Aanmoedingsprij zen verkeersveiligheid 1991 Het aanleggen van vijvers en een ontgrondingsvergunning Vierlingsbeek installeerde nieuwe burgemeester fostendoorberekening bij evenementen NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Bouwvergunning verleend Commissie economische zaken Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Geen commissie algemene zaken Gratis CD voor iedere inzender Bouwvergunning aangevraagd Commissie culturele zaken Geen doorgang commissie maatschappelijke zaken Commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Kollektekalénder juni 1991 Commissie sociale zaken Gratis CD voor iedere inzender wmam MICHELS ;l en maas Donderdag 27 juni - Pagina 15 lerder heeft het gemeente- ituur de organisatoren van eve- menten al medegedeeld dat het ;h zou beraden over de doorbere- mmm ding van kosten die door de ge- ^eente (moeten) worden gemaakt i verband met een evenement. De psten die daarbij ee rol spelen ouden verband met: reiniging, grkeersmaat regelen, beschik- iarstellen materieel, inzet politie i brandweer en van overige afde- ïgen van de gemeente. Het ge- eentebestuur is van oordeel dat e kosten in beginsel grotendeels jnnen worden doorberekend aan organisatie. Bij een dergelijke iiorberekening zal de heffing van recariorecht (vergoeding voor het gebruik nemen van gemeente- rond) evenwel achterwege blijven. Omdat er met name in het cen- YY um aktiviteiten plaatsvinden met :n sociaal-culturele en een promo- onele waarde voor Venray, is het te •chtvaardigen dat de gemeente, innen nader te bepalen grenzen, reneinentskosten voor haar reke- ing neemt. Voorlopig zal dan ook Jeu van doorberekening worden afge zien met uitzondering van reini- gingskosten. Daarop zal het beginsel van de zelfwerkzaamheid zoveel mogelyk worden toegepast. Ook apderszins wordt van de or ganisatie verwacht dat zy zoveel mogelijk zelf doet, zoals by voor beeld het ophalen en terugbrengen van materieel. Voor het overige kunnen de bestaande evenementen plaatsvinden als voorheen. Door de organisatie dus zoveel mogelyk zelf te laten doen wordt geprobeerd bin nen het bestaande budget ruimte te krijgen voor eventuele nieuwe eve nementen. Past een nieuw evene ment niet in het bestaande budget, dan zal het gemeentebestuur be zien of, en zo ja in hoeverre, daar gemeentelijke medewerking aan kan worden verleend. De aldus verkregen ervaringen zullen worden geëvalueerd. Daarbij moet een bepaalde mate van kostendoorberekening in de toe komst niet uitgesloten worden geacht. Burgemeester en wethouders van mray hebben in hun vergadering in 18 juni 1991 voor de on- erstaande bouwplannen bouwver- rnning verleend. Zij die menen oor de afgifte van één of meer van eze vergunningen rechtstreeks in un belang te zijn getroffen, kun- en op grond van de wet AROB aartegen bij het college van burge- ïeester en wethouders van Venray in gemotiveerd bezwaarschrft in- ienen en wel binnen dertig dagen a bovengenoemde datum. het uitbreiden van een var- ensstal aan de Deumeseweg 138 te J^Bselsteyn, t.n.v. M.J. Claessens; het bouwen van een carport itbreiden woning aan de Dil- ngstraat 9 te Ysselsteyn, t.n.v. M.J. laessens, Deumeseweg 138; het uitbreiden van een zieken- uis aan de Merseloseweg 130 te fenray, t.n.v. Stichting Ziekenhui- en Venlo/Venray, Tegelseweg 210 te Jfenlo; het bouwen van een woning 43 arage aan de Melchiorkof 3 te Ven- ay, tn.v. M.J.D.H.H. v. Lierop, Cel- ostraat 6; het uitbreiden van een wo- ig aan de Dennenoord 5 te Ven- tn.v. F.M.G. Selders-Helsper; het plaatsen van een overkap- ling aan de Lidwinahof 5 te Venray, .v. J.H.H. Fuchs; het bouwen van een garage de Jan Poelsweg lc te Ys- ilsteyn, t.n.v. M.J.M. Teunissen; het bouwen van een carport de Smakterweg 9 te Venray, ..v. Th.J.A. Arts; het bouwen van een hobby- ite aan de Mozartstraat 10 te :nray, t.n.v. P.J.C.M. Huisman; het bouwen van een rund- ital aan de Handrik 3 te Merselo, ,n.v. A.P.M. Poels; het uitbreiden van een lig- :enstal aan de Vredeweg 5 te Vre- speel, t.n.v. W.M.J. Janssen; het aanbouwen van een serre ^Jaan de Aronskelk 73 te Venray, t.n.v. gg I.A.A. Gommans. De loco-burgemeester van Venray, k mr. E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo Op dinsdag 2 juli a s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie economische za ken, aanvang 18.00 uur in de raads zaal van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Sprekersronde voor bezoekers. 3. Verslag van de vergadering van 7 mei 1991. 4. Ingekomen stukken en medede lingen: Limburg Management nr. 3 1991; Wie levert wat? Regiogids Braband noordOost; Jaarverslag Schuitema 1990; LOZO-Visie nr. 5 1991; De Ondernemer mei 1991; De Werkgever mei 1991; Perspec- tief Oostelijk Zuid-Limburg; Ver- j gadering Aandeelhouders ETIL Jaarverslag; Tussen Tractor en Draaibank, onderzoeksrapport ETIL; Info Adviescombinatie MkB. 5. Gewestaangelegenheden. ;6. Kostendoorberekening Evene menten. 7. Formele afdoening van de toe- gestuurde stukken m.b.t.: de agenda van het overleg van por tefeuillehouders FINER van het Gewest; het concept raads voorstel m.b.t. het onderzoek 'De gemeente Venray in sociaal en ruimtelijk-ekonomisch perspek- tief. 8. Rondvraag en sluiting. ft Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Gebr. Jenniskens bv. Enge Steeg 2 te Leunen voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Weideweg 7 te Leunen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 juli 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die eenbezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een dieren artspraktijk aan de Mgr. Hans- senstraat 42 te Oostrum, t.n.v. W.G.A. Loonen; het uitbreiden en vernieuwen van een garage aan de Langstraat 70 te Venray, t.n.v. G. Basten; het bouwen van een garage/ berging erfafscheiding aan de Hoenderstraat 76 te Venray, tn.w A.G. van der Giessen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 juni 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray, mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo De voor maandag 1 juli a.s. ge plande vergadering van de commis sie algemene zaken gaat wegens het ontbreken van voldoende agenda punten niet door. Het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid (ROVL) is op zoek naar mensen of ideeën die in aanmer king kunnen komen voor één van de aanmoedigingsprijzen verkeers veiligheid 1991. Iedereen die een bijzondere prestatie op dit gebied heeft verricht en elk idee of plan om de verkeersveiligheid te verbe teren komt in aanmerking voor een aanmoedigingsprijs. U kunt deelne men door onderstaande bon in te vullen en op te sturen. U ontvangt dan een deelname-formulier dat u uiterlijk 31 juli weer dient terug te sturen. GRATIS CD Iedereen die de bon invult en opstuurt naar het ROVL ontvangt een gratis CD met mooie achter grondmuziek. De titel van deze unieke CD is 'Er zit muziek in ver keersveiligheid'. Voor deze aktie speelt mr. Pieter van Vollenhoven, voorzitter van de Raad voor de Verkeersveiligheid, het bekende nummer 'Summertime'. U kunt na tuurlijk meer dan één idee instu ren, maar per persoon ontvangt u slechts één gratis CD. Wel dingen alle ideeën mee naar de aanmoedi gingsprijzen verkeersveiligheid 1991. Naast de gratis CD en het deelname-formulier ontvangt u ook een reglement en verdere achter grondinformatie over de aanmoedi gingspryzen 1991. VOORWAARDEN De ingestuurde ideeën/personen worden beoordeeld op diverse crite ria, zoals aansluiting bij de landelij ke aktie 25% minder verkeers slachtoffers. Daarnaast moeten de ideeën (financieel) uitvoerbaar zijn. Natuurlijk wordt ook rekening ge houden met de orginaliteit van de inzendingen. De aanmoedigingsprijzen zijn dit jaar verdeeld intwee kategorieën: 1. individuele burgers; 2. gemeenten, bedrijven en instellingen. Uw in zending geldt dus voor één van bei de kategorieën. U kunt uzelf (of uw idee) aanmelden, maar u kunt na tuurlijk ook iemand anders voor dragen. Alle inzendingen zullen door een deskundige jury, onder voorzitterschap van deputé ir. M.H.C. Lodewijks, worden be oordeeld. PRIJZEN Voor de groep 'individuele bur gers' zyn diverse prijzen beschik baar. De hoofdprijs is een veertiendaagse vliegreis voor 2 per sonen (t.w.v. ƒ4.000,-), de tweede prijs is een kleuren tv. (tw.v. ƒ2.000,-). Er zijn diverse derde prij zen, een CD-speler tw.v. ƒ1.000,- te winnen en tenslotte zijn er nog di verse kleinere geldprijzen. Voor de kategorie 'gemeenten, be- drijven en instellingen' zijn alleen geldprijzen te winnen. Het totale prijzenbedrag voor de aanmoedi gingsprijzen 1991 bedraagt maar liefst ƒ30.000,-. BON Er zit muziek in verkeersveiligheid Stuur deze ingevulde bon zo snel mogelijk, in een voldoende gefran keerde envelop naar: ROVL Jury aan moedigingsprijzen, Postbus 5700, 6202 MA in Maastricht. U ontvangt binnen 5 werkdagen de gratis CD 'Er zit muziek in verkeersveiligheid', een deelname-formulier aanmoedi gingsprijzen verkeersveiligheid 1991, een reglement en aanvullende infor matie over de wedstrijd. De deelname-formulieren dienen uiterlijk 31 juli 1991 te worden te ruggestuurd. (invullen in blokletters) Naam: Organisatie: Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoon: •Er zyn 2.500 CD's beschikbaar. Helaas geldt op op. Door de gemeentepolitie Venray is eind 1990 een milieu-inventari- satie-projekt uitgevoerd. Hierover is al eerder bericht Als uitvloeisel van dit projekt heeft de gemeentepolitie Venray, in samenwerking met een toezicht houder ontgrondingen van de pro vincie een onderzoek ingesteld naar mogelijke illegale ontgrondin gen. Het betrof hier 3 gevallen waar bij bij woningen grote vijvers waren aangelegd. De meeste vijvers liggen er al jaren zonder dat.er ooit een Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het uitbreiden van een wo ning aan de Zandbleek 12 te Ven ray, tn.v. J.M.M. van Nies. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 juni 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De loco-burgemeester van Venray mr. E.M.A.A. Hoppenreys-de Loo Op dinsdag 2 juli a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie culturele zaken, aanvang 18.00 uur in de b&w- kamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening, mededelingen en inge komen stukken. Ingekomen: Be leidsplan 1991-1994 en werkplan 1991 van de Stichting Kunst Cultuur Limburg; Verslagen van de vergaderingen van de monu mentencommissie d.d 14 mei en 11 juni 1991; Afschrift van de brief van de monumentencom missie aan het college van b&w d.d. 30 mei 1991 inzake open baarheid en ondersteuning werk van deze commissie. 2. Verslag van de vergadering van 13 mei 1991. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Straatnaamgeving Ysselsteyn. 5. Wijk- en straatnaamgeving Land- weert fase 3. 6. Ter kennis brenging verslagen van werkzaamheden en bezoe kersaantallen van het gemeente archief Venray over 1989 en 1990 7. Gewestzaken. 8. Rondvraag. ontgrondingsvergunning is ver leend/aangevraagd. De eigenaren waren ook niet op.de hoogte van het feit dat hiervoor een vergun ning noodzakelijk is. De grootten van van de vijvers be droegen ongeveer 1500 m2, 2000 m2 en een vijver van minimaal 3000 m2. Het is niet zo dat bij elke kleine vy ver een ontgrondingsvergunning van de provincie is vereist doch by vyvers die een bepaalde afmeting hebben (ongeveer meer dan 400 m2 oppervlakte of meer dan 500 m3 in houd of dieper dan 3 meter) dient toch een vergunning aangevraagd te worden. Bij twijfels kan men het beste informeren bij de provincie of er een vergunning aangevraagd dient te worden. By de beoordeling wordt door provincie o.a. gekeken naar de plaats waar de vijver komt te liggen en naar de grondwaterstand. Omdat de 3 vijvers er al langere tijd liggen, werd door de politie besloten om geen proces-verbaal op te maken. Wel moeten de eigenaren alsnog een vergunning aanvragen. Dan zal worden bekeken of al dan niet de situatie gelegaliseerd kan worden. De politie heeft besloten om in de toekomst strenger op dergelijke ontgrondingen te gaan letten. Dan kan de eigenaar echter niet reke nen op een waarschuwing. In prin cipe zal er dan een proces-verbaal volgen. Vanwege het ontbreken van vol doende agendapunten zal de voor juli geplande vergadering van de commissie maatschappelijke zaken geen doorgang vinden. De in principe voor deze vergade ring geagendeerde zaken zullen in de eerstvolgende vergadering 3 september a.s. worden be handeld. De eerstvolgende vergadering van de commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting zal niet op maandag 1 juli worden gehouden, maar op donderdag 4 juli a.s. De vergadering zal om 18.00 uur aanvangen als gekombineerde ver gadering van de commissies ROV en OJSR, dit ter bespreking van het concept-raadsvoorstel inzake de Planontwikkeling Rekreatiegebied Vlakwater. Daarna wordt de verga dering in de raadszaal voortgezet als reguliere vergadering van de commissie ROV. Geparkeerde auto geramd In het tydvak van vrijdag 19.00 uur en zaterdagmiddag 16.55 uur werd een aan de Zuidsingel gepar keerde personenauto van een inwo ner van Vortum-Mullem, door een rode personenauto geramd. De ver oorzaker reed er vandoor, zonder dat zyn of haar identiteit kon wor den vastgesteld. Uit de lakresten is komen vast te staan dat het een ro de personen moet zijn geweest. Ver zocht wordt of die bestuurder zich alsnog wil melen of dat eventuele getuigen zich met de politie in ver binding willen stellen. 16 t/m 29 juni: Prins Bem- hardfonds. 23 t/m 29 juni: Lourdescomité Venray. 30 juni t/m 6 juli: Nationaal Epi lepsie Fonds. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Op maandag 1 juli a.s. wordt een openbare vergadering gehouden van de commissie sociale zaken, aanvang 18.00 uur in K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en medede lingen. Tbr inzage ligt: a. brief inzake uitnodiging Vrouw en Perspectief; b. brief RIM inzake budgetprojekt; c. circulaires Mi nisterie SoZaWe inzaken incenti ves by zonde re bijstand. 3. Verslag van de op 3 juni 1991 ge- hoduen vergadering. .4. Bespreking gewestaangele genheden. 5. Nota inzake beslag op uitkerin gen ABW c.a., IOAW, IOAZ. 6. Jaarverslag budgetprojekt 7. Rondvraag. Diefstal van geld uit woning Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Look te Landweert De woning bleek doorzocht te zijn. Een geldbedrag van ƒ800,- was ont vreemd. Diefstal videocamera Vermoedelijk met gebruikma king van een valse sleutel heeft 'men kans gezien uit een afgesloten vitrine van een fotozaak aan de Pa- tersstraat een videocamera ter waarde van ƒ2.300,- weg te nemen. Een poging tot diefstal van een vi deocamera in een fotozaak in de Schoolstraat mislukte omdat het personeel dat in de gaten kreeg. De dader kon wegkomen maar de poli tie kreeg wel een goed signalement door. Aanmoedigingsprijzen verkeersveiligheid 1991 I Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) is op zoek naar mensen of I ideeën die in aanmerking kunnen I komen voor één van de| aanmoediginsprijzen ^■iedereen die HHBbbb ROVL verkeersveiligheid 1991. ledereerj die een bijzondere prestatie op M dit gebied heeft verricht en elk H idee of plan om de verkeerveiligheid te verbeteren komt in I aanmerking voor een aanmoedigingsprijs P Gratis CO I de bon invult en opstuurt naar het I ROVL ontvangt een gratis CO met mooie I achtergrondmuziek. De titel van deze unieke CO is "Er zit muziek in verkeersveilgheid". Voor deze actie speelt Mr. Pieter van Vollenhoven, voorzitter ■M van de Raad voor de verkeersveiligheid, het bekende nummer "Summertime". Naast de gratis I CD en het deelname-formulier ontvangt u ook een reglement en verdere achtergrondinformatie over lde aanmoedingsprijzen 1991. I De aanmoedigingsprijzen zijn dit jaar verdeeld in twee categorieën: 1. individuele burgers; qemeenten, bedrijven en instellingen. Uw I inzending geldt dus voor een van beide I categoneen. U kunt uzelf (of uw idee) (aanmelden, maar u kunt natuurlijk I ook iemand anders voordragen, Prijzen Ivoor de groep 'individuele burgers' zijn diverse prijzen beschikbaar. De hoofdprijs is ei veertiendaagse vliegreis voor 2 personen I (t.w.v. f 4.000). de tweede prijs is een kleuren t.v (t.w.v. f 2.000). Er zijn diverse derde prijzen, een Ti CD-speler t.w.v. f 1.000. te winnen en tenslotte rzijn er nog diverse kleinere geldprijzen. Voor de I categorie 'gemeenten, bedrijven en instellingen I zijn alleen geldprijzen te winnen. Het totale prijzenbedrag voor de aanmoedingsprijzen 1991 bedraagt maar liefst f 30.000. Er zit muziek in verkeersveiligheid Stuur deze ingevulde bon zo snel mogelijk, in een voldoende gefrankeerde envelop naar: ROVL jury aanmoedingsprijzen. Postbus 5700. 6202 MA in Maastricht. U ontvangt binnen 5 werkdagen de gratis CD* "Er zit muziek in verkeersveiligheid", een deelname-formulier aanmoedingsprijzen verkeersveiligheid 1991. een reglement en aanvullende informatie over de wedstrijd. De deelname-formulieren dienen uiterlijk 31 juli 1991 te worden teruggestuurd. (Invullen in blokletters) Naam: Organisatie: Adres: Postcode: Woonplaats: 11.500 CO's bejch.kbwt Mtlm geiai op'opl Vrijdagmiddag maakte de nieuwe burgemeester van de gemeente Vierlingsbeek zijn intocht in zijn nieuwe gemeente. B(j het NS- station werd burgemeester Dittner onthaald door de schooljeugd van Holthees en Vortum-Mullem en aan het Vrijthof door de jeugd van Vier lingsbeek. Helaas had de schoollei ding van de basisscholen van Overloon en Maashees besloten geen medewerking aan de ont vangst te verlenen omdat 'dit uit de tyd zou zyn'. In de raadzaal werd de heer Ditt ner met zijn familie ontvangen door personeel van de gemeente, vele oud-raadsleden, burgemeesters uit het Land van Cuijk en vertegen woordigers van de vele instellingen uit het Land van Cuijk. Ook de poli tie en de brandweer waren aanwe zig evenals twee voorgangers van de nieuwe burgemeester, dhr. Van de Moosdijlc die vorig jaar op 1 juni af scheid nem en oud-burgemeester G. van Heusen. die op 1 juni 1952 als burgemeester van Vierlings beek werd geïnstalleerd en die 32 jaar het ambt van burgemeester in de gemeente uitoefende. Nadat de gemeentesekretaris de benoemingsbrief had voorgelezen sprak loco-burgemeester J. Ronnes burgemeester drs. J.H. Dittner toe en stelde vast dat er i)U wel wat dui delijkheid is gekomen omtrent het voortbestaan van de gemeente Vier lingsbeek. De gemeente Vierlings beek heeft voldoende argumenten kunnen aandragen om het voortbe staan als zelfstandige gemeente te garanderen. 'Ruim 1 jaar heeft Vierlingsbeek op de installatie van een nieuwe burgemeester moeten wachten, maar drs. Dittner kan verzekerd zijn dat de gemeente Vierlingsbeek een mooie gemeente is met een ryk BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-.tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 geschakeerd verenigingsleven, met goede sportvoorzieningen en ge meenschapshuizen, een prachtig Maasheggengebied, een woning bouw met nog mogelijkheden, een goede samenwerking met politie en brandweer, een gemoedelijke en volgzame bevolking, een kritische raad maar wel open en eerlijk. De bevolking vraagt echter van u dat u binnen de mogelijkheden acte de presènee zult geven by alle mogely- ke gelegenheden', aldus dhr. Ronnes. Mevr. Willems-Comelissen sprak namens de bevolking en ze deed dit in een goed onderbouwde toe spraak. Daarin stelde ze vooral het leven van de echtgenote van de 'burgervader' centraal. De bevol king zal het op prijs stellen als ze zich ook op sociaal, cultureel en maatschappelijk gebied zal inzet ten, met hetzelfde elan zoals zij dat deed in hun vorige gemeente, Luyksgestel. Ook stelde mevr. Wil- lems de kinderen van de nieuwe burgemeester gerust, dat het ook in Vierlingsbeek goed wonen is en dat ze spoedig weer nieuwe vriendjes zullen hebben. Dhr. M. vxl. Berg sprak namens de raad. Hy wees er nog eens na drukkelijk op dat de burgemeester gekozen was uit 36 sollicitanten. Ook gaf hij een voorproefje van wat de nieuwe burgemeester zoal te wachten staat: een tekort op de jaar rekening, herziening van de bestemmingsplannen en het bui tengebied. Dhr. V.d. Berg stelde ook dat de raad in haar besluitvorming, kwaliteit niet uit de weg gaat; een raad waarvan de frakties ieder bin nen haar eigen verantwoordelijk heid, maar wel konstruktief 'en loyaal meewerken. De raad hoopt dat ook in de toekomst het college zich zal inzetten voor een zelfstan dig Vierlingsbeek. Verder bedankte de heer V.d. Berg, namens de raad, loco-burgemeester Ronnes voor de voortreffelijke wyze waarop hy de tyd zonder burgemeester had over brugd. Als hy ooit zou solliciteren, mag hij als referentie de raad van de gemeente Vierlingsbeek ver melden! Burgemeester Dittner wilde ver-j volgens uiting geven aan de gevoe-j lens van dankbaarheid voor de! getoonde belangstelling vanuit Vierlingsbeek, nadat zyn benoe ming bekend was geworden. HU had Vierlingsbeek bekeken maar wilde nu ook graag kennis maken. Hy beloofde zich te blijven inzetten voor een zelfstandig Vierlingsbeek. 'Een burgemeester moet een pleit bezorger van de gemeente zijn en ik beloof dat ook te doen'. Ook zegde de burgemeester toe om zo snel mogelyk met zyn gezin in Vierlingsbeek te gaan wonen. Burgemeester Dittner verklaarde tegenover ons dat hij getroffen was door de enorme belangstelling en spontaniteit bU de ontvangst, die tot in de avonduren voortduurde, door de presentatie van het ryk ge schakeerde gemeenschapsleven van de zes kerkdorpen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 15