Koninginnedag in Venray Venrayse toren en rote Kerk weer open ranjespelen in Leunen 1 wammm AANBIEDING IN STYLE Koninginneloop in Venray MORENO 3 nederlandse goudsmeden exposeren tot 21 mei. VSRLINDEN JUWELIER De Nederlandse vlag tijdens feestdagen Soundmix- Playback show in Vierlingsbeek Koninginnedag in Wanssum Koninginnedag Dansdag Foto-expositie in het centrum PEEL EN MAAS VAN OORSCHOT MODE flSJ koninginnedag 30 april iü nartlappendag Ingezonden EN MAAS TUSSEN JUWELIER GALERIE Hun ontwerpen zijn kunstzinnig, verrassend en eigenzinnig en hebben een krachtige persoonlijke uitstraling. Voor mensen die op zoek zijn naar het bijzondere. Bronzen beelden van Liesbeth Rutten geven deze expositie nog meer glans MEN S FASHION Grote Markt 7 Venray Tel. 04780-86817 Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Donderdag 25 april - Pagina 7 Binnenkort is het weer Koningin nedag. Veel mensen hangen dan de vlag uit Wat weinigen weten is dat voor onze nationale vlag officiële re gels gelden. Zo zyn de vaste data voor het vlaggen: 31 januari: ver jaardag HM Koningin Beatrix; 27 april: veijaardag ZKH Prins Willem Alexander; 30 april: Koninginne dag. tevens veijaardag van Prinses Juliana en mr. Pieter van Vollenho ven; 4 mei: Dodenherdenking, van af 18.00 uur tot zonsondergang; 5 mei: Bevrijdingsdag; 6 september: veijaardag ZKH Prins Claus; 15 de cember: Koninkrijksdag. Als de vlagdagen veijaardagen van leden van het Koninklijk Huis zijn. wordt over het algemeen een oranje wimpel toegevoegd. Het hijsen van de vlag geschiedt by zonsopgang, het neerhalen by zonsondergang. Het is toegestaan de vlag 's avonds buiten te laten hangen mits deze vlag goed verlicht is door een schijnwerper. Vlag by stormweer met een klei nere vlag. Vlag nooit: met meer dan 1 vlag per mast; met versleten vlaggen; met verkleurde vlaggen. By het halfstok vlaggen moet men de vlag niet opbinden aan de mast De vlag moet los kunnen wapperen. Het is altyd toegestaan de vlag te gebruiken voor doeleinden die gunstig zijn voor de gebruiker, zo als examen, jubileum, etc. Het is absoluut verboden de Ne derlandse vlag te gebruiken voor reklamedoeleinden De Soundmix-Playback show op dinsdag 30 april a.s. (Koninginne dag) is niet meer weg te denken uit de organisatie van de bekende Voor- jaarsfeesten. Deze worden gehou den van 26 april t/m 30 april a.s. en georganiseerd door Harmonie De Herleving uit Vierlingsbeek. De werkgroep heeft ook dit jaar alles in het werk gesteld om weer tot een absoluut hoogtepunt te ko men. Een 20- tot 25-tal optredens zijn gepland, zowel soundmix als playback. De artiesten zyn by na allemaal afkomstig uit de verre om geving van Vierlingsbeek. De werk groep verwacht dan ook zeker dat het niveau van het vorige jaar over troffen zal worden. Er worden nummers ten gehore gebracht van de volgende artiesten, waarby we de niet vernoemde niets te kort willen doen. Cindy Lauper, Vader Abraham, AC/DC, Shirly Bas- sy, Tbon Hermans, Frank Boeyen. Do rus, Vaya Con Dios, De Judds, Da na Dawson, Gloria Estefan, Maarten Peters, Lorette Linne, Jason Dono van Kylie Minoque en vele anderen. Iedereen is van harte welkom in het feestpavi\joen naby de kerk, in het centrum van Vierlingsbeek. De aanvang van de show is om half drie en de entree is gratis. Ter gelegenheid van Koninginne dag organiseert de commissie Buitenschoolse Aktiviteiten op dinsdagochtend 30 april diverse festiviteiten. Hier kunnen alle Wanssumse kinderen in de basis- schoolleeftijd aan deelnemen. Komende dinsdag vinden b(j CREA Danscentrum Jeanne en Paul Janssen aan de Raadhuisstraat 6 in Venray weer de traditionele Oraiye- dag-festiviteiten plaats. De dag wordt om 11.00 uur gestart met een danswedstrijd, waaraan deelgeno men wordt door verschillende leef- tydskategorieën. Dit jaar doen voor het eerst de allerkleinsten vanaf 7 jaar mee in een aparte kinderkate- gorie. Verder wordt er deeelgeno- men door verschillende kategorie- en in de scholieren- en jongeren- klasse. Ook kunt u kyken naar de ama teurparen die zich het afgelopen seizoen verdienstelijk hebben ge maakt door de mooie prestaties die er landelijk geleverd zyn. De prijsuitreiking vindt plaats om on geveer 16.00 uur door een afvaardi ging van het Oranjecomité die deze gebeurtenis mede mogelijk maakt. Wy nodigen u allen uit om ook een kijkje te komen nemen deze dag en de paren aan te moedigen. Want u kunt vry in en uit lopen tij dens deze hopelijk weer zonnige oranje-happening. De dag wordt 's avonds afgesloten met het inmiddels bekende Oranje- bal, dat dit jaar verzorgd wordt door dansorkest 'Intro', aanvang 20.30 uur. Deze avond is ook toegankelijk voor iedereen. Van Koninginnedag t/m zaterdag 4 mei exposeert de Amateur Foto grafen Vereniging Venray in een aantal zaken in het Venrayse centrum. Een vijftiental leden pre senteert een doorsnede van het fo toclubwerk. In de volgende, ook op Koningin nedag geopende winkels, vindt men panelen met een keur aan kleur en zwart wit opnamen: Coe- nen en Leo Hendriks, Hofstraat; Berden; Thomassen; HEMA; Jac ques Nooyen, in de Grotestraat en 't Upke, Grote Markt. Vaak denkt men bij amateurfoto grafie aan onbegrijpelijke foto's, die met uiterst kostbare apparatuur ge maakt zyn volgens allerhande strakke regels. Welnu, overtuig uzelf van het tegendeel. Datgene waar een (amateur)fotograaf op let is simpelweg lichtval en composi tie. Ook hoeft niet altyd dlles op een foto te staan om iets over een onder werp te vertellen! Een opname van alleen een raam zegt vaak meer over de bewoners dan een foto van het hele huis. Loopt u op Koninginnedag of een van de daaropvolgende dagen eens binnen en bekijk de portretten, landschappen en stillevens. Mis schien kijkt u de volgende keer met een ander oog door de zoeker van uw fototoestel. 'n abonnement waard Voor de kinderen van groep 1 en 2 zal vanaf 9.00 uur een speurtocht plaatsvinden in het bos by het sportcomplex 'De Broekberg'. De kinderen van groep 3 t/m 8 worden met hun versierde fiets om 9.30 uur bij de basisschool ver wacht Hierna vertrekken ze voor een rondrit door Wanssum. Route: School, Tiendstraat St Leonard- weg, De Cuyperstraat Gouverneur Houbenstraat, Ien De Nej Erf, Agte De Hoven, Kapelstraat Broekberg. Omstreeks 10.15 uur starten de spelen voor de kinderen van groep 3 t/m 8 op het sportcomplex 'De Broekberg'. De prijsuitreiking van de spelen en van de mooiste versierde fiets wordt omstreeks 11.45 uur verwacht AWenray Regio organiseert op Koninginnedag de 8e Koninginne loop. De Koninginneloop is een van de vele aktiviteiten die ter gelegen heid van Koninginnedag in Venray worden georganiseerd. Hoogtepunt is de Grote Trimloop waarvan het trqjekt over een geheel verkeersvrij en zeer snel stratenparcours gaat. Heel goede tyden zijn daarom mo gelijk. Scholierenloop Om 10.00 uur starten de scholie ren t/m 12 jaar voor een loop over 1000 meter. Om 10.15 uur lopen scholieren van 13 t/m 16 jaar dezelf de afstand. Beide afstanden wor den, i.tt de Grote Trimloop, geheel op de atletiekbaan afgewerkt. De deelname voor scholieren t/m 12 jaar is gratis. Scholieren van 13 t/m 16 jaar betalen ƒ2,-. Grote Trimloop Om 11.00 uur valt het startschot voor de Grote Trimloop, voor KNAU- atleten en trimmers, naar keuze over een afstand van 6290 of 10000 meter. Start en finish zyn op de at letiekbaan in sportpark De Wieën aan de Zuidsingel. De kosten voor deelname bedragen ƒ4,-. Voorzieningen Er zijn douches en kleedruimtes ter beschikking en er is meer dan voldoende parkeerruimte. Alle deelnemers krygen een herinne ring en er zyn prijzen voor de eerstaankomende per kategorie. Inschrijven is mogelijk vanaf 09.00 uur in 't Wisselpunt, clubge bouw van AWenray op de atletiek- akkommodatie van sportpark- De Wieën aan de Zuidsingel in Venray. Inlichtingen by Mieke Alkim, tel. 04780-85514. Een bijzondere aanbieding uit onze kleurrijke kollektie. In beperkte oplage presenteren wij een exclusief twee-rij kwaliteitskostuum van Brixon voor Ook dit jaar worden er op 30 april a.s. onder auspiciën van het Venray se Oranjecomité weer talrijke akti viteiten georganiseerd voor de viering van Koninginnedag Dankzij de medewerking van vele vrijwilligers, verenigingen en on dernemers is er weer een gevari eerd feestprogramma van doe- en kykaktiviteiten voor jong en oud op touw gezet, op het gebied van sport, spel, ontspanning en cul tuur. FEESTELIJKE OPENING Herauten te paard zullen de feest dag aankondigen in het centrum, en z(j beginnen hun rondrit om 10.30 uur by het raadhuis. In het raadhuis worden de gedekoreerde inwoners van Venray en genodig den ontvangen, en brengt Konink lijke Harmonie 'Euterpe' voor het bordes een aubade. WINKELS OPEN De winkels in het Venrayse cen trum zijn de gehele dag geopend. De winkeliers organiseren een gro te ballonenwedstryd voor de jeugd, en vanaf Koninginnedag tot en met zaterdag 4 mei wordt in de winkels van Thomassen Interieurverzor ging, Berden Mode, Leo Hendriks, Hema, Thomassen Mode, Van Oir- schot, Coenen en Jac. Nooyen, alsook in café 't Upke een foto expositie gehouden door twee Ven rayse fotoclubs. Deze ondernemers nodigen u graag uit, om binnen een kijkje te komen nemen. Aan de ballonnenwedstrijd zyn mooie pryzen verbonden. Zo be staat de hoofdprijs uit vier gratis entreekaarten voor De Efteling en zyn er tweede en derde prijzen in de vorm van VW-bonnen. AKTIVITEITEN VOOR DE JEUGD In de ochtenduren vindt er na- - tuurlyk weer de grote kindermarkt plaats op het plein voor de biblio theek aan de Merseloseweg. Kinde ren tot 16 jaar kunnen hier hun waren te koop aanbieden. Een stuly'e verderop, op het asfalt van de Merseloseweg by de Rabo bank, verzorgt de Vrye Academie een straattekenwedstrijd, met voor elke deelnemer een leuke herin nering. Het Oranjecomité vraagt eenieder met klem, om de geplaatste drang hekken niet opzij te schuiven: in verband met de veiligheid blyft dit gedeelte van de Merseloseweg abso luut vrij van rijverkeer! Herauten te paard kondigen om 1030 uur de feestdag aan. Ook de huifkar zal dit jaar weer gratis ritjes verzorgen met als begin- en eindpunt de hoek Deken Thielenstraat/Merseloseweg. En voor de allerkleinsten is er in de Schoolstraat by de ingang van de Hema weer de traditionele pop penkastvoorstelling. BOOMPLANTING Koningin Beatrix en Prins Claus hebben ter gelegenheid van hun zilveren huwelyk gevraagd, om in het gehele land bomen te planten. Ook Venray geeft hieraan gehoor door op Koninginnedag een 6 me ter hoge watercypres te planten by het standbeeld van Dr. Poels. De 25 jaar oude boom zal zeker een aanwinst vormen op deze lokatie DEMONSTRATIES Op de Grote Markt geeft gym nastiekvereniging St. Christoffel een staaltje van zyn kunnen weg door demonstraties Trampoline springen te verzorgen. De vereniging bestaat dit jaar 70 jaar en telt zo'n 400 leden. Een mooie gelegenheid om zich aan het grote publiek te presenteren. In de namiddag ronken de moto ren op het Henseniusplein, waar het ENFA-trialteam uit Baarlo zal la ten zien, hoe bedreven de teamle den zijn op hun trialmotors. Z\j gaan barricades als rioolbuizen, be tonblokken en autowrakken niet uit de weg, en de kunst is het, om tydens de rit over deze obstakels niet met de voeten aan de grond te komen. Op het plein zyn tevens enkele speedway-racewagens te bewon deren. BRANDWEER Ook de Venrayse brandweer is present op het Henseniusplein, waar zy demonstraties zal geven op het gebied van hulpverlening by kalamiteiten en auto-ongevallen. U kunt zien, hoe met behulp van hydraulisch gereedschap autowrak ken worden opengesneden om bestuurder en inzittenden te be vrijden. Ook geeft de brandweer voorlich ting over brandpreventie en blusmaat regelen, welke in dagelijk se omstandigheden in en om het huis van nut kunnen zyn. SPORT Traditioneel op Koninginnedag zyn de vele sportevenementen. Wy noemen u de veld- en zaalvoetbal wedstrijden, het hockeytoemooi en de Koninginneloop, die ook dit jaar weer veel belangstelling zullen hebben. Maar ook de open danswedstrij den by Danscentrum Janssen en de Koninginne-bridgedrive in de schouwburg mogen hier niet onver meld blyven. Sportievelingen onder u kunnen zich wagen aan een beklimming van de toren van de St. Petrus Ban- denkerk. In de toren, die in totaal 84 meter hoog is, kan men tot juist onder de klokken klimmen. Daar is ook de plek, waar in het najaar het carillon geplaatst zal worden, een geschenk van Rank Xerox ter gele genheid van haar 25-jarig bestaan in Venray. Ook de kerk zelf is ge opend voor bezoekers, en binnen zullen enkele concerten ten gehore worden gebracht Ook in het centrum wordt mu ziek gemaakt: de jeugdafdeling van Harmonie Euterpe concerteert rond het middaguur onder de luifel van het Rabobankkantoor aan de Merseloseweg en Joekskapel 'Zuut- jes An' trekt 's middags door de winkelstraten. VUURWERK U hebt het vorige week al kunnen lezen: dit jaar is er met Koninginne dag weer een vuurwerk. Om 22.00 uur zal er op het plein b\j het raad huis een groot 'hoog-lucht'-vuur- werk worden ontstoken. Het kleur rijke vuurwerk vormt een spette rend spektakel, dat meer dan 20 minuten duurt; tegenover het plein zal in Danscentrum Janssen het Oranjebal plaatsvindén. Al met al een feestelijke afsluiting van deze Koninginnedag, die een kleurrijke en feestelijke 'Koninginnedag be looft te worden. Iedereen kan hieraan zyn of haar eigen steentje bijdragen door aan uw gevel bf in uw tuin de Neder landse driekleur te hysen. Mocht u nog geen vlag in uw bezit hebben, by de plaatselijke middenstand zyn ze volop te koop. Op het Henseniusplein wordt door het ENFA- trialteam een demonstra tie verzorgd. een lezer ste gezamenlijke openstel- 1991 zal dit jaar op Konin- ledag 30 april a.s. plaatsvinden, iet feestelijk luiden van de klok- op die dag iedereen tussen K) en 16.00 uur van harte wei- om onder leiding van de aan- aaifage torengidsen de kerktoren te iark limmen. Er kan geklommen den tot aan de galmgaten (ca. 35 er). By helder weer kan men ge- emjen van een fraai uitzicht over Venrayse land met het vele m in ons centrum. Ook het iwe winkelcentrum De Bleek men van hieruit eens goed be en. Voor het eerst zal er by de agaten een grote verrekijker n. Ook wie zelf een verrekijker eneemt zal aan de horizon de ast k- en watertoren van Kevelaer, 320 njeter hoge radiomast van "er Noordrijn-WestMen aan bij Wesel kunnen ontdek- alsmede bijna alle omliggende Isen van Venray, zoals Horst, o, Deume, Well en natuurlijk eigen kerkdorpen, de torenkamer zal de Stichting spark Venray zich voor het t aan het Venrayse pubhek pre- eren. Met foto's en tekeningen I men zich door leden van deze lilting laten informeren over de Dtse plannen van deze stichting .aanzien van het toekomstige Ispark, gelegen tussen de Grote en het voormalige Jerusalem- ^■^lex (thans gemeentehuis). De Grote Kerk met zyn schatka mer zal die dag ook geopend zyn. De aanwezige suppoosten zullen u graag iets vertellen over de waarde volle kunstschatten van ons Venrays Monument nummer Een. Evenals voorgaande open dagen, zal ook op deze Koninginnedag het or gel door diverse Venrayse orga nisten bespeeld worden. Dus bij slecht weer voor de orgelfans een reden te meer om een bezoek te brengen aan onze Grote Kerk. Deze aktiviteit die sinds 1985 door het VW wordt georganiseerd i.p.m. het kerkbestuur mag zich in een nog steeds toenemende belang stelling verheugen. Voor de toe risten een uniek evenement in deze streek, welk in de toekomst zeker zal leiden tot meer gezamenlijke open dagen in het vakantieseizoen. Temeer omdat men binnenkort be gint met het installeren van het carillon. Meer by zonderheden hier over kunt u binnenkort ver wachten. De entree voor de beklimming be draagt een gulden, die geheel bestemd is voor de restauratie van de beelden in de Grote Kerk. Wat Koninginnedag betreft, ho pen de torengidsen en de sup poosten, dat zij ook u op die dag mogen verwelkomen. c p dinsdag 30 april organise- de buurtverenigingen 'Vica- P »as' en 'De Eerste Wijkvereni- g Leunen' in het kader van ünginnedag de traditionele Hjespelen voor alle kinderen groep 7 van de basisschool, etstocht met versierde fietsen oor Leunen kwart voor twee verzamelen anderen zich met versierde fiet- by de glasbak aan de Vicarie- Om 2 uur vertrekt de optocht r het trapveldje aan het einde de Vullingsstraat. Een jury zal (jken welke fietsen het mooist ierd zyn, waarvoor in de diver- iftijdbgroepen een prijs be- wordt gesteld. Dus, »r al weer de vierde keer op ry onze smartlapp.endag samen Koninginnedag. Vier jaar lang ieren we dit volksfeest door in loenderstraat vanuit de Bonte het Nederlandstalige levenslied Hen weerklinken. Christel Cuy- Mary Bee, Geert Pelzer, Doris ïlbert, deze en vele andere ar- ten hebben door deze tijd heen levenslied vertolkt. Verschil- le van hen zullen ook dit jaar r een of meerdere smartlappen gehore brengen. Daarnaast zyn lu alweer enkelen die zich ge il hebben voor de eerste keer hart uit te willen storten. Ook S P aar weer zullen de artiesten be- rue tdt worden door Gerard Schutte 'P bas, Cor v.d. Kruysen op ac- teon, Hans van Els op drums en Kooien op piano, waarby pre- jalsptor Bruno Lueassen eveneens regelmaat zijn trompet zal la- schallen. Wil je meedoen, twij nt het levenslied, mag hns onzuiver klinken, geef je n de Bonte Koe tel. 10137, of in ieder geval op 30 april rich- Hoenderstraat en voel of je de iding kunt weerstaan op dat ■>cnL Dinsdag 30 april Konin- Smartlappendag. jongelui (en ouders) doe allemaal je best en maak er iets origineels van! De route van de optocht is als volgt: Vicarieweg, Hooipas, Gussen- straat, Catharinastraat, Van Megen- straat, Try nestraat, Boodenstraat, Vullingstraat, Peter Kustersstraat, Rector Nabbenstraat, Loenerveld, Sparveld, Rondeveld, Vullingstraat, Urbanusweg, Vullingstraat, Trap veld. Spellen Op het trapveldje kunnen de kin deren zich tot ongeveer 15.45 uur vermaken'met allerlei typische Ko- ninginnedagspelen. Voor elk kind :s er een beker limonade en een zakje chips. Voetbalwedstrijd Als afsluiting van deze Oraiyespe- len zal een voetbalwedstrijd worden gehouden. De teams worden ge vormd door de deelnemende kinde ren. Aanmoedigingen kunnen de kinderen goed gebruiken dus we verwachten veel enthousiaste toe schouwers. Zoals gewoonlijk staat deze mid dag open voor alle Leunse kinderen (dus ook niet-leden zyn van harte welkom). Overtreding sluitingstijd In de nacht van zaterdag op zon dag bleek by kontrole om even na 03.00 uur, een aan de Hensenius- straat gelegen Shoarmazaak nog open te zyn. Drie gasten waren nog aan het eten terwijl er in die lokali- 'teit nog negen personen vertoef den. Proces-verbaal werd Vernieling auto's Een aan de Past v.d. Gaetstraat ge parkeerde personenauto van een 55-jarige inwoner werd met 2 zijrui ten vernield aangetoffen. Een op de parkeerplaats Gouden Leeuw geparkeerde personenauto van een 41-jarige inwoner werd ver nield aangetroffen. Ook op de parkeerplaats Blekers- veld werd een personenauto van een inwoner vernield aangetroffen. Voorstel voor het nieuwe gemeentewapen na de aanleg van de Noord-tangent

Peel en Maas | 1991 | | pagina 7