Euterpe heeft de juiste spirit! Kursus-informatie-bus bezoekt Venray DE EERS MOEDE DIE EEN WEEK DUURT een exclusieve collectie schoenen voor dames en heren Dirigent Stijn Rutten: Sukses voor torenbeklimming Van Huure Zegge bedankt.. VAN OORSCHOT MODE BMW Sporthal Voetgangersvereniging heeft nu ook een kontaktpersoon in Venray Sjef Diederen presenteert tweede CD bij Veldeke Drie koren bij Omroep Limburg Openbare bibliotheek Kursus voor adoptie-ouders Mgr. Roncken- toernooi 1991 Donderdag 9 mei - Pagina 3 \R! Zo'n anderhalfjaar nu voert hft de direktie over Venray's Konink lijke Harmonie Euterpe: Styn Rutten (25) uit Gemert Geboren en getogen Brabander, nu onder weg mét een Limburgs orkest, ambitieus en vol vertrouwen. Een eerste indruk van de nieuwe diri gent en zyn eerste ervaringen met Euterpe. I Stijn Rutten volgde de studie (HAFA-direktie aan het Maastrichtse jconservatorium, waar hij zijn prak- tjjkdiploma behaalde bij B. Kuipers en J. Conjaerts. Ook studeerde hij orkestdirektie by A. Kerstjens en Jan Stulen, en in 1988 volgde hij een internationale dirigentenoplei ding in Spanje. Naast Euterpe heeft hy nog enke le andere muziekgezelschappen on der zijn hoede. In zyn woonplaats Gemert is hy onder andere dirigent van harmonie Excelsior en de big band SSO, en ook de Valkenswaard- se harmonie UNA wordt door hem beleid. Allemaal Brabantse korpsen. Hoe pevalt het hem in Limburg? Styn Rutten glimlacht. Een gewetens vraag? 'Nee hoor, ik ga hier niet ïitten filosoferen over de verschil lende eigenschappen van Braban ders en Limburgers. Maar zonder de strooppot te hanteren kan ik ge rust zeggen, dat ik qua mentaliteit by de leden van Euterpe een gezon de mengeling aantref van onbevan gen plezier hebben in muziek aan de ene kant en opbrengen van inzet in discipline aan de andere kant. In het Brabantse wil men daarente- nog wel eens wat eenzydig overhellen naar de onbezorgde kant. Waarmee ik overigens niets verkeerds wil zeggen van myn pro vinciegenoten, hoor!', voegt hy er ihend aan toe. Rutten bekent, dat de overname Euterpe een stevig karwei was, De eerste gezamenlijke openstel ling van toren en Grote Kerk op Ko ninginnedag is een groot sukses geworden. Meer dan zevenhonderd mensen uit Venray en verre omge ving brachten een bezoek aan onze Venrayse kerktoren. Alhoewel het uitzicht niet zo best was, waren jong en oud toch naar boven geko men om het Venrayse centrum en vooral De Bleek eens van de andere kant te bekyken. Iedereen was nieuwsgierig over wanneer en waar het carillon en speeltafel met zijn dertien klokken komt te hangen. Zoals we reeds eerder meldden zal er binnenkort begonnen worden met het gieten van de klokken, waarna het carillon in de galmga ten tegen de westzijde geplaatst zal gaan worden. In de torenkamer presenteerde de Stichting Stadspark Venray zich voor het eerst aan het Venrayse publiek. Met foto's en tekeningen vertelden zij aan zeer veel be langstellenden over de plannen van het toekomstige stadspark, gelegen tussen de Grote Kerk en het ge meentehuis. Er werden deze dag ook nog zeer veel handtekeningen verzameld voor het behoud van het Ven rays Kerkpedje. Niet alleen de torengidsen had den het op deze feestelijke dag druk, ook de suppoosten in de kerk hadden het drukker dan tijdens an dere door de weekse openstellin gen. Honderden mensen brachten een bezoek aan onze prachtige kerk met zijn waardevolle kunstschat ten. Velen luisterden naar de mooie orgelklanken gespeeld door vader en zoon Van de Tillaart uit Venray. Diegenen, die op Koninginnedag niet in de gelegenheid waren om de kerk of de toren te bezoeken kun nen 15 juni a.s. alvast in hun agen da noteren want dan zal tydens het evenement Vive Mon Père de toren en Grote Kerk wederom van 11.00- 16.00 uur geopend zyn. Deze openstelling zal wellicht een Frans tintje meekrijgen. Hierover kunt u binnenkort meer verwachten. niet alleen voor hemzelf, maar ook voor de orkestleden. Tenslotte was het korps al zo'n vyfentwintig jaar gewend aan de hand van Pierre Steyvers. In het afgelopen ander halfjaar zyn de mensen geleidelyk aan vertrouwd geraakt met dé visie en repetitie-techniek van de nieu we dirigent. In de keuze van het re pertoire is daarmee ook bewust rekening gehouden. Tedere diri gent heeft zo zyn eigen inzichten en manier van werken', zegt Stijn Rutten. 'Het korps heeft tyd nodig om daarmee vertrouwd te raken'. Als eigentijds musicus gaat hij moderne werkmethoden en tech nieken niet uit de weg. Zo compo neert en arrangeert hij muziek voor uiteenlopende bezettingen, waarbij hij ook gebruik maakt van computerfaciliteiten. Maar ny be schouwt de computer slechts als hulpmiddel: 'De echte muziek komt hier binnen vandaan', zegt hy, terwyl hy met zyn hand op zyn borst slaat. Wat stelt hy zichzelf als belang rijkste doel met Euterpe? Rutten, my merend: 'Het mooiste is natuur lijk om met het korps weer terug te keren in de Superieure afdeling'. Dan, resoluut: 'Maar laten we reëel zyn, zo ver zyn we nog niet. Door de ziekte van Pierre Steyvers kon Eu terpe destyds noodgedwongen ge durende een langere periode niet deelnemen aan concoursen. En dan word je automatisch een trapje op de ladder teruggezet. De laatste tyd zyn er veel jeugdleden overge- alle mensen en winkeliers van het winkelcentrum Venray, die jongsleden vrydag 3 mei hun steun gaven aan de aktie voor een zieken huis in Afrika, waar een van hun leden, Peter Schrooders, als arts- vrywilliger gaat werken. Ondanks het niet zo beste weer heeft menig een een worp gedaan in het tro pisch zwembad. Peter is met de opbrengst erg tevreden en Van Huure Zegge wenst hem heel veel sukses toe in Afrika. Mocht u vrjdag niet in de gele genheid geweest zyn om naar het centrum te komen en wilt u de ak tie alsnog steunen dat volgt hier het gironummer van de stichting waar voor Peter gaat werken: Het Canzibe Steunfonds, giro 3400240 te Beek bergen. gaan naar de 'grote' harmonie. Primair staan we nu voor de be langrijke taak, om alle geledingen van het orkest op de gewenste sterkte te brengen. Dan kunnen we ons ook weer gaan voorbereiden op deelname aan concoursen'. Over de belangstelling van de nieuwe jeugdleden is Rutten en thousiast: 'Euterpe mag zich ver heugen in een ruime instroom van nieuw jong talent. Dat is een feno meen, waar andere verenigingen best wel zorgen over hebben. Ik ben dan ook erg bly, dat we op dit ge bied zulke goede kontakten met de Venrayse Muziekschool hebben. Op die manier houden we de jonge mensen betrokken by de blaas muziek'. Onlangs trad Euterpe op in de Venrayse schouwburg voor haar traditionele vooijaarsconcert. Zo wel het harmonie-orkest als de drumband gaven daarbjj een proe ve van hun kunnen ten beste, geza menlijk en afzonderlijk. 'Een mooi optreden', aldus de nieuwe dirigent. 'Euterpe presenteerde zich op haar volle sterkte'. Een belangrijke taak binnen het harmonie-gebeuren ziet hy wegge legd voor de drumband. De funktie van de percussie-sektie binnen de orkesten zal in de toekomst steeds belangrijker gaan worden. 'Een goede integratie van onze percus siegroep in het harmonie-orkest is een doelstelling, waaraan de ko mende tyd hard gewerkt gaat wor den', zegt hy. Veel plannen dus, en volop werk voor Euterpe? 'Zeer zeker', beaamt Stijn Rutten. 'We zetten er stevig de schouders onder. Ik zei. al eerder, dat de mensen van Euterpe niet bang zyn om aan te pakken. Inzet en discipline gaan hand-in-hand met de liefde voor de muziek. Wat dat betreft heb ik er daarom alle vertrouwen in, want Euterpe heeft de juiste spirit! Vandalisme Een toegangsdeur van het post kantoor bleek met een scherp voor werp te zijn bekrast. Van dat vandalisme werd bij de politie aan gifte gedaan. Verstralers ontvreemd Vanaf een aan het Molenpad ge parkeerde personenauto van een inwoner werden twee verstralers ontvreemd. Wij geven 1 week kado op onze daméspulTo 'uitsluitend fl. 50.= kado op pullovers Schoolstraat 34, Venray Venray - Helmond - Boxmeer - Oss - Roosendaal Op woensdag 15 mei staat de kursus-informatie-bus 's morgens by de Kiosk, in de Venrayse wfik 't Brukske. Volwassenen kunnen hier terecht voor informatie en advies over kursussen en opleidingen. De kursus-informatie-bus is een initia tief van het Educatief Centrum Noord- en Midden-Limburg. Enkele konsulenten zijn in de bus aan wezig. Veel mensen willen op oudere leeftijd weer gaan leren. Vrouwen die weer willen werken, maar een verouderde opleiding hebben, ouderen die in hun vrye tyd als hobby een kursus willen volgen of buitenlanders die de Nederlandse taal en cultuur willen leren. Het kan ook gaan om volwassenen die beter willen leren lezen en schrij ven of mensen die een vreemde taal willen leren om tydens vakanties beter uit hun woorden te kunnen. Zo zijn er veel redenen om weer te gaan leren. Er zyn ook veel mogelijkheden om een kursus of opleiding te gaan volgen. Vaak kan dat al in de eigen woonplaats. De kursus-informatie- bus is een uniek projekt dat voor de tweede keer in Noord- en Midden- Limburg plaatsvindt In 1990 was het een groot sukses. Zo'n driehon- derd volwassenen zyn toen geïnfor meerd over de mogelijkheden om weer te gaan leren. Het Educatief Centrum Noord- en Midden-Limburg beoogt met dit projekt: - inlichtingen te verstrekken over regionaal aanbod van onderwijs, vorming en scholing; - informatie te verstrekken over educatieve mogelijkheden in het algemeen, zowel binnen als bui ten de regio; - deelname aan volwassenenedu catie te stimuleren en desge wenst helpen by het maken van een keuze. De kursus-informatie-bus zal in de maanden mei en juni verschillende lokaties in Noord- en Midden- Limburg bezoeken. Voor informatie over kursussen en opleidingen kunt u ook bellen naar het Educatief Centrum Noord en Midden-Limburg: 077-546060. De Wetteling De Voetgangersvereniging (VBV) heeft de heer R Burger benoemd tot consul in de gemeente Venray. Dit betekent, dat de heer Burger de Voetgangersvereniging vertegen woordigt en dat de Venrayse bevol king voortaan gemakkelijker gebruik kan maken van de dien sten van de vereniging. De Voetgangersvereniging staat al Op dinsdag 14 mei a.s. om 20.00 uur wordt in zaal In den Engel aan de Poststraat 1 te Venray een geva rieerd programma gepresenteerd waarbij de folkloristische dans groep De Hakkespits en de Trouba dour van het Limburgse lied, Sjef Diederen hun medewerking ver lenen. Veldeke Venray is er trots op, dat ze de primeur voor Noord-Limburg gekregen heeft voor de officiële pre sentatie van de tweede CD van Sjef Diederen, die onlangs is uit gekomen. De Troubadour van het Limburg se lied heeft voor Veldeke gekozen, omdat één van de doelstellingen van de vereniging, het instandhou den en bevorderen van de Limburg se dialekten als spreek- en schrijftaal, hem na aan het hart gaat. Sjef Diederen die met zyn warme bas-baritonstem zyn publiek weet te boeien met originele teksten en melodieën over gewone dingen uit het dagelykse leven, veelal met een boodschap, brengt zijn liedjes met liefde voor Limburg en het Lim burgse land. De nieuwe CD zal op deze avond verkrijgbaar zijn. Folkloristische dansgroep De Hakkespits zal op deze avond oude dansen presenteren zoals die vanaf 1900 Veelal in Venray gedanst wer den. Er zal een toelichting gegeven worden hoe en welke kleding ge dragen werd, in tyden van feest, trouw, processie, rouw, etc. De dansgroep mag zich vooral de laatste tyd verheugen in een steeds groter wordende belangstelling. Graag willen ze dan ook het publiek van deze avond uitnodigen om sa men 'ouderwets te dansen' op veleta of losse polka of andere dansen. Veldeke Venray verwacht dat er veel belangstelling voor deze avond zal zyn, die niet alleen voor de le den toegankelyk is maar ook voor alle belangstellenden. De toegang is, zoals gebruikeiyk by Veldeke Venray, gratis. 37 jaar op de bres om, in samenwer king met andere organisaties, de overheid en partikulieren, de veilig heid van voetgangers en andere kwetsbare verkeersdeelnemers te verbeteren. De Voetgangersvereniging legt de nadruk op verbetering van de vei ligheid van de openbare ruimte. Zo is de vereniging voorstander van een algemene snelheidslimiet van 30 km per uur binnen de bebouw de kom. Slechts enkele wegen zou den hiervan uitgezonderd mogen worden, mits daarop goede over- steekvoorzieningen zyn aange bracht Daar kan de huidige snelheidslimiet van 50 km per uur gehandhaafd bly ven. Behalve dat de Voetgangersver eniging de overheden stimuleert om de verkeersveiligheid van kwetsbare verkeersdeelnemers ter harte te nemen voert de vereniging regelmatig publiekscampagnes. Zo was de landelyke campagne '50 de uiterste limiet' in maart en april ge richt op de naleving van de wettely- ke snelheidslimiet van 50 km per uur binnen de bebouwde kom. Bewonersgrpepen kunnen by de vereniging aankloppen voor des kundige ondersteuning. Als consul zal de heer Burger het gemeentelyke verkeersbeleid kri tisch volgen en daar aktief op in spelen. Bewoners die ontevreden zyn over de verkeerssituatie in hun buurt kunnen daarover met hem kontakt opnemen. Het adres van de heer Burger is: Postbus 106, 5800 AC Venray, tel.: (p) 04780-83691; (w): 04780-24747. Op maandag 13 mei a.s. om 18.00 uur is een unieke kombinatie te be luiseren by Omroep Limburg. In het kader van 'Limburg op de bres voor het Gregoriaans' zyn er van verschillende kerkkoren opnamen gemaakt. Omdat de mannen van de kerk koren van Oostrum, Merselo en van het Venrays Gregoriaans koor, i.v.m. de Gregoriaanse Hoogmis tydens de muziekfeesten te Merselo, een gelegenheidskoor vormen, heeft men deze kans aangegrepen deze kombinatie te laten horen by Om roep Limburg. De dirigent is Wim Snyders uit Venray. PEEL EN MAAS uw weekblad Vrijdag: Rank Xerox Jumpers SVCB -Ven rode Trepke-Venray 3 Drukshop-Rooy 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 Huukske-Bonte Koe 22.30-23.30 Zondag: Colorful Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Veronica 1-Huukske 1 Venray 1-SVCB 1 Café Noir-Trepke Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers 19.00-20.00 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Schrftver van de maand: JOS VAN MANEN-PIETERS Deze Nederlandse schryfeter is bekend geworden door haar vele streek/familieromans. In 1955 ver- schynt haar eerste roman: 'En de tuinfluiter zingt'. Sindsdien zyn er meer dan 25 boeken van haar ver schenen, waarin zy vertelt van de liefde tussen man en vrouw. Maar ook thema's als echtscheiding abortus en incest komen in haar ro mans voor. Veel van haar romans zyn in Gro te Letterdruk verschenen. Jos van Manen-Pieters is één van de meest gelezen auteurs binnen het genre van de streek/familie- romans. U vindt de schrijver van de maand links van het Inlichtingen bureau Volwassenen. Openingstyden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Het adopteren van kinderen kan, naast alle gelukkige ervaringen, ook bepaalde moeilykheden met zich meebrengen. Meestal zyn er in de omgeving niet zoveel adoptie ouders waarby je dan te rade kunt gaan. Voor ouders met buitenlandse kinderen is de Stichting Wereld kinderen in deze regio aktief o.a. op het gebied van voorlichting eerste opvang en nazorg In overleg met deze Stichting start de RIAGG Noord-Limburg ten behoeve van ouders met geadop teerde kinderen (zowel Nederland se als buitenlandse kinderen), een preventieve ouderkursus. Deze kur sus bestaat uit een viertal byeen- komsten. Het doel van deze kursus is ener- zyds het uitwisselen van ervarin gen met andere adoptie-ouders. Daarnaast wordt aan de hand van informatie van de begeleiders ge praat over verschillende facetten in de opvoeding van geadopteerde kinderen. Voor meer informatie en/of opga ve kunt u voor 20 mei 1991 kontakt opnemen met mevr. T. Gelissen, RI AGG Noord-Limburg tel. 077- 550222. Zondag 5 mei jl. werd te Casten- ray de derde en laatste voorronde van het Mgr. Ronckentoeraooi ge houden. De organisatie was in han den van Fanfare 'Dorpsklank' Castenray onder auspiciën van de Limburgse Bond van Muziekgezel schappen. De jury werd gevormd door de heren Piet Aben uit Pey en Frans Scheepers uit Linne. Als hoogste eindigden in hun divisie: Derde divisie: 103 punten, J. Bruisten, Pey, sax alt; 104p, J. v. Wegberg Ohé en Laak, sax sopraan; 106p; J. Frissen, Hulsberg bugel. Tweede divisie: 105p, M. Potten, Ys8elsteyn, bugel; 105p, I. vd. Brink, Maasbracht, trombone; 105p, A. Slangen, Roosteren, sax so praan; HOp, W. Hettema, Beegden, sax alt Eerste divisie: 103,5p, K. Rongen, Grubbenvorst klarinet; 104p, Ch. Fbnteyn, Weert, klarinet; 109p, R. Slangen, Roosteren, sax alt Ere-divisie: 108p, E. Coenen, Berg aan de Maas, kleien trom; 109p, A. Staaks, Beesel, dwarsfluit; 109p, J. Jansen, Moorveld, hobo. De finale vindt plaats in septem ber te Grevenbicht Insluiping in woning Mogelyk met gebruikmaking van een draad was toegang verkregen tot een woning aan de Coppelen- berg in Merselo. De woning was doorzocht Voor zover kon worden vastgesteld was er alleen een aan de kapstok hangende schoudertas meegenomen. Daarin zaten alleen maar make-up artikelen. De tas werd later in de buurt terugge vonden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: 9/5: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 11-12/5: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: 9/5: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 11-12/5: D. VERCAUTEREN Mereeloseweg 75, tel. 82200 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer van van dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN t/m 10/5: DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 10-17/5: ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: 9-11-12/5: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK E.M. Ruymbeek J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04788-1327 Vreemdeling aangehouden Maandag hield de politie een 27-jarige Nigeriaan aan die niet be schikte over de vereiste verbiyfspa- pieren. Uit onderzoek is gebleken dat deze Nigeriaan een uitgeproce deerde asielzoeker is. Hy is nu, in afwachting van zyn uitwyzing in gesloten. Ingebroken in cafetaria In de nacht van maandag op dins dag werd om omstreeks drie uur ontdekt dat er was ingebroken in de cafetaria in de Kiosk in het Brukske. De fooienpot was meege nomen. Verder was er niets ont vreemd. .Inbraak in auto Weer bleek er ingebroken te zyn in een personenauto in Ysselsteyn. Nu was een 23-jarige inwoner de dupe. Hy had zijn auto aan de Ring weg geparkeerd. Ontvreemd was de radio-apparatuu r. Inbraak een woning Tben een 70-jarige bewoonster van een woning aan het Bingel kruid terugkeerde van haar vakan tie, ontdekte zy dat er ongewenst bezoek was geweest Haar kleuren televisie, en een spaarpot met enig geld waren ontvreemd. Inbraak by de BGD Met geweld was toegang verkre gen tot de oude kinderafdeling van het ziekenhuis aan de Merselose- weg waar nu de Bedryfsgeneeskun- dige Dienst is gevestigd. Ontvreemd werd een geldkistje met enig geld. Hoeveel dat was kon de politie ons niet mededelen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3