Pools koor te gast in Venray Zondagochtendconcert in de aula van het IMBO S.O.S. Telefonische Hulpdienst zoekt vrijwilligers Groots opgezette Luikse Markt in Wanssum HiaraaBiM een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren AGENDA SPECIAAL VOOR U VAN OORSCHOT MODE Theehuis gekopieerd Vrije Markt in Brukske OPRUIMING Ongenode gast Kuulfeesten Maashees Geslaagd Gevonden PEEL EN MAAS Donderdag 4 juli Pagina 3 Van 1 t/m 8 juli verblijven 50 le den van het Poolse jongens/man nenkoor Chlopieco-Meski Chór Katedralny uit Tamów in Venray. Gastvrijheid wordt verleend door verschillende ouders van de leden van de Zangers van St. Frans. Het koor uit Thmów is hier om deel te nemen aan het Internatio naal Korenfestival (IKF), dat in Arnhem wordt gehouden onder auspiciën van de SNK (Samenwer kende Nederlandse Korenorgani- Chlopieco-Meski Chór Katedralny is in maart 1981 opgericht door de huidige dirigent, Andrzej Zajec. De ze is als leraar kerkmuziek verbon den aan de priesteropleiding in Thmów. Het repertoire van het koor bestaat voornamelijk uit werken van oude Poolse en internationale meesters, echter ook koorwerken van moderne componisten komen op het repertoire voor. Tydens twee Pausbezoeken aan Polen (in 1983 en in 1987) heeft dit koor optredens verzorgd. In augus tus 1985 maakte het koor zijn eer ste concertreis naar Duitsland en in 1987 werd deelgenomen aan een congres van de Pueri Cantores in Rome. Het was daar dat het Venray- se koor de Zangers van St. Frans, met het Poolse koor kennismaakte. Samen verzorgden zij een concert in een van de kerken in Rome. In juli 1990 kwam het koor voor het eerst naar ons land om, samen met vele andere koren uit de hele we reld, in Maastricht deel te nemen aan het 24e Congres van Pueri Cantores. De Poolse Nachtegalen, die in Ne derland meer bekend zijn, concer teerden verschillende malen met de zangers uit Thmów tijdens inter nationale festivals o.a. in Pasznan, Dresden en Stary Sacz. In Arnhem zal het koor verschil lende malen moeten optreden. De NCRV maakte op dinsdag 2 juli jl. een opname van dit koor en op woensdag 3 juli traden de zangers op in Horst in 't Gasthoes, samen met een koor uit Gyor (Hongarije) en met het Horster Mannenkoor. Ook in Venray zal het koor te be luisteren zijn wel op zaterdag 6 juli a.s. tydens de avondmis in de Pa terskerk en op zondag 7 juli a.s. om 11.30 uur tijdens een Koffieconcert in de schouwburg De Beejekurf. De toegang is gratis. Voorafgaande daaraan zal het koor op vrijdag 5 juli op het ge meentehuis in Venray officieel wor den ontvangen door wethouder J. Driessen namens het gemeente bestuur. Op maandag 8 juli zal het Poolse koor Venray weer gaan verlaten om zijn wij op vrijdag 5 juli opèn tot middernacht. U kunt dus tot de laatste seconde tanken voor de oude prijs. Shell Tankstation P.L. van Lipzig Vredepeel Auto beschadigd Een op de parkeerplaats bij de Kiosk geparkeerde personenauto van een inwoner werd vernield aan getroffen. Mogelijk is uit de bezine- tank een aantal liters benzine overgeheveld. Schijnt de zon op Shit Paulijn, dan zal gans het jaar kermis zijn. Slechts in j uli gloed wordt vrucht en wijn eerst goed. Brengt juli hete gloed, zo gedijt september goed. zich terug in Thmóvv te gaan voorbereiden op de komst van de Zangers van St Frans, die daar, in het verre Polen, op zondag 21 juli zullen aankomen. Tydens een ver blijf van een week in verschillende steden zullen de Zangers concerten geven en kerkdiensten opluisteren. Op zondag 7 juli om 11,30 uur ge ven Kamerkoor Contrast en het Weyerkoor uit Boxmeer gezamen lijk een concert in de aula van het IMBO-gebouw te Venray. Het programma zal bestaan uit een aantal populaire nummers uit de Duitse romantiek, o.a. werken van J. Brahms, F. Mendelssohn- Bartholdy, Max Bruch, Fr. Schubert en J. Reinberger, uitgevoerd door Kamerkoor Contrast. Het Weyerkoor vervolgt het pro gramma met enkele Zigeunerlieder van J. Brahms, verder werken van o.a. T. Arbeau, Orl. di Lasso, Josquin des Prez, John Farmer en John Wil- bye. De pianobegeleiding wordt ver zorgd door Dik Kivits. Kamerkoor Contrast is in 1987 opgericht. Het is een jong en ener giek koor met een groeiend reper toire. De afgelopen jaren heeft het koor verscheidene concerten in en buiten Venray ten gehore gebracht, vooral vorige zomer in het Franse Lille tijdens een korenfestival oogstten ze groot sukses. Misschien" kunt u zich nog hun straatoptreden tijdens de dagen voor Kerst herin neren, waardoor het winkelend pu bliek aangenaam verrast werd. Na een periode van een schijnbare ver minderde aktiviteit vanwege een dirigentswisseling in september vo rig jaar is het koor daarna met een nieuw programma begonnen. De huidige dirigent is Ad Voesten, af gestudeerd aan het conservatorium te Maastricht. Een keer in de 14 da gen wordt er gerepeteerd in de mu ziektherapie van het PCV lokatie St Servatius. Het tweede koor dat meewerkt aan dit concert is het Weyerkoor, opgericht in oktober 1986 en staat onder leiding van Jos van Eijck. De dirigent is mede-oprichter van het koor. Reeds na 6 maanden werd het eerfcte concert gegeven. In de afge lopen 5 jaar heeft het koor een uit gebreid profaan en liturgisch repertoire opgebouwd. Naast a capella werken wordt ook muziek uitgevoerd met solisten en instrumentale begeleiding. In no vember van het afgelopen jaar won het Weijerkoor een eerste prys by het Nederlands korenfestival te Rot terdam. Een speciale opmèrking werd gemaakt over de mooie klank kleur van het koor. Tijdens dit concert krygt u een voorproefje van de Zigeunerlieder van J. Brahms, welke in z'n geheel uitgevoerd zullen worden tijdens het lustrumconcert in november 1991. Voor dirigent Jos van Eyck, inwo ner en muziekconsulent van de ge meente Venray, zal het de eerste keer zijn dat hy met zyn Weyer koor in Venray optreedt Iedereen wordt zondagmorgen dus van harte uitgenodigd om hier van mee te genieten. Inlichtingen: Anneke Steylen, tel. 87425. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal. Boxmeer. Oss, Venray. Het theehuis in het St. Odapark zal worden gekopieerd. In het ka der van de manifestatie 'Beeldige Kleding 91', die in september in het St Odapark wordt gehouden, zal de kunstenaarsgroep 'stichting de lut- teltuin' uit Uden een exacte kopie vervaardigen van het theehuis. De eerste aanzet daartoe wordt volgen de week donderdag, 11 juli gegeven. Dan is het precies 90 jaar geleden dat de eerste steen werd gelegd voor de bouw van het theehuis. Het St Odapark was toen nog eigendom van de Zusters Ursulinen. Wethou der Driessen zal donderdag de eer ste steen onthullen van de kopie van het theehuis. De kopie krygt de toepasselijke naam Tweehuis en wordt in een hoek van 90 graden op het origineel geplaatst. Voltooiing van de kopie vindt plaats tydens de manifestatie Beeldende Kleding '91, in het weekeinde van 21 en 22 september. Die manifestatie wordt gehouden in het kader van het 15-jarig bestaan van de Stichting Venrayse Kunstkring. Op zaterdag 20 juli a.s. organi seert Ontspanningsvereniging Brukske te Venray, weer haar jaar lijkse vrije markt op 't grasveld Beethovenstraat-Bachstraat in de wijk 't Brukske, aanvang 10 uur. Op deze markt mogen alleen tweede hands- en zelfgemaakte spullen worden verkocht. Dus hebt u 'n hobby en wil je je spullen ten toonstellen of verkopen, dan is nu de mogelijkheid. Heeft u de zolder of schuur opgeruimd, en u weet niet waar u met uw spullen naar toe moet, ook dan kunt u 'n kraam huren. Indien u belangstelling heeft voor het huren van een kraam, dan kunt u bellen naar 04780-10008 in Ven ray, waar u ook alle inlichtingen kunt verkrijgen omtrent deze gezel lige dag in 't Brukske. Voor de jeugd is er een pony en wagen. De muziek op de markt wordt verzorgd door De Zwerver uit Venray, u allen wel bekend van de radio. Op de markt is als vanouds weer de barbecue- en de frisstand aanwezig. Heeft u interesse in het huren van een kraam, dan kunt u kontakt opnemen met bovenge noemd telefoonnummer. V Een feest voor uw garderobe bij GROTESTBAAT «1 VENRAY. TEL. 047«0-#121«. ^^Eenjeest^voomjwj)^ Zaterdag werd in de aan de Raadhuisstraat gelegen zaal van het danscentrum een brui loft gevierd. Tijdens de maaltijd schoof daar plotseling een on bekende en dus ongenode gast aan tafel, om ook dit brui loftsmaal te nuttigen. Het ge lukte de serveerster niet om de ongenode gast van tafel te krij gen. Daarom werd de hulp van de politie ingeroepen. Die klaarde het zaakje met zachte dwang. De man verklaarde tegenover dej)olitie dat hij honger had en verdwaald was. In zijn land was het gebruikelijk om ook onge nood aan een bruiloftsmaal deel te nemen. De man bleek een asielzoeker te zyn die in afwachting van zijn asielaanvraag in Stevens beek verblijft. Hij was echter niet zonder middelen want hy beschikte over een bedrag van ƒ120,-... Schoolstraat 34, Venray Byna iedereen heeft wel eens ge hoord van de SOS Telefonische Hulpdienst (THD). Het telefoon nummer, 077-548888. staat achter op elke telefoongids. Dat nummer kun je bellen als je ergens mee zit, als je gewoon ergens over wilt pra ten, als je ergens informatie over wilt hebben of als je dringend een hulpverlener nodig hebt. Achter nummer 548888 zit een hele orga nisatie waarbinnen heel wat aktivi- teiten ontplooid worden. Deze organisatie wordt gedragen door zo'n veertig vrywilligers on dersteund door enkele beroeps krachten. De groep vrijwilligers is heel gevarieerd: vrouwen en man nen, mensen met en zonder be taald werk, jong en wat ouder... Zij samen zorgen er voor dat de SOS- THD 24 uur per dag bereikbaar is voor een gesprek van mens tot mens. De SOS-THD werkt anoniem. Dit betekent niet alleen dat de mensen Op zaterdag 6 en zondag 7 juli a.s. vinden weer de jaarlykse Kuul feesten plaats nabij de vyver te Maashees. Deze Kuulfeesten vinden reeds voor het zesde achtereenvol gende jaar plaats en vinden hun charme vooral in het gemoedelijk samenzijn in de openlucht op een van de mooiste stukjes van Maas hees: in de 'Kuul' by de vijver. De festiviteiten worden zaterdag avond om half acht geopend door de jeugdfanfare BMB bestaande uit jeugdige muzikanten uit Broekhui zen, Maashees en Broekhuizen- vorst. Zij zullen een openlucht concert geven dat ongeveer een uur zal duren. De avond zal daarna op geluisterd worden door het inmid dels in onze regio al befaamde orkest Oef uit Oploo. Dit orkest brengt een gevarieerd programma dat zowel door jong en oud gewaar deerd wordt. Verder zal er bij het vallen van de duisternis een gewel dig kampvuur worden ontstoken. Op zondagmorgen is er het bekende matinee met stem mingsmuziek. Verder zullen er dan kano-wedstrijden gehouden wor den, waaraan wordt deelgenomen door de diverse verenigingen. Te vens zal er voor de dappere indivi- duelen ook de mogelijkheid bestaan een rondje te kanoën. Vooral bij mooi weer kan het el kaar treffen op dit rustieke plekje van Maashees ontzettend gezellig zijn. De opbrengsten van de feesten zijn bestemd voor Fanfare St Ceci lia te Maashees. Opbrengsten die hard nodig zijn om een groeiende en bloeiende vereniging haar leden datgene te kunnen bieden, waar ze normaal gesproken recht op hebben. Op zondag 7 juli wordt in Wans sum een groots opgezette Luikse Markt gehouden. Ruim 150 deelne mers zullen proberen hun goede ren, die ze niet meer kunnen gebruiken, aan de man te brengen. Overbodig geworden spullen of din gen, die worden bewaard, omdat ze gerepareerd moeten worden, voor deze artikelen is thans een markt Een oude bietenmolen wordt ge bruikt als bloembak, evenals een houten kruiwagen. Een foto of an sichtkaart van een gebouw, waar men geboren is en nu verdwenen is, blykt waardevol te zyn. Van een oud karrewiel wordt een prachtige tuintafel gemaakt Van een stal raampje een leuke wandspiegel. Een muziekinstrument wordt als wandversiering in huis gehaald. Oude ambachten verdwijnen en het gereedschap, dat gebruikt werd is voor een habbekrats te koop. Tan- gen van de smid. houten schaven van de timmerman, sikkel en zeis van de boer, kaasvormen uit een kaasfabriek, strykyzers uit een wassery, scheermes en strykriem van de kapper of een soldeerbout van een loodgieter. Maar er is ook veel te vinden, dat nog goed bruikbaar is. Serviesgoed, aardewerk, sportartikelen, boeken en tijdschriften, grammofoonpla ten, oud meubilair, kinderspeel goed, kleding, gordijnen, elektrisch gereedschap, huishoudelijke appa raten, glaswerk, harken, spaden, schroeven, schilderyen, kampee- rartikelen, etc. etc. De leden van de verenigingen zyn al maanden in de weer geweest om voorbereidingen te treffen voor dit evenement Behalve talryke at- trakties voor jong en oud, kunnen de bezoekers hun hart ophalen aan vele lekkere hapjes en dranlyes, die op de Luikse Markt aanwezig zyn. De bezoekers kunnen er op reke nen, dat er op 7 juli weer de beken de sfeervolle Luikse Markt in Wanssum is, die duizenden bezoe kers zal trekken. De Luikse Markt is open van 10.00 tot 18.00 uur. In lichtingen zyn verkrijgbaar onder tel.nr. 04784-1836. die bellen niet hoeven te vertellen wie ze zyn, maar ook dat de mede werkers van de SOS-THD alleen naar buiten treden met hun stem en soms ook met hun voornaam. De vrywilligers zitten in afwisse lende diensten aan de telefoon, zo dat de dienst 7 x 24 uur per week bereikbaar is. Om dat telefoonwerk zo goed mo gelijk te doen zyn er scholings- en trainingsbijeenkomsten met aan dacht voor de verschillende kanten van het werk. Daarnaast verzorgen de vrywilligers de publiciteit en voorlichting over de SOS-THD en le veren zy een bydrage aan het be leid van de dienst Waarom gaat iemand nu dit werk doen? De motieven daarvoor kunnen heel verschillend zyn: je op een zinvolle manier in willen zetten voor anderen, jezelf willen ontplooien binnen een organisatie, kontakten willen leggen, enz. En hoewel vrijwilligers niet betaald worden voor wat zy doen is ieder een het erover eens dat het werk een bepaalde voldoening schenkt Wie kan zich als vrywilliger aanmelden? Dat kan in principe iedereen; een speciale vooroplei ding is niet nodig. Het is belangrijk datje kunt luisteren, datje mensen kunt accepteren zoals ze zyn, datje in staat bent zaken op een rijtje te zetten en dat je het probleem van de ander niet tot jouw probleem maakt Ook moet je voldoende tyd heb ben om vier diensten per vier weken te doen (waaronder één nachtdienst) en om de introduktie- kursus te volgen. De diensten kun je doen op tijden die jou het beste uitkomen. Belangstellenden kunnen infor matie opvragen bij de volgende tele foonnummers: 077-514057 of 077- 548888. Ook kan schriftelijk informatie opgevraagd worden via Postbus 319, 5900 AH Venlo. Degelijk slot Eeen bromfietsbezitter kon van geluk spreken dat zyn aangebracht slot aan zyn in de stalling van de NS geplaatste bromfiets van deug delijke kwaliteit bleek te zijn ge weest. Getracht was de ketting door te knippen, maar dat was niet gelukt. Aan de Rijksuniversiteit Gro ningen behaalde Judith Jeurissen haar doctoraal bedrijfskunde. Driedubbel feest bij de fam. Slag ter te Venray. Mare behaalde zyn doctoraal examen geneeskunde te Nijmegen. Rem co slaagde cum lau- de te Delft als ingeniuer industrieel ontwerpen. Lonneke slaagde aan de HEAO te Eindhoven richting com merciële economie. Aan Kath. Mavo De Kolk in Venray zijn geslaagd in het tweede tijdvak: Monique Goumans Venray, Ingrid Jans-Beken Venray. Debby Li (j ens Leu nen. Paul Martens Ysselsteyn, Sander Min Venray. Mandy Op He(j Venray, Cin dy Rongen Merselo. Aan de Katholieke Techni sche school te Venray is voor de herexamens geslaagd: Mechanische Techniek: Matü Lommen Venray. Aan de Scholengemeen schap Stevensbeek slaagden in het tweede tijdvak: Havo: I(ja Jeuken Overloon. Mavo: Katja v.d. Zanden Stevensbeek. Gevonden voorwerpen Hollandse herder; plastic tasje met kleding; donkerblauwe porte monnee; twee sleutels aan label; au tosleutel; twee sleutels aan rood label; twee sleutels in groen/grys etui; rode boodschappentas; rode telefoonagenda; vioolkoffer met viool. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888, tst 224. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. RE. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: R GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vfocht: za: G. van LOON Patersstraat 00. tel. 88800 zo: E. de MUINCK KEIZER I'atersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer en dr. Van Dongen: DR KEUZEK Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOEK Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 00-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSEL8TEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. RuymbeekV J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRYKTUK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostruin tel. 82690 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makeis. mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR VERMAZEREN Blitterswjjck, tel. 04784-2273 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEK DIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04780-82411 Aanhanger te zwaar beladen Een 38-jarige inwoner van Leu nen bestuurde een personenauto waarachter een 1-assige aanhang wagen was gekoppeld, beladen met houten balken. Op de Deurneseweg by de afslag Leunen, zag hy in zyn spiegel een auto die hem inhaalde. Tben hij die auto niet meer in zyn spiegel zag dacht hij dat die auto hem rechts zou inhalen. Hy remde sterk af omdat hy meende dat an ders een botsing zou kunnen ont staan. Daardoor belandde de auto met aanhangwagen in de wegberm. De politie ontdekte dat de aanhang wagen onberemd was en maar bela den mocht zijn tot een gewicht van 400 kilo. Op de weegbrug werd 1000 kilo gewogen. Voor beide over tredingen werd hem proces-verbaal aangezegd. UW OFHCIÈLE BLAU SAKS DEALER: HC2C2SSISJ1 Blau Saks porselein heeft tijdelijke aanbiedingen die er niet om liegen. Dus als u zoekt naar een aktueel servies, of uw bestaande servies wilt aanvullen, kunt u nu profiteren! Blau Saks, een traditie op tafel.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3