Winkelcentrum komend weekend weer helemaal in Franse sfeer 'gelmarathon ten bate an pater Jan Peeters ferkgroep Kruisen en Kapellen tien jaar -laad akkoord met nota okatie Mestverwerking Platform Mondiale Vraagstukken De Zonnebloem heeft u broodnodig Gilde Geysteren ontving hoofdmanstok Leer nu zwemmen in het gemeentelijk combi-zwembad Kolorkids kado* bij Kodak Gold films Seniorservice Venray Herhaling van 'Vive mon Père' ONTDEK DE ZONNESTOET EN SPAAR MEE VOOR DE ZONNEBLOEM Echte Bakker word je niet zomaar Asfalteringswerken Meerloseweg aginLEN MAAS Donderdag 6 juni - Pagina 5 enals in 1987 organiseert de Iclub Flower Power op 7 en 8 a.s. op de banen van The Old tan (De Gouden Leeuw 14) een urs kegelmarathon ten bate Ie m Irian Yaya (vroeger Nieuw- tea) werkende Venrayse pater Peeters oftn. Op vrijdag 7 juni 4.00 uur brengt men de ballen het rollen en dat gaat door tot 8 juni 14.00 uur. Op dat tip hoopt men dan, evenals in veel geld bijeen te hebben geld voor het goede doel. Uiter- hoopt men met dit kracht- tje ook aan een stukje lpromotie te kunnen doen. ui hoopt aan het geld te kun- komen door de medewerking een aantal sponsors, vrijwillige ragen en het inzetten van geld- agen. Vier jaar geleden kon de kegelclub Flower Power het ie bedrag van ƒ3.860,- aan pater ers worden overgemaakt. KERKJE AFGEBOUWD Venrayse missionaris is vanaf mber 1959 werkzaam in het malige Nieuw-Guinea. Hij heeft de zorg over 16.000 papoea's, n een straal van 30 km ronde- Ie centrumplaats Moanemae in twintigtal doipjes wonen. Om- daar geen vervoersmogelijkhe- zijn, moet hij alle afstanden te afleggen. Wanneer pater Pee zijn ronde langs de dorpen kt, is hij met zijn 7 of 8 dragers dikke maand onderweg. Hij It bij zijn werk geholpen door vijftal leken-catechisten. dat pater Peeters in 1987 tij zijn verlof in Venray van de kegel club Flower Power ƒ3.860,- had ontvangen, schreef hij later, dat hij tijdens zijn ronde langs de dorpen in het dorpje Pugatadi kwam. Daar was men bezig aan de bouw van een nieuw eenvoudig kerkje. Het is ge bouwd van hout, dat de mensen zelf in het oerwoud hebben gekapt Het dak is van golfplaten, en die zijn duur. 'Veel onkosten van die kerk heb ik met het geld van de kegelma rathon betaald. Daarvoor hebben de mannen en vrouwen van Flower Power toen hard gezwoegd en veel mensen van Venray, zakenmensen, winkels, bedrijven, enz. hebben daarvoor veel by gedragen. Gewel dig! Heel veel dank van mij, maar vooral ook van veel Papoea's in Pu gatadi en elders, die jullie blijvend dankbaar zijn', aldus pater Peeters in zijn dankbrief. De organisatoren hopen in het komend weekend weer veel geld bij elkaar te kunnen kegelen voor de Venrayse missiona ris in Irian Yaya (bankrek.nr. 15.39.30.675 onder vermelding van: Kegelmarathon pater Peeters. Dit nummer is alleen vöor de ma rathon). Op de foto staan zittend van links naar rechts: Minggus Heymans, Theo v. Stokkem, Franz v. Stokkem, Tbn Koenen, Arie Duyf. Scaand van links naar rechts: Jos Koenen, Wiel Duykers, Thieuw Thielens, Ger Bistervels, Pim de Vos, pater Peeters, Huub Thijssen. Voor meer informatie, luister dan donderdag 6 juni tussen 19.00 en 20.00 uur naar de Lokale Omroep Venray. ze maand is het tien jaar gele dat de Werkgroep Kruisen en ïllen werd opgericht. Hoewel ubileum niet op grootse wijze It gevierd, is het toch goed om bij het bereiken van die mijl- stil te staan. Immers er is in afgelopen tien jaar veel werk et. Zoveel zelfs, dat vrijwel alle ïllen en kruisen binnen de ge- nte grondig zijn gerestaureerd oed onderhouden kunnen wor- Het onderhoud blijft evenwel aandacht vragen en restauratie ilaas telkens nodig, niet vanwe- e tand des tijds, maar door de ide, die de laatste tijd door van- aan deze monumentjes van de- worden toegebracht. Werkgroep heeft tien jaar zijn k kunnen.doen dankzij de hulp de Venrayse gemeenschap, die kostbaar goed graag in goede willen bewaren. Men blijft er op de financiële steun van evolking rekenen om ook in de omst het werk te kunnen voor- en. larom zal in de komende maan de Werkgroep Kruisen en Ka- en meer naar buiten treden. Op lerste plaats zal zij zich op de laatste dag van de avondvierdaagse, zondag 9 juni, met een kraampje presenteren. Dan zijn er de beeldjes, die ten ba te van de werkgroep worden ver kocht. Het boekje 'Monumentjes van Devotie' is momenteel in her druk. Ook bestaan er plannen en ansichtkaarten met foto's in drie kleurendruk van een aantal krui sen en kapellen, gemaakt door de Fotoclub Venray, in de verkoop te brengen. DIOCESANE KONTAKTDAG Mede in het kader van het tienja rig bestaan heeft de Venrayse groep het initiatief genomen om op 7 sep tember a.s. een diocesane kontakt- dag te houden. In een straal van ongeveer 100 kilometer zullen alle groepen, die zich inzetten voor het behoud van veldkruisen en kapel len worden uitgenodigd. Wellicht dat anderen nog iets kunnen leren van hoé het in Venray toegaat. Van daar, dat met een zekere trots het atelier wordt getoond, waar de beel den worden gemaakt en gerestau- reerd. oewel niet helemaal van harte, ft de gemeenteraad vorige week h ingestemd met de Nota Lokatie 'erwerking. De verschillen van ning tussen de verschillende tties, kwamen weer even naar en, doch leidden niet tot verwer- g van het voorstel. Zoals bekend het om mogelijke lokaties in overschotgebied, zoals rond ilsteyn (Midden Peelweg en Ys- teynseweg) en op het industrie- ein Smakterheide. Tegen de ste lokatie is de WD fel tegen, rijl Samenwerking en V.d. Vorle rvoor geporteerd zijn. Het CDA le PvdA voelen voor beide moge- ïeden. e heer Den Brok (Samenwer- g Venray) wilde straks, bij het vragen van een vergunning tot ichting van een mestverwer- gsfabriek, niet te worden vastge- i op het besluit van deze avond, liet nog eens duidelijk horen, zijn fraktie principieel tegen de w van mestfabrieken in de na- eid van de dorpsbebouwing is. de fraktie V.d. Vorle was een- Ie mening toegedaan. Beide frakties gingen evenwel met de no ta akkoord na de toezegging van wethouder Kersten dat bij een aan vraag alle kriteria voor of tegen de bouw, bespreekbaar zullen zyn. Tevens werd een verandering in de te volgen procedure aange bracht. Omdat waarschijnlijk geen enkele initiatiefnemer uit zichzelf een (dure) MER-rapportage zal aan vragen wanneer hij niet weet waar hij zich zal kunnen vestigen, werd de procedure in die zin gewijzigd, dat een wijziging van het bestem mingsplan het eerst zal moeten worden aangevraagd. Werkbezoek PvdA-delegatie aan Vierlingsbeek Op maandag 17 juni, de eerste werkdag van burgemeester drs. H. Dittner, zal een PvdA-delegatie be staande uit de heren D. de Cloe, lid van de Tweede Kamer en L. Ver- heijen, lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant een werkbezoek brengen aan de ge meente Vierlingsbeek. Op donderdag 13 juni 1991 vindt in het raadhuis te Venray de eerste bijeenkomst plaats van het Plat form Mondiale Vraagstukken (aan vang 20.00 uur, kamer 19). Het Platform Mondiale Vraagstukken is een (nieuw te star ten) overleg tussen de gemeente Venray en de in Venray aktievere organisaties op het terrein van mondiale vraagstukken. De gemeente Venray voert sinds enkele jaren een aktief beleid m.b.t. mondiale vraagstukken, vastgelegd in de nota 'De gemeente Venray en mondiale vraagstukken'. Tbt dit be leidsterrein rekent de gemeente ak- tiviteiten op de deelterreinen ontwikkelingssamenwerking, vre de en veiligheid en rechten van de mens. In het najaar van 1990 heeft de gemeente Venray in een uitwer kingsnotitie vastgelegd hoe in de komende jaren konkreet gestalte kan worden gegeven aan deze ge meentelijke taak. De gemeente heeft hierbij vastgesteld dat juist in de voorwaardenscheppende sfeer een gemeente een nuttige rol kan vervullen, zonder dat een direkte betrokkenheid echt noodzakelijk is. Ervan uitgaande dat de Venrayse bevolking zelf in staat is dergelijke aktiviteiten tot ontwikkeling te brengen, is het raadzaam te onder zoeken of de uitvoering van een ini tiatief kan worden overgelaten aan het particulier initiatief. Overleg en samenwerking van het particulier initiatief zijn noodzakelijk. Onlangs werd in een overleg met één van de Venrayse aktieve organi saties de wens geuit dat de gemeen te Venray een tweetal keren per jaar overlegt met alle in Venray aktieve organisaties op het terrein van mondiale vraagstukken teneinde te komen tot afstemming van aktivi teiten met het oog op de voorlich ting aan en bewustwording van de Venrayse bevolking. De gemeente Venray is van harte bereid dit over leg te initiëren. Dit overleg zal on der de naam 'Platform Mondiale Vraagstukken' worden gevoerd. De bedoeling van deze eerste bij eenkomst is dat de Venrayse organi saties en personen in de gelegenheid worden gesteld een toelichting te geven op: de doelstelling van hun aktivi- teit/organisatie; de aktiviteiten die thans worden uitgevoerd; de plannen voor de toekomst Na de inventarisatie kan worden be zien in hoeverre het mogelijk en/of wenselijk is aktiviteiten in de toe komst op elkaar af te stemmen cq. gezamenlijke aktiviteiten te orga niseren. Aktieve Venrayse personen of organisaties op het terrein van ont wikkelingssamenwerking, vredes vraagstukken en rechten van de mens worden van harte uitgeno digd aan deze bijeenkomst deel te nemen. Voor meer informatie over deze bijeenkomst kunt u kontakt opne men met H. Loonen, telefonisch be reikbaar onder 23362. Op 2 september starten de zwem lessen in het gemeentelijk combi zwembad, seizoen 1991-1992. Er zijn meerdere zwemtijden per week. Vroegtijdig aanmelden (dus nu!) verhoogt de keuzemogelijkheid. Aanmelding is mogelijk vanaf 5 jaar. Vriendjes en/of vriendinnetjes kunnen by voldoende ruimte in de zelfde lesgroep geplaatst worden. Voor de prijs hoeft u het niet te la ten. Voor het A- en B-diploma en het diploma zwemvaardigheid betaalt u ƒ47,- voor 12 lessen van 30 minuten tot 16 jaar. Ook volwassenen kunnen zwem lessen volgen en wel 'op maandag en donderdag van 20.00-21.00 uur. Omdat de zwemvaardigheid van de ze groepen verschillend is, past u er altijd bij. Uw konditie kunt u dus prima op peil houden! De prys is slechts ƒ61,- voor 6 lessen van 60 minuten. Inschrijving van de kursussen kan dagelijks aan de kasse van het gemeentelijk combi-zwembad. Ope ningstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00-19.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00-18.00 uur. Zwemmen? Moetje doen! Bij aankoop van een 2-pack Kodak Gold kleinbeeldfilm (2 x 24 of 2 x 36 opnamen, 100 of 200 ISO) krijg je een vrolijke Kodak Kolorkid gratis. Verzamel ze alle zeven Zolang de voorraad strekt. of de helft van de tegenwaarde Foto Printshop Venray 1 uur fotoservice De Bleek 39 Venray 04780-88559 10 jaar ervaring in snel service Videocamera ontvreemd Uit een aan de Bleek gelegen elektrozaak werd een videocamera ter waarde van enkele duizenden guldens ontvreemd. Hoe en wan neer de diefstal heeft plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Pony schrok, amazone viel Op de Veulensewaterweg reden twee zusjes ieder op een pony. Toen een traktor beide amazones voorbij kwam, schrok de pony, bereden door een 10-jarig meisje uit Veulen. De amazone verloor haar evenwicht en viel op de weg waar ze even haar bewustzijn verloor. Later kwam ze weer bij maar ze werd toch ter ob servatie naar het ziekenhuis ge bracht Van hetzelfde of anders? De dienstverlening door ouderen aan anderen in de vorm van over dracht van kennis, ervaring en vaardigheden zal hier en daar wel eens de vraag oproepen of er dan geen overlapping in dienstverle ning plaats vindt. De Stichting Volksuniversiteit, het RISC, de Stichting Volwasseneneducatie en de Algemene Hulpdienst bieden soortgelijke diensten aan. Het is ook voor de initiatiefgroep voortdu rend een punt van overweging in de voortgang van de opzet Als men het goed bekijkt, en het eindrapport grondig leest, blijkt dat er toch grote verschillen bestaat. Het eerste verschil is, dat de dienst verlening door individuele Venray se ouderen wordt aangeboden. Dus niet door een instelling of wat dan ook. Partikulier initiatief van het zuiverste water. Het tweede verschil wordt ge vormd door de doelstelling van de dienstverlening. Die wordt niet aangeboden om enige nood te leni gen, zoals by voorbeeld de Algeme ne Hulpdienst heel sterk doet, maar om de dienstverlener zelf. Een man of vrouw die wat wil doen met alle kennis, ervaring en vaar digheden. Een oudere die op deze wijze nog meer zin wil geven aan het eigen bestaan. Dat die dienstverlening ook nog gratis is, op zich de Venrayse ge meenschap niets kost is dan mooi meegenomen. Dat de organisatie van het geheel door een subsidie uit de pot van het Ouderenbeleid zou worden betaald is een uitvloei sel van het welzijnsbeleid dat de overheid wenst te voeren. Als het gaat om een vergelijking met bijvoorbeeld de Volksuniversi teit mag als belangrijk onderscheid worden aangemerk dat het bij Seni orservice niet gaat om dienstverle ning in een georganiseerd groepsverband van meer langduri ge aard, en om al of niet betaald kursuswerk. Antwoord op een behoefte? De initiatiefgroep is van mening dat er geen sprake kan en mag zijn van een overlapping en dienstverle ning waar anderen al in voorzien. Of deze nieuwe vorm van dienst verlening zal voorzien in een be hoefte is meer een kwestie van vooruitzien dan al weten, het is een vaststaand feit dat de komende ja ren een toename van ouderen te zien zal geven. Ook is bekend dat de komende generatie ouderen vitaler en sterker geschoold is. Dat de ouder wordende mens een eigen plaats in de samenleving wil heb ben en minder zal gaan 'rusten na gedane arbeid'. Steunend op de beleidsvoorne mens van de gemeentelijke over heid meent de Initiatiefgroep Seniorservice dat het een goede zaak is om vooruit te zien. en een moderne vorm van maatschappe lijk welzyn aan te bieden aan wie wil. De heel nabije toekomst zal uit wijzen of dit vrijwilligerswerk ook een bijdrage kan zijn aan een ge zond ouderenbeleid. In het kader van vaderdag orga niseert de Stichting Winkelcen trum Venray wederom Franse dagen en wel op vrijdag 14 juni van 12.00 tot 22.00 uur en zater dag 15 juni 1991 van 10.00 tot 18.00 uur. Het gehele winkelcen trum zal dan in het teken staan van de Franse gewoonten en ge bruiken, terwijl er veel aandacht wordt geschonken aan typisch Franse aankleding en dekors. Tijdens de aktiedagen 'Vive mon Père', ofwel 'Lange leve mijn vader', zal er op de Grote Markt een casino/roulettespel gespeeld worden. Ruimschoots van te vo ren ontvangen alle mensen die hun inkopen doen bij de bij de Stichting Winkelcentrum aan gesloten winkeliers, fiches. Met deze fiches kunnen zij meespelen aan het casino/roulettespel op 14 en 15 juni a.s. Op deze dagen zal iedereen die Venray bezoekt, zich evenals vorig jaar, wanen in een echt Parijs. Met behulp van dekors en vlaggen zal het Venrayse winkelcentrum wor den veranderd in de Franse hoofd stad. Op het Henseniusplein zal een kunstmarkt plaatsvinden. Op het Henseniusplein/Hulsman zal een groot terras zijn met muziek van al le in het centrum gelegen horeca ondernemers. Op het Schouwburg plein zal een autoshow zyn van Peugeot en Renault In de School straat hoek De Bleek/Schoolstraat komt een Frans orgeltje te staan. Bij De Bleek wordt een 'heuse' Eiffeltoren geïnstalleerd."Op zater dag 15 juni zal hier de musettespe- ler Jean Com pain aanwezig z(jn. Her en der verspreid bevinden zich schilders, die hun doeken ma ken en ten verkoop aanbieden. By de muur van Henk Smits komt een Sacré Coeur-schildering. Het Ven- ray's Wynhuis zal hier zyn wynen aanprijzen. Ook Tbrro doet mee en wel met zijn Tbrro-wijnen, stok brood en Franse gerechten. Op de kop van de Grotestraat wordt de Are de Triomf nagebouwd. Op de Grote Markt zal een groot ter ras van de gezamenlijke horeca ondernemers aanwezig zijn. Aan dit terras zullen de typisch Franse stoeltjes uiteraard niet ontbreken. Alles is omlijst in een Zuidfrans dekor. Op zaterdag 15 juni is er een sil- houetknipster aanwezig. Alle kin deren ontvangen gratis een geknipt portret. Een leuk schilderijtje van de kinderen doet het met raderdag natuurlijk ook wel goed. Vrydag 14 juni van 17.00 tot 22.00 uur en zaterdag 15 juni van 12.00 tot 17.00 uur zal de chansonnier Fernand G.R. Hard liier aanwezig zyn, die tevens een act zal opvoeren met jeu de boules. Op zaterdag 15 juni za. er van 11.00 tot 17.00 uur een volksdans groep door het hele winkelcentrum trekken. Typisch Franse eethuisjes zullen op de Grote Markt ook niet ontbre ken. 'tevens vinden hier optredens plaats van: Twirlgroep First Choice; dansgroep Ad Wetjens en een can can dansgroep. Uiteraard wordt door dit Vive mon Père-gebeuren het gehele win kelcentrum met Franse vlaggen versierd, mede gesponsord door Sopexa. De Stichting Winkelcentrum Venray. zal er in elk geval alles aan doen om 14 en 15 juni a.s. het pu bliek onvergetelijke dagen te bezor gen. Al met al beloven het leuke dagen te worden met veel sfeer en gezelligheid. Nieuwe bedden voor zieken en gehandicapten Om maar meteen met de deur in huis te vallen: de Zonnebloem heeft bedden nodig. De huidige zijn oud en ver sleten. Reden genoeg voor de Echte Bakkers om actie te on dernemen. Speciaal voor de Zonnebloem ontwikkelden de Echte Bakkers een nieuw en toepasselijk brood: de Zonnestoet Een rond wit of lichtbruin brood, boordevol maïs en zonnepitten. Gedecoreerd met een zon van meel, sesam- of maanzaad. aan de Zonnebloem. Van de totale opbrengst wor den nieuwe bedden ge kocht. De actie duurt van 3 juni 1991 tot we in to taal vijftig bedden bij el kaar gespaard hebben. De Zonnestoet kost 1,95 en is exclusief ver krijgbaar bij de Echte Bakker, herkenbaar aan het embleem van het ge- Van iedere verkochte Zonnestoet draagt de Echte Bakker 0,20 af le bakkertje met in z'n ene hand een brood en in z'n andere hand een oventje. Bij de Zonnestoet hoort een speciale verpakking. Deze broodzak is voor de klant hèt bewijs dat de afdracht aan de Zonnebloem wordt ge garandeerd. De Stichting Echte Bakkersgilde is het overkoepe lende orgaan van meer dan 600 Echte Bakkers winkels in Nederland. Er is er dus altijd wel één bij u in de buurt. Het Gilde stelt strenge eisen aan de kwaliteit van de produkten, het assortiment, de service en de winkelpresentatie. Eigenlijk moet een Echte Bakker er altijd méér van willen bakken dan 'n ander. En echt, u merkt het als u bij een Echte Bakker binnenstapt. U herkent de Echte Bakker aan het gele Echte Bakkersembleem. En natuurlijk aan de kwaliteit en variatie: bij de Echte Bakker kunt u kiezen uit een groot assortiment. De Zonnebloem zet zich in voor langdurig zie ken, lichamelijk gehan dicapten en hulpbehoe vende ouderen, ongeacht hun levensbeschouwing. Het doel van de Zonne bloem is tweeledig: de gezonde mens attent ma ken op de zieke mensen in zijn omgeving én de ze laatste groep laten merken dat zij er wel de.- gelijk bij horen. Hoe de Zonnebloem dit doet? Door activiteiten te or ganiseren die het onder ling contact bevorderen en de zieken meer te be trekken in het dagelijkse leven. Bekend zijn de dagtochten met hel vol ledig aangepaste hotel schip 'De Zonnebloem'. Maar wist u dal de lan delijke Zonnebloem ook winkeldagen organiseert, waarbij bedlegerigen - met bed en al - gezellig kunnen winkelen? En 'n dagje naar de dierentuin of zelfs een complete vakantie verzorgt voor zieken en gehandicap ten? Ook de regionale en plaatselijke Zonnebloem afdelingen (zo'n 1.400) organiseren regelmatig activiteiten. Bij al deze evenementen gebruikt de Zonnebloem eigen materiaal, zoals rolstoelen en speciale bedden. De huidige bed den zijn - na 24 jaar in tensief gebruik - hard aan vervanging toe. En daarvoor'heeft de Zonne bloem ons allemaal brood nodig! echte bakker l®l KERKSTRAAT 13 SEVENUM 04767-1254 GROTESTRAAT 57 VENRAY 04780-12628 ONTDEK DE ECHTE BAKKER, ECHT... JE PROEFT T Afgelopen zondag stelde het Geysterense Kon. St. Willibrordus- gilde traditiegetrouw zijn nieuwe koningen voor aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne. Een by- zondere gelegenheid echter, omdat het de vijfentwintigste keer was dat het gilde zijn koning presenteerde bij de baron. Vijfentwintig jaar gele den was Baron Wilbert de Weichs de Wenne namelijk zijn vader Jo seph opgevolgd als beschermheer van het gilde. Eerste gildemeester Piet Kunen keek nog even terug op die vijfentwintig jaar en stelde vast dat het beschermheerschap was veranderd van een toch wat afstan delijk volgen van de verrichtingen van het gilde tot een midden in het verenigingsgebeuren staan. De ba ron op zijn beurt zei verheugd te zijn beschermheer te mogen zijn van een zo gezonde en bloeiende vereniging; in de afgelopen 25 jaar heeft hij nooit nare karweitjes hoe ven opknappen als het vinden van oplossingen voor problemen of ru zies in de vereniging. Hij wees er ook op dat het gilde van Geysteren blij mag zijn dat zo veel jongeren lid van de vereniging zijn; de ge middelde leeftijd in Geysteren is een van de laagsten van alle gildes in de hele Noordbrabantse Federa tie van Schuttersgilden. Als uitdrukking van zijn verbon denheid met het gilde bood de be schermheer de vereniging een kado aan. Het bleek een hoofd manstok te zyn, een attribuut dat het gilde nog niet had en dat toch zeer goed past by een dergelijke vereniging. Voortaan zal in optoch ten en dergelijke de eerste gilde meester (de voorzitter of hoofdman) kenbaar zijn door deze stok met daarbovenop een kleine verzilverde hellebaard met de afbeelding van de H. Willibrordus. Afgelopen donderdag had het ko- ningschieten van het gilde plaats. Er werd in twee groepen geschoten, nl. om het jeugdkoningschap voor de aspirantleden en om het echte gildekoningschap. Nadat de burge meester en de pastoor de eerste schoten hadden gelost om te vogel te 'vrijen' (bevrijden van eventuele boze geesten die een eerlijke strijd in de weg zouden kunnen staan), begon het .gevecht om de titel. Bij de aspiranten was het Roel Groete- laers die met het 128e schot de vogel omlaag liet komen. De gilde- broeders waren toen nog lang zo ver niet. De vogel bleek taai en pas by het 466e schot slaagde Jos Eijs- sen erin de laatste stukken omlaag te laten tuimelen. Als koning zal Jos het gilde een jaar lang naar bui ten presenteren, onder andere op de reis naar Echtemach die het gil de op 22 en 23 juni a.s. gaat maken. In het kader van het omvangrijke asfalteringsprogramma 1991 zullen in de week van 10 t/m 14 juni op een tweetal dagen asfalteringswerk- zaamheden worden verricht aan de Meerloseweg. Bij het aanbrengen van die asfaltdeklaag dient de Meer loseweg voor alle verkeer te worden afgesloten. Welke 2 dagen het be treft is afhankelijk van de weers-, omstandigheden. Wij adviseren de belanghebbenden in deze week de route Oirlo-Meerlo via de Meerlose weg zoveel mogelijk te vermijden. Voor eventuele informatie kunt u kontakt opnemen met de afdeling Openbare Werken, J. de Bruijn, tel. 23383. Klep bagageruimte schoot los Vier deelnemers aan het Interna tionale Judotoernooi in Venray, af komstig uit Thjechoslovvakije hadden hun auto zo vol geladen met kratten fris en etenswaren, dat de klep van de bagageruimte op de kruising by de Paterskerk los schoot. Kratten met flessen en an dere spullen kwamen op het weg dek terecht Hoewel het viertal alle moeite deed om nog te redden wat te redden was, bleef het een grote puinhoop zodat de hulp van de brandweer moest worden ingeroe pen voor het schoonmaken van het wegdek. De bestuurder kon geen verwijtbare schuld ten laste worden gelegd.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5