J*. Pleinenplan verdeeld ontvangen rprote fancy fair ;0M [omeO HelpEn Koninklijk goud voor dhr. Cornelissen uit Vredepeel Voor de derde keer overwinnaar op nationale fondvlucht Koninklijk zilver voor Martien Lenssen Sponsor fiets- en wandeltocht voor kinderopvangtehuis te Medellin (Colombia) RAEDTS WAO VAN SOEST PEEL EN MAAS Abonnements verhoging Kabeltelevisie Venray Einde beperking wateronttrekking Tienrayse jongeren willen eigen jeugdsoos VOOR ELKE KLUS! Karwei*OndeThoudsdienst BOUWBEDRIJF BEL. TEL. 04780-89591 EN KOBUS KOMT. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 Afgelopen zondag kreeg Martien Lenssen van loco-burgemeester mevr. Hoppenreijs de versierselen opgespeld, behorende by de Ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dhr. Lenssen kreeg deze onderscheiding bij gelegenheid van zyn veertigjarig lidmaatschap van schutterij Het Zandalckér Gilde St. Jan. Deze schutterij had hem op het schiet- terrein aan de Endepoel een recep tie aangeboden. Martien Lenssen (55) is sinds ja nuari 1951 lid van sehuttery Het Zandakker Gilde St. Jan. Hij begon als tamboer c.q. fluiter bij liet mu ziekkorps. Vanaf januari 1958 tot op de dag van vandaag bekleedt Martien Lenssen een bestuursfunk- tie. Binnen de sehuttery is hy van 1960 tot 1965 vaandeldrager ge weest, was hij commandant van 1970 tot 1977, sekretaris van 1975 tot 1979, penningmeester van 1982 tot 1990, wapenmeester van 1958 tot 1987 en nuyoor van 1977 tot heden. 4 Behalve voor de sehuttery heeft Martien Lenssen zich ook ver dienstelijk gemaakt binnen het FNV. Ook van de vakbeweging is hij veertig jaar lid. Hij heeft daarbij vele jaren als propagandist gewerkt. Van 1958 tot 1988 was hij bestuurs lid van de Venrayse afdeling. In die periode bekleedde hy 25 jaar het penningmeesterschap. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en onderhoudsbedrijf A J. van de Ligt Wanssum. De Cuyperstraat 37 Lr - 04784-2184 elke week nieuws EN MAAS Donderdag 27 juni - Pagina 5 L "fet plan van de gemeente om het jseniusplein en het Schouw- L^igplein te rekonstrueren is ver- ontvangen. Reakties op het ji, dat vorige week woensdag- pd in de schouwburg werd ge tenteerd, zijn in grote lijnen t negatief. Wel werden er een IET G/0^ aanta* kanttekeningen ge- atst, bij de plannen. De meeste die by de gemeente binnen siaapk|en komen, of al binnen zijn, 4jen zic^1 richten op de diverse sparkeerplaatsen, de geplande en kozfriker' by de entree van de Gro traat en het geplande podium op I Schouwburgplein. Ten aanzien het verkeer zullen met name de istieke problemen bij de saouwburg, de bevoorrading van iwinkels aan de Schoolstraat en t al dan niet parkeervry maken van het Henseniusplein een 'heet hangijzer' gaan vormen. Over het algemeen is men ook minder te spreken over het grote aantal beton nen muurtjes dat in het plan is op genomen. FIETSPARKEERPLAATSEN Het groot aantal fietsparkeer plaatsen op de hoek Grotestraat- Henseniusplein wordt door winke liers van het Henseniusplein als een obstakel ervaren. Bovendien is bij die fietsparkeerplaats een muurtje gepland in de vorm van een soort bunker. In het verleden heeft daar ook al eens een 'bunker' gestaan, maar die werd al snel als hindernis verwijderd. AUTOVRIJ Het verdwijnen van de parkeer- en 30 juni-Sportterrein Oostsingel Venray s |0ok dit jaar organiseert de ver- iging Wereldkinderen in samen- rking met een viertal scholen in fenray weer een sponsor fiets- en jandeltocht. De basisscholen Co- tnxhof. De Keg, Landweert en De ierefluit hebben, evenals voor bande jaren, weer hun enthousi- pte medewerking toegezegd. Dit jaar wordt deze sponsortocht jehouden op 30 juni a.s. Inschrij- Ing/vertrek vanaf de schoolplei nen van Coninxhof, De Flierefluit n Landweert, van 13.00 tot 14.00 ur. 1991 Wordt voor één van de fereldkinderen-projekten een pannend jaar. Kunnen wij genoeg fcld bij elkaar fietsen/wandelen (jdens de sponsortocht voor het Snderopvantehuis in Medellin (Co- imbia). Om de kinderen van ongehuwde (loeders in Medellin op te vangen, een orde van zusters begonnen pet een opvangtehuis, Las Cabani- b- Op dit moment zitten ongeveer (5 kinderen van 1 tot 7 jaar in het ihuis. Ze kunnen daar slapen, krij- in er te eten en krygen onderwijs. Is de kinderen de leeftijd van ze- in jaar bereiken moeten ze verder een basisschool. De zusters irgen ervoor dat de mogelijkheid is voor de kinderen. De zusters proberen het tehuis te :n draaien van de opbrengst van i, kippen en de groenten uit de moestuin. Maar sommige dingen zijn dan toch nog te duur. Zo heb ben ze geen geld om nieuwe wasma chines, fornuizen, bedden en matrassen te kopen. Ook hebben ze geen auto, zodat het erg moeilijk is om naar het, 35 km verder gelegen, ziekenhuis te gaan als dat nodig is. Om de zusters van Medellin te hel pen voor de kinderen te zorgen, hebben ze de steun nodig van We reldkinderen. Voor de toekomst van het kinder opvangtehuis gaan wij nu op 30 ju ni a.s. aktie voeren, samen met heel veel kinderen in geheel Nederland. Gezien de opbrengst van vorige jaar, ruim ƒ7.500,- in Venray, moet het nu ook weer lukken. Wij hopen dan ook dat veel mensen de kinde ren sponsoren. Op school krygen de kinderen via dia's en een les brief meer uitleg over het projekt, waar zij zich voor in gaan zetten. Hiermede hopen wij op een stukje bewustwording en betrokkenheid bij de Derde Wereld problematiek. Er is weer keuze uit: 5 km wande len of 15 km fietsen. Iedereen kan/ mag meedoen! Fiets of wandel ge zellig mee voor ƒ5,- per gezin. Voor meer informatie over We reldkinderen en de sponsor fiets en wandeltocht kunt u bij de vol gende kontaktpersonen terecht: Luc Hageman, tel. 04780-86909; Martin Nelissen, tel. 04780-86787; Willy Lemmen, tel. 04787-1594. De Merselose gemeenschap kan terugkijken op een geslaagd weekeinde. I Het 100-jarig bestaan van de parochiekerk werd afgelopen weekeinde niet 1 alleen op plechtige wijze gevierd. Naast de twee bijzondere eucharistievie- I ringen, zaterdagavond en zondag, was.er ook de Fancy Fair. Een bijzonder moment was het terugplaatsen van het torenhuis met de I haan, die een grote onderhoudsbeurt hadden ondergaan. Zaterdagmorgen I werden, met een hoogwerker van het Merselo's loonbedrijf Smits het kruis I en de haan weer op de toren gezet Dit inspireerde een inwoner van Merse- I lo tot het volgende gedicht: I Na 100 jaar in weer en wind te hebben gestaan I moest het torenkruis met de haan een grote onderhoudsbeurt ondergaan. I Door haan en bol te vergulden, I kan hij aUe weergoden dulden. I Hij zal nu weer zijn hoogste lied kunnen kraaien, I en met de wind weer mee moeten draaien. I Moge door dit gerestaureerde torenkruis veel zegen rusten op dit godshuis. plaatsen op het Henseniusplein wordt niet door iedereen in dank afgenomen. Met name onderne mers. die van 'kortparkeerders' af hankelijk zyn verwachten hiervan een negatieve uitwerking. De Schoolstraat wil men autovrij maken. Alleen bestemmingsver keer zoals aanwonenden en bevoor radend verkeer mag daar nog maar komen. Veel van de bij de presenta tie aanwezige mensen waren van mening dat het voor vrachtwagens uiterst moeilijk zou worden om de Schoolstraat, voor de schouwburg langs, te bereiken. De bocht Merseloseweg-Schouwburgplein is niet eenvoudig, evenals de afslag naar de Schoolstraat. Verwacht wordt dat de daar geplande fiet senstalling ook een obstakel zag gaan vormen. PODIUM Het podium, dat in het plan op de zuidoosthoek van het Schouwburg plein was opgenomen, kreeg ook weinig bijval. Het werd te klein ervaren en het zou, by een muziek- optreden akoestisch gezien onge schikt zijn. Een podium bij de entree van de schouwburg zou een betere oplossing zijn. Ook de moge lijkheid van een demontabel podi um, bij de entree van de schouwburg werd geopperd. REAKTIES Betrokkenen dienen zo spoedig mogelijk te reageren. De gemeente wil, in verband met de subsidie aanvraag bij de provincie voor dit plan, zo snel mogelijk tot definitie ve plannen komen. Daarom is er al op 11 juli een tweede bijeenkomst gepland. Tijdens die bijeenkomst worden de aangepaste plannen ge presenteerd waarin dan zoveel mo gelijk wensen van betrokkenen zijn opgenomen. Op 1 juli a.s. zal het abonne mentstarief van de Kabeltelevisie Venray worden verhoogd met ƒ0,70. Dit is de laatste verhoging uit een reeks van vijd, die moet leiden tot een sluitende exploitatiebegroting van het Venrayse kabelnet In de meerjarenbegroting van de Kabeltelevisie Venray b.v. wordt uitge^an dat vanaf 1994 met een sluitende begroting wordt gewerkt. Voor het jaar 1990 was nog voorzien in een nadelig resultaat van ƒ127.900,-. Het werkelijke resultaat viel gunstiger uit nl. een nadelig saldo van ƒ73.100,-. Deze gunstige ontwikkeling wordt voor het groot ste deel veroorzaakt door de toena me van het aantal abonnementen. Het tarief van een volledig abon nement komt met deze verhoging op ƒ20,82 per maand. De gemeente raad ging afgelopen dinsdag ak koord met deze verhoging. Kettingzaag ontvreemd Uit een schuur aan het Volen werd een elektrische kettingzaag ter waarde van ƒ1.350,- ontvreemd. Diefstal wielen Er werd door een inwoner van Uden aangifte gedaan van diefstal van vier komplete wielen, van on der zijn aan de Hubenhof gepar keerde personenauto. Gisteren, tijdens zyn laatste ver gadering als bestuurslid van de T.T.TB kring Venray, werd dhr. A.P. Cornelissen aangenaam verrast. Uit handen van loco-burgemeester mevr. Hoppen reys-de Loo mocht hij de Gouden Eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, ontvangen. Hij ontving die onder scheiding als blyk van waardering voor het vele werk dat hij in deze re gio voor de landbouw heeft gedaan. Dhr. Cornelissen is pas op latere leeftijd als bestuurder binnen de TJiTB aktief geworden. Reden hier voor was zijn eigen bedrijf, dat hij in 1955 startte op een van de slecht ste stukjes grond in Vredepeel. Met veel inzet, samen met vrouw en kinderen, is hy erin geslaagd om hiervan een bloeiend bedrijf te ma ken. Zijn eigen bedrijf vergde dan ook alle aandacht In 1966 werd dhr. Cornelissen ge kozen tot bestuurslid van de LLTB afd. Merselo-Vredepeel. Op 27 fe bruari werd hij voorzitter van die afdeling en trad hy toe tot het kringbestuur van de Kring Venray. Binnen die kring nam hij in janua ri 1981 het voorzitterschap over. Te gelijkertijd nam hy plaats in het hoofdbestuur van de LLTB. Sinds 1985 is dhr. Cornelissen ook lid van het dagelijks bestuur van de LLTB. In de loop van dit jaar legt dhr. Cornelissen al zij funkties als bestuurder binnen de LLTB neer. In de periode als bestuurder heeft hij zich onvermoeibaar ingezet voor de belangen van boer en tuinder. Zo was hij binnen die organisatie lid ran de milieucommissie; lid van de raad van commissarissen van CCV Landbouwbelang B.A.; lid van het bestuur van de Stichting Regionale Mestbank Limburg; lid van de gewestelijke raad van het land bouwschap; lid van de KNBYB- commissie kadervorming en ont wikkeling en lid van de commissie ontwikkelingssamenwerking Noord. Andere aktiviteiten waarbij dhr. Cornelissen een niet onbelangrijke rol heeft gespeeld zijn het voorzit terschap van de stichting 'Herbloei end Leven' dit tot doel heeft om LLTB-leden die door ziekte of onge val in de problemen zyn geraakt, te ondersteunen: dhr. Cornelissen is initiatiefnemer geweest van de oogstdankviering van de LLTB kring Venray; hij was de grote sti mulator achter de gezinsdag, eerst in afdelings-, later in kringverband; hy was voortrekker van het in 1958 opgerichte kerkkoor van Vredepeel. waar hy van begin af aan voorzan ger is gebleven; sinds 1978 is dhr. Cornelissen lid van het kerk bestuur in Vredepeel, sinds enkele jaren onder-voorzitter. Bij het ont breken van een rector neemt dhr. Cornelissen alle taken op zich om de dagelijkse gang van zaken te re gelen in de parochie Vredepeel.' Binnen die gemeenschap kent men hem ook als een vraagbaak by orga nisatie van aktiviteiten. Ook binnen de politiek is dhr. Cornelissen aktief geweest, als lid van de commissie openbare wer ken, verkeer en agrarische zaken van de gemeente Venray, in de pe riode 1982-1986. Verder heeft dhr. Cornelissen zich ook nog ingezet binnen het Waterschap Noord-Limburg. Sinds 1959 heeft hij binnen dat Water schap diverse funkties bekleed. De Venrayse duivenmelkerskom- binatie Cuppen-Siebers heeft voor de derde keer in zijn duivenmel- kerskarrière beslag weten te leggen op een nationale eerste plaats tij dens een fondvlucht. Afgelopen maandagmorgen om 04.50 uur klokte Chris Cuppen de winnende duif. Ook internationaal wordt ver wacht dat de kombinatie Cuppen- Het dagelijks bestuur van het wa terschap Noord-Limburg maakte eind vorige week bekend dat, gelet op de gewijzigde omstandigheden en de te verwachten voldoende wa- teraanvoer, de op 1 juni jl. door het waterschap Noord-Limburg gestel de beperkingen aan de onttrek king van water uit openbare watergangen met ingang van 21 ju ni jl. zijn opgeheven. Vorenbedoelde beperkingen gol den voor vergunninghouders. Het onttrekken van water uit openbare watergangen zonder vergunning blijft in zijn geheel verboden. 4b Siebers een toppositie inneemt. De vlucht van afgelopen weekein de, waarbij zo'n 6000 duiven uit heel Europa (2120 Nederlandse postduiven) gelost werden in het Zuidfranse Pau, stond in het teken van slecht weer. Daardoor konden de duiven, in plaats van vrijdag, pas op zondagmorgen om 11.00 uur worden gelost. De winnende duif legde de ongeveer duizend kilome ter af in bijna achttien uur. De vlucht naar Pau is een heel speciale vlucht Diiivenliefhebbers mogen slechts twee duiven inzetten op deze vlucht terwijl men zich voor aanvang van het seizoen hier voor moet opgeven. In het verleden heeft de kombi natie Cuppen-Siebers al twee keer eerder nationaal de eerste plaats ge haald. Dat was met vluchten vanaf Dax in Frankrijk en Helmstadt in Duitsland. De kombinatie Cuppen- Siebers is lid van de Venrayse post duivenvereniging PDV De Zwaluw. Een ander lid van deze-vereni ging, P. Strybosch uit Oostrum, klokte ruim een uur na de kombi natie Cuppen-Siebers zijn eerste duif. Ook die duif zal hoog in de na tionale uitslag te vinden zyn. Een groep jongeren uit Tienray is al een tijdje bezig met het op poten zetten van een jeugdsoos in dit Meerlo's kerkdorp. Daarvoor is hulp ingeroepen van het RISC. Inmid dels is er een stichting in het. leven geroepen en willen de jongeren nu aktie gaan ondernemen om de soos van de grond te krijgen. Hiervoor is geld nodig want de initiatiefnemers zijn nog niet verzekerd van een subsidie. Daarom wordt er op 28 ju ni by meubelfabriek Verstraelen aan de Zwaneweg een groot feest ge organiseerd 0111 geld bijeen te krij gen. Voor deze gelegenheid wordt een tent opgebouwd en zal de groep Going Underground optreden. Het feest begint om 20.00 uur en de en tree bedraagt ƒ5,-. Tévens zal er die avond een prijsvraag worden geor ganiseerd om de toekomstige jonge- rensoos een leuke naam te geven.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5