i Politiek te ver van de mensen verwijderd Hypotheek? Gemeente gaat natuurlijke overlast in Deputé Petersstraat verhelpen Ga direct naar de Rabobank en u krijgt een extra lage rente. Scholenatletiekdag in Venray Angenent en Huntelerslag pakken Venrays Open BIJ VERKOOP VAN UW WONING Schouwburg nieuws Vacantie- cursussen PEEL EN MAAS Bert Kersten bij het zilveren PvdA-jubileum Rabobank Q Meer bank voor je geld 41 FfcfcL tN MAAb uonaeraag 4 april - Pagina b De gemeente wil 21 bomen aan de Deputé Petersstraat te Oirlo gaan vellen en herplanten, om zo de in de loop der jaren ontstane natuur lijke overlast voor de bewoners te verhelpen. Door de wortelgroei van de aanwezige bomen zijn de tegels van het trottoir dermate omhoog gedrukt dat het trottoir nagenoeg onbegaanbaar is geworden. Daar naast ondervinden de bewoners veel hinder van de beperkte lichtin val, vallende bladeren en bloesem. Het meerendeel van de aanwonen- den heeft de gemeente laten weten dat zij instemmen met een gedeel telijke velling en herplant van de bomen. De commissie voor openba re werken buigt zich vanavond, in haar vergadering om 18.00 uur, over deze plannen. ONGEMAK In de Deputé Petersstraat te Oirlo zyn ca. tien jaar geleden iepen aan geplant. De groeiwijze heeft het trottoir nagenoeg onbegaanbaar gemaakt. Behalve dat dit door de bewoners als een ongemak wordt ervaren, is de kans voor de gemeen te op een aansprakelijkheidsstel ling bij een ongeval niet ondenk beeldig. Ook ondervinden de bewoners veel overlast van bloesem en blad en is de lichtinval door deze bomen zeer beperkt geworden. Hierover is reeds vorig jaar over leg geweest tussen gemeente en be woners. Hieruit bleek dat twaalf van de twintig omwonenden de voorkeur aan velling geeft. Zeven hiervan wonen aan de zuidzijde waar de meeste overlast wordt ervaren. Omdat de iepen op dit moment nog lang niet volgroeid zijn, zullen de problemen, als er niets gebeurt, alleen maar erger worden. Indien er bomen geveld moeten worden zuUen deze, i.v.m. de landschappe lijke aankleding van deze straat, herplant moeten worden. De gemeente stelt daarom voor om aan de zuidzijde tien iepen te vellen, terwijl er acht gehandhaafd blijven. De iepen zullen vervangen worden door een smalgroeiende haagbeuk, Carpinus Betulus 'Frans Fontaine' genaamd. Aan de noord zijde van de straat zullen elf bomen geveld worden, waarvan vijf iepen. 'De overige zes bomen staan nu nog in de diverse voortuinen. Aan de noordzijde kunnen, vanaf de kerkkant, zes smalgroeiende haagbeuken geplant worden. Vanaf huisnr. 7 tot aan de splitsing met de Haalakker is in verband met de be perkte loopruimte, geen beplanting mogelijk. Nagegaan zal worden in hoeverre de bewoners bereid zijn om in hun voortuin herbeplanting te.realiseren. BESTRATING Ten aanzien van het trottoir aan de zuidzijde van de Deputé Pe tersstraat stellen b. en w. voor om de tegels te vervangen door gestabi liseerde verharding. Dit is een mengsel van metselzand en ce ment. wat een hard oppervlak heeft maar dat glooiend opgedrukt zal worden, indien de wortels opnieuw naar boven drukken. Problemen met schots en scheef liggende te gels behoren dan tot het verleden. Aan de noordzijde zal men de normale tegelbestrating hand haven. ZELFWERKZAAMHEID De totale kosten van het projekt worden geraamd op ƒ24.300,-. De gemeente wil bij de uitvoering hier van de bewoners betrekken. Die hebben in het overleg met de ge meente al laten weten hiertoe be reid te zijn. De inbreng van de omwonenden zou kunnen plaats vinden bij het openbreken van de verharding, het rooien van oude en het planten van nieuwe bomen, weliswaar onder gemeentelijk toe zicht. Hierdoor zou ƒ4.300,- van de kosten gedekt kunnen worden. De overige ƒ20.000,- komen ten laste van het budget onderhoud wegen. Vanavond zal er ook overleg plaatsvinden" tussen de Dorpsraad van Oirlo en de gemeente ih ver band met de-aanpak van het pro jekt. De bedoeling is dat de bomen reeds in dit vooijaar gerooid zullen worden. Afhankelijk van de te plan ten bomen zal de heiplant dit voor jaar of uiterlijk dit najaar plaatsvinden. Tijdens de Paasdagen stond Ven ray weer in het teken van het tafel tennis. Vier dagen lang was sport hal De Wetteling het strijdtoneel voor meer dan 800 tafeltennissers. Gezien het deelnemersveld en het niveau van de wedstrijden kan het Red Stars toernooi als een sukses beschouwd worden. Er waren ech ter weinig verrassingen in de plaat sering voor het eremetaal. De favorieten bleven beiden on- By de heren was de als eerste ge plaatste-Angenent letterlijk en fi guurlijk een maatje te groot voor de konkurrentie. De bonkige Veenen- daler, die vorig jaar nog met de ge broeders Van Spanje de landstitel won, pakte zowel de A/B- als de Se nioren 1-klasse. Gijs de Haas (Nij- Imegen) werd tweede in de A/B- klasse. Rijn Vogelaar van het Steen- bergste TCS pakte een tweede plek in de SI en won met zijn broer Ton het dubbel in de hoogste klasse. In de C-klksse kende de organiserende vereniging Red Stars een dubbel sukses. Maarten Stienstra dwong in de finale clubgenoot Frank van de Vleuten op de knieën. Het damestoemooi werd over heerst door Brenda Huntelerslag. De voor SKF uitkomende speelster plaatste zich onlangs op het winter- circuit bij de vier beste speelsters van Nederland. Geeneen tegen standster kon in de buurt komen zodat zowel de A/B als de SI naar Huntelerslag ging. De tweede plaats in de A/B-klasse was voor Abra hams van de Maasmeppers, Derks van OSDO werd runner up in de Sl-klasse. Het op zondag gespeelde jeugd- toemooi werd in de hoogste jeugd- klassen gedomineerd door Red Stars-spelers. Merijn de Ruyt pakte zowel de open- als de junioren klasse. Patrick Zwiers werd tweede. Samen brachten zij ook het dubbel op hun naarm. Danielle Poels {Red Stars) won de open meisjes-klasse voor Van de kt lp de ochtend van Goede Vrijdag hebben leden van de Werkgroep Kruisen Kapellen in het plantsoen aan de Dr. Kortmannweg het nieuwe veld- tuis met corpus geplaatst Aan de hand van de oudst bekende foto van t|e" et kruis, rond 1940, is het kruishout nagemaakt, kompleet met een gelobt Idak. Na de plaatsing legden de werkgroepleden K. Swinkels, H. Hoede- vxkers, P. Clephas en T. Michels een paaskrans bij het kruis. Git oude foto's is gebleken, da t over het algemeen in vroeger jaren de tidkruisen wit waren. In de zestiger jaren werden de kruisen bij de Pknapbeurt bruin gebeitst Het streven van de Werkgroep is er nu op ge- 'ht de kruisen de oorspronlcelijlte witte kleur te geven. Werken van de Maasmeppers. In haar eigen klasse waren de rollen omgedraaid. Uitslagen Jongens: Junioren A/B: 1. M. v.d. Ruyt; 2. P. Zwiers (beiden Red Stars). Junioren D: 1. E. Renkens Red Stars; 2. S. Klia Asterix. Aspiranten A/B: 1. M. v.d. Leur Cevelum; 2. Roel Zegers Red Stars. Jeugd 1:1. M. v.d. Ruyt Red Stars; 2. J. Willems ATC. Dubbel Junioren: 1. P. Zwiers/M. v.d. Ruyt Red Stars; 2. Heil/Voer- mans Stuiters. Dubbel Aspiranten: 1IM. Schoo- nius/L. de Jonge Irene; 2. L. Rooyen- dijk/R. Zeegers Red Stars. Meisjes: Junioren D: 1. B. Drissen. Aspiranten A/B: 1. M. v.d. Wer ken Maasmeppers; 2. D. Poels Red Stars. Pupillen A/B: 1. C. Duyf Helden; 2. S. Seegers Red Stars. Jeugd 1; 1. Daniëlle Poels Red Stars; 2. M. v.d. Werken Maasmeppers. Dubbel Junioren: 1. A. Wientjes S. Linders Red Stars; 2. J. Schook/T. v. Veghel De Kroon. Dubbel Aspiranten: 1. D. Poels/S. Tomlow Red Stars; 2. S. Frijns/J. Korpershoelc Sibbe. Senioren: Heren C: 1. M. Stienstra; 2. F. v.d. Vleuten (beiden Red Stars). Dubbel Heren F: 1. H. Siegert/P. Nix Nieuwenhagen; 2. L. Dekker/E. v. Gameren Red Stars. Diefstal fiets Een 23-jarige inwoonster was op bezoek geweest bij de Rabobank. Nadat ze haar bankzaken had ge daan wilde ze haar fiets pakken maar een ander was haar voor ge weest. Later zag ze in het centrum haar fiets terug, maar die werd be reden door een donkere jongeman. Toen zij haar fiets terugeiste reed de jongeman weg. De gedupeerde kon wel een goed signalement aan de politie doorgeven. Oorlogstuig Nabij de Bosweg werd een Bri- sant-pantsergranaat van Ameri kaanse makelij ontdekt De mannen van de EOD zullen zich over dit 7,5 centimeter-doorsnee oorlogstuig ontfermen. EEN HELPENDE HAND Makelaarskantoor Patersstraat 17 Venray - Tel. 04780-85958 Ensemble Canape a.s. zondag om 11.30 uur in de Venrayse Streek- schouwburg. Als afwisseling van het Maastrichts salon orkest werd vorig jaar ensemble Canape gepro grammeerd. Dat werd een geweldig sukses en vroeg dus om herhaling. Canape brengt een breed scala van klassieke en lichte muziek. Ook la ten zijn werken uit de salon muzie kliteratuur horen. De uit deze regio afkomstige Nard Reijnders zal alles op een fantasierijke manier arran ge re, waardoor een muzikaal aan trekkelijke sfeer ontstaat. Voor muziekliefhebbers een waar feest. Een dag later op maandag a.s. komt de hootclstadoperette met de feestelijke Offenbach operette Orp heus in de onderwereld. Het is een jubileumvoorstelling van het gezel schap en dat straalt er dan ook van af. Voor iedere operette liefhebber wordt dit een bijzonder aantrekke lijke avond. Mooie decors en kostuums zorgen voor een extra feestelijk cachet. Voor deze voorstel ling zijn nog (beperkt) plaatsen be schikbaar. Geniet deze zomer meer van uw vakantie en leer nu de taal van uw vakantieland. Beging mei start de volksuniversiteit Venray e.o. met korte praktische talencursussen voor diegenen die een vakantie in een Frans, Engels of Spaans-talig land palnnen. De cursussen zijn zo samengesteld, dat men zonder voorkennis al na 8 lessen bepaalde spreek en luistervaardigheid heeft leren gebruiken o.a. op gebied van winkelen, douane, in hotels, bij de dokter enz. In deze cursussen -wordt het. grote struikelblok, dat men vaak bij het leren va eeri vreemde taal ontmoet: n.l. gramma tica, maar zijdelings, behandeld. Voor meer informatie Volksuniver siteit Venray e.o. Oostsingel 37a Ven ray. Tel. 04780-80158. Vernielingen aan auto's Twee autobezitters deden aangifte van vernielingen aan hun op de Ur- banusweg geparkeerde auto. Ver nield waren o.a. antenne's, ruitenwissers en spiegels. 'n abonnement waard 'De politiek is de laatste jaren pro fessioneler geworden, zakelijker en efficiënter. Dit heeft echter ook een negatieve zijde. De politiek is tezeer een vergaderpolitiek geworden, te ver van de mensen af. Er zijn te wei nig rechtstreekse kontakten met de mensen zelf. We praten met Bert Kersten, politiek leider van de PvdA en Piet Kroft, voorzitter van de afde ling Venray van deze partij, die op 6 april a.s. haar 25-jarig bestaan viert. ,De politiek moet daarom meer /open worden voor de mensen. Vol- gens beide heren zal dit een van de streefpunten van de PvdA voor de komende 25 jaar zijn. LAGE OPKOMST Volgens Bert Kersten wordt de po litiek nog teveel vanachter het bu reau bedreven, door politici èn door ambtenaren. 'Veel vaker moeten we by mensen gaan kijken als er pro blemen of zo zijn. We moeten niet eerst alles binnenkamers regelen'. Volgens Piet Kroft en Bert Kersten is dit ook een van de rede nen dat de opkomst bij de laatste verkiezingen zo extreem laag was. 'Het is teleurstellend dat de men sen, die het moeilijk hebben, en waar we ons voor inzetten, het juist met de verkiezingen af laten weten'. Volgens Piet Kroft is de PvdA geen partij die bij de pakken neer gaat zitten. 'We zijn misschien maar 1 dag aangeslagen geweest, maar zijn zeker niet bij de pakken neer gaan zitten. De sfeer binnen de partij houdt ons op de been'. Als andere oorzaken van de lage opkomst noemt Bert Kersten het feit dat de mensen teveel met zich zelf bezig zijn. 'Het interesseert ze niet meer hoe het met de buurman gaat'. Een slechte beeldvorming van de politiek, zeker vanuit het Haagse en aktievere oppositie binnen de raad zou de politiek aantrekkelijker maken. Kersten konstateert daarbij wel dat dat laatste in de huidige raadsperiode al meer het geval is dan voorheen. 'Er is nu al meer po litieke diskussie dan voor enkele ja ren. Ik hoop dat, met de belangrijke zaken die komen gaan (dorpen nota, milieuproblematiek, etc.) die dis kussie alleen nog maar levendiger wordt. Alleen dan kan de politiek gaan leven'. KERKDORPEN Heeft de PvdA in Venray-kom be hoorlijk vaste grond onder de voe ten, in de kerkdorpen is dat nog steeds niet het geval. Kersten be treurt dit. 'Het lykt soms alsof er daar maar een partij is'. Hy beseft natuurlijk dat dit zo historisch is gegroeid maar vindt dit geen even redige afspiegeling van de inzet van de PvdA voor de kerkdorpen. 'De mensen zouden wat dat betreft kri tischer naar de politiek moeten kij ken. Als we straks de dorpennota behandelen buigen we ons met vyf verschillende politieke partyen over de problematiek, en zetten we ons er met vijf partyen voor in'. HOBBY Is politiek een hobby? Kersten vindt van niet. 'Je gaat uit van be paalde principes. Het gros van onze mensen (en ook by andere partyen) is maatschappelijk zeer betrokken. We steken hier meer tijd in dan in een hobby'. Piet Kroft illustreert dit door te melden dat de aktieve leden van de PvdA er jaarlyks vele dui zenden uren insteken om zich in te zetten vooreen betere samenleving. "Als je in de politiek zit, mag je je er niet met een Jantje van Leiden van- AV Venray organiseert op zater dag 13 april a.s. haar jaarlijkse scholenatletiekdag. Scholieren van de basisscholen in Venray kunnen dan kennismaken met de atletiek. Deze wedstryden zijn over het alge meen een groot sukses. De kinde- reh, iri leeftyd variërend van 7 tot en met 12 jaar, werken een meer kamp af. Deze omvat een sprint van 40, 60 of 80 meter, verspringen, bal- werpen en een 1000-meterloop. De kinderen zijn ingedeeld in drie ka- tegorieën. Na-inschrijving is nog mogelyk op 21 april, de wedstrijd dag, tussen 12.30 tot 13.00 uur. In schrijfkosten zyn dan ƒ2,50. De wedstryden zyn bedoeld als een kennismaking met de sport die wel de moeder van alle andere spor ten wordt genoemd. Bij heel wat kinderen weet de deelname zoveel enthousiasme los te maken dat zij lid willen worden van de atletiek vereniging. Zij kunnen gebruik ma ken van de mogelijkheid proeflid te worden. Gedurende vier weken trainen zy óp de atletiekbaan gratis mee met de jeugdatleten van AV Venray. Na die vier weken beslissen zy of zy nog door willen gaan of niet. De scholierenatletiekdag wordt gehouden op de atletiekbaan in sportpark De Wieën in Venray, by Sporthal De Wéttéllng. Dë wedstrij den beginnen om 13.30 uur en zijn tegen 17.00 uur afgelopen. Kinde ren die van tevoren hebben inge schreven via de scholen, ontvangen direkt na afloop van de wedstrijden het JANS-diploma. Dat is het bewys van hun deelname en daarop wor den de uitslagen die zy hebben gemaakt in de verschillende onder delen vermeld. AV Venray hoopt op een grote deelname en een fijne wedstrijd dag Inlichtingen: Wim Crooymans, tel. 04780-82842. EIGENDOMSBEWIJS VELPERPLEIN ARNHEM Hypotheekbedrag 130.000 looptiid 30 jaar Bruto inkomen f 45.000 Alleenverdiener man Leeftijd 30jaar De Spaar-Oplimaaihypolheek verge leken mat on» Annuiteitenhyoothoek Voordeliger vanaf jaar 3 totaal netto voordeel Spur-Qptbnaalhypotheefc 132.000 EIGENDOMSBEWIJS HEERESTRAAT GRONINGEN Hypotheekbedrag f210000 Looptijd 30 jaar Bruto inkomen f70.000 Alleenverdiener man Leeftijd 40 jaar De Spur-Optimaalhypolheek verge leken met onze Annuiteitenhypotheek. Voordeliger vanaf taar 1 f 58.500 De Rabobank heeft voor iedereen een passende hypotheek. En met de Spaar-Optimaalhypotheek 'n hypotheek- vorm waarmee u tienduizenden guldens kunt besparen. Afhankelijk van de hoogte van de hypotheek, uw leeftijd en uw inkomen. Als u deze hypotheek rechtstreeks bij de Rabobank afsluit, wordt het nog aantrekkelijker. In dat geval begint u met een extra lage rente. Op die manier wordt de maandlast een flink stuk lager en dat is mooi meegenomen. Ga dus direct naar de Rabobank voor de voor deligste hypotheek. af maken', meent Kersten, 'want je voelt je er dan ook verantwoorde lijk voor. INVLOED Over de invloed van de PvdA op Venray en de Venrayse politiek meent Kersten dat de PvdA de poli tiek duidelijk uit de sfeer van de dorpspolitiek heeft gehaald. 'Hierin hebben we duidelijk voorop gele gen'. Over zaken die de PvdA be reikt heeft in de loop der jaren willen Kersten en Kroft geen voor beelden noemen. 'Hiermee doen we onrecht aan anderen'. Anderen waarvoor men by de PvdA toch respekt heeft, ondanks het feit. dat in de beginjaren van de PvdA in Venray er weinig respekt voor deze partij was. Kersten hoopt dat de PvdA in de toekomst voor Venray een rol van betekenis kan spelen. Milieu, een openere politiek, een financieel ge zonder Venray en een goede gezon de ekonomische basis voor Venray zijn enkele punten die de PvdA nastreeft. Verder staat de zorg voor ouderen maar ook voor jongeren tussen 16 en 25 jaar op het pro gramma. 'Met name deze laatste groep moeten we voor politiek zien te interesseren. Dit is niet alleen een taak voor de PvdA maar voor al le politieke partijen* Politie VTaagt getuigen Vrijdagavond omstreeks half ze ven vond er op de kruising Lang- straat-Westsingel een botsing plaats tussen twee personenauto's. Bij die botsing moest een bestuurster naar het ziekenhuis worden vervoerd en daar worden opgenomen voor haar verwon dingen. Omdat de verklaringen van de bestuurders tegenstrijdig zyn. bei den verklaarden door het groene licht te zijn gereden, vraagt de poli tie of eventuele getuigen zich willen melden. Overigens waren beide wagen zwaar beschadigd. Auto in brand Er kwam een brandmelding bin nen dat een schuuF aan de Spurk- terdyk in brand zou staan. De brandweer rukte uit maar het was niet de schuur die in brand stond maar een auto die men aan het re pareren was. Het vuur kon worden geblust. De schuur liep geen schade op. Geen bosbrand Paaszondag kwam er een melding binnen dat een bosbrand zou zyn ontstaan nabij de Testrik, in de buurt van de Peel weg Ook hier ruk te de brandweer uit maar gelukkig bleek het niet om een bosbrand te gaan. Een landbouwer had over een lengte van 100 meter, afval in brand gestoken. Omdat deze geen vergun ning voor dat branden had aange vraagd kreeg hij proces-verbaal aangezegd. De brandweer bluste de brand. Het is niet uitgesloten dat de land bouwer ook nog de rekening van de brandweer krygt gepresenteerd. Vuilniszak op de weg Vorige week vrijdag moest de po litie in aktie komen om op de auto weg tussen Venray en Castenray. ter hoogte van de parkeerplaatsen, een vuilniszak van de weg halen. Die be zorgde het verkeer veel overlast. De zak bleek vol met schillen te zitten. Inbraken in geparkeerde auto's Met geweld was toegang verkre gen tot een aan-de Raadhuisstraat geparkeerde personenauto van een inwoonster. De radiocassettespeler was ontvreemd. Op dezelfde parkeerplaats was getracht in te breken in de perso nenauto van een inwoner van Vier lingsbeek. De ruit was reeds ingeslagen maar de dader was ken nelijk in zyn werk gestoord. Doorrijden na aanrijding Vorige week woensdagmiddag, omstreeks 14.15 uur werd by een inhaalmanouvre op de Wanssumse- weg een personenauto, bestuurd door een 50-jarige inwoonster van Meerlo-Wanssum, bijna van de weg gedrukt Het gelukte haar, met veel stuurmanskunst de auto op de weg te houden. Dankzij getuigen kon de politie de wegpiraat achterhalen. Het bleek een 23-jarige inwoner van Meerlo-Wanssum te zijn. Hy ontkende eerst maar met het aan gebrachte bewijsmateriaal gaf hij het later toe. De man kreeg een proces-verbaal aangezegd. Diefstal uit vitrine Uit een winkel aan de Gouden Leeuw werden twee autoradio's ont vreemd. De dader had afgelopen za terdag tussen 16.00 en 17.00 uur een vitrine in deze zaak opengebro ken. waarna hy met de autoradio's is verdwenen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5