OUDE FOTO Eucharistieviering in de Wilbertskapel in het bos md s mmniMiD Sacraments processie in Oostrum Imkers Regio Venray Vereniging voor alleenstaanden Venray e.o. Jeugd Rode Kruis afd. Venray H.S.V. de Roerdomp Fietscross A.F.V. Venray Donderdag 30 mei - Pagina 17 Grote Kerk ken C.J.R. Buschman, Eindstraat el. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., ersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. J55; kapl. L. Iiouben, Dr. >lsstraat 4, tel. 11664. [aterdag: H. Justinus. De sand juni is toegewijd aan het ,Hart van Jezus. 9.00 Lsm. tot ze- intentie te.v. het H. Hart van is. 19.00 ZONDAGSDIENST; Leo iren; Leonardus v.d. Hurk; Jaco- Jansen (koll.); Theodora :nber-v.d. Bogaard; jrd. echtp. >n Poels-Schots en zoon Theij- jrd. Truus en Gerrit Zweden; Driessen en overl. fam.; Jeu idriks (koll.). indag: Sacramentsdag. H. Sa- lent van het lichaam en bloed Christus. 8.00 Lsm. Teng Aben overl fam. Aben-Geurts. 9.30 Lat. m. Wilhelmus Hubertus Jans- i; Gertruda Thijssen-Maters; desrl. ouders Kersten-Ticheloven; riet en Martha Goumans- eï issen; Hay Gerrats (koll.); voor dfi voorspoedige vliegreis. 11.00 Jm ZINSVIERING. Thema: 70x7?! Jo- Ja Verhaegh; Nel van Dijck-Derckx 1 es ill.); Jacobus van Dijck (koll.); Ja- Üzi ius Riepe (koll.). aMlaandag: H.H. Carolus Lwanga gezellen. 9.00 Lsm. voor alle pel- ms en zieken, die vandaag naar ee'urdes vertrekken. *iD Dinsdag: H. Quirinus. 9.00 Lsm. 60Backus. 19.00 Lsm. fam ',ëf chstenbach-de Wit; tot zekere in- itie. R'oensdag: H. Bonifatius. 9.00 n. W. Broers, echtgen. en overl. foli ideren; ouders Van Pelt-Stumpe; 331 ristiaan Beclet, ouders Herma Beclet, Petronella Raemakers Marie Beclet (S); Antoon Janssen echtgen. (S). ^ei Donderdag: H. Norbertus. 9.00 n. tot zekere intentie (S); Jan Ou- 3 ihoven en echtgen. Godefrida i Tilburg en Gerarda van Mill (S); tuh. Wolke-Greefkens. 19.00 Lsm. elli iers Jans-Beken-van Kessel, zoon uu lold en kleindochter Jacqueline; rl. ouders Van Osch-Hebben. tlu 00 Orgelconcert in de Grote ari k, werken van Mozart zullen er bfoeeld worden. va^jdag: Feest van het H. Hart Jezus. Hoogfeest. 9.00 Lsm. uit ikbaarheid b.g.v. 40-jarig huw. tp. H. Bouten-Coenders, Akker- 19. 9.30 wordt de ziekencom- nie naar de zieken gebracht v.w. Eerste Vrijdag. 14.00 PI. Huw.mis ub lidspaar Annette Lamers en Jos Verdistraat 19. te kerk is ter bezichtiging open dinsdag t/m zaterdag van af 00 tot 16.00 uur. aa! kolieten: Zo: 9.30 Iians van Pelt Sef Muijsers. hel lisdienaars en lektoren: Za: va K) Jeroen Leijssen en Hans Wei- tui .Lektor: A. Noyens. Zo: 8.00 Mai- en Maurice Brons; 9.30 Gertjan Pieter Reijnders; 11.00 Nicole iuitners en Dominique Schreine- 'eiichers. ne tapel St. Servatius aterdag: 18.30 Liturgieviering t volkszang. Voorganger: G. van inen. Lektrice: Zr. Jacinta. ondag: 9.30 Liturgieviering met ir. Voorganger: G. van Loenen. [trice: Zr. Hélène. laandag: 16.45 Liturgieviering Jde kapel. C Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 15 Groepsmeditatie in het Stilte- itrum (Pav. G.). I'oensdag: 16.45 Liturgieviering rij le kapel. ^Donderdag: 16.45 Groepsmedita- in het Stiltecentrum. Paterskerk ng aterdag: 8.00 Celina Rojer en jstant Rojer. 17.00 Gelegenheid te biechten. 18.30 ZONDAGS- RING. Wim Beterams; jrg. Jan 8; Gertruda Peters-Rongen I.); Johan van Sinten. ïndag: Viering van Sacra- 1111 ntsdag. 9.00 Voor Antoon en Nel eli pers-Philipsen. 11.15 Konrad 1 jssen en overl. fam.; jrg. Theo ders. 18.00 Voor de parochie, aandag: 8.00 Zuster Petronella pbouts. 19.00 Overl. fam. Phi- linsdag: 8e Dinsdag van de An- iusnoveen. 8.00 T.e.v. St. Anto- 19.00 Avondmis met rbeden voor eigen en aanbevo- intenties: Michel en Karei De en overl. fam. oensdag: 8.00 Antoon en Nel pers-Philipsen; uit dankbaar- 19.00 Wilhelmina v.d. ïckhof-Sangers. onderdag: 8.00 Fam. Springint- l-Geurts en Konings. 19.00 I rl. echtp. Vercoulen-Keijsers. rjjdag: Feest van het H. Hart Jezus; Eerste Vrijdag. 8.00 rtedenen (offerbus). 15.00 Gez. |Mis b.g.v. het 40-jarig huw. ienberg-v. Kleef. 19.00 Ge- 3jjj mis qverl. ouders Dielissen-van "^gten; overl. fam. Hendricks en Boven. isdienaars en akolieten: Za: 0 René Jansbeken. Zo: 11.15 en Emfel Kusters; 18.00 Jaap fee ®en. Ma en vr: 19.00 Wendy. Di k»: 19.00 Patrick. Vochie Brukske 'ndag: Viering van Sacra- Hsdag. 10.00 Hoogmis. Voor v-d. Hurk (koll.); Sjeng Hoede- ers. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gezongen H. Mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering, voor het verkrijgen van priesterroepingen, ie voor een ieder toegankelijk. 14.00 Kapel Vel- tum: 40-jarig huw. dhr. en mevr. Creemers-Verstegen. 16.00 Kapel Veltum: 25-jarig huw. dhr. en mevr. Geuyen-van Strijdhoven. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor Sacramentsdag. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor. Voor Door Kleuskens-Kusters; Regina Janssen-Proosten (koll.); Piet van Tilburg (fam. Van Tilburg). Zondag: Hoogfeest van het H. Sacrament 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Toe diening van het H. Vormsel. Tot bijz. int.; voor Ber Jonkers (koll.); zr. M. Petronella; jrg. Leo Cortenbach; mevr. V.d. Voret-Neelen. In verband met het H. Vormsel komt de H. Mis van 11.30 te vervallen. Maandag: Gedachtenis van de H.H. Carolus Lwanga en gezellen. 8.00 Voor de Christenen die vervol ging lijden. 19.00 Greet den Holder (koll.). Dinsdag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Thijs en Jeu Arts; jrg. Arnold Schwachöfer; overl. ouders Simons-Willems. Woensdag: Gedachtenis van de H. Bonifatius. 8.00 Martinus Pont man en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Stien Wijnhoven-Philipsen. Donderdag: 8.00 Overl. ouders Van Lin-Heyligers en zoon Nout. 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Al lerheiligste. Jrd. Gerlach van Ass; Jac Backus (gebedsgroep). Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 8.00 Overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen. 18.30 Kruiswegoefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal of Ur- bain v. Weert, Robert Versteegen. Di: 19.00 Emiel Ubaghs. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 'Overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; overl. fam. Sikes-Rutten; overl. ouders Janssen-Peeters; Giel Venne- kens en echtgen. en wederzijdse fam. Zondag: Sacramentszondag. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Sa cramentsprocessie met open luchtmis op Trans Cedron. Ans v.d. Sanden-Basten; Han Korendijk; Antoon Janssen; Arnold Jans (na mens Kerkbestuur, financiële Com missie en Bedevaartsvomité) (Gem. koor en Harmonie). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Allerzielen. Misdienaars: Za: 19.00 Stephanie Janssen, Saskia Litjens, Veronique Philipsen, Callista Smedts. Zo: 8.30 Tbm Vaessen, Jip Swinkels, Mark Camps, Gijs Weideven; 10.00 Jom Rongen, Sander Schuurmans, Rob Jeucken, Mark van Dijk, Saskia en Bianca Janssen, Lizette Janssen, Ursula Comelissen (de misdienaars moeten om half tien in de sacristie zijn). Parochie Oirlo Zaterdag: 15.00 Gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 75e verjaardag. 19.00 Gez. H. Mis (Kinderen Hoefna gels). Antoon Maessen; Frank Voer- mans; overl. ouders Zanders-Keijsers; Ilarrie Vriens; overl. oudere Custere-Keureten; An Direcks-Houwen (buurt Ilaalakker); overl. oudere Hoefnagels- Hoefhagels; tot bijz. int. (V). Zondag: Hoogfeest van het H. Sacrament 11.00 Hoogmis. Overl. ouder Gommans-van Rhee; Lei Di- reks; Bert v.d. Ven; t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (S). Woensdag: 9.00 H. Mis Carolipn Philipsen; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Vrijdag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar V.d. Pasch-Hodzelmans. Parochie Castenray Zaterdag: 19.00 Overl. fam.Drabbels-Theeu; overl. fam. Van Rhee-Drabbels; Nella Classens- Janssen; Bernard Friesen en Marti nus Friesen; jrd. Jozef Geerets en Maria Weys; jrd. Anna Philipsen, Martinus Philipsen en Gerardus Philipsen. Zondag: 10.00 Piet Keijzere; Wim Geerets; Petronella Strijbos- Duijkers; jrd. Maria Duijkers- Rambags; Marie en Sjang van Kuyck en overl. oudere Van Kuyck- Verrijdt; Vrydag: 14.00 Huw.dienst bruidspaar Mare Smits en Jolanda Luykx. Misdienaars: Za: Suzanne en Ma rian. Zo: Joan en Loes. Parochie Leunen Hoogfeest van Sacramentsdag. le Zondag van de maand: bijzonde re kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 In deze avondmis zingt het Kerkelijk Zangkoor van de Vredeskerk. Lsm. bijz. int (vM); overl. oudere Janssen-Achten en zoon Gerrit; Grad Koonings (buurt); overl. fam. Pijpere-Philipsen-van Meijel; gest jrd. Willem Verheijen, echtgen. en overl. kinderen; Marti nus Kusters, echtgen. en overl. kin deren; Jozef Claessense, Elisabeth Claessens-Wismans en overl. fam. Zondag: 10.00 Hgm. Piet Jans sen, echtgen. en overl fam. Janssen- Martens; gest. jrd. Maria Assel- berghs. 11.15 Lsm. Mien Litjens- Lemmen en overl fam. 14.30 Doop viering Imke Reintjes. Maandag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, martelaren. 19.00 Lsm. Maandd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg. Dinsdag: 19.00 Lsm. Leo Loonen en echtgen. Woensdag: H. Bonifatius, bis schip en martelaar. 19.00 Lsm. Wim Voermans; Maria Loonen- Scheffers. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam.; overl. fam. Verkoeijen-Janssen en Frans Ver- koeijen. Vrijdag: Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. Eerste Vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencom munie aan huis. 14.00 Hgm. bgv 40-jarig huw. Sjeng en Marie Voermans-van Gerven. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Hart (offerblok); overl. fam Mandere-Litjens. Akolieten: Za: 19.00 Maaike Leijs sen en Wendy Thoone. Zo: 10.00 Paul en Frank de Klein en Erik Lit- jens; 11.15 Anke van Osch en Mari ne Josten. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Tom Bos en Jolanda Achten. Lektoren: Za: 19.00 Goen Reint jes. Zo: Harry Bovée. Huwelijksafk.: Henk Prevos en Thea Ramaekere beiden uit onze parochie (2e roep). Opbrengst Pinksterkollekte voor de Nederlandse missionaris: ƒ664,70. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis jgt. Gertruda v. Meijl-Seijkens; Sef Geurts (koll.); Johanna Camps. Zondag: Hoogfeest van het H. Sacrament. Sacramentsdag. 10.00 Hoogmis voor Stefanie Coppus-de Groot (koll.); in alle noodwendighe den voor de fam. Rutten-Peetere. Misdienaars v.d. week: Thom en Mieke. Woensdag: Gedachtenis van de H. Bonifatius, bisschop en marte laar. 8.00 H. Mis voor overl. oudere Janssen-Doumen; Helm Claes en overl. fam.leden. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. Hoogfeest van het H. Hart van Jezus. 8.00 H. Mis voor overl. oudere Willems-Janssen en kinderen. Rektoraat Veulen Sacramentsdag. Zaterdag: 19.00 Hgm. als 6-w.dienst Anna Timmermans- Roosen; Petronella Verhoeven- Ewals; Martinus Janssen; voor priesterroepingen; Harry Hendrix. Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. K. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis 8e dinsdag t.e.v. St Antonius. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis te.v. H. Hart ti.v. de offeraars. Akolieten: Za: Twan Hagens en André Reintjes. Misdienaars: Bas Snoeks en Rob Hendrix. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 (Jongerenkoor) Mndd. S. van Vegchel en zoon Jan; II. Gooren; jrd. Sj. v. Vegchel; N. Veretappen-Vervoort en echtgen.; Jan Arts en echtgen; oudere Vollenberg-Aerts en Theo; overl. oudere en fam. Jeurissen-Janssen. Zondag: Sacramentsdag. 9.30 (Asperges me'); jrd. R. de Boer-v. Staveren en overl. oudere. 11.15 Jan Swinkels en dochter Jeanne; geestelijk welzijn van de parochie. Maandag: 14.00 T.i.v. gouden echtpaar Hendriks-Bus. 19.00 Geen dienst. Woensdag: 19.00 Overl. fam Vergeldt-Smeets. Vrijdag: 19.00 W. de Weert (kaart- vrienden); overl. oudere Van Well- Thoonen. Misdienaars: Za: 19.00 R. Jennis- kens. Zo: 9.30 T. van Asten en I. Pot ten; 11.15 D. v.d. Burgt en A. Philipsen. Ma: 14.00 B. Pouwels en C. Smits; Wo en vr: 19.00 M. Arts en R. Keijzer. Spreuk van de week: "We meo- ten onszelf onderzoeken vóór we van het Brood eten!" (Paulus). Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Iris Janssen (Veenmos 20). Pinksterkollekte: De tweede kol lekte in het Pinsterweekend voor onze missionarissen die op vakan tie zijn, heeft het mooie bedrag op geleverd van ƒ1312,35! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Peter Joh. v. Meyel en Petronella Muysere. Misd.: Selma Derkx en Karin Duykere. Zondag: Sacramentsdag. 10.00 Voor de parochie. Misd.: Kim Thie- lens en Anke Broeren. 11.30 Jgt. Jan Bardoel. Misd..- Yvonne Tijssen en Monique Goumans. Maandag: 8.30 Peter Mathijs Gie- len en overl. kinderen; jgt. Petrus Hub. Muysere en Maria C. Steegs. Dinsdag: 8.30 Overl. fam. Arts- v.d. Bemt. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt Karei v. Vegchel. Misd.: I. Wismans en L. Poels. Donderdag: 8.30 Maria Poels- Bouten. Vrijdag: Eerste Vrijdag; Feest van het H. Hart 8.30 H. Mis. Kerk poetsen: mevr. Arts-v. Hoof en mevr. Emonts-v. Rhee. Opbrengst kollekte Nederlandse missionarissen: ƒ517,35. Hartelijk dank! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Justinus, marte laar. 19.00 Jan PeetereN en Harrie Arts. Zondag: 9e week door het jaar. Feest van H. Sacrament, Sacra mentsdag. 10.00 Jgt. Bertha v.d.4 Pas-Camps. Maandag: H.H. Carolus Lwanga en gezellen, Oegandese martela ren. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Quirinus, marte laar. 8.30 Fhm. Wijnands. Woensdag: H. Bonifatius. 8.30 Voor de kerk in Holland en Duits land en ook voor de vruchten der aarde. Donderdag: H. Norbertus, bis schop. 8.30 Fhm. Nabuure. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand; H. HartfeesL 8.30 School- mis. T.e.v. H. Hart. Misdienaars: Za: Bart en Mieke. Zo: Janine en Claudia. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Naar aanleiding van Sacra mentsdag: Wij gaan niet naar de kerk op zondag omdat wy 'moeten', om onze zondagsplicht te vervul len, nee, wy gaan omdat wij door Christus worden samengeroepen. Wie heeft meer recht om ons sa men te roepen??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. dames- en herekoor Smakt- Holthees. Voor alle gevraagde inten ties en voor alle zieken; An Houwen wed. van Sef Dircks. Zondag: Hoogfeest van Sacra mentsdag. 8.30 H. Mis te Hol thees voor Peter v.d. Ven uit dankbaar heid en t.z.i. 10.00 PI. Hoogmis op geluisterd door onze fanfare. Voor Truus Bonants; Ber Zegers; uit dankbaarheid en voor alle gevraag de intenties. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; Rosy Hettema van Thiel; overl. fam. Van Thiel-Hafmans. Vrijdag: Eerste Vrijdag. 9.30 H. Mis van feest Allerheiligste Hart van Jezus. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 2 juni zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. P. Ver schoor uit Helmond voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tij dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Na afloop is er koffiedrinken. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck gaat ds. P. Verschoor even eens voor. Aanvangstijd is 11.00 uur. De Kantorij verleent haar me dewerking aan deze dienst. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Jehovah en Christus. Maken zij deel uit van de Drieëenheid?' in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Traditiegetrouw wordt in de maanden juni, juli, augustus iedere woensdagavond om 19.00 uur een Eucharistie gevierd met korte me ditatie over de natuur en het mi lieu, in de Wilbertskapel in de Geysteree bossen. O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Laat ons tot Maria gaan in haar heiligdom in Oostrum om samen met haar te bidden voor de gehandicapten, voor de zieken die soms geen hoop meer hebben. Laten wij aan Maria vragen ons in de moei lijke momenten van droefheid en angst te leiden naar Jezus, de Bron van alle troost Zondag a.s., 2 juni, vieren we Sa cramentsdag én houden we, als het weer ons dit jaar welwillend is, on ze jaarlijkse Sacramentsprocessie, als hulde aan Christus, die we allen broodnodig hebben om Zyn weg te kunnen gaan. We verlaten om 10.00 uur met het Allerheiligste de ruim te van de kerk en trekken door de Watermolenstraat en Randenrade naar Trans Cedron. Deze processie heeft niets te ma ken met een demonstratie. We trek ken door de straten niet om ons te laten zien, maar om de Heer, om Hem te verheerlijken die als het brood van leven onder ons tegen woordig is. Moge Hij'zegenend in ons midden zyn. Op Trans Cedron houden we de open luchtmis, die opgeluisterd wordt door onze Hannonie en ons Gemengd Koor. Na de open lucht mis gaan we in processie weer te rug naar de kerk om daar de processie af te sluiten met het lied 'Tantum Ergo' en de zegen met het Allerheiligste. Inbraak in auto Met geweld was toegang verkre gen tot een op de parkeerplaats by het Duits kerkhof in Ysselsteyn ge parkeerde Duitse personenauto. Uit de auto werden de vier paspoorten van de bezoekers ontvreemd en 1200 Oostenrijkse shillingen. Byenwacht Zoals ieder jaar zal ook dit jaar weer een 'bijenwacht' paraat zyn om overlast tijdens de zwermperio- de van de honingby, wespen en hommels bij de burgery te ver helpen. Beschikbaar zijn: voor de omgeving Willemstraat en St Servatius: Pierre Bergmans, Willemstraat 3a, tel. 84293-, Oirlo: Wiel v.d. Pasch, Bremmen- kamp 21, tel. 04787-1203; Wim Jan sen, Past Gerardstraat 14. tel. 04787-278; Venray-Oostrum: Tbon Muller, Ooster Thienweg 16a, tel. 84272; Wim Jacobs, Witte Vrouwenstraat 5. tel. 85652: Merselo-Vredepeel: Sjeng Cox, Kleindorp 12, tel. 04786-337; Ysselsteyn: Herman v. Ass, Lit- senbergweg 6. tel. 04785-1684; Leunen: Jan Weys. Loenerveld 11. tel. 85806. Ook andere bij u bekend zijnde imkers zullen van dienst kunnen zijn. Voor andere vliesvleugelige in- sekten kan een beroep worden ge daan op de bestrijdingsdienst van de gemeente. Een lijst van beschik bare imkers, zal aan de gemeente en de politie ter hand worden gesteld. Bent u alleenstaand en komt u graag in kontakt met andere al leenstaanden? Kom dan eens ken nismaken met onze club. Onze vaste gezelligheidsavond is op vrij dag. Er worden dan allerlei aktivi- teiten verricht zoals kaarten, sjoelen, tafeltennis, darten of gezel lig praten aan de bar. Daarnaast zyn er nog andere akti- viteiten, meestal op zaterdag of zondag. Het programma voor de komende week: Vrydag 31 mei: Bloemschikde monstratie. Zondag 2 juni: Kijken naar bin nenkomst Kenned ymars. Onze vereniging wil haar leden aantal uitbreiden. Hebt u interesse, kom dan vry- dagavond naar clublokaal 't Trum- ke. Oostsingel 39a, Venray of neem voor nadere informatie kontakt op met tel. 04780-84556 of 85290. Op zaterdag en zondag 1 en 2 juni is de Kennedymare. De jongeren die 's avonds en zondags meehel pen hebben bericht gehad hoe laat en wanneer. Het broodsmeren ge beurt op zaterdagmorgen van 9.00 tot 12.00 uur. Willen de jongeren die zich hiervoor opgegeven heb ben en de anderen die tijd hebben dan komen helpen. Op maandag 3 juni is het weer en veloppen rondbrengen. Willen alle jongeren zich om 19.00 uur per fiets melden op De Clockert. Vele handen maken licht werk. Nadere gegevens over de vierdaag se volgende week in dit blad en op maandag 3 juni. Zaterdag werd aan de visvijver de Ballonzuil een vismiddag gehouden voor de jeugdleden wan beide vere nigingen. De opkomst was goed te noemen. Paul v. Haeren wist 12 vis sen te verschalken en werd hier mee winnaar. De foto die we verleden week plaatsten was genomen in de Pa- tersstraat en niet in de Hofstraat zo als abusievelijk stond vermeld. En nu dan de feestelyk versierde Hofstraat by gelegenheid van de grote Mariafeesten op 16 mei. Eer ste Pinksterdag 1937. Veelvuldig dennengroen werd ge bruikt om de voorgevels ran de di verse winkels een feestelyke aanblik te geven. De grote vlaggen hingen uit en de vele hoofdzakelijk wit en blauwe vaantjes zorgden voor een feestelyk geheel. Gedeelte- lyk zichtbaar op de Grote Markt is de eretribune. Opgesteld voor de ve le geestelijke en wereldlijke autori teiten (waaronder mgr. Lemmens. bisschop van Roermond). Links zien we het pand van V. Fonck Industrie en handelsmaat schappij 'Vulkaan' en het woonhuis café en bakkerij vt111 Meyel (Har van Meijel op de trap) en rechts het woonhuis en winkel pand van de firma Coenen. De drie dames links op de stoep zyn v.l.n.r. Sis Lenssen, Mia Jans sen, Door Lenssen. In de wandel wagen zit Jean nette Vercauteren, naast de wagën loopt Dé Vercauteren en de juffrouw aan de wandelwagen is helaas niet bekend. Voor volgende week: de versierde Grotestraat! Archieffoto J. v.d. Putten Zondag werd de eerste aflevering van de Koningswedstrydserie bet wist By de korte hengels behaalde G. Smits de eerste plaats met 5.900 gr; 2. B. Janssen 4.250 gr en derde Theo Creemers met 1.600 gr. By de lange hengels wist H. v.d. Hoogen- hof de eerste plaats te behalen met 7.100 gr; 2. H. v.d. Heuvel 4.550 gr en 3. M. Hermans met 3.000 gr. Zaterdag vrije wedstrijd van Grubbenvoret Zondag 2e Koningsvissen voor korte en lange hengels. Dinsdagavond 4 juni 2e en laatste gemeentekoning. Opgeven tot don derdagavond 19.30 uur by H. v.d. Heuvel, tel. 04780-86569. Voor uw nieuwe benodigde visbe- scheiden kunt u terecht by H. VjA. Heuvel, Langeweg 38. Venray en V. Grootels Hengelsport Stationsweg. De bekende fietscrossster, de girl Sabine Schoenmakers uit"Merselo- Venray, is sinds 1 januari jl. opge nomen in het bekende fietscross factory tem van Smith's Palace dis co dancing uit Eesveen (Overijsel). Dit op nationaal en internationaal bekend staande team wordt door vele bedrijven gesponsord. Sabine Schoenmakers, die al vele jaren met haar sport bezig is, is ge zien haar prestaties uitgenodigd door het team. Sabine wordt wel eens de eeuwige tweede genoemd maar hoopt dit jaar alle doemden kers op een ander spoor te zetten. Na de eerste drie wedstrijden om het Nederlands kampioenschap verreden te Schyndel, Wolvega en Doetinchem, staat Sabine op een gedeelde eerste plaatst, wat een goe de prestatie is, en een uitstekend uitgangspunt zal zijn met nog twee wedstrijden voor de boeg. Smithy's Palace factory team hoopt met Sabine Schoenmakers de zoveelste winner in het team te hebben. In een terugblik op zyn fotowerk liet Wil Friesen op de laatste clul> avond een heel scala aan zw/w foto's de revue passeren. Indertijd zoe kend naar thema's begon hij met grafische, sombere landschappen met zware wolkenluchten. Hierop volgden ingekleurde foto's in een blauw of geel passepartout, 'n processie-portret, 'n oude muur met een stuk boom er bovenuit en opnamen van een zandafgraving. Na een zwaarmoedige zelfportret- fase volgde een serie over in-het- huis die een prachtige sfeer uita demde. In deze foto's zag men al de sporen van mensen, terwyl de mensen zelf niet te zien waren, iets wat zijn latere werk ook ken merkte. Sfeer en stemming waren ook te vinden in vergaande abstrakties: witte en zwarte vlekken en wazige lynen, die een bepaald gevoel ble ken uit te stralen. Op een gegeven momen belandde Wil bij een thema dat een aantal van de eerder ge noemde aspekten van zijn werk in zich verenigde. Dat was een grauwe beton-omgeving of een leeg land schap met daarin iemand helemaal onherkenbaar of met een afgewend gelaat. Heel fraai fotowerk neigend naar het surrealisme. Later kwamen onderwerpen als zand en fraaie wolkenhemels weer terug. Buitengewoon opvallend en boeiend was Wil's serie van foto's van dode vogels, die ingekaderd werden door een met viltstift ge trokken gekleurde driehoek. Tenslotte kwam het thema beton wederom naar voren: kazematten tegenover natuur. Samenvattend een avond vol uit stekende fotografie met een nog al tijd zoekend fotograaf, bijzonder inspirerend voor de toeschouwers. Donderdag 6 juni is er een Eigen Werk avond, men wordt verzocht foto's met het verschijnsel 'Lente' mee te nemen, andere opnamen zijn natuurlijk ook welkom. Aan vang 20.00 uur, Kennedyplein 1, Venray.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 17