H J Burgemeester Defesche kon vier koninklijke onderscheidingen uitreiken Expositie '40-'45 te Blitterswijck houdt open dag •fir* yf Jubileumdiner van de Culinaire lub Venray geslaagde happening WAO CAN SOEST Sukses voor Venray's Mannenkoor en Collegium Vocale Derde voorronde Mgr. Ronckentoernooi 1991 Lintjesregen op Koninginnedag PEEL EN MAAS >eel en maas Donderdag 2 mei - Pagina 5 Vooi' de laatste keer reikte burge meester Defesche, bij gelegenheid |an Koninginnedag, een aantal ko- jnklijke onderscheidingen uit aan jkele Ven ray naars, die zich op bij- fjindere wijze hebben ingezet voor i gemeenschap. Voor het laatst, rant zoals bekend neemt burge meester Defesche eind juni afsc- flieid van Venray om in de VUT te Afgelopen maandag mocht burge meester Defesche vier onderschei- Ingen uitreiken. Hiervan zijn er farie eremedailles in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau wijl dhr. P. Corzilius van de Oost- ingel, benoemd werd tot Officier n de Orde van Oranje Nassau mag P. CORZILIUS 24 april jl. nam dhr. Corzilius teid van de Technische Univer- iteit Eindhoven. In verband met bereiken van de pensioenge- ïtigde leeftijd heeft hij op 1 mei jjn funktie als stage-coördinator het Bureau Internationale Be- ingen, verbonden aan de Uni- irsiteit, neergelegd. Burgemeester efesche verrastte dhr. Corzüius af lopen maandag aangenaam, toen jj de boodschap kwam brengen a het "hare majesteit heeft be- aagd" om dhr. Corzüius, in ver- and met zijn vele werk voor liversiteit en maatschappij, te be- oemen tot Officier in de Orde van ranje Nassau. Nadat dhr. Corzilius in 1956 zijn udie Werktuigbouwkunde aan de ichnische Hogeschool Delft af- oot met het ingenieursdiploma is I ij op diverse plaatsen in het be- I ryfsleven werkzaam geweest, o.a. I ij de Staatsmanen, bij Machinefa- I riek Alkmaar, Machinefabriek luider te Tegelen en van 1966 tot Dhr. Corzilius uit Venray 1972 als technisch manager bij Rank Xerox Venray. In 1972 trad dhr. Corzilius in dienst bij de Katholieke Leergan gen te Tilburg, in de funktie van adjunkt-direkteur van het Moüe- rinstituut. In juli 1973 werd hij in de rang van wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst benoemd tot coördinator praktische werken in de faculteiten Electrotechniek en Werktuigbouw kunde van de Technische Universi teit Eindhoven. Hij werd gevraagd om als wetenschappelijk medewer ker een bijdrage te leveren in de ontwikkeling van het vakgebied be drijfsorganisatie. In oktober 1975 volgde zijn aanstelling in vaste dienst Toen in 1983 bleek dat de werk zaamheden van dhr. Corzilius zich ook hadden uitgebreid tot andere faculteiten, werd gekozen voor de benaming Stage-coördinator bij het Bureau Internationale Betrekkin gen. Stages mken een essentieel on derdeel uit van de ingenieursopleiding. Daarbij is de nadruk steeds meer op buitenland se stages komen te liggen. Dhr. Cor züius beschikt over zodanige contactuele eigenschappen dat hij met groot succes in Nederland, Eu ropa maar ook daarbuiten, een ui terst waardevol relatienetwerk met bedrijven, instituten en universitei ten heeft opgebouwd. Door de akti- viteiten en de Vooruitziende blik van dhr. Corzüius is het mogelijk geworden om aan de sterk toegeno men wens van studenten te vol doen om in het buitenland stage te lopen. Vooral de door dhr. Corzilius opgebouwde contakten met de voormalige Oostbloklanden, zijn nu bijzonder waardevol geworden voor de Eindhovense Universiteit. Uit hoofde van zyn funktie by de Universiteit was dhr. Corzilius van af 1978 vice-voorzitter van de Inter national Association vor the Exchange of Students for Technical Experience Nederland. Behalve deze niet onbelangrijke funktie by de Eindhovense Univer siteit heeft dhr. Corzüius zich ook op het sociale en bestuurlijke vlak aktief ingezet. Zo was/is hij betrok ken bij het Landelijke Bestuur van de KAJ (jeugdbeweging), aktief lid van Virgilius (studentenvereni ging), voorzitter voorbereidings commissie Gemeenschapshuis Treebeek; voorzitter Gezinsbijdrage Comité; voorzitter voorbereiding scommissie MTS Venray; voorzitter van de Stichting Gezinszorg voor Noordelijk Limburg; landelijk voor zitter en mede-oprichter van het Landelijk Overleg Stages in het Technisch Wetenschappelijk On derwijs, vanwaaruit hy ook de Aca demische Raad heeft geadviseerd. Verder is dhr. Corzüius erelid van het Bestuur van de Katholieke Ge zinszorg voor Noordelijk Limburg. MEVR. W. CAMPS-MAASSEN Bijzonder verrast was mevr. W. Camps-Maassen uit Castenray, toen zij maandagmorgen door burgemeester Defesche de zü- veren eremedaüle kreeg opgespeld, die verbonden zijn aan de Orde van Oranje Nassau. Mevr. Camps heeft samen met haar man, ruim 25 jaar lang zich geheel belangeloos ver dienstelijk gemaakt als pleegouder voor de opvang van ernstig verwaar loosde thuisloze jeugd. Dit gebeur de in samenwerking met de Stichting Jeugd en Gezin te Nyme- gen. Vanaf juni 1965 hebben mevr. Camps en haar man een perma nent thuis geboden aan in totaal zes kinderen. Ondanks het feit dat die kinderen inmiddels meerderja rig zijn geworden, staat voor hen de deur bij dhr. en mevr. Camps nog altyd open. Naast de bewonderenswaardige trouwe opvang van deze zes kinde ren hebben mevr. Camps en haar man zich ook ingezet voor de op vang van niet-plaatsbare kinderen. Vanwege de leeftijd van het echt paar Camps, hebben zij in oktober van het afgelopen jaar besloten om geen pleegkinderen meer op te nemen. J. ARTS Dhr. J. Arts, in Merselo ook be kend als "Kampen Har", werd eve neens onderscheiden met de eremedaüle in züver, verbonden Mevr. Caynps-Maassen uit Castenray aan de Orde van Oranje Nassau. Op 7 juli van het afgelopen jaar heeft dhr. Arts afscheid genomen als se cretaris van de Tuinbouwvereni- ging Merselo, een funktie die hy ruftn veertig jaar heeft vervuld. De ze funktie bij de Tuinbouwvereni- ging was een full-time taak, die voomamelyk bestaat uit het coördi neren van de contakten met de Coö peratieve Venlose Veüing, het (centraal) verzorgen van de afvoer van produkten naar deze veüing en de daarby behorende administratie en boekhouding. By de Tuinbouw- vereniging zijn bijna 100 tuinders uit Merselo, Ysselsteyn en Vrede- peel aangesloten. Verder geniet dhr. Arts in Merselo grote bekendheid in het maat schappelijke leven. Zo is hij, sedert de oprichting van de Sportvereni ging Merselo in 1958, bestuurslid van die vereniging. Eveneens vanaf de oprichting, in 1957, is dhr. Arts bestuurslid van de Merselose Car navalsvereniging De Zagewetters. Van deze vereniging was dhr. Arts 27 jaar secretaris. Dhr. Arts is te vens de ene helft van het duo Ties- ke en Tbntje, dat al vele jaren met de Karmenaajvisite in Merselo het dorpsgebeuren op de korrel neemt. Tbnslotte is dhr. Arts 42 jaar lid van de handboogschutterij te Mer- Dhr. Arts uit Merselo selo en sinds 1972 lid van de plaat selijke Landinrichtingscommissie. MEV1L P. RAEMAKERS De vierde Koninklijke Onder scheiding die burgemeester Defe sche mocht uitreiken kwam toe aan mevr. P. Raemakers van de Langstraat. Zy is al byna 41 jaar in dienst van Bouwmy Janssen. Op 24 juli 1950 kwam mevr. Rae makers in dienst by Bouwmy Jans sen, een van de grootste bouwondernemingen in Venray. Zy heeft daarb(j van meet af aan de funktie vervuld van administratief medewerkster by de boekhouding. Haar belangrijkste taak was het ver zorgen van de loonadministratie en de uitbetaling van de salarissen. Tot 1976 geschiedde het uitbetalen van de salarissen middels het bekende loonzakje. Daarnaast vervult mevr. Raema kers de funktie van seeretares- De achttien amateur-koks van de linaire Club Venray hebben za- "dagavond de vuurproef door- lan. Bij gelegenheid van het (tienjarig bestaan van de Club weerden zij voor een selekt gezel van 53 personen in de aula n het IMBO een zevengangen- ner ten bate van een nog nader n te wijzen goed doel. De koks mdcn letterlijk en figuurlijk voor ite vuren, want het was deze ond voor het eerst, dat zij ande- n dan zich zelf en hun vrouwen, hun kookkunst lieten genieten, en in het begin van de kleine rtjes de gasten vertrokken wa ll, konden de vermoeide jubüe- ide koks, de twee afwassende mes en de elf helpende horeca- irlingen van het IMBO, terugzien een geslaagd eetfestijn, want de lemene indruk van de gasten s. dat het een sfeervolle, gezellige smaakvolle happening was Heest. n de keuken ging het deze avond iets anders toe dan tijdens de nnale kookavonden. De stress s voelbaar, want er mocht deze ir niets misgaan met het bepaald it gemakkelijke menu. Bij bin- nkomst wachtten de gasten een beëdigd taxateur in onroerende goederen 'OOR AL UW TAXATIES Bemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 kir-royal met kleine hapjes als voor proef es van hetgeen deze avond aan culinaire geneugten zou wor den binnengebracht: een voorge recht van zalm en talbot, Lim burgse soep, oesterzwammen en champignons met basilicum- en vosbessensaus, asperges met ham, overgoten met sinaasappelsaus, haas-biefstuk Napoleon met gem ber espagnolsaus, aardappeltjes en groenten, bavarois met appel-calva- dossaus, progrestaart, pralinecre- me en vanille-ys voorzien van het clubembleem en tot besluit koffie met een likeurtje en bonbons. Na afloop kregen de gasten de recep tuur, vervat in een tjoekje, als her innering aangeboden. Niet alleen het voortreffelf lce me nu bleek een sukses; ook de op brengst voor het goede doel foog er niet om. Behalve de stevige prijs, die de gasten voor het jubileum diner moesten neertellen, waren er ook een kleine twintig sponsors, die afzagen van deelname aan het feestdiner, maar wel rykelyk het goede doel wilden steunen. Ook de IMBO-leerlingen. die waren 'inge huurd', stonden spontaan hun ver diensten af aan het doel, dat straks als de netto-opbrengst is geteld, be kend zal worden gemaakt. Burgemeester H. Defesche, die met zijn vrouw aanzat aan het jubi leumdiner, stak de vermoeide koks na afloop de helpende hand toe bij het poetsen van de fornuizen. Inbraak in personenauto's Twee aan de Litsenbergweg in Ys selsteyn geparkeerde personen auto's van inwoners van Ysselsteyn bleken met geweld te zijn openge broken. De daarin aanwezige radio apparatuur was ontvreemd. Sedert september 1984 bevindt zich te Blitterswijck het partikulie- re museum over de Tweede Wereld oorlog genaamd: Expositie '40-'45, een initiatief van W. Weys uit Blit terswijck en H. Linders uit Venray. Hierin wordt in kort bestek het verloop van deze ingrijpende ge beurtenis in de wereldgeschiedenis behandeld. Het doel van het mu seum is de herinnering levend te houden zodat de lessen uit deze pe riode van de geschiedenis duidelijk blijven klinken. Dit doel wordt getracht te berei ken door dokumentatiemateriaal. foto's en gebruiksvoorwerpen zeer afgewisseld te tonen en vooral de tastbare voorwerpen zo duidelijk mogelijk te laten spreken. Er is dan ook op toegezien dat alle materiaal zeer verantwoord in de juiste histo rische omgeving wordt terugge plaatst. TIMMERWERKEN voor: ramen, deuren, kozijnen isolatieglas, renovatie dakvernieuwing, verbouwingen Timmer- en - r- onderhoudsbedrijf j. Van de Ligt jLJej I Wanssum, i I De Cuyperstraat 37 S 04784-2184 Fietsen bij telefooncel Bij de politie kwam zaterdag? avond een melding binnen dat in de buurt van de telefooncel aan de Hoebertweg een 10-tal fietsen zou den liggen, waaronder nog vrij nieuwe exemplaren. Aan de hand van enkele postcodenummers, die in de fietsen waren gegraveerd, ble ken die fietsen afkomstig te zijn van inwoners van verschülende dorpen. Omdat de fietsen op een hoop waren gegooid, althans niet keurig stonden opgesteld, dacht de politie dat deze, ondanks dat ze wa ren afgesloten, wel eens van diefstal afkomstig konden zyn. Dus werden aüe fietsen in de bus geladen en naar het bureau gebracht Zondagmorgen kwam de oplos sing. De eigenaren kwamen hun fietsen ophalen. Ze hadden daar waar ze de fietsen hadden 'neerge gooid' hun verzamelpunt van waar uit ze zich met een taxibus naar de soos in Ysselsteyn lieten brengen. Maar zaterdagavond waren de fiet sen, bij terugkeer, verdwenen. De politie heeft ze te verstaan gegeven de fietsen in de toekomst beter te staüen. De opzet van de museumrond gang volgt een chronologische lijn die op zeven plaatsen gestalte krijgt in zg. diorama's. De verbindings schakels hiertussen worden ge vormd door fotomateriaal en vooral authentieke dingen uit die tijd. Hieronder bevinden zich circa 35 verschillende uniformen met bijbe horende uitrusting, vele emble men. pamfletten. surrogaat- produkten, dokumenten uit de illegaliteit en de bezettingsperiode. Dit maakt dat er voor zowel bezoe kers met een algemeen en globaal interesse alswel voor mensen met specifieke kennis en aandacht veel te zien is. De meeste bezoekers zijn aangenaam ven-ast door de welis waar kleinschalige maar toch zeer uitgebalanceerde aard en verschei denheid van de kollektie. In de fotoselektie is getracht voor al kinderen te laten zien om op de ze wijze ook de jeugdige bezoekers een goed beeld van deze periode te schetsen. Indien gewenst kunnen bezoe kers worden i*ondgeleid. De expositie '40-'45 is het resul taat van ongeveer 15 jaar speuren, vergaren en conserveren van de twee initiatiefnemers. Het geheel werd in 1984 ter gelegenheid van de 40-jarige bevrijding geopend door de toenmalige burgemeester van Meerlo-Wanssum in samenwer king met Britse oorlogsveteranen. De kollektie blyft groeien en men werkt voortdurend aan verbetering. Uitbreidingsplannen liggen klaar. Gedurende het hele jaar is het museum opengesteld op zaterdagen en zondagen van 14.00 tot 17.00 uur. Als bydrage in de onkosten wordt een vergoeding gevraagd van ƒ2,- voor volwassenen en ƒ1,- voor jeugdigen onder 12 jaar. Het adres van het museum is: Veerweg 14 te Blitterswijck. Ter gelegenheid van bevrijdings dag is het museum op zondag 5 mei a.s. gratis toegankelijk voor ieder een die interesse heeft. U bent wel kom van 14.00 tot 17.00 uur. Ree uit zijn lijden verlost Politiemannen hebben een zwaar gewond ree, met een pistoolschot uit haar lijden verlost, nadat het dier de Beekweg, ter hoogte van de afslag met Merselo, over was gesto ken en door een auto was aangere den. De 25-jarige bestuurder van en personenauto uit Venray kon het dier niet meer ontwijken. PERKPLANTEN - vele soorten perkplanten - hang en staande geraniums - hang en staande fuchsia's - en zakken potgrond Alles uit eigen kwekerij Tevens het adres voor al uw groente en fruit DE GROENTEHAL Veulenseweg 4a Leunen tel. 04780-82982 Wil de eigenaar van de fiets zich melden? De politie is op zoek naar de eige naar van een fiets, die gestald stond bij de fietsenstalling van de Zuid ooster en door de politie naar het bureau is overgebracht. Na een tip. dat twee mannen bezig waren met het weghalen van een fiets, gelukte het de politie die twee mannen op heterdaad te betrappen. Het slot van de fiets haddèn ze reeds ver nield. Het tweetal werd naar het po litiebureau overgebracht en tijdens het verhoor bekenden zij dat zij de herenfiets wilde meenemen omdat ze geen vervoer meer hadden. Om dat de fiets geen postcode heeft, zit de politie met'de fiets te kyken. De eigenaar heeft tot op heden nog geen aangifte van diefstal gedaan. Diefstal verstralers Er werd aangifte gedaan van diefstal van twee verstralers vanaf een landbouwtrekker, die naast een boerderij in de Vredepeel stond. De diefstal werd dinsdagmorgen bemerkt. Diefstal binnen- en buitenband Een wel zeer ongewone diefstal vond plaats in de fietsenstalling van de KTS. Daar werd ten nadele van een 13-jarige leerling uit Venray, vanaf zyn gestalde fiets, een binnen- en buitenband ontvreemd. Mogelijk dat een andere scholier getuigen is geweest van deze wel zeer ongewone diefstal- Geen visitekaartje Tben de eigenaar by zijn aan de Gitaarstraat geparkeerde personen auto, zaterdagmiddag om 13.45 uur, terugkeerde, ontdekte hij dat zijn auto beschadigd was. De veroorza ker (de politie hoopt op getuigen) het geen visitekaartje achter. Op het parkeerterrein van de Gouden Leeuw werd in de nacht van zaterdag op zondag een gepar keerde auto van een inwoner van Westerbeek geramd door een ande re personenauto, die er na de bot sing vandoor ging. Getuigen noteerden het kenteken. Dat was af gegeven aan een inwoner van het Friese Langweer. De politie uit die plaats zal de bestuurder aan de 'tand voelen'. wimË Mevr. Raemaliers uit Venray 'n abonnement waard se/pennningmeesteresse van het "Bedr(jfsfamiliefonds". Dit is een fonds dat door Bouwmy Janssen in het leven is geroepen met als doel financiële hulp te verlenen aan per soneelsleden en hun gezinnen, in de vorm van bijdragen in bijzonde re kosten. Mevr. Raemakers ver zorgt in dit kader de volledige administratie en boekhouding. DHR. A. PETERS Behalve in Venray werden ook el ders diverse onderscheidingen uit gereikt In Roermond werd dhr. A. Peters, oud-inwoner van Oirlo. be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Ondanks het feit dat dhr. Peters al vele jaren in Roermond woont is zijn verbondenheid met het geboor tedorp Oirlo nog byzonder groot Zo is dhr. Peters, sinds de oprichting in 1980, voorzitter van de Heem kunde Werkgroep .Aid Oeldere" waarvoor hij zich de afgelopen ja ren op velerlei wijze verdienstelijk heeft gemaakt. Zo is hy de sa mensteller/schrijver van de boeltjes "Oirlo rond 1900". is hy betrokken geweest by het maken van een film over agrarische bedrijven in .Oirlo, vroeger en nu. Ook heeft hij meege werkt aan een historische kalen der, die werd uitgegeven tgv. het 75-jarig bestaansfeest van de Rabo bank Oirlo/Castenray. Dhr. Peters is betrokken geweest by de organisa tie van diverse historische fototen toonstellingen betrekking hebbende op Oirlo, ondermeer ty- dens de Monumentendag van 1988. Een niet onbelangrijk aandeel heeft dhr. Peters gehad by het ver richten van archeologisch veld werk te Oirlo, wat in 1989 heeft geleid tot de ontdekking van een nederzetting uit de ijzertijd, naby Oirlo. Verder heeft dhr. Peters zich in Roermond, met name op het gebied van het onderwijs, op bijzondere wyze ingezet, waarvoor hem nu een Koninklijke Onderscheiding is verleend. WÈËL Op het jl. zaterdag en zondag ge houden Limburgs Korenfestival in de Haandert te 'Ibgelen wist het Venray's Mannenkoor opnieuw sukses te boeken. Het Venrayse Koor o.l.v. Pierre Gerits uit Hoens- broek werd.nl. uitverkoren om in de kategorie Mannenkoren Noord- Limburg te vertegenwoordigen op het Limburgse korenfestival in sep tember te Maastricht De jury bestaande uit Paul Hup- perts. Manus Willemsen en de Vlaamse zangpedagoog Julian Wil mots waren vol lof over het Venray se optreden en bekomplimenteerde het koor met de prachtige en sono re koor klank. Onlangs werd het Venray's Man nenkoor tijdens het Zuid Neder lands Mannenkorenfestival nog uitgeroepen tot het beste koor van dit korenfestival. Behalve het Venray's Mannen koor was ook Collegium Vocale suk- sesvol tijdens dit festival. In de kategorie Kamerkoren werd dit Ven rays koor uitverkoren om Noord-Limburg te vertegenwoordi gen op het Limburgs Korenfestival. Zondag 5 mei a.s. organiseert de Castenrayse Fanfare 'Dorpsklank' onder auspiciën van de Limburgse Bond van Muziekgezelschappen, de derde en laatste voorronde van het Mgr. Ronckentoernooi 1991. Dit toernooi voor jeugdige so listen en ensembles tot en met de leeftijd van 18 jaar. wordt gehouden in gemeenschapshuis De Wis aan de Matthiasstraat te Castenray. Vijfenzestig solisten treden voor het voetlicht afkomstig uit o^. Castenray. Merselo. Swolgen, Ys selsteyn, Leunen, Grubben vorst, Beegden, Beesel. Grevenbicht Thoni, Maasbracht, Maastricht, Heythuysen, Pey, Baexem, Huls berg. Wittem, Berg a/d Maas, Her ten. Echt en Tegelen. De jurering is in handen van dhr. Piet Aben uit Pey en dhr. Frans Scheepers uit Linne. De finale van het Mgr. Roncken toernooi 1991 vindt plaats op zon dag 14 september 1991 in het gemeenschapshuis Oos Hoes te Grevenbicht Het bestuur van Fanfare Dorps klank Castenray heet u van harte welkom in gemeenschapshuis De Wist. De aanvangstijd is 10A0 uur; sluiting 22.00 uur. De entree be draagt ƒ5.- per persoon.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5