek. Hij was daar bovendien ook nog schooldecaan. Toen hy in 1976 op het gemeente huis in Bergen zyn stamboom aan het uitzoeken was, kwam hij in kontakt met wethouder Kersten van Bergen. Die was ook direkteur van de RK Mavo in Bergen en hij vroeg Lowie Rutten of hij geen le raar wilde worden aan zijn Mavo. Omdat de leerlingen veelal het Frans niet meer leuk vonden, ging hij nu het oud-Duits doceren. Van dat vak is hy een echte fan gebleven en hij doceert dat ook met veel liefde. MAATSCHAPPELIJK LEVEN Ook buiten schooltijd was Lowie Rutten uit de Eisenhowerstraat op diverse fronten aktief. Zo behoort hy tot de oprichters van de Stich ting Vredeskerk. Zyn talenkennis kwam daarbij goed van pas. Ook behoorde hij tot een der oprichters van de PvdA in het Roomse Venray. Hierop kreeg hij meerdere malen te horen dat hij het heidendom binnenhaalde... HOBBY'S Een van zijn hobby's, tot de dag van vandaag, is het inzenden van slagzinnen. Daarvan kan hy zich 'rekordhouder' noemen, want meer dan 300 inzendingen werden met een prijs bekroond of dat nu was van de Piëlhaas, een bedrag van ƒ7,50 of een reis ter waarde van ƒ2.500,-, fietsen, radio-apparatuur, tv, fietsen, of noem maar op, er is geen artikel denkbaar of hij heeft het ooit gewonnen. Na het verlaten van het onderwijs blijft er nog veel tyd over voor zijn hobby's. Een daarvan is vertaal werk zowel in het Frans, Duits of Engels en ook omgekeerd. Daarnaast reist hy graag en het liefst ver weg. Er staat al een reis op het programma naar Australië. Sa men met z^n vrouw bezoekt hy daar de zuster van zyn vrouw. Twee jaar geleden maakten ze die reis ook, en dat is goed bevallen. Een andere hobby mag niet on vermeld blyven, en dat is het stam boomonderzoek. Hy is er trots op dat hy zyn familiestam tot de jaren 1400 heeft achterhaald. Hy is nu bezig met het achterhalen van de fa miliestam van zyn vrouw. 'n abonnement waard Op deze foto acht Venrayse jon gens die in 1947 in de kapel van Huize St Servatius by Je diverse kerkelyke diensten als misdienaar fungeerden. Het zyn v.l.n.r.: Tbon Jeuken, Har rie Branje, Chris Janssen, pater Eli- gius ofm, Jac Kersten, Ruud Havermans, Nol Haegens, Huub Rutten en Jan Verhaag. Archieffoto J. wd. Putten mg en-B| i'rsl OlltH De oude foto die op 27 juni jl. in Peel en Maas stond, was gemaakt bij gelegenheid van de aanbieding van enkele herten voor het herten-| kamp nabij Vlakwater. De Broeder.' van Liefde uit Noordwijkerhoutl hadden deze dieren gratis aangebo den aan de Venrayse bevolking. De, dieren moesten dan wel in Noord-j wijkerhout gehaald worden, alwaar deze foto was gemaakt. Op de foto. stond een door onsi niet herkende man. Dit leidde tot' een reaktie van broeder C. Doorak kers uit Venray. Hij wees erop dat de onbekende broeder, broeder Aresius (J. van Poppel) is. Deze! broeder is nu 80 jaar en woont mo menteel in het Broedershuis 'Dom-; meidal' aan de Nuenenseweg 3 te Eindhoven, waar vorig jaar ook de meeste Vemayse Broeders van Lief- de naar toe zyn öeöaan. Groot aantal klachten geluidshinder Met de warme avonden en nach- ten regent het weer klachten van geluidsoverlast, veroorzaakt door j. fuifjes, feestjes of tuinfeesten. De -[ politie moest vele malen in aktie komen om de veroorzakers te ma nen om het geluid zachter te zetten. v In alle gevallen werd aan dat ver- v zoek gevolg gegeven. Fietsen in elkaar getrapt In de Gussenstraat trapten vanda len enkele fietsen in elkaar. De ge waarschuwde politie trof wel de beschadigde fietsen aan maar geen vandalen. Dit jaar bestaat dp Ponyclub De Paardebloem uit Westerbeek 20 jaar. Bij gelegenheid hiervan wordt er op zondag 14 juli a.s. een jubi leumconcours georganiseerd. In de morgenuren vanaf 10.00 uur zal er fel worden gestreden bij het ponyspel, het springen en de_ individuele dressuur, met uitzonde ring van de kategorieën DE-M2 en""" DE-Z, die in de middag verreden zullen worden. Het programma is zo samen gesteld dat het publiek zowel 's och tends als 's middags een attraktief programma krygt voorgeschoteld. Het concours zal om 13.30 uur of ficieel worden geopend door de Oploose wethouder Bos. De leden van de Westerbeekse po nyclub komen niet alleen uit Westerbeek zelf. De vereniging kent en kende ook veel leden uit Vrede peel en Overloon. Voorafgaande aan het concours wordt vrijdag 12 juli een receptie gehouden in de feesttent op het ter rein van De Paardebloem aan de Stevensstraat te Wèsterbeek. Aan- z vang 20.00 uur. Jammergenoeg is het bericht van I- de kraak van het offerblok in de ka- pel van het ziekenhuis niet juist ge weest. Er was geen bedrag van 200 gulden in het offerblok, zoals in ons bericht werd gesteld. De offerblok- V ken worden regelmatig gelicht en het is nooit de moeite waard die te i kraken. Wy plaatsen graag de juiste lezing zoals die door rector Cöp aan de politie is doorgegeven. S Tussen 29-6-1991 om 19.15 uur en 30-6-1991 om 09.00 uur is er inge- broken in de kapel van het St. Elisa-"-" beth ziekenhuis. Toegang tot de, kapel via de lange gang langs de kinderafdeling, komende vanaf de - eerste hulp. De buitendeuren in de mt direkte omgeving van de kapel wa-|\y ren gesloten. Opengebroken en zwaar bescha digd was het offerblok van de kaar; Bi senstandaard by Maria; hooguit Te een tientje kan in deze offerblok ge- F& zeten hebben. Vervolgens werden zes kasten in "I de kapel opengebroken. Een sleu- tel, die overigens van weinig beteke- nis is, wordt vermist. Verder herbergt een van de kasten nog een*"" kantoorkluiskast. Ook deze werd' opengebroken; het slot funktio- neert niet meer. In deze kluiskast bevinden zich een aantal kelken en andere waardevolle goederen. Voor zover ik heb kunnen konstateren is^ daarvan niets meegenomen. In een van de kasten staat, duidelyk zicht baar, een cassetterekorder. Ook de ze rekorder is niet meegenomen. De inbraak is uitgevoerd met een deugdelyke schroevendraaier, die in de kapel aanwezig is voor het koppelen van de stoelen. Piet Cöp, rector en ontdekkei van deze inbraak

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16