Linders toute Kennedymars 1991 Route Kennedymars door Venray-kom Informatiecentrum in de schouwburg Entourage rond de Venrayse Kennedymars Avondvierdaagse Venray op 6-7-8-9 juni I SPAAR-HYPOTHEEK c Overzicht Venrayse deelnemers aan 7 voorbije Kennedymarsen Bert Linders loopt 100 km hard voor verpleegster in Pakistan SPORT i SPORT#! g -| g^ 2 mflj Volgende ;nnedymars p 30 en 31 mei 1992 ischrijving og mogelijk Hoe komt de Kennedymars aan zijn naam? 1 VAN DE KAMP Haalt ie het of haalt ie het niet? 100 km Kennedyrun gesponserd door SUCCES BERT Red Stars PEEL EN MAAS Jumpers '76 H.B.S. Diana Judo Erised Trimclub Venray Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Midgetgolf Buitenlust r>a ;l EN MAAS Donderdag 30 mei - Pagina 5 Schoolstraat Merseloseweg Bergweg Hoenderstraat Biezevenneke Merseloseweg Westsingel Kempweg Weg inden Berg Veltumse Kleffen Blauwververstraat Langstraat Zuidsingel ukske ;nri Dunantstraat ostsingel ude Oostrumseweg julianasingel Hofstraat Markt Marktstraat Hoenderstraat Deken Thielenstraat Merseloseweg irole 1 9.8 km 22.55-00.25 ii OUWBURG VENRAY Leeuwstraat Langstraat Deurneseweg Weverslo Weversven Handrik Pas Controle 2 18~Tcm 23.45-02.30 uur CAFE 't ANKER MERSELO Grootdorp Past. Vercoulenstraat Coppelenberg Kleindorp Op de Ries Deskesven Beekweg Controle 3 22.8 km 00.15-03.40 uur VREDEPEEL Rode Kruis Beekweg Middenpeelweg Jan Poelsweg Lovinckplein Controle 4 28.6 km 00.50-05.05 uur Zaal Roelanzia Ysselsteyn Lovinckplein Timmermansweg Ringweg (Middenpeelweg oversteken) Ringweg Pottevenneweg Rouwkuilenweg Deurneseweg Heidseschoolweg Heidseweg Controle 5 35.2 km 01.30-06.45 uur STOMERIJ RUTTEN HEIDE Heidseweg Zuiveiweg Albionstraat Apolloniastraat DNTROLEPOST MERSELO ONBEREIKBAAR VOOR GEMOTORISEERD VERKEER role 6 38-6 km 01.50-07.35 uur FE MARTENS LEUNEN Apolloniastraat St. Catharinastraat Boodenstraat Vullingsstraat Steegse Peelweg Brug pas Veulenseweg Irole 7 43.1 km 02.15-08.45 i STPLAATS ZAAL "t VEULE le brood masseurs Rode Kruis Veulenseweg R, Kooiweg R. Lorbaan U leulensewaterweg Rl Lollebeek itrole 8 50.7 km 03.00-10.40 uur RD HESEN-KUYPERS CASTENRAY (Horsterweg oversteken) Mathiasstraat R Tunnelweg L Roffert L Rosakker R, Bremmenkamp R. Zandhoek R. Pastoor Gerardstraat R, Hogeweg U Onder de Linde role 9 54.9 km 03.25-11.40 uur iENSCHAPSHUIS "de LINDE" SWATJANG Kruis Onder de Linde LA loofdstraat RA lep. Petersstraat RD Aeerloseweg RA Aeerloseweg LA ostbaan RA ènrayseweg LA eysterseweg role 10 60.4 km 04.00-13.05 uur L-RESTAURANT VERSTRAELEN WANSSUM ieysterseweg LA lude Kerkstraat RD iendstraat RA lieuwlandsestraat GEN ONBEREIKBAAR VOOR GEMOTORISEERD VERKEER RUSTPLAATS ZAAL KLEEVEN GEYSTEREN Soep Rode Kruis Masseurs Nieuwlandsestraat LA Dorpstraat Controle 11 63.2 km 04.15-13.45 uur RUSTPLAATS CAFE 't TREFPUNT GEYSTEREN Soep Oostrumseweg RD Geysterseweg RA Mgr. Hanssenstraat Controle 12 66.8 km 04.40 -14.40 uur ZAAL DE KARKLINGEL OOSTRUM Mgr. Hanssenstraat RD Stationsweg RA Smakterveldweg fyoonkruid Kruidenlaan Lisdodde Rosmolenbaan Spurkterdijk Maasheseweg St. Jozeflaan Controle 13 73.4 km 05.20-16.20 uur CAFE HET PELGRIMSHUIS SMAKT St. Jozeflaan (links het spoor over) Pelgrimslaan Loobeek Spurkt Metaalweg Smakterweg Controle 14 77.6 km 05.45-17.20 uur RANK XEROX VENRAY Smakterweg Dr. Kortmanweg Raadhuisstraat Julianasingel Wilhelminastraat Schoutenstraatje Schoolstraat Hoenderstraat Deken Thielenstraat Merseloseweg >r de twijfelaars onder u ver- ien we al vast de datum voor 'olgende jaar: 30 en 31 mei. It u van tevoren oefenen dan i we u de volgende tips: in tijdig met regelmatig korte anden te lopen en bouw dit ge- lelijk aan uit tot 40 km, ar overdrijf niet; ook eens 's nachts (denk aan ekterende stickers/kleding) te wennen aan het wandelen de duisternis; in ook het eten onderweg en ik er vooral aan te drinken om- uw lichaam veel vocht verliest; ag naadloze sokken van een uurlijk materiaal, liever geen ke geitewollen sokken vanwe- de breiribbels; ag schoenen die meegetraind iben, waarin de voeten niet uiven, de tenen voldoende elruimte hebben en die geen me zolen hebben; bij een pauze niet om naakoefeningen te doen; ceer niet en loop uw eigen ipo. i voorinschrijving voor de 8e Qedymars Ven ray is goed verlo- Degenen die vergeten hebben schrijven voor 25 meijl., heb- de kans hiervoor nog op zater- ljuni a.s. tussen 14.00 en 16.00 of tussen 18.00 en 21.00 uur. Ze ten dan wel ƒ5,- extra betalen: dus. Voorinschrijvers kunnen 'rende deze uren hun start- t afhalen. Waar komt het fenomeen Kenne dymars vandaan? Hoe komen ze aan die naam? Waarom zijn het 80 kilometer? Waarom die 20 uren? Al lemaal vragen die gesteld worden door mensen die er niet zo bekend mee zijn. In de begin 60'er jaren was J.F. Kennedy president van de Verenig de Staten van Amerika. De Cuba- crisis (1963) liep op zijn einde maar het moreel in Amerika was niet zo best. Op zekere dag kreeg Kennedy een oude marsorder voor marine officieren onder ogen waarin voor geschreven werd dat deze officieren in staat moesten zijn om vijftig mijl (80 kilometer) te marcheren in twintig uur, waarby de laatste 700 yards in looppas moesten worden afgelegd. Hij sprak toen zijn legen darische woorden: Ik denk dat de meeste Amerikanen zo slap zijn dat ze geen 50 mijl binnen 20 uur kun nen lopen. En de hele natie ging op weg om het tegendeel te bewijzen. De oproep aan de Amerikanen werd ook in Nederland gehoord en ook hier werd de uitdaging aange nomen. Andere bekende marsen hier in de regio zijn Sittard en So meren, beiden al georganiseerd sinds 1963. In 1984 werd de eerste Kennedy mars Venray georganiseerd. Na 173 deelnemers in dit eerste jaar hoopt de stichting Kennedymars Venray dit jaar zo'n 1500 wandelaars te mo gen begroeten. 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 Venray 71 108 234 258 367 367 359 Castenray 2 3 9 8 10 10 Heide 2 2 8 13 19 14 10 Ysselsteyn 1 2 13 14 34 33 41 Leunen 8 4 17 26 57 52 40 Merselo 3 5 6 6 12 14 14 Oostrum 1 6 11 29 35 27 Oirlo 5 6 16 26 26 20 41 Smakt 1 1 3 3 Veulen 1 2 4 20 27 9 Vredepeel 1 4 9 10 10 ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 Misschien voor de statistiek Qf misschien om enige kompetitie te krijgen onder Venray en zijn kerkdorpen, is een overzicht gemaakt van de deelne mers, die vanaf 1984 per dorp hebben deelgenomen. Het is een interessant lijstje, dat eigenlijk voor zichzelf spreekt. 'Mijn grens is nog niet bereikt' zei Bert Linders in 1989, nadat hij met sukses de 80 km van de Kenne dymars hardlopend had afgelegd. Hij rende toen ten bate van het Foster Parents Plan. Om te kijken hoever zijn grens dan wel zou rei ken, wilde Bert vorig jaar een po ging doen om, voorafgaande aan de Kennedymars maar liefst 100 Ion rennend af te leggen. Comeo zou er wel bij varen, zo werd afgesproken. Bert begon goed, maar moest he laas na 32 km wegens een blessure opgeven. Maar Bert Linders is een doorzet ter, die weet dat zijn grens nog niet is bereikt. Hij zal nu weer vooraf gaande aan de Kennedymars op za terdag 1 juni 100 km rennend afleggen, maar nu echt voor de laat ste keer. Bert Linders houdt zijn sportie ve inzameling voor Gerdie Muy- sers, een Venrayse verpleegster die werkt in de Pakistaanse hoofdstad Karachi. Gerdie werkt daar voor de Stichting van Zuster Lemmens, in Venray welbekend en voor de zusters van Moeder Theresa, wereldwijd bekend. Geven voor de aktie van Bert kan op twee manieren. Partikulieren, maar zeker ook be drijven, die het werk van de Ven rayse een warm hart toedragen, kunnen geld overmaken op rek.nr. 68.84.14.478 bij de NMB te Venray t.n.v. Gerdie Muysers, Pakistan. Een andere mogelijkheid is om op zaterdag 1 juni a.s. om 12.00 aan- wezig te zijn bij het vertrek van Bert en om 21.00 uur bij de aan komst en aldaar een financiële bijdrage te geven in een van de in zamelingsbussen. Vertrek en aan komst: plein voor de schouwburg in Venray. Groteslraal 52 Venray Tel. 81253 Na de start, om 22.00 uur bij de schouwburg, beginnen de wande laars aan hun 80 kilometer lange tocht. Eerst een rondje Venray, te weten: Merseloseweg Bergweg Hoenderstraat, Biezevenneke, Mer seloseweg Westsingel, Kempweg Weg in den Berg, Veltumse Kleffen, Blauwververstraat, Langstraat, Zuidsingel, Brukske, Henri Dunant straat, Oostsingel, Oude Oostrumse weg Julianasingel, Hofstraat, Markt, Marktstraat, Hoenderstraat, Deken Thielenstraat en weer Mer seloseweg bij de schouwburg. Hier na gaan ze naar Merselo, Vredepeel, Ysselsteyn, Heide, Leunen, Veulen, Castenray, Oirlo. Wanssum, Geyste- ren, Oostrum en via de Smakter veldweg Kroonkruid, Kruidenlaan, Lisdodde, Rosmolenbaan, Spurk terdijk en Maasheseweg naar Smakt. Na Smakt komen ze Venray weer binnen op de Spurkt en gaan ze via de Metaalweg Smakterweg Dr. Kortmannweg Raadhuisstraat, Julianasingel, Wilhelminastraat, Schoutenstraatje, Schoolstraat, Hoenderstraat en de Deken Thie lenstraat naar de Merseloseweg waar bij de schouwburg de eind streep is. Dan hebben ze eindelijk hun tocht erop zitten. Als de wandelaars bij u voorbij komen, zet dan wat water voor ze klaar en laat de buitenlamp branden. In de schouwburg is wederom het informatiecentrum gevestigd. Dit centrum heeft tot doel het zoeken naar de wandelaars te vergemakke- lyken. Nadat u het startnummer van de door u gezochte wandelaar heeft doorgegeven, kijken de mede werkers waar deze deelnemer het laatst gemeld is en op welke tijd. Aan de hand van de verdere route kan men dan bepalen waar hij/zij ongeveer is. Als u de wandelaar daarna gaat zoeken, vermijd dan zo veel mogelyk de route en neem al ternatieve wegen. Dit om de veiligheid van de wandelaars te waarborgen. Voor deze veiligheid zijn overigens enkele wegen af gesloten voor gemotoriseerd ver keer. Deze wegen staan op de routebeschryving aangegeven. Het informatiecentrum wordt vanaf de opening van rustpost 't Veule van de benodigde informatie voorzien. Inlichtingen kunnen op- gevragd worden vanaf zondagmor gen 07.00 uur. Dit kan aan de balie of telefonisch onder nummer (04780)12001. De doorkomstgegevens worden per wandelaar bygehouden en na afloop kan een persoonlijk route overzicht afgehaald worden by het info-centrum. In en rond onze verbouwde schouwburg is het ook weer goed toeven. Het Schouwburgplein wordt wederom veranderd in een terras, dat overdekt kan worden. Hier kan men onder het genot van een drankje en een hapje op zyn fa voriete wandelaar wachten. Als troost of als hulde kan hier een bloemetje gekocht worden. Ook het nakaarten over de doorstane wan deltocht is hier erg gezellig. Zaterdagavond wordt muzikaal omlijst door Rocking JoJo and his Red Angels. Deze band speelt swin gende, dansbare en herkenbare muziek uit de 50'er en 60'er jaren. Petticoats, vetkuiven, jukeboxen en cadillacs dus. Zondagmiddag speelt de 8 man/vrouw sterke Venrayse formatie Design. De muziek die zy maken varieert van UB40, Debbie Gibson, Queen, Dire Straits tot An- dré Hazes en Jacques Herb. Binnen in de schouwburg wordt de nieuwe toiletgroep 'bewaakt' door enkele medewerkers die erop toezien dat alles netjes en schoon blijft. Hiervoor wordt een kleine vergoeding gevraagd. Al met al staat alles en iedereen klaar om een groot aantal deelne mers en toeschouwers te ontvan gen en het naar hun zin te maken. Volgende week donderdag 6 juni dan is het zover, de 33e Avondwan delvierdaagse Venray. Wilt u ook meedoen dan is het volgende voor u van belang: Afstanden: Op 6-7-8-9 juni 3, 5,10 en 15 km. Bovendien kunt u op zondag 9 juni ook 20 en 30 km lopen. Routes: Deze worden gegeven bij de start en staan vermeld in het programmaboekje. Inschrijfgeld: ƒ6,- per persoon voor 4 dagen, ƒ3,50 p.p. voor één dag, alle afstanden. Inschryfadres: Sporthal de Wet- teling. Er kan ingeschreven worden op dinsdag 4 en woensdag 5 juni van 19.00 tot 20.00 uur. En elke dag vóór de start. Deelname: Groepen en individu- elen. Een groep bestaat uit minstens 11 personen, leider of leidster inbegrepen. Herinnering: Deze bestaat uit een speciaal ontworpen medaille. Voor groepen die dit wensen wor den, na beoordeling door een jury, prijzen beschikbaar gesteld. Jeugd- Resultaten Het kompetitieseizoen is weer ten einde. Tyd dus om even terug te blikken op de resultaten. De stan daardteams kenden een minder goed seizoen: Heren 1 degradeerde en Dames 1 kwam in de slotfase te kort om het kampioenschap te ver overen. Het tweede en het derde Herenteam hielden in de slotfase het hoofd wel koel, met als resultaat het kampioenschap in resp. de vier de divisie en de eerste klasse. Red Stars zal komend seizoen daarom met drie landelijke herenteams in de kompetitie starten. Jeugd De landelyk meest aansprekende resultaten werden door de diverse jeugdteams neergezet. Red Stars be hoort inmiddels tot één van de sterkste verenigingen van Neder land. Het heeft zowel bij de meisjes als de jongens drie landelijke teams! Bovendien wist Meisjes 1 kampioen te worden en in de kam pioenspoule een verdienstelijke tweede plaats te behalen. Meisjes 3 werd kampioen in de landelijke C- ltlasse. De jongens doen op landelijk ni veau ook steeds meer van zich spre ken. Een prestatie van de bovenste orde was het kampioenschap dat Jongens 1 behaalde in de landelijke A-klasse. Daar het team grotendeels intakt blijft behoort het komende seizoen het kampioenschap van Ne derland tot de mogelijkheden. De kampioensteams zijn voor hun prestaties zaterdag jl. ge huldigd. Daniëlle Pöels Ook individueel presteerde de jeugd naar behoren. De nodige spe lers en speelsters behaalden een A- licentie en leverden prima presta ties op de ranglysttoemooien en de meerkampen. Met name Danielle Poels deed van zich spreken door zowel op de Nederlandse kampioen schappen als op de meerkampen een verdienstelijke tweede plaats te bereiken. Iets dan nog geen Red Stars speler ooit gelukt is. 'n abonnement waard en schoolgroepen worden apart ge jureerd. Iedere groep komt in aan merking voor een beker of groepsprijs. Start en finish: Sporthal 'de Wét- teling' aan de Zuidsingel. Starttijden: Op donderdag 6, vrij dag 7 en zaterdag 8 juni tussen 17.30 en 18.00 uur. Volwassenen kunnen starten tussen 17.30 en 18.30 uur. Het startbureau is om 21.30 uur gesloten. Op zondag 9 ju ni zijn de starttyden als volgt: 30 km vanaf 9.00 uur: 20 km om 13.00; 15 km on 14.00; 10 km om 14.30; 5 km om 15.00; 3 kin om 15.15 uur. .Défilé: Op zondag 9 juni doen alle deelnemers mee aan het défilé voor de autoriteiten vanaf het bordes van de schouwburg. Dit défilé wordt opgeluisterd door een achttal mu ziekkorpsen. De opstelling voor dit défilé is in de Helfrichstraat. Ver trek 16.45 uur. Informatie: Mevr. G. van Ham-Frederix, Kerkpad 1, Venray, tel. 83765 of bij dhr. C. Thijssen, Ho ge Beek 25, Venray, tel. 82126. Ibt ziens op deze 33e Avondvier- Zaterdag 1 juni is er in Eindho ven in sporthal De Eckart een basketbal-feesL Programma: Tbpbasketbal op rayon-niveau van 10.00 tot 19.00 uur; driepuntswedstryden om on geveer 13.00 uur; dunkwedstryden om ongeveer 15.00 uur. De toegang is gratis. In het weekend van 1 en 2 juni lo pen er verschillende leden van on ze club de Kennedymars mee. Kom en moedig ze aan! Toernooi in Boxmeer op 8 en 9 juni Op zaterdag spelen de mini's en de jongens kadetten. Er moet 1 kadetten-team samengesteld wor den uit jongens kadetten 1 en 2. Dus regel onderling goed, wie er meegaan. De jongens junioren spelen op zondag, dus de dag na de Brabant Bokaal. Een tip als het vervoer naar het toernooi per auto niet lukt: er rydt een trein om het half uur en de sporthal ligt vlak by het station. Het Delftsblauwtoemooi, georga niseerd door drie verenigingen te Delft, is een hele ervaring geweest voor de deelnemers. Men moest goede ogen hebben om de rozen te kunnen ontdekken. En de vizieren raakten door het verzetten op de verschillende afstanden beslist niet vastgeroest By de dames wist A. Thijssen de eerste plaats te beha len. Verder ontving H. Willems een mooie herinnering Zaterdag en zondag jl. werden de reg korpskampioenschappen ge houden. Het eerste zestal toog hier voor naar Boukoul. De prestaties bleven wat onder de maat. Het twee de team leverde het voorbye sei zoen een dusdanige prestatie dat het zich eveneens plaatste voor dit kampioenschap. Winnen en toch verliezen. Het derde team was door omstandigheden verhinderd. Donderdag oefenen. Zaterdag en zondag worden reg ind. kampioenschappen gehouden te Geverik en Sittard. Op zondag 26 meijl. waren w(j te gast op het Jeugd judo toernooi voor meisjes en jongens in Neer. By de jongens geboren in 1978 t/ni 1985f in de klasse min 24kg behaal de Redney Janssen door goed judo en inzet een verdiende le plaats. In dezelfde klasse behaalde Joris Sprun ken een mooie 4e plaats. Jeroen Leijssen die uitkwam in de klasse min 31kg wist in deze klasse door te dringen tot de finale, die Jeroen verloor, zodat hy genoe gen moest nemen met een toch mooie 2e plaats in deze klasse. Roel Linssen by de jongens 1974 t/m 1977 in de klasse min 44 kg wist door goed judo door te dringen tot de finale in deze klasse. Deze werd door Roel verloren, zodat ook hy ge noegen moest nemen met een tweede plaats. Guido van Dyck in de klasse ming 56kg behaalde ook een prijs in deze klasse en wel een derde plaats. Angela Beurskens by de meisjes 1979 t/m 1984 behaalde in de klasse min 29kg ook de finale in deze klas se. Hierin kwam Angela net iets te kort en moest zy genoegen nemen met een toch mooie 2e plaats op het erepodium. Jill Sanders in de klasse min 33kg wist in deze klasse een mooie 4e plaats te behalen. Wnada de Goey in de klasse min 42kg voor de eerste keer op toer nooi, wist een 4e plaats te behalen. Al met al was het een geslaagd ju dotoernooi voor onze judoka's. Ook voor diegenen die deze keer net bui ten de prijzen vielen, want hun in zet was er niet minder om. Onze aktiviteiten voor de ko mende week: Lopersgroep: Zaterdagmorgen: duurloop van 3. 5 of 10 lun op het Cooperbaan- circuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf Ballonzuil, Beekweg. Maandag- en donderdagavond: vertrek om 18.30 uur vanaf St. An- thoniusveldweg 1. Doel: konditle- looptraining over 10 lun op harde ondergrond voor langere afstand, route rondom Venray Trimmers: Zon dagmorgen op het Rank Xerox-circuit een gevarieerd trim- programma. We verzamelen en van gen aan om 8.30 uur by hoofd ingang RX. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. Aspergetoernooi Zondag 2 juni organiseert JBC Venray 80 het zgn. 'Asperge-toer nooi' op het speelterrein in Vlakwa ter. Men verwacht weer deelnemers vanuit de regio, maar ook van ver daarbuiten. Men kan zich voor deel name nog melden tot donderdag avond. Ibt en met woensdagavond kan men hiervoor terecht bij Maria Broers, tel. 88677 of Annie Geurts, tel. 85015. Donderdag kunnen aan meldingen alleen worden doorgege ven aan Annie Geurts. De wedstry- den beginnen a.s. zondag om 10.30 uur. Deelnemers dienen zich echter vóór 10.00 te melden aan de schryf- tafel. Toeschouwers zijn van harte welkom. Op 14 en 15 juni a.s. worden de monstratiewedstrijden gehouden in het centrum van Venray tydens een aktie van de Venrayse Winke liersvereniging. Voor meer informa tie hierover kan men kontakt opnemen met Bert Hageman. Dinsdag 4 juni clubkompetitie doubletten. Dit is de tweede ronde van deze onderlinge kompetitie. Op 30 juni start de clubkompeti tie tripletten. Tevens is er dan een mis-toemooi voor niet-kompetitie- spelers. Zy spelen doublette. Nu de landelijke kompetitie voor bij is, wordt er alle aandacht gege ven aan de onderlinge wedstryden. Hier werd en wordt van week tot week byzonder fel om de puntjes geknokt. Bijna iedereen heell tot nu toe onder het streefgemiddelde van afgelopen seizoen gespeeld. Dat wil in feite zeggen dat niet alleen de baan in goede konditie is maar zeer zeker de animo van de spelers. Zo waren het afgelopen weekend weer verschillende spelers die diverse persoonlijke rekords verbeterden, tw. Gerrit Janssen 90 slagen over vier ronden, Robert Peetere met 103 slagen over deze ronden en Jea- nette Spreeuwenberg met 30 slagen over een ronde. Voor de komende week staat er alleen de onderlinge kompetitie op het programma, aj>. donderdagavond en zoals gewoon- lyk om half zeven.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5