Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Dl VVV-nieuws Heropening van Dierengilde Van Grootel Spreekuur voor stoma- en reumapatiënten Sjoelclub Venray H.B.S. Diana I.V.N. Atletiekvereniging Venray-Regio Konditietest Ponysport Rincon Espanol Huisvrouwen- kontakt Brukske Het Groene Kruis PvdA-nieuws Wijkcentrum Noord-West Wijkgebouw 'Op 't Nipperke' Wijkvereniging Veltum Wijk Zuid Lourdeswerk Heil der Zieken Lourdescomité afd. Venray Wijkcentrum De Kiosk Karei Knabbelaar Brukske Wijkvereniging Landweert Vereniging voor Ouderen K.B.O. Vereniging voor alleenstaanden Venray e.o. peel en maas Donderdag 25 april - Pagina 13 Tijdens de vorige week donder- „ag gehouden raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek werden in rekordtyd de volgende besluiten genomen. Aan P. Deenen in Vierlingsbeek werd een perceel grond verkocht voor de prijs van ƒ48.500,-, gelegen aan het Maarsven. Voor de prys van ƒ35.000,- werd een perceel weiland, in Overloon gelegen, aan de heer A. v.d. Pas verkocht. De raad had geen moeite met het nemen van een voorbereidings- besluit waardoor het mogelyk zal zijn in Holthees aan de Roder- niansstraat/Gildestraat vier wonin gen te bouwen. •Vervanging van dakbedekking en meubilair van de gymzaal van de basisschool te Vortum-Mullem kan plaatsvinden. De raad stelde daar voor een bedrag van ƒ10.680,- be schikbaar. Vervanging van meubilair in de gymzaal en vervanging van vloerbe dekking van de bassischool te Vier lingsbeek kreeg niet de gevraagde medewerking. De raad volgde hier mee het advies op van het college. Met die aanvraag kon, wegens over schrijding van de normale eisen, geen medewerking worden ver leend. Vervanging van de vloerbe- - dekking kan eerst na 20 jaar plaatsvinden. Voor de aktie-tankslag stelde de raad een bedrag beschikbaar van ƒ50.000,-. Er komen nog 101 ondêr- e en 21 bovengrondse olie tanks in aanmerking terwyl er nog by 23 adressen bekeken moet wor den of daar nog een olietank in de grond zit. De huidige eigenaren we ten dit niet precies. NIEUW KUNSTWERK VOOR RAADZAAL Nu de raadzaal van de gemeente Vierlingsbeek een vernieuwing heeft ondergaan, paste daarin het koperen, door Rein Evers uit Maas hees 20 jaar geleden vervaardigde 3 ira rs O.L. Vrouw "Behoude nis der Kranken" Oostrum Het is goed voor ons naar Maria te luisteren, omdat zij als moeder van Jezus, de bood schap van de Verlosser zo goed verstaan heeft en met ons meegaat op de weg door het leven met haar voorbeeld en haar voorspraak. En wat is het dan fijn wanneer in onze nabij heid een plaats is waar Maria al eeuwen op bij zondere wijze aanwezig is en luistert naar ons, die met hun vreugde, zorgen en verdriet bij haar komen bidden. O.L. Vrouw van Oostrum help ons. De kerkdiensten zijn: door de week om 09.00 uur, zaterdag 19.00 uur, zondag om 08.30 en 10.00 uur. Gedurende de mei maand wordt er iedere dag na de H. Mis van 9.00 uur het Rozen kransgebed gebeden, alleen op woensdag wordt het Rozenkrans gebed gebeden onder het Plechtig Lof van 19.00 uur. Voor invaliden is er een speciale helling ge maakt die de toegang van de kerk makkelij ker maakt. Kunstwerk, met meer. Met name oud-burgemeester Van de Moosdijk heeft ervoor gey verd om in de raad zaal een passend kunstwerk te laten vervaardigen, door de in Over loon wonende kunstenaar Clemens Weymans. Loco-burgemeester Jan Ronnes deed voor de aanvang nog eens dui delijk uiteen waarom het college en de raad met het voorstel waren ge komen, waarna de kunstenaar zyn schilderij 'Diognes met lamp' ver duidelijkte. 'In de eerste opwelling heb ik', aldus de kunstenaar 'geko zen voor een schilderij van Dioge nes, een Grieks wysgeer. Tenslotte hangt dit in een raadzaal waarin raadsleden ook wijsheid moeten hebben. De lamp symboliseert het licht dat over de raad schijnt. Het hoofd van Diogenes springt eruit. Ik vond het hoofd van de man die zoveel te doen heeft met de gemeen telijke herindeling daar uitermate geschikt voor', aldus Clemens Weij- mans. Insiders wisten dat de kunstenaar doelde op de kaalhoof dige oud-burgemeester van Oploo en Uden, drs. Schampers. Het college had voor het koperen kunstwerk van Rein Elvers een plaats bedacht in de hoofdingang van het gemeentehuis. Dat was kon- form de opdracht van de meerder heid van de raad; eerst moet voor het kunstwerk een passende plaats zyn gevonden, voordat het nieuwe kunstwerk in de raadzaal komt te hangen. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Mei: t/m 27 okt.: Les Miserables, Am sterdam 1 t/m 14: West Side Story, Den Haag 6: Henny Huisman Show, Den Haag 7-8: Camelot. Den Haag 10: Maze, Rotterdam 10-11: Sting. Den Haag 11: Thnita Tikaram, Groningen 11: Techno-Expo Party, Dordrecht 11: Tropical Night, Rotterdam 11: Parade Gala, Steenbelgen 16: Gloria Estafian, Heerenveen 17: Robert Palmer, Den Haag 20 t/m 25: Dutch World Tfennis Toernooi 1991, Ede 25: Pet Shop Boys, Rotterdam 30-31: Everly Brothers, Arnhem, Den Haag. Juni: 2: Everly Brothers, Maastricht 3: Joe Jackson, Amsterdam 8: Kassav, Rotterdam 8-9: World Volleybal League (Nederland-Frankryk), Apeldoorn 23: Yes, Rotterdam 28-29: The Moody Blues, Den Haag 29-30: World Volleybal League (Nederland-Canada), Amsterdam Juli: 1: Concert Bee Gees, Rotterdam 13: Clouseau, Zoetermeer 15 t/m 20: 9th World Gymnaestra- da, Amsterdam 20-21: World Volleybal League, Amsterdam Na een zeer uitgebreide verbou wing van zowel het interieur als het exterieur opende Dierengilde Van Grootel, Stationsweg 21 te Venray op woensdag 17 april jl. weer zijn deuren voor de dierenvrienden. De Koöperatieve Vereniging 'Het Dierengilde' is een keten van de be tere zelfstandige dierenspeciaalza ken, waarbij de leden zelf het beleid bepalen. Op dit moment telt het In verband met Koninginnedag moet het sport en verenigingsnieuws maandag om 14.00 uur ingeleverd zijn Inbraak Fitnesscentrum Met geweld was toegang verkre gen tot het aan het Gouden Leeuw terrein gelegen Fitnesscentrum. De gokkast was opengebroken en een onbekend geldbedrag was ont vreemd. Daarnaast was ook sport- kleding en sportvoeding verdwenen. Vanaf mei a.s. start het Groene Kruis in Noord-Limburg, voor een proefperiode van een halfjaar, met spreekuren voor stoma- en reuma patiënten. Gebleken is namelijk, dat er van de kant van stoma- en reumapatiënten behoefte bestaat aan dergelyke spreekuren. Stoma-spreekuren worden ge houden in wykgebouw De Clockert, Bergweg 4 te Venray, op iedere eer ste en derde dinsdag van de maand van 9.00 tot 12.00 uur. Aanmelding en informatie: Klantenserviceburo, hiervoor op werkdagen bereikbaar tussen 8.30 pn 17.00 uur, tel. 077- 521160. Dit spreekuur is vooral be doeld voor stomapatiënten uit Ven ray en omgeving. Reuma-spreekuren worden ge houden in wijkgebouw V. Borne- straat 1 te Blerick, iedere eerste en derde maandag van de maand van 13.30 tot 16.30 uur. Aanmelding en informatie: Klantenserviceburo, op werkdagen hiervoor bereikbaar tussen 8.30 en 17.00 uur, tel. 077- 521160. De betreffende reumavfer- pleegkundigen werken o.a. in nauw overleg met dr. Masek, reumatoloog in het St. Maartensgasthuis. Dit spreekuur is vooral bedoeld voor patiënten uit Venlo en omgeving. Dierengilde ruim zeventig aan gesloten winkels. De aangesloten winkels worden omgeturnd tot dierenspeciaalzaken met een uitgekiend assortiment, een perfekte presentatie en routing en professionele reklame. Het Die rengilde is een echte kwaliteitsfor mule, die er van uit gaat dat het personeel in deze zaken verstand moet hebben van huisdieren en de klanten moet kunnen adviseren op het gebied van verzorging en ge neesmiddelen. Deze kwaliteiten zijn natuuriyk ook by Dierengilde Van Grootel aanwezig. De prijs is belangryk, maar de kwaliteit van het produkt is nog belangrijker. Inbraken Door forcering van de achterdeur was toegang verkregen tot een wo ning aan de Stationsweg. De gehele woning was doorzocht en ont vreemd werden de kleurentelevisie en de videorekorder. Zaterdag 20 april jl. waren de Ne derlandse kampioenschappen indi vidueel. Achteraf was het een 'onsportieve' ongelyke stryd. 'Sjoe- lers' die in de lagere klassen zo hoog gooiden/dat ze eigenlyk een of twee klassen hoger moesten spe len, wonnen de bekers. Weer is ge bleken, dat er in sommige regio's behoorlyk gesjoemeld wordt Ondanks alles gooiden wy niet slecht Wim Jacobs gooide 2073p en Frans v. Soest 1907p in de HE. Tbos Blonk (als vervangster) gooide by de DE maar liefst 2116p en Cobine Jansbeken 1977p. De ringleider by Harry Ewalts was te lui, om tegen harry te zeggen dat hy op een ver keerde bak gooide. Resultaat: over gooien. Hij was er zo kwaad over dat hy na afloop 'vergat' zyn scorebrief je in te leveren. Hy gooide toch nog 2175p in HD. In het open toernooi gooide An nie v.d. Heijden by de DC 2177p. By de DD gooide Cora v.d. Voort 2086p, Elly Janssen 2220p, Ciska jacobs 2226p en Tbos Montyn 2231p. Cor- rie Zagwyn gooide helaas 'maar' 1796p by de DE. By de HD haalde Frans Jansbeken 2231p, Henk v. Veen 2090p, Harry Janssen 1917p en Bas Pastors 1881p. Hans Montyn kwam uit op 2500p by de HC. De ANS had deze wedstrijd goed georganiseerd, alleen de aanstel ling van de ringleiders was ver be neden peil. Er is maar één konklusie: regio's kom eens oefe nen in Limburg onder leiding van Frans Westen. Ook het stapelen was voor velen een probleem. Ruim 900 sjoelers waren in de Veluwehal, maar niet iedereen kon zitten, daar er een groot gedeelte gesloten bleef. Wy hebben zo onze twyfels over een volgende deelneming. Iedereen proficiat Zondag werd er door een achttal sporters deelgenomen aan de Short-Metric van Ons Genoegen Ys- selsteyn. By deze B-wedstryden gaat het er iets gemoedelyker, soe peler aan toe als die wedstryden die onder de zeer strakka A-status val len. Ondanks dat dit een nieuwe vorm van handboogschieten voor de meeste van onze leden is werden er toch opmerkelyke resultaten behaald. By de 18-2 5m behaalde mevr. A. Thyssen de le plaats. M. Thyssen wist by deze afstand eveneens le te worden. Dan de 30-50m. Hier be haalde M. Thyssen een verdienste- ïyke 3e prys. Het was voor de blauwe garde een leerzame en geslaagde dag Donderdagavond oefenen. afd. Geysteren-Venray Op zondag 28 april is er in de Deumese Peel een "Vroege Vogel wandeling'. Vertrek om 6.45 uur vanaf het Schouwburgplein en om 7.00 uur bij de kerk in Griendts- veen. Denk aan de laarzen! Deze wandeling behoeft verder geen uitleg. Reeds voor de 4e keer trekken we naar het Peelgebied om de vogels te bekyken. Trainingen Dinsdag: 18.30-19.30 uur Pupil len, D-junioren; 18.00-1930: C- junioren; 19.00-2030 uur A/B- junioren, Senioren en Lopers- groepen. Donderdag: 1830-1930 uur C/D- junioren; 19.00-2030 uur A/B- junioren. Senioren en Lopers- groepen. Zaterdag: 10.00-11.00 uur Pupil len; 15.30-17.00 uur Lopersgroepen. Sponsorloop Op 27 april is er sponsorloop door leven van AWenray-Regio. Doel is gelden te verwerven voor aktivitei- ten en materialen. Om 1630 uur in leveren van sponsorlysten en afhalen van de rugnummers. Het startschot valt om 17.00 uur en het eindschot om 18.00 uur. Na afloop is er een gezellige by eenkomst. Le den worden opgeroepen mee te doen. Koninginneloop AWenray-Regio organiseert op 30 april de 8e Koninginneloop. Om 10.00 uur starten de scholieren t/m 12 jaar voor een loop over 1000 me ter. Om 10.15 uur lopen scholieren van 13 t/m 16 jaar dezelfde afstand (inschryfgeld ƒ2,-). Om 11.00 uur valt het startschot voor de Grote Trimloop voor KNAU-atleten en Trimmers, naar keuze over een af stand van 6290 of 10000 meter (in schryfgeld ƒ4,-). Coopertest Donderdag 25 april maandelijkse coopertest op de atletiekbaan om 19.00 uur. Niet-leden betalen ƒ1,-. Tfeldienst: Jos Vertinden, Dinie Cy- bulski, Wim Teunissen, Karsten Reiniers en Paul Jansen. Oud papier Oud papier kan op zaterdag v^n 9.00 tot 16.00 uur worden gedepo neerd in de container met het op schrift LORIJN, op de parkeerplaats by 'Den Hubenhof, hoek West- singel-Kempweg. Wedstrydkalender 25 april: Venray, Coopertest, AV- Venray. 27 april: Venray, Sponsorloop. 30 april: Venray, Koninginneloop. 4 mei: Helmond, Pupillenkom- petitie. 5 mei: Weert, IJzeren Man volksloop. 9 mei: Horst, Norbertusloop. 11 mei: Sittard, C/D-kompetitie. Op donderdagavond 25 april orga niseert Atletiekvereniging Venray Regio weer de maandelykse cooper test. De test wordt afgenomen op de atletiekbaan in sportpark De Wieën aan de Zuidsingel in Venray. Het startschot van deze duurloop over 12 minuten valt om 19.00 uur. Aan deze test kan iedereen die wil weten hoe het er met de konditie voor staat, deelnemen. Voor leden van andere verenigingen zyn de kosten ƒ1,-. AWenray Regio nodigt ieder een uit mee te doen. Op het concours hippique voor ponyruiters in Maasbree, zondag 21 april jl. waren enkele Venrayse deelneemsters van de Ryvereni ging en Ponyclub Sint Isidorus by- zonder suksesvol. Suzan de Bever met Patch behaal de by de dressuur in de klasse LI een schitterende eerste plaats met 135 punten. Carolyne Reynolds, die met Rito voor de eerste keer startte in de klasse LI, werd tweede met 131 punten. Christianne van Eek en Freek Myiing vielen ditmaal niet in de pryzen maar mochten met resp. 124 en 120 punten, eveneens in de klasse LI, zeer zeker nit ontevreden zyn. De lessen van clubgenoot en Z2 dressuurruiter Joep Philipsen be ginnen hun vruchten af te werpen. Una vez més Venray y Helmond se han estrechado la raano (tanto hombres miyeres y ninos), en un acto de am is tad, de hermandad emigrante, y de deportistas que esto sirva de ejemplo y que se siga repi- tiendo aunque el resultado 3-5 sea faborable a Helmond. Por un error personal en lo que se refiere al tute ha habido una falta en las fechas y que en realidad la primera eara la buena dia 28 do- mingo a los löhrs. El próximó sabado el Grupo LAS ROCIERAS, actuarén en Vlissingen en un acto intercultural y de inte- gración con otras nacionalidades. De Spaqjaarden uit Venray en Helmond hebben elkaar de hand geschud na een wedstryd zaalvoet bal om hun vriendschap en sporti viteit te versterken. Laat dit een voorbeeld zyn. Volgende week zondag treedt de dansgroep 'Las Rocieras' in Vlissin gen op by een culturele middag met andere groepen van verschil lende nationaliteiten. Un saludo de HACE. Dinsdag 7 mei sluiten we het eer ste seizoen van 1991 af door u o.a. kennis te laten maken met een aan tal zeer lekkere borrelhapjes, die u natuuriyk zelf mag keuren. Verder zullen we deze ochtend op een ge zellige wijze vullen. Ook op deze laatste morgen is iedereen van har te welkom. Zoals gebruikelyk star ten we om 9.00 uur en sluiten we rond 11.15 uur af. Deelname kost ƒ2,75 p.p. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Ziek zyn... en thuis verpleegd willen worden Het komst steeds meer voor dat een zieke graag thuis in zyn eigen vertrouwde omgeving, verpleegd wil worden. Er wordt dan vaak hulp gevraagd van de wykverpleegkun- dige. Maar ook huisgenoten, fami lie, vrienden en kennissen kunnen hun bijdrage geven om dit te rea liseren. Om mensen te helpen een zieke thuis zo goed mogelyk te verzorgen organiseert Het Groene Kruis Ven ray een kursus 'Ziekenverzorging Thuis'. In deze kursus worden o.a. de vol gende onderwerpen behandeld: - dagelijkse lichamelijke verzorging van een zieke; - mogelijke gevolgen van bedlege righeid en het voorkomen hiervan; - de voeding van een zieke; - medicijngebruik; - tiltechnieken; - beleving van het ziek zyn. De kursus wordt verzorgd door een wijkverpleegkundige en een wijk ziekenverzorgende. In mei zyn wy van plan om deze kursus te starten, die zal bestaan uit 4 bijeenkomsten. Deze bijeenkomsten worden weke lijks gehouden op maandag (17 mei, 1, 10 en 17 juni) in de Clockert te Venray. De kosten bedragen voqr leden ƒ10,- p.p., voor niet-leden ƒ10,- lidmaatschap (incl. koffie voor lichtingsmateriaal). U kunt zich bij de klantenservice in Venlo opgeven (tussen 830-17.00 uur) tot 26 april 1991. De klantenservice stuur u een aanmeldings- en motivatieformu lier. Aan de hand van deze voorlopi ge opgave gaan we na hoeveel animo er voor deze kursus bestaat. Telefoonnummer klantenservice (bereikbaar van maandag t/m vrij dag): 077-521160. Kindermiddag Theatergroep Pimpernel verzorgt op woensdagmiddag 1 mei een kin dervoorstelling. Zowel jongere als oudere kinderen kunnen genieten van de avonturen van Grote Beer en Goudveder. Ze zullen de kinderen meenemen naar de wereld van het Geheimzinnige Vuur, het Krachtige Water en de Eeuwige Zon. Op speel se wijze zullen deze indianen laten zien hoe je op positieve wyze met Moeder Aarde, het milieu, kimt omgaan. De voorstelling begint op woens dagmiddag 1 mei om half 3 in De Kiosk (wykcentrum Brukske). Na de voorstelling krijgt iedereen een kleine traktatie. Alle kinderen van Venray zyn van harte welkom. Tbe- gang is gratis. 1 Mei-viering By wyze van experiment wordt samen met andere PvdA-afdelingen uit Noord-Limburg vanaf 20.00 uur 1 mei gevierd. Naast toespraken van Ger Kockelkorn en Servaes Huys zullen 't Rooy Orkest en 't Rooy Koor optreden. Het officiële gedeelte zal om ongeveer 22.00 uur worden afgesloten. Iedereen, ook niet-PvdA-leden, is van harte welkom in de Oude Lind, Venrayseweg 93 te Horst om met ve le anderen 1 mei te vieren. Wilt u meer weten over de 1 Mei viering of de kindermiddag? Bel dan naar Hans Tbunissen (iel. 10863) of Mea van Vugt (tel. 82299). Donderdag 25 april: 11.00 t/m 15.00 uur Kursus Stichting Oplei ding Gehandicapten Arbeidsonge schikten. Vrydag 26 april: 20.00 uur Kie nen t.b.v. Buurtver. SL Jozef; 19.00 uur zaal open. Maandag 29 april: 20.00 uur Sjoe len Sjoelclub Den Hoender. Dinsdag 30 april: 09.00 uur Volks dansen, groep 1 gaat niet door. Woensdag 1 mei: 09.00 uur Volks dansen, groep 2. 14.00 uur Hand werken. 14.00 Jeugdwerk in de leeftyd van 4 t/m 8 jaar. Knutselen. Opgeven by Mariet v. Kempen, Hoenderstr. 50a, tel. 86588. 2030 uur Volksdansen 'Den Hoender'. 22.00 uur Nog een gezellig uurtje vertoeven. Zondag 5 mei: 19.30 uur Kienen tb.v. het Wykcentrum; 18.30 uur zaal open. TOT ZIENS IN WIJKCENTRUM "DEN HOENDER". Aktiviteitenprogramma voor de week van 28 april t/m 4 inei Maandag: Vereniging voor Oude ren "Ons Genoegen" van 14.00-17.00 uur. Biljartclub "Op 't Nipperke", aanvang 19.00 uur. Amnesty international vergadering 20.00 uur. Dinsdag: Country- en dansgroep "Green River", aanvang 20.00 uur. Countrydansles voor iedereen. Woensdag: Jeugdvereniging de Spetters van 14.00 tot 16.00 uur Toneelvereniging "Ventiel", aan vang repetitie om 20.00 uur. Donderdag: Kaarten en biyarten van 19.00-24.00 uur. Vrydag: 20.00 uur Kienen; zaal open 19.00 uur. Mensen: denk aan de Luikse Markt Inlichtingen enz. tel. 86724 of 86534. Aktiviteitenprogramma Knutselclub; 30 april/1 mei; 7/8 mei; 14/15 mei afsluiting Jeugdavonden vanaf 13-jaar. DDonderdag 2 mei; dinsdag 7 mei: film; dinsdag 14 mei: voorlichting incest (Bert); dinsdag 21 mei: in strumentenavond op de .muziek school; dinsdag 28 mei: zwemmen Op dinsdag 7 mei a.s. is er weer de maandelijkse vergadering van de wijkvereniging U bent hier al len van harte welkom. In de maand april/mei vindt weer de jaarlykse kontributie-inning plaats van de wykvereniging Vrydag alweer de laatste vrydag van de maand. Dus weer kienen in het wykgebouw aan de Beukenlaan 4. Er zyn weer prachtige pryzen te winnen. Daarnaast ook de super- kien. Aanvang 20.00 uur; zaal open om 19.00 uur. Ook kunt u nog steeds op zondag morgen vanaf 1030 uur Kaarten, biyarten, darten of 'n gezellig praat je maken. Mei-bedevaart Op vrijdagavond 26 april is in zaal Martens te Leunen een byeen- komst voor alle pelgrims die in de week van 5 t/m 13 naar Lourdes gaan. Op deze avond zullen wy u dia's tonen en u nog vanalles vertel len over de week die wij in Lourdes verbly ven. Deze voorlichtingsavond begint om 20.00 uur. De uitnodigingen voor de voor lichtingsavond zullen eerdaags in de bus vallen bij de deelnemers van de Limburgse Bedevaart. De voor lichtingsavond wordt gehouden op maandag 13 mei a.s. in Leunen, te beginnen met een Eucharistievie ring waarin deken \&n Rens uit Venlo dieper zal ingaan op het the ma van deze bedevaart Vast staat momenteel, dat 77 Venrayers aan deze bedevaart zullen deelnemen. Doordat enkele pelgrims konden worden ondergebracht in de hotels Bon Pasteur en St André, zyn er nog vier plaatsen vry in hotel Gali- lée/Windsor. Voor informatie hier over: dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray. tel 83575. Het Lourdescomité kan gelukkig rekenen op een vaste groep mede werkers. Maar doordat Venray als maar groter wordt maar ook door een jaarlyks verloop van leden, hebben we dringend behoefte aan mensen die zich willen inzetten als kolporteurs/trice in Venray of kerk dorpen. Van 23 t/m 29 juni a.s. staat de jaarlykse huis-aan-huis buskol- lekte op het programma. Door de opbrengst van deze kollekte zyn we in staat telkenjare 10 zieken een Lourdes re is aan te bieden. Voor meer informatie: G. Philipsen, tel. 83575 of H. Beerkens, tel. 8342R Zin in een disco-avond, maar eigenlyk net te jong voor de disco theek? Dan hebben wy hier voor jou de oplossing! Want zaterdag 4 mei organiseren wykcentrum De Kiosk en buurtvereniging Brukske van 19.30 tot 22.30 uur weer een da verende discoshow m.m.v. de drive- in discotheek Midnight Express voor iedereen tussen de11 ten 16 jaar! De entree bedraagt ƒ2.- en de consumptieprys is ƒ1,25. Kom ook en je hebt gegarandeerd een leuke avond. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht by J. Huys (tel. 85431) of het wykcentrum zelf (tel. 88235). In samenwerking met de winke liers houden wy op zaterdag 27 april een ballonnenwedstryd in het winkelcentrum 't Brukske, te.v. Oraqje. De kinderen zullen verrast worden met een versnapering Met de ballonnenwedstryd zyn leuke pryzen te winnen. Komen Jullie ook? Aktiviteitenprogramma april Dinsdag: Van 1845-20.00 uur knutselen voor kinderen van 9 t/m 12 jaar; kosten ƒ1,-. Woensdag: Volksdansen voor ouderen. Van 1330-17.00 uur Oude renvereniging U kunt klaveijasr sen, kruisjassen, jokeren, dammen, schaken, sjoelen en bil jarten. De toegang is gratis voor le den van de wijkvereniging Van 19.00-21.00 uur meidengroep Fan tasy Girls, voor meiden van 12 tot 15 jaar. Donderdag: 's Middags Volksdan sen voor kinderen van Volksdans vereniging Opanka. 's Avonds: Vrije avond; of u lid bent van de vereni ging of niet, u bent van harte wel kom om een kaartje te leggen, te sjoelen of te biyarten. Alle aktiviteiten vinden plaats in wykcentrum 't Stekske, Kruiden- laan 161 te Venray. Speurtocht voor volwassenen op 27 april, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 25 mei: Ophalen spullen jaarlykse rommelmarkt. Zondag 26 mei: Rommelmarkt. Uitstapje Op woensdag 22 mei a.s. organi seert de aktiviteitencommissie een uitstapje naar de H. Landstichting te Nymegen. De bydrage in de on kosten is ƒ40,- per persoon. Behalve de reiskosten, de entree, het gebrui- kelyke kopje koffie met gebak is daar ook een diner by inbegrepen. Om mee te kunnen dient u plaats te bespreken op maandag 6 mei 's middags van 2 tot 3 uur in zaal In den Engel. De tyd van vertrek en te rugkomst in Venray wordt nog na der vastgesteld. De H. Land Stichting is het be kende Openlucht museum dat in de jaren '70 het accent verlegde naar een weergave van de wereld in de tyd van het oude en nieuwe testament Het besteedt aandacht aan zowel religieuze als cultuur historische en archeologische za ken uit die tyd. Centraal staat het thema 'wonen' in de tijd dat Jezus van Nazareth leefde. gaat dan ken nismaken met onder andere een nomadendorp, een dorpje uit Pa lestina en alle bedrijvigheid van een dorpsgemeenschap in dat land. Een uitstapje waar veel aan te be leven valt en waar mensen die wat moeilijk ter been zijn niet voor weg hoeven te blijven. Er is een tram die u gratis in de buurt van de beziens waardigheden brengt Voor het aan genaam verpozen en het natje en droogje kan men terecht In een van de twee restaurants. Bent u alleenstaand en komt u graag in kontakt met andere al leenstaanden? Kom dan eens ken nismaken met onze club. Onze vaste gezelligheidsavond is op vry dag. Er worden dan allerlei aktivi teiten verricht zoals kaarten, sjoelen, tafeltennis, darten of gezel lig praten aan de bar. Daarnaast zyn er nog andere akti viteiten, meestal op zaterdag of zondag Het programma voor de komende weken ziet er als volgt uit: Vrijdag 26 april: Ontmoetings avond. Zondag 28 april: Picknicken. Onze vereniging wil haar leden aantal uitbreiden. Hebt u interesse', kom dan vry- dagavond naar clublokaal 't Trum- ke. Oostsingel 39a. Venray of neem voor nadere informatie kontakt op met tel. 04780-84556 of 85290.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 13