STOMERIJ PEEL EN MAAS mL&mm ;ilstaan is achteruit hollen Met sluiting van Henk Smits verdwijnt een stuk oud Venray "w r»v.» Aansluiting Venrays voortgezet onderwijs bij MOL in Sittard? Zwemvierdaagse Venray 24 t/m 28 juni 1991 "veltum" Eerste triathlon in Wanssum ALLE MERKEN VERF ONDER EEN DAK! EN DE MEESTE TEGEN BODEM PRIJZEN COll PAINT VEBP6» PEEL EN MAAS Dependance medisch kleuterdagverblijf komt in Venray Venrayse hockeyers in ploeg 'De Bokkerijders' 'Marianum' buiten het overleg pi andeldragers van Triathlon- ling Regio Venray willen Op de foto bovenste ry van r rechts: Raadschelders, Wilbert v.d. Henny Freriks, Henk ps. jrste rij van links naar Peter Schemes, Helle Vul- ■n Franka Jansen. CONTINUÏTEIT rgelopen jaren heeft men in [o wel kunnen merken dat er itiek en triathlon gebied by- r goede prestaties worden |d door de leden van Triath- iniging Regio Venray. Ieder :ken er ook weer nieuwe door en weten de bestaan- pers zich weer te verbeteren, ndeldragens van Triathlonve- ig Venray waren tot 1990 t Jansen, Henny Freriks, Drieshen. Franka en Henry 1 in 1990 Zuidnederlands oen. jaar is er een topsportteam cht. Henry Drieshen is gaan en en voor Venray verloren Trainer John Raadschel- jan Triathlonvereniging Regio y heeft de ploeg gekomple- met vier talenten te weten jrt v.d. Boom, Paul Wulms, Pe- [heres en de lopers Helle Vul- jen Henk Raassens. TOP-TEAM r het jaar 1991 hebben deze j atleten voor topsport gelco- jom dit buiten de vereniging i financieren zyn nogal wat iorafspraken gemaakt en kon- fen afgesloten met Frans Thijs èrspeciaalzaak in Vierlings- Shoe-Fit uit Ttegelen, Labora- Bom, Instituut voor ;herapie en manueel therapie jerlo, diëtiste Maria v.d. Geer, 5 Nederland, Machinefabriek uit Horst en Technisch tructiebedrijf Raassens uit [srrnee zijn flinke bedragen ge- 1. Sponsoren hebben dan ook op reklame onder andere middel van naamsvermelding ortkleding bij interviews en gen. VEEL TRAINEN atleten hebben besloten dit nog serieuzer met hun sport te zijn. De intensievere bege- ïg, de verhoging van het aantal ingen, arbeidstijdverkorting/ assing moet hen dit jaar naar ïog hoger niveau tillen: de Ne- ndse Top. atleten Helle Vullings en Henk ens trainen acht tot negen per week en de triathleten f tot twintig uur per week (een vee keer per dag). Zy zyn indi vidueel ingesteld maar vormen toch een team; ze stimuleren elkaar om de training af te werken en de prestaties te halen. SEIZOEN GOED BEGONNEN Dit jaar hebben alle atleten en tri athleten hun persoonlijke rekords van 1990 al sterk verbeterd. Op de kwart triathlon zijn ze nu al vier tot vijf minuten sneller. Franka Jan sen werd vierde bij het Nederlands kampioenschap in Nieuwegein op 30 april en afgelopen zondag werd zij eerste in Tubbergen. Henny Freriks werd eerste bij een Nederlands-Duits Run-Bike- Run circuit, Henk Raassens behaal de een eerste plaats op een baan- wedstrijd in Breda en verbeterde zijn p.r. op de 3000m met een tijd van 8 min. 37 sec. Helle Vullings haalde vele eerste plaatsen op baan wedstrijden o.a. in Mönchengladbach en Nijmegen waar ze haar p.r. met maar liefst 19 sec. verbeterde: 9 min. 31 sec. op de 3000 meter. Voor Peter Scheres, Wilbert v.d. Boom en Paul Wulms begint zondag a.s. het triathlon seizoen in Zundert. ZUIDNEDERLANDS KAMPIOENSCHAP Op zondag 26 mei vinden in Sit- tard de Zuidnederlandse kampi oenschappen atletiek plaats. Voor de KNAU-atleten Helle Vullings en Henk Raassens is dit weer een kans om zich te meten met de betere at leten. Helle behoort tot de favorie ten op de 3000 meter en Henk, die pas twee jaar bezig is, stevent op een goede klassering af met een nieuw persoonlijk rekord (5000m 14.55 min. p.r. met 45 sec. ver beterd). Op zondag 8 juni vindt het Zuid nederlands kampioenschap kwart- triathlon plaats in Asten. Franka Jansen hoopt hier haar titel te pro longeren. Wilbert v.d. Boom (een specialist op de hele triathlon), Henny Freriks en Peter Scheres zullen ook vooraan te vinden zijn bij de eindklassering, terwijl Paul Wulms, ondanks trainingsachter stand, toch nog bij de subtop zal kunnen aansluiten. Voornaamste wedstryden verder dit jaar-. 23 juni: Halve triathlon in Vlaardingen; 30 juni: Kwart triath lon Nuenen; 13 juli: NK in Dirks- land; 10 aug. Rijkevoort en 25 aug Venray. 1 t alledaags gezicht in het hartje van de Venrayse woonwijk Land- f. Een meisje komt zo maar een loslopende Indische olifant tegen, die pek is naar een hapje gras. Eerst wel even wennen aan die kolos, maar "c dat 'Jumbo' zo mak was als een schoothondje, kon er een aaitje- tens trokken niet alleen de olifanten het nodige bekijlts. Het Berlijnse\ pj Renz, dat zijn blauw-gele tent in Landweert had opgeslagen, was U \atVraktie op zich met zijn vijftig historische circuswagens en een ts circusprogramma met paardennummers, wilde dieren en :ieki de 1232 wandelaarsters en wandelaars, die hadden ingeschreven voor name aan de Kennedymars, haalden er zondag 968 de finish. Hoewel niet op de eerste plaats een 'snelheidsloop' is, werd de 22jarige A. ni uit Venray winnaar. Hij kwam in een tijd van iets meer dan negen f binnen. Hekkesluitster was de 16 jarige Tharriss ia Werinussa, die uit- ii U maar gelukkig om kwart voor zes de eindstreep haalde danlczij haar dp geschoten vriendin. trt Linders, die om 1230 uur zaterdagmiddag van start was gegaan 100 km te rennen, wilde om 22.00 uur bij het vertrek van de Kennedy- slopers zijn. Hij kwam echter net te laat binnen. Er was nog publiek oeg op de been voor een kollekte voor zuster Muysers in Pakistan. Dit 'ht hem nog rond f1.000,- op. Daarbij komt nog het tot op heden niet ■(hide bedrag dat sponsors bijeen hebben gebracht. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTREINIGER REINIGEN VAN: KLEDING. (VLOER-) KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN. (VITRAGE-) GORDUNEN. TROUWJAPONNEN, (TUINSTOEL-) KUSSENS, TAPUTEN. STOMERIJ In het kader van de jaarlyltse ha venfeesten bestaat het sportieve ge deelte dit jaar uit een triathlon. De afstanden van de drie sportsoorten zijn: zwemmen 500 meter; fietsen 22.500 meter en lopen 5.000 meter. Kenners noemen dit een 1/8 tri athlon. Het Comité Haven feesten Wans sum maakt hierbij dankbaar ge bruik van de zeer gunstige situatie rond de Wanssumse haven. De start vindt plaats in de haven tegenover hotel Verstraelen. De deelnemers zwemmen dan 250 meter richting de Maas en keren via een daar gesi tueerd keerpunt terug. Het onder deel fietsen vindt plaats op het speciaal daarvoor afgesloten gedeel te weg tussen Wanssum en Geyste- ren. Tenslotte ligt het loop-pareours in de straten van Wanssum. De Triathlonvereniging uit Ven ray heeft bij de organisatie een ad viserende stem gehad. Het Comité Havenfeesten Wanssum heeft daar naast een daglicentie bij de Neder landse Triathlonbond aangevraagd. Met het organiseren van een 1/8 triathlon wil het organiserende co mité een grote groep sportlieden bereiken. De afstanden van de drie sportonderdelen zijn hiervoor uit stekend geschikt. Op 23 juni a.s. zal wethouder J. Rutten om 11.00 uur het startschot lossen. Enkele uren later zal burge meester J. Hahn bekend maken wie in de diverse kategorieën de sterkste was. Zowel bij de dames als bij de heren zijn er drie katego rieën, nl. 16 tot 21 jaar; 21 tot 40 jaar en 40 jaar en ouder. Paterslaan 7 Venray Telefoon 04780-82810 DONDERDAG 6 JUNI 1991 Nr. 23 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG 'n abonnement waard De Venlose Mutsaertsstichting wil komend najaar beginnen met een meidisch kleuterdagverblijf in Venray als dependance 'De Kleuter hof van Venlo. Wethouder mevr. M. Hoppen reijs heeft dit dinsdagavond de leden van de commissie maat schappelijke zaken meegedeeld. Van de zestig plaatsen, die 'De Kleu terhof telt, gaan er twintig over naar Venray. Het is nog niet bekend waar de dependance zal worden ge- In het kinderdagverblijf kunnen kinderen uit Noord-Limburg in de leeftijd van IVz t/m 7 jaar met een achterstand in ontwikkeling te recht In het dagverblijf worden de kinderen zowel individueel als in groepsverband behandeld. Mare Scheffers, momenteel spe lende bij Oraiye Zwart Eindhoven (hoofdklasse) en Twan Kroon van Union Nijmegen (overgangsklasse), beiden uit Venray, zijn geselekteerd voor het Limburgse team 'De Bok- keryders', dat op zondag 9 juni in Blerick een wedstrijd speelt tegen Jong Oranje (heren). De wedstrijd wordt gespeeld op het sportcom plex Maassenhof en begint om 14.30 uur. 'De Bokkeryders', momenteel 15 jaar, stellen zich ten doel de hoc- keysport in de provincie Limburg te bevorderen o.a. door de jeugdse- lekties in deze provincie te bevorde ren. Daarbij wordt getracht jaarlijks hockey van niveau in de regio te brengen. Soms wordt een interland gespeeld en een andere keer wordt Jong Oranje uitgeno digd om een wedstryd in de regio te komen spelen. Het team van 'De Bokkerijders' is voornamelijk sa mengesteld uit een aantal betere Limburgse hockeyers, al dan niet over het land uitgezwermd. Er staat verder nog een dubbel- interland op het programma voor 23 augustus in Venlo. Dan spelen de Nederlandse dames tegen Zuid Ko rea en de Nederlandse heren tegen Australië. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING J' De leden van de Lions Club Venray hebben vrijdagavond een ludiek tintje gegeven aan de sluiting van de ijzerwa- renzaak van Henk Smits. Gekleed in de traditionele stofjassen van de medewerkers begeleidden zij het echtpaar Smits op een rondrit per koets door het dorp. Onder-weg werden de laatste 'nagels van Henk Smits' uitgedeeld als blijvend aandenken aan een winkel met een 108 jaar lange historie. 'Het doet mij pijn, erg veel pijn, want ik besef maar al te goed, dat met de sluiting van m(jn zaak een stuk oud Venray is verdwenen. Drie generaties Smits zijn afgeslo ten. Dat zijn 108 jaar... Alleen 'Peel en Maas' is ouder met 112 jaar'. Henk Smits heeft het er inderdaad heel moeilijk mee. Vrij dagavond, op de Venrayse koop avond, draaide h(j voor het laatst de deur van Schoolstraat 26 ach ter zich dicht De winkel met een vloeroppervlak van byna 1000 m2 was leeg. 's Middags had een opkoper het laatste overgebleven hang- en sluitwerk, restanten na een paar maanden uitverkoop voor de halve en voor de helft van de halve prijs, meegenomen. De reden voor de sluiting was het ge brek aan een opvolger. 'Ik heb het geprobeerd bij neven en nichten. Niemand voelde er voor op deze wyze voort te gaan, met de ver koop van spijkers per ons, en als het moest per stuk. En dan met zo'n groot assortiment zeg maar van een doosje punaises tot grote machines toe. Drieduizend laatjes met van alles'. AFSCHEID Henk Smits had een paar waar schuwingen gekregen en de medici hadden hem aangeraden het wat rustiger aan te gaan doen. 'Dan blijft er voor een 63-jarige zonder opvolger toch niets andei's over, dan de zaak te sluiten?' zegt Henk, die er zich niet voor schaamt dat hy vrijdagmiddag de sleutel om draaide met tranen in zijn ogen. Veel tijd om op dat historische mo ment te treuren had hy niet Hij en zyn vrouw werden als het ware overvallen door de Lions Club en de joekskapel Dikke Mik. Zy zorgden er voor, dat de sluiting van het "be grip Henk Smits' niet geruisloos ging. 'Er wordt zelfs gezegd, dat je spijkers voor linkshandigen ver kocht Ja zelfs drie-duims-kruis- schroevendraaiers met dubbel zweepslag' zei Lions-president Jan Verhoeven toen "hij voor de gesloten deur de levensloop van Henk de re vue liet passeren en het echtpaar uitnodigde in een koets plaats te nemen voor een 'triomftocht' door het centrum. STUK HISTORIE WEG... In 1883 begon grootvader Thijs Smits, toen bekend als Smits- Kronen, een smederij op dezelfde plek in de Schoolstraat. Een smede rij, hoefsmederij en een geitestal. In 1923 nam zoon Piet de zaak van zyn vader over en begon tevens met de verkoop van gaas en draad, pot ten en pannen. In 1963 was het de beurt aan Henk om de leiding van zijn vader over te nemen en met hem is de periode van de moderne ijzerhandel begonnen. Sinds dat jaar is door zeven grotere en kleine re verbouwingen het oude pand da nig veranderd en het assortiment groeide van enkele honderden naar vele duizenden met de nadruk op hang: en sluitwerk, vooral voor de utiliteitsbouw. Van heinde en ver wist men Smits' ijzerhandel te vin den. Niet alleen omdat men wist dat Henk had wat men moest heb ben, maar ook omdat er dok goede voorlichting werd gegeven. 'Dat zal men nu in Venray wel missen, want alles hangt in rekken en zoeken het maar uit. Voorlichting? Ho maar', zegt Henk Smits met weemoed... NAAR HER EN DER Sinds Henk Smits zijn onherroe pelijke besluit heeft genomen, is veel van de inventaris naar her en der gegaan. Vier ziekenhuizen in Polen en broeder Goumans uit Overloon werden blygemaakt met gereedschappen en hang- en sluit werk voor de bouw. De oudste toon bank van Henk's vader met de oude bankschroef ging met gereedschap en stellingen naar het Venrayse Museum. Ook Comeo, de Derde We reldwinkel en de Stichting Jeugd- verblyven werden door Henk bedacht. 'Ik ben bly, dat ik toch an deren bly heb kunnen maken' zei hy tydens de eerste door-de-weekse uitzending van de Lokale Omroep Venray. ADVIESBUREAU Henk Smits is niet van plan stil te blijven zitten. Hij heeft een fiets ge kocht om het huidige Venray eens goed te kunnen bekijken en waar schijnlijk neemt h(j ook de golfclub weer ter hand. Intussen heeft hy in het pand van Jac. Theuws aan de Kruitweg een kantoor ingericht 'Straks, als ik helemaal uitgerust ben, ga ik daar, in samenwerking met Lips Be veiliging BV uit Dordrecht een Be veiliging en Adviesbureau starten. Op iedere woensdag geef ik daar gratis adviezen aan bewoners. 'Het gaat me er meer om. dat ik nog kon takten onderhouden kan. Zie het maar als hobby. En mist men een sleutel? Ik heb de sleutelbar meege nomen naar de Kruitweg'. VERBOUWING In het pand aan de Schoolstraat komt Scapino BV uit Assen, die daar een zaak met schoenen, mode- en sportartikelen gaat inrichten. By de gemeente is een plan inge diend voor een grondige verbou wing. De bedoeling is, dat Scapino over drie weken naar Venray komt. De besturen van het Boschveld- college, Jerusalem, Mavo De Kolk en de Katholieke Technische School hebben besloten te streven naar aansluiting bij het bestuur Middelbaar Onderwijs Limburg (MOL) in Sittard. De vijfde Venray se school voor voortgezet onder wijs, Marianum, die onder bestuur staat van de WOL in Roermond, heeft niet ingestemd met de overdracht van de school aan het MOL. Dit schoolbestuur meent, dat zonder een plan tot fu seren van scholen, de overdracht van het ene provinciale bestuur naar het andere geen meerwaarde inhoudt voor Marianum. Een in 1988 ingestelde commis sie van bestuursleden en schoollei ders is tot de konklusie gekomen, dat het vormen van één bestuur voor alle scholen voor voortgezet onderwijs in Venray e.o. de beste mogelijkheid zou bieden om geza menlijk te reageren op toekomstige ontwikkelingen. Hieronder beho ren de invoering van de basisvor ming en de toenemende autonomie van de scholen als gevolg van de de regulering van de overheid. In ja nuari 1990 stemden de besturen en medezeggenschapsraden van de zes scholen (inclusief Marianum en de Mavo te Meerlo) in met de konklu sie van de commissie. In de tweede fase van het onder zoek werd aan de scholen gevraagd welke vorm het gewenste bestuur zou moeten hebben. Daarbij ston den twee opties open: het oprichten van een geheel nieuw regionaal bestuur of aansluiting bij eenreeds bestaand provinciaal bestuur. Op 29 mei jl.. kozen vyf van de zes scholen voor aansluiting bij het provinciaal bestuur MOL te Sittard onder voorwaarde, dat tussen het hoofdbestuur in Sittard en de scho len in Venray e.o. een regionaal bestuur komt, waaraan zoveel mo gelijk bevoegdheden worden gede legeerd. De scholengemeenschap Marianum haakte toen af. WERKGROEP De vijf overblijvende scholen (de vier Venrayse en de Mavo van Meer lo) besloten toch verder te gaan op de weg naar bestuurlijke eenwor ding. Daarvoor werd de werkgroep 'Regiobestuur V.O. Venray e.o.' geïnstalleerd. Hierin hebben de voorzitters en de rectoren/direkteu- ren van de vyf scholen zitting. De taak van de werkgroep is om na mens de Venrayse scholen voor voortgezet onderwijs en de Mavo Maasdorpen te Meerlo met het MOL te onderhandelen over de voor waarden van de aansluiting. Het is de bedoeling dat in 1992 de over dracht een feit wordt. Maandag 24 t/m vrijdag 28 juni 1991 wordt er in het gemeentelijk combi-zwembad voor de 16e keer de Nationale Zwemvierdaagse ge houden. We hebben er een vyfde dag aan vastgeplakt om toch maar iedereen in de gelegenheid te stel len op vier dagen de verplichte me- tertjes af te leggen. Wanneer je op een dag niet kunt, dan heb je in ieder geval nog een 'reservedag'. Kinderen van 6 t/m 10 jaar zwem men per dag 250 meter. De anderen moeten dagelijks 500 meter zwem men om voor een medaille in aan merking te komen. In eerste instantie wordt de zwemvierdaagse gehouden in het buitenbad, maar bij slecht weer kan men ook in het overdekte bad terecht Op deze manier hopen de organisatoren veel meer deelne mers te kunnen krijgen. Dit jaar wordt een zeer grote deelname ver wacht door het gebruik van beide baden met acht banen. De zwemvierdaagse staal in het teken van de sponsoraktie 'Maak een plons voor het Ronald McDo nald Kinderfonds'. Alle deelnemers (t/m 15 jaar) die meedoen aan de ak- tie, ontvangen een certificaat met vier waardebonnen. Tévens vindt er tijdens de zwem vierdaagse een Tbmbola plaats en wel donderdag om 17.45 uur. Uit de deelnemers worden dan tien num mers getrokken die een vrykaartje krijgen voor het nieuwe zwem- en rekreatiecentrum. Deelnemers kunnen starten met zwemmen tussen 17.00 en 18.30 uur. Deelnemerskosten zijn ƒ7,50 per persoon, bij voorinschrijving (VVV- kantoor of combi-bad) krygt men een korting van ƒ1,-. Voorinschrij- ven kan van zaterdag 8 juni t/m za terdag 22 juni. Voor deze prijs krygt men tevens een Nationale Zwemvierdaagse Magazine, een knipkaart, automatische deelname aan de Tbmbola, een sponsorkaart en een sticker. Sociale zekerheidsfraude Een echtpaar van 26 resp. 21 jaar oud dat voorheen in Venray woon achtig was en thans in Venlo woont, werd aangehouden wegens in Ven ray gepleegde Sociale Zekerheids fraude. Proces-verbaal is opgemaakt en de gemeente Venray zal de ten onrechte genoten uitke ring terugvorderen. Vandalisme Vandalen hebben een onder de flats van de Gouden Leeuw gepar keerde personenauto van een bewo ner bewerkt waardoor de eigenaar behoorlijke schade heeft. Ruiten wissers, spiegels en antenne waren vernield.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 11