Nu ook kleding Alles HALVE prijs Nieuwe routestruktuur moet Vlakwatergebied ontsluiten Koninginnedag 1991 in Venray rSLT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Henk Smits Pand Modehuis Venray vele bekende goede merken. Wapen'gekletter' bleef uit PEEL EN MAAS Ideeën voor aanleg van landschapspark Rini vd Leur SPAARHYPOTHEEK! 1 Sheridan - Dekbedovertrekken Gordijnstoffen - Tafellinnen SPIJKER BROEKEN EMOFRA De grootste kollektie verlichting van Veiiray en omgeving, tegen de laagste prijzen! BETER LICHT f L betaalbare kindermode joNDERDAG 25 APRIL 1991 Nr. 17 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG Veil ray Henseniusstraat 1 11 04780-81801 PEEL EN MAAS CoviNET WIJNÖDRANKENGROEP Venray Henseniusstraal 1 04780-81801 Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar f 14,00 - Abonnementsprijs buiten de regio ƒ19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Schoolstraat 26 - Bleek Start vrijdagmorgen 26 april om 9.00 uur 's morgens. Ook Koninginnedag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. ijl n een periode dat het bij hooikoortspatiënten in de neus begint te kriebe- m krijgt men in Mersélo weer de kriebels van de Muziekfeesten. Over drie teken barst in dit Venrayse kerkdorp het (hoofdzakelijk) muzikaal feestge- rais weer los met als jaarlijks hoogtepunt de Aid Merselse Dag op 2e mksterdag Ik voorbereiding op die Aid Merselse Dag vond afgelopen zaterdag in en tmd Merselo een bijzonder transport plaats. Vorig jaar hadden de organi- i otoren van de Aid Merselse Dag aan het Deskesven een hooimijt geplaatst, net de bedoeling om het hooi tijdens de Aid Merselse Dag te dorsen in een ude dorsmachine. Daarvoor moest de hooimijt wel naar het centrum van lerselo verplaatst worden, een ritje over enkele kilometers. Geen eenvou- ig karwei want iedereen vreesde dat, als de hooimijt opgetild zou voorden, uit elkaar zou vallen. Dat gebeurde niet maar men durfde het echter aan om de hooimijt op een oplegger te zetten. En zo begon een tocht net de kraanwagen over de bochtige landbouwwegen naar Merselo. In cherpe bochten werd het echter te moeilijk, waarna men alsnog besloot m de hooimijt op de oplegger te plaatsen, wat gelukkig geen problemen opleverde. Thans staat de hooimijt in Merselo's centrum te 'pronken' om lp 20 mei door de dorsmachine gehaald te worden. De diskussie over het al dan niet wijzigen van het gemeente wapen, bleef afgelopen dinsdag tijdens de maandelijkse raads vergadering uit. Het college van burgemeester en wethouders had op het allerlaatste moment besloten om het voorstel tot wijziging van het gemeentewa pen, terug te trekken. Volgens burgemeester Defe- sche was het college tot de konklusie gekomen dat de be zwaren binnen de diverse frak- ties dusdanig waren, dat men besloten had om dit punt van de agenda af te voeren, 'om' al dus de burgemeester, 'hier op een nader te bepalen en meer geëigend tijdstip terug te komen'. De bezwaren op dit voorstel waren vooral geuit in de com missie culturele zaken, waar men sprak over een 'luxe' voor stel, gezien de financiële situa tie van de gemeente Venray. Verder was het merendeel van de commissie van mening dat, als het wapen aangepast moest worden aan het oorspronkelij ke zegel, de bijtjes in het wapen moesten verdween èn dat er dan geen kroon op hoefde te komen. Het voorstel zal dus weer aan de orde komen als Venray er fi nancieel beter voor staat. Ven ray zal het dus nog een aantal jaren met een slangekop in het wapen moeten doen... elke week nieuws foto I video Paters straal 10 - Venray - lel 04780-84485 Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray [tflVAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 In het dezer dagen verschenen rapport 'Ontwikkelingsmogelijk heden ten behoeve van het Vlak watergebied' in opdracht van de gemeente Venray opgesteld door het Bureau Oranjewoud wordt er voor gepleit dat het ca 70 ha grote terrein een landschaps park te maken. De in januari 1990 door dit bureau opgestelde rapportage over dit gebied, wordt thans verder onderbouwd en is daarnaast voorzien van een aktie- programma om te komen tot daadwerkelijke realiseringsmoge lijkheden Volgens het gepresenteerde in richtingsplan dienen de volgende werkzaamheden te worden uit gevoerd: - aanpassen en verbeteren van de padenstruktuur; - aanpassen van de groenvoorzie ningen. Hierbij worden genoemd het uitvoeren van achterstallig on derhoud in het bosgebied, de re- konstruktie van het St. Odapark, vormgeven en het aanbrengen van een duidelijke zonering van het stuifduinengebied, en conser vering van de heidegebieden; - herinrichten van het huidige zwembad met het doel te komen tot een centrale ruimte met plaats voor een horecavoorziening, een dierenweide, een trapveld en speeltoestellen; - amoveren van de voormalige va kantiewoningen aan de Kempweg. LANDSCHAPSPARK Het door Oranjewoud opgestelde plan voor een landschapspark zal een verscheidenheid aan voorzie ningen moeten bevatten. De ver schillende ruimten en plekjes moeten voor diverse leeftijdsgroe pen de mogelijkheid bieden om ge durende langere tijd in het gebied te verblijven en er zich te verma ken. Er moeten mogelijkheden worden gerealiseerd om te wande len, te spelen, te fietsen, te sporten, Ook dit jaar worden de Koninginnefeesten in Venray gevierd met een groot aantal aktiviteiten voor jong en oud. De meeste programma-onderdelen spelen zich af in het centrum van Venray, waar de winkels geopend zyn van 10.00 tot 17.00 uur. PROGRAMMA 9.00 uur Aanvang Oranje voetbaltoernooi Sportpark De Wieën en op de sportterreinen in de kerkdorpen. Aanvang zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Wet- teling. 10.00 uur Start Koninginneloop in sportpark De Wieën, georga niseerd door AV Venray-regio. 10.30 uur Herauten te paard kondigen de feestelijkheden aan. Feestelijke ontvangst in het Raadhuis voor gedeco reerden en genodigden. Aansluitend om 11.15 uur aubade door Koninlyke Harmonie Euterpe. Aanvang open danswedstrijd voor junioren en senio ren in Danscentrum Janssen aan de Raadhuisstraat Tbt 12.00 uur, straattekenwedstrijd voor de jeugd op de Merseloseweg nabij de Rabobank, verzorgd door de Vrije Academie. Alle deelnemers krijgen een prijs U.00 uur Aanvang Oranjebitter hockeytoernooi in sportpark De Wieën, georganiseerd door Mixed Hockey Club. Tot 13.00 uur grote kindermarkt op het voorplein van de bibliotheek aan de Merseloseweg. Tot 16.00 uur foto-expositie in het winkelcentrum. Tbt 16.00 uur gratis huifkarren ritten voor de jeugd. Opstapplaats hoek Deken Thielenstraat/Merseloseweg. Tot 16.00 uur torenbeklimming in de St. Petrus Ban den kerk, georganiseerd door de VW. 11.30 uur Boomplanting in het Centrum nabij het standbeeld van Dr. Poels aan de Raadhuisstraat 12.00 uur Concert door het jeugdorkest van de Koninklijke Harmonie Euterpe voor de ingang van de Rabobank aan de Merseloseweg. 13.00 uur Tot 15.00 uur poppenkastvoorstellingen in de Schoolstraat by de Hema. Tot 15.00 uur demonstraties trampolinespringen op de Grote Markt door gymnastiekvereniging St Christoffel. Tot 16.00 uur five muziek in het centrum door joeks- kapel Zuutjes An. 14.00 uur Grote ballon wedstryd op de Grote Markt. Tot 16.00 uur kleien/boetseren op het schouwburg plein, georganiseerd door Rotaract 1450 uur Tot 15.30 uur spectaculaire motor-trail op het Hense- niusplein. 1550 uur Tot 17.00 uur demonstraties door de Venrayse brand weer op het Henseniusplein. 19.30 uur Aanvang Koninginne-bridgedrive in de Schouwburg. 20.30 uur Oranjebal in Danscentrum Janssen aan de Raad huisstraat. 22.00 uur Groot Koninginne-vuurwerk op het parkeerterrein voor het raadhuis. De Parkweg is een veel gebruikte toegangsweg naar het huidige zwembad. Straks moet deze weg een fraaie entree naar het te kreê- ren Landschapspark gaan vormen. te leren, kunst te bewonderen, mensen te ontmoeten, etc. De basis voor de te kreëren een heid in het gebied wordt gevormd door de aanleg van een nieuwe rou testruktuur door het gebied. Via een lussensysteem van paden moet en Vlakwatergebied uitnodigen tot het maken van wandelingen. De te verharde paden van de hoofdstruk- tuur worden geschikt voor multi- funktioneel gebruik. Niet alleen wandelaars en fietsers, maar ook rolstoelers, mensen die slecht ter been zyn en rolskaters moeten hiervan gebruik kunnen maken. Ook zullen ruiterpaden moeten worden aangelegd. HOOFDENTREE De hoofdentree zal moeten ko men aan de Westsingel (Parkweg), waarbij twee bomenryen hieraan extra allure moeten geven. De aan de Westsingel gelegen volkstuinen dienen te worden verplaatst naar een andere lokatie binnen de ge meente. Voor het autoverkeer wor den de ontsluitingen via Aan den Dril en de Vlakwaterweg afgesloten. STUIFDUINEN Vanwege het feit, dat de stuifdui- nen een typische verschynings- vorm hebben in het Vlakwater gebied, moeten ze worden gekonserveerd waarby er voor ge waakt moet worden, dat deze stuif- duinen zo min mogelyk betreden worden. SINT ODAPARK Wat betreft het St Odapark wordt in het rapport gesteld, dat dit meer betrokken zal moeten worden bij de rest van het Vlakwatergebied. Door het weghalen van de afraste ring zal een grotere openheid ont staan. Het zou kunnen worden gebruikt voor culturele doeleinden waarby gedacht wordt aan het in richten van het theehuis tot cultu reel centrum of expositieruimte. Het aanstellen van een liefst op het terrein wonende parkwach ter zal dan noodzaak zyn. HUIDIGE COMBIBAD Het Oraiyewoudplan geeft een nieuwe bestemming aan het huidi ge combibad aan de Parkweg. Hier zou een centrale ruimte kunnen worden gerealiseerd, v.aar gelegen heid tot het organiseren van diver se aktiviteiten wordt geboden. In een van de gebouwen, waarin mo menteel de entree van het open luchtzwembad is gevestigd, zal een horecavoorziening kunnen worden gerealiseerd terwyl in de centrale ruimte een speeltuin, een mani festatieterrein, een trapveld, een openluchttheater en/of een dieren weide zouden kunnen komen. In het plan wordt er rekening mee gehouden, dat de zeven nog aanwezige voormalige vakantie huisjes moeten verdwynen, doch dat de in het gebied aanwezige ten- nisakkommodatie, de jeu de boules- baan, de fietscrossbaan en de trim- en Cooperbanen biyven gehand haafd. Sheridan by metZ&CO kado-artikelen tafellinnen woon-ideeën winkel quiltstoffen grand-foulards-bassetti dekbedovertrekken-gordijnstoffen sheridan the home collection porcelein-kristal-bestek Villeroy Boch creative-tableware van Wedgwood Wilkens BSF zilver en edelstaal zijdebloemen JIM-JON meubels grenen-lloyd-loom hebbedingen r,p wn it Tineke Meurs Venray Schoutenstraatje 8 04780-88566 iets leuks voor 'n ander.... wat fijns voor jezelf REALISATIE De taak die hier voor de gemeente is weggelegd, ligt met name in de voorwaardescheppende sfeer. Het aanpassen en verbeteren van de pa denstruktuur. het aanpassen van de groenvoorzieningen en het verplaatsen van de voormalige va kantiewoningen aan de Kempweg zullen taken van de gemeente zyn. Voor het overige is de realisatie van de plannen van Oranjewoud afhan- kelijk van partikulier initiatief. 'Als de gemeente Venray de aan passingen heeft gedaan, dan ligt er een mooi park waarin partikuliere initiatieven kunnen ontplooien', al dus de wethouders Kersten en Driessen, die vorige week vrydag deze plannen presenteerden. De gemeente is echter zelf afhankeiyk van subsidies van de Provincie. Het wegwerken van het achterstallig onderhoud in de bos sen zal tussen de ƒ50.000,- en de ƒ100.000,- liggen. Ook de aanleg van de fietspaden zal enkele tonnen kosten. Volgens de wethouders zou er by de Provincie de bereidheid zyn om mee te werken aan het rea liseren van dit Landschapspark. Het beste adres met de grootste keuze en de meeste merken o.a. J0NNY Q EDWIN PADDOCK'S CLARISSE GARCIA enz. enz. Vierlingsbeekseweg 18 Overloon 04788-1434 Dinsdags gesloten Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 In de Keulsche Pol loundue-. gourmet- en specialitèiten- restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON m Passage 4 Venray

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1