Raad Meerlo-Wanssum nam belangrijke besluiten voor Blitterswijck Oriëntatieprogramma's/ Kursussen voor mensen zonder werk Op 1 september loopt het oude zwembad leeg Atletiekvereniging Venray-Regio start nieuwe beginnersgroep 1 Fietsen voor Chili Merselo komt in aktie VW-nieuws Reklamestudio Stramm in nieuwe ruimte PEEL EN MAAS Donderdag 11 juli - Pagina 13 r\ De gemeenteraad van Meerlo- Wanssum nam tydens haar laatst gehouden vergadering enkele voor Blitterswyck niet onbelangrijke beslissingen. Het was dan ook niet vreemd dat het Blitterswyckse raadslid G. Janssen de woorden 'Blitterswijck wordt weer een dorp waarvoor men de neus niet meer ophaalt' uitsprak, waarmee hy nog eens op de stank wees die door twee bedrijven in het dorp wordt gepro duceerd. MESTFERMENTEERBEDRUF Er waren veel woorden nodig, voordat de raad het besluit nam om aan het mestfermenteerbedrijf Gebr. Theeuwen 1.70.00 ha grond te verkopen tegen een prijs van 22,50 per m2. Alleen de heer H. Nabben bleef tegen de prijs en wenste dan ook te hebben tegen gestemd. De woordvoerders van alle frak ties waren vol lof over de wijze waarop het college en het bedrijf hadden getracht om het bedrijf dusdanig aan te passen dat het in het Blitterswijckse past. Wel werd vanuit het CDA nog getracht van de gelden van die verkoop ƒ340.000,- te storten in de post wegenonder- houd en ƒ42.500,- in de post boven- wijkse voorzieningen. Dat ging het college te ver om juist hiervoor aparte potjes te gaan volstoppen. Dat geld zal zeker uit de algemene middelen, waarin het wordt gestort, gebruikt worden voor het onder houd van de wegen. Dat de bevol king van Blitterswijck alle vertrouwen heeft in de plannen om de stankoverlast terug te dringen blijkt wel uit het feit dat geen enkel bezwaarschrift tegen de afgifte van de vergunning is ingediend. VERFFAB RIEK Al vele jaren heeft met name de PK-fraktie, toen nog alleen de heer L. Beterams (nu wethouder) en later ook de heer G. Janssen, in alle mo gelijk toonaarden het college gewe zen op de ondraaglijke stank, die de inwoners van Blitterswijck moeten opsnuiven van de verfïabriek Beer- kens. Nu kon het college een voor stel doen om een bedrag van ƒ750.000,- beschikbaar te stellen, waarvan de helft afkomstig zou zijn van de Provincie. Dat bedrag moet gezien worden als een bijdrage in de verplaatsingskosten van het be drijf naar het industriegebied in Wanssum. Nu spraken alle frakties woorden van lof aan het adres van het colle ge voor het bereikte resultaat Wel deden de diverse frakties hun best om de eer op te strijken, voor hun inzet om deze verplaatsing gereali seerd te krijgen. Unaniem was de raad met de uitspraak dat het voor Blitterswijck een historische dag was. Het is voor Blitterswijck een hele opluchting terwijl de raad van oordeel is dat het deze investering waard is. Hoeveel woningen er op het vrij komende terrein worden gebouwd staat nog niet wast. Wel dat de socia le woningbouw in de kerkdorpen daardoor niet in gevaar wordt gebracht. Op het terrein zullen hoofdzakelijk woningen in de pre- miesejttor worden gebouwd. MILIEUBOXEN Na veel woorden nam de raad unaniem het besluit om een bedrag van ƒ47,668,- beschikbaar te stellen ten behoeve van de aanschaf en ver spreiding van de milieuboxen. De raadsleden hebben zich bereid ver klaard om deze boxen aan de inwo ners aan te bieden, waardoor op de kosten bespaard kan worden. De raad wil verder hiermee de nood zaak van het bewaren van che misch afval nog eens onderstrepen. Jaarlijks gaat het inzamelen en de verwerking een bedrag kosten van ƒ60.050,-. Hiertegen had de raad geen bezwaren, wel zal een goede voorlichting naar de inwoners toe moeten worden verzorgd. PARKEERTERREIN SWOLGENSE BOYS Ook voor dit agendapunt hadden de raadsleden veel woorden nodig, voordat zy tot een besluit kwamen. Echter de snelle aktie, daar was de PK niet gelukkig mee. Eerder had de voetbalclub een prys aangevraagd voor de verhar ding van de parkeerplaatsen en van het voetpad. Toen was de prys te hoog geweest Nu echter een wegen bouwer bezig was de Molenstraat te vernieuwen, was opnieuw een prys gevraagd. Nu bleek de prys aan vaardbaar te zyn. Maar er moest snel worden beslist Dat had de voetbalclub gedaan. Omdat op het parkeerterrein door- deweek vrachtwagen kunnen wor den geparkeerd, vond het college het een goede zaak snel te beslis sen. Dat een ambtenaar daarby nauw verbonden was aan de voet balclub vond de raadsvoorzitter te ver gaan. Het is juist een goede zaak dat ook de ambtenaren midden in het dorpsleven aktief zyn. De Stichting RISC, afdeling Werk- lozenwerk, start in september met de volgende oriëntatiepro gramma's: oriëntatieprogramma lassen/me- taalbewerken/GAWALO (gas, wa ter, loodgieten) oriëntatieprogramma bouw/ hout oriëntatieprogramma infor matica. Doel van deze oriëntatieprogram ma's is deelnemers kennis te laten maken met technische vaardighe den/technische beroepen en toe te leiden tot vervolgopleidingen. De programma's zyn kort. In 10 tot 15 weken bent u minimaal 2 dagdelen per week aktief aan de slag. Daarnaast worden de volgende kursussen georganiseerd: lassen Op zondag 8 september a.s. orga niseert de Stichting Ontwikkelings samenwerking van de gemeente Vierlingsbeek weer haar jaarlykse fietstocht. Evenals vorig jaar zal er gefietst worden voor Chili. Het is namelijk voor het eerst dat een pro- jekt voor twee jaar gekozen is. Het projekt houdt de verwezenly- king van efcn tweede kinderhuis in Chilian in Chili in. Dit tweede huis is nodig om de kinderen van zeven jaar, die anders terug de straat op gestuurd moeten worden, een on derdak te bieden. Het tweede huis is reeds aangekocht en een deel van de lening is inmiddels afgelost door zr. Lucien met financiële middelen van de gemeente Vierlingsbeek. Ook is men volop bezig met de re novatie van de bouw. Waren vorig jaar bijna alle ker ken en kapellen open in de ge meente Vierlingsbeek, dit jaar wordt in ieder kerkdorp een gezelli ge of leerzame aktiviteit georgani seerd. Alle aktiviteiten leggen een link naar het leven in Chili: hun visvangst, hun cultuur, hun in dustrie. enz. enz. Zet 8 september a.s. vóór uw va kantie alvast in uw agenda. In de loop van augustus zullen wy u ver der informeren over de fietstocht en 4e aktiviteiten. daarom heen. houtbewerken machineschryven/tekstverwer- ken basisinformatica/oriëntatie toe passingsprogramma's Engels, Duits (Beroepsgericht). Zowel de kursus machineschryven als de kursus tekstverwerken bieden de mogelijkheid tot het be halen van een diploma op verschil lende nivo's. In de kursus basisinformatica maakt u kennis met de computer en al zijn moge lijkheden, terwijl in de kursus oriëntatie toepassingsprogramma's onder meer aandacht wordt besteed aan bestandsbeheer, spreadsheetprogrammatuur. De oriëntatieprogramma's en de kursussen vinden voomamelyk plaats in de leer-Averkplaatsen van de stichting in Venray of Horst. In deze leer-Zwerkplaatsen worden ook andere aktiviteiten georganiseerd, zoals kleding maken, poppen ma ken en zijdeschilderen. Informatie/aanmelding Voor nadere informatie, alsmede aanmelding kunt u terecht op de leer-/werkplaats Venray: (adres: Prins Bemhardstraat 12, tel. 04780-87212) leer-/werkplaats Horst: (adres: Americaanseweg 17, tel. 04709-6089). Voor toezending van de kursusfol- der en eventuele andere informatie kunt u terecht by de Stichting RISC, tel. 04780-86245 (by voorkeur tussen 09.00-11.00 uur). Doorrijder achterhaald Op verzoek van de rykspolitie van Nederweert stelde de politie een onderzoek in of een Venrayse bestuurder van een personenauto zondagavond betrokken zou zyn ge weest bij een aanrijding in Neder weert Hij zou daar. zonder dat zyn identiteit kon worden vastgesteld, zijn doorgereden. De 25-jarige bestuurder verklaarde wel een aan- ryding te hebben veroorzaakt. Hy was uitgestapt om de schade op te nemen. Hij kon slechts minieme schade vaststellen. Omdat er ver schillende getuigen waren die de kleine botsing hadden gezien, en die ook niets ondernamen, had hy gedacht dat de schade te verwaarlo zen was. Toch werd proces-verbaal opgemaakt De Merselose gemeenschap zal zich op alle mogelyke, ludieke, wy- zen laten gelden, om zo aan Venray kenbaar te maken dat het met de leefbaarheid in dit kerkdorp ach teruit gaat als de strekking van de dorpennota niet wordt gewyzigd. De dorpsraad, die vorige week don derdag een druk bezochte aktiever- gadering hield, pleit voor de bouw van 200 woningen om Merselo leef baar te houden met een gezonde be volkingsopbouw. Volgt de gemeente de dorpennota, dan zal de vergrij zing in Merselo toeslaan. Tydens de aktievergadering wer den er al diverse suggesties voor ak- ties naar voren gebracht Van de bijna twintig suggesties zullen de meest aantrekkelijke worden over genomen. Het deze week gevormde aktiecomité komt vandaag, donder dag. al voor de eerste keer byeen om de nodige zaken te bespreken. De akties zullen een ludiek ka rakter krijgen. Voor grimmige ak ties is men in Merselo 'niet in'. Voorbeelden van akties zyn het plaatsen van borden met het motto 'Help, Venray maakt van Merselo ar tikel 13'; het onder de aandacht brengen van de Merselose proble matiek door in oude klederdracht, a la Aid Merselse Dag, aktie te voe ren in het Openluchtmuseum. Ook wil men de Merselose zaak onder de aandacht van de Provincie bren gen door een bezoek aan Maas tricht, of door een deputé naar Merselo uit te nodigen. Afgelopen zondag nam het aktie comité al een schot voor de boeg, door tydens de opening van het tennispark in Merselo, de wethou ders Kersten en Driessen eens 'aan de tand te voelen'. Hieruit bleek in ieder geval dat beide wethouders de Merselose problematiek onder de aandacht hebben, want ze waren goed op de hoogte van de laatste ontwikkelingen Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juli: 7: Astrid Gilberto, Tilburg 10: Johnny Guitar Watson, Rot terdam 10 t/m 14: 16th North Sea Jazz Festival, Den Haag 11-18-21-28: Jomanda, Tiel, Hilver sum, Den Bosch 13: Clouseau, Zoetermeer 20: Vanilla Ice, Rotterdam 20-21: Belgium Rhythm and Blues Festival, Peer (B) 24 t/m 28: Circus van Moskou, Hilversum 28: Belga Beach Festival, De Pan ne (B) 30: Jugend Musiziert, Den Haag 30 t/m 2-8: Christina Deutekom Master Classes, Den Haag Augustus: 2 t/m 4: Noun (Van La Fura Dels Baus), Den Bosch 2 t/m 6: Staatscircus van Moskou, Nymegen 10: Clouseau, Woerden 10 en 13: Egmond Klassiek, Egmond 15 t/m 18: Flevo Totaal Festival, Biddinghuizen 20 t/m 25: Circus van Moskou, Rotterdam 22 t/m 31: Taptoe (voorverkoop va. 3/7), Breda 24: Guns N'Roses, Mannheim (D) 25: Pukkelpop 1991, Hassëls (B) 30: Simple Minds, Nymegen September: 1: Hard rockfestival, Nymegen 4 t/m 8 en 10 t/m 15: Circus van Moskou, Utrecht, Breda 6: Nigel Kennedy, Den Bosch 13: Julio Iglesias, Rotterdam 18: Glykeria, Utrecht 18 en 25: Emmylou Harris, Til- burg. N(jmegen 27: Raymond v.h. Groenewoud, Putte rshoek Verontruste buurtbewoners Verontruste buurtbewoners van een flat aan de Zuidsingel meldden zich by de politie. Een bewoonster van een flat hadden ze al enkele da gen niet meer gezien en haar hon den bleven aan het janken. De politie verschafte zich toegang tot de flat via het balkon. Wat ze daar aantroffen was geen bewoon ster maar wel haar honden en een grote troep, veroorzaakt door uit werpselen van deze honden, even als een ondraaglyke stank. De Woningbouwvereniging werd ingeschakeld. Die zal ervoor zorgen dat de buurtbewoners van de stank worden bevryd. Het is niet bekend of de be woonster op vakantie is gegaan en haar honden aan hun lot heeft overgelaten. De politie heeft wel van een en ander proces-verbaal op gemaakt Auto geramd, politie vraagt getuigen Dinsdagmorgen omstreeks 10.00 uur parkeerde een religieuze van het Psychiatrisch Centrum Venray haar auto aan 't Liene om een be zoek aan een bekende te brengen. Tben zy na 1 uur by haar auto te rugkeerde stelde zy vast dat haar auto was 'geramd' door een ander motorvoertuig. De veroorzaker is er. zonder zyn of haar visitekaarde achter te laten, vandoor gegaan. Nu hopen de zuster en de politie dat ge tuigen zich zullen meltjpn. Reklamestudio Stramm in Ven ray, voorheen gevestigd aan de Gro testraat, heeft vorige week een nieuwe ruimte aan het Wilhelmina- plein betrokken. Niet dat Willi Stramm verhuisd is. De nieuwe ont- werpstudio ligt achter de studio waar hy al sinds ongeveer 16 jaar zyn klanten ontvangt en die in ge bruik biyft als atelier voor de pro- duktie van reklameborden. De ingang van de nieuwe studio is op vallend vorm gegeven. Want met een nieuwe studio heeft Wille Stramm ook een nieuwe huisstijl in gebruik genomen: opvallend en ei genzinnig. Willi Stramm is in Venray en om geving een naam die onverbreke- lyk verbonden is met adverteren, reklame maken en jezelf met klasse presenteren. Hy heeft van heel wat bedryven de huisstyl ontworpen en voor een aantal grotere op drachtgevers verzorgt hy alles wat met grafische vormgeving en druk werk te maken heeft Van visite kaartjes tot reklameborden, van advertenties tot zeer representatie ve bedryfsbrochures in vierkleu rendruk. Voor fotografie en tekst heeft Willi Stramm kontakt met een paar prima vakmensen. Samen bieden zy de creativiteit en service die klanten van een goed regionaal reklamebureau kunnen ver wachten. De studio is naar eigen ontwerp ingericht. Willi Stramm: 'Ik vond dat de creativiteit die ik normaal in de opdrachten van myn klanten Verkeersongeval op Deumeseweg Dinsdagavond vond er op de Deumeseweg, by de afslag Ossen- dyk een verkeersongeval plaats tus sen twee personenauto's. Een 26-jarige, uit Veulen afkomstige bestuurder, wilde linksaf de Ossen- dyk indraaien maar zag op het mo ment dat hy wilde indraaien dat hy werd ingehaald door een personen auto. Deze werd bestuurd door een 27-jarige inwoner van Horst De bestuurder uit Veulen draaide niet de Ossendyk op maar reed recht door. Zyn auto werd echter toch nog aangereden. Door de botsing raakte de auto van de Horstenaar in een slip en kwam in een sloot tot stilstand. De bestuurder werd naar het ziekenhuis vervoerd, maar kon na behandeling naar huis worden overgebracht 06-11 Een 33-jarige bestuurder van een personenauto, afkomstig uit Baexem, vroeg aan een passerende automobilist van zyn autotelefoon gebruik te maken om het alarm nummer 06-11 te draaien voor hulp van politie en brandweer. Wat de be zitter van de autotelefoon ook pro beerde. hy kon geen kontakt krygen met 06-11. Via 008 kon hy het nummer van de Venrayse poli tie krygen en daar werd wel opge nomen en kwam de hulpverlening op gang. De inwoner van Baexem heeft een klacht ingediend, omtrent het niet werken van het alarmnummer. Uit het nu reeds ingestelde onderzoek biykt dat men via de autotelefoon niet het alarmnummer in Herken bosch krygt maar het alarmnum mer van de Algemene Verkeers dienst in Driebergen. Het onder zoek zal worden voortgezet, zodat hier wat aan gedaan kan worden. Huisgenoot mishandeld Donderdag hield de politie een 36-jarige inwoner aan wegens mis handeling van een huisgenoot Hy had die geschopt en geslagen. Na verhoor en opmaking van proces verbaal werd hy huiswaarts ge zonden. Diefstal uit gymzaal Tfen nadele van een 17-jarige jon gedame werd uit het kleedlokaal van de gymzaal van een scholenge meenschap haar portemonnee met 25 gulden ontvreemd. Overlast van bijenzwermen Twee keer moest een imker in ak tie komen voor verwydering van een byenzwerm. Een keer by een woning aan Dennenoord. waarby zelfs de hulp van de brandweer moest worden ingeroepen. De im ker kon gebruik maken van de ladder. Een byenzwerm aan de Anemoon werd zonder de hulp van de brand weer door een imker verwyderd. Veel klanten en bekenden bezochten afgelopen week de heropening van Reklamestudio Stramm. stop, ook maar eens voor myn eigen zaak moest gebruiken. Als Je het zo druk hebt kom je daar nau- welyks aan toe. Dat is een bekend verschynsel in de reklamewereld. De studio is zo ingericht dat de ruimte optimaal benut wordt. Er zyn een ontwerp- en vergaderruim te, een administratie, een schone afwerkruimte, een beletterings atelier, een donkere kamer en een archief. Doordat ik een vide tot aan het dak heb aangebracht ademt de ruimte een sfeer van openheid. Ik kan hier tot aan de hemel kyken'. Drank in bestuurders Een 22-jarige bestuurder van een personenauto was aan het 'klieren' bij een bewoner aan de Veltumse Kleffen. Die waarschuwde de poli tie. Tben die arriveerde, bleek hy verdwenen te zyn maar de politie patrouille ontdekte hem in het cen trum. De man verkeerde dusdanig onder invloed dat hy de bekende proeven moest ondergaan. Hy kreeg een ryverbod van 12 uur en de aanzegging dat proces-verbaal zal worden opgemaakt Het rygedrag van een 21-jarige bestuurder uit Ysselsteyn, rydende op de Deumeseweg. was voor de po litie aanleiding om een onderzoek in te stellen. Ook die bestuurder bleek onder invloed van alkohol te verkeren, nadat de bekende proe ven waren afgelegd kon hy met een ryverbod van 4 uur een aanzegging van proces-verbaal huiswaarts keren. Inbraak in kinderafdeling ziekenhuis Met geweld was toegang verkre gen tot de kantoorruimte van de kinderafdeling van het St. Elisa beth ziekenhuis. Met een schroe vendraaier waren de laden en kasten opengebroken. Wat vermist /werd Remons niet worden mede- (gedeeld.J Gele zand Een inwoonster en inwoner wa ren bezig gele zand te laden op een aanhangwagen, by een bouwper ceel op het Keizersveld. De gealar meerde politie stelde vast dat het tweetal geen toestemming had om die gele zand op te laden. Het werd kiezen of delen: zand terug of proces-verbaal. Het tweetal koos voor het eerste en onder het toe ziend oog van de politie werd de ge le zand teruggegooid. Brand in oude kleuterschool Donderdag moest de brandweer in aktie komen voor een uitslaande brand van de berging van de voor malige kleuterschool aan het Lo- vinckplein in Ysselsteyn. Door de inzet van de brandweer kon welis waar uitbreiding worden voorko men. De brand is vermoedeiyk veroorzaakt door kinderen die met vuur hebben gespeeld. Diefstal bromfiets - Dader achterhaald Ten nadele van een 16-jarige in woner van de Overloonseweg werd zyn bromfiets ontvreemd. Het ge lukte de politie de dader van die diefstal te achterhalen. Dat bleek een goede bekende van de politie te zyn, een eveneens 16-jarige inwo ner. Hy werd ingesloten en later, na verhoor en opmaking van proces verbaal, huiswaarts gezonden. Fiets in verkeersbord gehangen Vandalen hebben kans gezien om een voor een herenfiets ongebrui- kelyke stalling te zorgen, nameiyk om die om een verkeersbord in de Grotestraat te hangen. De fiets hing zelfs zo hoog dat de politie het ry- wiel er niet af kon krygen en de hulp van personeel van gemeente werken moest inroepen. De fiets is nu by de gevonden fietsen neergezet Diefstal buitenspiegels Van een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto van een inwoner, bleken de twee buiten spiegels er vanaf gehaald te zyn. Ge tuigen hebben enkele personen in de buurt gezien die zich verdacht hebben opgehouden. Jammerge- noeg waarschuwden ze niet direkt de politie. Tben die arriveerde wa ren de personen niet meer aanwezig. Op zondag 1 september is het de finitief gedaan met het buitenbad van het gemeenteiyk combibad aan de Parkweg. Op een ludieke wyze zal de stop uit het bad worden ge trokken. De bedoeling is. dat enkele dames, die 23 jaar lang tot de trouwste klanten van het buitenbad mochten worden gerekend, by de 'slot-ceremonie' zullen worden be trokken. Op woensdag 4 september wordt voor de jeugd van de basis scholen een laatste happening in het afgedankte buitenbad georgani seerd. Het binnenbad biyft ge opend totdat het nieuwe zwembad klaar is. De toekomst van het com bibad is afhankeiyk van de ontwik kelingen in het Vlak watergebied, doch voorlopig gaat men er vanuit, dat het zal worden gesloopt Als het buitenbad is leeggelopen, zal in Venray geen gelegenheid meer zyn om buiten te zwemmen. Het nieuwe zwem- en rekreatiebad heeft slechts een klein buitenbare. dat via het golfslagbad is te be reiken. BEGIN NOVEMBER OPEN Met de bouw van het nieuwe zwem- en rekreatiecentrum werd vorig Jaar september begonnen. Hoewel men in de winter heeft kun nen doorwerken, viel het grond werk en de aanleg van de hindering tegen, waardoor Bouwmaatschappij Janssen achter kwam op het bouw schema. Begin juli zal men weer precies volgens het schema kun nen werken. Verwacht wordt dat het centrum rond 1 oktober klaar zal zyn. Wanneer de laatste puntjes op de i zyn gezet kan het zwem- en rekreatiecentrum begin november opengesteld worden voor het 'proef- zwemmen'. Ook de squash ban t*n kunnen dan in gebruik worden gt> nomen. De officiële opening zal worden verricht op zaterdag 14 december door de heer M. Kaster- mans, voorzitter van de Nederland se Sportfederatie. Na de vakantie zal de rekreatie- groep van AV Venray-Regio op don derdag 3 oktober a.s. voor geïnteresseerde (aspirant) trim mers en trims te rs van alle leefty- den vanaf 18 jaar starten met een nieuwe beginnersgroep. In deze groep kan op een ontspannen wyze konditie worden opgedaan of wor den verbeterd. Onder het motto 'Hardlopen een gezonde zaak', zal aandacht worden geschonken aan looptechniek, ademhaling, rek- en strekoefenin gen, enz. De trainingen, die door de geva rieerde wyze van opbouw voor iedereen zyn te volgen, staan onder leiding van door KNAU opgeleide train(st)ers. De start van de nieuwe groep is dus op donderdag 3 oktober, om 19.00 uur. Verzamelen in het club gebouw by de atletiekbaan op sportpark De Wieën (tel. 85522). Inlichtingen en aanmelden: Mar- jo van Heyster. tel. (04780) 82397; Frank Ryshouwer. 86268; Gerd Ver meulen. 80999, Wim Crooymans, 82842. Start na de vakantie met de op bouw van je konditie! Ongelukkige val In een horecagelegenheid kwam een 47-jarige ongelukkig ten val. Hierdoor liep hy een hoofdwond op en moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht Dassen doodgereden Weer werd een das slachtoffer van het verkeer, nu by het oversteken van de Overloonseweg. Op de 'Spurkt werd een volwassen das van het vrouwelyk geslacht dood aangetroffen. Dit beschermde dier was slachtoffer van het ver keer. De vereniging Das en Boom werd hiervan in kennis gesteld. Winkeldiefstal By een opticiën werd een 54- jarige inwoner betrapt op diefstal van een bril. Hy werd aan de politie overgegeven die proces-verbaal op maakte waarna hy huiswaarts werd gezonden. Horstenaar hield zich verdacht op Een 27-jarige inwoner van Horst werd betrapt toen hy zich verdacht ophield in een magazyn van een be- dryf aan de Gro test raat Hy werd aan de politie overgegeven. Na ver hoor en opmaking van proces verbaal werd hy huiswaarts ge zonden. Inbraak in kelderruimte Met geweld was toegang verkre gen tot een kelderruimte onder een flat aan de Mozartstraat Ontvreemd werden diverse gereedschappen. De benadeelde is een 24-jarige inwoner. Auto-onderdelen Het door de technische recher che ingestelde onderzoek in een uitgebrande bestelbus naby de Bal lonzuil heeft uitgewezen dat de in de auto aanwezige auto-onderdelen afkomstig zyn van een diefstal in Deume. Inbraak in gemeenschapshuis Door het inslaan van een afgeslo ten raam was toegang verkregen tot het gemeenschapshuis in Leunen. Uit het verenigingslokaal van de biyartvereniging werd enig geld en de biyartklok ontvreemd. Verder was het gemeenschapshuis niet doorzocht Inbraken in woningen aan de Kruidenlaan In het afgelopen weekeinde werd er in twee woningen aan de Krui denlaan ingebroken. Tbegang werd in beide gevallen op dezelfde wyze verkregen, nl. door forcering van de achterdeur. Uit een woning wer den de kleurentelevisie, de videore- korder en een aantal cd's ont vreemd. Uit de andere woning alleen de videorekorder. By een andere woning bleef het by een poging tot inbraak. De bewo ner had voor goed hang- en sluit werk gezorgd. De vergrendeling bleek de inbraak te voorkomen. De eigenaar zit nu alleen met de braak- scha^e. Vandalisme Er werd aangifte gedaan van diefstal van een magneetplaat van een personenauto, die geparkeerd stond naby het café in Castenray. Ook werden van dat café twee vlag- genstokken ontvreemd. De politie denkt te maken te hebben met van dalisme. Een 60-jarige autobezitter werd gekonfronteerd met vandalisme, aangebracht aan zyn aan de Akelei geparkeerde auto. De ruitenwissers waren vernield. Ook een 27-jarige autobezitter werd met vandalisme aan zyn auto. die aan de Koningskaars gepar keerd stond, gekonfronteerd. Naast vernielingen aan de auto was ook het auto-logo vernield. Coniferen die in een tuin by een woning aan de Valkenkampstraat stonden, werden vernield aange troffen. Van de coniferen waren tak ken afgeknipt. Een stokroos, een pracht exem plaar. staande in een tuin aan de Koningskaars, bleek ook door van dalen vernield te zyn. Een 35-jarige autobezitster kwam tot de ontdekking dal de voor haar woning aan de koningskaars gepar keerde auto door vandalen was be werkt De spiegel en ruitenwissers waren vernield. Op de Veulenseweg hadden van dalen van elders gehaalde verkeers- borgen geplaatst waardoor én op de Veulenseweg door die geplaatste borden, én op de plaatsen waar die borden waren weggehaald onveilige verkeerssituaties waren ontstaan. Hier kon door tydige ontdekking worden voorkomen dat er ongeluk ken plaatsvonden. Vandalen hebben 3 jonge boom pjes aan de Kempkensbergweg vernield. \&n een aan de Albionstraat ge parkeerde personenauto was de buitenspiegel vernield. Diefstal bromfietsen Uit een niet afgesloten schuur achter een bedryf aan het Groot- dorp in Merselo werd een bromfiets ontvreemd. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. De by een flat aan de Veltumse Kleffen staande bromfiets van een inwoner werd ook ontvreemd. Diefstal elektriciteitskabel Tfen nadele van een installatiebe- dryf werd van de bouwplaats van het SL Vincentiushuis aan de Heu-. velstraat 100 meter ondergrondse elektriciteitskabel ontvreemd. De waarde bedraagt ƒ1.300.-. Openiyke geweldpleging In de nacht van zaterdag op zon dag werd de hulp van de politie ingeroepen voor openiyke geweld pleging door een aantal Jongeren naby een cafetaria aan de Paters- laan. De politie hield de twee vech tersbazen. een 25-jarige inwoner en een 19-Jarige inwoner van Meerlo- Wanssum aan en bracht ze over. naar het politiebureau. Na verhoor werd hel tweetal huis waarts gezonden. Omdat er nog wal onduideiykheid omtrent de motie-, ven bestaat wordt het onderzoek voortgezet

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13