i OOK Vereniging voor Ouderen K.B.O. Vereniging voor alleenstaanden Venray e.o. Abva-Kabo A.F.V. Venray Imkers Regio Venray Lourdescomité afd. Venray Huisvrouwen- kontakt Brukske Vogelmarkt Kapvergunning verleend Het Nederlandse Rode Kruis Volksdans vereniging Opanka dansgroep 'de Hakkespits' Bekendmakii Velling berke Nassauplein Openbare vergader! Welstandseommiss Rincon Espan PEEL EN MAAS Donderdag 18 april - Pagi i£| Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: H. Anselmus; H. Koenraad. 9.00 Lsm. oude stichtin gen. 19.00 ZONDAGSDIENST; overl. echtp. Hendriks-Theelen; Mechtil- de America; Beatrix Minten- Philipsen (Roll.); Teng Janssen; overl. ouders Bloemen-Verhaegen; Nelia Vermeulen-van Ooi (koll.); Jo- han Jonkers (koll.); Jacobus van Dijck (koll.). Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 8.00 Lsm. moe der Pouwels; Tfeng Aben en overl. fam. Aben-Geurts. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmus Hubertus Janssen-, Ma- riet en Martha Goumans-Janssen; P. Janssen-Oudenhoven en overl. fam.; ouders Fleurkens-Brocks; Mia Janssen-Deters (buurt); jrd. Her man Ebberink (S): Agnes Baeten (koll.); Jo de Beer (koll.); Hay Gerrats (koll.); Tbos Zwetsloot-Buschman; Nel van Dyck-Dercks (koll.). 11.00 Tydens deze H. Mis zullen 18 kinde ren van de 4e groep van de basis school Vlaswei (Landweert) hun eerste H. Communie ontvangen. Zy zullen om 10.40 uur afgehaald wor den door de Drumband Petrus Ban den vanaf het raadhuis. Tot intentie van de Eerste Communicantjes en hun ouders; Jan en Drika Volleberg- Gerrats en Piet Kanters. Maandag: 9.00 Lsm. Anna Maria Seykens; Lconardus Michels; Hen- dricus Versieyen (S). Dinsdag: SL Joris. 9.00 Lsm. fam. Roex-v.d. Heijden. 19.00 Lsm. Hay Gerrats (buurt); fam. Van Meijel-van Megen en dochter Ber tha (S). Woensdag: H. Fidelius. 9.00 Lsm. oude stichtingen; Nelly Janssen-Muis. Donderdag: H, Marcus, evange list. 9.00 Lsm. jrd. overl. ouders Swinkels-Borghs en fam; Jac Bac kus; voor de vuchten der aarde. 19.00 Lsm. Mia Janssen-Deters (dansgroep Janssen). Vrydag: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 14.00 PI. Huw. Mis bruidspaar Leonie Jenniskens en Tbnny Litjens, Past. v.d. Gaetstr. 23. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Sef Muysers. Lektoren: Za: 19.00 L. Truijen. Misdienaars: beurten volgens lyst. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum (Pav. G.). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Constance Snij ders en Jacoba Palm. 17.00 Gèlegen- heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Overl. ouders Vranken-Geuyen (buurt); pastoor Kemmeren; An toon Boveée; Riet Sijbers-Nieuwbuurt (koll.); overl. fam. Arts-Koenen en uit dankbaar heid; overl. ouders Coppes-Pijpers en kinderen. Zondag: 9.00 Jgt. Antoon en Nel Luypers-Philipsen; om zegen over een huwelyk. 11.15 Hoogmis gezon gen door Zangers van St. Frans. Voor Pierre Hendricx (koll.); overl. echtp. Vercoulen-Keysers; Tbon Jeu ken. 18.00 Martha Schwachöler (koll.); jrg. Hein van Lierop. Maandag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. Dinsdag: 2e dinsdag van de An- toniusnoveen. 8.00 Piet Baken en overl. fam. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen een aanbevo len intenties: Con en Clemens Pijls; Wim Verleysdond; Le.v. St, Antoni us (S). Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Wim v.d. Munckhof en overl. lam.; Joos v.d. Bekerom. Donderdag: 8.00 Fkm. Peters- Arts. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Vrijdag: 8.00 Zusters Francina en Dorien. 19.00 Gezinsmis voor An toon Lucassen. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Leo Pouwels. Zo.- 9.00 Pascal Kusters; 11.15 Emiel Kusters; 18.00 Jaap Janssen. Ma en vr: 19.00 Wen dy. Di en do: 19.00 Patrick. Parochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo- han Wouters (koll.); Grada Flinsenberg-Versteegen Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voor- avondmis voor de 4e zondag van Pasen. Kinderwoorddienst Voor Door v.d. Berg (koll.); Door Kleuskens-Kusters; Dien Vollenberg-Versteegen (koll.); een bijzondere intentie; Toon Linders (koll.). Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 8.30 Voor het geestelijk en tydelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Overl. ouders Reynders-van Kuijk; Maria Cuppen-Pingen. 11.30 Pieter en Mieke Gommans-van Oort (koll.). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Jan Bister- velds en overl. fam.; jgt. Sjaak v.d. Vorle. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Joris, martelaar. 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blok land. 19.00 Greet den Holder (buurt); voor een bijzondere in tentie. Woensdag: Gedachtenis v.d. H. Fidelis van Sigmaringen, marte laar. 8.00 Voor de weldoeners van de parochie. 14.00 Kapel Veltuni: 40-jarig huw. echtp. Janssen-Arts. 19.00 Overl. ouders Willems-Ewals. Donderdag: Feest van de H. Mar cus, evangelist 8.00 Voor priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. 19.00 Ma- riet Thielen-Linders; Greet den Hol der; Bér Philipsen en fam. Philipsen-den Holder. Vrydag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart. 19.00 Tbon Lange. Mededeling: Op roepingszondag 21 april bidden wy in het bijzonder voor het verkrijgen van priester- en diaken roepingen en roepingen tot het religieuze leven. In het weekend van 20 en 21 april, zal er een deurkollekte wor den gehouden voor de priestero- pleidinge. Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal en Ur- bain v. Weert Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman of J. Dommeck. Di: 19.00 Emiel Ubaghs. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 15.00 Uit dankbaar heid 25j. huw. Loonen-Tacken (Gem. koort). 19.00 Piet Janssen; Jeu Arts; Herman Bruggeman; Mia Hermans-Voermans; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; Wim Heidens; Wim Pluk; Sjeng v.d. Pas; overl. ouders Manders-Emóns; overl. ouders Camps-Jeu ken en zoon Peters; An toon Janssen (namens fam. Schei- bergen) (Koor Jongerenkerk Grubbenvorst). Zondag: 8.30 Voor 'n ernstis zie ke. 10.00 Overl. ouders Jeucken- Jeucken en kinderen; Mina Derckx; Giel Vennekens en echt- gen. (Heren koor). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Pierre y.d. Venne. Donderdag: 9.00 Pierre Poels. Vrijdag: 9.00 Anneke van Arsen- van Soest. Misdienaars: Za: 15.00 Monique Janssen, Ursula Coraelissen, Kar lijn Jacobs; 19.00 Stephanie en Li- zette Janssen, Saskia Litjens, Vernonique Philipsen. Zo: 8.30 San- der en Erik Schuurmans, Ton Vaes- sen, Gijs Weideven; 10.00 Yvonne Thielen, Astrid Heitling, Irene Camps, Bianca Camps. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. van de fam. Willems-Geurts; Til Linders- Versteegen (buurt); Jo Custers- Keursten (buurt Boddenbroek); Chris Houwen; uit dankbaarheid. Zondag: Roepingenzondag. 11.00 Hoogmis. Bert v.d. Ven; voor onze parochie. Woensdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen. Vrijdag: 9.00 H. Mis voor priester roepingen. Parochie Casten ray Zaterdag: 19.00 Huub van Rhee; Sjeng v.d. Paxh; Sjang van Kuyck; Sir Kunen (veteranenschutters); Beniard Friesen; Mathea Hermans- Louwers. Zondag: 10.00 Piet Keijzers. A.s. zondag zullen ondier de dienst van 10.00 uur 16 kinderen hun Eerste H. Communie ontvan gen. Pater De Wit zal in deze viering voorgaan. De eerste acht banken, aan weerszyden, zyn dan gere serveerd. Parochie Leunen 4eZondag van Pasen; Roepin genzondag. "Zaterdag: 11.00 Hoogmis bgv het gouden kloosteijubileum van zuster Johannette Peeters. 19.00 Lsm. uit dankbaarheid (vw 80-jarige); Fer en Marie Lucassen; overl. fam. Claessens-Gussen; Piets Keysere (fam K.K.); Wim Jennes- kens; An Buijssen-Smedts; weekd. Catharina Jacobs-van Cruchten (4); weekd. Mien Verhoeven-Holtackere (3). Zondag: 10.00 Hgm. als weekd. Grad Koonings (2); mnd. Helm Jen niskens. 11.15 Lsm. voor het wel- zyn van onze parochie. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor Jac ques Haenen en overl fam.; gest, jrd. Antoon Voesten, Martinus Nijs- sen en hun echtgen. Dinsdag: 19.00 Lsm. pater Martin Loenen; Catharina Jacobs-van Cruchten (ouderenver.). Woensdag: 19.00 Gest jrd. Peter Johannes Buiyssen, echtgen. en overl. kinderen. Donderdag: H. Marcus, evange list 19.00 Mnd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens. Vrijdag: 19.00 Lsm. Gest. jrd. Pe ter Johannes van Rens en Gertruda v. Rens-Litjens. Akolieten: Za: 19.00 Marcel Broers en Robby Willems. Zo: 10.00 Paul en Frank de Klein en Erik Lit jens; 11.15 Anke van Osch en Marti- ne Josten. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Marcel Broers en Robby Willems. Lektoren: Za: 19.00 Mia Theunis. Zo: Lies van Bavel. Gedoopt: Geert Mandere, "Urba- nusweg 5; Katy Bosgoed, Steegse Peelweg 24; Renee Jenniskens, St Paulusstraat 18, Ven ray. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Johanna Camps; Sef Geurts (koll.); Johanna Maas-Janssen (fam. Janssen). Zondag: 4e Zondag van Pasen. 10.00 Hoogmis Ggj. Sef Michels; Stefanie Coppus-de Groot (koll.); Gertruda v. Meijel-Seijkens (koll.); jgt. Helm Claes: Sef Geurts (bejaar den). Akolieten: John en Martin Verkoeijen. Misdienaars v.d. week: Maartje en Har. Woensdag: Gedachtenis van de H. Fidelis van Sigmaringen, priester en martelaar. 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Rektoraat Veulen 4e Zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 Hgm. Petran Muyzere; Albert Louvet. Zondag: 11.00 Hoogmis gest. jgt. Johan Burgers, echtgen. en zoon Hubert. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis 2e van de 9 dinsdagen te.v. St. Antonius.. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (W). Donderdag: 8.00 H. Mis fam. Geelen. Vrijdag: 8.00 H. Mis voor de over ledenen. Akolieten: Za: Bas Reintjes en Marcel Vermulst. Misdienaars: Rob Hendrix en Bas Snoeks. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag van Pasen; Roepingen zondag. Zaterdag: 11.00 T.i.v. zilv. bruidsp. Jenniskens-van Dijck. 19.00 (Kin- dërkoor) Jrd. Teng Classens; J. Lem- men; A. Janssen-Spreeuwenberg. Zondag: 9.30 Jrd. Jeu van Ass; overl. fam. Petere-Michels; overl. fam Derikx-Linskens en zoon. 11.15 Jrd. Gertr. Elisab. en Christ Mul ders; Tbon Marcellis; uit dankbaar heid (D). Maandag: 19.00 Dien Kleuskens- Wynen (vrienden). Woensdag: 19.00 Sef van Vegchel (fam. Van Vegchel); uit dankbaar heid (M). Vrydag: 19.00 Sef van Vegchel (petekinderen Van Vegchel). Misdienaars: Za: 19.00 B. en S. Slangen; 19.00 R. en T. Berkere. Zo: 9.30 M. Arts en K. Jaspers; 11.15 A. Philipsen en D. v.d. Burgt. Ma: N. Jaspers en I. Potten. Wo en vr: C. Smits en B. Pouwels. Spreuk van de week: "Spreek, Heer, uw dienaar luistert!" (Samuël) Doopschema; (mei) Op de zonda gen 12 en 26 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt Comelis Ewals en Wilh. Emonts. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. Zondag: 10.00 Piet v. Rijswyck. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant. 11.30 Voor de parochie. Misd.: Selma Derckx en Karin Duykere. Maandag: 15.00 Dankmis gouden bruiloft Teng v. Hoof en Mien v. Tilburg. Dinsdag: 8.30 Tan Gellings (koll.). Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Jgt. Maria Claes; Grada Arts- Janssen. Misd.: Anja v. Dijck én El len Poels. Donderdag: 8.30 Anna v. Hoof-v. Stiphout (fam. Van Hoof). Vrijdag: 8.30 Voor de parochie. Kerk poetsen: Mevr. Hendriks- Flinsenberg en mevr. Eyssen-v. Dijck. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Koenraad van Parz- hain. 19.00 Martinus v. Kasteren. Zondag: 4e Zondag van Pasen; Roepingenzondag. 10.00 Ham. Huijs-v. Enckevort. Maandag: 8.30 Byz. Int (MJ). Dinsdag: St Joris, martelaar. 8.30 Voor de zieken. Woensdag: H. Fidelis van Sig maringen. 8.30 Voor vrede. Donderdag: H. Marcus, evange list 8.30 Voor onze bisschoppen. Vrydag: H. Ludolfus. 8.30 Voor de hongerenden en vluchtelingen. Misdienaars: Za: Bart en Rob. Zo: Janine en Marieke. Lektoren: Za: Dora Arts-Mennen. Zo: Maria Lenkens-Ermens. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis opge luisterd door het Venrays Gregori aans Kooi*. Int. Vader en moeder Mulder; Gerardus Johannes Kerstens; Anna Maria Keretens- Geurts; Sraar en Corry, tam. Cuppen-van Vechel; Jan Rouwens- Rouwens-Smits-Heestere, oudere en fam. en voor 40 jaar huw. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor alle opgegeven intenties. 10.30 Plechtige Hoogmis waaronder onze medebroeder Ruud Willemsen zijn plechtige professie in onze Orde zal afleggen. Int voor onze feesteling en zyn medebroeders en fam. Crou- zen en al de opgegeven intenties. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef; fam. Cuppen-van Vechel; fam. Heesters; mej. Robbers. Vrijdag: 9.30 H. Mis te.v. Heilig Hart en tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 21 april zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. P. van Die uit de Lier voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 9.30 uur. Ty dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Gods zienswijze met betrekking tot seks en huwe lijk' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. voor uw m j KETTING- A FORMULIEREN w 0 drukkerij van den i munckhof bv A i grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De eerstvolgende kontaktmiddag is op woensdag 24 april a.s. Deze zal gehouden worden in zaal In den Engel-,-aanvang 14.09 ^tiwvln de af gelopen jaren zijn de kontaktbij- een komsten voor onze KBO-leden steeds goed bezocht. Meermalen be reikte de aktivitei ten commissie het verzoek om die middagen opnieuw te organiseren. Voor 24 april kunnen we behalve van de optredens van enkele Ven- rayse groepen ook van de toneel groep 60+ uit Horst gaan genieten. Zij zijn in Venray bekend uit de Regio-dagen, optredens voor de Zonnebloem en andere gelegenhei- den. Wie van nostalgie houdt komt zeker! De entree bedraagt ƒ2,-. De entreebewijzen dient met te bewa ren als lot voor de kleine loterij die gehouden wordt tijdens de pauze. Algemeen De jaarvergadering van donder dag 11 april-jl. leverde twee nieuwe bestuursleden op. In de vakatures van de aftredende bestuursleden mevr. Thyssen, dhr. Winnen en mevr. Janssen-van Daal werden ge kozen mevr. M. Loonen-Theuws en dhr. D. Jellema. Het sekretariaat zal van nu af vervuld worden door dhr. J. Lipman. Bent u alleenstaand en komt u graag in kontakt met andere al leenstaanden? Kom dan eens ken nismaken met onze club. Onze vaste gezelligheidsavond is op vrij dag. Er worden dan allerlei aktivi tei ten verricht zoals kaarten, sjoelen, tafeltennis, darten of gezel lig praten aan de bar. Daarnaast zijn er nóg andere akti- viteiten, meestal op zaterdag of zondag. Het programma voor de komende weken ziet er als volgt uit: Vrijdag 19 april: Ontmoetings avond. Zondag 21 april: Museum 't Freu- lekeshuus. Donderdag 25 april: Bezoek beurs voor Eva Maastricht (Lentebeure). Vrijdag 26 april: Ontmoetings avond. Zondag 28 april: Picknicken. Onze vereniging wil haar leden aantal uitbreiden. Hebt u interesse, kom dan vrij dagavond naar clublokaal 't Trum- ke. Oostsingel 39a, Venray of neem voor nadere informatie kontakt op met tel. 04780-84556 of 85290. Op 24 april a.s. worden de jubila rissen van de Abva Kabo gehuldigd. Wij hopen dat de jubilarissen met introducé aanwezig zullen zijn. De- ze avond zal gehouden worden in de zaal van De Volle Maan, aanvang 20.00 uur. De Eigen Werk avond van 11 april was heel afwisselend van foto onderwerpskeuze en -kwaliteit. Er waren mooie portretopnamen met een karaktervolle uitstraling maar ook vlakke frontaal belichte niets zeggende foto's. Opvallend waren de resultaten van de table-top sessie van enige tijd geleden. Twee geheel verschil lende benaderingen van enige tijd geleden. Twee geheel verschillende benaderingen van het onderwerp 'flessen' stalen de show: één grafi sche (puur zwart-wit) en één gewo ne met een heel strakke komposi tie. Verder waren er foto's van begraafplaatsen, veldkruisen en wegkapellen; soms registrerend, soms fraaie sfeerbeelden dan weer een foto met een 'ritme'. Ook kleur ontbrak niet. Kleur kan een extra dimensie aan een fo to geven en dat deed het dan ook: een portret ingekaderd door een voile van rood halftransparante stof sprak het meeste aan. De clubavond van 25 april a.s. staat gedeeltelijk in het teken van de komende week-expositie in het centrum van Venray. De leden wor den verzocht de gevraagde foto's en lijsten op die avond mee te bren gen. Het andere deel van de avond wordt besteed aan een Rondreiskol- lektie. 24 Foto's van andere foto clubs worden besproken. Aanvang 20.00 uur, Kennedyplein 1, Venray. Lezing over zwermverliinderingsmethoden De heer J. Kamps heeft enkele zwermverhinderende maatregelen naast elkaar gezet. Vooral de vlieger methode en de methode van der Pa len worden duidelijk uiteengezet Om u in de gelegenheid te stellen deze informatie in uw eigen zwerm- verhindeiin'gsmethode te verwer ken heeft het bestuur er voor gekozen deze lezing op dinsdag 23 april a.s. te houden bij café Martens in Leunen. Aanvang 20.00 uur. Wij hopen alle imkers en andere belangstellenden op deze avond te mogen begroeten en wensen u een leerzame avond toe. Dankzij het Liefdewerk O.L. Vrouw van Lourdes, het Mgr. Lem- mensfonds, kunnen zieken en geh- n&dicapten, die relf moeilijk hun, reistkunnen bekostigen, tóch in.et., de Umburgse Bedevaart naar Lour- des. De medewerkenden van liet Lourdescomité afd. Venray zijn erg aktief om jaarlijks een aantal zie ken van 25 k 30 zo'n gewilde pel grimstocht aan te bieden. Om dit aantal op peil te kunnen houden, zoeken wij dames en heren die zich voor dit liefdewerk willen inzetten. De jaarlijkse huis-aan-huis kol lekte in de gemeente Venray, vindt plaats van 23 t/m 29 juni a.s. Gaar ne uw reaktie aan dhr. G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575.of H. Beerkens, tel. 83428. Van 5 t/m 12 mei organiseert de 'Limburgse' in samenwerking met de 'Nationale' een bedevaart naar Lourdes. Aan deze bedevaart zullen geen hospitaalzieken deelnemen van de Limburgse Bedevaart. Zie ken, maar ook een groot aantal ho telpelgrims, zullen in de periode van 3 t/m 10 juni in Lourdes aanwe zig zijn. Opgelet dames! Berichtten we vorige week nog, dat we dinsdag 23 april een bezoek aan het dierena siel te Oostrum zouden brengen, nu moeten we u helaas mededelen, dat dit NIET doorgaat. Maar het HVK zou geen HVK zijn, als het niet me teen met een heel goed alternatief op de proppen kwam. En zo komt het, dat we dinsdag 23 april toch op stap gaan. Weliswaar niet op de fiets naar Oostrum, maar met de auto naar Helden, alwaar we een miniatuur-bomenkwekery oftewel een bonsai-kwekerij zullen bezich tigen. Dit belooft niet alleen een leuke, maar ook een leerzame och tend te worden! Wilt u meegaan, zorgt u dan, dat u om 9.00 uur bij wijkcentrum de Kiosk bent, vanwaar we vertrekken. Indien u over een auto beschikt en bereid bent te rijden (uiteraard te gen vergoeding), stellen wij dit zeer op prijs. Rond 11.30 uur zullen we weer terug zijn. Deelname kost ƒ4,75 p.p. (de gebruikelijke ƒ2,75 en ƒ2,- reiskosten). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar Lenie Gosling (tel. 81059) of Ria v. Brederode (tel. 87042). Tot ziens! De vogelvereniging de "Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum organiseert op zondag 21 april a.s. haar maandelijkse vo gelmarkt. Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis "De Zandhoek" (bij de kerk) te Wanssum. Gevraagd worden alle soorten ka naries, parkieten en exotische vogels. Door het college van burge meester en wethouders is kapver gunning verleend voor het vellen van een aantal bomen, staande op gemeentegrond/gemeente plantsoen. Kapvergunning is verleend omdat handhaving van de in aan merking komende bomen om uit eenlopende redenen niet gewenst is. Zo is in een aantal gevallen spra ke van een verkeersonveilige situa tie, veroorzaakt door vallende takken als gevolg van het afsterven van een boom of als gevolg van te zware zijtakken die makkelijk uit scheuren. In een aantal gevallen ook is spra ke van hinder voor omwonenden en schade aan weg óf bestrating. In alle gevallen geldt bovendien dat, nog afgezien van de eerder genoem de problemen, de bomen in de hui dige staat geen of nauwelijks waarde hebben voor het land schapsbeeld van de omgeving. Ove rigens zal, voor zover mogelijk, een passende herplant plaatsvinden. Kapvergunning is verleend voor de navolgende bomen: - 6 lindes in de groenstrook op het binnenterrein van Brukske II ter hoogte van Harpstraat en Gi taarstraat, 6 loofbomen zullen worden herplant; - 14 acacia's in het trottoir van de Veltumse Kleffen, waar 14 Japanse notenbomen zullen worden herplant; - 1 berk op het speelveldje aan het St Ceciliapad, herplant zal plaats vinden bij de rekonstruktie van het plantsoen; - 4 populieren op de hoek Boude- wijnhof/Adelbertweg, hier zal een loofboom worden herplant; - 4 eiken in de berm van de Hou- benweg, herplant is hier niet mo gelijk; - 2 Italiaanse populieren in de Dak dekkerstraat, herplant van 2 zuil vormige loofbomen zal plaats vinden; -1 eik in de berm van de Veulense- weg, een inlandse eik zal worden herplant; - 1 lijsterbes nabij de woning Mo- zartstraat 2, herplant is hier niet mogelyk. Op korte termyn zullen de bomen worden geveld en verwijderd. Voor nadere informatie omtrent bovengenoemde velling en her plant kan telefonisch kontakt wor den opgenomen met de afdeling Openbare Werken via doorkies- nummer 23250. De dames en heren van de vrij willige welfare-afdeling van het Ne derlandse Rode Km is afdeling. Venray hebben voor a.s. zondag 21 april 1991 een extra aktiviteit geor ganiseerd voor hun deelnemers. Voor de deelnemers en de welfare-leden vertrekt er om 13.30 uur bij het Schuttersveld een bus naar Kevelaer (Duitsland). Daar zal na aankomst een kopje koffie wor den gedronken. Om 16.00 uur zal er in de kapel een speciale H. Mis wor den gecelebreerd in de Nederlandse taal. Deze speciale dienst zal ook worden bijgewoond door de deelne mers van de Welfare Venlo. De dienst zal worden opgeluisterd door het koor van de H. Hartkerk te Venlo. De bus is reeds bezet door welfare-vrijwilligers en deelne mers. Familieleden of belangstel lenden kunnen uiteraard wel terecht in de H. Mis van 16.00 uur te Kevelaer. Maandag 22 april oefent de de mon stratiegroep van 19.30-20.30 uur en van 20.45-22.15 uur dansen de rekreanten in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum. Dinsdag 23 april volksdansen van 9.45-11.15 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum. Donderdag 25 april volksdansen voor kinderen van groep 1, 2 en 3 van 15.15-16.00 uilr en de kinderen van groep 4 t/m 8 dansen van 16.15-17.15 uur in wijkcentrum 't Stekske, Landweert. Zondag 21 april volksdansen voor paren in wijkcentrum De Spring plank, Beukenlaan van 20.30-22.00 uur. Voor inlichtingen en opgave: Ger ry Gielens, tel. 80844. Maandag 22 april: Oefenavond in de 'Kiosk' Brukske. Maandag 6 mei: Oefenavond in de Kiosk, aanvang 20.30 uur. Bij verhindering gaarne tydig doorgeven bij Hennij v. Loon, tel. 88541. Ons jaarlijkse Folklore- dansweekend hebben we dit jaar op 10, 11 en 12 mei gepland, waarvan op zaterdag 11 mei de Folklore dansavond in de schouwburg zal plaatsvinden, met groepen uit Soest en Hindelopen en de Hak kespits zelf. De burgemeester en wethou van Venray maken bekend besluit van 16 april 1991, waart verband met rekonstruktie- ei leringswerkzaamheden van april tot 21 juni 1991, of zoveel ter of langer als in verband mi werkzaamheden mogelyk dan noodzakelyk is: I. door het plaatsen van b< 11 van bijlage II van het Rj ment verkeersregels en keerstekens gesloten verklaard voor alle verkee halve voetgangers: de Hel Peelweg tussen Jan Poels en Ringweg. Het doorgaa verkeer zal middels oranjei wyzingsborden worden i geleid. II. voor zover de werkzaamhei dit toelaten en de veiligt van personen of goederen in gevaar wordt gebracht heffing te verlenen van onder I genoemde verb maatregel tb.v. bestuurders motorvoertuigen op meer twee wielen: a. wanneer zy woonac! zijn of hun bedryf uit* nen aan de onder I ven de weg en de woning oi bedrijf niet langs een ai re weg met het door bestuurde motorvoen kunnen berieken; b. wanneer zij het motorv tuig besturen in opdracl met toestemming onder a. vermelde pei nen en onder aan die pei nen gestelde voorwaard! c. wanneer aangetoond aannemelijk gemaakt worden dat zy gedura de tyd dat de onder 1 noemde verkeersmaatn geldt, gebruik moet mal van de onder I vernu weg voor het laden of los van goederen of voor verrichten van noodzak ke werkzaamheden met door hen bestuurde mi voertuig en deze aktiv ten niet of bezwaarlijk ander wijze kunnen richten. Belanghebbenden kunnen te, dit besluit binnen dertig dagen datum van deze bekendmaking roep aantekenen. Het berot schrift wordt aan de Konin gericht en ingediend by de, a missaris van de Koningin Limburg. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemees drs. A.W.M. de Bever, sekretan Vanuit een groep bewoners het Nassauplein is de vraag gt men of een aantal bomen rond plein gekapt zou kunnen wonl Het gaat hier met name om berken in het trottoir, die doori sterke groei nogal omvangrijk i geworden, waardoor diverse prd men zijn ontstaan. Ondanks het feit dat de bomec zich een positieve bijdrage levei aan het straatbeeld, worden del dige, maar ook in de toekoms verwachten problemen van e aard geacht, dat velling van c men het beste alternatief is. Voor de bomen die voor vellinj aanmerking komen, zal een 4 plant op het plein plaats moe vinden. Voor deze herplant z plan opgesteld worden, waarbij inrichting van het openbaar gn van het gehele plein betrokken worden. De rekonstruktie van het op baar groen zal op een later tijd: plaatsvinden, op korte termijn len echter de berken worden. Voor nadere informatie omtit deze velling kan telefonisch k takt worden opgenomen met df deling Openbare Werken doorkiesnummer 23250. Op woensdag 24 april a.s. 09.00 uur voormiddag in het r huis (kamer 126) een openbare! gadering worden gehouden van Welstandscommissie. De agenda voor deze vergadö ligt vanaf dinsdagmiddag, 11 uur, ter inzage bij de sekretaris' de Welstandscommissie, de he van Rossum, tel. 04780-23377. Como ya se anució la semaitf sada, la J.D. realizö un Curso di rectives muy interesante probeclioso. Port eso espera! que la Colonia sepa reeonoctf que el Centro estubiera cerradJ Próxima reunión de la Junta reetiva es el lunes 22 a las 19 ho Sobre el futbol sala, nos reun mos el sabado al las 10.30 parat f de alli ir todos juntos alasala, lo a no se debe de olvidar es el cal! y un pantalon adecuado. Domingo 21 alas 15 boras Tti Unas 15 mujeres irdn de e» sión a Keukenhof les deseamos en viaje. De volgende vergadering van Junta Direetiva zal op maandaj april om 19.00 uur plaatsvindel Zaalvoetbal: we verzamelen oi zaterdag om 10.30 uur en gaan' daar uit gezamenlijk naar dei

Peel en Maas | 1991 | | pagina 18