nternationaal Judo Toernooi te Venray Zonwering Zon wg§:' q 'La Paloma' 25 jaar Amnesty International bestaat 30 jaar Circus Renz-Berlin treedt drie dagen in Venray op Gehandicapt en toch gewoon leven Er is altijd een betaalbare hypotheek bij de Rabobank i|f Dansen is plezier voor twee Wij halen en bezorgen al uw stoomgoed! Bel 04787-1854 STOMERIJ JACOBS OIRLO 10% korting !^a' iVenrayse arts r laar Transkei PEEL EN MAAS Cactusshow D'n Hof Overloon Tibetaans Lama in Venray Benelux- kampioenschappen majoretten MMSK ZONWERING VENRAY BV Nationale AVO-kollekte 'Integratie Gehandicapten' Harold Lenssen Keukens op maat!' ■L EN MAAS Donderdag 30 mei - Pagina 13 )p 1 en 2 juni a.s. organiseert de io Vereniging Venray voor de 17e haar 'Internationaal Judo ernooi', hetgeen gehouden zal rden in de sporthal De Wetteling de Zuidsingel te Venray. Dit mooi groeit uit tot het best be te toernooi van Nederland, met ■lname van o.a. Europees kampi- aen Theo Meyer en Monique v.d. e- Jedurende twee dagen zullen ca. judoka's op de tatami strijden de hoogste eer. Er is zelfs aan twintigtal verenigingen meege- ld dat ze helaas niet kunnen nemen aan het toernooi, van- e de organisatie die maximaal judoka's toelaat. Het deelne- irsveld bestaat uit 130 verenigin- met daaronder 500 buiten- ïdse judoka's. Judo Vereniging Venray mag dit u diverse coryfeeën begroeten zo- i: twee nationaal kampioenen uit peden, de sterkste vereniging uit ilen en er is een toezegging om- int de deelname van Judo Club riënt Leningrad uit de Sovjet- lie. Verder verwelkomen ze de na- male ploeg van Zwitserland en de Sderlandse Nationale Militaire ^|uipe, welke het toernooi gebruikt i laatste kwalifikatie voor de mili- llre wereldkampioenschappen te mes Frankryk. Zo zullen ook tal van andere kam- oenen aanwezig zijn uit België, itsland, Frankryk, Italië, Oosten- Tsjechoslowakye, Roemenië, orwegen, Luxemburg, Liechten- iin en Joegoslavië. Natuurlijk is de Nederlandse do-top ook aanwezig. Bij de heren n Ben Spijkers en Theo Meijer de ote trekpleisters. Dat Theo Meijer grote vorm verkeerd behoeft en betoog. Dit heeft hij onomsto telijk in Praag gedemonstreerd tijdens de Europese Kampioen schappen waar hy overtuigend de gouden plak behaalde. Ben Spijkers heeft natuurlijk ook een prima staat van dienst. Zo behaalde hij de afgelopen WK nog zilver in de klas se -86 kg, en is nu volop in de voor bereiding op het komende WK en de Olympische Spelen die volgend jaar gehouden worden in Barcelona Spanje. Van sportschool Ooms Tilburg ne men o.a. deel de Nederlands kampi oenen Guno Pocomi -60 kg en Ulrich Rap -65 kg. Peter den Hoedt en Alex Smeets betreuren het ten zeerste dat ze ty- dens het toernooi Europa-cup ver plichtingen hebben met hun eigen Vereniging Ryu in Oostenrijk. Voor al Peter was er veel aan gelegen om voor zijn 'eigen' publiek te schitteren. Bij de dames zal de bezetting niet minder zijn. De nieuwbakken Europees kampioene Monique v.d. Lee zal haar opwachting doen in de Vijfentwintig jaar geleden, op 3 mi 1966, werd in Venray de 'Dans- sreniging La Paloma' opgericht, en vereniging die met maandelijk- dansavonden, die aanvankelijk erden gehouden in het gemeen- ihapshuis te Oostrum, voor een ttal paren hun hobby en vrije- jdsbesteding trachtte te regelen. &n het bestuur van het eerste uur laken nu nog deel uit van La Palo- la mevr. Schaeffers en de heer laessens. Onder leiding van de eerste voor tter, de heer C. Rateland, was deze ireniging gebonden aan strenge igels zoals: 'Van de leden wordt irwacht dat zy zich korrekt en tellevend zullen gedragen en hier- oo'r zullen bydragen aan een orde- ke en gezellige sfeer'. Waren het eigen regels niet, dan zorgde de neente Venray nog voor aanvul- nde regels, zoals uit de vermake- kheidsvergunning uit 1975 bleek: Er mag niet worden toegelaten, degenen die aan het dansen elnemen daarbij roken of een Jlandende sigaar, sigaret op pijp bij W ;h hebben'. Vanaf 1975 werd er gedanst in 'De irdstal' (Kempweg). De dansclub, begonnen als ver- ïiging, werd in de loop van haar staan gekonfronteerd met een te- iglopend ledenaantal en financië- problemen. Daarom werd in 1977 sloten de vereniging als zodanig te heffen en door te gaan als vriendenclub die lx per maand gaat dansen. Met deze verandering werd ook gekozen voor een andere danszaal en wel zaal 'In den Engel', waar ook nu 'La Paloma' nog lx per maand bij elkaar komt. Dat de vriendenclub zich niet al leen bezighield met dansen, mag blijken uit het feit dat 'La Paloma' in 1983 in Venray de organisatie van de 'Boerebrulluft ien Rooy' voor haar rekening nam.. Jarenlang was 'La Paloma' ook een groep, die meeliep op de afsluitingsdag van de avondvierdaagse in Venray. Het hoofdaccent bleef en blijft echter liggen op het dansen. Ondanks het feit dat de huidige onspanningsmogelijkheden legio zijn, komen toch nog gemiddeld dertig vaste paren van de vrienden club maandelijks bij elkaar om op de tonen van live-muziek aan 'dan sen is plezier voor twee' inhoud te geven. Om als vriendenclub de maande lijkse dansavonden te kunnen blij ven bezoeken zou echter het aantal vaste paren moeten toenemen wil de danszaalhouder de maandelijkse danavond (die altijd op zaterdag ge houden wordt) kunnen aanhouden. Aan 'La Paloma' zal het niet liggen! Op zaterdag 8 juni wordt aan het 25-jarig bestaan extra aandacht besteed met een feesivergadering en aansluitend dansen met muziek van 'De Daloni's'. Halen: maandag, woensdag of vrijdag. Bezorgen: woensdag of vrijdag. Ook voor reparaties, stoppage, suède- en lederkleding en tapijtreiniging kunt u bij ons terecht. KWALITEIT is onze GARANTIE! en wij komen het halen DEPUTE PETERSSTRAAT 4 Tegen inlevering van deze bon (geldig tot 1 week na verschijnen van deze adv.) Wij zijn geopend ma t/m vr 09.00-18.00 uur za. 09.00-12.30 uur ^■De in de Kiosk te Venray wonen arts Peter Schrooders (28) gaat id juni via het Canzibe Steun- '4, 'nds, als vry williger naar het Zuid- j rikaanse thuisland Transkei. Op &e manier komt de in Apeldoorn 'vestigde stichting op een voor faar unieke manier tegemoet aan Et nijpend probleem van tekort O medisch personeel in de poli- ieken van dat land. t is de bedoeling, dat de rege- |ng van Transkei de nieuwe arts in t Canzibe-hospitaal volgend jaar op de loonlijst zal nemen, zoals dat met alle in dat land werkende art sen het geval is. In Venray heeft zich inmiddels een 'thuisfront' gevormd, dat dok ter Schrooders via de stichting Can zibe Steunfonds financieel zal steunen. Zo schonk de gynaecolo- genmaatschap van het St Elisabeth Ziekenhuis al ƒ500,- als 'premie voor Peter'. uw weekblad klasse +72 kg. Ook Irene de Kok zal aan het toernooi deelnemen. Irene, die nog steeds in strijd is om een kwalifikatie af te dwingen voor een plaats in de nationale ploeg, zal het toernooi zeker aangrijpen om nog eens te laten zien wat ze in haar mars heeft. Dat het toernooi nationale erken ning begint te krijgen blykt uit het feit dat er televisie-opnames ge maakt worden door Veronica Sport, hetgeen de sponsors ook zal aan spreken. Kortom het belooft een fan tastisch judo-weekend te worden, wanneer op 1 juni de strijd los brandt voor de jeugdige judoka's welke geboren zijn in 1978 t/m 1983, en op 2 juni de beurt is aan al le andere leeftijdsklassen. Het is zeker de moeite waard tij dens deze dagen een bezoek te brengen aan de sporthal De Wet teling. Botanische Tuin D'n Hof Over loon heeft tot en met zondag 2 juni een cactusshow. Niet alleen onze eigen zeer fraaie kollektie is te be zichtigen, ook hebben we zeer mooie plantengroepen van cactus verenigingen o.a. afdelingen Nijme gen, Eindhoven, Tilburg en Noord en Midden-Limburg en van de Bota1 nische Tuinen Amsterdam, Delft, Kerkrade en de Flevohof. Hovens met een grote kollektie Melo- en Disco cactussen. Tevens is er een informatiestand van de Nederlands-Belgische Ver eniging van Cactusliefhebbers en Vetplanten waar je al je vragen kwy t kunt. Ook zyn er velerlei cac tussen te koop. Deze tentoonstelling is zeer de moeite waard om te bekijken. Reïncarnatie-lezing 3 juni a.s. De béginloze cyclus van wederge boorten zal, als we er niets uit le ren, eindeloos blijken te zijn. Dat geldt ook voor de problemen en frustraties binnen die opeenvolgen de levens. Wat precies bepaalt ons volgende leven, waar komen de ver schillende ervaringen vandaan en wat kun je er zelf aan doen om fy- ne, aangename ervaringen te hebben? Geshe Konchog Lhundup zal a.s. maandag 3 juni uitleggen hoe een uitermate subtiel stukje van ons li chaam en van onze geest na het sterven doorgaat naar een tus- senstaat en een volgend lichaam. Dit subtiele stukje lichaam en geest is de drager van talloze indrukken die tydens onze levens in de geest zyn ingeprent en de evenzovele la tente krachten de toekomst bepalen. De volgende lezing over Karma is 1 juli a.s. Vertaling: Nederlands. Aanvang 20.00 uur precies. Plaats: Blauwververstraat 18 te Venray. Vooraf telefonisch aanmelden: tel. 04780-84578/86812 na 19.00 uur. Op zondag 19 mei werden in de Belgische plaats Hechtel, georgani seerd door de plaatselijke Konink lijke Fanfare De Bergengalm, de Beneluxkampioenschappen voor majorettes gehouden. Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden werd hier vertegenwoor digd door bijna alle majorettes. De solisten van MMSK behoorden hier tot de goede middenmoot Er wer den hier echter door de teams 2 tweede plaatsen en een derde plaats behaald. Dit mag men toch sukses- vol noemen. Vermeldenswaard is dat de aan komende groep majorettes een op treden verzorgd hebben dat zeer tot de verbeelding sprak van het pu bliek, gezien het applaus voor, ty dens en na het optreden. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Het verdroot de Piëlhozen zwoor, dat de carnavalsoptocht dit jaar in ver band met de Golfoorlog geen doorgang kan vinden. Toch hebben Prins Piet IV en zijn adjudanten Ben en Grad zaterdag hun (uitgestelde) optocht ge kregen. Als inleiding op hun jaarlijkse feestavond hebben de Raad van Elf en de leden van de verschillende commissies het trio op een kar gezet, die door de Raad van Elf naar Buitenlust werd getrokken. De aanhang van de camavalsgangmakers fungeerden deze avorul als 'biëstig veul volk'. Op 28 mei is het precies dertig jaar geleden dat de Britse advokaat Peter Beneson Amnesty Internatio nal in het leven riep. De organisatie ziet echter geen enkele reden om haar veijaardag met grote ^feesten te vieren. Haar voornaamste doelstel ling is nog altijd het zichzelf over bodig maken. Om alle mensenrechtenschendingen waar tegen zij de afgelopen dertig jaar is opgetreden te herdenken en om de aandacht te vestigen op het feit dat aktie tegen mensenrechtenschen dingen helaas nog lange tijd nood zakelijk zal blyven, worden internationaal vele aktiviteiten ge organiseerd. Ook in Nederland zal rond 28 mei op zeer gevarieerde wijze aandacht worden gevraagd voor het werk van Amnesty Inter national. Zo zal van 14 tot en met 26 mei de vry gelaten ZuicLtoreaanse gewe tensgevangene Soh Sung een be zoek brengen aan Nederland. In april 1971 werd hij gearresteerd op beschuldiging van spionage voor Noord-Korea en van het aanzetten van studenten tot demonstraties te gen de regering. Hij werd ter dood veroordeeld op grond van door mid del van marteling afgedwongen be kentenissen. In hoger beroep werd dit doodvonnis omgezet in le venslange gevangenisstraf. Soh Sung werd door Amnesty Internati onal geadopteerd als gewetensge vangene. Soh Sung werd door Amnesty International geadop teerd als gewetensgevangene. In fe bruari 1990 werd hy na bijna negentien jaar in de gevangenis te hebben doorgebracht vrijgelaten. Een van de andere aktiviteiten ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van Amnesty International is de opera Fidelio die op 28 mei in de Leidse schouwburg in première zal gaan, en vervolgens door het hele land zal trekken. Op 25 september is de voorstelling te zien in de Maaspoort te Venlo waarover wij u nog nader zullen berichten. Deze opera van Beethoven is door Frank Groothof (Sesamstraat, het Klok huis) bewerkt tot een familie voorstelling van een uur en een kwartier. De door Frank Groothof en Erna Sassen (Medische Centrum West) uitgevoerde opera is opgedra gen aan Amnesty International. Ttenslotte willen wij u nog atten deren op onze stand Lb.v. de Marokko-aktie a.s. zaterdag in de Grotestraat Voor meer informatie over Amnesty International kunt u kontakt opnemen met M. Thijssen, tel. 04780-10391. Op zyn tournee door Nederland zal het Circus Bemhard Renz Ber lin drie dagen zijn tenten opslaan in Landweert. Er worden voorstel lingen gegeven op dinsdag 4 juni om 20.00 uur, op woensdag 5 juni om 15.00 en 20.00 uur en op don derdag 6 juni om 16.15 uur. Het is voor het eerst dat dit bijna 150 jaar oude circus in Venray zijn tenten opslaat. Dit circus, dat in 1842 werd gesticht door de legenda rische Ernst Renz, wordt thans ge leid door de zesde en zevende generatie Renz. Dit circusbedryf reist rond met een grote geel-blauwe tent, die een kapaciteit heeft van 1600 toeschou wers. Een vyftigtal wagens zorgt voor het transport van deze onder neming, de medewerkers reizen allen met echte ouderwetse circus- In het gevarieerde programma vinden alle facetten van de circus kunst een plaats. Een ereplaats is nog steeds ingeruimd voor de paar den, die vyf onderdelen zullen ver zorgen. Verder wordt opgetreden door vier reusachtige Indische oli fanten, poema's, leeuwen, tygers en luipaarden, maar ook door pony's, Schotse Hooglandrunderen, dwerg geiten en duiven. Een stük ondefi nieerbare circusromantie in Venray van geur van dieren en houtkrullen in de piste en de sfeer van by de op- en afbouw van het geheel. Maar bovenal het feestelyk gevarieerd programma, waarmee Circus Renz vermaard is geworden. Leven met een handicap is niet gemakkelijk. Afhankelijk zijn van anderen, niet kunnen doen wat je eigenlijk zou willen, maar tegeiyk de wens hebben om gewoon te le ven. Hopelijk kent u dat gevoel niet, maar probeert u het zich eens voor te stellen! De omgeving is niet altyd even begripvol. Veel mensen denken bij voorbeeld dat gehandicapten niet gewoon kunnen leven. Ze vinden het maar vreemd dat iemand met een handicap tóch van alles wil doen. AVO is echter van mening dat ge handicapten een gewoon leven moeten kunnen leiden. AVO bevor dert de integratie van gehandecap- ten in de maatschappij door financiële hulp te verstrekken by voorzieningen en hulpmiddelen, als wettelijke regelingen daarin niet voorzien. Tévens probeert AVO mensen met een handicap aan pas send werk te helpen en geeft onder steuning aan gehandicapten die een eigen bedryf willen beginnen. Dit alles kan AVO echter niet al leen, uw hulp daarbij is onmisbaar. Geef u daarom op als kollektant in uw woonplaats. Uw hulp haalt de gehandicapten uit hun isolement! De kollekte is van 9 t/m 15 juni. U kunt kontakt opnemen met de heer J. Smedts, Isabellahof 4, 5801 LC Venray, tel. 04780-80979. De afgelopen jaren is de hypo theekrente diverse malen aange past. Door allerlei ontwikkelingen blijft de onzekerheid aanhouden. De rente staat vooral onder druk door de angpt dat de inflatie toeneemt Naast de ontwikkelingen aan het rentefront zyn er nog twee zaken die de woningmarkt op dit moment beheersen. De huizenprijzen zyn de laatste jaren fors gestegen. Dat leverde geen problemen op by een lage hypotheekrente. Maar een duurdere woning wordt moeilijker te financieren als de rente hoog is. Een andere faktor is het overheids beleid. Al maanden staat een forse verhoging van het huurwaardefor fait ter diskussie. De rente ontwikkeling en de diskussie over het huurwaardeforfait brengen aspirant-huizenkopers in onze kerheid. Mensen die een huis kopen heb ben vrijwel altijd een hypotheek nodig. Er zijn verschillende instel lingen die hypotheken verstrek ken, met elk hun voor- en nadelen. Vergelijken is dus altyd mogelyk. Dat is niet eenvoudig. Want als het erop aankomt is elke hypotheek een individuele zaak. Maatwerk passend by uw wensen én moge lijkheden. Zeer belangrijk bij uw keuze zyn de rente ne de afspraken over de wijzigingen in het rentepercentage. Er zyn hypotheken met startrente: start-rente betekent: vrijheid en voordeel! Tydens de periode van ex tra lage én vaste rente, heeft u de vryheid om op elk door u gewenst moment, alsnog uw definitieve ren tekeuze te maken. De rentemoge lijkheden daartoe zijn zeer ruim; bovendien is uw keuze geheel vry en kosteloos! U kunt kiezen uit va riabele rente, uitgestelde variabele rente, vaste rente en stabiele rente. Uw keuze voor een bepaald rentety pe wordt niet alleen bepaald door de hoogte daarvan. Ook de mate waarin en het tydstip waarop de rente kan worden aangepast is be langrijk. By een variabele rente wordt ge durende de looptijd van de lening de rente steeds aangepast aan de marktrente. Zowel naar boven als naar beneden. Een groot voordeel van deze rente is dat deze door gaans lager is dan een ander rente- type. Ook kan men profiteren van rentedalingen en verandert de maandlast geleidelijk als de rent verandert Boetevrij aflossen is al tijd onbeperkt mogelijk. Daartegen over staat natuurlijk het nadeel dat een rentestijging volledig door werkt Dat geeft onzekerheid over de ontwikkeling van de maand lasten, want de rente-ontwikkeling is moeilijk voorspelbaar. Met deze leus als belangrijkste lei draad is de heer Lenssen uit Maas hees onlangs een eigen bedrijf begonnen in het ontwerpen, produ ceren en plaatsen van betaalbare kwaliteitskeukens. Het idee om een eigen bedryf te beginnen ontstond bij hem in de tijd dat hy in loon dienst in de meubelbranche werk zaam was en kreeg vaste vorm na een eervolle tweede plaats op de Nederlandse Kampioenschappen Meubelmaken te Rotterdam. Het maken van keukens op maat betekent voor Harold Lenssen meer dan het enkel passend maken van een fabriekskeuken. Hij produceert en assembleert ze namely k volledig zelf in eigen werkplaats aan de Mo lenhoek 7 te Oirlo en gebruikt daar bij enkel hoogwaardige materialen en topmerken inbouwapparatuur. De wensen van een klant kunnen hierdoor tot in detail verwezenlijkt worden. Harold Lenssen maakt geen ge bruik van een dure showroom maar adviseert, na het maken van een afspraak (tel. 04787-1213), aan huis met behulp van folder-, foto- en monstermateriaal. Tydens dit ge sprek worden wensen en mogelijk heden geïnventariseerd. Deze worden verder kosten loos uitge werkt in een perspektieftekening By een hypotheek met uitgestel de variabele rente wordt gedurende de eerste jaren het rentepercentage niet gewijzigd. Na die periode, bij voorbeeld 5 jaar, wordt de rente automatisch variabel. Het is dus een kombinatie van vaste en varia bele rente. Het belangrijkste kenmerk van een hypotheek met een vaste rente is dat er gedurende de afgesproken periode geen wijzigingen in de ren te optreden. Na afloop van die perio de, die kan lopen van 3 tot 15 jaren, is de rente wederom voor een be paalde periode vast. Het grote voordeel is dat er gedurende af gesproken periode geen wijziging in het rentepercentage en dus in de maandlast optreedt. Dat betekent zekerheid. Tévens is boetevrij aflos sen, in sommige gevallen beperkt, mogelyk. Een nadeel is dat een rentedaling niet doorwerkt in de maandlast. Is op het moment van verlenging de rente hoog dan geldt gedurende de nieuwe periode die hoge rente. Dat kan problemen opleveren omdat daardoor de lasten schoksgewijs of opeens aanzienlijk toenemen. Ténslotte zyn er nog hypotheken met een stabiel rentepercentage. De rente blijft gedurende de hele loop tijd ongewijzigd tenzy die voor nieuwe hypotheken meer dan een bepaald percentage, meestal 2%, af wijkt In dat geval wordt de rente, zowel naar boven als naar beneden, alleen voor het meerdere aan gepast. Het voordeel is dat de rente- afspraak voor de hele looptijd geldt Dat geeft zekerheid. Slechts bij ex treme stijgingen wordt het deel dat boven de 2% uitkomt doorbere kend. Ook hier is ruime boetevrye aflossing mogelijk. Het nadeel is dat een rentedaling gedeeltelijk doorwerkt als die daling de 2% te boven gaat Elk rentetype kan worden ge- kombineerd met nagenoeg alle af- lossingsvormen. Vaste of stabiele rente kan bovendien ook met een Spaar-Optimaalhypotheek gekom- bineerd worden. De laatste maanden is de rente opgelopen. Regelmatig horen we ook dat de mogelijkheid aanweizg is dat de rente weer gaat dalen. On zekerheid dus. Dit maakt de keuze voor een bepaald rentetype moei lijk. De Rabobank, als de grootste hypotheekverstrekker, wil u graag een handje helpen by uw keuze. De ze bank biedt u een kompleet pak ket woninghypotheken, met een lage rente, dus zekerheid over uw lastenontwikkelingen en met een aflossingstempo dat u past (adv.) en een offerte. Hieraan wordt veel aandacht besteed om vergissingen te voorkomen. Gaat een klant ak koord met de uitgewerkte stukken dan is hy na enkele uren verzekerd van een vakkundig gemaakte en ge plaatste. exclusieve keuken. (adv.) Diefstal portemonnee Een inwoonster van Meerlo ont dekte na het winkelen in een su permarkt dat zij haar portemonnee by de kassa had laten liggen. Tben zyn na 10 minuten dat verlies be merkte. was de portemonnee weg. In de portemonnee zaten een be drag van ƒ150,- en 2 cheques. De portemonnee werd later, leeg. op het Gouden Leeuwterrein terugge vonden.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13