TROPEnUJEEH in DE EILEEEl Winkelcentrum De Bleek feestelijk geopend Vaxi Huure Zegge in aktie voor iekenhuis in de tropen V.fl. RIAAADAG 29 APRIL DOnDERDAG 2 RIEI 1991 VRIJDAG 3 fïlEI I99I ZATERDAG 4 iïlEI I99I ZATERDAG II iïlEI I99I UDOEnSDAG 15 [REI I99I Roze Vlek na 17 jaar "verbleekt' PEEL EN MAAS Torro doet niet mee aan het grote lettergrepenspel New Look jonge damesmode: een bezoek meer dan waard Young Hair Shop kappers in De Bleek feestprogramma bij gelegenheid van de officiële opening 3e fase De Bleek Volop leuke akties bij Fotoprintshop Venray Elektro Martens b.v.: de zaak waar service en vakkennis samengaan Basementband speelt in De Bleek PEEL EN MAAS et de afronding van de derde fa- van het winkelcentrum De ek, en de officiële opening hier- hedenmorgen door ing. E. itenbroek, commissaris der Ko- gin van Limburg, is de uitbrei- van het Venrayse ikelcentrum met 31 winkels een geworden. En dat, eventien jaar lat Amro Projektontwikkeling het eerst bij de gemeente aan- pte voor het ontwikkelen van winkelcentrum op het gebied en de Hoenderstraat, Deken penstraat. Jan Hensenstraat en ooistraat. In die tijd kreeg dit ook de naam Roze Vlek aan- leten. Min of meer bij toeval om- op een gemeentelijke tegrond dit gebied met een roze gemarkeerd was. De naam, die name tijdens de camavalsperi- voor de nodige inspiratie zorg- is nu dus letterlijk en figuurlijk xleekt. TORRO e eerste plannen stammen dus 1974. Het duurde echter tot 3 ok er 1985 voordat de officiële start ltsvond van de bouwaktivitei- Toen werd een aanvang ge- akt met de bouw van de Ibrro. ie eerste fase kwam in de loop 1986 gereed. 1 vrij spoedig werd met de twee van De Bleek begonnen. Op iderdag 4 december 1986 werd burgemeester Defesche, de imalige wethouder Ruimtelyke lening en Volkshuisvesting H. lems en diens voorganger G. lols, gezamenlijk een spade in grond gestoken. Daarmee kon onnen worden met de bouw van a 2200 m2 winkelvloeropper- kte, 220 parkeerplaatsen en 63 lingen, boven de winkels, et plan was ontworpen door het hitektenbureau Schepers uit En- lede in samenwerking met de nenwerkende Architektenbu- u's uit Venray. Aannemer van tweede fase was Bouwmij Jans- uit Venray. !r werd voortvarend gebouwd en de loop van maart 1988 konden eerste ondernemers hun winkel- Oden betrekken. Op woensdag 27 ril van dat jaar werd de afronding de tweede fase mot een groots st gevierd. De toenmalige Com- Bsax-is vaix de Koningin, dhr. J. iixiers, verklaarde met een korte ich en met het oplaten van hon den ballonnen, De Bleek voor >pend. DERDE FASE In het najaar van 1989 werd be gonnen met de derde en laatste fase van De Bleek. Hiervoor werden de oorspronkelijke plannen enigszins aangepast. De winkelbebouwing werd doorgetrokken xxaar de Schoolstraat, alwaar op de plek van de jeugdbibliotheek wixxkelunits werden gecreëerd. Hiervoor moesten de monumexxtale zilveres doorns aan de Schoolstraat wijken. In totaal bestaat de derde fase vaxx De Bleek uit 1635 m2 win kei vloe roppervlakte (12 winkels) en 49 wo ningen. Daarmee komt het totaal op 31 winkels exx 112 woixiixgen. Ook lichting Merseloseweg wer den de plannen aangepast. Ook daar werd een winkelunit ge creëerd met daarboven 26 apparte menten. Het ontwerp van de derde fase van De Bleek was wederom in handen van de Samenwerkende Ar- chitektenbureau's uit Venray in sa menwerking met Schepers uit Enschede. De bouw werd deze keer gerealiseerd door Bouwbedrijf Mar cel Muyres uit Venlo. FEEST Het is dus feest in Venray cen trum. De winkeliers hebben een groot Lettergrepenspel georgani seerd, waarover elders in deze krant meer kunt lezen. Verder z(jn er tal van aktiviteiten waarover U eveneens elders in deze krant meer kimt vernemen. Met vereende krachten gaven G. Schots, H. Wülems en burgemeester Defe sche de aanvang van de bouw van de 2e fase De Bleek een officieel tintje. Huure Zegge, een aktieve mu- tgroep uit Venray. gaat op vry- 3 mei geld inzamelen voor een tenhuis in Afrika. Een van de le- van de aktieve kapel. Peter - irooders, gaat begin juni naar Af- a om daar in een plaatselijk zie- rnuis als vrijwilliger te werken, heeft twee jaar in het Venrayse •ethziekexxhuis gewerkt als listent |aat in het Canzibe Hospital skei als arts-vrijwilliger wer- gedurende 3 jaar. Tijdens die 1ode wordt hij ondersteund door de stichting Canzibe Steunfonds. Dit fonds is een kleine efficiënte or ganisatie (er wordt maar ongeveer 1% van de totale begroting aan overhead uitgegeven). Ze is echter volledig afhankelijk van donaties; overheidssubsidie krijgt ze niet In praktische zin houdt dit in dat elke vrijwilliger probeert mensen te mo tiveren om een financiële bijdrage te leveren. Van Huure Zegge wil Peter Schrooders, alsmede deze stichting financieel oixdersteunen door op vrijdag 3 mei van 18.00 tot 21.00 uur een muzikaal concert te hou den in het winkelcentrum van Ven ray in het kader van de festiviteiten ter gelegenheid van de officiële ope ning van De Bleek. VHZ zal dan in tropentenue zo veel mogelijk geld proberen in te zamelen om Peter een gepast af- scheidskado te geven. En DHZ ken nende zal dat wel een speciale muzikale act worden. VHZ is in 1982 opgericht en heeft al meerdere malen van zich doen spreken in en buiten Venray. Zo wa ren zij verschillende malen te zien in Circus Mök, Pinsenproklamatie en de bekende decemberoptredens in het centnim van Venray. Ook buiten Venray zijn zy een graag ge ziene gast. Met hun Anton Pieck outfit hebben zy diverse evenemen ten op de Efteling opgeluisterd. uw weekblad Om technische redenen kan de Ibrro niet meedoen aan het grote LETTERGREPENSPEL, dat afgelopen maandag van start is gegaan. Wel stelt de Ibr ro de hoofdprys van deze aktie beschikbaar. Als alternatief heeft Torro een eigen aktie opgezet onder het motto: jarigen die b(j ons boodschappen doen, geloven hun ogen niet: EEN VER JAARDAGSTAART GRATIS. By aankoop van 35 gulden aan boodschappen, gedurende de drie tropendagen 2, 3 en 4 mei, krygt een jarige een taart van ƒ14,95 gratis. DeIbrro bestaat nl. vijf jaar en dat wil len ze vieren met alle jarigen. By een bezoek aan het nieuwe winkelcentrum De Bleek in Venray is een bezoek aan de damesmode boetiek New Look zeker de moeite waard. New Look is een jonge damesmode-zaak, gelegen in De Bleek op nr. 21. De boetiek, die nu diie jaar bestaat en onlangs is uitge breid, heeft een uitgebreide collek- tie. Het is een boetiek die reeds door vele modebewuste dames uit Venray, en ver daarbuiten, is ont dekt en wordt gewaardeerd. Wat New Look zo by zonder maakt is de regelmatig vernieuwende mo de van uitsluitend goede kwaliteit met merken zoals Oilily, Jackpot, Elitair en Slap. Merken met naam: Oilily voor de volwassenen met een uitgebreide collektie kwaliteitsda mesmode; Elitair met een prachtige ixitgebreide collektie zomerpullo- vers, blousjes, T-shirts en hemdfjes; Slap met een ruime keuze in jeans, pantalons en bermuda's en Jackpot met truien, vesten, blouses, shirts, leggings en sweaters. Damesmode die men niet overal tegenkomt, in de maten 36 t.m. 44. Reden genoeg om eens een bezoek te brengen. Bovendien heeft New Look in verband met de opening van De Bleek diverse openingsaan biedingen en natuurlijk doet U ook bij New Look mee aan het Lettergre penspel. De Young Hair Shop kappers zijn sinds kort gevestigd in een groter pand. Drie jaar geleden, by de ope ning van de tweede fase van De Bleek, vestigde Young Hair Shop zich op nr. 23, maar al snel bleek deze behuizing veel te klein te zijn en werd er uitgekeken naar een groter onderkomen. Dat werd ge vonden op nr. 70 in De Bleek, by de gereedkoming van de derde en laatste fase, die vandaag officieel ge opend is. Dat de verhuizing noodza kelijk was geeft aan welke gestage groei aan klanten deze moderne styl-kapsalon kent In een gezellige, drukke kapsalon wordt door een jong team vakwerk afgeleverd. Niets is deze enthousiaste kappers teveel. Intensieve trainingen waar mee men met veel enthousiasme aan deelneemt maken deze kap pers tot uitstekende vakmensen, die bezeten zyn van hun vak. Het afgeleverde werk staat dan ook op een hoog peil. Kortom, Young Hair Shop kappers is een jonge moderne kapsalon die zijn weg in het Venray se heeft gevonden. "HET GROTE LETTERSPEL" Bij een bezoek aan een van de deelnemende zaken ontvangt u een 'lettergreep'. Hiermee dingt u mee naar één van de vele prijzen. 10.00 - 18.00 uur Eigen activiteiten ondernemers, zoals o.a. een klimpaal, tropi cal taartjes, Chiquita-bananen, tropische planten. 11.00 uur Officiële opening door de Commissaris van de koningin, de heer ing. E.M. Mastenbroek. 11.00 - 14.30 uur Optreden van dixielandband 'De Baronnen'. 12.00 - 18.00 uur Het Heinekenspel in de Bleek. 13.00 - 17.00 uur Pim de Kabouter deelt ballonnen uit. 9.00 - 21.00 uur Eigen activiteiten ondernemers. 9.00 - 16.00 uur Rad van Avontuur in de Bleektent 13.00 - 17.00 uur Voor de kinderen: Pim de Kabouter - Clownsduo Joke en Mico 18.00 - 21.00 uur Optreden Van Huure Zegge 19.30 - 23.30 uur Optreden van de zang- en dansgroep CARIBE 9.00 - 17.00 uur Eigen activiteiten ondernemers. 11.00 - 16.00 uur Voor de kinderen gratis ritjes in de minitrein. 11.00 - 16.00 uur Optreden van Clown Jan Peters. 10.00 - 16.00 uur Promotieteam Marlboro in de Bleektent. 13.00 - 17.00 uur Voor de kinderen: Pim de Kabouter en het clownsduo Joke en Mico. 13.00 -17.00 uur Optreden van de BASEMENT BAND. Tot 17.00 uur kunt u nog wedstrijdformulieren van "HET GROTE LETTERSPEL" inleveren om kans te maken op één van de vele prijzen. 16.00 uur Prijsuitreiking van het Grote Letterspel. Tydens de openingsfestiviteiten van Winkelcentrum De Bleek, op donderdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 mei as. klan elke klant bij Foto printshop Venray, by het ontwikke len en afdrukken van een kleurenfilmpje kiezen tussen een gratis film of het laten maken van een gratis portret Op zaterdag 4 mei kunnen de kin deren zich by Fotoprintshop Ven ray gratis lten grimeren. De Fotoprintshop heeft dan twee gri meurs ingehuurd die de kinderge zichtjes zullen grimeren, waarna hiervan gratis een portretje kan worden gemaakt. As de weergoden niet mee willen werken, vindt een en ander plaats in een kleine tent voor de winkel. Ook van het nieuwe vergro tingslab kan volop gebruik worden gemaakt. Met dit voor Venray en omstreken unieke apparaat maakt de klant zelf in vyf minuten schit terende vergrotingen. Er kunnen zelfs delen uit uw negatief worden uitvergroot U ziet dus, het bnxist van de akti viteiten by Fotopriixtshop Venray in De Bleek. A ruim 27 jaar is de naam Elek tro Martens in Venray en wyde om geving een begrip. Tientallen jaren waarin de consument duidelyk heeft kunnen zien en ervaren, waar wij hoge eisen aan stellen: prima service, goede voorlichting en na zorg, zaken die door de consument worden ervaren als zynde zeer be langrijk. Momenteel wordt er druk ge werkt aan nieuwbouwplannen voor onze installatie-afdeling evenals een uitbreiding van onze winkel. Plannen die er op gericht zyn om U een nog betere service te kunnen verlenen en onx U een nog totaler assortiment te kunnen aanbieden. Elektro Martexxs b.v. is een elek trotechnisch bedryf met zo'n 40 man personeel. Ons bedryf is opge bouwd in 3 afdelingen: de installatie-afdeling aan de Pr. Mary- kestraat vanwaar uit alle elektro technische installatiewerkzaamhe den worden voorbereid en begeleid. Een zeer belangrijke plaats neemt ook onze detailhandel in, ge legen op de hoek van de Schoolstraat en het geheel nieuwe winkelcentrum De Bleek. Deze win kel, gevuld met een zeer compleet assortiment in groot- en kleinhuis- houdelyke apparatuur en een zeer uitgebreide keuze uit audio- en vi deoapparatuur. Bijgestaan door een uit drie personen bestaand ver- koopteam, nxet een optimale pro- duktkennis, is het voor geen enkele consument een probleem om de juiste keuze te maken. Personeel dus, dat U een op maat gesneden advies kaxx geven en U wel overwo gen begeleidt in uw aankopen. Direkt by onze winkel in De Bleek bevindt zich onze eigen Tech nische Dienst. Vakkundig perso neel met ruime ervaring die uw reparaties van audio- en video apparatuur goed en snel zullen uit voeren. Wasautomaten, drogers en overige groothuishoudelyke appa raten worden door ons technisch perseneel op snelle en vakkundige wijze by U aan huis of in onze werk plaats gerepareerd. Kortom, tech nisch personeel met een perfekte kennis van technische zaken en ruime ervaring Ook na aankoop van een apparaat biyven wy U pri ma service en advies geven. Kom eerxs kijken in onze winkel en laat U voorlichten. Wy garande ren U een prima advies en prima produktvoorlichting AKTIVITEITEN Tydens de Tropen week in De Bleek is ook Elektro Martens aktief. Zo zal op alle dagen voor sfeermu ziek op het pleintje rond de Schieë- per worden gezorgd. Op vrydag 3 mei zal het Sony pro motieteam U kennis laten maken met tal van zaken betreffende dit gerenomeerde merk. Elektro Mar tens heeft dan tal van aanbiedingen op het gebied van videobanden en audiocassettes. Zaterdag 4 mei zal in het teken staan van BOSE, het luidspreker- merk. Er zullen dan uitgebreide de monstraties verzorgd worden van alle luidsprekers van Bose. De werkplaats zal hiervoor omge bouwd worden tot een Bose-luister en demonstratie ruimte. Zo zal het nieuwe Acoustimass 5 systeem ge demonstreerd worden evenals het nieuwe Sansui mini-set, de MCX-7 Natuurlyk zyn er ook op zaterdag enkele fantastische akties zoals by- voorbeeld een complete Sherwood set, bestaande uit drie losse compo nenten en luidsprekers voor slechts ƒ999,00. Kom eens by ons langs en over-, tuig Uzelf: Elektro Martens is een zaak waar service en vakkennis sa mengaan! De Basementband zorgt tydens de Tropenweek voor een aantal vrolijke noten in De Bleek. Na hun suksesvol optreden in de cember in de schouwburg on der het motto 'just call it swing' presenteert de Basementhand zich opnieuw aan het Venrayse publiek. Zaterdag zullen ze tus sen 13.00 en 17.00 uur een groot aantal swingende num mers ten gehore brengen in de tent by De Bleek. uw weekblad Donderdag 2 mei - Pagina 7

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7