Venrayse politie wenst inwoners prettige vakantie Zonwering Zonwjgrg Diepeling geen zwem en surfwater 32 TIPS voor een onbezorgde vakantie! Laatste werkdag van Frans Verbeek bij de gemeente Hinderwet Levensgevaarlijke situatie! Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Thuis. Sluiting studiezaal gemeentearchief Venray Bouwvergunning verleend Bekendmaking Onderweg. Op't vakantieadres. En denk ook nog even hieraan: MICHELS ZONWERING VENRAY BV PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli - Pagina 14j>| RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuurson- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Wethouder E.M.A.A. HoppenreIJs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie; algeme ne bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en inspraak; de dorps- en wijkraden. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang; culturele zaken. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: H. Poels, Deumeseweg 111 te Ysselsteyn voor het uitbreiden/wij zigen van een champignonkweke rij, waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 1,5 kW, gele gen aan de Deumeseweg 111 te Ysselsteyn. PJ.C. van Ass, Deumeseweg 150 te Ysselsteyn voor het uitbrei- den/wytfigen van een mestvarkens- en rundveehoudery, gelegen aan de Deumeseweg 150 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 11 augustus 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarby lean worden ver zocht de persooniyke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimteiyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar- by over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindeiyke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimteiyke ordening en milieubeheer, ir, GJ.F.M. Frencken De tuSsen Tien ray en Klein-Oirlo gelegen ontgrondingsplan 'De Die peling' mag de eerstkomende jaren niet gebruikt worden als zwem- en surfwater. Dat hebben de gemeente besturen van Venray en Meerlo- Wanssum in overleg met het ont- grondingsbedryf Teunesen en de meest betrokken dorpsraden besloten. Zoals bekend zyn vorige zomer veel watersporters naar De Diepe ling gegaan om daar te zwemmen en/of te surfen. Vooral in de zeer zo merse weken van eind juli en augustus bracht dat problemen met zich. De toevoerwegen zijn niet op grote verkeersdruk berekend en dat leidt vaak tot by na-ongelukken (vooral vanuit Meerlo en Casten- ray/Klein-Oirlo). De smalle wegen worden naby de plas dichtgezet met auto's en dat levert herhaalde- ïyk problemen op voor het overige verkeer. Het gaat echter niet alleen om verkeersproblemen, ook de plas zelf is uiterst gevaarlijk, enerzyds door afkalving en anderzyds door het plotselinge grote temperatuur verschil van het water tussen on diepe en diepere gedeelten. Op veel plaatsten is de plas 15 meter diep! Daarnaast is er ook nog de schade aan de oevers en aan de oevervege tatie. Automobilisten proberen vaak tot byna aan het water te ry- den, waardoor de afwerking van de oevers en het aangroeien van be planting in gevaar komt. Bovendien zyn er geen sanitaire voorzienin gen en evenmin vuilnisbakken en dat leidt tot veel afval op de oevers. De gemeentebesturen en het ont- grondingsbedryf hebben, gelet op de problemen, besloten tot strenge re maatregelen. Dit met het doel om, in elk geval in de eerstkomen de jaren, rekreatie in en rond De Diepeling te voorkomen. Het ont- grondingsbedryf heeft inmiddels gezorgd voor een deugdelyke af rastering en voor waarschuwings- en verbodsborden. De gemeenten zorgen in overleg met de politie voor een intensieve kontrole in het gebied, waarby de politie verbalise rend zal optreden, zowel tegen de genen die toch rekreatief gebruik maken van De Diepeling als tegen hen die zodanig parkeren dat het overige verkeer geen vrye doorgang meer heeft Het voorgaande betekent overi gens niet, dat De Diepeling op de langere termijn ook niet gebruikt kan worden ten behoeve van de re kreatie. Nadat de ontgronding is af gerond; alle oevers volledig zyn afgewerkt en de beplanting tot stand is gekomen, komt de plas by de gemeenten in eigendom. Dan ook kan er zeker enig rekreatief ge bruik worden toegestaan. Tbt die tyd dient men geduld te be trachten. Zoals ieder jaar gebruikelylc is wenst de politie al haar inwoners een prettige vakantie toe, maar voordat ze dat doet wil ze ieder jaar nog eens duidelyk wat tips onder de aandacht brengen. Deze keer wil de woordvoerder van de politie nog eens op het belang wyzen op het feit dat de inwoners meerwerken aan een zg. sociale kontrole. Dat houdt weer in dat de kontrole niet aan de eigen deur ophoudt, maar juist daar begint. Het is eenvoudig en geruststellend dat, als men op vakantie gaat, de buren vraagt om op te letten op alle mogelyke veran deringen die in of om woningen plaatsvinden. Als de politie wordt ingeschakeld zal die zo snel moge- lyk ter plaatste komen. Van zeer groot belang kan zijn dat de buren weten wie de sleutelhouder is en waar familie gewaarschuwd kan worden of dat het vakantieadres be kend is. Voorkom in ieder geval dat van buitenaf zichtbaar is, dat men op vakantie is. Het komt voor dat men kenbaar maakt dat men op vakan tie is. Dan heeft de inbreker zeker de kans om ongestoord zyn werk te doen. Zorg b.v. dat de brievenbus re gelmatig leeg wordt gemaakt en er geen kranten en/of poststukken uit puilen. De woordvoerder van de po litie legt er nog eens de nadruk op, om de 32 tips goed te lezen, maar vooral op te volgen. Laat het in ieder geval zo zijn dat door de genomen maatregelen by terugkomst van de vakantie nog al les onaangeroerd zal zyn. De afdeling Criminaliteitspreventie van de politie Venray adviseert.. Waar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u aan denken als u met vakantie bent? Dat is nogal wat Dat is zelfs 1 zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op 'n rijtje te zetten. Natuurlijk probeert de politie, ook in de vakantieperiodes, zoveel mogelijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt erzelfookveel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. Hoe zo min mogelijk gelegenheid geeft, staat in deze folder. Er is 'n overzichtelijk rijtje gemaakt waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang is en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c.raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook niet. Extra schade wordt daarmee voorkomen. Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. Laat niet zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten han gen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken, wegzetten. Voorzie uw waardevolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode huisnummer (bijv. 2272 EV 303). Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. In verband met de vakanties van de medewerkers van het gemeente archief Venray is het gemeente archief en de studiezaal gesloten voor pubhek van 29 juli 1991 tot en met 11 augustus 1991. Vanaf 12 augustus 1991 is de stu diezaal weer geopend voor publiek. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 juli 1991 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het bouwen van een kinder- dagverblyf aan de Beukenlaan 6, t.n.v. Nelissen Van Egteren Bouw- groep b.v.. Postbus 5008 te Venray; het bouwen van een carport aan de Sansholstraat 62 te Venray, t.n.v. M.J.J. Rutten; het bouwen van een carport aan de Sanshofstraat 60 te Venray, t.n.v. P.R. Fleurkens; het uitbreiden van een wo ning aan de Kruitweg 7 te Venray, tn.v. J.M. Versteegen; het bouwen van een carport en kippenhok aan de St. Jozeflaan 58a te Smakt, tn.v. H.M.J.J. Bonants; het slopen en herbouwen van De burgemeester van Venray maakt gelet op het bepaalde in arti kel 20 van de voorschriften van het bestemmingsplan 'Merselo', be kend, dat met ingang van 12 juli 1991 gedurende veertien dagen in het gemeentehuis te Venray, afd. VROM/RO, tydens kantooruren van 9.00 tot 12.00 uur, voor een ieder ter inzage ligt een ontwerpplan tot wyziging van genoemd bestem mingsplan. Het ontwerpplan beoogt de bouw mogelijk te maken van een woning aan het Grootdorp te Merselo, tus sen de panden Grootdorp 42 en 46, ten behoeve van W. Janssen, Groot dorp 40 te Merselo. Gedurende de termyn van terin- zageligging bestaat voor belangheb benden gelegenheid eventuele bezwaren tegen het ontwerpplan schriftelyk in te dienen bij burge meester en wethouders van Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goea af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. Laat niet iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht achterlaten. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten. Sluit auto/boot/caravan/hotell^amer/hut goed af. Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven. Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waardepapieren. Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan niet zo snel in de verleiding. Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uwauto op. Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de pasppo/tnummers. Denk aan de verzorging van de huisdieren. Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenis straffen voor. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Noteer uw bloedgroep, resusfactor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medicamenten. Breng de reisapotheek op orde. Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/caravan/tent/boot. Reservebril? Kan van pas komen. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de reddingsmiddelen bevinden. garage/berging aan de Horsterweg 38 te Castenray, t.n.v. G.H.M. Kuypers; het bouwen van een zeu- genstal aan de Veulenseweg 31 te Veulen, t.n.v. gebr. Burgers; het verbouwen van een wo ning aan de Griegstraat 38, t.n.v. Woningbouwvereniging Noord- Liinburg, Plataanstraat 15 te Venray; het renoveren van het dak aan de Serenadestraat 5 te Venray, t.n.v. J.J.M. Kirkels; het renoveren van het dak aan de Serenadestraat 6 te Venray, t.n.v. W.H. Jaegers; het renoveren van het dak aan de Serenadestraat 7 te Venray, t.n.v. L.J.H. Vrenken; het renoveren van het dak aan de Serenadestraat 8 te Venray, t.n.v. J.P.M. Mientjens; het bouwen van een tuinhuis je (garage) aan de Gildestraat 13 te Oostrum, t.n.v. P.J.L. Peeters; het uitbreiden van een var kensstal aan de Heidseschoolweg 1 te Heide, tn.v. L.J.K. Pouwels; het verbouwen van een pand aan de Stationsweg 67, t.n.v. Cen trum voor Zwakzinnigenzorg, Wan- ssumseweg 14 te Oostrum; het uitbreiden en verbouwen van een woning en het plaatsen van een tuinafscheiding aan de Gose- weynhof 3 te Venray, t.n.v. C.W.B. Kuenen; het aanbouwen van een keu ken carport tuinmuur ver bouwing hal aan de Kattestaart 21 te Venray, tn.v. E. Broeren en W. Janssen; het bouwen van een berging en serre aan de Kogeldistel 8 te Ven ray, tn.v. J.L.L.M. Curfs; het bouwen van een erker aan de Litsenbergweg 13 te Ysselsteyn, tn.v. J.EW. v.d. Pas; het bouwen van 24 aanleun woningen aan de Schuttersveld 101 t/m 124, tn.v. Woningbouwvereni ging Noord-Limburg, Plataanstraat 15 te Venray. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.MAA. Hoppenreijs-de Loo Hoewel maandag a.s. de dag is, waarop officieel afscheid zal wor den genomen van Frans Verbeek, vonden zyn gemeentelyke buiten: dienstcollega's, dat zyn laatste werkdag by de gemeente beslist niet ongemerkt voorby mocht gaan. En dat ging die dan ook niet, want dinsdagmorgen om acht uur stonden de dienstwagens van de reiniging, de kantonniers en de plantsoenen voor zyn woning aan de Eindstraat om de vertrekkende opzichter feestelijk naar zyn 'werkstek' aan de Acaciastraat te brengen. Daar werd hy door het ge huil van de brandweersirene en ac- cordeonspelende collega's begroet. Toen pas kon Frans aan zijn laatste werkdag beginnen om een periode van bijna 33 jaar gemeentedienst te beëindigen. Op 13 oktober 1958 trad Frans Verbeek in dienst van de gemeente Venray omdat de toenmalige direk- teur gemeentewerken, de heer Jo Naus, het belangrijk vond, dat op z'n minst één schilder in gemeen tedienst moest worden genomen. De offertes van de bedrijven waren veel te hoog en een eigen schilder zou voordeliger kunnen zijn. Een koiye naar de hand van Frans Ver beek, die toen in dienst was by schildersbedryf Pierre Laurensse. Op 1 januari 1960 kreeg hy zyn vaste aanstelling en tien jaar later volgde zyn benoeming tot opzich ter A, belast met het toezicht, orga nisatie, etc. voor het onderhoud en schoonhouden van de gemeentely ke gebouwen. In 1976 werd hij be vorderd tot hoofdopzichter gebouwen. Frans Verbeek mag met recht en reden het manusje-van-alles van de gemeente worden genoemd. In het begin was hy schilder, behanger, letterzetter, spuiter en chauffeur. En alsof dat niet genoeg was, ver zorgde hy de wegmarkeringen, zebrapaden, verkeersboren, het plaatsen van straatnaamborden en huisnummers. Bovendien kreeg hy de leiding over niet-vaklieden, die schilderwerken uitvoerden en de verantwoordelykheid over materia len en gereedschappen. Tbt zyn grote klussen behoorden o.m. het onderhoud van het ge meentehuis en het gebouw van het voormalige Gym I.C. aan de Leunse- weg. De aula op de algemene be graafplaats Boschhuizen mag gezien worden als het afbouwpro- jekt van de scheidende opzichter, want tot en met zyn laatste werk dag was hij bezig om deze aula te re noveren en geschikt te maken voor haar nieuwe funktie. Zelf zegt Frans, dat hy ook de 'gemeentelyke sloper' was, want onder zyn toe zicht werden verschillende ge meentelyke gebouwen, die wijken moesten voor bestemmingsplan nen, met de grond gelijkgemaakt. Van de andere kant was hy ook weer de redder van tal van gebou wen, want byna dertig jaar maakte hij deel uit van de vry willige brand weer, waarvan hy bevelvoerder in de rang van onderbrandmeester was. Dikwyls fungeerde hy als chauffeur van de ladderwagen. Frans Verbeek was een harde werker en een zeer betrouwbaar ambtenaar, die dag en nacht heeft klaargestaan voor de Venrayse ge meenschap. Daarnaast was hij een bijzonder prettige cóllèga, op wie men altijd een beroep kon doen. Vandaar dus, dat zijn collega's hem op zyn laatste werkdag eens by zon der en op hun eigen wyze wilden bedanken en huldigen. Inbraak in auto Met gebruikmaking van een valse sleutel was toegang verkregen tot een aan het Ceciliapad geparkeerde auto van een inwoner. Ontvreemd werden de radio, twee boxen en de accu. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-.tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel.'04785-2020 Fax 2019 bel voor informatie of een afspraak in onze showroom.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 14