Venray volop aktief, ook onder de grond 3 P vgmHairm II Het Winkelcentrum Venray verandert voor drie dagen in een tropenparadijs 2, 3 en 4 mei Fietsvierdaagse De Peel I AZRA MORENO ED SPOOR 3 nederlandse goudsmeden exposeren tot 21 mei. "KOMPLEET WINKELEN IN DE BLEEK" IU-^ir-41^-4 I VGRLINDGN JUWGUGR Speciale verrassing bij Vinia Vera PEEL EN MAAS E V0I: een goed onderbouwde schoenenkollektie IL EN MAAS Donderdag 2 mei - Pagina 9 c'iU'- TROPEnUJEEH in DE BLEEK -TV-c V.. TUSSEN JUWELIER GALERIE Hun ontwerpen zijn kunstzinnig, verrassend en eigenzinnig en hebben een krachtige persoonlijke uitstraling. Voor mensen die op zoek zijn naar het bijzondere. Bronzen beelden van Liesbeth Ruiten geven deze expositie nog meer glans. Ook Vinia Vera doet mee aan het lettergrepenspelAls u in de periode van 29 april t/m 11 mei iets koopt in onze Vinia Vera winkel, ontvangt u een lettergreep waarmee u meedoet aan de aktie "Kompleet winkelen in de Bleek". DE BLEEK VIERT FEEST, VINIA VERA DOET MEE EN NODIGT U UIT. Schoolstraat 38 - Venray - 04780-10247 Stadscentrum De Bleek 70 Venray Wie zoekt, kent de Young Hair Shop kappers niet Wie de Young Hair Shop kappers kent, zoekt niet Op maandag vanaf 13.00 uur en. op koopavond geopend Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Deze week is het feest in De Bleek. De officiële opening gaat gepaard met een aantal knallende akties èn een speciale verrassing van Vinia Vera. Om te beginnen is er de wedstrijd met de lettergrepen. Als U in de pe riode van 29 april t.m. 11 mei iets koopt in één van de Bleekwinkels krijgt U een lettergreep kado. De kunst is om met deze lettergrepen het zinnetje "Compleet winkelen in De Bleek" te vormen. Op 13 mei wordt uit de goede inzendingen door de notaris een winnaar getrokken. Op 15 mei reikt een bekende Neder lander de hoofdprijs uit van het Bleek-lettergrepenspel. In dezelfde periode is het by Vinia Vera altyd prys. U ontvangt by iede re Vinia Vera aankoop behalve de lettergreep ook een persoonlijke Vi nia Vera verrassing. De Tropische dagen vallen op 2,3 en 4 mei. Het gehele winkelcentrum verandert tijdens die dagen in een tropisch paradys. Er zullen verruk kelijke hapjes en drankjes zyn, stal letjes met surprises en uiteraard muziek. De Bleek viert feest. Vinia Vera doet mee en nodigt U uit. P.S. Dol op een cadeautje? Kom tussen 29 april en 11 mei even langs by Vinia Vera. uw weekblad Een groot aantal winkels heeft de afgelopen maanden in De Bleek de deuren geopend. Zo ook E VOI, een schoenenwinkel op de hoek van de Schoolstraat en De Bleek. In een zeer mooi ingerichte winkel, met een vloeroppervlak van 120 m2, worden hier dames- en herenschoe nen verkocht E VOI richt zich op de smaakgroep van modieus geo riënteerde mannen en vrouwen. De kollektie is daarom breed en goed onderbouwd. By E VOI is daarom gekozen voor een perfekte balans tussen prys- en kwaliteitsver- I houding. E VOI is een zaak van dhr. en mevr. Gieben, die ook al in Box meer een schoenenzaak hebben. Venray volop aktief is een kreet le de gemeente Venray de laatste jjd hanteerde als zij zich naar bui- in presenteerde. Die kreet heeft og een extra dimensie gekregen tor het feit dat met Rijkssteun, iel aan achterstallig onderhoud idaan kan worden. Binnenkort an men diverse wegenbouwbedrij- Iin aktief aantreffen op een groot antal gemeentewegen zodat deze eter begaanbaar worden. De ge- leente is echter niet alleen boven e grond aktief maar ook onder de nnd. Op een groot aantal lokaties men bezig om riolering aan te iggen, al dan niet gekombineerd aet wegenaanleg. Zo heeft men on- de werkzaamheden in Veulen an de Vlies afgerond, legt men mo- nenteel de laatste hand aan De Heek, en zyn er nog volop aktivitei- in aan de Bershof te Leunen, in et St. Joriskwartier, aan de Maas- eseweg en binnenkort start men an de Heidsepeelweg. INGEWIKKELD Aanleg van riolen is niet zo een- oudig als het lykt. Voordat er in de ;r rond gegraven gaat worden heb- e en er al heel wat gesprekken laatsgevonden tussen de gemeen- bouwbedrijven en nutsbedry- in. 'Afstemming op elkaar is aarby heel belangrijk', aldus dhr. tens, projektleider civieltechni- H che werken van de gemeente Ven- ay. Hy begeleidt alle nieuwe aanleg au wegen en rioleringen. :ns hem is, om een goede af- önming te bereiken, een goede «standhouding tussen gemeente, Duwers en nutsbedrijven noodza ak om projekten zo vloeiend logelijk te laten verlopen. En die «standhouding is volgens hem ak goed, al lijkt het voor de buiten acht vaak anders. "Mensen klagen vaak dat iets te mg urt Hun huis is bijvoor- eeld al gereed maar de weg voor im huis ligt er nog niet Dit zijn tok problemen die niet te voorko- ton zijn. Als een bouwwerk glas- I 'cht is kan het werk gewoon I torgaan. De aanleg van wegen en r grondwerk kan, als het weer dan slechter wordt niet meer gelyk lopen met de woningbouw'. Zulke situaties komen regelmatig voor. Dhr. Arens probeert dan om de bewoners uit te leggen dat er pas een weg aangelegd kan worden als al het grondwerk is gedaan. 'We kunnen al wel een weg aan gaan leggen maar als die straks weer open gemaakt moet worden omdat er nog voorzieningen aangelegd moeten worden dan kan dit niet'. De kleinschalige bouwprojekten leveren een soortgelyk probleem. Vaak wordt dan aan een zijde van de straat gebouwd. 'We leggen dan wel een noodvoorziening aan maar het wegdek wordt pas afgerond als beide zijden bebouwd zyn. We kun nen wel een goed wegdek aanleg gen maar het bouwverkeer rydt dit vaak weer kapot'. OVERSTOItT RIOOL Aan de Maasheseweg is de ge meente thans bezig met de aanleg van een overstortriool. Vanaf de Paul Burgmanstraat tot aan de Me- taalweg is men bezig om een riool buis in de grond te leggen met een doorsnede van 1.50 meter. Die moet by zware regenval het overtollige water verwerken. Het Venrayse rioolstelsel is mo menteel zodanig ingericht dat via de Maasheseweg en de Paul Burg manstraat het rioolwater van een deel van Venray centrum en van de hele wijk Landweert naar de zuive ring stroomt By zware regenval kan deze riolering het water niet verwerken. Om te voorkomen dat het water op ongewenste plekken boven de grond uitkomt, is hier een overstortput gekreëerd. Als het wa ter een bepaald niveau bereikt, dan vloeit dat over in een andere put, van waaruit het via de nieuw aange legde overstortriolering naar de overstortsloot langs de Metaalweg wordt geleid. Deze overstortriolering is noodza kelijk geworden vanwege de uit breiding van de wyk Landweert. Dat dit werk niet eenvoudig is, bleek afgelopen vrydag nog eens. Ter hoogte yap Rank Xerox moest Het personeel van het Winkelcentrum De Bleek presenteert zich! De driehonderd personeelsleden (waarvan hier een deel op de foto) van het winkelcentrum De Bleek zullen tijdens de tropische dagen uw gastvrouwen en gastheren zijn. Zij zullen U op tropische wijze behulpzaam zijn bij al uw inkopen. li W gelegenheid van de opening uhet nu geheel gereedgekomen jikelcentrum De Bleek zal het ge le Winkelcentrum van Venray staan van de tropische aktivi- ten. opening is hedenmorgen ver- iht door de Commissaris van de iningin van de provincie Lim- rg, ing. E.M. Mastenbroek. Wgelopen weekeinde al is men gonnen met het versieren van t winkelcentrum met rode, witte blauwe ballonnen, jfaandag jl. is in De Bleek gestart et het Grote Lettergrepenspel. ior de winkeliers van De Bleek d maar liefst dertig pryzen be- likbaar gesteld. Dat wordt dus ge lig puzzelen. De aktie loopt tot en et zaterdag 11 mei en de prysui- eiking vindt plaats op woensdag mei. )e tropische aktiviteiten begin- n vandaag met een bont en afwis- lend programma voor jong en d. Alle winkeliers hebben een ak- iteit in hun winkel, dat met de jpen te maken heeft. In het gehe- winkelcentrum zullen clowns Dwezig zijn. Ook rydt er een lintje door het centrum. Elders deze pagina ziet U het volledige ngramma voor deze drie tropi- ie dagen. overal in het centrum te vinden zyn. Op zaterdag is er op het Henseni- usplein een zogenaamd "levend de cor" met flamingo's en diverse papagaaien. Een bezoek aan het Venrayse Winkelcentrum is dus op 2, 3 of 4 mei voor iedereen, meer dan de moeite waard. OVERIGE AKTIVITEITEN Ook op de Grote Markt is een spe- iaal programma georganiseerd. Op ijjdag 3 mei is er een groot feest in otische sfeer. Het gehele plein zal irsierd worden met palmen, va- ms, bananenbomen en allerlei opische attributen. De horeca- idememers aan de Grote Markt A irzorgen op vrijdag en zaterdag ge- I menlijk een groot terras met on- ar andere een Indisch buffet en janlyes in cocktailsfeer. Het geheel wordt opgeluisterd or de Indonesische band „The |ïgssions". lp zaterdag 4 mei is er gelegen-, J eld tot fietsen op een originele In- jnesische fiets, een betjak. Natuurlijk doet ook het Henseni- splein mee met alle aktiviteiten. ok daar zult U zich de komende gen in de tropen wanen. Het ein wordt vrydag en zaterdag lor de horeca-ondememers op !t plein omgetoverd in een gigan- sch Tropenterras. Het orkest Los rraderos zorgt vrydag voor een m ïzikale omlijsting in tropische (jl. Zaterdag zal Los Parraderos uur: 25 km-route tussen 10.00 en 14.00 uur. De kontrolepost in de schouw burg sluit dagelijks om 18.00 uur. Bewaakte fietsenstalling in de schouwburg voor ƒ1,50 per dag. In lichtingen over kampeer /pension- of hotel-mogelij klieden by de VW Venray, tel. 04780-10505. Wilt u inforamtie: P. Hendrix, Pr. Marijkestraat 11, Venray. tel. 04780-83277; A. Verberkt, Oran jestraat 5. Venray, tel. 04780-82005. Poging tot inbraak Volksuniversiteit Er was een schade van ongeveer ƒ1.000.- door vernielingen by een poging tot inbraak in de aan de Oostsingel gelegen Volksuniversi teit. De dader heeft mogelyk zyn werk moeten staken omdat hy door voorbijgangers is gestoord. Als er iemand is die iets verdachts heeft gezien wordt die verzocht kontakt op te willen nemen met de politie. Vandalisme Er werd aangifte gedaan van ver nieling van twee ruilen en twee ventilatorroosters van basisschool De Kruudwis in Landweert. Dhr.Arens, links, kijkt nauwlettend, toe hoe een 1,5 meter dikke riolerings buis onder een groot aantal kabels en buizen op de juiste plaats wordt gelegd. onder een groot aantal elektrici teitskabels en waterleidingbuizen door, de brede rioleringsbuis wor den gelegd. Verder moet met zulke karweien rekening gehouden wor den met het niveau van het grond water. Als de buizen gelegd worden moet de ondergrond vrij zijn van grondwater. Door bronneren ver laagt men het niveau van het grondwater, door water omhoog te pompen en elders af te voeren. Een ander probleem vormt straks de aansluiting van het overstortri ool op de bestaande riolering. 'Er is een konstante aanvoer van rioolwa ter. Afsluiting d.m.v. een schot in de bestaande riolering kan niet omdat dan het niveau te hoog stijgt', aldus dhr. Arens. Gekeken wordt of het ri oolwater vanaf een eerdere put doorgepompt kan worden naar de Paul Burgmanstraat. Al met al blijkt nog eens duidelijk dat het aanleggen van een riolering meer is dan een buis in de grond leggen. De 1300 deelnemers die afgelo pen jaar gestart zijn in Venray hebben de folder 1991 met alle in formatie en inschrijfbiljet reeds ontvangen en zyn derhalve volledig geïnformeerd.' Voor al die anderen die plannen maken voor de komen de vakantieperiode onderstaande informatie. De Fietsvierdaagse wordt gehou den van 23 t/m 26 juli. Dit is de eer ste week van de schoolvakantie, terwijl in de loop van die week de bouwvakvakantie begint. Inschrijvingen Voor startplaats Venray kunt u zich in laten schrijven bij: VW Venray, Grote Markt 23, 5801 BL Venray, tel. 04780-10505; Fa. Poels Rijwielen, Grotestraat 64, 5801 BH Venray, tel. 04780-81553; op de weekmarkt te Venray op de maan dagen 1, 8, 15 en 22 juli. De voorin schrijving lopen tot en met 8 juli. Kosten Fietsvierdaagse Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen ƒ16,- per persoon. Voor kinderen tot 14 jaar onder geleide bedraagt het inschrijfgeld ƒ12,- per persoon. Houders van een bejaardenpas be talen ƒ14,50 per persoon. Voor kin deren tot 5 jaar is deelname gratis (alleen als zij ingeschreven worden). Als u vóór 9 juli inschrijft krijgt u ƒ2,- korting op bovenvermeld in schrijfgeld. Bovendien worden on der de voorinschrijvers enkele fietsen verlóot. Diegenen die zich laten inschrijven van 9 t/m 22 juli krygen ƒ1,- korting. Vertrekplaats Venray Vertrek en eindpunt: schouw burg. Dagelijkse vertrektijden: 60 km-route tussen 9.00 en 12.00 uur; 40 km-route tussen 9.00 en 14.00

Peel en Maas | 1991 | | pagina 9