Voorjaarsconcert Euterpe Toneelgroep Balans treedt op met blijspel Autospeedway op circuit De Peel WIJ HEBBEN DE KLEURRIJKSTE KOSTUUMS TE PAKKEN Tropenweek in De Bleek LEO HENDRIKS AGENDA Corpus hagelkruis Merselo vernield Vlooien- en Antiekmarkt te Oirlo PEEL EN MAAS Nederlandse Kampioenschappen Dansen Communie feest? ECHT... JE PROEFT'T! 8f VAN OORSCHOT MODE Venrayse neemt deel aan Inter Provinciale Muziek Concoursen Solisten- en Ensembleconcours Openbare bibliotheek Sporthal konninginnedag de vlag in top 32,50 Lokale Omroep Venray PEEL EN MAAS Donderdag 18 april - Pagina 3 )rbaï go« Eind vorige week werd ontdekt, het corpus van het hagelkruis van het buurtschap Beek, in Merse lo, door vandalen is vernield. Slechts een arm van het betonnen irpus hing nog aan het kruis, de rest was onvindbaar. Van de vernie ling is aangifte gedaan bij de politie. Dit hagelkruis is het enige y zeren veldkruis binnen de gemeente Ven ray. Oorspronkelijk stond het aan het oude kerkpad, een zandpad dat van de Odakapel aan de Hoender- straat naar de Merselose kerk leid de. Vroeger hing er een porseleinen corpus aan dit kruis, dat later werd vervangen door een zwaar en naar verhoudingen te groot zinken beeld. In de oktoberdagen van 1944 werd het onherstelbaar beschadigd door granaatinslagen. Na de oorlog werd het corpus vervangen door een nieuw kunststofbeeld. Door de werkgroep Kruisen en Kapellen werd dit minder fraaie corpus ver vangen door een betonnen kopie van het kruis, dat op de hoek van de Deurneseweg en de Lemmenweg in Heide staat. Dit beeld is nu door Op zondagmiddag 21 april houdt muziekvereniging 'Ons Genoegen' Iuit Oirlo weer haar jaarlijkse vlooien- en antiekmarkt. Vanaf 13.00 uur zijn er weer allerlei spul- l len te koop in en rondom gemeen schapshuis 'De Linde'. Ook dit jaar j is de vereniging ei; ,in geslaagd om I weer allérttande spuilen bij elkaar ie brengen die voor deze of gene aog heel goed bruikbaar zijn zoals ikens, kasten, klein meubilair en ïuishoudelijke zaken. Vanaf 14.00 uur is er een veiling in antieke en meer waardevollere pullen. De veilingmeesters Hay Versieyen en Joep Verstappen zul- en op hun bekende manier allerlei ingen onder de hamer brengen. Tijdens deze middag zal er ook 2n loterij gehouden worden met Is hoofdprijs een half varken. De opbrengst van deze middag is estemd voor muziekvereniging )ns Genoegen', die daarmee een T fan tal instrumenten hoopt te kun- en vervangen. De vereniging oopt dan ook op deze middag vele rijza lensen te mogen begroeten. uw weekblad De grote dag voor dansend Venray in het Congresgebouw in Den Haag. De aankomst was minder prettig daar verkeerd was ingeschreven, maar dit kon gelukkig opgelost worden. Het was natuurlijk wel niet bevordelijk voor de spanningen. Het begon met de nieuwelingen, zo wel Latin als Ballroom. In de klasse B deden twee paren uit Venray mee. Anne-Marie en Robert-Jan van Hulst bereikten de 2e ronde. Bauk- je van Nunen en Stefan van Gooi dansten zich in de finale. Een zesde plaats en een mooie beker was hun beloning; een traantje hoorde er b«. Iben kwamen de Amateurs Latin aan de beurt. In de 2e klasse Ama teurs kwamen ~Vivienne Drabbels en Michel Martens tot de 2e ronde. Liane Woelm en Tom v.d. Heyden drongen door tot de halve finale en haalden voor hen een zeer ver dienstelijke 12e plaatst. Zo doorgaan! Ie Klasse Amateurs 1. Het paar Karin Hullemans en Loek Lucassen danste heel goed maar de konkur- rentie in deze klasse is erg groot, maar toch demi-finale. En toen moest het komen dacht Venray. Be- lia en Henny Jacobs, uitkomend in de Hoofdklasse Amateurs (dus de top van Nederland) dansten fan tastisch maar tot onze grote verras sing geen finaleplaats. Negende was uiteindelijk hun plaats. Even was de teleurstelling erg groot na al die voorwedstrijden met le en 2e plaat sen, maar toch 9e van Nederland. De sportieve instelling van dit paar is bekend en de lach was zo terug. De topsport is kei en kei hard! Al met al een fijne dansdag.en de sup-' porters hebben genoten. Veel suk-- ses Karin en Loek, Liane en Tbm, Viviene en Michel zondag bij de Ne derlandse Kampioenschappen Ball room in Den Haag. Logo's van auto's ontvreemd De rage van diefstal van logo's van automerken gaat gestaag door. Ook het afgelopen weekeinde kwamen er bij de politie weer meldingen van die diefstallen binnen. Van een aan de Kempweg gepar keerde Mercedes van een 35-jarige inwoonsters was de ster ont vreemd. Van een aan de Blauwverver-straat geparkeerde Mercedes van een 39- jarige inwoner bleek eveneens de ster verdwenen te zijn. Van een aan de Water-molenstraat in Oostrum geparkeerde Rover ble ken twee logo's ontvreemd te zijn. De benadeelde was een 36-jarige in woner van Oostrum. Komende zaterdag, 20 april houdt fenray's Harmonie Euterpe haar P traditionele voorjaarsconcert in de Venrayse schouwburg. Naast het harmonie-orkest, dat onder leiding staat van de in 1990 nieuw benoem de dirigent Stijn Rutten, treedt ook de drumband van de harmonie op, onder leiding van haar instrukteur Wiel Peeters. Daarmee presenteert f Euterpe zich op haar volledige for- |inatiesterkte. Deze avond treden er ook gasten foor u op: de slagwerkgroep Excel- h sior uit Gemert brengt een geva rieerd programma van moderen en klassiek percussiewerk. Dit mag maatgevend worden genoemd voor ag nuiutu gGIlUCIllU VUUI 33i de hedendaagse belangrijke taken ian de 'percussiongroups' binnen tarmonieën en fanfares. Alle slag werkers en drumbandleden uit de wijde omgeving kunnen hier horen in zien, hoe een slagwerksektie in "e toekomst zal moeten werken. ilsior staat onder leiding van Chr. en H. Leenders. Het programma dat door Euterpe jebracht zal worden is eveneens fêer gevarieerd van opzet en bevat T°Wel klassieke als eigentijdse wer- !eQ van o.a.' Verdi, Mendelssohn, lach, Allmend, Reed en Warren Walker. Al met al dus ruim voldoen- le waarborg voor een avond vol üjk- luisterplezier, gebracht iprü met zijn gril, l°et wat hij wil. hit voor St Joris (23) geen regen Heer, komt er na hem des te meer. j april veel schone dagen, an Pleegt de mei de last te dragen. door enthousiaste muzikanten van eigen bodem! Het concert is vrij toegankelijk en begint om 20.00 uur. Bij de Echte Bakker krijgt elk communiefeest 'n heel bijzonder tintje Echt..je proeft 't! «AA ONTDEK DE ECHTE BAKKER, ECHT-JE PROEFT T echte bakker Dat tradities er zijn om doorbro ken te worden bewijst de Venrayse toneelgroep 'Balans' door dit jaar nou eens niet te kiezen voor het "be kende avondvullende stuk' maar voor twee korte komische blij spe len uit de reeks 'De familie Bale' van Peter Leenders onder regie van Luurd Boonstra. In 'De Fhmilie Bale en ...Juffrouw Neellje' raakt punkzoon Piet hope loos verliefd op een degelijke, enigs zins bekakte kleuterleidster. Aangezien, hij in zijn punk-outfit weinig kans maakt, besluit zijn fa milie hem te verbouwen tot een keurige rechtse, opgeschoren jonge heer in drie-delig kostuum. Als Piet dan eindelyk het meisje van zijn dromen wil veroveren is de choas niet meer te overzien, maar on danks waanzinnige taferelen komt het toch nog tot een happy-end. In 'De Eamilie Bale en ...het Schoonmoeders-offensief wordt va der door zijn schoonmoeder voor het gerecht gesleept Zij klaagt hem aan wegens laster, diskriminatie en 'het bevorderen van het negatieve schoonmoedersbeeld in het alge meen'. De rechtbank, bestaande uit een delegatie van 'De Nederlandse vereniging van huisvrouwen' wil hem by voorbaat een zware straf opleggen. Zal vaders advokate er toch in slagen hem vrij te pleiten? Als u dat wilt weten, bent u zon dag 21 april van harte welkom in schouwburg De Beejekurf te Ven ray, aanvang 20.15 uur. Entree ƒ7,50. Op zondag 21 april a.s. worden op 't fraaie en overzichtelijke circuit De Peel in Venray de eerste auto- speedwaywedstrijden van het nieu we seizoen verreden. Autospeedway is een bijzonder spektakulaire ma nier van autoracen op een snelle ovale baan. Er wordt gereden met diverse auto's in verschillende klas sen variërend van standaard tot echt formule auto's en stockcars. De vorig jaar op circuit De Peel verreden wedstrijden waren een groot sukses. Vandaar dat men het nieuwe speedway-seizoen met ver trouwen tegemoet ziet. Publiek en ryders zijn zeer goed te spreken over het nieuwe circuit. Er wordt op 21 april weer in di verse klassen gereden zoals de 'su per stock', de 'hotrods', de 'speedways', de 'stockrods', de 'sa loon stockcars', de Formule Tbyota 1300 en de achteruitrijders. De For mule Tbyota is een nieuwe klasse die in de plaats is gekomen van de vroegere 'midgets'. Voor veel spekta kel zpllen de 'saloon stockcars' zor gen. In deze klasse, met zo'n 20 Belgen, Duitsers en Nederlanders aan de start, is alles toegestaan mits men maar in juiste richting blyft rijden. Een echte sensatie-klasse. Alle Nederlandse toprijders uit de diverse klassen zullen zondag 21 april in Venray aanwezig zijn. On der hen Frank Lauf uit Siebenge- Wald, Willy en Wim Peeters uit Nijmegen, Tbon van Bakel uit Uden, Tbon de Kleijn uit Langenboom, Harry Maessen uit Venray en Jerry van Uden uit Heesch. Dit zyn slechts een paar van de Nederland se cracks die in Venray aan de start zullen komen. Van Wim Peetere, een van de favorieten, valt nog te melden dat hij in Venray voor het eerst met een nieuwe Peugeot 205 aan de start komt. De wedstrijden op circuit 'De Peel' beginnen om 13.00 uur. Een grote feesttent zorgt ervoor dat de inwendige mens versterkt kan wor den. Vanaf een verhoogd tallud kan het publiek op een.veilige manier de wedstrijden volgen. Het circuit is gelegen aan de N277 (Midden Peelweg) tussen Ysselsteyn en Rips ter hoogte van vliegbasis De Peel. Dit voorjaar kleurt de nieuwe kollektie u tegemoet. Goed te kombineren kleuren in kostuums en kombinaties sluiten aan bij een fris beeld in hemden en accessoires. Kom kleur kiezen bij uw vertrouwde Leaders In Style zaak. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Tydens de Inter Provinciale Mu ziek Concoursen, die zaterdag a.s. zullen worden gehouden in de Ven- lose Muziekschool aan het Arse naalplein aldaar, zal ook een Venrayse deelname te beluisteren zijn. Tussen de twaalf kandidaten bevindt zich de 15-jarige Amy Ebbe- rink uit de Marktstraat. Zy zal op klarinet het Klarinetconcert K.V. 622 deel 1 - allegro, van WA. Mozart ten gehore brengen. Amy Ebberink speelt al zeven jaar klarinet en krijgt op de Venrayse muziekschool les van Emile Rutten. Tijdens het concours zal ze op piano begeleid worden door Von Reyndere, docen te aan de Muziekschool. Het optreden van Amy Ebberink is gepland om 13.00 uur. Om 14.00 uur zal de uislag voor het onderdeel klarinet bekend worden gemaakt. De Inter Provinciale Muziek Con coursen zijn opgezet als voorron den voor het Nationaal Concours van de Stichting Jong Muziektalent Nederland, dat dit jaar wordt ge houden van 6 t/m 9 december in Muziekcentrum Vredenburg te Utrecht. Behalve klarinet zal a.s. za terdag ook de hobo en de altsaxo foon te beluisteren zijn. De toegang is gratis. Het concours duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Op zaterdag 13 en zondag 14 april werd in de aula van de LTS te Ven ray het Solisten- en Ensemblecon- coure van de Venrayse Muziekfede- ratie gehouden. Aan dit concours werd deelgenomen door muzikan ten van de Venrayse muziekvereni gingen en de Muziekschool. De optredens werden gejureerd door dhr. Dirk Koster uit Deume. De or ganisatie was in handen van MMSK St Petrus Banden. Het is een bij zonder geslaagd concours gewor den, mede ook door de nauwe samenwerking met de Venrayse Muziekschool. Per divisie werden de hoogste aantallen punten als volgt toe gekend: Jeugddivisie: 50p le prys: Mieke Swinkels, Oirlo, op bugel; Hanny Strijbos, Casten ray, op bugel. Derde divisie: 53p le prijs: Ellis Hesen, Casten ray, op cornet. En semble: 52p le prijs: Miriam Hee- sen, Leunen, op klaripet; Christa Heesen, Leunen, op klarinet. Tweede divisie: 54p le prijs met lof: Baukje v. Nunen, Oostrum, op sax alt; 54V>p: jean-Paul v. Leuken, Petrus Banden, ld. trom; 54%p: El len Vroemen, Castenray, op trom pet Ensembles: 48%p le prijs: Charlotte Arts, Euterpe, op dwars fluit; Sandra Linskens, Petrus Ban den, op klarinet. Eerste divisie: 53p le prijs: Katja v. Osch, Merselo, op alt sax; Ingrid Jansen, Ysselsteyn op trompet; 54p le prijs met lof: Nicole Loenen, Ys selsteyn, op bugel; 54%p: Geert De- tere, Ysselsteyn, op trompet. Ensembles:'51 Vap le prijs: Theo de Rijck, Oirlo, op baryton; Pieter Clas sen, Oirlo, op baryton. Ere-divisie: 52p le prijs: Theo De- tere, Ysselsteyn, op Tuba; 52y2p: Paul v. Lipzig, Petrus Banden, op kl. trom; 53p: Hans Michels, Ys selsteyn, op bugel; 55p le prys met lof: Sander Eyssen, Merselo, op bu gel. Ensembles: 56p le prijs met lof: Piet v. Wegberg, tuba; Pieter De- tere, comet; Peggy Wismans, bugel, allen uit Castenray. DORPENNOTA In de gemeente Venray (34.000 inwoners) woont bijna 1/3 deel van de bevolking in een van de tien kerkdorpen: Castenray, Heide, Leu nen, Merselo, Oirlo. Oostrum, Smakt, Veulen, Vredepeel en Ys selsteyn. Er is een onderzoek verricht naar de leefbaarheid in deze kleine ker nen en de invloed van toekomstige ontwikkelingen daarop. De resulta ten van het onderzoek vindt u in de concept-dorpennota. Ook in de Openbare Bibliotheek ligt deze nota ter inzage: vooraan in de bibliotheek bij 'Aktueel'. Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrijdag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 14.00-15.00 15.00-16.00 16.00-17.00 17.00-18.00 18.00-21.30 14.00-15.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Venray 2-Venray 1 Veronica 1-SVCB 1 Venrode 1-SVCB 2 Drukshop-Bonte Koe Zaterdag: Espagnola Ven rode 2-Vemay 3 Jossette 1-Reuver 3 Rooy'84-W ittenhorst Jumpers Zondag: Manual Maandag: Gemeente Rooyse VK SVCB 1-Ivo i SVCB 2-Drukshop SVCB 3-Venrode 2 Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub De Schuivers Wijk Zuid 1-Venrode 1 22.30-23.30 Auto-inbraken In de Raadhuisstraat werd een personenauto van een 40-jarige in woner met geweld opengebroken. De aanwezige autoradio werd ont vreemd. Een op het Gouden Leeuwterrein geparkeerde personenauto van een 41-jarige Venlonaar was eveneens door forcering van het portier opengebroken. Ook hier werd de aanwezige autoradio ontvreemd. Een 29-jarige Venrayse rekreant ontdekte by terugkeer by zijn aan de Meereelsepeel geparkeerde auto, dat deze was opengebroken. De ruit was vernield* en de hoedenplank weggenomen maar er was niets ont vreemd. Bij de inbraak bij een andere, eveneens aan de Meereelsepeel ge parkeerde personenauto, van een 60-jarige inwoner, had de dader wel sukses. Uit de auto werden de jas van van de eigenaar, met daarin zijn portefeuille met enig geld en bescheiden, en de aanwezige etens waren ontvreemd. Diefstal verkeersbord Door Provinciale Waterstaat werd aangifte gedaan van diefstal van een op de Peelweg te Vredepeel staand verkeersbord, dat waarschuwt voor overvliegende vliegtuigen. Al eerder konden wij u berichten dat op donderdag 2 mei de officiële opening zal plaatsvinden van de derde fase van Winkelcentrum De Bleek. Gouverneur Mastenbroek zal de openingshandeling gaan ver richten, Ondertussen neemt het feestpro gramma voor die dagen steeds meer vormen aan. Al op maandag 29 april kan men, door inkopen te doen bij zaken in De Bleek, mee doen aan het Grote Letterepel. Door het verzamelen van lettergrepen moet u een slagzin samenstellen en kunt u meedingen naar een van de vele prijzen. Op donderdag 2 mei zal de officië le opening plaatsvinden om 11.00 uur. De festiviteiten rondom deze opening staan geheel in het teken van de tropen. Winkeliers hebben individueel eigen aktiviteiten zoals een klimpaal, tropical-taartjes, Chiquita-bananen en tropische planten. Verder is er op donderdag muziek van een dixilandband, het Heinekenspel en Pim de Kabouter, die ballonnen uitdeelt. Op vrydag is er het Rad van Avon tuur in de tent naby De Bleek. Voor de kinderen zyn er Pim de Kabou ter en het clownsduo Joke en Mico. Verder is er een optreden van de zang- en dansgroep Caribe. Zaterdag 4 mei rydt er voor de kinderen een minitreintje door De Bleek en is er een optreden van de clown Jan Peters en opnieuw van Pim de Kabouter en het clownsduo Joke en Mico. Het promotieteam van Marlboro zal zich presenteren in de tent terwijl er ook een optre den is van de Basement Band, als afsluiting van de festiviteiten. Inleveren van wedstrydformulie- ren van het lettérspel kan tot en niet zaterdag 11 mei. De prijsuitrei king vindt plaats op woensdag 15 mei. Nederlandse vlag compleet met vlaggestok 1*^ HOFSTRAAT 6 l>|.|.lfh 5801 BJ VENRAY L-mM-üB TEL- 04780-81069 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler, T. Lankveld, H. Sch raven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten van P. Oorver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A.' Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Yoclll: A. COENEN Paterestraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keijzer van van dr. Nan Dongen: DIL Van DONGEN Past. Jeuckenstraal 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluil^je) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YS8ELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTS EN PRAKTIJK E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTS ENPRAKTLJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR VERMAZEREN Blitterswyck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 Programma-overzicht van de Lo kale Omroep Venray op zaterdag 20 april en te beluisteren via de kabel op de FM 102 Mhz. 9.30 uur: In het gehoor. Het klassieke-muziekprogramma van Fredie Heintjes. Het thema van deze week is: 'Brieven van beroemde componisten'. 10.30 uur: Het nieuws. Deze week gelezen door Jan Thijssen. 10.40 uur: De Vakaturebank. Het Arbeidsbureau Venray vraagt... 10.45 uur: Venray-Lokaal. Ach tergrondinformatie en gesprekken over aktuele Venrayse zaken, met vandaag een vooruitblik op de 8e Kennedymars Venray die van zater dag 1 (22.00 uur) tot zondag 2 juni (19.00 uur) gelopen zal gaan wor den. De heer Stef Peetere zal de weg er naar toe nu al voor u uit stippelen. 11.30 uur: Gezond He Gezellig. Bij Liesbeth Lucassen en Marijke Janssen-Rouschop staat vandaag op het menu:. 'Champignons-variété', in een be^je van Timbres Agréables'. 12.00 uur: De PZN-show. Ook vandaag weer zullen Peter Smits. Louis Peeters en Jeroen van Loon over de kabel balanceren, met 'de Jankplaat' ran volksdichter Peter, 'Wist u dat..', de 'LOV-top 3', en het telefoonnummer, 27269, waarop u weer een verzoekplaat kunt aanvra gen, de groeten kunt doen of iemand kunt feliciteren met zyn verjaardag jubileum of geslaagd examen, maar waarop u ook iemand weer kunt opbeuren na een geweldige miskleun. Laat u van u beste kant zien, bel, en laat iets van u horen. 14.00 uur: Sluiting. Auto gestolen Tbn nadele van een inwoner werd de by zijn woning aan de Oude Oostrumseweg geparkeerde Ford Sierra ontvreemd. De diefstal vond plaats in de nacht van donderdag op vrydag.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3